dobroć dla siostry - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 02:45   #241
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: dobroć dla siostry

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;3929142 7]
Już widzę, jak wszyscy udzielający się w tym wątku na start mają nowiutkie mieszkanie albo dom [/QUOTE]

Bo mieszkań do wynajęcia to nie ma już na tym świecie

Pewnie zaraz ktoś powie- jak to tak, budować się i płacić za najem! Cóż- święty spokój nie ma ceny

---------- Dopisano o 00:46 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Zaczytana Lilu Pokaż wiadomość
A ja odnoszę wrażenie że autorka tematu jest zwyczajnie zazdrosna i w tym momencie pretekstem jest pokój.Za rok półtora starsza siostra się wyprowadzi więc dramatyczna sytuacja mieszkaniowa młodszej się rozwiąże ale na pewno znajdzie się nowy problem.
Ach ta zazdrość...

Najlepiej niech może śpi na dmuchanym materacu w przedpokoju, w końcu to tylko chwilowe. Co tam sobie rok pocierpieć! Ważne, że siostra buduje sobie super chatę.

A po drugie założę się, że się budowa przeciągnie i nie będzie to rok. Wszystko fajnie wygląda w planach. Ale jeszcze trzeba to wykończyć i wyposażyć, a pieniądze nie spadają z nieba

---------- Dopisano o 01:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Też jestem starszą siostrą i nigdy nie uważałam, że mi się więcej należy. Jedynie co więcej miałam, to sprzątania, bo brat przecież albo za mały był albo co innego . Zawsze miałam być ta mądrzejsza i ustępować. Jakbym wyskoczyła z takim tekstem, że mi się więcej należy, bo tak, bo jestem starsza, to by mnie śmiechem zabili.
No ciężko też żeby 6-latek i 16-latek dostawali takie samo kieszonkowe np, no chyba że rodzice nie mają co z pieniędzmi robić

Są różne przywileje, które przychodzą z wiekiem i takie 'niesprawiedliwości' będą.

Ale pomysły typu- niech młodsze zrezygnuje z wszystkiego, bo starsze buduje dom to ekhm... Albo np niech meble dla młodszego poczekają, bo starsza siostra zdecydowała, że chce mieć super fotografa na weselu.

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;3929675 3]


Z resztą czemu ja się tłumacze.
Autorka wątku to dla mnie rozpieszczone dziecko i tyle w temacie.[/QUOTE]

Rozpieszczona to by była gdyby miała dla siebie 2 pokoje, a np mąż siostry zachorowałby i stracił pracę i nie mieli by możliwości samodzielnego życia; a ona żadnego by nie chciała im udostępnić.

---------- Dopisano o 02:24 ---------- Poprzedni post napisano o 02:12 ----------

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Bo o to chodzi. Po co im sypialnia osobna jak nie mają dzieci? A tak to się przyda
Też bym nie chciała z chłopem w jednym pokoju siedzieć :P
Z dziećmi czy bez, mając możliwość dwóch pokoi sporo osób by się połasiło.

---------- Dopisano o 03:17 ---------- Poprzedni post napisano o 02:24 ----------

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Jeszcze nie spotkałam się z opinią, że posiadanie młodszego rodzeństwa to taki miód i orzeszki
Może też kwestia jaka to różnica wieku, mój brat jest tylko 2 lata młodszy. Tyle co mu czasem w lekcjach pomogłam, czy ew wyprasowałam coś parę razy w żywocie.
A i przepraszam- ktoś pomagał alkohol kupić zanim 18 wybiło

---------- Dopisano o 03:37 ---------- Poprzedni post napisano o 03:17 ----------

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;3930768 2]

Ale się człowiek dowie, np że opieka nad wnukami to porażka życiowa dziadków.[/QUOTE]

E, gdzie tam, super Wychować dzieci, potem jeszcze jak są dorosłe je utrzymywać, bo się budują, a na koniec wnuki
Bo po co w końcu mieć chwilę dla siebie, nie?

Jak ktoś chce i lubi- a proszę bardzo. Ale to, że ktoś ma lat 50, 60 czy ile tam to nie znaczy od razu, że już mu się nic od życia nie należy.
Może rodzice też mają jakieś plany, gdzieś by chcieli pojechać, coś zobaczyć itd

---------- Dopisano o 03:38 ---------- Poprzedni post napisano o 03:37 ----------

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;3930793 5]na pewno jednak nie jest to określenie obraźliwe. .[/QUOTE]

zależnie od kontekstu, ale nie udawajmy że nie może być obraźliwe

---------- Dopisano o 03:40 ---------- Poprzedni post napisano o 03:38 ----------

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;3930800 2]Autorka wątku najpewniej odziedziczy całą chałupę po rodzicach i będzie w lepszej sytuacji jak jej siostra i nie [/QUOTE]

Za 20 albo 30 lat.

Aż mi się przypomina temat o didku i czekaniu, aż teściowa wywinie kopyta

---------- Dopisano o 03:45 ---------- Poprzedni post napisano o 03:40 ----------

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;3930825 0]



O nawet siedzisz w mojej głowie i wiesz co zamierzam, co robię, kim jestem. Znasz moją przyszłą teściowa.
[/QUOTE]



Chyba logiczne, że na forum wnioskuje się na podstawie tego co ktoś napisał? Skąd mamy wiedzieć czy wynajem to był pomysł tej osoby czy tamtej, jakie masz plany zawodowe itd
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2013-02-19 o 02:53
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 18:56   #242
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: dobroć dla siostry

I jak tam rozwiązała się jakoś sprawa pokoju?
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 18:25   #243
veromoda33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 116
Dot.: dobroć dla siostry

odpuściłam, bo nie mam siły na rewolucje w domu. poza tym wiem, że i tak nic nie wskóram. nie mogę się doczekać kiedy wyjadę na studia, bo już czasami wysiadam tu psychicznie. Za kilka miesięcy wyjeżdżam (mam nadzieję) i będę wracać raz na miesiąc, mam nadzieję, że wtedy chociaż trochę psychicznie odpocznę. Bo ciężko jest żyć kiedy w domu widzi i uznaje się tylko jednego człowieka (w tym przypadku moją siostrę i jej męża) a drugiego (mnie) się nie zauważa. Ciężko być zawsze tą złą i niedobrą. Myślę, że przez to też łatwiej mi będzie kiedy się wyprowadzę, bo nie będę tak tęsknić.
veromoda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 18:40   #244
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 110
Dot.: dobroć dla siostry

ojej, trochę szkoda że nie powiedziałaś wszystkim co ci leży na wątrobie. moim zdaniem powinnać ich zebrać, powiedzieć co masz do powiedzenia ale z takim "jestem mądrzejsza więc nie będę robić awantur, ale jesteście wszyscy siebie warci i bądźcie tego świadomi". no ale to ja.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:41   #245
veromoda33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 116
Dot.: dobroć dla siostry

odpuścilam czyli nie chce z nimi wojować. a rozmawiać z nimi rozmawiałam, bo moja babcia która o wszystkim wiedziała zaczeła rozmowe. powiedziałam rodzicom jak czuję sie w domu, w rodzinie że czuję się jak odrzutek, że każdy ma mnie za tą zła i nikogo nie obchodze. powiedziałam o pokoju, to powiedzieli mi ze jak chce moge sie przeniesc do drugiego ale nie bylo z tego zbytnio zadowoleni. ale ja juz nie mam siły na przemeblowania i w ogóle. moja siostra jest w ciąży więc ten pokój raczej się jej dostanie to już wiem na 99%. najbardziej cieszyłam się że powiedziałam im o moich odczuciach, ale co z tego przez dwa trzy tyg było lepiej starali się i w ogóle, a teraz wszystko wraca do stanu sprzed rozmowy. znów zaczynają się mną nie interesować, znów to ja jestem zła. kiedy oni się starali to i ja się czułam lepiej bo widziałam zmianę, to że jestem ważna w rodzinie, że nie jestem sama. poszłam nawet do psychologa bo sama z taką sytuacją nie dawałam sobie rady, psychika mi siadała bo byłam ze wszystkim sama, i chodzę do niego nadal. on jest jedyną osobą która naprawdę mnie słucha i wie że mam problem. może wam się wydawać że to glupie że poszłam do psychologa, ale ja już byłam na dnie. wszystko mnie przytłaczalo a ja byłam sama

Edytowane przez veromoda33
Czas edycji: 2013-03-31 o 20:30
veromoda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 20:09   #246
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 784
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez veromoda33 Pokaż wiadomość
odpuścilam czyli nie chce z nimi wojować. a rozmawiać z nimi rozmawiałam, bo moja babcia która o wszystkim wiedziała zaczeła rozmowe. powiedziałam rodzicom jak czuję sie w domu, w rodzinie że czuję się jak odrzutek, że każdy ma mnie za tą zła i nikogo nie obchodze. powiedziałam o pokoju, to powiedzieli mi ze jak chce moge sie przeniesc do drugiego. ale ja juz nie mam siły na przemeblowania i w ogóle. moja siostra jest w ciąży więc ten pokój raczej się jej dostanie to już wiem na 99%. najbardziej cieszyłam się że powiedziałam im o moich odczuciach, ale co z tego przez dwa trzy tyg było lepiej starali się i w ogóle, a teraz wszystko wraca do stanu sprzed rozmowy. znów zaczynają się mną nie interesować, znów to ja jestem zła. kiedy oni się starali to i ja się czułam lepiej bo widziałam zmianę, to że jestem ważna w rodzinie, że nie jestem sama. poszłam nawet do psychologa bo sama z taką sytuacją nie dawałam sobie rady, psychika mi siadała bo byłam ze wszystkim sama, i chodzę do niego nadal. on jest jedyną osobą która naprawdę mnie słucha i wie że mam problem. może wam się wydawać że to glupie że poszłam do psychologa, ale ja już byłam na dnie. wszystko mnie przytłaczalo a ja byłam sama

Przecież zaproponowali żebyś się tam przeniosła, a Ty nie chcesz. Dlaczego masz pretensje że ten pokój w końcu weźmie Twoja siostra? Mam wrażenie że chciałabyś aby wszyscy skakali wokół Ciebie, byli na Twoje skinienie i podawali Ci na srebrnej tacy wszystko co sobie zamarzysz. Powiedzieli że możesz się tam przenieś, ale Tobie sie nie chce przeprowadzać. Pewnie chciałbyś aby inni przeprowadzili Twoje rzeczy. Jak niechciany przez Ciebie pokój weźmie siostra to znowu zaczniesz żale że ona ma wszystko a Ty nic.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 20:16   #247
veromoda33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 116
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Przecież zaproponowali żebyś się tam przeniosła, a Ty nie chcesz. Dlaczego masz pretensje że ten pokój w końcu weźmie Twoja siostra? Mam wrażenie że chciałabyś aby wszyscy skakali wokół Ciebie, byli na Twoje skinienie i podawali Ci na srebrnej tacy wszystko co sobie zamarzysz. Powiedzieli że możesz się tam przenieś, ale Tobie sie nie chce przeprowadzać. Pewnie chciałbyś aby inni przeprowadzili Twoje rzeczy. Jak niechciany przez Ciebie pokój weźmie siostra to znowu zaczniesz żale że ona ma wszystko a Ty nic.
nie chce go bo chyba nie w pokoju problem tylko w tym jak czuję się w rodzinie. wtedy mnie wkurzyło, że moja siostra go chce ale teraz mi nie zależy, bo żaluję że oddałam jej swój inny mi niepotrzebny. z biegiem czasu zrozumiałam, że wkurzyłam się o ten pokoj przez to że ciągle ona jest uważana na super wspaniała, a ja wedlug innych wszystko zle robie i najlpiej jakby mnie nie bylo w tym domu. poza tym wiem że w domu znow bylaby klotnia ze stwarzam problemy ze musze zmienic pokoj bo moja siostra z mezem by ja wszczeli a ja tego nie chce bo nie mam na to sily. i nie musisz na mnie najerzdzac bi ja tylko odpowiedziałam na pytanie a tak to juz koniec tematu bo nie ma o czym gadac

Edytowane przez veromoda33
Czas edycji: 2013-03-31 o 20:24
veromoda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.