OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-30, 10:19   #241
purepoison
Raczkowanie
 
Avatar purepoison
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Któraś z dziewczyn wspomniała tutaj o mieszance ziołowej oczyszczajacej której jednym ze składników jest dziurawiec, chciałam tylko dodać że o ile faktycznie ma on wiele korzystnych właściwości to trzeba pamiętać, że obniża on skuteczność tabletek anty i wzmaga reakcje fotouczulania. Mojej mamy nikt nie ostrzegł i się nabawiła ciemnych przebrawień na rękach i twarzy. Dopiero teraz po ok 2 latach od tej felernej letniej kuracji poprawiającej samopoczucie zaczyna jej to zchodzić. Także nie używajcie dziurawca podczas słonecznej pory roku.
A co do dietki to właśnie dzisiaj zaczęłam już po opisze moje odczucia
purepoison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 13:54   #242
kiiiinia19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 112
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

hej dziewczynki a czy ten kefir może być owocowy w sklepach biedronka są owocowe kefiry 0% tłuszczu just fit czy może być taki czy musi być naturalny?
__________________
mariwari
kiiiinia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 14:10   #243
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez Laluna1986 Pokaż wiadomość
a taka dieta oczyszczająca?

Schudnij zdrowo - dieta wiosenna

ZALECENIA OGÓLNE

Poćwicz rano co najmniej 5 minut.

Staraj się nie używać soli (co najwyżej znikome ilości), cukru oraz czarnej herbaty.
Jeśli będziesz głodna/y między posiłkami pij ciepłą przegotowaną wodę,
najlepiej z imbirem. Nie traktuj tej diety jako przymusowe ograniczenie, tylko
jako dobrodziejstwo, które wspaniale wpłynie nie tylko na twój wygląd, ale
również na twoje zdrowie psychiczne i fizyczne.
DZIEŃ 1 - 496 kcal

30 min przed posiłkiem zalej szklanką wrzątku 2 plasterki imbiru, po 5 min wypij. Sam wywar imbirowy nie dostarcza kalorii.

Śniadanie: 222kcal

Płatki orkiszowe na wodzie z dodatkiem paru pokrojonych daktyli i cynamonu (dowolna ilość).

Obiad: 200 kcal

Warzywa na parze ( dowolna ilość) oprócz marchewki i buraka, skropione oliwą
z oliwek i sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny, przyprawione imbirem,
kminkiem, kolendrą, kurkumą i pieprzem Cayenne.

Kolacja: 74 kcal

Dwa ziemniaki posypane przyprawą "masala do fasoli".
DZIEŃ 2 - 474 kcal
30 min przed posiłkiem woda z imbirem.

Śniadanie: 200 kcal

Kasza jaglana na wodzie (dowolna ilość) z dodatkiem oliwy z sezamu wysokiej
jakości i soku z cytryny, przyprawiona kuminem, pieprzem Cayenne,
cynamonem i kolendrą.

Obiad: 200 kcal

Warzywa na parze (dowolna ilość) oprócz marchewki i buraka, skropione oliwą
z oliwek i sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny, przyprawione imbirem,
kminkiem, kolendrą, kurkumą i pieprzem Cayenne.

Kolacja: 74 kcal

Jeden ziemniaki posypany przyprawą "masala do fasoli".
DZIEŃ 3 - 390 kcal

30 min przed posiłkiem woda z imbirem.

Śniadanie: 200 kcal

Warzywa na parze (dowolna ilość) oprócz marchewki i buraka, skropione oliwą
z oliwek i sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny, przyprawione imbirem,
kminkiem, kolendrą, kurkumą i pieprzem Cayenne.
Obiad: 150 kcal

Dwa ziemniaki skropione oliwą sezamową i posypane " masalą do fasoli ".

Kolacja: 40 kcal

Zupa miso biała instant.
DZIEŃ 4 - 390 kcal

Spożywamy to samo co w dniu trzecim.
DZIEŃ 5 - 219 kcal

30 min przed posiłkiem woda z imbirem.

Śniadanie: 144 kcal

Dwa ziemniaki skropione oliwą z oliwek i sokiem ze świeżo wyciśniętej
cytryny, posypane " masalą do fasoli ".

Obiad: 35 kcal

Jeden ziemniak bez przypraw.

Kolacja: 40 kcal

Zupa miso biała instant.
DZIEŃ 6 - 219 kcal

Spożywamy to samo co w dniu piątym.
DZIEŃ 7 - 165 kcal

30 min przed posiłkiem woda z imbirem.

Śniadanie: 45 kcal
Jeden ziemniak bez przypraw.

Obiad: 80 kcal

Dwie zupy miso białe instant.
Kolacja: 40 kcal

Zupa miso biała instant.
Nie wiem jakimi zasadami kierowała sie osoba układajaca tą dietę.
To jest głodówka. Na pewno na niej można coś zrzucić, ale równie szybko przybrac i to jeszcze z nawiązką po zakończeniu.

Czy oczyszcza? Wątpie. Żeby na diecie oczyszczającej polecac zupke instant??
"Zupa miso biała instant" no prosze Cie - przeciez to jakieś nieporozumienie!
Bardzo ubogo kaloryczna, musiałabym leżec całe te 10 dni plackiem na kanapie żeby nie upaśc na ulicy:
"Obiad: 35 kcal
Jeden ziemniak bez przypraw."

Jeszcze na dodatek ta głodowa ilośc kalorii rozdzielona tylko na 3 posiłki.
Zero białka....
Plus za sporą ilość warzyw w zdrowy sposób przerządzone i dużą ilośc przypraw

Moim zdaniem spore NIE


Kinia19 - musi to byc ZWYKŁY kefir naturalny. Nie może być owocowy. Nie musi być odtłuszczony, ja wręcz sięgam tylko i wyłącznie po nieodtłuszczone.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2009-03-30 o 14:13
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 19:00   #244
Ann80
Raczkowanie
 
Avatar Ann80
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kraina wielkich jezior;)
Wiadomości: 208
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez purepoison Pokaż wiadomość
Któraś z dziewczyn wspomniała tutaj o mieszance ziołowej oczyszczajacej której jednym ze składników jest dziurawiec, chciałam tylko dodać że o ile faktycznie ma on wiele korzystnych właściwości to trzeba pamiętać, że obniża on skuteczność tabletek anty i wzmaga reakcje fotouczulania. Mojej mamy nikt nie ostrzegł i się nabawiła ciemnych przebrawień na rękach i twarzy. Dopiero teraz po ok 2 latach od tej felernej letniej kuracji poprawiającej samopoczucie zaczyna jej to zchodzić. Także nie używajcie dziurawca podczas słonecznej pory roku.
A co do dietki to właśnie dzisiaj zaczęłam już po opisze moje odczucia
aha ja słyszałam ze dziurawiec moze miec takie skutki uboczne ale hmmm czy w herbaccie takiej delikatnej ziołowej faktycznie moze zaszkodzic? hmmmm
Ann80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:10   #245
purepoison
Raczkowanie
 
Avatar purepoison
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

No moje mama piła właśnie taką właśnie mieszankę różnych ziół w skład której wchodził właśnie dziurawiec no i okazało się że nawet w takiej ilości (pitej oczywiście przez pewien czas a nie jednorazowo) zaszkodził niestety :-/
purepoison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 06:26   #246
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

No kiedyś słyszałam o tym, ale nei skojarzyłam że chodiz o dziurawiec, w takim razie na wszelki wypadek na okres wiosenno-letni lepiej odstawic, tak naprawdę jest sporo ziół podobnie działających i wspomagających nieco organizm więc tragedii nie ma.... z tym, że parę razy miałam w ręku mix ziół (nie kupuję za 7/8 zł, wolę sama zmieszać i mam znacznei więcej za około 20 zł), w której skład wchodzi dziurawiec i nigdzie nie było zastrzeżenia co do wystawiania się na słońce... przeoczenie?? czy tak niewielka dawka nie szkodzi??

A co do diety... kurcze cały czas myślałam, że mam neico zbędnego tłuszczyku - brzuch mi wystawał, a teraz mam płaski brzuszek <jupi> tak więc dieta jest skuteczn ai zmaierzam ja powtarzać - odziwo poprawia również samopoczucie....
Co do skoku z jabłek, dziewczyny któe nie maja sokowirówki, też mogą zrobic sobie same sok: zetrzyjcie jabłka na grubej tarce, weźcie gazę 9kupicie ją w aptece za praę groszy) złóżcie ja na dwie/trzy warstwy - gaza jest z maleńkich włókien tworzących jakby kratkę widoczną gołym okiem.... w tą gazę włóżcie starte jabłka (nie za dużo - gdyż dobrze nie wyciśniecie) - złóżcie wszystkie rogi gazy ze sobą i zacznijcie skręcać w jedną stronę, później w drugą - wiadomo mniej ekonomiczne niż sokowirówka, ale swojego czasu też tka sobie radziłam,....
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice

Edytowane przez boxia
Czas edycji: 2009-04-01 o 06:32
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 13:22   #247
hooltaj
Przyczajenie
 
Avatar hooltaj
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Nie rozumiem, jakie jest założenie tego oczyszczania. Czy chodzi o to, żeby zmniejszyć wagę (poprzez wyrzucenie z organizmu zalegającego kału) czy o to, żeby uzdrowić jelita?

Jeśli chodzi o zmniejszenie wagi, to efekt chyba nie będzie zbyt duży (nie będzie go też widać).

A jeśli chodzi o efekt zdrowienia to wydaje mi się, że przeczyszczenie organizmu w ramach terapii szokowej nigdy nie jest dobre.

Mi kluczem do oczyszczenia układu pokarmowego wydaje się błonnik i brak sklejającego glutenu. Bez glutenu nic się nam nie będzie sklejać, a błonnik pomoże nam pozbyć się tego co w nas zalega. Oczywiście, potrwa to dłużej niż 3 dni, ale dzięki temu nie mamy powrotu dolegliwości. Po prostu mamy zdrowe nawyki żywieniowe.

Ciekawi mnie też jakie jest uzasadnienie nie łączenia białek i węglowodanów. Czy chodzi o długość trawienia (np. mięso plus skrobia nie trawią się w tym samym momencie, tylko najpierw jedno a potem drugie i dlatego długość trawienia się zwiększa) czy chodzi o coś innego?

Pozdrawiam
hooltaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 19:20   #248
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Hooltaj co do niełączenia, to jest wąłsnie tak jak mówisz. Pomimo tego, że nie byłam przekonana, to spróbowałam i byłam zachwycona niełączeniem. Zreszta za namową niełaczącej mamy.

Jeśli chodzi o oczyszczajacą trzydniówke, to sama dieta nie ma na celu pozbywania sie kilogramów i odchudzania. Niektóre dziewczyny to tak traktują, co ja uwazam za błąd. Dieta ta ma na celu oczyszczenie a co za tym idzie uzdrowienie jelit. Gdybyś przeczytał cały wątek wiedziałbys, że ta dieta nie ma działania PRZECZYSZCZAJĄCGO, a OCZYSZCZA usprawniajac prace jelit, stopniowo ( dlatego zalecane jest stosowanie regularne, przez 3 dni nie oczycisz zalegajacych latami kamieni) i delikatnie - kilka, przynajmniej 2-3 razy dziennie jest sie w ubikacji, ale nie jest to biegunka. Nie jest więc jak to nazwałes "terapia szokowa"
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2009-04-01 o 19:22
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 20:54   #249
hooltaj
Przyczajenie
 
Avatar hooltaj
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Wow, no to nieźle
Pozwolę się nie zgodzić.
Jadam błonnik często powyżej normy, często znacznie ją przekraczam, a mimo to nie jestem tak wspaniale oczyszczona. Owszem, nie wyobrażam sobie z niego zrezygnować, bo jest mega ważny w diecie, ale nie oczyszcza organizmu aż tak, żeby mógł zastąpić tego typu oczyszczanie.

Co do głodówek- są wskazane, ale niezalecane dla osób, które się na tym zwyczajnie nie znają, nie czytali żadnych wiadomości i są po prostu nieodpowiedzialne. Głodówki i półgłodówki to najlepszy sposób oczyszczania organizmu ze złogów, bo organizm przestawia się na odżywianie wewnętrzne (spala złogi toksyn, chorobotwórcze etc.). Jednak ten wątek dotyczy mechanicznego oczyszczania jelita. (co właściwie ma spory związek ze wstępem do oczyszczania organizmu z toksyn w tkankach itd.).
No i trzecia sprawa- organizm przy oczyszczaniu ma również oczyścić się ze złego wpływu leków, środków farmaceutycznych itd, które poza 'korzyściami' które przynoszą są dla nas ciałem obcym, nienaturalnym. Jak oczyścić organizm ze złych związków, które w nas zostawiły biorąc tabletki?

Miałem podobną sytuację jeśli chodzi o błonnik. Jadłem dużo pieczywa i makaronu pełnoziarnistego żytniego, piłem jeszcze błonnik kakaowy, ale totalnie nie czułem, że się oczyszczam. Dopiero jak zerwałem totalnie z glutenem, to błonnik zaczął mnie oczyszczać. Wydaje mi się, że chodzi o to, że gluten skleja błonnik. Przez to ogranicza swoją pozytywną moc.


Osobiście nie polecam również (na własnym doświadczeniu) błonnika czy to w formie tabletek, czy już zmielonego proszku z kakao czy innych produktów. W ciągu dnia wypijam kilka koktajli z błonnikiem (na gramy nie liczę, ale wychodzi w sumie 8 łyżeczek zmielonych ziaren (siemię lniane, słonecznik, pestki dyni, wszystko nie łuskane i świeżo zmielone w młynku od kawy), do tego warzywka i owoce i jest smacznie i zdrowo.

Do tego można dorzucić jeszcze miksturę oczyszczającą Słoneckiego (oliwa, pół cytryny + aloes lub citrosept na zmianę) + dieta (dosyć ścisła, ale je się ile chce tylko bez np. cukru, glutenu) i po kilku miesiącach organizm jest tak silny, że sam zaczyna się oczyszczać z przebytych chorób (szczególnie tych leczonych antybiotykami) i toksyn.
hooltaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 14:01   #250
wnik
Przyczajenie
 
Avatar wnik
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

a ja mam pytanie czy konieczne jest rozłożenie 'posiłków' na 6 doz?
__________________
Cel : schudnąć !!



wnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 06:21   #251
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

w zasadzie chyba nie, dlatego, że poprzednio ze względu na mój tryb życia nei dałam rady regularnie spożyć 6-u posiłków i moim przypadku zadziałało, ale jak mniemam bardziej skuteczne i wskazane jes 6 posiłków
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 17:47   #252
jacek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

pierwszy dzień kończe kefirami i sucharkami i ze mnie leci jak biegunka nie wiem czy tak ma być
jacek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 18:11   #253
guerrilla
Raczkowanie
 
Avatar guerrilla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 99
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

ja mam 2 pytania które wynikają z faktu że nie mam możliwości przygotowania świeżego soku z jabłek i nie jestem w stanie zjeść aż tyle jabłek żeby zastąpiły sok ( czyli jakieś 2 kilo)
1.) czy można zastąpić to octem jabłkowym (który robi moja mam wręcz nałogowo więc najwyzej ukradnę jej 2 butelki przy następnej wizycie)
2.) czy kwalifikują się soczki Cymes tzw jednodniowe kupowane w sklepie?
z góry dzięki za odp.
guerrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 18:40   #254
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez guerrilla Pokaż wiadomość
ja mam 2 pytania które wynikają z faktu że nie mam możliwości przygotowania świeżego soku z jabłek i nie jestem w stanie zjeść aż tyle jabłek żeby zastąpiły sok ( czyli jakieś 2 kilo)
1.) czy można zastąpić to octem jabłkowym (który robi moja mam wręcz nałogowo więc najwyzej ukradnę jej 2 butelki przy następnej wizycie)
2.) czy kwalifikują się soczki Cymes tzw jednodniowe kupowane w sklepie?
z góry dzięki za odp.
Hm, ciekawe pytanie. Właściwie ocet jabłkowy to pektyny-a o nie tutaj chodzi Tombakowi. Myślę, że można byłoby spróbować, ale trzeba się zastanowić ile octu zastąpiłoby tyle soku. Jak myślisz?
A jednodniowe typu Marwit myślę, że tak.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 19:50   #255
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

co do octu jabłkowego nie wiem cięzko powiedzieć... ale watpie by dwa i pol litra octu jablkowego wyszlo CI an zdrowie jesli juz to rozciencz go z woda, sposob na wlasny sok bez sokowirowki.... zetrzyj jablka na tarce, wez gaze (taka kupowana w aptece) odstaw jablka na pare minut wloz jablka na gaze - nie wszystkie na raz bo słabo się wyciśnie, złóż wszytskie rogi razem i zwijaj gaze do dolu... najlepiej gaza podwojnie/potrojnei złożona
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 20:39   #256
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez boxia Pokaż wiadomość
co do octu jabłkowego nie wiem cięzko powiedzieć... ale watpie by dwa i pol litra octu jablkowego wyszlo CI an zdrowie jesli juz to rozciencz go z woda, sposob na wlasny sok bez sokowirowki.... zetrzyj jablka na tarce, wez gaze (taka kupowana w aptece) odstaw jablka na pare minut wloz jablka na gaze - nie wszystkie na raz bo słabo się wyciśnie, złóż wszytskie rogi razem i zwijaj gaze do dolu... najlepiej gaza podwojnie/potrojnei złożona
mysle,ze nie 2,5L, ale z pół może litra-maksymalnie(chociaż mysle,że mniej:P), oczywiście rozcienczonego...
Rzeczywiście, można przecież tak wycisnąć sok
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 22:15   #257
natasha1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 49
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

przyznam ze nie przeczytalam calego watku, zabraklo mi sily na przeczytanie 8 i 9 strony.

mam do was pytanko. czym mozna wspomoc jelita? chodzi mi o lepsze trawienie i czestsze wyproznianie nie chodzi mi o efekt przeczyszczajacy bo nie chce biegunek tylko o normalne zalatwianie sie ale czestsze

pije od dzis activie (niby reguluje i smakuje) ale nie wiem co moge zrobic jeszcze. dodam ze nie jem wogole pieczywa, pije jogurty ( np actimel )

chetnie zastosowalabym Wasza diete oczyszczajaca ale nie mam sokowirowki a mieszkam w okolicy gdzie jedynymi sklepami sa netto i biedronka i nie ma tu MarWit jablkowego
natasha1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 22:44   #258
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez hooltaj Pokaż wiadomość
Miałem podobną sytuację jeśli chodzi o błonnik. Jadłem dużo pieczywa i makaronu pełnoziarnistego żytniego, piłem jeszcze błonnik kakaowy, ale totalnie nie czułem, że się oczyszczam. Dopiero jak zerwałem totalnie z glutenem, to błonnik zaczął mnie oczyszczać. Wydaje mi się, że chodzi o to, że gluten skleja błonnik. Przez to ogranicza swoją pozytywną moc.


Osobiście nie polecam również (na własnym doświadczeniu) błonnika czy to w formie tabletek, czy już zmielonego proszku z kakao czy innych produktów. W ciągu dnia wypijam kilka koktajli z błonnikiem (na gramy nie liczę, ale wychodzi w sumie 8 łyżeczek zmielonych ziaren (siemię lniane, słonecznik, pestki dyni, wszystko nie łuskane i świeżo zmielone w młynku od kawy), do tego warzywka i owoce i jest smacznie i zdrowo.

Do tego można dorzucić jeszcze miksturę oczyszczającą Słoneckiego (oliwa, pół cytryny + aloes lub citrosept na zmianę) + dieta (dosyć ścisła, ale je się ile chce tylko bez np. cukru, glutenu) i po kilku miesiącach organizm jest tak silny, że sam zaczyna się oczyszczać z przebytych chorób (szczególnie tych leczonych antybiotykami) i toksyn.

to z tymi łupinkami wszystko zmielić???

a co do glutenu to chodzi Ci o dietę bezglutynową, czy nie dokładnie o to chodzi ;>
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 06:36   #259
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez natasha1980 Pokaż wiadomość
przyznam ze nie przeczytalam calego watku, zabraklo mi sily na przeczytanie 8 i 9 strony.

mam do was pytanko. czym mozna wspomoc jelita? chodzi mi o lepsze trawienie i czestsze wyproznianie nie chodzi mi o efekt przeczyszczajacy bo nie chce biegunek tylko o normalne zalatwianie sie ale czestsze

pije od dzis activie (niby reguluje i smakuje) ale nie wiem co moge zrobic jeszcze. dodam ze nie jem wogole pieczywa, pije jogurty ( np actimel )

chetnie zastosowalabym Wasza diete oczyszczajaca ale nie mam sokowirowki a mieszkam w okolicy gdzie jedynymi sklepami sa netto i biedronka i nie ma tu MarWit jablkowego
Activii nie polecam Może i działa na początku, ale 'uzależnia' od siebie jelita rozleniwiając je. Od siebie polecam:
1. Wiadomo: pełnoziarniste produkty. Jeśli jeszcze ktoś nie próbował to wprowadzić otręby pszenne. Jeśli ktoś nie jada to zrobić sobie owsiankę- płatki owsiane, 2 łyżki otrębów, łyżka siemienia, śliwki suszone- ugotować (na wodzie!) i zjeść na śniadanie.
2. Siemię lniane. Zalać wrzątkiem 2-3 łyżki stołowe siemienia(zależnie od tego, czy już się stosowało i używało kiedyś), zostawić na noc, wypić (najlepiej jeszcze przed połknięciem pogryźć w buzi)
3. Ispagul- babka lancetowata. Zapijać wodą, podobnie jak otręby.
4. Ocet jabłkowy
5. Jeśli ktoś nie używał to można zacząć od picia czerwonej herbaty, szklanki kefiru na czczo i po kolacji.
6. Na niektórych dobrze też działają zalane na noc śliwki suszone wrzątkiem lub kefirem/maślanką (tą wersję zdecydowanie wolę. rano mam pyszny śliwkowy 'jogurt') zjedzone rankiem.
7. Nie łączenie białek z węglowodanami (jak je łączę to od razu mam problemy..), dokładne gryzienie; nie popijanie posiłków (po zjedzeniu odczekać godzinę); picie dużej ilości płynów.

garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 11:00   #260
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Activii nie polecam Może i działa na początku, ale 'uzależnia' od siebie jelita rozleniwiając je. Od siebie polecam:
1. Wiadomo: pełnoziarniste produkty. Jeśli jeszcze ktoś nie próbował to wprowadzić otręby pszenne. Jeśli ktoś nie jada to zrobić sobie owsiankę- płatki owsiane, 2 łyżki otrębów, łyżka siemienia, śliwki suszone- ugotować (na wodzie!) i zjeść na śniadanie.
2. Siemię lniane. Zalać wrzątkiem 2-3 łyżki stołowe siemienia(zależnie od tego, czy już się stosowało i używało kiedyś), zostawić na noc, wypić (najlepiej jeszcze przed połknięciem pogryźć w buzi)
3. Ispagul- babka lancetowata. Zapijać wodą, podobnie jak otręby.
4. Ocet jabłkowy
5. Jeśli ktoś nie używał to można zacząć od picia czerwonej herbaty, szklanki kefiru na czczo i po kolacji.
6. Na niektórych dobrze też działają zalane na noc śliwki suszone wrzątkiem lub kefirem/maślanką (tą wersję zdecydowanie wolę. rano mam pyszny śliwkowy 'jogurt') zjedzone rankiem.
7. Nie łączenie białek z węglowodanami (jak je łączę to od razu mam problemy..), dokładne gryzienie; nie popijanie posiłków (po zjedzeniu odczekać godzinę); picie dużej ilości płynów.


dzięki śliczne za wyczerpującą odpowiedz
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 12:56   #261
jacek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

do du...y te oczyszczanie Tombaka piję sok i nic drugi dzień z dwóch kilo jabłek wyszła mi szklanka soku kupiłem w kartonie antonówkę fortuny i wytrzymam do jutra- jutro te gotowane warzywka -jak jestem w połowie to wytrzymam do końca

a potem zrobię te drugie oczyszczanie po efektach widać ile świństwa jest w wątrobie i jelitach

http://mazo.mojeforum.net/temat-vt11...er=asc&start=0

http://www.box.net/shared/iblvcejk0o


to oczyszczanie to pomaga poczytajcie sobie i zobaczcie jakie kamienie wychodzą to aż sie przestraszyłem teraz spróbuję tego to wam opowiem jak mi poszło

Edytowane przez jacek 1
Czas edycji: 2009-04-21 o 13:02
jacek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 13:19   #262
guerrilla
Raczkowanie
 
Avatar guerrilla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 99
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez jacek 1 Pokaż wiadomość
do du...y te oczyszczanie Tombaka piję sok i nic drugi dzień z dwóch kilo jabłek wyszła mi szklanka soku kupiłem w kartonie antonówkę fortuny i wytrzymam do jutra- jutro te gotowane warzywka -jak jestem w połowie to wytrzymam do końca

a potem zrobię te drugie oczyszczanie po efektach widać ile świństwa jest w wątrobie i jelitach

http://mazo.mojeforum.net/temat-vt11...er=asc&start=0

http://www.box.net/shared/iblvcejk0o


to oczyszczanie to pomaga poczytajcie sobie i zobaczcie jakie kamienie wychodzą to aż sie przestraszyłem teraz spróbuję tego to wam opowiem jak mi poszło
o rany.... to zdjęcie drugie mnie powaliło totalnie...czy ja mam takie coś w sobie... to są żarty jakieś ...
Pytanie do wizażanek które już obdyły kuraje - kefiry sok jabłkowy , warzywka.. - zauważyłyśnie że
te kamienie się autentycznie usuwają ?? - rozumiem że nikt tego dokładnie nie sprawdza z wiadomych względów... ale może jednak coś zauważyłyście
ps: ja własnie wrociłam z zakupów z produktami na te 3 dni
guerrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 13:26   #263
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

na oczyszczanie organizmu świetny jest PARAPROTEX, oczyszcza począwszy od krwi do jelit - przed zastosowaniem tego preparatu miałam złe wyniki krwi, po kuracji jak poszłam zrobić wyniki lekarka była w szoku, miałam idealne wyniki, zero odstępstw, dowiedziałam się że mam końskie zdrowie
przed kuracją miałam ciągle problemy z trawieniem, bóle brzucha, dziwna sennośc i ogólnie jakas taka nie do życia byłam - wreszcie wszystko wróciło do normy a ja czuję się jak nowo narodzona
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 13:42   #264
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez jacek 1 Pokaż wiadomość
do du...y te oczyszczanie Tombaka piję sok i nic drugi dzień z dwóch kilo jabłek wyszła mi szklanka soku kupiłem w kartonie antonówkę fortuny i wytrzymam do jutra- jutro te gotowane warzywka -jak jestem w połowie to wytrzymam do końca

a potem zrobię te drugie oczyszczanie po efektach widać ile świństwa jest w wątrobie i jelitach

http://mazo.mojeforum.net/temat-vt11...er=asc&start=0

http://www.box.net/shared/iblvcejk0o


to oczyszczanie to pomaga poczytajcie sobie i zobaczcie jakie kamienie wychodzą to aż sie przestraszyłem teraz spróbuję tego to wam opowiem jak mi poszło
Tombak pisał, że oczyszczanie jelit sposobem kefir-sok-warzywa to najdelikatniejsza metoda. najlepsza na wyczyszczenie JELIT jest lewatywa. a o oczyszczaniu wątroby (a to co innego niż jelit, bo usuwa się kamienie z woreczka żółciowego) też pisał- bardzo podobnie. Kiedyś na pewno spróbuję, bo wierzę w to.

Cytat:
Napisane przez guerrilla Pokaż wiadomość
o rany.... to zdjęcie drugie mnie powaliło totalnie...czy ja mam takie coś w sobie... to są żarty jakieś ...
Pytanie do wizażanek które już obdyły kuraje - kefiry sok jabłkowy , warzywka.. - zauważyłyśnie że
te kamienie się autentycznie usuwają ?? - rozumiem że nikt tego dokładnie nie sprawdza z wiadomych względów... ale może jednak coś zauważyłyście
ps: ja własnie wrociłam z zakupów z produktami na te 3 dni
Kamienie kałowe(to nie są te same kamienie, które usuwa oczyszczanie wątroby-tamte są w woreczku żółciowym) zalegają na ścianach jelit, ta dieta może usunąć tylko niewielką ich część. Ja nie odczułam świetnych rezultatów. jak wcześniej wspomniałam- najlepiej działa tu lewatywa.

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2009-04-21 o 13:46
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 19:41   #265
boxia
Raczkowanie
 
Avatar boxia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 108
GG do boxia
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez jacek 1 Pokaż wiadomość
pierwszy dzień kończe kefirami i sucharkami i ze mnie leci jak biegunka nie wiem czy tak ma być
wydaje mi się że nie powinno byc biegunki, ja miałam potrzebę częstego odwiedzania toalety, ale żadnej biegunki nie było, że tak powiem wręcz przeciwnie- lecz nie zatwardzenie... mam wrażenie że ta dieta z pewnością pobudza rozleniwione jelita, natomiast co do oczyszczania sama nie wiem ... może masz alergię pokarmową?? z tym, że nawet jakbyś miał na laktozę, to z reguły produkty mleczne są przyswajalne dla organizmu... być może drastycznie zmeiniłeś dietę stąd też biegunka....

co do błonnika... codziennie wieczorem piję maślankę z łyżką zmielonego siemienia lnianego i otrębów pszennych, bądź ciepłe mleko z nimi, na noc namaczam siemię, otręby oraz płatki owsiane w jogurcie bądź mleku i mam pyszne śniadanko.... żadnych problemów z jelitami na chwilę obecną nie mam - odkąd skończyłam ta dietę oczyszczającą i zaczęłam stosować błonnik w takiej formie jak przedstawiłam... a bywało różnie ... tak więc polecam...
__________________
I deszcz myślą barwimy
I uderzenia gromu, będące przypomnieniem.
San Rice

Edytowane przez boxia
Czas edycji: 2009-04-21 o 19:46
boxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:17   #266
jacek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

PYTANIE do SSS7

dlaczego buraka i marchewki nie?

Edytowane przez jacek 1
Czas edycji: 2009-04-22 o 14:19
jacek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:26   #267
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Bardzo dobra usprawnienie pracy jelit jest babka płesznik, tzn jej nasiona
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:38   #268
jacek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Właśnie zjadłem obiadek gotowany ziemniak burak marchewka ogórek kiszony i cebula surowe rano kapuste kiszoną jadłem i poleciało ze mnie jak z prosiaka rzadko -wypiłem wode i sucharki wieczorem też zjem burak marchew ziemniak i kapusta kiszona -zobaczymy jutro koniec

ale miesa nie zjem do niedzieli tylko warzywa i kefir sucharki śliwki suszone , twarozek pomidorki sałata żurawinka jajko może wytrzymam z mięsem do końca kwietnia

może bede ładny jak myślicie?

Edytowane przez jacek 1
Czas edycji: 2009-04-22 o 14:43
jacek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:56   #269
tewa1259
Zadomowienie
 
Avatar tewa1259
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdzieś daleko
Wiadomości: 1 112
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

[quote=jacek 1;11993375]Właśnie zjadłem obiadek gotowany ziemniak burak marchewka ogórek kiszony i cebula surowe rano kapuste kiszoną jadłem i poleciało ze mnie jak z prosiaka rzadko -wypiłem wode i sucharki wieczorem też zjem burak marchew ziemniak i kapusta kiszona -zobaczymy jutro koniec

ale miesa nie zjem do niedzieli tylko warzywa i kefir sucharki śliwki suszone , twarozek pomidorki sałata żurawinka jajko może wytrzymam z mięsem do końca kwietnia

może bede ładny jak myślicie?[ /quote]


heehhe ale mi się wesoło po tym prosiaku zrobiło ehheh

nooo na pewno będziesz piękniusi i taki czyściusi od środka
__________________
uwielbiam ten stan,
kiedy wszystko wydaje się różowe
i ocieka lukrem.

Edytowane przez tewa1259
Czas edycji: 2009-04-22 o 14:58
tewa1259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 08:03   #270
jacek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

od poniedziałku do niedzieli 4kg mniej bez mięsa i pieczywa i dalej ide -i przestało lecieć jak z prosiaka

ale jutro po kefirze i ogórkach kwaszonych to dopiero będzie sie działo
pójdzie ogień- ale to wszystko dla zdrowotności

pozdrawiam

nooo na pewno będziesz piękniusi i taki czyściusi od środka
__________________
dobrze że chociarz od środka bo na zewnątrz już sie nie da

Edytowane przez jacek 1
Czas edycji: 2009-04-26 o 08:07
jacek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-12 16:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.