Misja w Zambii - cz. IV - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-06, 14:02   #2731
beautyb
Raczkowanie
 
Avatar beautyb
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
Ava przekazała mi pałeczkę w tej sprawie, więc z ogromną radością zapraszam wszystkich na stronę Stowarzyszenia Serce dla Afryki

Strona to właściwie głównie dzieło Marka i Avy.
Sami się przekonajcie, ile pracy włożyli w to, by strona wyglądała tak jak wygląda. Ja uwielbiam na niej być i przeglądać wszystkie zakładki
REWELACJA!!
Marek i Ava, jesteście wielcy - OGROMNE DZIĘKI!
beautyb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 14:14   #2732
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Doszły, moje paczki doszły!

Dziewczyny, które ze mną posyłały grupową paczkę w lecie tamtego roku, paczki do Waszych dzieci doszły!


O ludzie, ale sie cieszę
Krzysztofie, dziekuję za wiadomość
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 14:30   #2733
gosiakk7
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 546
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
2. Na stronie znajdziecie deklarację członkowską
Proszę jeszcze o wstrzymanie się z jej wypełnianiem i wysyłaniem z pewnych względów, ale pewnie już jutro poproszę wszystkich, którzy podpisywali się na listach założycielskich, jak i wszystkich chętnych, do wypełnienia jej i wysłania.
UWAGA!
Wszystkie osoby, które wpisały się na listę założycieli Stowarzyszenia Serce dla Afryki proszę o pobranie deklaracji członkowskiej ze strony stowarzyszenia, wypełnienie jej i wysłanie na adres podany w deklaracji.

O to samo proszę wszystkich, którzy mają ochotę być członkami Stowarzyszenia.


Uprzedzając Wasze pytania - dopóki nie zbierze się Walne Zgromadzenie, wysokość składki członkowskiej jest dowolna, ponieważ zgodnie ze statutem stowarzyszenia, to Walne Zgromadzenie ustala jej wysokość. Zanim to nastąpi, sami zdecydujcie i zadeklarujcie stawkę składki.
gosiakk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 16:09   #2734
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Strona świetna!! Nawet jest mój ulubiony afrykański utwór

A teraz mam pytanie, czy przyda się tłumaczenie na angielski strony? Jak się spręże to będzie po weekendzie. Mogę też załatwić korektę autorstwa jednego z moich wykładowców (czyli dyplomowanych filologów ang.). Zainteresowani?

A poza tym to może by podać dane tej wspaniałej Dziewczynki, która zrezygnowała z prezentów? Taki sposób uhonorowania w sumie chyba pierwszej ofiarodawczyni Stowarzyszenia? . Jeżeli oczywiście, Rodzice się nie zgadzają na podanie danych to moja propozycję uważajcie za niebyłą

BRAWO!!
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 16:26   #2735
gosiakk7
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 546
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Nightwish - już to załatwiam
czekam na zgodę mamy tej dziewczynki, oraz na jakieś zdjęcie, żeby wrzucić na stronkę
Widzę, że myślimy podobnie
gosiakk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 16:37   #2736
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
Nightwish - już to załatwiam
czekam na zgodę mamy tej dziewczynki, oraz na jakieś zdjęcie, żeby wrzucić na stronkę
Widzę, że myślimy podobnie
Najwidoczniej
A tłumaczenie? Przyda się?
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 17:32   #2737
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Karotka serdeczne gratulacje zokazji urodzin syna. Niech Ci zdrowo rośnie.
Daniel Gratulacje za osiągnięcia.

Krzysztof super sprawozdania.

Nowa stronka super!!!
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl

Edytowane przez Animator
Czas edycji: 2010-05-06 o 22:22
Animator jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 17:50   #2738
Meeru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów/ UK
Wiadomości: 108
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Woooooooooow super stronka
Niesamowite wyglada na to ze moja paczka po 10 miesiacach doszla
Meeru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 18:20   #2739
gosiakk7
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 546
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nightwish87 Pokaż wiadomość
A tłumaczenie? Przyda się?
Takie rzeczy zawsze się przydają, ale o techniczne sprawy pytaj raczej Avy - czy będą mogli wrzucić na stronkę
gosiakk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 19:08   #2740
Krzysztof70
Raczkowanie
 
Avatar Krzysztof70
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 79
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Brawo dla Tworcow strony WWW !!!
Proponuje by na tej stronie bylo Forum dyskusyjne, aby tylko w tym miejscu poruszac merytoryczne kwestie zwiazane z Adopcja Serca i pomoca Misji. To co mamy obecnie na wizaz.pl nie spelnia swojego zadania. Za duzo tu odchodzenia od tematu...... i watkow pobocznych. Lokalizacja tego forum rowniez nie kojarzy sie z nasza dzilalnoscia. Nie wspomne juz o kwestii techniczej tej witryny
Druga propozycja to zakladka Wolontariat. Powinnismy szukac ludzi chetnych do wyjazdu i pracy dla Misji w Mpanshya. Widze tu miejsce dla kazdego a mlodzi ludzie znajda tu odpowiedzi na wiele pytan o sens zycia . Wolontariat w Europie Zachodniej jest mocno propagowamy, spotykam to wielu ludzi ktorzy wykorzytujac wakacje badz urlop przyjezdzaja aby pomagac.
Siostra calym sercem popiera ten pomysl. Tu naprawde jest duze pole do dzialania, a Zambijczycy chetnie sie ucza od mzungu.
Moje propozycje pozostawiam Waszej ocenie.

pozdrawiam
krzysztof.zambia@gmail.co m
Krzysztof70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 19:28   #2741
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Krzysztof70 Pokaż wiadomość
Brawo dla Tworcow strony WWW !!!
Proponuje by na tej stronie bylo Forum dyskusyjne, aby tylko w tym miejscu poruszac merytoryczne kwestie zwiazane z Adopcja Serca i pomoca Misji. To co mamy obecnie na wizaz.pl nie spelnia swojego zadania. Za duzo tu odchodzenia od tematu...... i watkow pobocznych. Lokalizacja tego forum rowniez nie kojarzy sie z nasza dzilalnoscia. Nie wspomne juz o kwestii techniczej tej witryny
Druga propozycja to zakladka Wolontariat. Powinnismy szukac ludzi chetnych do wyjazdu i pracy dla Misji w Mpanshya. Widze tu miejsce dla kazdego a mlodzi ludzie znajda tu odpowiedzi na wiele pytan o sens zycia . Wolontariat w Europie Zachodniej jest mocno propagowamy, spotykam to wielu ludzi ktorzy wykorzytujac wakacje badz urlop przyjezdzaja aby pomagac.
Siostra calym sercem popiera ten pomysl. Tu naprawde jest duze pole do dzialania, a Zambijczycy chetnie sie ucza od mzungu.
Moje propozycje pozostawiam Waszej ocenie.

pozdrawiam
krzysztof.zambia@gmail.co m
Popieram!
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 20:05   #2742
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

To już od jakiegoś czasu wiadomo Siostra pisała na forum i w mailach, że jak tylko jest taka możliwość to daje zielone światło dla kogoś kolejnego by przyjechał pomagać. Tak była tam Gosia, później ja, Nela, teraz TY.
Nie zawsze jest taka możliwość i miejsce, za coś trzeba też żyć - wolontariaty są zwykle w niewielkim stopniu płatne ale pod warunkiem że jedzie się na dana misję z jakąś organizacją. Siostra nie utrzyma na swoim garnuszku kolejnych chętnych non stop

Ewentualnie własne środki na przejazd i pobyt.

W kwestii angielskiej wersji strony wstrzymajcie się jeszcze z 2-3 tygodnie - bywa że coś poprawiamy, doczytujemy sformułowania, brakuje jeszcze jednej podstrony bo dobieram fotki, no i mechanizm musi być przygotowany. Czy w czerwcu oferta będzie aktualna?

I ostatnie - forum. Mamy forum "tematyczne" na stronie adopcji serca. Moge uruchomić takie właśnie na stronie stowarzyszenia, choć tamto jakoś nie kwitnie zbytnio ponieważ gdy ktoś ma pytania i tak woli wysłać maila.. To działa i nie umarło śmiercią naturalna właśnie dlatego że rozmawiamy praktycznie o wszystkim. Próbowaliśmy wiele razy w ostatnich 2 latach promować tamto a ludzie i tak tu wracają i tam pisać nie chcą zbytnio :P
.
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 20:15   #2743
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość
To już od jakiegoś czasu wiadomo Siostra pisała na forum i w mailach, że jak tylko jest taka możliwość to daje zielone światło dla kogoś kolejnego by przyjechał pomagać. Tak była tam Gosia, później ja, Nela, teraz TY.
Nie zawsze jest taka możliwość i miejsce, za coś trzeba też żyć - wolontariaty są zwykle w niewielkim stopniu płatne ale pod warunkiem że jedzie się na dana misję z jakąś organizacją. Siostra nie utrzyma na swoim garnuszku kolejnych chętnych non stop

Ewentualnie własne środki na przejazd i pobyt.

W kwestii angielskiej wersji strony wstrzymajcie się jeszcze z 2-3 tygodnie - bywa że coś poprawiamy, doczytujemy sformułowania, brakuje jeszcze jednej podstrony bo dobieram fotki, no i mechanizm musi być przygotowany. Czy w czerwcu oferta będzie aktualna?

I ostatnie - forum. Mamy forum "tematyczne" na stronie adopcji serca. Moge uruchomić takie właśnie na stronie stowarzyszenia, choć tamto jakoś nie kwitnie zbytnio ponieważ gdy ktoś ma pytania i tak woli wysłać maila.. To działa i nie umarło śmiercią naturalna właśnie dlatego że rozmawiamy praktycznie o wszystkim. Próbowaliśmy wiele razy w ostatnich 2 latach promować tamto a ludzie i tak tu wracają i tam pisać nie chcą zbytnio :P
.
Oferta bedzie jak najbardziej aktualna ale raczej od lipca. Niestety w czerwcu sesja . Ale zrobie tlumaczenie oczywiscie predzej czy pozniej
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 20:40   #2744
gosiakk7
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 546
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość
To już od jakiegoś czasu wiadomo Siostra pisała na forum i w mailach, że jak tylko jest taka możliwość to daje zielone światło dla kogoś kolejnego by przyjechał pomagać. Tak była tam Gosia, później ja, Nela, teraz TY.
Nie zawsze jest taka możliwość i miejsce, za coś trzeba też żyć - wolontariaty są zwykle w niewielkim stopniu płatne ale pod warunkiem że jedzie się na dana misję z jakąś organizacją. Siostra nie utrzyma na swoim garnuszku kolejnych chętnych non stop

Ewentualnie własne środki na przejazd i pobyt.
Dokładnie!
Znam wiele osób, które chcą wyjechać.
Na "już" mogę dać trzy (razem ze mną )
Ale finanse są zdecydowaną przeszkodą.
Jeśli w grę wchodziłby sam przelot, to to nie jest problem.
Duże organizacje w porozumieniu z placówkami misyjnymi wysyłają ludzi na miesięczne, półroczne czy roczne wolontariaty, ale taki wolontariusz dostaje pieniądze na wszystko, tylko przelot sam sobie załatwia. Ale to są DUŻE organizacje.
Poza tym, często projekt, z którym wolontariusz jedzie, jest finansowany, np. przez MSZ, który co roku ogłasza konkurs 'Polska Pomoc'. Wtedy pieniądze są na wszystko, bo wszystko uwzględniane jest w kosztorysie - przelot, wyżywienie, nocleg, 'pensja', materiały do realizacji projektu, nawet wynagrodzenie dla księgowego, który rozlicza projekt. I wtedy jest cacy. My jako młodziutka organizacja nie możemy liczyć, że takie sponsorowanie uda nam się zdobyć już i to na kilka projektów. Ale trzeba próbować.
Ja mam w głowie już dwa pomysły.
Czekam na info od Krzysztofa, jak wróci z Zambii, wtedy zacznę pisać jeden projekt. Drugi w tym samym czasie - może któryś wypali.
Dlatego też pisałam jakiś czas temu na forum - myślcie nad projektami! Wspólnymi siłami znajdziemy fundusze

Zdajemy sobie też sprawę, że każda para rąk przyda się na misji!
Siostra miała plany wybudować domek dla wolontariuszy - wtedy nie byłoby problemu z zakwaterowaniem takich osób. Ale dobrze wiemy ile kosztował domek dla Basi...

Potrzeb jest wiele i na pewno większość jest możliwa do zrealizowania, zgodnie z tym co pisał Krzysztof w którymś poście - "możesz, jeśli myślisz, że możesz". Jednak w tej sytuacji samo myślenie nie wystarczy - trzeba trochę podziałać

No to miłego myślenia i działania

Edytowane przez gosiakk7
Czas edycji: 2010-05-06 o 20:41
gosiakk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 20:54   #2745
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
Dokładnie!
Znam wiele osób, które chcą wyjechać.
Na "już" mogę dać trzy (razem ze mną )
Ale finanse są zdecydowaną przeszkodą.
Jeśli w grę wchodziłby sam przelot, to to nie jest problem.
Duże organizacje w porozumieniu z placówkami misyjnymi wysyłają ludzi na miesięczne, półroczne czy roczne wolontariaty, ale taki wolontariusz dostaje pieniądze na wszystko, tylko przelot sam sobie załatwia. Ale to są DUŻE organizacje.
Poza tym, często projekt, z którym wolontariusz jedzie, jest finansowany, np. przez MSZ, który co roku ogłasza konkurs 'Polska Pomoc'. Wtedy pieniądze są na wszystko, bo wszystko uwzględniane jest w kosztorysie - przelot, wyżywienie, nocleg, 'pensja', materiały do realizacji projektu, nawet wynagrodzenie dla księgowego, który rozlicza projekt. I wtedy jest cacy. My jako młodziutka organizacja nie możemy liczyć, że takie sponsorowanie uda nam się zdobyć już i to na kilka projektów. Ale trzeba próbować.
Ja mam w głowie już dwa pomysły.
Czekam na info od Krzysztofa, jak wróci z Zambii, wtedy zacznę pisać jeden projekt. Drugi w tym samym czasie - może któryś wypali.
Dlatego też pisałam jakiś czas temu na forum - myślcie nad projektami! Wspólnymi siłami znajdziemy fundusze

Zdajemy sobie też sprawę, że każda para rąk przyda się na misji!
Siostra miała plany wybudować domek dla wolontariuszy - wtedy nie byłoby problemu z zakwaterowaniem takich osób. Ale dobrze wiemy ile kosztował domek dla Basi...

Potrzeb jest wiele i na pewno większość jest możliwa do zrealizowania, zgodnie z tym co pisał Krzysztof w którymś poście - "możesz, jeśli myślisz, że możesz". Jednak w tej sytuacji samo myślenie nie wystarczy - trzeba trochę podziałać

No to miłego myślenia i działania
Fajnie by było zorganizować jakąś akcje zbierania pieniedzy na pomoc wolontariuszom. Mozna by np pokryc 1/3 wylotu czy cos... Tylko wtedy to na zasadzie, ze zbieramy pieniadzei pewnego dnia Siostra mowi, ze potrzebny murarz no i znajdujemy chetnego i leci, albo potrzbena ksiegowa, znajdujemy chetna i leci. W innym wypadku pewnie kazdy by chcial leciec a na to pieniazkow pewnie by nie starczylo...
Druga kwestia to bardzo malo praktycznych informacji o wolontariacie. Wiadomo, ze trzeba oplacic bilet ale niewiele juz wiadomo jak to wyglada tam na miejscu. co wolontariusz sobie kupuje a co np zapewnia Siostra i Misja. Moze ktos by podal jakies praktyczne informacje?
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 21:14   #2746
gosiakk7
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 546
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Nightwish - nikt Ci nie da pieniędzy na to, żeby ktoś sobie pojechał do Afryki
Jeśli chcesz zrobić zbiórkę, to nie mów, że to czyjś wyjazd, a np. na zbudowanie domku. Wtedy z tych pieniędzy finansujesz wyjazd wolontariusza i zakup materiałów.

Informacji o wyjazdach nie ma na stronie, ani na forum, bo naszym głównym celem nie jest wysyłanie wolontariuszy. Priorytetem jest pomoc. Obecność kogoś z nas tam na miejscu budzi apetyt na przeżycie tego samego - wiem, bo mimo (a może właśnie dlatego... ), że tam byłam, czytając posty Krzysztofa, nie mogę usiedzieć na miejscu i gdybym tylko mogła, w tej chwili wchodziłabym na pokład samolotu do Zambii
Ale jesteśmy małą (czyt.: młodą) organizacją i póki co pomagamy tylko jednej misji, a trudno dawać informacje na www co jest potrzebne, żeby pojechać. Wyjazdy są sporadyczne i jak ktoś już wie, że chce, czeka na zielone światło i leci.
W tej chwili wygląda to tak, że wszystko finansujesz z własnej kieszeni.
Chyba, że tak, jak pisałam - znajdziesz sponsora, który sfinansuje Twój projekt.

Jak ja byłam na miejscu, to bilet kupowałam sama.
Na miejscu jadałam z Siostrami, mieszkałam w domku na przeciwko konwentu i na koniec dałam Siostrze pieniążki.
Siostra nie wyceniła mi mojego pobytu, więc dałam "na oko", choć trudno jest określić kwoty, znając kiepsko finansowe realia takiego życia, jakie ja tam wiodłam.

Z kolei Asia, która przyjechała do Mpanshy z ramienia poznańskiego SWM, dostawała od organizacji miesięczne kieszonkowe/pensję, z której, z tego co wiem, opłacała kucharkę i kupowała jedzenie, które jej owa kucharka przyrządzała. Bilet kupowała sobie sama. Była w Zambii przez rok, pracowała w szpitalu.

Myślę, że na chwilę obecną ciężko jest podać informacje dotyczące wyjazdu. Teraz, kiedy możemy szukać sponsorów, każdy wyjazd może być inny, inaczej finansowany.
Ale i tak najwięcej do powiedzenia ma Siostra Józefa, bo jak Ona powie NIE, to możemy tylko pomarzyć o wyjeździe
gosiakk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 21:22   #2747
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
Nightwish - nikt Ci nie da pieniędzy na to, żeby ktoś sobie pojechał do Afryki
Jeśli chcesz zrobić zbiórkę, to nie mów, że to czyjś wyjazd, a np. na zbudowanie domku. Wtedy z tych pieniędzy finansujesz wyjazd wolontariusza i zakup materiałów.

Informacji o wyjazdach nie ma na stronie, ani na forum, bo naszym głównym celem nie jest wysyłanie wolontariuszy. Priorytetem jest pomoc. Obecność kogoś z nas tam na miejscu budzi apetyt na przeżycie tego samego - wiem, bo mimo (a może właśnie dlatego... ), że tam byłam, czytając posty Krzysztofa, nie mogę usiedzieć na miejscu i gdybym tylko mogła, w tej chwili wchodziłabym na pokład samolotu do Zambii
Ale jesteśmy małą (czyt.: młodą) organizacją i póki co pomagamy tylko jednej misji, a trudno dawać informacje na www co jest potrzebne, żeby pojechać. Wyjazdy są sporadyczne i jak ktoś już wie, że chce, czeka na zielone światło i leci.
W tej chwili wygląda to tak, że wszystko finansujesz z własnej kieszeni.
Chyba, że tak, jak pisałam - znajdziesz sponsora, który sfinansuje Twój projekt.

Jak ja byłam na miejscu, to bilet kupowałam sama.
Na miejscu jadałam z Siostrami, mieszkałam w domku na przeciwko konwentu i na koniec dałam Siostrze pieniążki.
Siostra nie wyceniła mi mojego pobytu, więc dałam "na oko", choć trudno jest określić kwoty, znając kiepsko finansowe realia takiego życia, jakie ja tam wiodłam.

Z kolei Asia, która przyjechała do Mpanshy z ramienia poznańskiego SWM, dostawała od organizacji miesięczne kieszonkowe/pensję, z której, z tego co wiem, opłacała kucharkę i kupowała jedzenie, które jej owa kucharka przyrządzała. Bilet kupowała sobie sama. Była w Zambii przez rok, pracowała w szpitalu.

Myślę, że na chwilę obecną ciężko jest podać informacje dotyczące wyjazdu. Teraz, kiedy możemy szukać sponsorów, każdy wyjazd może być inny, inaczej finansowany.
Ale i tak najwięcej do powiedzenia ma Siostra Józefa, bo jak Ona powie NIE, to możemy tylko pomarzyć o wyjeździe
Mysle, ze jednak mozna by znalezc jakis oddzielny fundusz wlasnie na wysylanie wolontariuszy... No ale fakt, moze lepiej najpierw postawic domek dla nich
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 23:03   #2748
quaderno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 27
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Mam pytanie: czy nie można powiększyć trochę tych zdjęć (miniaturek) na poszczególnych podstronach nowej strony? (Rozumiem, że można na nie kliknąć i robią się aż za duże, ale.. )
Po pierwsze dla ludzi w okularach to trochę problem się wpatrywać, co to tam dokładnie jest, a po drugie materiał wizualny to świetny środek marketingowy i na pewno bardziej przyciągający niż tekst!

I bardzo popieram pomysł Nightwish z tłumaczeniem strony! Dzisiaj się żyje globalnie Ja sama mogę się podjąć tłumaczenia na niemiecki (w lecie). Pomyślcie o tych choćby 10 Euro, które ktoś dzięki temu (choćby przypadkowo) wpłaci... a może ktoś wpłaci 100...
quaderno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 00:58   #2749
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

To ja dorzucę 2 grosze:
1. szpital w Mpanshyi nie jest w stanie nic zagwarantować bo sam boryka się z problemami finansowymi
2. nie ma zbytnio możliwości akomodacyjnych na tę chwilę
3. osoba musi jechać w określonym CELU - przydatna na dany momoent na misji
4. dobrze aby pojechała na DŁUŻEJ - pierwsze tygodnie to aklimatyzacja, poznawanie, oswajanie się ludzi z tobą i ciągła konieczna opieka nad tobą.. męczące i mało samodzielne

stąd moja propozycja - na razie dajmy spokój bo mamy ważniejsze kwestie na miejscu, a jak siostra da znowu zielone światełko, że kogoś potrzebuje na jakiś czas to na pewno napisze Chętni się zawsze znajdą !
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 05:21   #2750
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
Mi się podobały misie...
Ten miś, którego Pyzia pokazywała wcześniej.
Tamten miś jest symbolem innej organizacji (o czym pisałam) i nie może być użyty u nas Poza tym - czy miś się kojarzy z Afryką??

Przyznam, że myślałam o małpce, ale Marek uświadomił mi, że może budzić złe skojarzenia. Aktualnie opracowuje więc wzór lwa i żyrafy - może coś sie nada. Troszkę to trwa, bo jak zwykle mi sie na głowe kolejne rzeczy "zwalają"... Jak już będę miała cos do pokazania, na pewno umieszczę zdjęcia...
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 09:38   #2751
gosiakk7
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 546
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nightwish87 Pokaż wiadomość
Mysle, ze jednak mozna by znalezc jakis oddzielny fundusz wlasnie na wysylanie wolontariuszy...
te fundusze o których piszesz, to tylko sponsoring, albo programy grantowe!
Chyba nie chciałabyś zebranych od ludzi pieniędzy wydać na czyjś wyjazd, zamiast na pomoc dzieciom....

Cytat:
Napisane przez quaderno Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy nie można powiększyć trochę tych zdjęć (miniaturek) na poszczególnych podstronach nowej strony? (Rozumiem, że można na nie kliknąć i robią się aż za duże, ale.. )
Po pierwsze dla ludzi w okularach to trochę problem się wpatrywać, co to tam dokładnie jest, a po drugie materiał wizualny to świetny środek marketingowy i na pewno bardziej przyciągający niż tekst!
Zgadzam się z tym marketingiem, ale zdjęcia miniaturki są w normalnym rozmiarze w galerii, która jest po lewej stronie.
Obawiam się, że dając możliwość aby zdjęcia z podstron powiększały się po kliknięciu na nie, niepotrzebnie byśmy zwalniali stronę. Ale to tylko moje przypuszczenia... ja się nie znam

Cytat:
Napisane przez quaderno Pokaż wiadomość
I bardzo popieram pomysł Nightwish z tłumaczeniem strony! Dzisiaj się żyje globalnie Ja sama mogę się podjąć tłumaczenia na niemiecki (w lecie). Pomyślcie o tych choćby 10 Euro, które ktoś dzięki temu (choćby przypadkowo) wpłaci... a może ktoś wpłaci 100...
Uwierz mi, że my myślimy i o 1 EUR.
Nikt nie mówi 'nie' w sprawie tłumaczeń. Pomysł jest dobry i chętnie skorzystamy z Waszej pomocy.
Ale tak jak napisała Ava - strona jest jeszcze dopracowywana. Czasami znajdziemy jakieś rzeczy, które trzeba dopisać, sprawdzić. Bez sensu byłoby, aby ktoś tłumacząc robił "podwójną robotę".
Poczekajmy, aż strona będzie skończona, wtedy bardzo chętnie przyjmiemy tłumaczenia na każdy język

Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość
To ja dorzucę 2 grosze:
1. szpital w Mpanshyi nie jest w stanie nic zagwarantować bo sam boryka się z problemami finansowymi
2. nie ma zbytnio możliwości akomodacyjnych na tę chwilę
3. osoba musi jechać w określonym CELU - przydatna na dany momoent na misji
4. dobrze aby pojechała na DŁUŻEJ - pierwsze tygodnie to aklimatyzacja, poznawanie, oswajanie się ludzi z tobą i ciągła konieczna opieka nad tobą.. męczące i mało samodzielne

stąd moja propozycja - na razie dajmy spokój bo mamy ważniejsze kwestie na miejscu, a jak siostra da znowu zielone światełko, że kogoś potrzebuje na jakiś czas to na pewno napisze Chętni się zawsze znajdą !
Zgadzam się

Edytowane przez gosiakk7
Czas edycji: 2010-05-07 o 09:41
gosiakk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 11:56   #2752
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

1. zdjęcia w treściach - spróbuję, zobaczymy czy będzie to miało ręce i nogi jak szybko będzie się ładowała witryna
2. tłumaczenie - dajcie nam naprawdę z miesiąc, dopiszemy tam trochę o projektach które się teraz tworzą i jak będzie kompletna to zaczniemy tłumaczyć na pewno zdążymy przed euro2012
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 12:12   #2753
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
te fundusze o których piszesz, to tylko sponsoring, albo programy grantowe!
Chyba nie chciałabyś zebranych od ludzi pieniędzy wydać na czyjś wyjazd, zamiast na pomoc dzieciom....
Niby lepiej dac dzieciom ale z drugiej strony jednak wiekszym pozytkiem dla nich bedzie ofiarowanie powiedzmy 2tys zl lekarzowi czy pielegniarce, ktory tam pojedzie pracowac darmo na pol roku, prawda?
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 14:11   #2754
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nightwish87 Pokaż wiadomość
Niby lepiej dać dzieciom ale z drugiej strony jednak większym pożytkiem dla nich będzie ofiarowanie powiedzmy 2tys zł lekarzowi czy pielęgniarce, ktory tam pojedzie pracować darmo na pół roku, prawda?
no niestety nie do końca.
bo lekarze i tak są wysyłani na misje - odpłatnie właśnie przez organizacje, gdyż muszą być zatrudnieni na umowę lub kontrakt - nikogo z ulicy do szpitala nie wpuszczą
za 2 tys nic nie zdziałamy - bo tyle to wystarczy na pół biletu :P
a tu jeszcze wrócić trzeba, zakupy zrobić, na transporty w Zambii mieć, opłaty za prąd (bo tam zżera) i wyżywić się przez pół roku - tu mowa o dużo większych pieniądzach..
To już wolę dać te dwa tysiące (a właściwie pewnie koło 12-15 tys, bo tyle byłoby potrzeba) na opłacenie studiów jakiegos zambijskiego młodego człowieka
Pamiętajcie - Afryce nie potrzeba rybek na gotowo, tylko wędka!
Chcąc pomóc im naprawdę mamy ich NAUCZYĆ aby SAMI umieli wyjść na prosto (opłacić ICH szkołę) a nie sponsorować pobyty własnych przedstawicieli, którzy przyjadą, popracują za pólroku wyjadą - i gdzie tu poprawa sytuacji?
__________________

Edytowane przez ava80
Czas edycji: 2010-05-07 o 14:13
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 17:56   #2755
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez dodus_90 Pokaż wiadomość
Kochani mam do Was prosbe, jutro mam pierwszy egzamin z sesji, z Sociologii, z ktorej najmocniejsza to ja niestety nie jestem :/ zaczynam pisac o 16:45, czyli o 17:45 na Polski czas. Bardzo Was prosze o trzymanie kciukow za mnie, naprawde sa mi potrzebne.
Dodus, jak tam? Masz już wyniki?
Cytat:
Napisane przez alicjazopola Pokaż wiadomość
Witajcie - otrzymałam dzisiaj propozycje zrobienia zbiórki maskotek dla naszej Misji w jednej z opolskich szkół podstawowych.

Strażnicy Miejscy z Tarnowa - czy Wasze paczki doszły ? Moje są.
Ad.1. Pomysł suuuuper!! Nela pisała, jaką radość sprawiaja dzieciakom pluszaki! Fajnie gdyby dzieci od razu dołożyły po np. symbolicznej 1 zł, aby było na wysyłkę

Ad.2. Paczka od Strażników doszła, Krzysztof wcześniej podawał.

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
Kochani, doszła nasza zbiorcza paczka z cewnikami i lekami

EDIT

Ava przekazała mi pałeczkę w tej sprawie, więc z ogromną radością zapraszam wszystkich na stronę Stowarzyszenia Serce dla Afryki

Strona to właściwie głównie dzieło Marka i Avy.
Ad.1. Gosia, suuuper że paka doszła Wszyscy się składaliśmy na to

Ad.2. Strona piękna Jestem dumna, że należę do tego stowarzyszenia

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Doszły, moje paczki doszły!
A tak się martwiłaś Suuuuper!!!!!

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
UWAGA!
Wszystkie osoby, które wpisały się na listę założycieli Stowarzyszenia Serce dla Afryki proszę o pobranie deklaracji członkowskiej ze strony stowarzyszenia, wypełnienie jej i wysłanie na adres podany w deklaracji.

O to samo proszę wszystkich, którzy mają ochotę być członkami Stowarzyszenia.
Zapisałam i lecę do drukować

Cytat:
Napisane przez Meeru Pokaż wiadomość
Niesamowite wyglada na to ze moja paczka po 10 miesiacach doszla


Meeru
, buziaki dla Mai Nie dziwię się, że jest oczkiem w głowie

Cytat:
Napisane przez Krzysztof70 Pokaż wiadomość
Brawo dla Tworcow strony WWW !!!
Proponuje by na tej stronie bylo Forum dyskusyjne, aby tylko w tym miejscu poruszac merytoryczne kwestie zwiazane z Adopcja Serca i pomoca Misji. To co mamy obecnie na wizaz.pl nie spelnia swojego zadania. Za duzo tu odchodzenia od tematu...... i watkow pobocznych.
Krzysztof, takie forum tylko dla adopcji i spraw misji jest na stronie adopcji serca To żyje sobie z myślą przyciągnięcia osób, które nie szukają info o adopcji, pomocy Afryce itp., M.in. dlatego nasza strona jest tak popularna, bo link do niej jest na najpopularniejszym forum babskim w Polsce Tutaj zagląda po kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie. Moim zdaniem to najlepsza reklama i dotarcie do niektórych


Ludzie, jestem tak zabiegana że szok Robię prawo jazdy to raz Tak, tak, nie mam prawa jazdy w moim wieku A Pati tak szaleje, że wieczorem padam Do tego pisze mężowi doktorat

A tak wogóle, to Mukashana za tydzień się hajta Pamiętacie? Ciekawe czy się pochwali. Obiecała, że kiecę pokaże?
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2010-05-07 o 17:57 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 19:39   #2756
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

a ja w głowę zachodziłam skąd sie wzięli Ci Strażnicy, juz chciałam tam dzwonic z podziękowaniami

ja tez jestem dumna z Naszego Stowarzyszenia
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 20:58   #2757
quaderno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 27
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Zgadzam się z tym marketingiem, ale zdjęcia miniaturki są w normalnym rozmiarze w galerii, która jest po lewej stronie. Obawiam się, że dając możliwość aby zdjęcia z podstron powiększały się po kliknięciu na nie, niepotrzebnie byśmy zwalniali stronę. Ale to tylko moje przypuszczenia... ja się nie znam
To, o czym piszesz, właśnie tak teraz działa. Nie o to mi chodziło, ale chyba Ava mnie dobrze zrozumiała.

Cytat:
Uwierz mi, że mymyślimyi o 1 EUR.
Czas na działania na arenie międzynarodowej

Cytat:
1. zdjęcia w treściach - spróbuję, zobaczymy czy będzie to miało ręce i nogi jak szybko będzie się ładowała witryna
2. tłumaczenie - dajcie nam naprawdę z miesiąc, dopiszemy tam trochę o projektach które się teraz tworzą i jak będzie kompletna to zaczniemy tłumaczyć na pewno zdążymy przed euro2012
1. jasne! Nie chodziło mi o jakiś wielki rozmiar - po to można kliknąć na fotkę, ale o powiedzmy trochę "przyjaźniejszy dla oka" (nie sądzę, by wszyscy klikali na każde zdjęcie po kolei... a niektóre są naprawdę super i fajnie, gdyby było od razu widać, co na nich jest). Myślę, że takie ich powiększenie nie spowoduje strasznych zmian w szybkości ładowania się strony. <--- To jednak nadal tylko sugestia
2. tak, ja napisałam "w lecie", czyli nie "już" (zresztą w tym klimacie lato to ostatnio zjawisko niespotykane). no, na euro 2012 super! a jaka motywacja...

Edytowane przez quaderno
Czas edycji: 2010-05-07 o 21:10
quaderno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 13:29   #2758
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

alicjazopola myslałam o Twojej akcji o pluszakach
po 1 to nie jest za wcześnie, bo właśnie w tym czasie wysłane powinny dotrzeć właśnie na święta, wiec myślenie o zbiórce przed świętami też jest ok, bo to ludziom ta wyjątkowa atmsfera sie udziela i chętniej dają, ale zabawki dotarłyby pewnie nawet nie na Wielkanoc.
A z drugiej strony to czemu nie zrobić zbiórki teraz i przed świętami, przy okazji prezentując wtedy zdjęcia z rozdania pierwszej porcji maskotek
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 17:15   #2759
alicjazopola
Raczkowanie
 
Avatar alicjazopola
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 177
GG do alicjazopola
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Aguniu, Gosiu, Seonko myślę o tym naprawdę mocno. Ale nie chcę się spieszyć. Skoro otrzymałam taką propozycję to na pewno warto spróbować i na pewno coś wymyślę. Póki co to na poniedziałek mam przygotować Pani nauczycielce z tej szkoły moje prezentacje i inne materiały bo jest bardzo zainteresowana. A mam tego sporo. Myślę, że to duży plus. Dzieci zobaczą inny świat, posłuchają o naszych podopiecznych. A przede wszystkim usłyszą o takiej formie pomocy i jak to działa.
Wstrzymałam się z tą zbiórka na razie ponieważ akurat zbiegł się ten temat z ogromną ilością paczek , które dotarły do Zambii. Ja mam już kolejne dary dla potrzebujących. Wiem, że nasi wspaniali Strażnicy z Tarnowa (i naszej MartyiMacieja – pozdrawiam !) też już mają gotowe kolejne paki i pewnie inne osoby też szykują dary. Więc jest sporo tego, a tam w Zambii trzeba zorganizować jeszcze potem całą resztę.
Muszę wystosować pismo do dyrekcji szkoły , chciałabym aby całość była dopracowana, nawet gdybym otrzymała tylko jedną maskotkę. Chciałabym pozostawić ciepły ślad po tej akcji. Już nie raz przekonałam się, że afrykańskie pole – pole (powoli-powoli) jest jak najbardziej OK i również tutaj bardzo mi sprzyja.

Z Panią nauczycielką jestem w kontakcie ( to osoba, która jest również bardzo zaangażowana w pomoc Madzi - tej dziewczynki, która czeka na przeszczep)
__________________


Edytowane przez alicjazopola
Czas edycji: 2010-05-08 o 17:18
alicjazopola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 17:38   #2760
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
alicjazopola myslałam o Twojej akcji o pluszakach
po 1 to nie jest za wcześnie, bo właśnie w tym czasie wysłane powinny dotrzeć właśnie na święta, wiec myślenie o zbiórce przed świętami też jest ok, bo to ludziom ta wyjątkowa atmsfera sie udziela i chętniej dają, ale zabawki dotarłyby pewnie nawet nie na Wielkanoc.
A z drugiej strony to czemu nie zrobić zbiórki teraz i przed świętami, przy okazji prezentując wtedy zdjęcia z rozdania pierwszej porcji maskotek
MAMA ma rację, nie jest za wcześnie.
Moja paczka szła od września czy konca sierpnia... i dopiero teraz Krzysztof pisał, że doszła.

Jeszcze chciałam przekazac gratulacje dla Karotki!
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2010-05-08 o 17:41
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.