Planowanie ciąży cz. 2 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-31, 13:48   #2791
kosta6
Raczkowanie
 
Avatar kosta6
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 336
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Merlin_mo Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panie,
chciałabym się komuś wygadać, kto identyfikuje się z moimi problemami....
Otóż
jak pisałam już wcześniej mam podwójną macicę, od około roku staramy się o dzidzię.
Wykonałam badania hormonalne - testosteron, androstendion, prolaktynę i jeszcze jeden..( nie pamiętam)
wyniki wyszły w normie.
W ostatnim czasie robiłam badanie owulacji (przez 5 dni pod nadzorem lekarz- test owulacyjny + usg) pęcherzyk urósł do prawie 20mm
ale test owulacyjny wychodził ujemy...
lekarz zadecydował żeby włączyć leczenie - zapisał mi clostilbegyt, który mam brać od 5 dc przez 5 dni, następnie ponowny test owulacyjny
ma ktoś podobne doświadczenia?
Nie miałam takiej sytuacji ale zastanawia mnie dlaczego lekarz przepisał Ci CLO, skoro pęcherzyk Ci sam ładnie rośnie. Clo podaje się raczej jak pęcherzyki nie chcą rosnąć...
Pisząc test owulacyjny masz na myśli ten sikany? Paskowy? Moja ginekolog mi powiedziała że to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo pokazują co chcą. Na studiach robili jakieś doświadczenia na tych testach i wyszło że połowa mężczyzn miała owulacje, albo kobiety przed/w czasie okresu..
__________________
02.09.2012 My

kosta6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 14:33   #2792
ellyunia
Wtajemniczenie
 
Avatar ellyunia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 161
Planowanie ciąży cz. 2

Marlin mi tez te testy paskowe nie wychodziły i to mi podsunelo myśl ze chyba cos nie tak. Tez dostałam clo i pregnyl na pęknięcie ( za pierwszym razem sie udało)
A po kuracji clo to monitoring u gina a paski to bym sobie juz dopuściła
__________________
❤️Majka 21.12.2014
Szczęścia nie da się kupić, ale można je sobie urodzić ..



Edytowane przez ellyunia
Czas edycji: 2014-10-31 o 14:34
ellyunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 15:54   #2793
dziadzia237
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 219
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Melin_mo ja też uważam, że testy owulacyjne są kiepskie. Natomiast jeśli chodzi o clo ja teraz brałam pierwszy cykl od 3 do 7 dc mimo, że owulacje zachodzi -pecherzyki same rosna, same pekaja. Ale clo dostalam na wzmocnienie, bo moze jednak byl slabej jakosci. A czy clo pomoże zobaczymy
dziadzia237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 17:11   #2794
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez dziadzia237 Pokaż wiadomość
Cicci jak tam u Ciebie się sprawy mają?
Dziadzia, byłam w poniedziałek sprawdzić czy owu była. Powiedział, że była ale na monitorze było widać tylko mniejsze pęcherzyki (tak jakby się zmniejszyły). Dziś z kolei żadnych pęcherzyków już ale znalazł płyn w brzuchu, i stwierdził, że owu była niedawno... Oczywiście dupa ze mnie i nie dopytałam o ten płyn. W ogóle pierwszy raz w życiu o czymś takim słyszałam więc dopiero teraz czytam w necie o co chodzi. Czytam, że ten płyn się utrzymuje od kilku do kilkunastu godzin po owu a jestem pewna, że ani wczoraj ani przedwczoraj owu nie było bo mam masę niepłodnego śluzu. Mam iść na kontrolę w środę, aby zobaczył czy ten płyn zniknął.
Mam trochę mętlik w głowie z tego powodu. Poza tym skoro pregnyl wzięłam w sobotę rano to jakim cudem owu mogłaby być w środę lub wczoraj
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 09:01   #2795
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziadzia, a Ty kiedy testujesz?
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 11:55   #2796
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Dziadzia, a Ty kiedy testujesz?
no właśnie też miałam się pytać! jakoś w połowie przyszłego tygodnia powinno byc już wszystko jasne?

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Dziadzia, byłam w poniedziałek sprawdzić czy owu była. Powiedział, że była ale na monitorze było widać tylko mniejsze pęcherzyki (tak jakby się zmniejszyły). Dziś z kolei żadnych pęcherzyków już ale znalazł płyn w brzuchu, i stwierdził, że owu była niedawno... Oczywiście dupa ze mnie i nie dopytałam o ten płyn. W ogóle pierwszy raz w życiu o czymś takim słyszałam więc dopiero teraz czytam w necie o co chodzi. Czytam, że ten płyn się utrzymuje od kilku do kilkunastu godzin po owu a jestem pewna, że ani wczoraj ani przedwczoraj owu nie było bo mam masę niepłodnego śluzu. Mam iść na kontrolę w środę, aby zobaczył czy ten płyn zniknął.
Mam trochę mętlik w głowie z tego powodu. Poza tym skoro pregnyl wzięłam w sobotę rano to jakim cudem owu mogłaby być w środę lub wczoraj
może miałaś dwie owulację w krótkim odstępie czasowym?

czytałam wczoraj jakiś artykuł medyczny na temat pęcherzyków. w skrócie -te, które nam rosną w tym cyklu, tak na dobrą sprawę zaczynają "przygotowywać się do dojrzewania" 2 miesiące wcześniej (stąd autor artykułu podkreślał, żeby dbać o siebie i zdrowo się odżywaić już na 2-3 miesiące wczesniej przed planami zajścia w ciążę). ten, który jest dominujący zaczyna produkować jakieś substancje, które z kolei hamują wzrost pozostałych pęcherzyków. ale oczywiście jest milion czynników, które moga to wszystko zakłócić. a po dziś dzień lekarze nie są np w stanie wytłumaczyć, dlaczego pomimo wzorcowych wyników hormolanych pęcherzyki nie pękaja.

u mnie też przedzwina sytuacja. przez 2 ost miesiące nie miałam żadnych objawów owulacji (w moim przypadku były to zawsze mocne ciągnięcie w jajniku oraz plamienie a wręcz krawawienie). owu zawsze była ok12-13 dnia, czasem nawet wcześniej. i byłam w głębokim szoku jak w 14 i 15 dniu cyklu pani doktor nadal widzi niepęknięty pęcherzyk. wg niej powinien pęknąć na weekend. ale nie zdziwię się ja kw poniedziałek, czyli 18 dnia pęcherzyk nadal będzie

Edytowane przez malosympatyczna
Czas edycji: 2014-11-01 o 12:09
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 15:03   #2797
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
może miałaś dwie owulację w krótkim odstępie czasowym?

czytałam wczoraj jakiś artykuł medyczny na temat pęcherzyków. w skrócie -te, które nam rosną w tym cyklu, tak na dobrą sprawę zaczynają "przygotowywać się do dojrzewania" 2 miesiące wcześniej (stąd autor artykułu podkreślał, żeby dbać o siebie i zdrowo się odżywaić już na 2-3 miesiące wczesniej przed planami zajścia w ciążę). ten, który jest dominujący zaczyna produkować jakieś substancje, które z kolei hamują wzrost pozostałych pęcherzyków. ale oczywiście jest milion czynników, które moga to wszystko zakłócić. a po dziś dzień lekarze nie są np w stanie wytłumaczyć, dlaczego pomimo wzorcowych wyników hormolanych pęcherzyki nie pękaja.

u mnie też przedzwina sytuacja. przez 2 ost miesiące nie miałam żadnych objawów owulacji (w moim przypadku były to zawsze mocne ciągnięcie w jajniku oraz plamienie a wręcz krawawienie). owu zawsze była ok12-13 dnia, czasem nawet wcześniej. i byłam w głębokim szoku jak w 14 i 15 dniu cyklu pani doktor nadal widzi niepęknięty pęcherzyk. wg niej powinien pęknąć na weekend. ale nie zdziwię się ja kw poniedziałek, czyli 18 dnia pęcherzyk nadal będzie
Dwie owulacje mogą się zdarzyć w przeciągu kilku godzin ale nie kilku dni. No nic, zobaczymy za jakiś czas
Co do odżywania się to się dobrze odżywiam już od lat i nic z tego nie wychodzi
A może Ci się po prostu przesunęła owulka. Może to będzie akurat ten wymęczony pęcherzyk, który się przekształci w coś pięknego?
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 17:44   #2798
dziadzia237
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 219
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Dziadzia, a Ty kiedy testujesz?
Termin @ mam w czwartek. Ale wczesniej pewnie zrobie bete, bo ja z tych niecierpliwych.
dziadzia237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 18:16   #2799
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Waga dobrze ze sprobowalas innego lekarza,cos sie chociaz dzieje. Lepiej wiecej niz za malo.
Ja tez na razie jestem zadowolona,no ale zobaczymy co dalej. Na razie jutro testuje!!!i zobaczymy co dalej.

Malosympatyczna moze faktycznie owu ci sie przesunela i to bedzie akurat TEN pecherzyk tak jak mowi cicci trzymam za was wszystkie kciuki!
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 19:04   #2800
JulliettaB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 40
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

witajcie dziewczyny. Z mężem staramy sie o dziecko i zastanawia mnie
czy to są objawy ciąży?
Od co najmniej tygodnia pobolewa mnie brzuch, chodzę często do łazienki a apetyt mam jak wilk.
wiem popadam już w paranoje!
JulliettaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 19:07   #2801
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez JulliettaB Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny. Z mężem staramy sie o dziecko i zastanawia mnie
czy to są objawy ciąży?
Od co najmniej tygodnia pobolewa mnie brzuch, chodzę często do łazienki a apetyt mam jak wilk.
wiem popadam już w paranoje!
A ile spoznia ci sie miesiaczka?? Wiem cos o tym bo czasem tez popadalam w paranoje...
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 19:58   #2802
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez dziadzia237 Pokaż wiadomość
Termin @ mam w czwartek. Ale wczesniej pewnie zrobie bete, bo ja z tych niecierpliwych.
trzymamy kciuki
Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość

Malosympatyczna moze faktycznie owu ci sie przesunela i to bedzie akurat TEN pecherzyk tak jak mowi cicci !
dziękuję dziewczyny za dobre słowo. ale objawów owulacji u mnie brak jutro rano będę wiedzieć co i czy w ogóle coś sie stało z pęcherzykiem

Cytat:
Napisane przez JulliettaB Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny. Z mężem staramy sie o dziecko i zastanawia mnie
czy to są objawy ciąży?
Od co najmniej tygodnia pobolewa mnie brzuch, chodzę często do łazienki a apetyt mam jak wilk.
wiem popadam już w paranoje!
wiemy co znaczy czekać na upragnioną ciążę. trzymam mocno kciuki za Ciebie. chociaż ja też mam takie objawy dzisiaj a jestem dopiero w połowie cyklu... grunt to się nie nakręcać, bo to źle wpływa. a czemu nie zrobisz testu?

Edytowane przez malosympatyczna
Czas edycji: 2014-11-02 o 20:02
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:43   #2803
dziadzia237
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 219
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
trzymamy kciuki
dziękuję dziewczyny za dobre słowo. ale objawów owulacji u mnie brak jutro rano będę wiedzieć co i czy w ogóle coś sie stało z pęcherzykiem
Nie dziękuję. Bardzo się boję
Małosympatyczna nic nie jest przesądzone, ja nigdy nie odczuwam kiedy mam owulacje! więc miejmy nadzieje, że pęcherzyk sobie pękł
dziadzia237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 04:55   #2804
JulliettaB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 40
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

nie chce już wychodzić na dziwną i nie biegam co miesiac po test. Przyszłam do pracy a z bolem brzucha i mam takie chyba mdłości. Nie wiem co o tym myśleć. 8 mam dostac @
JulliettaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 07:54   #2805
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez JulliettaB Pokaż wiadomość
nie chce już wychodzić na dziwną i nie biegam co miesiac po test. Przyszłam do pracy a z bolem brzucha i mam takie chyba mdłości. Nie wiem co o tym myśleć. 8 mam dostac @
jakiś cień szansy zawsze jest. poczekaj cierpliwie do dnia @

ja już dziś po usg. pęcherzyk przez weekend nie pękł. dziś 18 dc a mały dziad ma 27mm
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 08:18   #2806
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez JulliettaB Pokaż wiadomość
nie chce już wychodzić na dziwną i nie biegam co miesiac po test. Przyszłam do pracy a z bolem brzucha i mam takie chyba mdłości. Nie wiem co o tym myśleć. 8 mam dostac @
Za szybko na takie objawy

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość

ja już dziś po usg. pęcherzyk przez weekend nie pękł. dziś 18 dc a mały dziad ma 27mm
Masz czekać aż sam pęknie, czy coś dostaniesz?
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 08:23   #2807
JulliettaB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 40
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

[QUOTE=Luzia;48778092]Za szybko na takie objawy



Ok, dziękuje za odpowiedz. Rozwiałyście moją nadzieje
JulliettaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 10:07   #2808
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez JulliettaB Pokaż wiadomość

Ok, dziękuje za odpowiedz. Rozwiałyście moją nadzieje
Nadzieje zawsze trzeba mieć, ale mdłości to po 6 tygodniu dopiero
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 11:39   #2809
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Robilam test i jedna gruba krecha.. w ogole to mam dzis jakiegos dola,a jeszcze doszlo to.
No ale nic to,idziemy dalej..

Malosympatyczna to faktycznie dlugo,ale moze cos na to dostaniesz?
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 12:49   #2810
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość

Masz czekać aż sam pęknie, czy coś dostaniesz?
w tym cyklu trafiłam pod skrzydła nowej pani doktor. póki co, to obserwuje jak przebiega moja owulacja. ale w porównaniu do moich poprzednich lekarzy czuję, że działa. i to porządnie. w ciągu 6 dni widziałam się z nią 4 razy. jutro 5ty. żadnego ginekologa wcześniej tak często nie odwiedzałam w jednym cyklu. pewnie chce sprawdzić czy pęcherzyki pękają same czy się wchłaniają.
Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Robilam test i jedna gruba krecha.. w ogole to mam dzis jakiegos dola,a jeszcze doszlo to.
No ale nic to,idziemy dalej..
oby następny cykl był tym szczęsliwym. ja też dzisiaj lekko poddołowana. nie mogłam spać w nocy. dużo myślałam. boję się, że jak już zajdę w tą ciążę to się cieszyć nie będę, bo to wszystko takie... wymęczone będzie... że będzie mi się to kojarzyło z lekarzami, badaniami, usg itp. że żaden cud, tylko medycyna...

Edytowane przez malosympatyczna
Czas edycji: 2014-11-03 o 12:54
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:04   #2811
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

właśnie odebrałam wyniki progesteronu i załamałam się:

2,79nmol/l

I normy:
Faza folikularna (0,6-4,7)
faza owulacji (2,4-9,4)
faza lutealna (5,3-86)

Dziś 7dpo, mierze temperature miałam wyraźny skok. Jestem w 27dc a ostatniego dupka wzięłam w 25....
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 18:51   #2812
dziadzia237
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 219
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
właśnie odebrałam wyniki progesteronu i załamałam się:

2,79nmol/l

I normy:
Faza folikularna (0,6-4,7)
faza owulacji (2,4-9,4)
faza lutealna (5,3-86)

Dziś 7dpo, mierze temperature miałam wyraźny skok. Jestem w 27dc a ostatniego dupka wzięłam w 25....
Luzia nie kumam. Ilu dniowe masz cykle? skoro jesteś w 27dc to chyba raczej przy końcu, a nie 7dpo? w 20dc miałaś owulke? a od którego dnia cyklu brałaś dupka? Jeżeli jesteś przy końcu cyklu to wynik jak najbardziej prawidłowy. Jeżeli jesteś jak piszesz 7dpo to owulacji na pewno nie miałaś przy takim wyniku.

Moja beta oczywiście negatywna.
dziadzia237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 19:00   #2813
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez dziadzia237 Pokaż wiadomość
Luzia nie kumam. Ilu dniowe masz cykle? skoro jesteś w 27dc to chyba raczej przy końcu, a nie 7dpo? w 20dc miałaś owulke? a od którego dnia cyklu brałaś dupka? Jeżeli jesteś przy końcu cyklu to wynik jak najbardziej prawidłowy. Jeżeli jesteś jak piszesz 7dpo to owulacji na pewno nie miałaś przy takim wyniku.

Moja beta oczywiście negatywna.
Przykro mi z powodu bety

No właśnie zgodnie z temperaturą (mierze i prowadzę wykres) jestem w 7dpo. Miałam wyraźny skok.
Zgodnie z progesteronem owu nie było, więc pewnie pęcherzyk nie pękł. Czytałam,że np. przy zespole LUF (niepekającego pechęrzyka) wykresy wyglądają ładnie, mają skok i fazę wyższych temp i dopiero monitoring pokazuje niepęknięty pęcherzyk.
Cykle mam nieregularne stąd dupek zapisany 16-25 dc na wyregulowanie.

Teraz czekam na @, mam nadzieje, że skoro dupek ostawiony to szybko przyjdzie i wybieram się do nowego, polecanego gina. I koniecznie monitoring. Pojęcia nie miałam, że jak pęcherzyk nie pęka to wykres wygląda idealnie
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 19:06   #2814
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Przykro mi z powodu bety

No właśnie zgodnie z temperaturą (mierze i prowadzę wykres) jestem w 7dpo. Miałam wyraźny skok.
Zgodnie z progesteronem owu nie było, więc pewnie pęcherzyk nie pękł. Czytałam,że np. przy zespole LUF (niepekającego pechęrzyka) wykresy wyglądają ładnie, mają skok i fazę wyższych temp i dopiero monitoring pokazuje niepęknięty pęcherzyk.
Cykle mam nieregularne stąd dupek zapisany 16-25 dc na wyregulowanie.

Teraz czekam na @, mam nadzieje, że skoro dupek ostawiony to szybko przyjdzie i wybieram się do nowego, polecanego gina. I koniecznie monitoring. Pojęcia nie miałam, że jak pęcherzyk nie pęka to wykres wygląda idealnie
Może skok miałaś przez Dupka? W internecie opinie są różne, ale ja zawsze miałam po nim wyższe temperatury. No i chyba to ewenement musiałby być, żeby w trakcie jego brania pojawiła się owulacja

Ja zaczęłam kolejny cykl, ale jestem debilem i zgubiłam leki do stymulacji Także kolejny miesiąc w plecy

Przepraszam, że ostatnio się nie odzywam, ale nowa praca jest bardzo absorbująca (ale też i bardzo fajna ). Codziennie Was podczytuję, ale nie mam kiedy odpisywać Ale cały czas trzymam kciuki za każdą z Was
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 19:30   #2815
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Może skok miałaś przez Dupka? W internecie opinie są różne, ale ja zawsze miałam po nim wyższe temperatury. No i chyba to ewenement musiałby być, żeby w trakcie jego brania pojawiła się owulacja

Ja zaczęłam kolejny cykl, ale jestem debilem i zgubiłam leki do stymulacji Także kolejny miesiąc w plecy

Przepraszam, że ostatnio się nie odzywam, ale nowa praca jest bardzo absorbująca (ale też i bardzo fajna ). Codziennie Was podczytuję, ale nie mam kiedy odpisywać Ale cały czas trzymam kciuki za każdą z Was
Cześć Leany, kupę czasu

Nie, nie, dupek nie blokuje owulacji, zwłaszcza, że brałam po 1 tabletce.
Poza tym brałam go od 16dc a dopiero 20dc pojawiła się wyższa temp.
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 07:26   #2816
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Robilam test i jedna gruba krecha.. w ogole to mam dzis jakiegos dola,a jeszcze doszlo to.
No ale nic to,idziemy dalej..
Przykro mi

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez dziadzia237 Pokaż wiadomość
Moja beta oczywiście negatywna.
co za niesprawiedliwość

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
ja już dziś po usg. pęcherzyk przez weekend nie pękł. dziś 18 dc a mały dziad ma 27mm
Może to tylko jednorazowy wybryk...czasem owulacji brak, nawet przy książkowych cyklach. Głowa do góry

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość

Ja zaczęłam kolejny cykl, ale jestem debilem i zgubiłam leki do stymulacji Także kolejny miesiąc w plecy
Gdzie Ty je nosisz?

Edytowane przez cicci
Czas edycji: 2014-11-04 o 07:25
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 08:16   #2817
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

i kolejne usg za mną. pęcherzyk nadal jest - 29mm. chociaż wg pani doktor wygląd endometrium i ilość płynu wskazuje, że owulacja była i wg niej pękł jakiś inny, mniejszy.
w przyszłym cyklu mam wrócić do metformxu, znowu czeka mnie wnikliwy monitoring i jeśli wtedy znowu będę hodować pęcherzyki-giganty dostanę coś na pęknięcie ovitrille czy coś takiego.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 09:49   #2818
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
i kolejne usg za mną. pęcherzyk nadal jest - 29mm. chociaż wg pani doktor wygląd endometrium i ilość płynu wskazuje, że owulacja była i wg niej pękł jakiś inny, mniejszy.
w przyszłym cyklu mam wrócić do metformxu, znowu czeka mnie wnikliwy monitoring i jeśli wtedy znowu będę hodować pęcherzyki-giganty dostanę coś na pęknięcie ovitrille czy coś takiego.
A ten płyn zauważyła dziś czy już wcześniej?
U mnie endo zawsze rosło pięknie, nawet w cyklach bez stymulacji więc teoretycznie bez owulacji...Muszę się jutro dopytać lekarza jak to jest z tym endometrium.
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 10:19   #2819
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość



Gdzie Ty je nosisz?
Byłam w aptece i włożyłam do torebki - a jak wróciłam do domu, to okazało się, że nie ma Gdzieś mi musiało wypaść albo wyrzuciłam z jakimiś papierami - bo kupuję te tabletki na sztuki (całe opakowanie kosztuje ok. 250 zł, a mi na 3 cykle wystarczy pół) więc w aptece zapakowali mi w taką małą papierową torebeczkę...

Ale sytuacja uratowana! Udało mi się załatwić drugą receptę! Także stymulacja będzie nie od 3., ale od 5. dnia cyklu - mam nadzieję, że to nic nie zmieni.


Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Cześć Leany, kupę czasu

Nie, nie, dupek nie blokuje owulacji, zwłaszcza, że brałam po 1 tabletce.
Poza tym brałam go od 16dc a dopiero 20dc pojawiła się wyższa temp.
Hej Co u Ciebie? Staraliście się przez ten czas czy mieliście przerwę?

Co do Dupka, to teorie odnośnie blokowania owulacji są różne - ja jednak częściej słyszałam tą, że może blokować niezależnie od dawki (nawet w naszym poprzednim wątku była taka sytuacja). A skok też może być później, jak już się ten progesteron trochę skumuluje - ja właśnie tak miewałam.
Tak czy owak życzę Ci żeby to faktycznie była owulka. Ale jeśli okaże się, że nie, to następnym razem nie daj sobie wcisnąć Dupka ani Luteiny bez wcześniejszej owulacji (no chyba, że w ogóle ich nie miewasz i masz brać na wywołanie @ - ale to też dobrze najpierw potwierdzić monitoringiem).


Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
A ten płyn zauważyła dziś czy już wcześniej?
U mnie endo zawsze rosło pięknie, nawet w cyklach bez stymulacji więc teoretycznie bez owulacji...Muszę się jutro dopytać lekarza jak to jest z tym endometrium.
Sama grubość endo nie świadczy o owulacji - po niej wygląda ono inaczej, staje się bodajże trójlinijne

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
i kolejne usg za mną. pęcherzyk nadal jest - 29mm. chociaż wg pani doktor wygląd endometrium i ilość płynu wskazuje, że owulacja była i wg niej pękł jakiś inny, mniejszy.
w przyszłym cyklu mam wrócić do metformxu, znowu czeka mnie wnikliwy monitoring i jeśli wtedy znowu będę hodować pęcherzyki-giganty dostanę coś na pęknięcie ovitrille czy coś takiego.
Skoro pękł inny pęcherzyk, to mam nadzieję, że kolejny cykl już nie nadejdzie Tak bym chciała, żeby w końcu którejś się udało
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 10:21   #2820
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Małosympatyczna, pamiętasz może jak nazywała się aplikacja, którą używasz do śledzenia cyklu? Pamiętam, że używałaś dokładnie takiej samej jak ja, a ja nie mogę przypomnieć sobie nazwy. Całą moją kartę sd na telefonie szlag trafił. Mam nadzieję, że uda mi się odzyskać wszyskie cykle
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 07:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.