Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-01, 18:32   #2791
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Piszę w zasadzie dlatego, że potrzebuję, żeby mnie postawiono do pionu...
Tabletki biorę już ponad 6 lat. Wiem z czym nie łączyć, nie pominęłam żadnej. Raz zdarzyło mi się zrobić głupotę- przyjęłam krople żołądkowe z dziurawcem godzinę po wzięciu tabletki, wtedy po jakimś czasie wzięłam drugą na wypadek jakby tamta "nie zadziałała". To było ze dwa miesiące temu. Od jakiegoś czasu łapie mnie senność w środku dnia, zwalam to na zmianę pogody i to, że lato w tym roku takie dziwne, że i organizm wariuje. Moja przyjaciółka zaszła w ciążę i chyba od tego się zaczęło moje nakręcanie, bo ona mi powiedziała, że do zrobienia testu skłoniło ją to, że parę razy w tygodniu zrobiło jej się słabo i była ospała... Czasem łapię się na tym, że mi słabo, że mi niedobrze (zupełnie jak na kacu). Wszystko jest ok póki o tym nie myślę, a jak zacznę myśleć, to zaraz czuję i zawroty głowy, i mdłości Boję się, że popadłam w jakąś paranoję. Tyle się czyta w necie o tych ciążach mimo prawidłowego brania tabsów albo że mimo krwawienia ciąża się rozwija Mój partner nie chce już o tym słuchać, mówi, że sama sobie wkręcam niepotrzebnie. Krwawienie z odstawienia miałam w zeszłym tygodniu- takie jak zawsze-dość obfite i ze skrzepami.
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 18:37   #2792
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Piszę w zasadzie dlatego, że potrzebuję, żeby mnie postawiono do pionu...
Tabletki biorę już ponad 6 lat. Wiem z czym nie łączyć, nie pominęłam żadnej. Raz zdarzyło mi się zrobić głupotę- przyjęłam krople żołądkowe z dziurawcem godzinę po wzięciu tabletki, wtedy po jakimś czasie wzięłam drugą na wypadek jakby tamta "nie zadziałała". To było ze dwa miesiące temu. Od jakiegoś czasu łapie mnie senność w środku dnia, zwalam to na zmianę pogody i to, że lato w tym roku takie dziwne, że i organizm wariuje. Moja przyjaciółka zaszła w ciążę i chyba od tego się zaczęło moje nakręcanie, bo ona mi powiedziała, że do zrobienia testu skłoniło ją to, że parę razy w tygodniu zrobiło jej się słabo i była ospała... Czasem łapię się na tym, że mi słabo, że mi niedobrze (zupełnie jak na kacu). Wszystko jest ok póki o tym nie myślę, a jak zacznę myśleć, to zaraz czuję i zawroty głowy, i mdłości Boję się, że popadłam w jakąś paranoję. Tyle się czyta w necie o tych ciążach mimo prawidłowego brania tabsów albo że mimo krwawienia ciąża się rozwija Mój partner nie chce już o tym słuchać, mówi, że sama sobie wkręcam niepotrzebnie. Krwawienie z odstawienia miałam w zeszłym tygodniu- takie jak zawsze-dość obfite i ze skrzepami.
Bierzesz tabletki - idealnie prawidłowo. Co Ci mamy napisać?
Nie jesteś w ciąży. Nie ma opcji, jeśli jest wszystko tak jak piszesz.
A sześć lat brania tabletek to bardzo długo
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 18:41   #2793
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez bandra Pokaż wiadomość
Bierzesz tabletki - idealnie prawidłowo. Co Ci mamy napisać?
Nie jesteś w ciąży. Nie ma opcji, jeśli jest wszystko tak jak piszesz.
A sześć lat brania tabletek to bardzo długo
Właśnie uczepiłam się też tego, że jak biorę długo to bardziej "panuję nad tym".
Tylko to dziwne samopoczucie mnie niepoko, a jak u mnie coś odbiega od normy (baaardzo rzadko), to już mam podejrzenia i milion myśli
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 18:46   #2794
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

To że wymiotujesz, boli Cię brzuch to może oznaczać, że jesz ciężkostrawne posiłki albo się zestresowałaś, albo że jesteś osłabiona - cokolwiek. Skoro prawidłowo się zabezpieczasz to dlaczego miałaby to być w ogóle ciąża? Schizujesz
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 19:06   #2795
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Nie wymiotuję, tylko mi niedobrze. Wczoraj próbowałam się zmusić- nie było czym. Kombinuję, że może za dużo wody piję i jakiś składnik wypłukałam albo jakiś suplement mi nie służy. Co do diety, to jem długi czas tak samo, więc raczej to nie to.
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 19:11   #2796
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Euthyrox jest mocniejszy i tylko z tego może wynikać chudniecie tzn szybciej reguluje hormony. Letrox to jego idealny odpowiednik tyle ze z wyrzuceniem laktozy przez co dawka musi być większa aby byla skuteczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na szaro, bo odejście od tematu głównego wątku:
Czy wpływ laktozy na działanie substancji czynnej leku dotyczy tylko lewotyroksyny, czy również innych substancji? Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Nie znalazłam też żadnych artykułów itp. na ten temat. Mogłabyś podać np. artykuł na ten temat?

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Piszę w zasadzie dlatego, że potrzebuję, żeby mnie postawiono do pionu...
Tabletki biorę już ponad 6 lat. Wiem z czym nie łączyć, nie pominęłam żadnej. Raz zdarzyło mi się zrobić głupotę- przyjęłam krople żołądkowe z dziurawcem godzinę po wzięciu tabletki, wtedy po jakimś czasie wzięłam drugą na wypadek jakby tamta "nie zadziałała". To było ze dwa miesiące temu. Od jakiegoś czasu łapie mnie senność w środku dnia, zwalam to na zmianę pogody i to, że lato w tym roku takie dziwne, że i organizm wariuje. Moja przyjaciółka zaszła w ciążę i chyba od tego się zaczęło moje nakręcanie, bo ona mi powiedziała, że do zrobienia testu skłoniło ją to, że parę razy w tygodniu zrobiło jej się słabo i była ospała... Czasem łapię się na tym, że mi słabo, że mi niedobrze (zupełnie jak na kacu). Wszystko jest ok póki o tym nie myślę, a jak zacznę myśleć, to zaraz czuję i zawroty głowy, i mdłości Boję się, że popadłam w jakąś paranoję. Tyle się czyta w necie o tych ciążach mimo prawidłowego brania tabsów albo że mimo krwawienia ciąża się rozwija Mój partner nie chce już o tym słuchać, mówi, że sama sobie wkręcam niepotrzebnie. Krwawienie z odstawienia miałam w zeszłym tygodniu- takie jak zawsze-dość obfite i ze skrzepami.
Ja tu szans na ciążę nie widzę, ale jak masz się denerwować, to zrób test z moczu. Koszt niewielki, a możesz odzyskać spokój
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 00:46   #2797
sel6777
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 46
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Dziewczyny, błagam, pomóżcie... Wpadam już w panikę, przeryczałam cały wieczór... Muszę z kimś porozmawiać... Wiem, nie dojrzałam do seksu, ale nigdy tak sie nie bałam... Chciałam już dawno zastopować moje współżycie, ale bałam się powiedzieć o tym partnerowi... Przecież seks w związku jest ważny. Robiłam test-negatywny, wiem, że raczej nie ma mozliwosci na ciaze, ale "raczej" to nie na pewno, i pojawia sie wizja, że jednak jestem w tej ciąży. Już nie wytrzymuje, naprawde... Nie wiem co robić Jeszcze 9 dni do okresu... Ja zwariuję...
sel6777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 05:03   #2798
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Pomóc to chyba tylko psychiatra ci może. Serio. Idź do lekarza od głowy, bo masz duży problem.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 07:22   #2799
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez sel6777 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, błagam, pomóżcie... Wpadam już w panikę, przeryczałam cały wieczór... Muszę z kimś porozmawiać... Wiem, nie dojrzałam do seksu, ale nigdy tak sie nie bałam... Chciałam już dawno zastopować moje współżycie, ale bałam się powiedzieć o tym partnerowi... Przecież seks w związku jest ważny. Robiłam test-negatywny, wiem, że raczej nie ma mozliwosci na ciaze, ale "raczej" to nie na pewno, i pojawia sie wizja, że jednak jestem w tej ciąży. Już nie wytrzymuje, naprawde... Nie wiem co robić Jeszcze 9 dni do okresu... Ja zwariuję...
Nie, nie ma "raczej". Ty w ciazy nie jestes.

1. Tez sie kiedys tak balam, bo bylam mloda. Okres sie spoznial tydzien, gumka cala i okres przyszedl. Wtedy sie przekonalam, ze cala gumka = nie ma ciazy. Radze Ci sie wyluzowac i cieszyc wakacjami, a nie sie stresowac. Przez taki stres okres mozesz dostac za 2 dni, 5 dni albo 14.
2. Skoro juz dawno temu chcialas przerwac wspolzycie, ale robisz to dla partnera, to radze zmienic chlopaka i swoje myslenie. Tak, seks w zwiazku jest wazny - ale dwie osoby musza byc na niego gotowe. Jesli nie chcesz wspolzyc, to powiedz to chlopakowi. Albo to zrozumie, albo nara. Lepiej dla Ciebie, jak sie okaze juz teraz, ze jest bucem. Rozmawialas z nim o tym, ze sie boisz? Skoro wspolzyjecie RAZEM, to RAZEM macie sie wspierac, jak cos pojdzie nie tak.

A tym czasem wyluzuj, bo ostro przesadzasz. Jak okaze sie, ze jestes w ciazy, to podasz mi swoj nr konta i Ci wysle pare stowek na wyprawke, bo to bedzie cud roku.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 08:07   #2800
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Na szaro, bo odejście od tematu głównego wątku:
Czy wpływ laktozy na działanie substancji czynnej leku dotyczy tylko lewotyroksyny, czy również innych substancji? Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Nie znalazłam też żadnych artykułów itp. na ten temat. Mogłabyś podać np. artykuł na ten temat?



Ja tu szans na ciążę nie widzę, ale jak masz się denerwować, to zrób test z moczu. Koszt niewielki, a możesz odzyskać spokój
Niestety na to pytanie nie odpowiem, bowiem taka informacje uzyskałam kolejno od dwóch endokrynologów i nie wypytywalam bardziej tylko się zastosowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 08:28   #2801
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Chyba tak zrobię, bo oszaleję z nerwów.
Dziś wstałam i miałam nogi jak z waty :/ napiłam się kawy i przeszło. Teraz z kolei mam wrażenie, że dłonie mam zdrętwiałe. Naprawdę się niepokoję, już nie pod kątem ciąży :/
Pewnie nie ma to znaczenia, ale od niedawna łykam duże dawki witaminy D (z 1000 jednostek przeszłam na 4000), moje "objawy" nasilają się na słońcu takie mam wrażenie.
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 08:39   #2802
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Wiesz, że witaminę D można przedawkować? Może bierzesz za dużo, ktoś Ci kazał czy tak na własną rękę bierzesz?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 08:52   #2803
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Chyba tak zrobię, bo oszaleję z nerwów.
Dziś wstałam i miałam nogi jak z waty :/ napiłam się kawy i przeszło. Teraz z kolei mam wrażenie, że dłonie mam zdrętwiałe. Naprawdę się niepokoję, już nie pod kątem ciąży :/
Pewnie nie ma to znaczenia, ale od niedawna łykam duże dawki witaminy D (z 1000 jednostek przeszłam na 4000), moje "objawy" nasilają się na słońcu takie mam wrażenie.
za duza dawka...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 08:55   #2804
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;63699516]Wiesz, że witaminę D można przedawkować? Może bierzesz za dużo, ktoś Ci kazał czy tak na własną rękę bierzesz?[/QUOTE]
Endokrynolog przepisał mi 1000jednostek, ale poczytałam opinie, że akurat ta słabo przyswajalna jest, więc kupiłam inną, polecaną. I biorę już ok 2-3tygodnie, w weekend zdarza mi się pominąć. Myślisz, że to może być to? Nie znalazłam dużo informacji o przedawkowaniu witaminy D, raczej teksty, że trudno przedawkować
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 09:09   #2805
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Endokrynolog przepisał mi 1000jednostek, ale poczytałam opinie, że akurat ta słabo przyswajalna jest, więc kupiłam inną, polecaną. I biorę już ok 2-3tygodnie, w weekend zdarza mi się pominąć. Myślisz, że to może być to? Nie znalazłam dużo informacji o przedawkowaniu witaminy D, raczej teksty, że trudno przedawkować
Ile ważysz?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 09:29   #2806
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Ile ważysz?
Aktualnie 58kg. Startowałam z 62, wtedy przepisała mi 1000j, ale zaleciła bym brała cały czas
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 10:42   #2807
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Aktualnie 58kg. Startowałam z 62, wtedy przepisała mi 1000j, ale zaleciła bym brała cały czas
Ja bym sie dopatrywala w tym uczulenia na skladniki tabletki, nie na wit D. Ciezko ja przedawkowac.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 11:20   #2808
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Weszłam w pierwszy lepszy link o przedawkowaniu wit. D, objawy się zgadzają...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 11:49   #2809
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Może coś z nią po prostu nie tak... Już sama nie wiem. Koleżanka nastraszyła, że u jej znajomej były te same objawy i okazało się, że jest w ciąży. Tylko, że ona nie brała tabletek.

Zrobiłam test. Wiem, powinnam zaczekać do rana i z porannego moczu zrobić, ale nie wytrzymałam. Wyszedł negatywny. Patrzyłam pod każdym możliwym kątem- ani śladu drugiej różowej kreseczki.
Myślicie, że jest wiarygodny? W instrukcji było napisane, żeby siusiać na niego ok 10sek, u mnie było to krócej, ale chyba wystarczająco, prawda? Czy może dla pewności zrobić rano następny?

Edytowane przez nikiii
Czas edycji: 2016-08-02 o 17:25
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 17:49   #2810
katrinke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 65
stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Witajcie. Z moim tż od paru miesięcy wspolzyjemy. To moj pierwszy facet więc moje doswiadczenie jest małe a do tego panicznie boje się ciąży.
Wg niego najlepsza metoda to stosunek przerywany, nie lubi prezerwatyw, ale wkoncu namowilam go na nie.
Od 1,5 miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne jednak do tego dalej stosujemy stosunek przerywany.

Jestem w połowie drugiego opakowania (w trakcie brałam antybiotyk) , a wczoraj zapomniałam wziąć tabletke . Zawsze biorę o 22 a wziełam ją dopiero o 8 rano.
Sex był w sobote i niedzielę, przerywany, ale już umieram ze strachu.
Czy tabletke z dzisiaj powinnam wziąć normalnie o 22 ?
Czy ryzyko ciąży jest?
katrinke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 18:05   #2811
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Skoro umierasz ze strachu to czemu ryzykujesz?

Antybiotyk obniza dzialanie tabsow, wiec nie jestes chroniona 100%.

A Twoj chlopak to porazka.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Tabletke wez o 22.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 18:14   #2812
Niekonwencjonalna_blog
ŁYSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 86
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Naprawdę nie rozumiem czemu kobiety pozwalają sobie na ryzyko, skoro doskonale wiedzą, że potem to im spada ciężar na głowę....

Stosunek przerywany to bujda - zajść można przy stosunku przerywanym. Żeby być na 100% pewną trzeba obserwować śluz, sprawdzać temperaturę, a każde przeziębienie, burza hormonalna może dać nam zły "wynik".

Stosunek przerywany to nie metoda antykoncepcji.
A jak zapominasz o tabletkach to może wybierzcie najprostszą prezerwatywę?
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresją i pomocą wyjścia z trudnego dzieciństwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 18:36   #2813
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez katrinke Pokaż wiadomość
Wg niego najlepsza metoda to stosunek przerywany (…)
Na pewno nie jest to najskuteczniejsza metoda zapobiegania ciąży. Wręcz jest to jedna z mniej skutecznych metod.

Cytat:
Jestem w połowie drugiego opakowania (w trakcie brałam antybiotyk) , a wczoraj zapomniałam wziąć tabletke . Zawsze biorę o 22 a wziełam ją dopiero o 8 rano.
Sex był w sobote i niedzielę, przerywany, ale już umieram ze strachu.
Czy tabletke z dzisiaj powinnam wziąć normalnie o 22 ?
Czy ryzyko ciąży jest?
A co jest na ten temat w ulotce tabletek, które przyjmujesz?

Cytat:
Napisane przez Niekonwencjonalna_blog Pokaż wiadomość
Stosunek przerywany to bujda - zajść można przy stosunku przerywanym. Żeby być na 100% pewną trzeba obserwować śluz, sprawdzać temperaturę, a każde przeziębienie, burza hormonalna może dać nam zły "wynik".
Co ma stosunek przerywany do prowadzenia samoobserwacji?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:36   #2814
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Cytat:
Napisane przez katrinke Pokaż wiadomość
Witajcie. Z moim tż od paru miesięcy wspolzyjemy. To moj pierwszy facet więc moje doswiadczenie jest małe a do tego panicznie boje się ciąży.
Wg niego najlepsza metoda to stosunek przerywany, nie lubi prezerwatyw, ale wkoncu namowilam go na nie.
Od 1,5 miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne jednak do tego dalej stosujemy stosunek przerywany.

Jestem w połowie drugiego opakowania (w trakcie brałam antybiotyk) , a wczoraj zapomniałam wziąć tabletke . Zawsze biorę o 22 a wziełam ją dopiero o 8 rano.
Sex był w sobote i niedzielę, przerywany, ale już umieram ze strachu.
Czy tabletke z dzisiaj powinnam wziąć normalnie o 22 ?
Czy ryzyko ciąży jest?
Stosunek przerywany to nie jest metoda antykoncepcyjna. Łatwo tak zajść w ciążę, bo w preejakulacie zdarzają się plemniki.

Okej, tabletki. Antybiotyk osłabia działanie tabletek, więc powinniście stosować dodatkowo prezerwatywę - teraz i do tygodnia po skończenia antybiotyku.

Tabletkę weź normalnie o 22. Poprzednia była wzięta z opóźnieniem mniejszym niż12 godzin, więc nie ma tragedii - o ile Twoja ulotka nie mówi inaczej.

Wspólżyliście w trakcie brania antybiotyku? Jeśli tak, to po 14 dniach zrób test.
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:59   #2815
katrinke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 65
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Cytat:
Napisane przez bandra Pokaż wiadomość

Okej, tabletki. Antybiotyk osłabia działanie tabletek, więc powinniście stosować dodatkowo prezerwatywę - teraz i do tygodnia po skończenia antybiotyku.

Tabletkę weź normalnie o 22. Poprzednia była wzięta z opóźnieniem mniejszym niż12 godzin, więc nie ma tragedii - o ile Twoja ulotka nie mówi inaczej.

Wspólżyliście w trakcie brania antybiotyku? Jeśli tak, to po 14 dniach zrób test.
W czasie brania antybiotyku stosowalismy prezerwatywe.

Bardziej martwi mnie ta pominięta tabletka, którą wziełam 10h później. Biorę vibin mini, w ulotce pisze że trzeba wziąść tabletke jak najszybciej nawet jeśli wyszło by aby wziąść na raz 2 tabletki .

Dokładnie pisząc spalismy ze sobą w sobote rano i w niedziele, a tabletki zapomniałam w poniedziałek wieczorem - o 22 i wziełam ją o 8 rano we wtorek.

Jak to jest tabletki zabezpieczają jak się je bierze przed stosunkiem wlasciwie a ich dzialanie spada gdy się zapomni jednej tabletki i wtedy trzeba uważać te 7 dni? Czy moze gdy się pominie tabletke a sex uprawiało się wczesniej przed pominięciem tabletki to ryzyko ciąży jest takie samo jak 7 dni po jej pominięciu ? Teraz dla pewności działania tabletek 7 dni postu
katrinke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:07   #2816
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Cytat:
Napisane przez katrinke Pokaż wiadomość
W czasie brania antybiotyku stosowalismy prezerwatywe.

Bardziej martwi mnie ta pominięta tabletka, którą wziełam 10h później. Biorę vibin mini, w ulotce pisze że trzeba wziąść tabletke jak najszybciej nawet jeśli wyszło by aby wziąść na raz 2 tabletki .

Dokładnie pisząc spalismy ze sobą w sobote rano i w niedziele, a tabletki zapomniałam w poniedziałek wieczorem - o 22 i wziełam ją o 8 rano we wtorek.

Jak to jest tabletki zabezpieczają jak się je bierze przed stosunkiem wlasciwie a ich dzialanie spada gdy się zapomni jednej tabletki i wtedy trzeba uważać te 7 dni? Czy moze gdy się pominie tabletke a sex uprawiało się wczesniej przed pominięciem tabletki to ryzyko ciąży jest takie samo jak 7 dni po jej pominięciu ? Teraz dla pewności działania tabletek 7 dni postu
W takim razie nie ma możliwości abyś była w ciąży - byliście prawidłowo zabezpieczeni.

Który to tydzień brania tabletek? Tabletka nie powinna Cię martwić, bo nie minęło 12 godzin - dalej w ulotce sobie poczytaj jak to wygląda w poszczególnych tygodniach

Ryzyko jest, bo nie ma stałego dopływu hormonów do krwi i ten cykl się zaburza przy zbyt długiej przerwie, niemal analogicznie jest przy antybiotykach, bo wszystko musi wrócić do normy po jego osłaniającym antykoncepcję działaniu - ale nie jestem ginekologiem, jego pytaj o szczegóły

Ale była prezerwatywa - i wszystko jest ok
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:07   #2817
katrinke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 65
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

nie ufam stosunkowi przerywanemu dlatego też biorę tabletki. Tż jednak uważa że woli uważać na wypadek gdybym jej zapomniała.
Wydawało mi się to niemożliwe, że zapomnę a jednak zdarzyło się. Byłam przemęczona po podróży, zasnełam na chwile z mysla ze zaraz wstanę po tabletkę, a obudziłam się rano ;(

Cytat:
Napisane przez Niekonwencjonalna_blog Pokaż wiadomość
Naprawdę nie rozumiem czemu kobiety pozwalają sobie na ryzyko, skoro doskonale wiedzą, że potem to im spada ciężar na głowę....

Stosunek przerywany to bujda - zajść można przy stosunku przerywanym. Żeby być na 100% pewną trzeba obserwować śluz, sprawdzać temperaturę, a każde przeziębienie, burza hormonalna może dać nam zły "wynik".

Stosunek przerywany to nie metoda antykoncepcji.
A jak zapominasz o tabletkach to może wybierzcie najprostszą prezerwatywę?
Teraz po pominiętej tabletce na pewno użyjemy prezerwatywę, ale co jeśli współżyliśmy dzień przed pominięciem tabletki ?
katrinke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:10   #2818
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Cytat:
Napisane przez katrinke Pokaż wiadomość
nie ufam stosunkowi przerywanemu dlatego też biorę tabletki. Tż jednak uważa że woli uważać na wypadek gdybym jej zapomniała.
Wydawało mi się to niemożliwe, że zapomnę a jednak zdarzyło się. Byłam przemęczona po podróży, zasnełam na chwile z mysla ze zaraz wstanę po tabletkę, a obudziłam się rano ;(



Teraz po pominiętej tabletce na pewno użyjemy prezerwatywę, ale co jeśli współżyliśmy dzień przed pominięciem tabletki ?
Dobrze, że nie ufasz stosunkowi przerywanemu, jeśli nie chcesz być teraz już matką.

Przerwa nie była 12 godzinna, więc mimo stosunku nic się nie dzieje, bo najprościej tłumacząc poprzednia tabletka dalej działała - jeśli byłaby dłuższa przerwa to wtedy byłoby ryzyko ciąży. W waszym przypadku jest naprawdę minimalne.
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:15   #2819
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Cytat:
Napisane przez katrinke Pokaż wiadomość
Jak to jest tabletki zabezpieczają jak się je bierze przed stosunkiem wlasciwie a ich dzialanie spada gdy się zapomni jednej tabletki i wtedy trzeba uważać te 7 dni? Czy moze gdy się pominie tabletke a sex uprawiało się wczesniej przed pominięciem tabletki to ryzyko ciąży jest takie samo jak 7 dni po jej pominięciu ? Teraz dla pewności działania tabletek 7 dni postu
Dzieję się tak dlatego, że skuteczność antykoncepcyjna tabletek opiera się nie tylko na działaniach, które zostały podjęte w poprzednich dniach i danego dnia, ale też na działaniach, które zostaną podjęte w kolejnych dniach.
Dla przykładu. Jeśli osoba stosująca tabletki takie, jakie Ty przyjmujesz zażyje pigułkę w 1., 2., 3. i 4. dniu „cyklu”, to środki hormonalne wpływają podczas tych dni na jej organizm i zagęszczają śluz, blokują owulację itp., więc uznaje się, że antykoncepcja działa. Jeśli jednak kobieta nie przyjmie tabletki w 5. dniu „cyklu” to możliwe jest, że brak kolejnej dawki hormonów spowoduje, że nie zostanie zablokowana owulacja i wówczas nawet stosunku z 4. dnia „cyklu” nie można uznać za zabezpieczony, ponieważ plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych do czasu pojawienia się owulacji.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2016-08-02 o 20:20
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:17   #2820
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: stosunek przerywany + antykoncepcja a ryzyko ciązy

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dzieję się tak dlatego, że skuteczność antykoncepcyjna tabletek opiera się nie tylko na działaniach, które zostały podjęte w poprzednich dniach i danego dnia, ale też na działaniach, które zostaną podjęte w kolejnych dniach.
Dla przykładu. Jeśli osoba stosująca tabletki takie, jakie Ty przyjmujesz zażyje pigułkę w 1., 2., 3. i 4. dniu „cyklu”, to w te dni środki hormonalne wpływają podczas tych dni na jej organizm i zagęszczają śluz, blokują owulację itp., więc uznaje się, że antykoncepcja działa. Jeśli jednak kobieta nie przyjmie tabletki w 5. dniu „cyklu” to możliwe jest, że brak kolejnej dawki hormonów spowoduje, że nie zostanie zablokowana owulacja i wówczas nawet stosunku z 4. dnia „cyklu” nie można uznać za zabezpieczony, ponieważ plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych do czasu pojawienia się owulacji.
Wybaczcie offtop, ale.. O jak ładnie to wytłumaczyłaś
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-03 14:21:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.