Mamy marzec 2016 epizod 2 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-05, 11:25   #2881
_Karolina_91
Rozeznanie
 
Avatar _Karolina_91
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Dzień dobry

my juz po spacerze i zakupach- biedronka i rossman zaliczony
mała padła przy cycu i śpi, TŻ odkurza, więc mam czas na kawę
__________________
24.08.2013r.
Daria 13.03.2016r.
_Karolina_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:31   #2882
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez milenujdka Pokaż wiadomość
Dezire-fajnie, że mogliście sobie wyjść na dwór a jak Ty wiążesz dziecko? Rączki ma na zewnątrz?
Ja uwielbiam czuć to małe ciałko wtulone we mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiążę podwójny X - i w zalezności z której strony ma główkę to z tej wyciągam jedną rączkę.

Tutaj podpatrzone:
https://www.youtube.com/watch?v=iKrmjI9NYk4
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:37   #2883
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Dezire, a podwójny x nie jest dla dzieci siedzących?
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:39   #2884
milenujdka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 075
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

No właśnie obejrzałam filmik. Polly-mnie ubiegła z pytaniem. Teraz bałabym się wyjąć rączkę z chusty. W sumie mimo to fajny filmik, skorzystam z niego później

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milenujdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:42   #2885
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
Dezire, a podwójny x nie jest dla dzieci siedzących?
w materiale informacyjnym od lenny lamb jak zamawiałam chustę to podwójny X jest okreslony jako od 6 tygodnia więc powinno byc ok...

A są źródła, że mówią, że dla siedzących ?

kurcze ja się z tym nie spotkałam że dla siedzących - jak szukałam chusty to dobierałam wręcz pod kątem podwójnego X bo tylko tak chciałam wiązać
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2016-08-05 o 11:53
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:50   #2886
ania578
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 171
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Czy ktoras z Was robi/ma zamiar robić sama słoiczki dla maluszków?
Będę mieć trochę warzyw po weekendzie od rodziców i zamierzam zrobić tylko dokładnie jeszcze nie wiem jak ugotować na parze, zblendowac i zawekowac?
ania578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:59   #2887
milenujdka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 075
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Dezire-ja nie wiem czy dla siedzących czy nie, ale jakoś tak sobie patrzę na to moje małe dziecko i jeszcze boję się puszczać rączkę w chuście.

Ania-ja mam zamiar wekować słoiki. Będę robić jak moja siostra. Gotować w wodzie warzywka, później mięsko będę do tego dodawać. Będę blendować warzywa i później trochę dodam tego rosołku,w którym warzywa się gotowały, żeby było bardziej płynne. Dodam też łyżeczkę masła. Nie wiem tylko, jak długo takie słoiczki mogą stać mimo, że będą zagotowane. Ja planuję podać pierwszą marchewkę dopiero we wrześniu, więc póki co nic nie robię. Poza tym dziecko na początku nie zje albo zje malutko. Planuję podać też od razu kaszę manną, żeby dostała gluten.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milenujdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 12:03   #2888
Stansfield
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Tak przeczuwałam, że zostanę kiedyś wywołana do tablicy Przyznaję, czytam Was regularnie od bardzo dawna (chyba nawet od listopada..) ale zawsze jakoś odwagi brakowało, żeby samemu coś napisać...

Jestem mamą marcowej córeczki, urodzonej dokładnie 18 marca, to moje pierwsze dziecko. Mąż całe dnie pracuje i jest poza domem, cała rodzina daleko, a ja jestem sama z naszą dwójką (mamy jeszcze psa. I jakoś tak z Wami jest mi po prostu raźniej kiedy widzę, że macie podobne wątpliwości, problemy i radości.

Także witam się w końcu i ja- Stansfield z Wrocławia, mama najukochańszej córeczki, urodzonej 18.03 o 16.20, SN, kawał baby bo aż 58 cm
Stansfield jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 12:08   #2889
ania578
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 171
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Ja też dopiero we wrześniu pierwsze jedzonko, albo nawet początek października. Też się zastanawialam właśnie ile takie słoiczki mogą stać. Ale będę mieć cukinię, dynię i chciałam je wykorzystać właśnie.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Stansfield Pokaż wiadomość
Tak przeczuwałam, że zostanę kiedyś wywołana do tablicy Przyznaję, czytam Was regularnie od bardzo dawna (chyba nawet od listopada..) ale zawsze jakoś odwagi brakowało, żeby samemu coś napisać...

Jestem mamą marcowej córeczki, urodzonej dokładnie 18 marca, to moje pierwsze dziecko. Mąż całe dnie pracuje i jest poza domem, cała rodzina daleko, a ja jestem sama z naszą dwójką (mamy jeszcze psa. I jakoś tak z Wami jest mi po prostu raźniej kiedy widzę, że macie podobne wątpliwości, problemy i radości.

Także witam się w końcu i ja- Stansfield z Wrocławia, mama najukochańszej córeczki, urodzonej 18.03 o 16.20, SN, kawał baby bo aż 58 cm
witaj ja tez sie dlugo ukrywalam a czytam watek od poczatku
ania578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 12:09   #2890
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
w materiale informacyjnym od lenny lamb jak zamawiałam chustę to podwójny X jest okreslony jako od 6 tygodnia więc powinno byc ok...

A są źródła, że mówią, że dla siedzących ?

kurcze ja się z tym nie spotkałam że dla siedzących - jak szukałam chusty to dobierałam wręcz pod kątem podwójnego X bo tylko tak chciałam wiązać
http://domowa.tv/wiazanie-chusty-2x/ pierwszy link z brzegu.

Cytat:
Napisane przez Stansfield Pokaż wiadomość
Tak przeczuwałam, że zostanę kiedyś wywołana do tablicy Przyznaję, czytam Was regularnie od bardzo dawna (chyba nawet od listopada..) ale zawsze jakoś odwagi brakowało, żeby samemu coś napisać...



Jestem mamą marcowej córeczki, urodzonej dokładnie 18 marca, to moje pierwsze dziecko. Mąż całe dnie pracuje i jest poza domem, cała rodzina daleko, a ja jestem sama z naszą dwójką (mamy jeszcze psa. I jakoś tak z Wami jest mi po prostu raźniej kiedy widzę, że macie podobne wątpliwości, problemy i radości.



Także witam się w końcu i ja- Stansfield z Wrocławia, mama najukochańszej córeczki, urodzonej 18.03 o 16.20, SN, kawał baby bo aż 58 cm
Hej!
Twoja córeczka jest młodsza od mojej o całe 19 minut. i taką samą długość miały.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 12:12   #2891
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez Stansfield Pokaż wiadomość
Tak przeczuwałam, że zostanę kiedyś wywołana do tablicy Przyznaję, czytam Was regularnie od bardzo dawna (chyba nawet od listopada..) ale zawsze jakoś odwagi brakowało, żeby samemu coś napisać...

Jestem mamą marcowej córeczki, urodzonej dokładnie 18 marca, to moje pierwsze dziecko. Mąż całe dnie pracuje i jest poza domem, cała rodzina daleko, a ja jestem sama z naszą dwójką (mamy jeszcze psa. I jakoś tak z Wami jest mi po prostu raźniej kiedy widzę, że macie podobne wątpliwości, problemy i radości.

Także witam się w końcu i ja- Stansfield z Wrocławia, mama najukochańszej córeczki, urodzonej 18.03 o 16.20, SN, kawał baby bo aż 58 cm

Super, witamy

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
http://domowa.tv/wiazanie-chusty-2x/ pierwszy link z brzegu.
To ja podkrece, ze chyba jedyny ktory tak mówi

challenge accepted ?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2016-08-05 o 12:13
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 12:13   #2892
milenujdka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 075
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Stanafield-witaj

Ania-ja ostatnio tak samo miałam dużo warzyw: marchew, cukinia, fasolka, ale sami z mężem to zjedliśmy. Jak robię dla nas coś w słoikach to stoi to nawet 2 miesiące. Jak robiłam zapasy w ciąży na po porodzie to tak stało w lodówce i było ok. Ale dziecku się boję tak robić pewnie jak córka będzie starsza to tak będę robić. Teraz jeszcze odrzuca mnie to, że nie zje od razu całego słoiczka tylko łyżeczkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milenujdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 12:20   #2893
ania578
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 171
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez milenujdka Pokaż wiadomość
Stanafield-witaj

Ania-ja ostatnio tak samo miałam dużo warzyw: marchew, cukinia, fasolka, ale sami z mężem to zjedliśmy. Jak robię dla nas coś w słoikach to stoi to nawet 2 miesiące. Jak robiłam zapasy w ciąży na po porodzie to tak stało w lodówce i było ok. Ale dziecku się boję tak robić pewnie jak córka będzie starsza to tak będę robić. Teraz jeszcze odrzuca mnie to, że nie zje od razu całego słoiczka tylko łyżeczkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może masz rację, muszę to przemyśleć
ania578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 12:40   #2894
Stansfield
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
http://domowa.tv/wiazanie-chusty-2x/ pierwszy link z brzegu.



Hej!
Twoja córeczka jest młodsza od mojej o całe 19 minut. i taką samą długość miały.
Polly, ja dlatego ciągle jakoś nieświadomie porównuje moją małą do Twojej Córci A jesteśmy trochę w tyle, bo moja się jeszcze nie do końca chce się obracać, udaje jej się rzadko i chyba raczej przez przypadek. Ale na razie się nie martwię, ma jeszcze na to chwilę czasu.

Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie!
Stansfield jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 12:40   #2895
eeyesblue
Zadomowienie
 
Avatar eeyesblue
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 853
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

witaj Stansfield


u mnie porzadki zrobione, czas na drzemke z córcia, o tak
__________________
M.
eeyesblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 12:58   #2896
_Karolina_91
Rozeznanie
 
Avatar _Karolina_91
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Witam nową mamusię

zaczęłam robić słoiczki z 2 tyg temu.. póki co mam borówki i cukinie jedno i drugie gotowałam z dodatkiem wody dla niemowląt, blender i jeszcze przez sitko przetarłam, później do słoików i pasteryzowałam w 130 stopniach w piekarniku, poczytałam w internecie i obrałam taki sposób nie wiem czy poprawnie, mam nadzieje że będą dobre i będę mogła podać małej

Monikmi i Monia chyba też coś robią to może napiszą jak
__________________
24.08.2013r.
Daria 13.03.2016r.
_Karolina_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:05   #2897
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość

To ja podkrece, ze chyba jedyny ktory tak mówi

challenge accepted ?
http://nosicielstwo-bliskosci.blogsp...ukcja.html?m=1
http://nosimyniewisimy.blog.pl/2016/...y-x-lub-koala/


Cytat:
Napisane przez Stansfield Pokaż wiadomość
Polly, ja dlatego ciągle jakoś nieświadomie porównuje moją małą do Twojej Córci A jesteśmy trochę w tyle, bo moja się jeszcze nie do końca chce się obracać, udaje jej się rzadko i chyba raczej przez przypadek. Ale na razie się nie martwię, ma jeszcze na to chwilę czasu.

Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie!

Jeszcze z tego samego dnia jest Alicja Kingi
Jasne, ma czas. Wszystko w swoim tempie
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:20   #2898
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Ja chyba jednak zaufam oficjalnym portalom dot. noszenia chust, że X mozna jesli główka jest stabilna. No i własnej intuicji W sumie dużo nie chodzimy - sklep mam w bloku.
Ale co do wyciagania rączek macie rację. Może doradca rozwieje watpliwości...

umieramy z gorąca, dobrze że jutro wyjazd poza miasto ...
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2016-08-05 o 13:25
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:33   #2899
ania578
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 171
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Dzięki Karolina też właśnie czytałam o tym sposobie w piekarniku

Monikmi się tutaj nie udziela już, ale może Monia coś jeszcze podpowie
ania578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 13:39   #2900
milenujdka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 075
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Ja też słyszałam o tym, że w piekarniku można przygotować. Tylko nigdy tego tak nie robiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milenujdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:41   #2901
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Dezire, jasne. Każdy robi jak uważa za słuszne i nikomu nic do tego. Się po prostu zdziwiłam, bo mi mówiono, że to dla dziecka siedzącego.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 14:08   #2902
ktoregos_dnia
Zakorzenienie
 
Avatar ktoregos_dnia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 967
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez Stansfield Pokaż wiadomość
Także witam się w końcu i ja- Stansfield z Wrocławia
No nie! A ja marudziłam kiedyś, że nikogo nie mam z Wrocławia szkoda, że się nie ujawniłaś jak były spotkania organizowane, może na następnym się pojawisz Gdzie rodziłaś? Córeczka jak ma na imię?
__________________
ktoregos_dnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 14:49   #2903
moonunit
Wtajemniczenie
 
Avatar moonunit
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Cytat:
Napisane przez Stansfield Pokaż wiadomość
Także witam się w końcu i ja- Stansfield z Wrocławia, mama najukochańszej córeczki, urodzonej 18.03 o 16.20, SN, kawał baby bo aż 58 cm
Witaj
Fajnie ze sie zdecydowalas przylaczyc do nas

U mnie pogoda w kratkę Co chwilę pada i kisimy się w domu :-( Maly troszkę marudzi Przy jedzeniu tez Nie wiem o co chodzi :-(

My we wrześniu przechodzimy na mm a jeśli wszystko ładnie pójdzie to odczekam ze dwa tygodnie i zaczniemy rozszerzanie diety ;-)

Mialam dzis przerwe w spaniu od 3 do 4 Maly się obudził na jedzenie i musialam obudzic tz przed wyjazdem Tak się rozbudzilam ze nie moglam zasnąć później Teraz oczy mi sie kleja wiec pójdę na drzemke razem z malym ;-)

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

No właśnie Stansfield Jak ma córcia na imię? Ile ważyla?

Kurcze Szymon mi się obrazil na prawa pierś :-( Nie chce z niej pic Wygina sie i marud na maksa :-( To już drugi dzień tak jest albo i trzeci Nie wiem czy to kryzys laktacyjny czy pokarm mi zanika? Myslalam ze kryzs mamy za sobą a tu znowu coś
__________________
01.04.2016 synek
moonunit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 14:53   #2904
Abii84
Rozeznanie
 
Avatar Abii84
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 947
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

A ja wcinam leczo. Nagotowalam sie wczoraj jak głupia a TZ zjadl miche na obiad drugą na kolacje i uratowalam jedną porcje dla siebie na dzistyle dobrego ze wieczorem idziemy na grila wiec mi chlop z głodu nie padnie.
Zamowilam wczoraj ksiazke o BLW bo chyba to jest to co mi sie podoba. Zobaczymy jak przeczytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Abii84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 15:18   #2905
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Karolina
a jak pasteryzowalas w piekarniku? Ja mialam zamiar normalnie, w garnku.


Ale poki co sloiki naszykowane, ale warzywa i owoce mrożę. Tośka je znikome ilości, sloiczek by jej chyba na tydzień wystarczył, a tyle stać przeciez nie moze. Wiec bez sensu mi robic, nawet nie jestem w stanie powiedziec jakie zestawienia lubi bo raz ma chec i zje, a raz absolutnie nie. No i nie codziennie cos dostaje oprocz mleka.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 15:36   #2906
Stansfield
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Rodziłam w Oławie, z samego porodu jestem zadowolona, trafiła mi się super położna. Trochę gorzej było później na sali, ale też nie mogłam narzekać. My od początku nastawialiśmy się z mężem, że poród trwa długo więc do wszystkiego zdążymy się na spokojnie przygotować, dopakować torbę i jeszcze zjeść coś w domu przed. A ledwo dojechaliśmy do szpitala

Córeczka ma imię Ewa, ważyła 3700, teraz ma 68 cm i waży już 6, 8 kg. A że najlepiej jej u mamy na rękach to bicepsy mam już jak Pudzianowa I trochę się pospieszyła, bo termin miałam na prima aprillis.

Co do BLW- bardzo chciałabym żeby mała jadła od razu kawałki i ogólnie podoba mi się założenie, że jedzenie to nie tylko smak, ale też zapach, kolor, faktura itp. Martwi mnie tylko jedno: dziecko powinno już samodzielnie siedzieć. I zastanawiam się co zrobię, jeśli moja córa siądzie sama stosunkowo późno. Czy będę czekać i tylko karmić piersią, czy jednak zacznę wcześniej podawać jej jakieś przetarte pokarmy łyżką..
Stansfield jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 15:39   #2907
Abii84
Rozeznanie
 
Avatar Abii84
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 947
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Tez sie nad tym zastanawiam bo niby juz mamy zielone swiatlo na rozszerzanie a malej sie nie spieszy do siadania. 19go sierpnia skonczy pol roku. Zobacze co bedzie robic do tego czasu i podejmę decyzje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Abii84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 15:43   #2908
milenujdka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 075
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Mi też się podoba idea blw. Jednak ja nie będę czekać aż dziecko będzie siedzieć. Wcześniej będę już podawać utarte jedzenie. Blw będę stosować naprzemiennie z papkami

Moooniaaa-to co piszesz o tym, że Tosia je znikome ilości póki co przekonuje mnie do tego, by na razie nie szykować słoików na razie czekają grzecznie puste w szafce.

Misia-co u Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milenujdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 15:51   #2909
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

Milenujdkq
ale sa watkowe dzieci co zjadaja na raz pol albo caly sloik
Poki co u mojej mleko rulez


Chyba malo ktore dziecko siada w pol roku. U mojej pediatry to zazwyczaj ok.8 miesiaca,tak nam mowila.
Moja zdecydowanie woli dotykac, wachac i smakowac sama niz jesc z lyzeczki.

Edytowane przez moooniaaaa
Czas edycji: 2016-08-05 o 15:54
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 15:57   #2910
_Karolina_91
Rozeznanie
 
Avatar _Karolina_91
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy marzec 2016 epizod 2

monia wstawiałam do piekarnika i dopiero wtedy włączałam i ustawiałam na 130 stopni, siedziały tak 30min. Później wyłączałam piekarnik i lekko uchylałam i tak sobie słoiki stygły. tez miałam robić w garnku standardowo, ale stwierdziłam że temperatura garnkowa może byc za mała, a nie dodaję soli ani cukru więc bałam się że mi się zepsują. Pierwszy raz robię jakie przetwory więc nie wiem czy moja technologia jest doskonała Też trochę mrożę, tylko mam mały zamrażalnik (3 szuflady) i za dużo tam nie zmieszczę...

W połowie 6mc czyli za 2 tyg pewnie zaczniemy rozszerzać dietę... jakoś mam obawy przed tym

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

też podoba mi sie blw, ale ja zacznę od standardowych papek... jak mała będzie siedząca to wtedy będę jej podawać kawałeczki w kolorowych kompozycjach żeby sobie rączkami wszystko popróbowała i miała też z tego zabawę
__________________
24.08.2013r.
Daria 13.03.2016r.
_Karolina_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-03 21:49:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.