Lubelskie Mamusie - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-11, 08:46   #2881
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
ehhh ja musze zrobic w koncu porzadek z ubrankami malego... wystawic na allegro a tu czasu brak na obfocenie

polecicie mi jakies sh z fajnymi ciuszkami i komisy dzieciece??moje sh jakos ostatnio spadly z iloscia fajnych ubran dla dzieci
Sa 2 komisy na romera, urwisek na nadbystrzyckiej, ostatnio pdkrylam nowy - aleks na rozanej. Leos na kompozytorow. Te odwiedzam jak czegos potrzebuje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:11   #2882
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Fotelik - jaki kupić po <13 ?

Proponuję Wam zapoznanie się z tym artykułem, w którym autor opisuje troszkę od kuchni jak wygląda testowanie fotelików i na co powinno się zwracać uwagę przy wyborze fotelika.

http://osiemgwiazdek.blogspot.com/20...-ci-powie.html


My wybraliśmy fotelik Graco Belogic 9-25kg, montowany tyłem do kierunku jazdy. Zdjęcia opakowania, fotelika i mojej Hanki w foteliku znajdziecie na blogu.

Fotelik jest dość ciężki, 13,5 kg, wolałabym nie musieć go przekładać z auta do auta. Jednak coś, za coś. Im cięższy fotelik, tym lepiej ochroni dziecko w razie wypadku. My podróżujemy dużo w ciągu roku, dlatego zależało nam na dobrym foteliku.

Co do obaw o to, czy Hanka w przyszłości będzie się buntowała przed jazdą tyłem to przyznaję, że nie brałam nawet takiej opcji pod uwagę. Od małego jeździ tyłem, założyłam, że się przyzwyczai i nie będzie miała z tym jakichś szczególnych problemów.

Montaż jest bardzo prosty - fotelik przypina się pasem - należy go zebrać "do kupy", oba pasy, górny i biodrowy złożyć do siebie, umieścić w odpowiednim miejscu w foteliku, zatrzasnąć plastikowy zatrzask w który wkłada się pasy i wpiąć je normalnie, w napinacz (klamra na pas). Zajmuje to bardzo krótką chwilkę. Następnie rozkłada się stalową nogę, która opiera się o podłogę przed fotelikiem, oraz zaczepia się dodatkowy pas, który jest dołączony do produktu (ten dodatkowy pas napina fotelik z drugiej strony, aby podczas hamowania, nie pochylił się ku tyłowi - w instrukcji jest jasno opisane jak się go montuje, u nas po prostu zaczepiliśmy ten pas na fotelu przed Hanki miejscem).

Na opakowaniu (ale w necie na pewno znajdziecie informację wpisując model i producenta) jest umieszczona lista marek i typów samochodów, w których ten fotelik montuje się bez problemów.

My jeździmy dużym busem i u nas nie było problemu z montażem. Jeszcze nie próbowałam wpinać fotelika do mniejszego Saaba, którym też jeździmy...


Mamy za sobą pierwsze wycieczki i powiem, że Hani bardzo wygodnie się jeździ w nowym foteliku. Spała wygodnie, główka jej nie opadała na klatkę (przy jeździe przodem, podczas każdego hamowania główka dziecka będzie opadała na klatkę podczas drzemki w czasie jazdy).


Jestem naprawdę bardzo zadowolona. Udało mi się kupić ten fotelik po cenie sporo niższej niż na allegro (z 1299zł na 840zł). Nie stać nas było na zakup za gotówkę i dlatego skorzystałam z kredytu konsumpcyjnego w Credit Agricole - koszt 28zł. Więc fotelik wyniesie mnie prawie 30 zł drożej, ale przynajmniej już go mamy, a tak musiałabym czekać, aż uzbieramy potrzebną kwotę, a wiadomo, że czas nie czeka, a dziecko rośnie...


Oj rozpisałam się....

Inne foteliki, które brałam pod uwagę to:

Maxi Cosi Opal (niestety nie jest montowany tyłem przez cały okres użytkowania, a jedynie do pewnego momentu, nie pamiętam dokładnie do ilu kg)
BESAFE Izi Plus 0-25 Kg (cena powala, ale jakość zachwyca)
Maxi Cosi Mobi 9-25kg
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013

Edytowane przez kudlaczka
Czas edycji: 2014-03-11 o 21:13
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 23:07   #2883
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Kudlaczka - a jaka Hanka jest gabarytowo ze nie miesci sie w pierwszy fotelik? Moj starszy a nie mam problemow z pierwszym fotelikiem, choc powoli zaczynam myslec o drugim. U nas przekladanie z samochodu do samochodu bedzie koniecznoscia ale nie wiem jeszcze gdzie bedzie czesciej, kto bedzie gdzies zawozil/przywozil syna jak do pracy wroce (swoja droga przeraza mnie to).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 07:47   #2884
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Kudlaczka - a jaka Hanka jest gabarytowo ze nie miesci sie w pierwszy fotelik? Moj starszy a nie mam problemow z pierwszym fotelikiem, choc powoli zaczynam myslec o drugim. U nas przekladanie z samochodu do samochodu bedzie koniecznoscia ale nie wiem jeszcze gdzie bedzie czesciej, kto bedzie gdzies zawozil/przywozil syna jak do pracy wroce (swoja droga przeraza mnie to).
Hania waży 9,4kg, ma jakoś 76 cm długości. W starym foteliku Maxi Cosi po kuzynach jeszcze też jeździ - mamy go na stałe w małym Saabie zamontowany. Jeszcze się mieści, choć w kurtce zimowej był problem z szerokością - miała ciasno. W drugim naszym foteliku do 13 kg już nie chciałam jej wozić, bo okazał się mało wygodny, chybotliwy, na słabej konstrukcji - a ona już konkretny ciężar ma i wydał mi się dla niej za delikatny. W razie większego hamowania mogło nie być ciekawie...
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 10:00   #2885
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez kudlaczka Pokaż wiadomość
Hania waży 9,4kg, ma jakoś 76 cm długości. W starym foteliku Maxi Cosi po kuzynach jeszcze też jeździ - mamy go na stałe w małym Saabie zamontowany. Jeszcze się mieści, choć w kurtce zimowej był problem z szerokością - miała ciasno. W drugim naszym foteliku do 13 kg już nie chciałam jej wozić, bo okazał się mało wygodny, chybotliwy, na słabej konstrukcji - a ona już konkretny ciężar ma i wydał mi się dla niej za delikatny. W razie większego hamowania mogło nie być ciekawie...
J. właśnie w maxi cosi, fakt, ciasno ma, ale niedługo będzie już lżej ubierany to pojeździ. on troszkę większy, mniej więcej 11kg i 80 cm.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:09   #2886
BieniekI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 276
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
J. właśnie w maxi cosi, fakt, ciasno ma, ale niedługo będzie już lżej ubierany to pojeździ. on troszkę większy, mniej więcej 11kg i 80 cm.
Ja mogę polecić foteliki Be Safe, tyłem do kierunku jazdy. Drogie, ale solidne i bezpieczne.
BieniekI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 07:59   #2887
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

ja wybrałam 5 modeli fotelików które musimy przymierzyć a mianowicie
maxi cosi Tobi
besafe izi comfort x3
romer king plus
peg perego viaggio 1 duo fix k
romer versafix

oglądałam je na żywo i podobają mi się i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa o jakich myślałam no i cena nie jest jeszcze aż tak bardzo zaporowa ale zobaczymy w czym Oliwce będzie najwygodniej i na ten się zdecydujemy ale to dopiero w sobotę. No i musimy jeszcze zobaczyć który z nich będzie pasował do naszego samochodu bo niestety nie wszystkie foteliki pasują idealnie
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.

Edytowane przez sopai1
Czas edycji: 2014-03-13 o 08:07
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 08:11   #2888
evelizarda
Raczkowanie
 
Avatar evelizarda
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 208
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Dziewczyny, a propos tematu komisów i wiosennej gaderoby dla maluszków: Zgodnie z obietnicą informuję: SWAP dla mam z Lublina, najbliższy wtorek tj.(18.03) w FIKA Klubokawiarnia, na Klubie Mam od 10:00-12:00. Kto nie wie o co chodzi: zapraszam na blaszanykogucik.pl i ostatni artykuł z cyklu Ile kosztuje dziecko.

Nie wiem jeszcze czy będę bo nie bardzo mam jak dojechać, ale postaram się buziaki o poranku
__________________
www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki
evelizarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 10:32   #2889
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez evelizarda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a propos tematu komisów i wiosennej gaderoby dla maluszków: Zgodnie z obietnicą informuję: SWAP dla mam z Lublina, najbliższy wtorek tj.(18.03) w FIKA Klubokawiarnia, na Klubie Mam od 10:00-12:00. Kto nie wie o co chodzi: zapraszam na blaszanykogucik.pl i ostatni artykuł z cyklu Ile kosztuje dziecko.

Nie wiem jeszcze czy będę bo nie bardzo mam jak dojechać, ale postaram się buziaki o poranku
a zastanawiałam się co mnie ominęło w ostatni wtorek...

mnie akurat wymiana raczej nie interesuje bo nie pozbywam się rzeczy po J.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:20   #2890
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez evelizarda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a propos tematu komisów i wiosennej gaderoby dla maluszków: Zgodnie z obietnicą informuję: SWAP dla mam z Lublina, najbliższy wtorek tj.(18.03) w FIKA Klubokawiarnia, na Klubie Mam od 10:00-12:00. Kto nie wie o co chodzi: zapraszam na blaszanykogucik.pl i ostatni artykuł z cyklu Ile kosztuje dziecko.

Nie wiem jeszcze czy będę bo nie bardzo mam jak dojechać, ale postaram się buziaki o poranku
buuu... mnie ominie bo bede swieżo po usunięciu zęba :/
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 18:22   #2891
BieniekI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 276
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez sopai1 Pokaż wiadomość
ja wybrałam 5 modeli fotelików które musimy przymierzyć a mianowicie
maxi cosi Tobi
besafe izi comfort x3
romer king plus
peg perego viaggio 1 duo fix k
romer versafix

oglądałam je na żywo i podobają mi się i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa o jakich myślałam no i cena nie jest jeszcze aż tak bardzo zaporowa ale zobaczymy w czym Oliwce będzie najwygodniej i na ten się zdecydujemy ale to dopiero w sobotę. No i musimy jeszcze zobaczyć który z nich będzie pasował do naszego samochodu bo niestety nie wszystkie foteliki pasują idealnie
no właśnie, trafiłaś w sedno! trzeba jeszcze fotelik dopasować do danego auta! bo nasz be safe też nie do każdego dobrze pasuje niestety
BieniekI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 13:28   #2892
kachna21
Raczkowanie
 
Avatar kachna21
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 354
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

cześć dziewczyny!
możecie mi polecić przychodnię w Lublinie, szukam ginekologa do prowadzenia ciazy na nfz?
kachna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 16:10   #2893
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

kachna miło Cię u nas widzieć ja niestety nie pomogę bo nie jestem zorientowana w Lubelskich lekarzach

zakupiłam a w zasadzie dostałyśmy od dziadka Oliwki fotelik BeSafe izi comfort x3
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 17:25   #2894
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Witam
Przyszlam sie pochwalic, ze moje dziewczynki w poniedzialek w koncu wychodza ze szpitala
Zacznie sie jazda


Podpowiedzcie mi, kiedy trzeba sie umowic na pierwsze usg bioderek do poradni preluksacyjnej i jakiego ortopede polecacie?
Pytam, bo raz czytalam ze miedzy 6 a 12 tż, a innym razem ze juz w 4tż


Dopytam jeszcze o dobrego kadriologa i neurologa dziecięcego. Teraz duzo rodziców diagnozuje swoje dzieci, to moze któras z Was bedzie mogla mi kogos polecic
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 19:30   #2895
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Witam
Przyszlam sie pochwalic, ze moje dziewczynki w poniedzialek w koncu wychodza ze szpitala
Zacznie sie jazda


Podpowiedzcie mi, kiedy trzeba sie umowic na pierwsze usg bioderek do poradni preluksacyjnej i jakiego ortopede polecacie?
Pytam, bo raz czytalam ze miedzy 6 a 12 tż, a innym razem ze juz w 4tż


Dopytam jeszcze o dobrego kadriologa i neurologa dziecięcego. Teraz duzo rodziców diagnozuje swoje dzieci, to moze któras z Was bedzie mogla mi kogos polecic
bardzo się cieszę

napisz potem jak się ogarnia dwójkę, jak sobie radzisz.

usg bioderek jakoś 6-8 tydzień, magnoliowa, dr Kiełbasa

z kardiologiem i neurologiem nie pomoge bo chyba nie trafiliśmy najlepiej..
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 21:15   #2896
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
bardzo się cieszę

napisz potem jak się ogarnia dwójkę, jak sobie radzisz.

usg bioderek jakoś 6-8 tydzień, magnoliowa, dr Kiełbasa

z kardiologiem i neurologiem nie pomoge bo chyba nie trafiliśmy najlepiej..
Dziekuje Moniko
Oczywiscie napisze. Teraz moge tylko tyle, ze jestem absolutnie i nieodwracalnie zakochana w moich Dziewczynkach

Zapisalam juz Je do dr Kiełbasy, ale jedyny wolny termin byl dzien po ich skonczonym 9 tygodniu.. Mam nadzieje ze to nie za pozno. Dopytam pediatre.
Z tego co mowila przez tel babka w rejestracji na Magnoliowej, bedą mialy usg w ramach wizyty. Zastanawiam sie czy poprosic o skierowanie na usg stawów

Wspołczuje lekarzy... Ja poszukam chyba kogos w DSK.. Musze kontrolowac Małe kardiologicznie poniewaz maja niedomkniete otwory owalne. Neurologicznie, to jak kazde wczesniaki. Niby dr widziala Je w szpitalu, ale maja wczesniacze oslabienie miesni i Emilka troche asymetryczna glowke. Za 6-8 tyg musze Je skontrolowac
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 22:54   #2897
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Dziekuje Moniko
Oczywiscie napisze. Teraz moge tylko tyle, ze jestem absolutnie i nieodwracalnie zakochana w moich Dziewczynkach

Zapisalam juz Je do dr Kiełbasy, ale jedyny wolny termin byl dzien po ich skonczonym 9 tygodniu.. Mam nadzieje ze to nie za pozno. Dopytam pediatre.
Z tego co mowila przez tel babka w rejestracji na Magnoliowej, bedą mialy usg w ramach wizyty. Zastanawiam sie czy poprosic o skierowanie na usg stawów

Wspołczuje lekarzy... Ja poszukam chyba kogos w DSK.. Musze kontrolowac Małe kardiologicznie poniewaz maja niedomkniete otwory owalne. Neurologicznie, to jak kazde wczesniaki. Niby dr widziala Je w szpitalu, ale maja wczesniacze oslabienie miesni i Emilka troche asymetryczna glowke. Za 6-8 tyg musze Je skontrolowac
Dopytaj, tam sie niestety czeka na termin, my jakos miesiac czekalismy. Usg bioderek na kazdej wizycie, 3 wizyty i kolejna jak dziecko chodzi.

My neuro mielismy z dsk i ponoc kiepsko..

Nas czeka wizyta kontrolna u kardiologa i tak odkladamy..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 00:44   #2898
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez sopai1 Pokaż wiadomość

zakupiłam a w zasadzie dostałyśmy od dziadka Oliwki fotelik BeSafe izi comfort x3
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 07:43   #2899
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Dopytaj, tam sie niestety czeka na termin, my jakos miesiac czekalismy. Usg bioderek na kazdej wizycie, 3 wizyty i kolejna jak dziecko chodzi.

My neuro mielismy z dsk i ponoc kiepsko..

Nas czeka wizyta kontrolna u kardiologa i tak odkladamy..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No wlasnie pierwszy wolny termin dla dwójki dzieci byl dopiero pod koniec kwietnia. Dopytam jutro pediatry w szpitalu czy skonczony 9tz nie bedzie za pozno. Jezeli tak, to nie pozostanie nic innego jak isc prywatnie. .
U nas byla neurolog z dsk w szpitalu. Sprawila na mnie dobee wrażenie. . Ale ja sie nie znam... mam nadzieje ze byla kompetntna. Monika, a jak nie dsk to gdzie szukac neuro? Wy byliscie u jakiegos innego czy tylko u tego z dsk?
Trzymamy kciuki za wizyte u kardio (jak juz sie zdecydujecie isc) :-D
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 10:30   #2900
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
No wlasnie pierwszy wolny termin dla dwójki dzieci byl dopiero pod koniec kwietnia. Dopytam jutro pediatry w szpitalu czy skonczony 9tz nie bedzie za pozno. Jezeli tak, to nie pozostanie nic innego jak isc prywatnie. .
U nas byla neurolog z dsk w szpitalu. Sprawila na mnie dobee wrażenie. . Ale ja sie nie znam... mam nadzieje ze byla kompetntna. Monika, a jak nie dsk to gdzie szukac neuro? Wy byliscie u jakiegos innego czy tylko u tego z dsk?
Trzymamy kciuki za wizyte u kardio (jak juz sie zdecydujecie isc) :-D
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a pamiętasz nazwisko tej neuro? my byliśmy prywatnie, ale u babki pracujacej w dsk, tu na forum dowiedziałam się, ze nie był to dobry wybór, ale sprawiała dobre wrażenie, wręcz byłam zadowolona z wizyty, nic u J. nie znalazła. zresztą, nie jeden specjalista jest w dsk, chodzi mi tylko o to, że sam fakt pracowania w dsk o niczym jeszcze nie świadczy... nie byliśmy już nigdzie, mieliśmy przyjść na roczek i do neuro i do poradni rehabilitacji, ale poważnie się nad tym zastanawiam..
do kardio mieliśmy iść niby na kontrolę, choć pediatra potem też potwierdziła czytając opis, że J. ma taką budowę serca i tu się nic nie zmieni, no, ale skontrolować można, jeśli takie mieliśmy zalecenie.. więc nie spieszę się, bo to nie jest kwestia czy zamknęło się coś co domknięte nie było, czy wymaga jakiegoś leczenia itp.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:10   #2901
Clarissa20
Raczkowanie
 
Avatar Clarissa20
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 85
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Hej, Gratulacje wielkie!! my byliśmy u kardiolog pani Barbary Połeckiej w Luxmed, była to jedna wizyta, pani doktor zrobiła echo serca, podobało mi się, jak nawiązała kontakt z Małą, także mogę ją polecić. Ortopedę polecam dr Latalskiego, my byliśmy prywatnie na Spadochroniarzy. Jeśli chodzi o badanie wzroku w przychodni na Staszica (o ile macie zalecone) z doświadczenia polecam iść prywatnie. W przychodni są ząwsze mega kolejki, tłumy starszych osób, dzieciaki umęczone, nakarmić nie można malucha bo okulistki boją się, że przy wziernikowaniu oczka dziecku się cofnie :/ My mamy negatywne wspomnienia. Teraz chodzimy do dr Ciechana, prywatnie, na Chmielnej (zresztą pan dr jest w zespole Staszica). Gdybym wiedziała o nim wcześniej to nie wróciłabym więcej niż raz do tej przychodni. Życzę zdrówka dla Maluszków!!!
Clarissa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:27   #2902
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
a pamiętasz nazwisko tej neuro? my byliśmy prywatnie, ale u babki pracujacej w dsk, tu na forum dowiedziałam się, ze nie był to dobry wybór, ale sprawiała dobre wrażenie, wręcz byłam zadowolona z wizyty, nic u J. nie znalazła. zresztą, nie jeden specjalista jest w dsk, chodzi mi tylko o to, że sam fakt pracowania w dsk o niczym jeszcze nie świadczy... nie byliśmy już nigdzie, mieliśmy przyjść na roczek i do neuro i do poradni rehabilitacji, ale poważnie się nad tym zastanawiam..
do kardio mieliśmy iść niby na kontrolę, choć pediatra potem też potwierdziła czytając opis, że J. ma taką budowę serca i tu się nic nie zmieni, no, ale skontrolować można, jeśli takie mieliśmy zalecenie.. więc nie spieszę się, bo to nie jest kwestia czy zamknęło się coś co domknięte nie było, czy wymaga jakiegoś leczenia itp.
Monika, ta dr nazywa sie Aleksandra Billewicz - Kraczkowska.
Zazwyczaj konsultuje dzieci na Lubartowskiej. Tyle powiedzialy mi polozne z oddzialu . Przyjmuje w dsk w piątki, ale kolejki mega dlugie
To niedomkniete w sercu J to moze byc to co u moich - otwor owalny. Moja lekarka kazala to kontrolowac do roku, ale mowila ze nawet i dzieci 5 letnie moga miec niezamkniety.. Fizjologia, nie trzeba sie stresowac...

Cytat:
Napisane przez Clarissa20 Pokaż wiadomość
Hej, Gratulacje wielkie!! my byliśmy u kardiolog pani Barbary Połeckiej w Luxmed, była to jedna wizyta, pani doktor zrobiła echo serca, podobało mi się, jak nawiązała kontakt z Małą, także mogę ją polecić. Ortopedę polecam dr Latalskiego, my byliśmy prywatnie na Spadochroniarzy. Jeśli chodzi o badanie wzroku w przychodni na Staszica (o ile macie zalecone) z doświadczenia polecam iść prywatnie. W przychodni są ząwsze mega kolejki, tłumy starszych osób, dzieciaki umęczone, nakarmić nie można malucha bo okulistki boją się, że przy wziernikowaniu oczka dziecku się cofnie :/ My mamy negatywne wspomnienia. Teraz chodzimy do dr Ciechana, prywatnie, na Chmielnej (zresztą pan dr jest w zespole Staszica). Gdybym wiedziała o nim wcześniej to nie wróciłabym więcej niż raz do tej przychodni. Życzę zdrówka dla Maluszków!!!
Dzieki za namiary. My bedziemy mieli skierowanie na Chmielna. Myslalam o okuliscie prywatnie, ale z tego co sie zorientowalam, to tylko w klinice maja odpowiedni sprzet aby byc w stanie przebadac wczesniaki w kierunku retinopatii. Orientujesz sie, czy dr Ciechan ma sprzet do badania retinopatii no i czy w ogole sie tym zajmuje? Bo jak tak, to chetnie rozważylabym wizyte prywatna..
Dziekuje za polecenie ortopedy i kadriologa
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 23:54   #2903
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Monika, ta dr nazywa sie Aleksandra Billewicz - Kraczkowska.
Zazwyczaj konsultuje dzieci na Lubartowskiej. Tyle powiedzialy mi polozne z oddzialu . Przyjmuje w dsk w piątki, ale kolejki mega dlugie
To niedomkniete w sercu J to moze byc to co u moich - otwor owalny. Moja lekarka kazala to kontrolowac do roku, ale mowila ze nawet i dzieci 5 letnie moga miec niezamkniety.. Fizjologia, nie trzeba sie stresowac...
To my bylismy u innej. W dsk ogolnie sa kolejki...

Odnosnie serca to ja pisalam wlasnie ze to NIE jest kwestia niedomkniecia czegos czy cos co trzeba jakos kontrolowac, on ma strune rzekoma i taka po prostu ma budowe serca, pewnie nie raz uslyszy od lekarza ze ma szmery a to przez to, choc u nas w przychodni tyle razy osluchiwany i nikt nie zwrocil na to uwagi..........

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 10:08   #2904
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Dopytam jeszcze o dobrego kadriologa i neurologa dziecięcego. Teraz duzo rodziców diagnozuje swoje dzieci, to moze któras z Was bedzie mogla mi kogos polecic
Gratulacje!
Do neurologa idę w środę to będę wiedzieć czy warto (dr Koncewicz). Kardiologicznie mała była badana od początku przez Stążkę-Gregosiewicz. Nie mam żadnych zastrzeżeń-wszystko nam wyjaśniła (najpierw badała małą w szpitalu, a potem byliśmy na wizycie w luxmedzie bo wizyta w dsk to nie z takim maluchem jak dla mnie).
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 20:31   #2905
55ola
Przyczajenie
 
Avatar 55ola
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Witam wszystkie Lubelskie Mamusie,
Na forum jestem po raz pierwszy spodziewam się dziecka, moim prowadzącym lekarzem jet Pan Dr, który na co dzień pracuje w szpitalu na Kraśnickich. Słyszałam wiele złych rzeczy na temat tego miejsca i porodów tym szpitalu. Piszę z prośbą o Waszą poradę i opinię. Czy któraś z Mamuś tam rodziła i mogłaby się swoją wiedzą ze mną podzielić?
55ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 08:50   #2906
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cześć 55ola miło Cię tu widzieć

Ja rodziłam na Kraśnickich w maju zeszłego roku i jako jedna z nielicznych jestem zadowolona i tam też będę wracała na rozwiązanie drugiej ciąży Przede wszystkim ja rodziłam przez cc więc na pewno moje odczucia względem pierwszego kontaktu i opieki oraz pomocy i wsparcia od strony personelu będą inne niż u tych dziewczyn które rodziły naturalnie. Sale do porodu naturalnego to takie jakby boxy oddzielone od siebie ściankami i osłonięte kotarami przed takim jakby korytarzykiem gdzie np. ja czekałam na cc i miałam robione ktg być może też tam byłam ponieważ nie było miejsc w pokojach. Dalej panie pielęgniarki/położne były bardzo sympatyczne i lekarze którzy przychodzili do mnie również czyli lekarz wykonujący cc i anestezjolog. Jedyne co to przy przyjęciu badała mnie niemiła i niedelikatna lekarka której zwróciłąm uwagę że nie jestem kawałem mięsa na haku w rzeźni... bo naprawdę bolało to pierwsze badanie gdzie sprawdzali rozwarcie szyjki... usg jakoś też mało delikatnie robiłą ale to może było spotęgowane skurczami dość bolesnymi już :/
na salę operacyjną weszłam w piżamce gdzie mnie rozebrali do
naga i kazali wejśc na łózko operacyjne ... zasnęłam i jak się obudziłam to powiedziała mi położna że za chwilę przyprowadzą do mnie męża z dzieckiem Mąż jak tylko mała się wydostała z brzucha dostał ją na ręce i całą godzinę mięli dla siebie i czekali na mnie aż się obudzę (miałam znieczulenie ogólne). Później przewieziona nas na piętro gdzie leża kobiety po porodach na początku na salę 4 osobową a później na 2 osobową. Dziecko miało bardzo dobrą opiekę, ja zresztą też położne były w większości miłe i sympatyczne Oczywiście trafiły się może 3-4 panie które były średnio miłe ale tacy ludzie też są ... poza tym tak często się zmieniały że trudno było trafić na tą samą położną 2x Na obchodach mili lekarze sprawdzający co się dzieje po cc. Jedynie jak dostałąm leki to się zdziwiłam bo się okazało że mam anemię a nikt mi o tym nie powiedział... Ogólnie jestem zadowolona. Z opieki nade mną i nad dzieckiem. Poza tym nie spodziewałam się nie wiadomo czego bo to szpital. Ma leczyć i pomagać a nie pieścić Jedzenie takie sobie jak to w szpitalu. Ale jest kuchnia gdzie można zrobić sobie herbatę czy coś sobie podgrzać. Zauważyłąm że nie wiem czy nie lubią czy drażni to personel jak jest kobieta po cc i nie próbuje wstawać czy marudzi że boli... no wiadomo że boli ale wstawać trzeba bo to ważne żeby nie porobiły się skrzepy no i na drugi dzien po porodzie matka już zajmuje się dzieckiem. Nie wiem co więcej. Jak masz pytania to pytaj. Aha a z wyprawki to dla dziecka potrzebujesz tylko ubranka pieluszki i chusteczki a wszelkie kosmetyki mają w szpitalu zresztą oni też dziecko kąpią. Dla siebie to wiadomo koszule, woda, kosmetyki, podkłady poporodowe, podkłady higieniczne, majtki siateczkowe... nie wiem co jeszcze to tak na szybko, jakbyś chciała wiedzieć coś konkretnego to służę pomoca


Kudlaczka dzięki za brawa Oliwka jest zadowolona z fotelika i jeździ bardzo wygodnie, pasy bardzo dobrze ją stabilizują. Niestety u nas w aucie nie było możliwości żeby zamontować fotelik tyłem do kierunku jazdy bo jest zbyt mało miejsca i nie stał zbyt stabilnie lub musiałby opierać się o przedni fotel pasażera wiec jeździmy przodem do kierunku jazdy i jest ok. No ale my nie pokonujemy tak dużych dystansów i tylu km co kudlaczka i Hania w ciągu roku
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.

Edytowane przez sopai1
Czas edycji: 2014-03-19 o 08:53
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 10:25   #2907
55ola
Przyczajenie
 
Avatar 55ola
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Dziękuję sopai1 bardzo bardzo mnie uspokoiłaś, oczywiście kilka takich opinii jak Twoja również słyszałam, ale wiesz... w internecie jest więcej tych negatywnych. Jest to moja pierwsza ciąża, dlatego tak przeżywam, chcę żeby wszytko było ok. Moją ciążę prowadzi dr Błażukiewicz, może któraś z Mamuś miała z nim styczność?
55ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 10:37   #2908
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez 55ola Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Lubelskie Mamusie,
Na forum jestem po raz pierwszy spodziewam się dziecka, moim prowadzącym lekarzem jet Pan Dr, który na co dzień pracuje w szpitalu na Kraśnickich. Słyszałam wiele złych rzeczy na temat tego miejsca i porodów tym szpitalu. Piszę z prośbą o Waszą poradę i opinię. Czy któraś z Mamuś tam rodziła i mogłaby się swoją wiedzą ze mną podzielić?
cofnij sie o kilka stron, temat krasnickichj byl wałkowany juz kilka razy wiec po co sie powtarzac
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 11:02   #2909
evelizarda
Raczkowanie
 
Avatar evelizarda
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 208
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez 55ola Pokaż wiadomość
Dziękuję sopai1 bardzo bardzo mnie uspokoiłaś, oczywiście kilka takich opinii jak Twoja również słyszałam, ale wiesz... w internecie jest więcej tych negatywnych. Jest to moja pierwsza ciąża, dlatego tak przeżywam, chcę żeby wszytko było ok. Moją ciążę prowadzi dr Błażukiewicz, może któraś z Mamuś miała z nim styczność?
Hej, wiesz jak to jest w necie, w przypadku każdego szpitala jak i lekarza znajdą się głosy za, jak i przeciw. Moja sąsiadka rodziła tam 2 razy, była zadowolona. Jak każda z nas chcesz tego, co najlepsze, i to jest najzupełniej normalne! 3maj sieę cieplutko i witamy w naszym gronie
Dziewczyny, powoli zaczynam przygodę z nocnikiem, jakieś patenty? Mały łapie się za pieluchę jak narobi, rozbiera się przy tym do rosołu siadam na nocnik, pokazuję co i jak ale jakoś nam nie idzie
__________________
www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki
evelizarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:44   #2910
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

55ola to też była moja pierwsza ciąża i do tego nie miałam tam nikogo znajomego w sensie ani lekarza ani położnej z tego szpitala. Ale byłam zadowolona po prostu nie ma co oczekiwać hotelowej obsługi ale na pewno zaopiekują się dzieckiem i Tobą odpowiednio tym bardziej, że Twój lekarz tam pracuje i myślę że będzie do Ciebie zaglądał Ja też się bałam i obawiałam tym bardziej, że nie jestem z Lublina i myślałam że mi odmówią ale nic takiego nie miało miejsca Poza tym to był mój pierwszy pobyt w szpitalu więc też nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, jakbyś chciała jeszcze o coś zapytać to służę pomocą

my na razie nie nocnikujemy jeszcze, więc chętnie będę podczywtywać Ciebie Eveli jak zwykle zresztą No i muszę się do Was wybrać i popatrzeć czy coś kulinarnie naskrobałaś dla ludu w zakresie dziecięcym

Moje dziecko nie bardzo chce jeść słoiczki szczególnie warzywne ale powoli widzę że i mięsne przestają smakować... gotuję sama od jakiegoś czasu jest coraz lepiej tzn mała lepiej przyswaja grudkowatą konsystencję ale kurcze boję się że coś zrobiłam za późno i inne dzieci już jedzą prawie normalnie lub normalnie a moje nie... i nie wiem jak to poprawić i naprawić... na razie do zupek dodaję kasze jaglaną lub ryż rozgotowany... ryż musze czasem trochę zblenderować ale jaglana jakoś wchodzi nie zawsze dobrze ale staramy się. Chrupki kukurydziane, jabłko, banan, ciasteczka orkiszowe, czy chrupki ryżowe już jest w stanie włożyć do buzi pożuć i zjeść... wcześniej miała odruch wymiotny.... więc staramy się brnąć do przodu....z tym jedzeniem...
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.

Edytowane przez sopai1
Czas edycji: 2014-03-19 o 12:47
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 14:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.