Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-01, 22:57   #2941
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez BlaQeBee Pokaż wiadomość
Nie mam jeszcze 18. Chciałabym się wybrać do ginekologa po raz pierwszy i jednoczeście dostać tabletki. Co mam dokładnie zrobić? Co zabrać? Jakie badania muszę najpierw wykonać? Nie chce by rodzice o tym wiedzieli. Nie jestem już dziewicą. Nie boje się samej wizyty lecz tego że nie dostanę tabletek, czy ktoś zna jakiegoś ginekologa do którego mogłabym się wybrać (jestem z Warszawy) i który nie robił by problemów z przypisaniem mi tabletek? Co zrobić żeby nie płacić za wizytę i jednocześnie nie organizować takich rzeczy żeby rodzice się zaczeli domyslać?
Z góry dziękuje
nie dostaniesz tabletek na pierwszej wizycie - a przynajmniej nie powinnaś. co zrobić? pójść, wejść do gabinetu, odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą, dać się zbadać. zabrać - nic, oprócz tyłka, że tak powiem na badania skieruje cię sam lekarz (po zobaczeniu ich wyników przepisze ci tabletki), nie musisz ich robić przed wizytą.

co do rodziców - nie szczypać się. jesteś kobietą, musisz chodzić do ginekologa jeżeli spytają się dlaczego, po co - możesz im ściemnić że chyba się nabawiłaś jakiejś infekcji w publicznej toalecie.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 11:40   #2942
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

całe życie "goła"? Zazdroszczę Ci bo ja mam skłonności do podrażnień i nie mogę za często się depilować.

A do lekarza idź nawet jeśli nic się nie dzieje, naprawdę cytologia nie zrobi się sama. Nie zwlekaj z tym

również pozdrawiam
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 23:45   #2943
BlaQeBee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
nie dostaniesz tabletek na pierwszej wizycie - a przynajmniej nie powinnaś. co zrobić? pójść, wejść do gabinetu, odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą, dać się zbadać. zabrać - nic, oprócz tyłka, że tak powiem na badania skieruje cię sam lekarz (po zobaczeniu ich wyników przepisze ci tabletki), nie musisz ich robić przed wizytą.

co do rodziców - nie szczypać się. jesteś kobietą, musisz chodzić do ginekologa jeżeli spytają się dlaczego, po co - możesz im ściemnić że chyba się nabawiłaś jakiejś infekcji w publicznej toalecie.
ok, dzięki sliczne
BlaQeBee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 13:46   #2944
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Paulinka19877 Pokaż wiadomość
Ojejku nad fryzurka sie nigdy nie zastanawialam ... musze sie przyznac ze mimo ze mam 23 lata i wspolzyje ze swoim facetem juz okolo 3 lat nigdy nie bylam u ginekologa... po pierwsze dziwnie sie boje. Wiem ze nie ma czego ale jesli nie musze to nie ide ... Chociaz zdaje sobie z tego sprawe ze powinnam... ja tam cale zycie "gola" jestem, wiec jak juz pojde to raczej w takim "stanie". Dal nich to chyba nie ma roznicy, ale i tak bym chyba sie wydepilowala ... dla mnie to tak higienicznie... co nie oznacza ze jakies fryzurki sa niehigieniczne... tym sie nie przejmuj wazne ze chodzisz... pozdrawiam
pomijam wiek,bo ja w Twoim wieku nawet nie współżyjąc bym poszła się przebadać,ale nie ma czegoś takiego jak nie musze nie idę,bo każda dziewczyna,ktora rozpocznie współżycie MUSI iść do ginekologa.Dziwię się,że tutaj kwestia dziwnie się boję przeważa nad własnym zdrowiem,ale jak wolisz.A facet się nie dziwi,że nigdy nie byłaś?Mój by mnie siłą zaprowadził.

Cytat:
Napisane przez megalija Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie dziewczyny.
Do ginekologa chodzę od kilku lat ale ciągle nie czuję się pewnie przed wizytą... chodzi mi o kwestię owłosienia. Domyślam się, że lekarz każdego dnia widzi całą feerię waginek i różnych fryzurek intymnych ale ja zawsze się zastanawiam co do siebie. Staram się, wiedząc, że zbliża mi się wizyta unikać depilacji bo czułabym się źle taka goła a tym bardziej z odrastającymi włoskami...
tak anonimowo- z jaką "fryzurką" Wy odwiedzacie swoich lekarzy?
Ja chodzę owłosiona wtedy z racji tego,że nie chciałabym być taka ''goła''
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 09:35   #2945
nieslodka16338
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Tam, gdzie spełniają sie marzenia
Wiadomości: 128
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam Boję się jak cholera, a muszę iść do ginekologa. Chciałabym zacząć współżyć z chłopakiem, ale mam taki problem, że jestem zbyt ciasna, nawet tamponu nie dam rady włozyć. Muszę się dowiedzieć czy, aby napewno jestem dobrze zbudowana, kurde a to takie wstydliwe.... Przecie ginekolog nawet mnie nie zbada, bo niby jak...
__________________
Księżycowy anioł, krucha tak jak szept
nieslodka16338 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 14:59   #2946
Alciaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 542
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Na pewno da sobie radę, tylko powiedz, że nawet tampon ciężko Ci idzie włożyć, postara sie jak najdelikatniej i jak najspokojniej Cię zbadać, a jak by Cię bardzo bolało to jej po prostu powiedz, znajdzie inny sposób, albo przestanie.
__________________

Alciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 11:15   #2947
marlena1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam, proszę o jakieś rady jak skutecznie się przygotować przed pierwszą wizytą u ginekologa ( strój, zachowanie itp)
marlena1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-18, 12:18   #2948
Alciaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 542
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Wziąć notesik z datami miesiączek, ubrać albo jakąś tunikę, albo wziąć ze sobą spódniczkę. Możesz potrzebować nr pesel do założenia karty pacjenta. A zachowywać się normalnie opowiedzieć o problemie i stosować się do tego co lekarz mówi.
__________________

Alciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 14:56   #2949
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczyny, mam mały problem z moim gin, gdyż mam zawirowanie z tabletkami anty. Chciałabym się od Was dowiedzieć czy są jakieś badania które powinien przeprowadzić przed doborem anty?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 19:41   #2950
felicius
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 36
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Jak tak sobie czytam to myślę że jestem naprawdę głupia że nigdy wcześniej nie byłam u ginekologa i teraz trochę świruję... Jak miałam 18 lat i regularny w miarę okres nagle przestał się pojawiać na jakieś 8 miesięcy, potem znowu 4, ale jakoś czasu nie było, matura, nawet muszę przyznać nie zdawałam sobie z tego sprawy. Za tydzień mam pierwszą wizytę i popadam w paranoję że mam napęczniały brzuch od ogromnego torbiela na jajniku który w każdej chwili może pęknąć
felicius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 19:54   #2951
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam mały problem z moim gin, gdyż mam zawirowanie z tabletkami anty. Chciałabym się od Was dowiedzieć czy są jakieś badania które powinien przeprowadzić przed doborem anty?
Oczywiście! przede wszystkim na krzepnięcie
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-08, 21:45   #2952
shortestway
Raczkowanie
 
Avatar shortestway
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 64
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cześć,
mam 16 lat, miesiączkuje od dwóch lat ale teraz nie mam okresu od ponad trzech miesięcy. Wiem że muszę iść do ginekologa, ale strasznie się stresuje :/
Wstydzę się lekarza. Badanie na pewno nie należy do najprzyjemniejszych no i jeszcze zaczynam być lekko przerażona co się dzieje.. Ciąża nie wchodzi w grę, więc może to jakieś zmiany hormonalne..

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Uff trochę poczytałam Wasze wypowiedzi i przekonałam się że od wizyty u gina się nie umiera
Ale i tak będę ze sobą walczyć zanim się zapisze ;/
shortestway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 20:32   #2953
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez shortestway Pokaż wiadomość
Cześć,
mam 16 lat, miesiączkuje od dwóch lat ale teraz nie mam okresu od ponad trzech miesięcy. Wiem że muszę iść do ginekologa, ale strasznie się stresuje :/
Wstydzę się lekarza. Badanie na pewno nie należy do najprzyjemniejszych no i jeszcze zaczynam być lekko przerażona co się dzieje.. Ciąża nie wchodzi w grę, więc może to jakieś zmiany hormonalne..

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Uff trochę poczytałam Wasze wypowiedzi i przekonałam się że od wizyty u gina się nie umiera
Ale i tak będę ze sobą walczyć zanim się zapisze ;/
idz czym predzej to nie boli ani nic... krepujace na poczatku ale pozniej normalna wizyta jak u dentysty
tez sie dlugo zbieralam.. wreszcie poszlam z mama (musiala mnie wspierac) oczywiscie z nerwow w poczekalni dostalam miesiaczki (mimo, ze mialam dostac tydzien pozniej) tak wiec moja pierwsza wizyta nie nalezala do najlepszych ale jakos przezylam teraz juz nie ma problemu.. wiadomo zawsze jakies nerwy sa, ale nie takie jak na poczatku
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 08:56   #2954
semperfideelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam, chciałabym wybrać się do ginekologa po raz pierwszy,mam 17 lat i niedawno współżyłam z chłopakiem i chce lekarza spytać o sposoby antykoncepcji. Jak myslicie ile zapłacę ? I czy jak pojde to bedzie mnie odrazu badał ? i jak pozniej z wizytami, za kazda sie placi ? i jak mozecie prosze o szczegoly takiej wizyty,pozdrawiam
semperfideelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 19:27   #2955
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez semperfideelis Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym wybrać się do ginekologa po raz pierwszy,mam 17 lat i niedawno współżyłam z chłopakiem i chce lekarza spytać o sposoby antykoncepcji. Jak myslicie ile zapłacę ? I czy jak pojde to bedzie mnie odrazu badał ? i jak pozniej z wizytami, za kazda sie placi ? i jak mozecie prosze o szczegoly takiej wizyty,pozdrawiam
jezeli pojdziesz do prywatnego wizyta ok. 100 zl + cytologia 10-30 (tak mniej wiecej),jezeli do normalnego wizyta darmowa, cytologia albo tez ok 10-30 zl chyba, ze jest refundowana (roznie z tym bywa)
Bedzie Cie odrazu badal, a przynajmniej dobry lekarz znajacy sie na swoim zawodzie.. powinien zrobic Ci cytologie, USG, normalne badanie + badanie piersi, wywiad srodowiskowy. Jezeli chcesz tabletki to odrazu pewnie ich nie dostaniesz bo lekarz musi przeprowadzic jakies konkretne badania itp aby dobrac idealne dla Ciebie (jezeli pojdziesz i lekarz przepisze Ci odrazu na 1-wszej wizycie tabletki, lepiej ich nie bierz... bo dobiera sie kazdemu INDYWIDUALNIE ! a niestety sa gin. ktorzy od tak.. nie wiadomo z jakiego powodu wypisuja takie a nie inne, nie robiac badan)
Jezeli nic Ci nie bedzie dolegac, wszystko bedzie ok. to kolejna wizyta mysle, ze powinna byc za rok- poltorej ( mi kazal przyjsc po poltorej roku) oczywiscie jezeli idziesz dalej do prywatnego to tak.. placisz za kazda wizyte u niego.
a szczegoly wizyty: ubierz sie w jakas tunike najlepiej (bedziesz musiala rozebrac sie z dolnych partii ubran a tunika zawsze przysloni troche ciala co daje lepsze samopoczucie, mniej skrepowania.
najpierw wypyta czy wspolzyjesz, pytania o miesiaczki itp. pozniej siadasz na "krzeselku" (nie wiem jak to sie nazywa) i Cie bada... bada odrazu piersi, cytologia, pozniej usg.. no i tyle
jezeli o czyms zapomnialam/ zle napisalam.. poprawcie mnie

Edytowane przez Asiaa90
Czas edycji: 2010-10-14 o 19:29
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 19:43   #2956
semperfideelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

wolalabym do normalnego, przynajmneij narazie, a tabletki wlasnie nie wiem, nie chcialam ich brac bo chyba jestem troche mloda i eksperymentowac z hormonami narazie troche sie boje, i oczywiscie boje sie ze nie bede potem mogla zajsc w ciaze, uzywalam prezerwatywy z chlopakiem ale cos nam wyplywalo wiec teraz troche sie boimy i chcielibysmy pomyslec o antykoncepcji, jesli prezerwatywy to moze jakis dodatek jeszcze, aha noi miesiaczki, oczywiscie nie mam zapisanych wszystkiich dat, czy z 3 ostatnich miesiecy starczy ? mniej wiecej mam cykle 28-32 dni, ale nie mam jakis wielkich spoznien z okresem.. i problem z tym ze nei wiem do jakiego lekarza sie wybrac a chce isc do dobrego.. moze ktos wie cos o jakims dobrym lekarzu w Głogowie? pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
semperfideelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 13:26   #2957
shortestway
Raczkowanie
 
Avatar shortestway
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 64
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Asiaa90 Pokaż wiadomość
idz czym predzej to nie boli ani nic... krepujace na poczatku ale pozniej normalna wizyta jak u dentysty
tez sie dlugo zbieralam.. wreszcie poszlam z mama (musiala mnie wspierac) oczywiscie z nerwow w poczekalni dostalam miesiaczki (mimo, ze mialam dostac tydzien pozniej) tak wiec moja pierwsza wizyta nie nalezala do najlepszych ale jakos przezylam teraz juz nie ma problemu.. wiadomo zawsze jakies nerwy sa, ale nie takie jak na poczatku
Dzięki. Nadal się trochę boję, ale myślę że jeszcze kilka dni i zadzwonię żeby się umówić
Ja właśnie próbuję wyperswadować mojej mamie pójście ze mną ;/
Nie będę się swobodnie czuła jak ona ze mną będzie.
+ do dentysty też bardzo nie lubię chodzić
shortestway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 20:11   #2958
Exist
Przyczajenie
 
Avatar Exist
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczyny, poszukuję dobrego ginekologa w Krakowie na "pierwszy raz". Chciałabym się przebadać, pogadać o antykoncepcji, ogółem sprawdzić czy wszystko jest ok.
Jeśli prywatny to proszę podawajcie ile kosztuje wizyta, mam 17, nie mieszkam w Krakowie - tylko się uczę, jeszcze w liceum no i dlatego duże koszta są nie dla mnie.
Natomiast jeśli ktoś zna kogoś dobrego na NFZ, byłabym wdzięczna, ale nie wiem jak to jest, co mam ze sobą zabrać do lekarza? Jakie dokumenty? Książeczkę zdrowia, legitymację szkolną? Jestem w tym temacie zielona... I czy w ogóle mogę iść do ginekologa na NFZ do Krakowa, nie mieszkając w Krakowie...?
Dzięki za odpowiedzi, bo jednak pierwsza wizyta to stres... I chciałabym wybrać jak najlepiej żeby sie nie zrazić...
Aha, no i jestem niepełnoletnia, więc nie dostanę recepty na pigułki bez obecności/wiedzy rodzica?
__________________
To see a World in a Grain of Sand
And A Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an Hour.
Exist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 16:41   #2959
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Byłam u ginekologa kolejny raz, jakaś infekcja mi się w wakacje przyplątała i konieczna była wiztya kontrolna. OCzywiście znów się na cytologię załapałam, bo ostatnia rok temu. Siadam na tel fotel i tak sobie pomyślałam, ze nic a nic się nie stresuję. Ze może powinnam. Chyba z czasem to rzeczywiście rutyna
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-19, 21:39   #2960
moniaa5478
Rozeznanie
 
Avatar moniaa5478
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 716
GG do moniaa5478
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ja właśnie wczoraj miałam swoją pierwszą wizyte u ginekologa (mam 18 lat). Zmusiła mnie do tego sytuacja, ponieważ mam strasznie bolesne miesiączki a żadne leki bez recepty nie pomagają. Oczywiście zanim się wybrałam do pani ginekolog (jakoś mam większe zaufanie do kobiet) ze trzy razy przekładałam wizyte No ale w końcu poszłam i powiem, że nie było tak strasznie. Najpierw pani przeprowadziła ze mną wywiad. Pytała się czy jestem pełnoletnia (jeśli nie jest się pełnoletnim trzeba przyjsc z rodzicem), czy współżyłam już z chłopakiem, czy mam regularne miesiączki czy używam tamponów idt. Potem przystapiła do badania, po kolei tłumaczyła mi co bedzie robic więc nie było takiego stresu Pierwsza część badania odbyła się na "samolocie" a druga część to USG.. nie jest to zbyt przyjemnie, ale inaczej nie dowiemy się czy wszytsko jest ok. Najlepsze w całej sytuacji było to, że kozetka na której leżałam podczas USG była naprzeciwko drzwi a jak się później okazało drzwi nie były zakluczone. Całe szczęśćie nikt nie wszedł bo bym świeciła gołym tyłkiem Na te bóle dostałam tabletki antykoncepcyjne a za wizyte zapłaciłam 100 zł.
__________________





Edytowane przez moniaa5478
Czas edycji: 2010-10-19 o 21:40
moniaa5478 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 22:17   #2961
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

macie specjalny temat gdzie dziewczyny wypowiadaja sie na temat ginekologow zarowno tych godnych polecenia jak i tych, ktorych powinno sie unikac poszukajcie z pewnoscia tam cos znajdziecie
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 13:58   #2962
szandek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 183
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam Was dziewczyny,
wczoraj próbowałam się zarejestrować do niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej w krk na ulicy galla do ginekologa oczywiście, jestem studentką spoza krakowa, a pani w rejestracji wymaga ode mnie legitymacji ubezpieczeniowej rodziców, której oczywiście nie posiadam. Myślicie, że wystarczy ksero tej książeczki?

Go gina idę z drożdżycą trzeba zabrać ze sobą chusteczki do higieny intymnej
__________________
Wiesz jak wyglądają pomidory w tych ciemnościach?
time for cake and sodomy


Edytowane przez szandek
Czas edycji: 2010-10-20 o 14:11
szandek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 14:25   #2963
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Rozumiem, ze idziesz na kasę chorych, wiec wystarczy ze będziesz znała nr ubezpieczenia. Zawsze możesz tez iść na prywatna wizytę, wtedy nikt od ciebie nie będzie wymagał legitymacji.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 14:28   #2964
szandek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 183
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

no właśnie prywatnie chodzę w swojej miejscowości, ale teraz mnie troszkę przypiliło, a wydatków też było bardzo dużo w tym miesiącu, więc nie mogę sobie pozwolić na prywatną wizytę, a że nigdy nie chodziłam na nfz postanowiłam zapytać, jak to wygląda.
nie trzeba żadnych danych rodziców, ich nr pesel itd?
__________________
Wiesz jak wyglądają pomidory w tych ciemnościach?
time for cake and sodomy

szandek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 18:05   #2965
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ja na studiach chodziłam poza miejscem zamieszkania i miałam swoja studencką ksiązeczkę zdrowia i legitymację. Nic więcej nikt nie chciał. U żadnego lekarza.
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 20:31   #2966
agatagy
Raczkowanie
 
Avatar agatagy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 210
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam,

Nie jestem pewna czy to odpowiedni temat, ale mam nadzieje, ze tak

Bylam jakies 20 dni temu na pierwszej wizycie u ginekologa, prywatnie. Strasznie dużo zaplacilam, ale wiedzialam ze warto bo to bardzo ceniony lekarz w moim miescie, odstaje w rankingach od reszty.. w każdym razie stwierdzilam, ze zainwestuje bo pierwsza wizyta jest wazna, szczegolnie ze chcialam aby przepisal mi tabletki.

No i w tym problem - biorę Yasminelle od 11 dni, jest mi co rano i co wieczor strasznie niedobrze i mam gorzki posmak w ustach co jest raczej zlym sygnalem od watroby.
Chcialabym się skonsultowac z tym ginekologiem, i zastanawiam się, czy mam prawo poprostu przyjsc i "wepchnac sie" na minute miedzy pacjętki i zapytac tylko co mam zrobic czy odstawic czy cos innego.. no bo przeciez nie bede czekac miesiac na kolejna wizyte i znow placic 130 zl w sumie za nic, poza tym musze wiedziec czy kupic nowa paczke czy co?.. cos wspominal zeby sie konsultowac jakby cos bylo nie tak ale nawet nie mgoe zapytac telefonicznie bo jest tam tylko kontakt telefoniczny z Panią ktora zajmuje się rejstracją pacjentów.

Jak myślicie?
agatagy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 09:59   #2967
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

a moze poprostu zadzwon, przedstaw sie i powiedz o co chodzi ?
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 15:56   #2968
Mona15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam
czy wizyta u takiego ''nieprywatnego'' ginekologa kosztuje?
jeśli chcę żeby mi przepisal tabletki antykoncepcyjne nie ze względu na rozpoczęcie współżycia to czy będzie mnie badal w miejscach intymnych?
muszę mieć ubezpieczenie?wystarczy sama legitymacja?
proszę o szybką odpowiedź na wszystkie pytania.
Mona15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 16:30   #2969
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mona15 Pokaż wiadomość
Witam
czy wizyta u takiego ''nieprywatnego'' ginekologa kosztuje?
jeśli chcę żeby mi przepisal tabletki antykoncepcyjne nie ze względu na rozpoczęcie współżycia to czy będzie mnie badal w miejscach intymnych?
muszę mieć ubezpieczenie?wystarczy sama legitymacja?
proszę o szybką odpowiedź na wszystkie pytania.
jeżeli idziesz państwowo nie płacisz nic.

tak, ginekolog zdecydowanie zbada cię w miejscach intymnych zrobi cytologię i do tego przepisze całą serię badań dodatkowych.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 15:26   #2970
semperfideelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Byłam wczoraj u ginekologa, rozmawialam o tabletkach i powiedzial ze lepiej by bylo gdybym dala mu pisemna zgode rodzica skoro nie mam 18 lat.. (za 5 miesiecy ) ale ok w porzadku, i powiedzial ze jak sie zdecyduje to mam sie umowic do niego i potrzebowalabym badania (...) wypisal mi jakie potrzebuje badania, Moje pytanie, musze je zrobic samodzielnie, zapisac sie sama bez skierowania i potem poprostu mu je zaniesc tak ? bo martwie sie ze znow wydam pieniadze a zrobie cos zle,
z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam
semperfideelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.