Keratynowe prostowanie w³osów cz.IV - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-09-29, 22:09   #4711
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomo¶ci: 5 555
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Poka¿ wiadomo¶æ
sandrek mo¿e za du¿o tych nawil¿aczy? Spróbuj na jaki¶ czas odstawiæ i stosowac pielêgnacjê czysto emolientow±. Mo¿e to wyelminuje puszenie
Stosuje umiarkowanie. Czasami tylko myje, pó¼niej nak³adam serum na koñce.
sandrek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-29, 22:25   #4712
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez waliczeq Poka¿ wiadomo¶æ
Znalaz³am jaka¶ dziewczyne, która zrobi³a sobie keratynowe po jakiej¶ keratynie z Aliexpress. W grupie na fb ....musze j± pomolestowac jakie ma efekty juz kilka tygodni po

edit: usunê³a posta
Wrzuæ w Google has³o "keratyna purc lub purc pure keratin" Jako¶ mam stracha i wolê sprawdzone Encanto
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-30, 08:06   #4713
waliczeq
Raczkowanie
 
Avatar waliczeq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 77
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Wrzuæ w Google has³o "keratyna purc lub purc pure keratin" Jako¶ mam stracha i wolê sprawdzone Encanto
Ha, dziêki
waliczeq jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-02, 08:23   #4714
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 1 906
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Witam serdecznie, mam pytanie, czy która¶ z was "doprostowuje" czasem koñcówki prostownica po keratynowym prostowaniu w³osów?
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-02, 08:48   #4715
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomo¶ci: 6 228
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dziewczyny z tego co kole¿anki z pracy (fryzjerki) mi t³umaczy³y to olaplex ma za zadanie odbudowaæ mostki dwusiarczkowe w strukturze w³osa a keratyna wprasowywana jest w ³uskê w³osa? Podobno plex, plexowi nierówny, niby wg ich testów najlepszy olaplex (u¿ywa³y go nawet do zmiany koloru z czarnych na blond w ci±gu 1 koloryzacji)

Trochê inny zabieg, nie mo¿na ich stawiaæ na równi.
Z olaplexu dodanego do farby by³am bardzo zadowolona- uratowa³ mi poniszczone koñcówki ombre..

Wiem, ¿e nawet ³±cz± odbudowê olaplexem z keratyn± (chyba 2 tyg odstêpu robi±). Ale bardziej w temat siê nie zag³êbia³am..

jutro bêdê robiæ keratynê, tzn kole¿anka mi zrobi. Szalenie wywijaj± mi siê w³osy pod wp³ywem wilgoci, a wiadomo... jesieñ..
Ch³opa wyrzucam z domu, coby siê nie dusi³ tym smrodem
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&¶wiecoholiczka

insta


Jeste¶ odpowiedzialny za to co oswoi³e¶..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2016-10-02 o 08:49
mycha9393 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-02, 19:44   #4716
miziakizia
Zadomowienie
 
Avatar miziakizia
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 1 888
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dziewczyny czy Wy same robicie siê to prostowanie encanto?

Wys³ane z mojego SM-A500FU przy u¿yciu Tapatalka
miziakizia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-03, 07:25   #4717
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 7 746
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez miziakizia Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny czy Wy same robicie siê to prostowanie encanto?

Wys³ane z mojego SM-A500FU przy u¿yciu Tapatalka
Ja tak.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 19:20   #4718
gabigaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Encanto najlepsze moim skromnym zdaniem..
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
gabigaba jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-03, 20:57   #4719
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomo¶ci: 6 228
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Ja ju¿ po encanto.. Jestem zachwycona w³osy ultrag³adkie, sypkie
w dotyku miodzio!
Teraz pytanie... zosta³o mi trochê szamponu i tej od¿ywki po keratynie. Mogê to normalnie zu¿yæ?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&¶wiecoholiczka

insta


Jeste¶ odpowiedzialny za to co oswoi³e¶..
mycha9393 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-03, 21:20   #4720
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 50 575
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ju¿ po encanto.. Jestem zachwycona w³osy ultrag³adkie, sypkie
w dotyku miodzio!
Teraz pytanie... zosta³o mi trochê szamponu i tej od¿ywki po keratynie. Mogê to normalnie zu¿yæ?
Do kolejnego zabiegu prostowania owszem... ale tak na codzieñ to absolutnie nie.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-03, 21:34   #4721
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomo¶ci: 6 228
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;65984956]Do kolejnego zabiegu prostowania owszem... ale tak na codzieñ to absolutnie nie.[/QUOTE]


Dziêkujê


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&¶wiecoholiczka

insta


Jeste¶ odpowiedzialny za to co oswoi³e¶..
mycha9393 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 21:38   #4722
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 3 325
GG do blue2003 Wy¶lij wiadomo¶æ przez Yahoo do blue2003
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Szampon tak, "odzywka" jest tylko do zabiegu.
__________________

"...nasza wielko¶æ mia³a iskrzyæ, a wygasa gdy tak teraz na ni± patrzê a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-03, 21:42   #4723
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 50 575
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez blue2003 Poka¿ wiadomo¶æ
Szampon tak, "odzywka" jest tylko do zabiegu.
Powodzenia z tym zdzierakiem... przecie¿ po nim ta keratyna zaraz zniknie...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-04, 01:24   #4724
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 3 325
GG do blue2003 Wy¶lij wiadomo¶æ przez Yahoo do blue2003
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Szczerze to ja po szamponach ktorych uzywam na codzien mam bardziej oczyszczone wlosy niz po tym encantowym. No ale co kto lubi
__________________

"...nasza wielko¶æ mia³a iskrzyæ, a wygasa gdy tak teraz na ni± patrzê a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-04, 05:39   #4725
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 50 575
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez blue2003 Poka¿ wiadomo¶æ
Szczerze to ja po szamponach ktorych uzywam na codzien mam bardziej oczyszczone wlosy niz po tym encantowym. No ale co kto lubi
On jest g³êboko oczyszczaj±cy, zmywa wszystko co masz na w³osach... ja po nim mia³am w³osy tak têpe w dotyku i poko³tunione, ¿e masakra...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-04, 11:48   #4726
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 3 325
GG do blue2003 Wy¶lij wiadomo¶æ przez Yahoo do blue2003
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

No widzisz, a moje sie rozczesuja jak po odzywce.
__________________

"...nasza wielko¶æ mia³a iskrzyæ, a wygasa gdy tak teraz na ni± patrzê a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-07, 19:09   #4727
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Jakie¶ dwa tygodnie temu zrobi³am prostowanie keratynowe zestawem alfaparf lisse design keratin (nieca³e 100z³) i mogê poleciæ.
Nie zawiera formaldehydu wiec biezpieczniejszy i nie smierdzi. Na moje cienkie wlosy, falowane, bardzo sk³onne do puszenia podzia³a³o. Nawet za bardzo bo nie lubiê a¿ takich prostych w³osów. Poczekam a¿ siê wyp³uka troszke i mam nadzieje ze beda sie falowac ale nie puszyæ.
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-07, 20:00   #4728
miziakizia
Zadomowienie
 
Avatar miziakizia
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 1 888
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Ooo a gdzie zamówi³as

Wys³ane z mojego SM-A500FU przy u¿yciu Tapatalka
miziakizia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-11, 23:00   #4729
KatrinaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Dziewczyny, czy moge do cocochoco uzyc prostownicy parowej Roventa Loreal??
KatrinaK jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-11, 23:11   #4730
Makise
Przyczajenie
 
Avatar Makise
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 3
Jednorazowe i czêsciowe, keratynowe prostowanie w³osów dla unikniêcia pl±tania siê?

Drogie w³osomaniaczki, chcia³abym poprosiæ was o opiniê, najlepiej powsta³± na skutek podobnego zabiegu fryzjerskiego.
Jednak wcze¶niej wyt³umaczê swoj± sytuacjê.

Mam do¶æ d³ugie, proste w³osy o ¶redniej grubo¶ci i gêsto¶ci (i pracujê nad zwiêkszeniem jej). Ich porowato¶æ okre¶li³abym jako ¶redni±, a od barków w dó³ - mo¿e bardziej w stronê wysokiej. Od zawsze tak± sam± fryzurê. Nigdy ich nie farbowa³am, nie katowa³am temperaturami czy stylizacjami, nigdy nie do¶wiadczy³y ¿adnych ekscesów. Za to u¿ywam naturalnych kosmetyków, od¿ywek, masek, olejuje je przed ka¿dym myciem (co 2 dni), wcierek, p³ukanek i wszelkich innych dobrodziejstw.

Moje w³osy maj± jednak jedn±, odwieczn± przypad³o¶æ - ko³tunienie i pl±tanie siê. Ko³tuny to norma. Ponad rok temu doprowadzi³y do ubytku ok 1/3 lub 1/4 moich w³osów. Po wielu godzinach i wielu ró¿nych próbach zosta³o mi wtedy tylko jedno - urwanie ko³tuna, który sk³ada³ siê w³a¶nie z takiej ilo¶ci w³osów. Po tym zdarzeniu podciê³am w³osy i walczy³am o ich lepsz± kondycjê. Na szczê¶cie, z czasem odnaleziona (stosunkowo niedawno), odpowiednio dobrana od¿ywka, p³ukanka zakwaszaj±ca i dok³adne rozczesywanie trochê ³agodz± ten problem, ko³tuny nie pojawiaj± siê ju¿ codziennie, tylko prêdzej np. 3-4 razy w tygodniu i mogê je szybko okie³znaæ (w 10 minut, co wcze¶niej mog³o trwaæ nawet i 2h). Tak wiêc - jestem bardzo zadowolona.

Jak wygl±da to platanie siê (które czasem prowadzi do ko³tunów)? Wszyscy zawsze siê dziwi± (w tym fryzjerzy), gdy na w³asne oczy widz±, jak dok³adnie, przed momentem rozczesane w³osy, nagle s±... popl±tane, bez specjalnego ruszania nimi.
Moje w³osy zawsze mia³y do tego tendencje, nawet gdy by³am dzieckiem - moja mama niesamowicie mêczy³a siê, aby je rozczesaæ.
Pl±cz± siê raczej od trochê powy¿ej polowy d³ugo¶ci, podczas tego feralnego zdarzenia, które zabra³o mi tyle w³osów - pl±ta³y siê od samej góry szyi, wiêc tak jakby ich sytuacja poprawi³a siê. (Ostatnio zastanawia³am siê czy mia³o to zwi±zek z moim rocznym stanem anoreksji, który mia³ miejsce ok 4-5 lat temu...)

Pewien fryzjer stwierdzi³, ¿e tak± mam ju¿ budowê w³osa - z rozchylonymi ³uskami, które po prostu niesamowicie o siebie hacz± przy zwyk³ym dotykaniu siê.

Teraz, po wyczerpuj±cym wyt³umaczeniu swojej sytuacji, przejdê do sedna.
Pod koniec wrze¶nia wybra³am siê do fryzjera w celu podciêcia w³osów. Jest to wykwalifikowany cz³owiek, a salon jest najlepszy w moim nie tak ma³ym mie¶cie. Szybko zauwa¿y³ jak moje w³osy siê pl±cz± i zadawa³ mi du¿o pytañ o to, kiedy siê to dzieje itd, a ja wyt³umaczy³am mu wszystko i powiedzia³am o mojej pielêgnacji.

Pod koniec wizyty, po obserwacji moich w³osów zaproponowa³ mi keratynowe prostowanie w³osów w celu rozwi±zania mojego problemu. Zaczê³am zadawaæ mu pytania, jak by to wszystko wygl±da³o i wspólnie doszli¶my do wniosku, ¿e (je¶li zdecydowa³abym siê na to) najlepszym wyj¶ciem by³oby jednorazowe, keratynowe prostowanie od po³owy d³ugo¶ci moich w³osów (czyli tak, jak wspomina³am - od miejsca, gdzie siê pl±cz±, bo nie chcê oklapniêtego i pozbawionego objêto¶ci efektu na w³osach, szczególnie tych najbli¿ej g³owy), które by³oby powtarzane np. co miesi±c. By³oby to na takiej zasadzie, jak przeprowadza siê etapowe, keratynowe prostowanie w³osów (aby a¿ tak w nie nie ingerowaæ), tylko ja ci±gle mia³abym ten pierwszy etap, bez kilku dalszych.

Zastanawiam siê na t± ofert±, ale mam pewne obiekcje.
Nie jestem osob± przekonan± do zabiegów, podczas których nieznane mi ¶rodki (a tutaj pewnie sporo chemicznych, mimo tego, ¿e to dobry salon fryzjerki) zostaj± wprowadzone wg³±b moich w³osów z nieznanym dla mnie skutkiem. Podczas mojego ca³ego w³osomaniactwa spotka³am siê z wieloma opiniami, które ukazywa³y wielkie niezadowolenie z powodu tego zabiegu. Wiele osób mówi³o, ¿e to tylko zniszczy³o ich w³osy, na co ja nie mogê sobie pozwoliæ. Poza tym... jak wygl±da³oby keratynowe prostowanie tylko na czê¶ci w³osów? Oprócz tego, jak wspomina³am, obecnie nie mam takiego problemu z pl±taniem siê w³osów i ten zabieg nie jest mi niezbêdny, ale wiadomo... Perspektywa ³adnej "tafli" niepl±cz±cych siê w³osów jest kusz±ca.

Dziêkujê za przeczytanie moich wypocin i proszê o wasz± opiniê. Co o tym s±dzicie? Co powinnam zrobiæ? Czy mo¿e wypowiedz± siê osoby, które mia³y przeprowadzony ten zabieg na w³osach?
Makise jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-12, 16:43   #4731
KatrinaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Ponawiam pytanie o uzycie prostownicy parowej...
KatrinaK jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-12, 17:59   #4732
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 411
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cze¶æ,
Mam zagwozdkê, poniewa¿ kupi³am sobie zestaw encanto na allegro i nie wiem czy kupi³am co¶ innego czy cos sie zmieni³o, ale kilka lat temu robi³am sobie zabieg encanto i wówczas pamiêtam prostowa³am w³osy z na³o¿ona keratyna, potem siê my³o w³osy i nak³ada³o od¿ywkê i ta od¿ywkê tez prostowa³o, a teraz zamówi³am zestaw encanto (teraz zauwa¿y³am z dopiskiem GOLD) keratyna ma jaki¶ br±zowawy kolor o czekoladowym zapachu, od¿ywka do³±czona do zestawu niby jest opisana jako maska ale te¿ dodatkowo jest dopisek daily use.
tez na instrukcji do³±czonej do zestawu nie ma nic s³owem o drugim prostowaniu z odzywk±
Teraz nie wiem co ja w³a¶ciwie mam
kghyt jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-12, 21:58   #4733
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 3 325
GG do blue2003 Wy¶lij wiadomo¶æ przez Yahoo do blue2003
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Gold to chyba Cocochoco, a nie Encanto...
__________________

"...nasza wielko¶æ mia³a iskrzyæ, a wygasa gdy tak teraz na ni± patrzê a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-14, 11:15   #4734
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Cytat:
Napisane przez Makise Poka¿ wiadomo¶æ
Drogie w³osomaniaczki, chcia³abym poprosiæ was o opiniê, najlepiej powsta³± na skutek podobnego zabiegu fryzjerskiego.
Jednak wcze¶niej wyt³umaczê swoj± sytuacjê.

Mam do¶æ d³ugie, proste w³osy o ¶redniej grubo¶ci i gêsto¶ci (i pracujê nad zwiêkszeniem jej). Ich porowato¶æ okre¶li³abym jako ¶redni±, a od barków w dó³ - mo¿e bardziej w stronê wysokiej. Od zawsze tak± sam± fryzurê. Nigdy ich nie farbowa³am, nie katowa³am temperaturami czy stylizacjami, nigdy nie do¶wiadczy³y ¿adnych ekscesów. Za to u¿ywam naturalnych kosmetyków, od¿ywek, masek, olejuje je przed ka¿dym myciem (co 2 dni), wcierek, p³ukanek i wszelkich innych dobrodziejstw.

Moje w³osy maj± jednak jedn±, odwieczn± przypad³o¶æ - ko³tunienie i pl±tanie siê. Ko³tuny to norma. Ponad rok temu doprowadzi³y do ubytku ok 1/3 lub 1/4 moich w³osów. Po wielu godzinach i wielu ró¿nych próbach zosta³o mi wtedy tylko jedno - urwanie ko³tuna, który sk³ada³ siê w³a¶nie z takiej ilo¶ci w³osów. Po tym zdarzeniu podciê³am w³osy i walczy³am o ich lepsz± kondycjê. Na szczê¶cie, z czasem odnaleziona (stosunkowo niedawno), odpowiednio dobrana od¿ywka, p³ukanka zakwaszaj±ca i dok³adne rozczesywanie trochê ³agodz± ten problem, ko³tuny nie pojawiaj± siê ju¿ codziennie, tylko prêdzej np. 3-4 razy w tygodniu i mogê je szybko okie³znaæ (w 10 minut, co wcze¶niej mog³o trwaæ nawet i 2h). Tak wiêc - jestem bardzo zadowolona.

Jak wygl±da to platanie siê (które czasem prowadzi do ko³tunów)? Wszyscy zawsze siê dziwi± (w tym fryzjerzy), gdy na w³asne oczy widz±, jak dok³adnie, przed momentem rozczesane w³osy, nagle s±... popl±tane, bez specjalnego ruszania nimi.
Moje w³osy zawsze mia³y do tego tendencje, nawet gdy by³am dzieckiem - moja mama niesamowicie mêczy³a siê, aby je rozczesaæ.
Pl±cz± siê raczej od trochê powy¿ej polowy d³ugo¶ci, podczas tego feralnego zdarzenia, które zabra³o mi tyle w³osów - pl±ta³y siê od samej góry szyi, wiêc tak jakby ich sytuacja poprawi³a siê. (Ostatnio zastanawia³am siê czy mia³o to zwi±zek z moim rocznym stanem anoreksji, który mia³ miejsce ok 4-5 lat temu...)

Pewien fryzjer stwierdzi³, ¿e tak± mam ju¿ budowê w³osa - z rozchylonymi ³uskami, które po prostu niesamowicie o siebie hacz± przy zwyk³ym dotykaniu siê.

Teraz, po wyczerpuj±cym wyt³umaczeniu swojej sytuacji, przejdê do sedna.
Pod koniec wrze¶nia wybra³am siê do fryzjera w celu podciêcia w³osów. Jest to wykwalifikowany cz³owiek, a salon jest najlepszy w moim nie tak ma³ym mie¶cie. Szybko zauwa¿y³ jak moje w³osy siê pl±cz± i zadawa³ mi du¿o pytañ o to, kiedy siê to dzieje itd, a ja wyt³umaczy³am mu wszystko i powiedzia³am o mojej pielêgnacji.

Pod koniec wizyty, po obserwacji moich w³osów zaproponowa³ mi keratynowe prostowanie w³osów w celu rozwi±zania mojego problemu. Zaczê³am zadawaæ mu pytania, jak by to wszystko wygl±da³o i wspólnie doszli¶my do wniosku, ¿e (je¶li zdecydowa³abym siê na to) najlepszym wyj¶ciem by³oby jednorazowe, keratynowe prostowanie od po³owy d³ugo¶ci moich w³osów (czyli tak, jak wspomina³am - od miejsca, gdzie siê pl±cz±, bo nie chcê oklapniêtego i pozbawionego objêto¶ci efektu na w³osach, szczególnie tych najbli¿ej g³owy), które by³oby powtarzane np. co miesi±c. By³oby to na takiej zasadzie, jak przeprowadza siê etapowe, keratynowe prostowanie w³osów (aby a¿ tak w nie nie ingerowaæ), tylko ja ci±gle mia³abym ten pierwszy etap, bez kilku dalszych.

Zastanawiam siê na t± ofert±, ale mam pewne obiekcje.
Nie jestem osob± przekonan± do zabiegów, podczas których nieznane mi ¶rodki (a tutaj pewnie sporo chemicznych, mimo tego, ¿e to dobry salon fryzjerki) zostaj± wprowadzone wg³±b moich w³osów z nieznanym dla mnie skutkiem. Podczas mojego ca³ego w³osomaniactwa spotka³am siê z wieloma opiniami, które ukazywa³y wielkie niezadowolenie z powodu tego zabiegu. Wiele osób mówi³o, ¿e to tylko zniszczy³o ich w³osy, na co ja nie mogê sobie pozwoliæ. Poza tym... jak wygl±da³oby keratynowe prostowanie tylko na czê¶ci w³osów? Oprócz tego, jak wspomina³am, obecnie nie mam takiego problemu z pl±taniem siê w³osów i ten zabieg nie jest mi niezbêdny, ale wiadomo... Perspektywa ³adnej "tafli" niepl±cz±cych siê w³osów jest kusz±ca.

Dziêkujê za przeczytanie moich wypocin i proszê o wasz± opiniê. Co o tym s±dzicie? Co powinnam zrobiæ? Czy mo¿e wypowiedz± siê osoby, które mia³y przeprowadzony ten zabieg na w³osach?
Przenios³am Twój post do zbiorczego w±tku. Rozejrzyj siê po ostatnich stronach My¶lê, ¿e keratyna mo¿e z³agodziæ Twój problem. U mnie pl±tanie siê bardzo zredukowa³a. Musisz jednak wybraæ preparat, który trzyma siê d³u¿ej.
Mo¿esz te¿ zainsteresowaæ siê zabiegiem keratynowym Artego dream repair (najlepiej kupiæ i powtarzaæ w domu). Dla niektórych to keratynowe prostowanie light (bez prostownicy)

Cytat:
Napisane przez KatrinaK Poka¿ wiadomo¶æ
Ponawiam pytanie o uzycie prostownicy parowej...
Odradzam. Efekt mo¿e byæ s³abszy i zastanawiam siê czy nie ma wiêkszego ryzyka uszkodzeñ w³osów.
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-15, 08:54   #4735
madziaraaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Jednorazowe i czêsciowe, keratynowe prostowanie w³osów dla unikniêcia pl±tania

Cytat:
Napisane przez Makise Poka¿ wiadomo¶æ
Drogie w³osomaniaczki, chcia³abym poprosiæ was o opiniê, najlepiej powsta³± na skutek podobnego zabiegu fryzjerskiego.
Jednak wcze¶niej wyt³umaczê swoj± sytuacjê.

Mam do¶æ d³ugie, proste w³osy o ¶redniej grubo¶ci i gêsto¶ci (i pracujê nad zwiêkszeniem jej). Ich porowato¶æ okre¶li³abym jako ¶redni±, a od barków w dó³ - mo¿e bardziej w stronê wysokiej. Od zawsze tak± sam± fryzurê. Nigdy ich nie farbowa³am, nie katowa³am temperaturami czy stylizacjami, nigdy nie do¶wiadczy³y ¿adnych ekscesów. Za to u¿ywam naturalnych kosmetyków, od¿ywek, masek, olejuje je przed ka¿dym myciem (co 2 dni), wcierek, p³ukanek i wszelkich innych dobrodziejstw.

Moje w³osy maj± jednak jedn±, odwieczn± przypad³o¶æ - ko³tunienie i pl±tanie siê. Ko³tuny to norma. Ponad rok temu doprowadzi³y do ubytku ok 1/3 lub 1/4 moich w³osów. Po wielu godzinach i wielu ró¿nych próbach zosta³o mi wtedy tylko jedno - urwanie ko³tuna, który sk³ada³ siê w³a¶nie z takiej ilo¶ci w³osów. Po tym zdarzeniu podciê³am w³osy i walczy³am o ich lepsz± kondycjê. Na szczê¶cie, z czasem odnaleziona (stosunkowo niedawno), odpowiednio dobrana od¿ywka, p³ukanka zakwaszaj±ca i dok³adne rozczesywanie trochê ³agodz± ten problem, ko³tuny nie pojawiaj± siê ju¿ codziennie, tylko prêdzej np. 3-4 razy w tygodniu i mogê je szybko okie³znaæ (w 10 minut, co wcze¶niej mog³o trwaæ nawet i 2h). Tak wiêc - jestem bardzo zadowolona.

Jak wygl±da to platanie siê (które czasem prowadzi do ko³tunów)? Wszyscy zawsze siê dziwi± (w tym fryzjerzy), gdy na w³asne oczy widz±, jak dok³adnie, przed momentem rozczesane w³osy, nagle s±... popl±tane, bez specjalnego ruszania nimi.
Moje w³osy zawsze mia³y do tego tendencje, nawet gdy by³am dzieckiem - moja mama niesamowicie mêczy³a siê, aby je rozczesaæ.
Pl±cz± siê raczej od trochê powy¿ej polowy d³ugo¶ci, podczas tego feralnego zdarzenia, które zabra³o mi tyle w³osów - pl±ta³y siê od samej góry szyi, wiêc tak jakby ich sytuacja poprawi³a siê. (Ostatnio zastanawia³am siê czy mia³o to zwi±zek z moim rocznym stanem anoreksji, który mia³ miejsce ok 4-5 lat temu...)

Pewien fryzjer stwierdzi³, ¿e tak± mam ju¿ budowê w³osa - z rozchylonymi ³uskami, które po prostu niesamowicie o siebie hacz± przy zwyk³ym dotykaniu siê.

Teraz, po wyczerpuj±cym wyt³umaczeniu swojej sytuacji, przejdê do sedna.
Pod koniec wrze¶nia wybra³am siê do fryzjera w celu podciêcia w³osów. Jest to wykwalifikowany cz³owiek, a salon jest najlepszy w moim nie tak ma³ym mie¶cie. Szybko zauwa¿y³ jak moje w³osy siê pl±cz± i zadawa³ mi du¿o pytañ o to, kiedy siê to dzieje itd, a ja wyt³umaczy³am mu wszystko i powiedzia³am o mojej pielêgnacji.

Pod koniec wizyty, po obserwacji moich w³osów zaproponowa³ mi keratynowe prostowanie w³osów w celu rozwi±zania mojego problemu. Zaczê³am zadawaæ mu pytania, jak by to wszystko wygl±da³o i wspólnie doszli¶my do wniosku, ¿e (je¶li zdecydowa³abym siê na to) najlepszym wyj¶ciem by³oby jednorazowe, keratynowe prostowanie od po³owy d³ugo¶ci moich w³osów (czyli tak, jak wspomina³am - od miejsca, gdzie siê pl±cz±, bo nie chcê oklapniêtego i pozbawionego objêto¶ci efektu na w³osach, szczególnie tych najbli¿ej g³owy), które by³oby powtarzane np. co miesi±c. By³oby to na takiej zasadzie, jak przeprowadza siê etapowe, keratynowe prostowanie w³osów (aby a¿ tak w nie nie ingerowaæ), tylko ja ci±gle mia³abym ten pierwszy etap, bez kilku dalszych.

Zastanawiam siê na t± ofert±, ale mam pewne obiekcje.
Nie jestem osob± przekonan± do zabiegów, podczas których nieznane mi ¶rodki (a tutaj pewnie sporo chemicznych, mimo tego, ¿e to dobry salon fryzjerki) zostaj± wprowadzone wg³±b moich w³osów z nieznanym dla mnie skutkiem. Podczas mojego ca³ego w³osomaniactwa spotka³am siê z wieloma opiniami, które ukazywa³y wielkie niezadowolenie z powodu tego zabiegu. Wiele osób mówi³o, ¿e to tylko zniszczy³o ich w³osy, na co ja nie mogê sobie pozwoliæ. Poza tym... jak wygl±da³oby keratynowe prostowanie tylko na czê¶ci w³osów? Oprócz tego, jak wspomina³am, obecnie nie mam takiego problemu z pl±taniem siê w³osów i ten zabieg nie jest mi niezbêdny, ale wiadomo... Perspektywa ³adnej "tafli" niepl±cz±cych siê w³osów jest kusz±ca.

Dziêkujê za przeczytanie moich wypocin i proszê o wasz± opiniê. Co o tym s±dzicie? Co powinnam zrobiæ? Czy mo¿e wypowiedz± siê osoby, które mia³y przeprowadzony ten zabieg na w³osach?

Ja nigdy nie mia³am problemu z pl±taniem sie w³osów jednak po keratynowym prostowaniu strasznie sie pl±cz±. Mam wra¿enie ze zmieni³a sie ich struktura. Po umyciu i na³o¿eniu od¿ywki czy maski nie moge ich rozczesaæ, tylko tangle teezer jest w stanie sobie poradziæ. Kiedy¶ po od¿ywce/ masce w³osy pieknie sie rozczesywaly nawet za pomoc± grzebienia a teraz to jest dramat. Jak juz w³osy wyschn± to sie nie pl±cz± jakos bardzo. Nie wiem z czego to wynika.
madziaraaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-15, 10:13   #4736
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 7 746
Dot.: Jednorazowe i czêsciowe, keratynowe prostowanie w³osów dla unikniêcia pl±tania

Cytat:
Napisane przez madziaraaa Poka¿ wiadomo¶æ
Ja nigdy nie mia³am problemu z pl±taniem sie w³osów jednak po keratynowym prostowaniu strasznie sie pl±cz±. Mam wra¿enie ze zmieni³a sie ich struktura. Po umyciu i na³o¿eniu od¿ywki czy maski nie moge ich rozczesaæ, tylko tangle teezer jest w stanie sobie poradziæ. Kiedy¶ po od¿ywce/ masce w³osy pieknie sie rozczesywaly nawet za pomoc± grzebienia a teraz to jest dramat. Jak juz w³osy wyschn± to sie nie pl±cz± jakos bardzo. Nie wiem z czego to wynika.
Dziwne. Mi o wiele lepiej sie rozczesuja po keratynie.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-15, 10:58   #4737
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 50 575
Dot.: Jednorazowe i czêsciowe, keratynowe prostowanie w³osów dla unikniêcia pl±tania

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziwne. Mi o wiele lepiej sie rozczesuja po keratynie.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba chodzi o wyp³ukan± keratynê. Mi te¿ siê nigdy w³osy nie pl±ta³y. A odk±d zaczê³am robiæ encanto to w³osy ko³o karku mam codziennie wieczorem w kszta³cie jednego wielkiego ko³tuna... muszê to rozczesaæ i dopiero myæ w³osy bo mokre jakbym chcia³a to chyba tylko no¿yczkami...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-15, 12:33   #4738
madziaraaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Jednorazowe i czêsciowe, keratynowe prostowanie w³osów dla unikniêcia pl±tania

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;66409841]Chyba chodzi o wyp³ukan± keratynê. Mi te¿ siê nigdy w³osy nie pl±ta³y. A odk±d zaczê³am robiæ encanto to w³osy ko³o karku mam codziennie wieczorem w kszta³cie jednego wielkiego ko³tuna... muszê to rozczesaæ i dopiero myæ w³osy bo mokre jakbym chcia³a to chyba tylko no¿yczkami...[/QUOTE]


U mnie od razu po zabiegu w³osy zaczê³y sie pl±taæ, mam nadzieje ze z up³ywem czasu jak keratyna bedzie sie wyp³ukiwaæ to efekt pl±tania minie.
madziaraaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-15, 14:36   #4739
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

Mi te¿ siê pl±cz± po keratynie, bo u¿ywam od¿ywek bez silikonów. Jak na³o¿ê cokolwiek z silikonem to od razu jest lepiej
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-15, 20:13   #4740
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 6 361
Dot.: Keratynowe prostowanie wlosow cz.IV

a uzywalyscie keratyny AmazonKeratin - keratyna winogronowa?
ckin2u jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-04-22 22:09:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.