Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-24, 19:18   #361
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Mam dyfuzor bez kryzy i znalazłam taki fragment : "przykładać do włosów, włączać, suszyć, wyłączać, odkładać i znów przykładać..."
Nie rozumiem dlaczego mam wyłączać ciągle suszarkę, jak mam ją przykładać do włosów :/
Suszarkę włącza i wyłącza się po to, żeby nie rozwiewać/nie spuszyć włosów kiedy odkładamy dyfuzor od głowy i chcemy suszyć następną partię włosów. Szczerze mówiąc, nigdy się do tego nie stosowałam.
Wkładasz partię włosów do dyfuzora i suszysz, ale nie masujesz, nie ruszasz. Po chwili, suszysz następną partię itd.

Cytat:
Znalazłam też coś takiego : "By dodać włosom objętości, warto suszyć je pochylając głowę, a potem przekrzywiając ją na boki i mocno do tyłu"
Dobrze jest suszyć z lekko pochyloną głową w dół. Ja przechylam na bok, tak jak jest napisane.

Cytat:
Głowę pochylam, odchylam i nic nie wiem czy mam ten dyfuzor przykładać do głowy czy wkładać do niego włosy. Próbowałam go "kłaść" na skalp i poruszać nim - masować.. ale to nic nie pomaga :P próbowałam pochylać głowę do przodu - włosy wkładałam do dyfuzora, masowałam i też zero różnicy jeśli o objętość chodzi. Dodam, że robię to z chłodnym nawiewem bo boję się, że ciepłym popalę sobie włosy
Mam nadzieję, że troszkę rozwiałam wątpliwości na ten fragment pisząc powyżej.
Aha, no i możesz suszyć na zmianę ciepłym zimnym.

Cytat:
jedyny plus to moje włosy po suszeniu tym dyfuzorem są prościutkie jak druty i lśniące. Lśniące mam w zasadzie i bez tego ale po użyciu tej suszarki wygladają jeszcze lepiej. Nadal jednak są przyklapnięte nad czym ubolewam
Tu nie pomogę, sama mam kręcone i rzadko narzekam na objętość.
Zrozumiałam, że masz proste włosy. Może przed suszeniem nałóż jakieś duże wałki, żeby podnieść włosy u nasady (nie pokręcić) i susz suszarką ale bez dyfuzora.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:39   #362
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Tu nie pomogę, sama mam kręcone i rzadko narzekam na objętość.
Zrozumiałam, że masz proste włosy. Może przed suszeniem nałóż jakieś duże wałki, żeby podnieść włosy u nasady (nie pokręcić) i susz suszarką ale bez dyfuzora.
Ja mam proste włosy ale wiadomo po suszeniu gdzie nawiew jeden włos rozwiewa w jedną stronę , drugi w drugą, to nie są idealnie proste. Przy użyciu dyfuzora z kolei są prościutkie jak po prostowaniu. Wczoraj suszyłam ciepłym powietrzem - wcześniej robiłam to z chłodnym nawiewem i powiem, że było lepiej niż poprzednio ale zauważyłam, że włosy po takim suszeniu przypominają trapez góra bardziej przylega do głowy, dół z kolei "szady" :P
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 23:11   #363
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Ja mam proste włosy ale wiadomo po suszeniu gdzie nawiew jeden włos rozwiewa w jedną stronę , drugi w drugą, to nie są idealnie proste. Przy użyciu dyfuzora z kolei są prościutkie jak po prostowaniu. Wczoraj suszyłam ciepłym powietrzem - wcześniej robiłam to z chłodnym nawiewem i powiem, że było lepiej niż poprzednio ale zauważyłam, że włosy po takim suszeniu przypominają trapez góra bardziej przylega do głowy, dół z kolei "szady" :P
mnie się wydaje, ze to nie jest kwestia dyfuzora, tylko zimnego nawiewu
jeśli suszysz zimnym zamykasz łuski włosa, włos jest bardziej gładki, śliski więc wydaje się, że jest mniej włosów

sama napisałaś, że przy ciepłym nawiewie uzyskałaś większą objętość

może spróbuj suszyć ciepłym nawiewem z głową w dół robiąc delikatne kółka dyfuzorem przy skalpie, to powinno unieść włosy

za to dół możesz na końcu przesuszyć zimnym nawiewem żeby zmniejszyć "trójkąt"
ale może trzeba po prostu inaczej ściąć włosy... w warstwy?
możesz pokazać jak włosy wyglądają?
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 15:33   #364
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

hej!
Ponieważ w dalszym ciągu uparcie poszukuję dyfuzora z kryzą, to natknęłam się na coś takiego: http://electromarket.api.bdk-info.pl...hoto_id=241394

Mam tylko wątpliwości związane z brakiem bolców... Czy to w ogóle coś zmienia? Co o niej myślicie?
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:54   #365
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

moja suszarka z dużym fajnym dyfuzorem sie zepsuła i teraz szukam nowej . mam długie, falowane włosy. co powiecie o takim dyfuzorze? jaki on daje efekt ?

lepszy niż zwykły okrągły z długimi bolcami?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg htd3012bM.jpg (47,4 KB, 104 załadowań)
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!

Edytowane przez Jutte
Czas edycji: 2013-01-10 o 22:03
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:37   #366
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Czy dyfuzor jest dobry dla wszystkich kręciołków??
Za kazdym razem jak fryzjerka suszy mi włosy z dyfuzorem, różne fryzjerki, różne salony, różne umięjętności i wiedza, to włosy mam fatalne. Puch, susz, bardzo rozluźniony skręt, są szorstkie w dotyku, nastroszone i wyglądają nieładnie. W domu włosy po prostu sobie schną godzinami, niesuszone niczym , co jest jednak męczące. Czy jest to kwestia złego uzycia dyfuzora czy wlosów.

Włosy mam suszone chłodnym nawiewem.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:14   #367
figolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Witam, chciałabym prosić o pomoc doświadczone koleżanki Poszukuje suszarki z dyfuzorem do moich włosów mających tendencję do puszenia.

Wybór padł na 2 produkty:

1. Valera Swiss 6200 light
http://image.ceneo.pl/data/products/...t-sn-6200t.jpg
http://nokautimg2.pl/p-57-f7-57f731b...tourmaline.jpg

2. Efalock Envy Silence
http://image.ceneo.pl/data/products/...vy-silence.jpg
http://nokautimg3.pl/p-6a-16-6a16b9d...vy-silence.jpg

Czy miał ktoś do czynienia z którąś z tych suszarek. Napiszcie proszę którą byście wybrały
figolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 12:39   #368
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Czy dyfuzor jest dobry dla wszystkich kręciołków??
Może. Nie musi.
Cytat:
Za kazdym razem jak fryzjerka suszy mi włosy z dyfuzorem, różne fryzjerki, różne salony, różne umięjętności i wiedza, to włosy mam fatalne. Puch, susz, bardzo rozluźniony skręt, są szorstkie w dotyku, nastroszone i wyglądają nieładnie. W domu włosy po prostu sobie schną godzinami, niesuszone niczym , co jest jednak męczące. Czy jest to kwestia złego uzycia dyfuzora czy wlosów.
Kwestia zastosowanych kosmetyków, nadmiaru dotykania, cięcia podczas suszenia, suszenia za mocnym strumieniem powietrza, rozczesywania przed cięciem, tarmoszenia...
Tu jest więcej powodów niż sądzisz. Sama suszarka i suszenie u fryzjerki (a zauważ, że włosy schną od chwili skończenia ich płukania) to tylko niewielki dodatek do całego zmarnowanego zwykle procesu cięcia i układania. Najczęściej samo suszenie odbywa się już za późno.

Cytat:
Napisane przez figolek Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym prosić o pomoc doświadczone koleżanki Poszukuje suszarki z dyfuzorem do moich włosów mających tendencję do puszenia.
Jeśli włosy mają tendencję do puszenia, to trzeba zmienić pielęgnację, stosowac płukanki zakwaszające, a nie suszarkę do włosów.
Suszarka i tak się przyda, ale z innych powodów.
Cytat:
1. Valera Swiss 6200 light
2. Efalock Envy Silence
Wypowiem się tylko na temat dyfuzorów, bo tylko je widać: 1. jest dość wąski, dłuższa droga dla strumienia powietrza może go lekko schładzać
2. dużo szerszy, mniej otworów, co może oznaczać dłuższe albo mnie efektywne suszenie.
Z pozoru zatem do tego 1. włożysz mniej włosów niż do 2. ale 2. może działać wolniej.
O tym, na co zwracać uwagę w przypadku suszarek pisałam wcześniej w tym wątku.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 22:08   #369
figolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Jeśli włosy mają tendencję do puszenia, to trzeba zmienić pielęgnację, stosowac płukanki zakwaszające, a nie suszarkę do włosów.
Oczywiście jesli chodzi o pielęgnację to stosuję się do rad z forum ale nadal włosy mi się puszą (chociaż są o wiele ladniejsze).
Suszarki potrzebuję bo nie mam zadnej, a jak juz mam kupić to chciałabym dobrą. Zależy mi przede wszystkim na podsuszeniu włosów bez efektu szopki. Włosy mam trochę za ramiona więc nie wiem czy faktycznie wielkość dyfozora nie będzie tutaj istotna. Obydwie suszarki posiadają turmalin, zimny nawiew, obydwie mają być "ciche", Valera ma 1800W i przepustowość 60m³/h, a Effalock 1600W i 74m3/h.
Oj ciężki wybór
figolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 17:21   #370
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Ja robię tak : myję włosy, rozczesuję, robię "grabki", ugniatam włosy kilkanaście sekund czystymi rękami, potem nakładam żel mrożący z Joanny.
Suszę dyfuzorem, wkładam włosy do dyfuzora, włączam, suszę masujący przy tym skalp, wyłączam, czekam 2-3 sekundy i następne pasmo.
Potem biorę jakąś bawełnianą koszulkę i "odgniatam" żel, każde pasmo ściskasz, trzymasz ok. 3 sekund, powtarzasz na każdym chociaż 5 razy.

Efekt na moich włosach ? Piękne loki 3A/3B, w najgorszym wypadku 2C, zależy od dnia, ale najczęściej jest to 3.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 10:21   #371
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Może. Nie musi.
Kwestia zastosowanych kosmetyków, nadmiaru dotykania, cięcia podczas suszenia, suszenia za mocnym strumieniem powietrza, rozczesywania przed cięciem, tarmoszenia...
Tu jest więcej powodów niż sądzisz. Sama suszarka i suszenie u fryzjerki (a zauważ, że włosy schną od chwili skończenia ich płukania) to tylko niewielki dodatek do całego zmarnowanego zwykle procesu cięcia i układania. Najczęściej samo suszenie odbywa się już za późno.

Jeśli włosy mają tendencję do puszenia, to trzeba zmienić pielęgnację, stosowac płukanki zakwaszające, a nie suszarkę do włosów.
Suszarka i tak się przyda, ale z innych powodów.
Poogladałam sobie filmiki na YT i powiem ze najchetniej w strone fryzjerek rzuciałabym parę epitetów które by mi wykropkowano. WSZYSTKIE fryzjerki które do tej pory dotykały mioch włosów robiły to źle. A i tak znalazłam takie co w miarę potrafiły podciąć kręcone włosy.
Przy suszeniu włosy dotykały, "masowały " dyfuzorem po głowie, i robiły z wlosów siano, za to "puszyste" a ja głupia myslałam że to od suszarki samej w sobie.

wczoraj mąż zakupił mi suszarke rowenta z zimnym nawiewem jonizacją i ceramiką. I po pierwszej próbie, nawet, nawet. Włosy nie sa jakies super ale za to wyschły w godzinę, suszyłam tylko troche nie do pełnej suchości. Trochę puchu jest ale nie jest go znacznie więcej niz zazwyczaj a loki nie sa nawet takie złe. Za to włosy sa śliskie :icon29:
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 08:35   #372
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Witam
Proszę o pomoc w wyborze suszarki z dyfuzorem Zastanawiam się nad:
http://www.agito.pl/suszarka-do-wlos...content=654606
http://allegro.pl/clatronic-profesjo...087712705.html

Chyba, że możecie polecić mi coś lepszego tak do 80zł?
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 13:17   #373
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez Laura1888 Pokaż wiadomość
Ja robię tak : myję włosy, rozczesuję, robię "grabki", ugniatam włosy kilkanaście sekund czystymi rękami, potem nakładam żel mrożący z Joanny.
Suszę dyfuzorem, wkładam włosy do dyfuzora, włączam, suszę masujący przy tym skalp, wyłączam, czekam 2-3 sekundy i następne pasmo.
Potem biorę jakąś bawełnianą koszulkę i "odgniatam" żel, każde pasmo ściskasz, trzymasz ok. 3 sekund, powtarzasz na każdym chociaż 5 razy.

Efekt na moich włosach ? Piękne loki 3A/3B, w najgorszym wypadku 2C, zależy od dnia, ale najczęściej jest to 3.
I to nie jest przypadek, bo robisz tak, jak trzeba, choć delikatnie z tym masażem skóry, by nie spowodować puszenia w tym miejscu.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Poogladałam sobie filmiki na YT i powiem ze najchetniej w strone fryzjerek rzuciałabym parę epitetów które by mi wykropkowano. WSZYSTKIE fryzjerki które do tej pory dotykały mioch włosów robiły to źle. A i tak znalazłam takie co w miarę potrafiły podciąć kręcone włosy.
To gratuluję. Ja nie znalazłam. Tnę sama.
Cytat:
Przy suszeniu włosy dotykały, "masowały " dyfuzorem po głowie, i robiły z wlosów siano, za to "puszyste" a ja głupia myslałam że to od suszarki samej w sobie.
Samo dotykanie, ugniatanie podczas suszenia, roztrzepywanie, suszenie z koncentratorem miast dyfuzorem, mocny nawiew powinny być karane
Na dodatek suszenie na fotelu fryzjerskim następuje za późno po wyczesaniu, wyprostowaniu fal i loków o dużej średnicy grzebykiem, podcięciu czy cięciu w ogóle. To zdecydowanie za późno.
Cytat:
Napisane przez Ona. Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w wyborze suszarki z dyfuzorem Zastanawiam się nad:
http://www.agito.pl/suszarka-do-wlos...content=654606
http://allegro.pl/clatronic-profesjo...087712705.html

Chyba, że możecie polecić mi coś lepszego tak do 80zł?
Zdecydowanie obstawiam Clatronic.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 19:25   #374
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dyfuzor a kręcone włosy

Witajcie. We wcześniejszym wątku pisałam o tym, że pierwsza cieniutka warstwa włosów kręconych strasznie mi się puszy. Czy dyfuzor i cieniowanie włosów mogą mi pomóc w usunięciu push-up? A i kiedy stosujecie dyfuzor? Tylko po myciu? Pozdrawiam
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 22:22   #375
VanillaSky1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 52
Dot.: Dyfuzor a kręcone włosy

Dyfuzor raczej im nie pomoże, cieniowanie - owszem. Jakich używasz szamponów / odżywek / stylizatorów? Może to w nich leży przyczyna puszenia się wierzchniej, z reguły najbardziej zniszczonej warstwy?
VanillaSky1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 13:54   #376
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Dyfuzor a kręcone włosy

ja używam pianek typu wella loki i fale, nivea, jedwab, a może jakieś polecasz? a włosy myję dziecięcym szamponem, bo jest najdelikatniejszy
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:01   #377
Tusiek921
Przyczajenie
 
Avatar Tusiek921
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: Dyfuzor a kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez mikimiyoshi Pokaż wiadomość
Witajcie. We wcześniejszym wątku pisałam o tym, że pierwsza cieniutka warstwa włosów kręconych strasznie mi się puszy. Czy dyfuzor i cieniowanie włosów mogą mi pomóc w usunięciu push-up? A i kiedy stosujecie dyfuzor? Tylko po myciu? Pozdrawiam
Ja używam tylko i wyłącznie dyfuzora, (chyba, że jestem u kogoś kto go nie posiada, a dźwigać go też mi się nie widzi, ze względu na to, że to dość ciężkawy i sporawy gabaryt), ewentualnie mam w domu jeszcze taką przedpotopową, żółtą suszarę (chyba po mojej prababci ), ale strasznie mi przypadła do gustu, bo wieje takim delikatnym ciepłym powietrzem, co myślę, że też przeciwdziała puszeniu.
Dyfuzor stosuję po myciu, lub też jak chcę odświeżyć fryzurkę, wtedy spryskuję zazwyczaj czymś włosy albo nawet samą wodą, ale to tylko sporadycznie.
Nie wiem czy dyfuzor sam w sobie zapobiega puszeniu, ale na pewno nadaje włosom ładniejszy kształt, sprawia, że włosy są uniesione u nasady no i loczki są bardziej elastyczne

A i apropo pianek, to nie polecam, bo na dłuższą metę bardzo wysuszają włosy, może i na pierwszy rzut oka loki wydają się bardziej pod kontrolą, ale później właśnie mogą stać się przyczyną puszenia włosów i ch zniszczenia. Sama kiedyś używałam, ale teraz staram się unikać.

Edytowane przez Tusiek921
Czas edycji: 2013-04-09 o 17:05
Tusiek921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:17   #378
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Dyfuzor a kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Tusiek921 Pokaż wiadomość
Ja używam tylko i wyłącznie dyfuzora, (chyba, że jestem u kogoś kto go nie posiada, a dźwigać go też mi się nie widzi, ze względu na to, że to dość ciężkawy i sporawy gabaryt), ewentualnie mam w domu jeszcze taką przedpotopową, żółtą suszarę (chyba po mojej prababci ), ale strasznie mi przypadła do gustu, bo wieje takim delikatnym ciepłym powietrzem, co myślę, że też przeciwdziała puszeniu.
Dyfuzor stosuję po myciu, lub też jak chcę odświeżyć fryzurkę, wtedy spryskuję zazwyczaj czymś włosy albo nawet samą wodą, ale to tylko sporadycznie.
Nie wiem czy dyfuzor sam w sobie zapobiega puszeniu, ale na pewno nadaje włosom ładniejszy kształt, sprawia, że włosy są uniesione u nasady no i loczki są bardziej elastyczne

A i apropo pianek, to nie polecam, bo na dłuższą metę bardzo wysuszają włosy, może i na pierwszy rzut oka loki wydają się bardziej pod kontrolą, ale później właśnie mogą stać się przyczyną puszenia włosów i ch zniszczenia. Sama kiedyś używałam, ale teraz staram się unikać.
dziękuję a może coś polecasz do włosów konkretnego? Bo jakos teraz dziwnie bym się czuła bez pianek... ale może i warto spróbować
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:55   #379
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Dyfuzor a kręcone włosy

Proszę:
KLIK
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 09:41   #380
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez mikimiyoshi Pokaż wiadomość
Witajcie. We wcześniejszym wątku pisałam o tym, że pierwsza cieniutka warstwa włosów kręconych strasznie mi się puszy. Czy dyfuzor i cieniowanie włosów mogą mi pomóc w usunięciu push-up?
A co masz dokładnie na myśli? Bo push-up to coś innego niż puszenie.
I może pokazałabyś te włosy?
Cytat:
A i kiedy stosujecie dyfuzor? Tylko po myciu? Pozdrawiam
Kiedy chcę wysuszyć włosy. Nie widzę sensu stosowania go w innym momencie.

Cytat:
Napisane przez mikimiyoshi Pokaż wiadomość
ja używam pianek typu wella loki i fale, nivea, jedwab, a może jakieś polecasz? a włosy myję dziecięcym szamponem, bo jest najdelikatniejszy
A odżywiasz je czymkolwiek? Sama stylizacja to tylko wykończenie. by włosy poddawały sie zabiegom i chciały ładnie kręcić, muszą być zdrowe.
Puszenie zwykle świadczy o tym, ze coś jest nie tak.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 15:14   #381
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Tak Możliwe źle nazwałam... co do zdjęcia to muszę sobie zrobić jakieś aktualne... obiecuję wstawię A co do odżywanie to właśnie mam ten jedwab jako odżywkę, odżywkę alterra z rossmanna (bez silikonu) i balsam z nivea. Ostatnio nawet odstawiłam pianki, bo one też wysuszają. Będę szła do fryzjera więc mam nadzieję, ze mi pomoże ;D Dzięki Eloe77
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:50   #382
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Ja rowniez mam wlosy krecone. Zgodnie z zasada curly girl(mam ksiazke i czytam) stosuje jedynie odzywke(bez silikonow) no i do modelowania bardzo chcialabym wiedziec jakie produkty(nie jedynie polskie!) nie zawieraja silikonow. W tej chwili uzywam jedynie maroccan oil i tigi curl rock amplifier albo Kerastase wiem ze wszystkie trzy zawieraja silikony ale przeszukalam caly internet i nie znalazlam takiego ktory znalazlby srodek bez silikonow na moje loki (kazdego uzywam jedynie jednej lub max 1,5 pompki a wlosy mam do polowy plecow). Zdania sa bardzo podzielone.

Po kazdym myciu kazde pasemko z osobna nawijam na palec a potem ugniatam i zwiazuje glowe T-shirt'em na 15-30 minut. I spie w kucyku na czubku glowy . Jasne wlosy kolejnego dnia wygladaja super prawie jak sprezynki ale sa leciutko sztywne/sztuczne w moim mniemaniu/nienaturalne - tego uczucia nie moge zniesc. chcialabym zeby falowaly na wietrze tak samo jak moje wyprostowane na szczotce - ktore wydaja sie o wiele bardziej naturalne.

Co robie zle
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 13:42   #383
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez mikimiyoshi Pokaż wiadomość
A co do odżywanie to właśnie mam ten jedwab jako odżywkę
Jedwab jako odżywkę? Ale on nie odżywia, a jedynie zabezpiecza...
Cytat:
odżywkę alterra z rossmanna (bez silikonu) i balsam z nivea
Pielęgnacja ubożuchna. Nie tego potrzebują kręcone. Puszenie gwarantowane.
Cytat:
Będę szła do fryzjera więc mam nadzieję, ze mi pomoże ;D
choć nie byłabym taka pełna nadziei. Moje doświadczenia sprawiają, ze od 2010 roku nie widziałam fryzjera. Obyś trafiła na jakiegoś mającego wiedzę!
Cytat:
Dzięki Eloe77


Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ja rowniez mam wlosy krecone. Zgodnie z zasada curly girl(mam ksiazke i czytam) stosuje jedynie odzywke(bez silikonow)
Ech... nasze zasady cg są dużo bardziej restrykcyjne niż zasady Lorraine Massey, autorki książki. Wynika to zarówno z doświadczeń, jak i z późniejszych, powstałych po 1. części artykułów. Sporo tam niejasności.
Głównym minusem jest no-poo w metodzie cg Lorraine. Niestety wiele składników przykleja się do włosa i choć na nich już się nie nabudowują, to te przyklejone wymagają zmycia. Poo jest więc od czasu do czasu po prostu konieczne.
Drugim główny grzechem jest zalecanie odżywek zawierających takie własnie "oblepiacze" w postaci polimerów kationowych (quaternia i polyquaternia). My ich tutaj nie uznajemy jako zgodnymi z cg.
Cytat:
no i do modelowania bardzo chcialabym wiedziec jakie produkty(nie jedynie polskie!) nie zawieraja silikonow
Polecam Ci nasz wątek analizowy, w którym każdy z analizowanych produktów (nie tylko polskich!) jest opatrzony kwalifikacją zgodności z cg bądź jej brakiem.
Tutaj -> KLIK lista (w miarę aktualna) z produktami już przeanalizowanymi.
Cytat:
przeszukalam caly internet i nie znalazlam takiego ktory znalazlby srodek bez silikonow na moje loki
Niemożliwe: BC (UK) -> KLIK oraz NC (USA)-> KLIK, LC (D) -> KLIK. Maja sklepy zawierające sporo produktów zgodnych z cg. Niektóre z nich poddałyśmy analizie w wątku analizowym.
Cytat:
Zdania sa bardzo podzielone.
A co masz konkretnie na myśli?
Cytat:
Jasne wlosy
Jasne włosy? To masz jakieś farbowane, rozjaśniane?
Cytat:
sa leciutko sztywne/sztuczne w moim mniemaniu/nienaturalne - tego uczucia nie moge zniesc
Wystarczy odgnieść suchymi i czystymi rękami dokładnie wysuszone włosy i po wszystkim.
Cytat:
Co robie zle
Zapewne nie odganiatasz sucharków.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-04-16 o 13:43
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 20:57   #384
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

To co w takim razie polecasz Eloe77? Myślisz, ze warto iść do fryzjera? Może tam mi coś polecą, bo wybieram się w sobotę.
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:28   #385
lusianna
Queen Of Darkness
 
Avatar lusianna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 601
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Hej, chciałabym w końcu zaopatrzyć się w dyfuzor pobawić się w wieksze loczki itp. jednak mam pytanie czy taki dyfuzor jest odpowiedni jako uniwersalny?? http://allegro.pl/fox-uniwersalny-dy...181249454.html

nie ma napisane jaka srednice ma ta czesc ktora wchodzi na lufę suszarki i boje sie ze bd za duzy za mały, czy lepiej nie ryzykowac i popytać po sklepach fryzjerskich?

i czy takie suszenie w moim przypadku codziennie- bo codziennie myje włosy i denerwuje juz mnie czekanie az wyschną nie zniszczy włosów mocno? (nie wiem podnosi łuski do góry bo te powietrze z dołu leci czy coś?)
__________________
Mój tumbrl

http://psychodive.tumblr.com
lusianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 12:22   #386
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Witajcie. Już wcześniej się tu wypowiadałam, ale mam kolejne pytanie. Mam bardzo dobrą suszarkę z Philipsa, ale niestety nie dali dyfuzora. Nie chcę jej wymieniać, ponieważ jest naprawdę dobra... Gdzie mogę więc kupić taki dyfuzor, żeby pasował mi do suszarki?
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:35   #387
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez mikimiyoshi Pokaż wiadomość
Witajcie. Już wcześniej się tu wypowiadałam, ale mam kolejne pytanie. Mam bardzo dobrą suszarkę z Philipsa, ale niestety nie dali dyfuzora. Nie chcę jej wymieniać, ponieważ jest naprawdę dobra... Gdzie mogę więc kupić taki dyfuzor, żeby pasował mi do suszarki?
Szansa jest, w sklepach z agd sprzedają tez same dyfuzory.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 16:15   #388
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Szansa jest, w sklepach z agd sprzedają tez same dyfuzory.
Dziękuję, muszę spróbować. U mnie w mieście są też 2 sklepy fryzjerskie, więc też jest kolejna szansa. A lepszy jest ten dyfuzor z tą taką osłonką? Zapomniałam jak się nazywa ale coś na k....
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 20:34   #389
My_Angel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Hej
Właśnie trafiłam tutaj, i mimo, że zadałam to pytanie w wątku o pielęgnacji to zadam je raz jeszcze .
Czy lepsze efekty osiągacie pozostawiając włosy same do wyschnięcia czy susząc je suszarką z dyfuzorem?

I jeszcze jedno - jestem trochę ograniczona finansowo i zastanawiam się nad zakupem takiej suszarki: http://allegro.pl/lucznik-suszarka-d...599056032.html
Zawsze myślałam, że to dość db firma, więc w całym skupisku "tanich i (chyba) dobrych" to ona przykuła moją uwagę. Jakie jest wasze zdanie?
My_Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 21:01   #390
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Dyfuzor step by step - zbiorczy o suszeniu

Cytat:
Napisane przez My_Angel Pokaż wiadomość
Hej
Właśnie trafiłam tutaj, i mimo, że zadałam to pytanie w wątku o pielęgnacji to zadam je raz jeszcze .
Czy lepsze efekty osiągacie pozostawiając włosy same do wyschnięcia czy susząc je suszarką z dyfuzorem?
No cóż, to zależy od preferencji. Ja suszę dyfuzorem- większa objętość, szybciej suche.

Cytat:
I jeszcze jedno - jestem trochę ograniczona finansowo i zastanawiam się nad zakupem takiej suszarki: http://allegro.pl/lucznik-suszarka-d...599056032.html
Zawsze myślałam, że to dość db firma, więc w całym skupisku "tanich i (chyba) dobrych" to ona przykuła moją uwagę. Jakie jest wasze zdanie?
W tej kwestii nie pomogę niestety, nie znam tej suszarki, ale dyfuzor wydaje się mieć podobny kształt (jeśli nie identyczny) do mojej starej rowenty, która sprawuje się rewelacyjnie.
Ma dwa poziomy nawiewu, to ważne. Pewnie bym wzięła. Jeśli się zdecydujesz polecam suszenie na najwolniejszym. Dłużej trwa, ale efekty lepsze (przynajmniej u mnie).
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-11 09:33:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.