"Odświeżacz" do włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 16:43   #1
onanowaa
Raczkowanie
 
Avatar onanowaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 325

"Odświeżacz" do włosów


a więc, czy któraś z was stosowała jakieś mgiełki lub spray'e odświeżające do włosów ? chodzi mi tu o takie które zapobiegają przetłuszczaniu się włosów i nie sklejają ich , od razu mówie że Nivea ✂✂✂✂✂✂✂! odpada bo to katastrofa a nie produkt, a może macie jakieś metody na to by włosy nie przetłuszczały się tak szybko ?
[myje włosy codziennie]

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

miało być ✂✂✂✂✂✂✂ a wyszły jakieś nożyczki no ale wiadomo o co chodzi
__________________

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 02:52   #2
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Kup sobie suchy szampon. Ja stosuje od czasu do czasu jak potrzebuje tylko odswiezenia, chwale sobie.
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 12:02   #3
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Cytat:
Napisane przez onanowaa Pokaż wiadomość
a więc, czy któraś z was stosowała jakieś mgiełki lub spray'e odświeżające do włosów ? chodzi mi tu o takie które zapobiegają przetłuszczaniu się włosów i nie sklejają ich
Z przetłuszczaniem walczymy od chwili zmoczenia włosów do mycia oraz komponowania produktów na talerzu.
Źle dobrane produkty powodują dodatkową produkcje sebum (zwykłe szampony), do tego zawartość składników powlekających włos filmem (dzięki nim masz wrażenie, że włosy błyszczą, wyglądają na zdrowe i łatwiej się rozczesują, ale to stan do następnego mycia) sprawia, że włosy robią się ciężkie, klapnięte, a w końcu tłuste (same włosy się nie przetłuszczają, ponieważ nie ma w nich niczego, co mogłoby za produkcję sebum odpowiadać). Dlatego walkę z nadmierną produkcją sebum trzeba traktowac całościowo.
Spreje odświeżające do włosów (szczególnie te dla przetłuszczającego się skalpu) zawierają zwykle denat (alkohol), który sprawi, że sebum będzie mniej, ponieważ... wysuszy i skórę głowy i włosy. Oczywiście nie stanie sie to po pierwszym użyciu, ale w efekcie dłuższego, regularnego stosowania.
Jeśli jednak stawiasz na sprej, to zarówno suchy szampon, jak i własnoręcznie sporządzony psikacz mogą pomóc. Do własnoręcznie sporządzonego psikacza poleciłabym hydrolat plus półprodukt, który wzmacniałby przy okazji włosy (proteiny, peptydy, liposomy np. ten)
Cytat:
od razu mówie że Nivea ✂✂✂✂✂✂✂! odpada bo to katastrofa a nie produkt, a może macie jakieś metody na to by włosy nie przetłuszczały się tak szybko ?
[myje włosy codziennie]
Spróbuj podać skład, zobaczymy, co sprawia, że źle na Ciebie działa (a co dokładnie robi?). Czego jeszcze używasz (ale potrzebne są składy lub linki do nich, sama nazwa niewiele da).
Cytat:
miało być ✂✂✂✂✂✂✂ a wyszły jakieś nożyczki no ale wiadomo o co chodzi
Spróbuj znaleźć ten kosmetyk w KWC, wówczas będziemy wiedziały, co linkujesz (ten, link który podałaś, należy zapewne do sklepu i wizaż go usunął).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:07   #4
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Możesz spróbować pudru got2be dodającego objętości lub matującego, ja używam go żeby 'odtłuścić' nieco włosy jak nie mam czasu ich myć.
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 08:27   #5
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

ja jako ostatnie plukanie wlosow po myciu robie plukanke octowa to daje mi efekt ze wlosy mniej sie przetluszczaja
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 12:48   #6
onanowaa
Raczkowanie
 
Avatar onanowaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 325
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ylizujaca.html , o tą mgiełke mi chodziło że jest beznadziejna : ) , i nie chodzi mi o szampony czy coś , bo mam włosy farbowane i nie zmienie szamponu , chodzi mi o to że wyjeżdzam pod namioty na 3 dni i nie będę miała możliwości umycia włosów , dlatego chciałabym coś czym mogłabym je odświeżyć żeby nie były "przetłuszczone"

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Lensky Pokaż wiadomość
Kup sobie suchy szampon. Ja stosuje od czasu do czasu jak potrzebuje tylko odswiezenia, chwale sobie.
a z jakiej firmy używasz ?
bo spotkałam się z kilkoma ale żaden nie miał pozytywnych opinii
__________________

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 17:56   #7
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Cytat:
Napisane przez onanowaa Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ylizujaca.html , o tą mgiełke mi chodziło że jest beznadziejna : ) , i nie chodzi mi o szampony czy coś , bo mam włosy farbowane i nie zmienie szamponu , chodzi mi o to że wyjeżdzam pod namioty na 3 dni i nie będę miała możliwości umycia włosów , dlatego chciałabym coś czym mogłabym je odświeżyć żeby nie były "przetłuszczone"

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------



a z jakiej firmy używasz ?
bo spotkałam się z kilkoma ale żaden nie miał pozytywnych opinii
Suchy szampon to dobre rozwiązanie. Ja używam Batiste. Naprawdę polecam
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 10:29   #8
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

ja używam zwykłego talku pomiędzy myciami. Sypię trochę na te tłuste strąki i po kilkunastu minutach wyczesuję. Włosy uniesione i świeże talk sprawdza się przy jaśniejszych włosach, jeżeli masz ciemne to czytałam, że dziewczyny stosują kakao
za pomocą talku wydłużyłam sobie czas mycia włosów z 'codziennie' na 'co trzeci dzień' zgadzam się również z tym, że dieta bardzo pomaga.
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 21:10   #9
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Dieta? Tego na sobie akurat nie doświadczyłam...
Zawsze myję co 2-3 dni, dzięki za pomysł z talkiem
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:29   #10
onanowaa
Raczkowanie
 
Avatar onanowaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 325
Smile Dot.: "Odświeżacz" do włosów

jestem na kierunku dietetyka , ale taka dieta niewiele daje , napewno zmniejsza się wydzilanie sebum ale włosy nie są przez to świeższe , jeżeli chodzi o talk to odpada bo na moich włosach króluje burgund , natomiast wątpie żeby kakao było dobrym pomysłem , a po za tym pod namiotem napewno nie bo byłabym cała uwalona i nie miałabym jak się umyć ,

Cytat:
Napisane przez karola_d Pokaż wiadomość
Suchy szampon to dobre rozwiązanie. Ja używam Batiste. Naprawdę polecam
a gdzie kupiłaś ten szampon ? bo właśnie słyszałam że jest dobry , ale na allegro kosztuje 30 zł z przesylką przy czym w angli ok 3-4 funtów , można go znaleźć gdzieś w drogerii albo taniej na jakiejś stronie ?
__________________

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 10:28   #11
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Cytat:
Napisane przez onanowaa Pokaż wiadomość
jestem na kierunku dietetyka , ale taka dieta niewiele daje , napewno zmniejsza się wydzilanie sebum ale włosy nie są przez to świeższe , jeżeli chodzi o talk to odpada bo na moich włosach króluje burgund , natomiast wątpie żeby kakao było dobrym pomysłem , a po za tym pod namiotem napewno nie bo byłabym cała uwalona i nie miałabym jak się umyć ,


a gdzie kupiłaś ten szampon ? bo właśnie słyszałam że jest dobry , ale na allegro kosztuje 30 zł z przesylką przy czym w angli ok 3-4 funtów , można go znaleźć gdzieś w drogerii albo taniej na jakiejś stronie ?
w PL go nie widziałam, znajoma kupuje mi w Anglii ale wczoraj widziałam w Rossmannie jakiś suchy szampon, taki niebieski, tylko nie wiem z jakiej to firmy
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 18:56   #12
onanowaa
Raczkowanie
 
Avatar onanowaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 325
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

byłam dzisiaj w rossmannie ale nie znalazłam żadnego suchego szamponu , w naturze widziałam jeden ale czytałam że jest beznadziejny [ koszt ok. 20-25 zł] , więc szkoda wyżucać pieniędzy w błoto na coś co nie działa , lepiej coś sprawdzonego , poszukam może coś jeszcze znajde ;>
__________________

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 19:21   #13
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Cytat:
Napisane przez onanowaa Pokaż wiadomość
byłam dzisiaj w rossmannie ale nie znalazłam żadnego suchego szamponu , w naturze widziałam jeden ale czytałam że jest beznadziejny [ koszt ok. 20-25 zł] , więc szkoda wyżucać pieniędzy w błoto na coś co nie działa , lepiej coś sprawdzonego , poszukam może coś jeszcze znajde ;>
W Rossmanie jest suchy szampon z Isany chyba on stoi na półce z odżywkami do włosów
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 08:19   #14
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Cytat:
Napisane przez jj4u Pokaż wiadomość
W Rossmanie jest suchy szampon z Isany chyba on stoi na półce z odżywkami do włosów
Stosowalas? Jakie wrazenia?
Ktokolwiek stosowal.. czekamy na relacje.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 09:13   #15
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Nie stosowałam jeszcze, ale widziałam Boję się, bo mam wrażliwą skórę głowy i byle co wywołuje u mnie swędzenie i łupież.
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 11:02   #16
onanowaa
Raczkowanie
 
Avatar onanowaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 325
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

a jakieś inne suche szampony ? stosował ktoś ? jakieś relacje ? najlepiej takie które będą dostępne np. w naturze albo rossmannie
__________________

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 18:42   #17
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Ja stosowałam suchy szampon z Beauty Formulas i muszę przyznać, że odświeżał nieźle, nawet bardzo tłuste włosy (przetestowałam, kiedy byłam na wycieczce i nie mogłam myć włosów przez 5 dni). Niestety nie sprawiał, że włosy były czyste - one tylko na czyste wyglądały w opinii osób postronnych. Poza tym był niewydajny, a stosunek ceny do jakości miał nieciekawy.
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 14:21   #18
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

sprawdziłam w rossmannie i mają ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19442,swiss-o-par-frottee-trockenshampoo.html
recenzje całkiem dobre
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 15:52   #19
onanowaa
Raczkowanie
 
Avatar onanowaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 325
Dot.: "Odświeżacz" do włosów

Cytat:
Napisane przez karola_d Pokaż wiadomość
sprawdziłam w rossmannie i mają ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19442,swiss-o-par-frottee-trockenshampoo.html

recenzje całkiem dobre
właśnie go zakupiłam mam nadzieje że się sprawdzi
kosztował ok. 17 zł
__________________

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.