Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-17, 10:59   #1261
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Mi się już szczerze mówiąc nie chce ciągle inicjować tego kontaktu Zdaje sobie sprawę, że znajomości trzeba pielęgnować, żeby przetrwały lata, ale jak to jest tylko jednostronne, to się odechciewa.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Znam to.
Kilka razy zdarzylo sie, ze jak ja nie zadzwonilam, to sie nic dalej nie wydarzylo. W sensie nie spotkalismy sie wiecej. Nie zawsze energia, ktora wkladasz w znajomosc zostanie Ci zwrocona. A ludzie Cie docenia.

Ale ze zwierzaniem tez trzeba uwazac. Kiedys sie przed kims otworzylam, ta osoba owszem wysluchala. Ale kilka miesiecy pozniej spotkalam wspolnego znajomego i okazalo sie, ze on wszystko wie…
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:02   #1262
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Zarzuciłam, ale nawet jak kilka miesięcy nie używam retinoidów to sytuacja się nie poprawia.

A co używasz przed tymi kremami? Może masz jakieś zapalenie skóry, puchniesz, antybiotykoterapie z raz miałaś?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:03   #1263
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Od 2-3 lat każdy krem na twarz sprawia, że twarz mnie swędzi albo piecze. Zwłaszcza wieczorami, ale nie tylko. Kiedyś tak nie miałam, raczej miałam twarz tłustą, trądzikową ale "bezbolesną". Teraz pod 40, nie jestem w stanie spać bo mnie piecze. Albo budzę się w nocy z powodu piekącej cery.

Swędzi mnie po wszystkich kremach z olejami. Retinoidy, witamina C wiadomo. Peptydy też. Ostatnio kupiłam kilka kremów z ceramidami, żeby "odbudować warstwę ochronną skóry" - rezultat ten sam. Kupiłam kilka kremów dla cer z rosacea, żeby walczyć z nadreaktywnością, ale mam wrażenie, że raczej powodują większe zaczerwienienie.

Jedyne co wydaje się tego nie prowokować to maski algowe i drożdzowe o minimalnym składzie, ale tyle pielęgnacji mi nie wystarczy.

Ma ktoś tak? Nie każcie mi iść do dermatologa, bo byłam u wielu.

Moze apteczne kremy np avene bez skladnikow aktywnych jak retinol ?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:08   #1264
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Ponawiam pytanie o Hydrolat lawendowy
Czy mogę bezpiecznie używać na twarz hydrolatu lawendowego który ponad tydzień leżał w samochodzie nagrzanym pewnie do +40 stopni? Butelka nie była otwierana jeśli to ma znaczenie.

Smutne jest to co piszecie o nierównych przyjaźniach.
Ja nie mam ani jednej koleżanki a co dopiero przyjaciółki, serio ani jednej. Znajomych z pracy nie liczę bo to tylko kolezanki na "cześc" żadnych prywatnych relacji. Gdybym nie miała wspaniałego partnera to chyba zwariowalabym z samotności. Chociaż już i tak trochę zdziczalam i często nie umiem się zachować przy ludziach, np. jestem za bardzo wylewna, za dużo się uśmiecham, jestem zbyt wesoła. To raczej odstarsza ludzi ode mnie
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:12   #1265
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Od 2-3 lat każdy krem na twarz sprawia, że twarz mnie swędzi albo piecze. Zwłaszcza wieczorami, ale nie tylko. Kiedyś tak nie miałam, raczej miałam twarz tłustą, trądzikową ale "bezbolesną". Teraz pod 40, nie jestem w stanie spać bo mnie piecze. Albo budzę się w nocy z powodu piekącej cery.

Swędzi mnie po wszystkich kremach z olejami. Retinoidy, witamina C wiadomo. Peptydy też. Ostatnio kupiłam kilka kremów z ceramidami, żeby "odbudować warstwę ochronną skóry" - rezultat ten sam. Kupiłam kilka kremów dla cer z rosacea, żeby walczyć z nadreaktywnością, ale mam wrażenie, że raczej powodują większe zaczerwienienie.

Jedyne co wydaje się tego nie prowokować to maski algowe i drożdzowe o minimalnym składzie, ale tyle pielęgnacji mi nie wystarczy.

Ma ktoś tak? Nie każcie mi iść do dermatologa, bo byłam u wielu.
Może to uczulenie na jakiś składnik występujący w wielu kremach (np. jakiś konserwant)?
Dlatego maski o minimalnym składzie nie prowokują podrażnienia.
Rozważałaś alergologa / testy alergiczne kontaktowe?


Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Znam to.
Kilka razy zdarzylo sie, ze jak ja nie zadzwonilam, to sie nic dalej nie wydarzylo. W sensie nie spotkalismy sie wiecej. Nie zawsze energia, ktora wkladasz w znajomosc zostanie Ci zwrocona. A ludzie Cie docenia.

Ale ze zwierzaniem tez trzeba uwazac. Kiedys sie przed kims otworzylam, ta osoba owszem wysluchala. Ale kilka miesiecy pozniej spotkalam wspolnego znajomego i okazalo sie, ze on wszystko wie…
Z tego powodu jestem bardzo ostrożna jeśli chodzi o zwierzanie się osobom z pracy.
Przyjaźnie po 30 roku życia - jak najbardziej.
Z osobami z poprzedniej pracy - tzn. jeśli ja lub ta druga osoba odeszła ze wspólnej firmy, wtedy zaczynała rozwijać się przyjaźń.
Z osobami z aktualnej pracy rozmawiam nie tylko na tematy "pracowe", rozmawiam też o wakacjach, hobby, planach na przyszłość, rodzinie. Ale to rozmowy towarzyskie, bez zwierzeń. Zwierzenia - to tylko z osobami z którymi już nie pracuję.

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2023-09-17 o 11:18
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:17   #1266
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 339
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A co używasz przed tymi kremami? Może masz jakieś zapalenie skóry, puchniesz, antybiotykoterapie z raz miałaś?
Sera o prostym składzie: próbowałam The Ordinary (niacidamine+zinc i inne), kwas hialuronowy, witamina C, peptydy, sera z mieszankami nawilżającymi. Po otwarciu trzymane w lodówce. Ogromna większość z nich powoduje pieczenie już przy nakładaniu.

Przed chwilą popsikałam się Panthenolem 10% bo może pomoże na pieczenie. W momencie nałożenia jeszcze większe pieczenie.

Kupując kremy też patrzę na recenzje i kupuje tylko te dobre.

Nie brałam antybiotyków docelowo na skórę - ale w ostatnich 2-3 latach kilkukrotnie brałam antybiotymi na inne problemy i nie zauwazyłam poprawy stanu skóry.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2023-09-17 o 11:19
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:32   #1267
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Sera o prostym składzie: próbowałam The Ordinary (niacidamine+zinc i inne), kwas hialuronowy, witamina C, peptydy, sera z mieszankami nawilżającymi. Po otwarciu trzymane w lodówce. Ogromna większość z nich powoduje pieczenie już przy nakładaniu.

Przed chwilą popsikałam się Panthenolem 10% bo może pomoże na pieczenie. W momencie nałożenia jeszcze większe pieczenie.

Kupując kremy też patrzę na recenzje i kupuje tylko te dobre.

Nie brałam antybiotyków docelowo na skórę - ale w ostatnich 2-3 latach kilkukrotnie brałam antybiotymi na inne problemy i nie zauwazyłam poprawy stanu skóry.
A nie puchniesz? nie czerwieniejesz? To tylko odczucie czy skóra jest faktycznie podrażniona?

Na panthenol nie patrz, bo mnie też piecze po popsikaniu a nie mam jakichś większych problemów (ten sam pantenol w piance powodował u mnie zaczerwienienie ).
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-17, 11:32   #1268
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Sera o prostym składzie: próbowałam The Ordinary (niacidamine+zinc i inne), kwas hialuronowy, witamina C, peptydy, sera z mieszankami nawilżającymi. Po otwarciu trzymane w lodówce. Ogromna większość z nich powoduje pieczenie już przy nakładaniu.

Przed chwilą popsikałam się Panthenolem 10% bo może pomoże na pieczenie. W momencie nałożenia jeszcze większe pieczenie.

Kupując kremy też patrzę na recenzje i kupuje tylko te dobre.

Nie brałam antybiotyków docelowo na skórę - ale w ostatnich 2-3 latach kilkukrotnie brałam antybiotymi na inne problemy i nie zauwazyłam poprawy stanu skóry.

To zrezygnuj z tych serum.
Polecam krem z apteki avene tolérance

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ing-cream.html

Sama go teraz uzywam. Mam skore bardzo wrazliwa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:42   #1269
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Zarzuciłam, ale nawet jak kilka miesięcy nie używam retinoidów to sytuacja się nie poprawia.


[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89671531]Może to uczulenie na jakiś składnik występujący w wielu kremach (np. jakiś konserwant)?
.[/QUOTE]

Też mi to przemknęło przez głowę.
Ja miałam problemy z piekącą skórą, która alergicznie reaguje na wszystko, w momencie kiedy zaczęła mi wychodzić alergia na mleko. Z tym, że ja miałam mega bardzo mocne zaostrzenie, łącznie z puchnięciem powiek. Jak wyszło w testach alergocznych, że to może być mleko to po jego odstawieniu problem zniknął.
Ciężko powiedzieć czy u Ciebie coś podobnego.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To zrezygnuj z tych serum.
Polecam krem z apteki avene tolérance

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ing-cream.html

Sama go teraz uzywam. Mam skore bardzo wrazliwa.
Jedynie, jeśli dobrze rozumiem, to problem leży nie tylko w serach, ale w znaczącej większości kosmetyków.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:50   #1270
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89671531]Może to uczulenie na jakiś składnik występujący w wielu kremach (np. jakiś konserwant)?
Dlatego maski o minimalnym składzie nie prowokują podrażnienia.
Rozważałaś alergologa / testy alergiczne kontaktowe?




Z tego powodu jestem bardzo ostrożna jeśli chodzi o zwierzanie się osobom z pracy.
Przyjaźnie po 30 roku życia - jak najbardziej.
Z osobami z poprzedniej pracy - tzn. jeśli ja lub ta druga osoba odeszła ze wspólnej firmy, wtedy zaczynała rozwijać się przyjaźń.
Z osobami z aktualnej pracy rozmawiam nie tylko na tematy "pracowe", rozmawiam też o wakacjach, hobby, planach na przyszłość, rodzinie. Ale to rozmowy towarzyskie, bez zwierzeń. Zwierzenia - to tylko z osobami z którymi już nie pracuję.[/QUOTE]Też mam opory przed nadmierna wylewnością przed osobami z którymi pracuje. Już raz się na tym przejechałam. Możliwe że to mi się tak zakodowalo w głowie, że hamuje mnie to przed nawiązaniem bliższej relacji z kimś z pracy.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 11:54   #1271
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89671531]Może to uczulenie na jakiś składnik występujący w wielu kremach (np. jakiś konserwant)?
Dlatego maski o minimalnym składzie nie prowokują podrażnienia.
Rozważałaś alergologa / testy alergiczne kontaktowe?




Z tego powodu jestem bardzo ostrożna jeśli chodzi o zwierzanie się osobom z pracy.
Przyjaźnie po 30 roku życia - jak najbardziej.
Z osobami z poprzedniej pracy - tzn. jeśli ja lub ta druga osoba odeszła ze wspólnej firmy, wtedy zaczynała rozwijać się przyjaźń.
Z osobami z aktualnej pracy rozmawiam nie tylko na tematy "pracowe", rozmawiam też o wakacjach, hobby, planach na przyszłość, rodzinie. Ale to rozmowy towarzyskie, bez zwierzeń. Zwierzenia - to tylko z osobami z którymi już nie pracuję.[/QUOTE]


Tez jestem ostrozna. W sytuacjach zawodowych pytania osobiste zawsze mnie krepuja. Zwlaszcza zadane publicznie i/lub osoby, ktore slabo znam.

Na wizazu zauwazylam, ze ludzie maja czesto odwrotnie. Narzekaja, ze inni sie za malo nimi interesuja i chcieliby dostawac wiecej pytan.

Ja tam wole jak ludzie schodza z mojego tematu. Ale moze to wynikac z tego, ze z takiego zainteresowania nic dobrego nie wynika. I glownie takie mam doswiadczenia. Do tego zle znosze krytyke, zwlaszcza w sprawach, w ktorych jestem osobiscie zaangazowana.

Doszlo do tego, ze teraz to ludzie musza mi udawadniac, ze naprawde maja dobre intencje. W razie jakichkolwiek watpliwosci najchetniej nie poruszam z nimi osobistych tematow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-17, 12:58   #1272
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy przy zmianie przychodni trzeba się wypisać z poprzedniej i jakoś przenieść dokumentację, czy wystarczy się zapisać do nowej?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 14:43   #1273
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie o Hydrolat lawendowy
Czy mogę bezpiecznie używać na twarz hydrolatu lawendowego który ponad tydzień leżał w samochodzie nagrzanym pewnie do +40 stopni? Butelka nie była otwierana jeśli to ma znaczenie.

Smutne jest to co piszecie o nierównych przyjaźniach.
Ja nie mam ani jednej koleżanki a co dopiero przyjaciółki, serio ani jednej. Znajomych z pracy nie liczę bo to tylko kolezanki na "cześc" żadnych prywatnych relacji. Gdybym nie miała wspaniałego partnera to chyba zwariowalabym z samotności. Chociaż już i tak trochę zdziczalam i często nie umiem się zachować przy ludziach, np. jestem za bardzo wylewna, za dużo się uśmiecham, jestem zbyt wesoła. To raczej odstarsza ludzi ode mnie
Ja bym go nie użyła.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 15:14   #1274
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Wizaż słynie z wątków "olaboga, mam 25 lat i bez faceta, już nic mnie nie czeka!", więc w tym klimacie, ale trochę przewrotnie spytam:
Znalazłyście przyjaźń po 30-stce? Przyjaciółkę, bliską osobę, taką do odwiedzin u siebie w domach, do wypadów na miasto, do gadania i milczenia. To możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba tak, w wieku 35 lat. Chociaż jestem bardzo nieufna, otwieram się powoli ale znalazlam osobę, której mogę się pożalić i nie słyszę, że przesadzam. Na szczęście idzie to z obydwu stron.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 15:52   #1275
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Wizaż słynie z wątków "olaboga, mam 25 lat i bez faceta, już nic mnie nie czeka!", więc w tym klimacie, ale trochę przewrotnie spytam:
Znalazłyście przyjaźń po 30-stce? Przyjaciółkę, bliską osobę, taką do odwiedzin u siebie w domach, do wypadów na miasto, do gadania i milczenia. To możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie, a z chęcią poznałabym.



Niby z koleżankami z pracy dogadywałam się spoko, ale koniec pracy - koniec relacji. Mam wrażenie, że ludzie chętnie rozmawiają, lecz nie chcą ciągnąc znajomości na grunt prywatny.



Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Zarzuciłam, ale nawet jak kilka miesięcy nie używam retinoidów to sytuacja się nie poprawia.

Odbudowałaś naprawdę dobrze bh? Jak obudowujesz to skupiasz się wyłącznie na tym. Żadne wit. c, czy cokolwiek, co może podrażnić. Niacynamid super, ale też zależy jakie stężenie.



Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Czy przy zmianie przychodni trzeba się wypisać z poprzedniej i jakoś przenieść dokumentację, czy wystarczy się zapisać do nowej?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

Zapisujesz się do nowej. Nie musisz się wypisywać z poprzedniej. Przy czym, jeśli chciałam dokumentację musiałam sama o nią poprosić.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 16:10   #1276
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie o Hydrolat lawendowy Czy mogę bezpiecznie używać na twarz hydrolatu lawendowego który ponad tydzień leżał w samochodzie nagrzanym pewnie do +40 stopni? Butelka nie była otwierana jeśli to ma znaczenie.
Nałóż może na nogi lub ręce?
Balabym się nakładać na twarz.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Od 2-3 lat każdy krem na twarz sprawia, że twarz mnie swędzi albo piecze. Zwłaszcza wieczorami, ale nie tylko. Kiedyś tak nie miałam, raczej miałam twarz tłustą, trądzikową ale "bezbolesną". Teraz pod 40, nie jestem w stanie spać bo mnie piecze. Albo budzę się w nocy z powodu piekącej cery.

Swędzi mnie po wszystkich kremach z olejami. Retinoidy, witamina C wiadomo. Peptydy też. Ostatnio kupiłam kilka kremów z ceramidami, żeby "odbudować warstwę ochronną skóry" - rezultat ten sam. Kupiłam kilka kremów dla cer z rosacea, żeby walczyć z nadreaktywnością, ale mam wrażenie, że raczej powodują większe zaczerwienienie.

Jedyne co wydaje się tego nie prowokować to maski algowe i drożdzowe o minimalnym składzie, ale tyle pielęgnacji mi nie wystarczy.

Ma ktoś tak? Nie każcie mi iść do dermatologa, bo byłam u wielu.
Długie lata miałam tak że każdy krem mnie podrażniał, nic nie mogłam używać. Kilka lat temu trafiam do kosmetyczki która wdrożyła mi taka pielęgnację że nic się nie dzieje, żadnych podrażnień, łzawienia oczu, zaczerwienienia skóry.

Może szkodzi Ci coś z podstawowej pielęgnacji. Poszukaj dobrej kosmetyczki.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 17:48   #1277
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Czy przy zmianie przychodni trzeba się wypisać z poprzedniej i jakoś przenieść dokumentację, czy wystarczy się zapisać do nowej?

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Tylko się zapisujesz i nic więcej

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 18:27   #1278
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Ja bym go nie użyła.
[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89671661]Nałóż może na nogi lub ręce?
Balabym się nakładać na twarz.

[/QUOTE]

Tak myślałam że strach na twarz Dziękuję
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 19:01   #1279
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie o Hydrolat lawendowy
Czy mogę bezpiecznie używać na twarz hydrolatu lawendowego który ponad tydzień leżał w samochodzie nagrzanym pewnie do +40 stopni? Butelka nie była otwierana jeśli to ma znaczenie.

Smutne jest to co piszecie o nierównych przyjaźniach.
Ja nie mam ani jednej koleżanki a co dopiero przyjaciółki, serio ani jednej. Znajomych z pracy nie liczę bo to tylko kolezanki na "cześc" żadnych prywatnych relacji. Gdybym nie miała wspaniałego partnera to chyba zwariowalabym z samotności. Chociaż już i tak trochę zdziczalam i często nie umiem się zachować przy ludziach, np. jestem za bardzo wylewna, za dużo się uśmiecham, jestem zbyt wesoła. To raczej odstarsza ludzi ode mnie
Szkoda ze bidaka prawie ugotowałaś , poza tym ze pewnie stracił wszystko co dobre, to nic mu nie jest. Wiele kobiet trzyma kosmetyki w łazience, gdzie temp. Latem jest ponad 25 st, serum z vitC można w zasadzie wyrzucić, a w zasadzie większość kosmetyków

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-17, 19:04   #1280
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89671754]Szkoda ze bidaka prawie ugotowałaś , poza tym ze pewnie stracił wszystko co dobre, to nic mu nie jest. Wiele kobiet trzyma kosmetyki w łazience, gdzie temp. Latem jest ponad 25 st, serum z vitC można w zasadzie wyrzucić, a w zasadzie większość kosmetyków

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]

Ajc bo to było tak że kupiłam ten hydrolat w destylarni w Prowansji i nocowałam w hotelach bez lodówek w pokojach (dziwne ale w żadnym z 13 hoteli nie było lodówek) i tak się to stało
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 19:15   #1281
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ajc bo to było tak że kupiłam ten hydrolat w destylarni w Prowansji i nocowałam w hotelach bez lodówek w pokojach (dziwne ale w żadnym z 13 hoteli nie było lodówek) i tak się to stało
Ojj.... mogłaś chociaż zabrać bidaka do hotelu. Jeśli nie śmierdzi, możesz zużyć do twarzy, może spróbuj wcześniej na nadgarstach.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 19:51   #1282
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89671531]Może to uczulenie na jakiś składnik występujący w wielu kremach (np. jakiś konserwant)?
Dlatego maski o minimalnym składzie nie prowokują podrażnienia.
Rozważałaś alergologa / testy alergiczne kontaktowe?




Z tego powodu jestem bardzo ostrożna jeśli chodzi o zwierzanie się osobom z pracy.
Przyjaźnie po 30 roku życia - jak najbardziej.
Z osobami z poprzedniej pracy - tzn. jeśli ja lub ta druga osoba odeszła ze wspólnej firmy, wtedy zaczynała rozwijać się przyjaźń.
Z osobami z aktualnej pracy rozmawiam nie tylko na tematy "pracowe", rozmawiam też o wakacjach, hobby, planach na przyszłość, rodzinie. Ale to rozmowy towarzyskie, bez zwierzeń. Zwierzenia - to tylko z osobami z którymi już nie pracuję.[/QUOTE]

Jestem tego samego zdania. Sama mam przyjaciółkę z pracy ale w sumie pracowałyśmy razem tylko miesiąc i to na stanowiskach gdzie wogole nie byliśmy że sobą konkurencja.

W poprzedniej pracy dość mocno sie przejechałam. Wydawało mi się że mam z pewną osobą dość fajne relacje, a potem okazało się że zaczęła podburzać szefostwo na mój temat, bo po prostu za mocno zaczęłam się rozwijać i bała się mojej konkurencji.

Pogadanie o ☠☠☠☠☠☠☠ach jak najbardziej w pracy tak. Ale na poważniejsze tematy które mogą jakoś rzutować na pracę nigdy.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 21:23   #1283
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
W czym trzymacie dokumenty, kartę bankowa itp? Ja mam takie coś, ale porwały mi się te folie w środku i szukam nowego. Gdzie mogę takie kupić? Bo jak patrzyłam, to są tylko okładki na paszport, albo wizytownik że w środku ma ze 20 takich przegródek, a ja potrzebuję z pięciu Załącznik 7793875

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
W takim samym trzymam. Jak się rozwali to kupuje w Auchan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 08:29   #1284
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89671754]Szkoda ze bidaka prawie ugotowałaś , poza tym ze pewnie stracił wszystko co dobre, to nic mu nie jest. Wiele kobiet trzyma kosmetyki w łazience, gdzie temp. Latem jest ponad 25 st, serum z vitC można w zasadzie wyrzucić, a w zasadzie większość kosmetyków

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]




Ale dlaczego do wyrzucenia serum z wit. C?
Witamina C zaczyna się rozpadać dopiero w 70 st C.


Hydrolat tez raczej powinien być odporny na temperaturę około 40 st, jeśli był fabrycznie zamknięty, a więc nie zanieczyszczony ewentualnie bakteriami, raczej nic mu nie jest, powstawał raczej w wyższych temperaturach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2023-09-18 o 08:31
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 09:23   #1285
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale dlaczego do wyrzucenia serum z wit. C?
Witamina C zaczyna się rozpadać dopiero w 70 st C.


Hydrolat tez raczej powinien być odporny na temperaturę około 40 st, jeśli był fabrycznie zamknięty, a więc nie zanieczyszczony ewentualnie bakteriami, raczej nic mu nie jest, powstawał raczej w wyższych temperaturach.

Tylko, ze na poludniu Francji w tym roku byly alerty upalow, podawali nam w mediach francuskich statystyki smierci z powodu temperatury. Nawet na ich standardy bylo mega goraco. W Paryzu (raczej polnoc Francji bywalo prawie 40 st), tam przy morzu srodziemnym moglo byc i powyzej…

Dodaj do tego, ze blacha samochodu w sloncu sie sporo nagrzewa i serio mogli miec te 70 st w bagazniku. Takze zaniesienie do klimatyzowanego pokoju w hotelu nawet bez lodowki bylo jedyna szansa by ten kosmetyk przetrwal.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 09:29   #1286
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Kojarzę (z filmików o nie zostawianiu dzieci i zwierząt w samochodach) eksperyment, w którym zostawione w słońcu auto w kilka minut nagrzało się w środku do 60 stopni.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 09:45   #1287
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tylko, ze na poludniu Francji w tym roku byly alerty upalow, podawali nam w mediach francuskich statystyki smierci z powodu temperatury. Nawet na ich standardy bylo mega goraco. W Paryzu (raczej polnoc Francji bywalo prawie 40 st), tam przy morzu srodziemnym moglo byc i powyzej…

Dodaj do tego, ze blacha samochodu w sloncu sie sporo nagrzewa i serio mogli miec te 70 st w bagazniku. Takze zaniesienie do klimatyzowanego pokoju w hotelu nawet bez lodowki bylo jedyna szansa by ten kosmetyk przetrwal.



Hydrolaty uzyskuje się przez wypłukiwanie składników parą, więc raczej powstają w temperaturach dość wysokich, około 100 st C a nawet wyższych jeśli para jest pod ciśnieniem.



To oznacza, ze ten kosmetyk jest w pełni nadający się do użycia, warunki w jakich przebywał nie przekraczają warunków w jakich powstał.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 10:18   #1288
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tylko, ze na poludniu Francji w tym roku byly alerty upalow, podawali nam w mediach francuskich statystyki smierci z powodu temperatury. Nawet na ich standardy bylo mega goraco. W Paryzu (raczej polnoc Francji bywalo prawie 40 st), tam przy morzu srodziemnym moglo byc i powyzej…

Dodaj do tego, ze blacha samochodu w sloncu sie sporo nagrzewa i serio mogli miec te 70 st w bagazniku. Takze zaniesienie do klimatyzowanego pokoju w hotelu nawet bez lodowki bylo jedyna szansa by ten kosmetyk przetrwal.
Ja często bywam na południu FR, w tym roku byłam sama i dzień w dzień był skwar od 37° w górę, ja dobrze znoszę upały a wyjście do sklepu po wodę do picia to było wejście na Mount Everest, myślałam że zdechne od tych upałów. Miałam tam pojechać jeszcze raz w sierpniu, bo wypatrzyłam kilka rzeczy do kupienia, poza tym mam zaprzyjaźniona właścicielke mieszkania ale zrezygnowałam właśnie przez ten skwar niemożliwy do życia.
Kiedys ludzie mieli tam plantacje, obecnie rolnicy stają się grupą zubożała na południu, bo nic im nie rośnie przez zmiany klimatu. Kto może i nie ma tam "kotwic" typu praca, ucieka z tego regionu, szczególnie jeśli jest rolnikiem. Tam rolnictwo umarło od ocieplenia klimatu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 11:40   #1289
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Kojarzę (z filmików o nie zostawianiu dzieci i zwierząt w samochodach) eksperyment, w którym zostawione w słońcu auto w kilka minut nagrzało się w środku do 60 stopni.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
A ja kojarze odcinek serii o mega skapcach i tam pokazywali kobiete, ktora blache z surowymi ciasteczkami kladzie w samochodzie za szyba i one sie pieka.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-18, 17:16   #1290
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale dlaczego do wyrzucenia serum z wit. C?
Witamina C zaczyna się rozpadać dopiero w 70 st C.


Hydrolat tez raczej powinien być odporny na temperaturę około 40 st, jeśli był fabrycznie zamknięty, a więc nie zanieczyszczony ewentualnie bakteriami, raczej nic mu nie jest, powstawał raczej w wyższych temperaturach.
Vit c jest bardzo miestabilna, szybko sie utlenia, wszędzie są zalecenia żeby przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu wujek Google powie więcej. Na większości kosmetyków jest notka o sposobie przechowywania- poniżej 25 st.
Z tego samego powodu od lat nie kupuje żadnych kosmetyków latem- zaczynam w październiku/ listopadzie, kończę max w kwietniu/ maju.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-09 22:18:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.