Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 18:44   #1
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46

Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie ?


Witam , na forum jestem nowa ale podoba mi sie dlatego ez chce sie tu udzielic i zaczerpnac porady .

Mam 165 cm wzrostu i zaczelam z waga 57/58 kg a pragne uzyskac 50 kg.
Tak więc od poczatku stycznia postanowilam przejsc na diete DUKANA ,
I faze przeszlam prawidlowo i rozpoczelam II faze jednak czulam sie zle w tej diecie zaczelam miec problemy z wyproznianiem zle samopoczucie itd ;/pociagnelam ja do 25 stycznia a moja waga wynosila juz 54/55 kg .
Jednak ze wzgledu na zdrowie postanowilam cos zmienic i poprostu zdrowiej sie odrzywiac i nie byc na zadnej diecie !
Ale przed tym jednak po miesiecznym postowaniu od slodyczy i kalorycznych potraw zlozylo sie tak ze 3 dni pod rzad zjadlam po 2 kawalki pizzy i w jeden dzien jeden kawalek wuzetki ...(akurat 3 imprezy pod rzad )

ale po tych "tlustych "dniach postanowilam wprowadzic zmiany w zycie ! zaczelam jesc 4/5 malych posilków dziennie nastepnie pije duzo wody 2 l dziennie do tego zadnych sokow itd, nie slodze uzywam czasem slodzika tez zadko .
W moich posilkach wzoruje sie na diecie Dukana jednak stosuje dni tylko proteiny z warzywami bo te dni samo proteinowe mi szkodzily .... zdrowie najwazniejsze .!
A problem w tym ze stanelam dzisiaj 31 stycznia rano na wage i pokazala 56 kg ;/;/;/
Załamałam sie bo w sumie z tej diety wykluczylam dni czysto proteinowe reszta zostala ... W czym tkwi problem ? Moze to ma zwiazek z tymi wykroczeniami co wczesniej pisalam ? Ja wiem ze taz zmiana z "diety" trwa tylko kilka dni tak wiec :

Chcialabym sie zapytac czy jesli bede stosowac dalej taki sposob zywienia to czy waga zacznie spadac w dół ?

Przedstawie swoje przykladowe dzienne menu :

Sniadanie :
jajecznica z 2 jajek z odrobina ketchupu
drink-200ml mleka rozrobionych z woda razem 300 ml do tego 2 lyzki otrab owsianych i blonnika ,3 lyzki proteiny sojowej
100g serka wiejskiego light

2 sniadanie:
sałatka z kurczakiem

przed obiadem:
serek light z ogorkiem i pomidorem

obiad : filecik z kurczak z sosem czosnkowym(jog nat i czosnek i sol) do tego wazywa na patelnie najczesniej brokuly

kolacja : serek light 150 g z pomidorem

Czy moj organizm jakos inaczej zareagował na brak tych dni czysto proteinowcyh czy to przez to 3 dniowe " wykroczenie" , czy jaki tego powod ze przytylam ?
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 23:11   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Nie napisalas ile dni minelo odkad jestes na tej nowej diecie - tzn ten etap po tzw "tlustych" dniach. A to dosc wazne.

Ja sie na Dukanie nie znam - nie stosowalam tej diety. Ale ten drink zwlaszcza z proteinami sojowymi - jestes pewna ze to az takie zdrowe?

A powiedz jak u Ciebie ze sportem i alkoholem? Prawie nic nie napisalas o napojach (no ok woda, ale tylko?) i jaki tryb zycia prowadzisz.

Jaki bilans energetyczny starasz sie trzymac? Czy tez moze nie liczysz kalorii?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 12:36   #3
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

A mi się wydaje że na Dukanie straciłaś 3 kilo wody po prostu. Teraz jesz normalnie i woda wróciła. Też tak miałam. Na dukanie "schudłam'' kilka kilo ale to oczywiste że to nie był tłuszcz Od kiedy stosujesz '' nową'' dietę ? Zdrowe chudnięcie to kilogram na tydzień. Ale czasami waga po prostu stoi i trzeba to przeczekać .
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:00   #4
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie napisalas ile dni minelo odkad jestes na tej nowej diecie - tzn ten etap po tzw "tlustych" dniach. A to dosc wazne.

Ja sie na Dukanie nie znam - nie stosowalam tej diety. Ale ten drink zwlaszcza z proteinami sojowymi - jestes pewna ze to az takie zdrowe?

A powiedz jak u Ciebie ze sportem i alkoholem? Prawie nic nie napisalas o napojach (no ok woda, ale tylko?) i jaki tryb zycia prowadzisz.

Jaki bilans energetyczny starasz sie trzymac? Czy tez moze nie liczysz kalorii?
Natej nowej diecie jestem dopiero 10 dni tak wiec wszytsko przedemna mysle

Czemu drink z proteina sojowa mialby byc zly? ta proteine dostalam od mojego wujka ktory jest zawodowym sportowcem i ta proteine uwzglednia w swojej diecie prawdopodobnie na mase miesniowa ...
ale Czy moze masz jakies informacje ze jest nie zdrowa chetnie chcialabym sie dowiedziec czegos bo nie wiem ?

Co do sportu to 2 razy w tygodniu mam treningi siatkowki po 2 godziny oprocz tego przynajmniej raz w tygodniu cwicze w domu od 40 min do 1/1,5 godziny -zalezy ile mam wolnego czasu I w tych cwiczeniach skacze na skakance , cwicze na twisterze , robie roznego rodzaju sklony , wymachy , pozniej znowu skakanka i cwiczenia z ciezarkami wymachy sklony itd na koniec brzuszki - jestem po tych cwiczeniach zmeczona i spocona wiec chyba dobrze to robie

Alkoholu pije rzadko a jak juz jakas okazja to do 5 kieliszkow wodki ale to sie zdaza raz na 3 miesiace , piwo moze sie zdazyc raz w miesiacu ale to tez zadkosc u mnie .

Pije wode niegazowana , cherbaty przerozne ale najczesciej zwykla sage , wode z magnezem (takie pastylki do rozpuszczania) , kawe z mlekiem bez cukru - to raz do dwóch w miesiacu
i to tyle.

Przestraszylam sie bo jak przestalam z tym dukanem to przybylo mi tego ale juz jest -1 kg wiec chyba wszystko w porzadku bedzie dalej .
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:05   #5
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

A kalorie to tak do 1000 kcal ciagu dnia to juz max jest .
A najczesciej to ok miedzy 800/900 kcal jest

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Natej nowej diecie jestem dopiero 10 dni tak wiec wszytsko przedemna mysle

Czemu drink z proteina sojowa mialby byc zly? ta proteine dostalam od mojego wujka ktory jest zawodowym sportowcem i ta proteine uwzglednia w swojej diecie prawdopodobnie na mase miesniowa ...
ale Czy moze masz jakies informacje ze jest nie zdrowa chetnie chcialabym sie dowiedziec czegos bo nie wiem ?

Co do sportu to 2 razy w tygodniu mam treningi siatkowki po 2 godziny oprocz tego przynajmniej raz w tygodniu cwicze w domu od 40 min do 1/1,5 godziny -zalezy ile mam wolnego czasu I w tych cwiczeniach skacze na skakance , cwicze na twisterze , robie roznego rodzaju sklony , wymachy , pozniej znowu skakanka i cwiczenia z ciezarkami wymachy sklony itd na koniec brzuszki - jestem po tych cwiczeniach zmeczona i spocona wiec chyba dobrze to robie

Alkoholu pije rzadko a jak juz jakas okazja to do 5 kieliszkow wodki ale to sie zdaza raz na 3 miesiace , piwo moze sie zdazyc raz w miesiacu ale to tez zadkosc u mnie .

Pije wode niegazowana , cherbaty przerozne ale najczesciej zwykla sage , wode z magnezem (takie pastylki do rozpuszczania) , kawe z mlekiem bez cukru - to raz do dwóch w miesiacu
i to tyle.

Przestraszylam sie bo jak przestalam z tym dukanem to przybylo mi tego ale juz jest -1 kg wiec chyba wszystko w porzadku bedzie dalej .
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:33   #6
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Nie chudniesz bo 900-1000 kcal dziennie to za mało. Do tego ćwiczysz!!! Spokojnie można jeść 1500 , uprawiać sport i chudnąć. A jak jesz tylko 900-1000 kcal to spowalniasz tylko metabolizm. Wiele dziewczyn dziwi się że mało je i nie chudnie. No i właśnie o to chodzi
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 18:03   #7
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Czyli bardziej pozywne posilki tak ?

A co powiesz w temacie tej proteiny sojowej ?
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 18:07   #8
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Cytat:
Napisane przez Agnes010 Pokaż wiadomość
Czyli bardziej pozywne posilki tak ?

A co powiesz w temacie tej proteiny sojowej ?
No tak, po prostu więcej jedz,ale zdrowych rzeczy
A co do proteiny sojowej to nie mam pojęcia,ale sama nazwa mnie przeraża, nie cierpię soi a dodana do mleka którego też nie cierpię.. koszmar Ale domyślam się że zawiera dużo białka i to taki energy drink proteinowy. Jest wiele innych źródeł protein,więc co kto lubi...
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 20:02   #9
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

taki paradoks ze trzeba jesc zeby schudnac heh
ale ja o tym wlasnie wiedzialam zaczynajac diete i wlasnie gdy jem tak sobie ok 900kcal to czuje sie swietnie i nie jestem glodna zmeczona tylko pelna energi itp. wiec czy jak moj organizm przyzwyczail sie do tych 900 zwieksze kcal do 1300 kcal to odchydzanie nie stanie ?
czytalam o odchudzaniu dosc duzo i chodzi o to zeby jesc mniejsza ilosc kalori od ilosci zapotrzebowania energetycznego organizmu czyli zeby organizm czerpal energie juz z zapasow tluszczowych a nie z nadmiaru kalori .... wiec czy jak zwieksze do 1300 to sie czasem nie zrownowazy i waga bedzie stala w miejscu a co gorsza organizm nie ebdzie spalal tkanki tluszczowej ?
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 20:23   #10
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Zapotrzebowanie dorosłej kobiety to około 2000 kcal. A wiadomo że tyle nie zjesz. Jeśli jesz mało i nie chudniesz to spróbuj trochę podnieść kalorycznośc i wtedy się przekonasz
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 20:54   #11
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

ok sproboje na jakis czas i zobaczymy jak to wyjdzie

Chce uzyskac 50 kg tak do maja/czerwca mysle ze daje sobie na te 5/6 kg bardzo duzo czasu co tez mi chyba na zdrowsze wyjdzie i bez jojo ... dobrze mysle?
bo wiesz schudnac to moglabym to w 2 tygodnie glodzac sie to bez sensu ! pozniej jojo i tyje sie 2 razy wiecej !

nie sztuka jest schudnac -to proste , sztuka jest tą wage utrzymac

wiec ja moge troszeczke poeksperymentowac i znalesc ten idealny sposob dla mnie zeby miec ladna szczupla wysportowana sylwetke

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

O i czytalam twoje cwiczenia na boczki i brzuch mysle ze mi sie przydadza i uwzglednie je w swoich cwiczeniach na boczki bo ja tez sie zmagam z tym problemem tylko ze ja te boczki mam nie tyle co z boku ale z tylu tak bardziej tak jakby na plecach tzn po bokach tez sa ... moze tak wytlumacze ze sa wieksze jak patrze sie do lustra stojac do niego plecami czy te cwiczenia tez pomagaja na to ?
I wlasnie ogolnie to mam takie bardziej tluste plecy ,wałeczek pod linia zapiecia stanika i nad , moze wiesz jak to zrzucic ?
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 21:04   #12
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Sama chce zrzucić 6 kilogramów do czerwca I dla mnie sztuką jest schudnąć cokolwiek Bo bardzo szybko się zrażam i kocham tłuste i niezdrowe jedzenie, naprawdę Ale teraz uparłam się na maksa.
A czy te ćwiczenia działają- nie wiem Właśnie chce się przekonać Też mam takie boczki o których piszesz. Jestem generalnie szczupła, tylko te boki i oponka na brzuchu nie dają mi żyć. To właśnie dlatego że nie jem normalnie jak człowiek tylko pochłaniam olbrzymie ilości jedzenia. Teraz próbuję się ograniczyć i jeść same zdrowe rzeczy. Jest ciężko,ale jak tylko pierwszy kilogram poleci to już będę miała motywację. Dopiero 2 dzień jestem na diecie( znów) i pierwszy dzień ćwiczyłam. Mam nadzieję że wytrwam i osiągnę cel- upragniona , okrągła pięćdziesiątka.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 21:46   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Ile Wy macie wzrostu? Dla mnie 50 kg byloby ponizej BMI - ale jestem wysoka.

Cytat:
Napisane przez Agnes010 Pokaż wiadomość
A kalorie to tak do 1000 kcal ciagu dnia to juz max jest .
A najczesciej to ok miedzy 800/900 kcal jest

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Natej nowej diecie jestem dopiero 10 dni tak wiec wszytsko przedemna mysle

Czemu drink z proteina sojowa mialby byc zly? ta proteine dostalam od mojego wujka ktory jest zawodowym sportowcem i ta proteine uwzglednia w swojej diecie prawdopodobnie na mase miesniowa ...
ale Czy moze masz jakies informacje ze jest nie zdrowa chetnie chcialabym sie dowiedziec czegos bo nie wiem ?

Co do sportu to 2 razy w tygodniu mam treningi siatkowki po 2 godziny oprocz tego przynajmniej raz w tygodniu cwicze w domu od 40 min do 1/1,5 godziny -zalezy ile mam wolnego czasu I w tych cwiczeniach skacze na skakance , cwicze na twisterze , robie roznego rodzaju sklony , wymachy , pozniej znowu skakanka i cwiczenia z ciezarkami wymachy sklony itd na koniec brzuszki - jestem po tych cwiczeniach zmeczona i spocona wiec chyba dobrze to robie

Alkoholu pije rzadko a jak juz jakas okazja to do 5 kieliszkow wodki ale to sie zdaza raz na 3 miesiace , piwo moze sie zdazyc raz w miesiacu ale to tez zadkosc u mnie .

Pije wode niegazowana , cherbaty przerozne ale najczesciej zwykla sage , wode z magnezem (takie pastylki do rozpuszczania) , kawe z mlekiem bez cukru - to raz do dwóch w miesiacu
i to tyle.

Przestraszylam sie bo jak przestalam z tym dukanem to przybylo mi tego ale juz jest -1 kg wiec chyba wszystko w porzadku bedzie dalej .
Jak czytam dawke energetyczna to tez jestem za tym bys ja zwiekszyla, zwlaszcza ze cwiczysz. Posilkow nie zwiekszaj tylko dodaj jakis jeden. Poza tym za malo spozywasz tluszczow. Serek light? no bez przesady, zwykly wiesniak wystarczy. I dorzuc jakies orzechy, slonecznik czy cos takiego.

Sportowcy to w ogole zjadaja czasem takie rzeczy o ktorych sie nie snilo filozofom
Przy tym ten drink to i tak lekka pilka. Mimo wszystko soja nie jest zalecana przy odchudzaniu.

5 kieliszkow wodki - to nie tak malo ale jak rzadko, to bez przesady. Pytalam bo u mnie wlasnie alkohol byl jedna z przyczyn, dla ktorych mialam dlugo problemy ze zrzuceniem wagi. Takie sa skutki bycia imprezowiczka. Inne bledy jakie robilam to picie energy drinkow (normalnie to bomba kaloryczna), cocacoli. Samo odstawienie tych napoi dalo bez diety 3 kg mniej w bardzo krotkim czasie, potem wprowadzalam diete bialkowa typowa dla redukcji.

Aha te tabletki z magnezem - przeczytaj sobie ich sklad. I przejdz jak faktycznie musisz na zwykle do polykania.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2011-02-02 o 21:49
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 13:37   #14
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ile Wy macie wzrostu? Dla mnie 50 kg byloby ponizej BMI - ale jestem wysoka.

No tak, u mnie 50 po już poniżej ale 52 już norma. ja mam 168. jak dojdę do 52 i stwierdzę że moje boczki i wałek na brzuchu się zmniejszyły to na pewno zaprzestanę
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 14:45   #15
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Ja mam 165 , 50 kg to jest zalozenie maksymalne ze napewno nie ponizej 50 kg , ale tak jak poprzedniczka jesli stwierdze ze moja figura jest ok na wiekszej wadze to stopniowo powoli bede wychodzic z diety
A to wyobrazam sobie tak ze stopniowo bede zwiekszac dzienna kalrycznosc
0 50-100 kcal np co 2 tygodnie oraz zwieksze wysilek fizyczny zeby tak jaky moze nakrecic ten moj "nowy "metabolizm i to wychodzenie z diety mysle ze powinno trwac pororwnywalnie dlugo jak bycie na samej diecie , co o tym myslice wtedy organizm przyzwyczai sie do spalania wiekszej ilosci kcal hmm ?

Jak wy to sobie pozniej wyobrazacie zby jojo nie bylo co?
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 15:40   #16
idiota91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 13
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Czym jest dieta bez aktywności fizycznej?
spalaniem glikogenu z mięśni? raczej tak
nie chce mi sie czytać wszystkiego, ale najłatwiejszą metodą na zrzucenie wagi jest aktywność fizyczna (palisz tłuszcz)! dieta zbilansowana powinna być na 0
idiota91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 15:47   #17
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Cytat:
Napisane przez Agnes010 Pokaż wiadomość
Ja mam 165 , 50 kg to jest zalozenie maksymalne ze napewno nie ponizej 50 kg , ale tak jak poprzedniczka jesli stwierdze ze moja figura jest ok na wiekszej wadze to stopniowo powoli bede wychodzic z diety
A to wyobrazam sobie tak ze stopniowo bede zwiekszac dzienna kalrycznosc
0 50-100 kcal np co 2 tygodnie oraz zwieksze wysilek fizyczny zeby tak jaky moze nakrecic ten moj "nowy "metabolizm i to wychodzenie z diety mysle ze powinno trwac pororwnywalnie dlugo jak bycie na samej diecie , co o tym myslice wtedy organizm przyzwyczai sie do spalania wiekszej ilosci kcal hmm ?

Jak wy to sobie pozniej wyobrazacie zby jojo nie bylo co?
Też się nad tym zastanawiałam. Na pewno kalorie trzeba dodawać wolno,stopniowo. Sama nie wiem jak to będzie Ale śledzę jadłospisy, dotychaczas moje Utrzymanie wyglądało bardziej jak Przytycie właśnie Myślę że jeśli będę chudła powoli ( kilogram na tydzień to byłby supces) a poźniej bede jadła 'normalnie'' to powinno być dobrze. No, okaże się. Na pewno nie rzucę się na jedzenie bo moja dieta R jest przyjemna i nie myślę ciągle o tym żeby zjeść coś złego
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 17:49   #18
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

A napisz co jesz i swoje jakies dzienne menu bo ciekawa jestem jaki ty masz sposob

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Mi tez sie jakos nie chce jesc tych "złych " rzeczy no ale wiadomo ze jednak czasem pokusa sie znajdzie np wczoraj byly urodziny mamy zjadlam salatke czyli przepisowo no i jak to urodziny bylo pyszne ciacho juz chcialam sie skusic na kawaleczek ale ostatecznie wzielam na paluszek z wierzchu troche polewy czekoladowej i oblizalam ;D ot na tym sie skonczylo moje grzeszenie ;D
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 18:59   #19
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Moje 3-dniowe menu.

Wtorek.
Śniadanie: owsianka, 4 łyżki płatków 1 otrębów, Pol szklanki mleka 2 proc
II śn – twarożek wiejski z zieleniną, kiełkami i pomidorkami cherry
Przed obiadem- kawałek chleba domowego z Ramą
Obiad- makaron pełne ziarno z pomidorami cebula i czosnkiem kurczakiem oraz ziołami
Kolacja – 2 ‘’kromki’ chlebka domowego z serkiem homo i kiełkami

Litr zielonej herbaty

2 dzien


Śniadanie 13.00,( tak, wstałam o 12.00) 3 kromki( małe dość) chleba domowego żytniego z kiełkami i serkiem homo naturalnym.grejpfrut
Obiad 16.00 miseczka warzyw na patelnię, duży talerz makaronu żytniego z całym serkiem wiejskim, pomidorkami cherry i zieleniną podsmażane na 2 łyżkach oliwy z oliwek
Podwieczorek 18.00 jogurt naturalny
Kolacja 21.00 kromka, jajecznica 2 jajka, kiełki, szczypior łyżka oliwy

3 dzien

Śniadanie 12.00 - szklanka mleka 2 proc, 4 łyżki owsianych górskich
14.00 ogromne jabłko
14.40 serek homo naturalny( pół) 3 migdały

Obiad 17.00 pół szklanki soczewicy czerwonej, miseczka kapusty kiszonej, filet z kurczaka ( cały , pojedynczy) podzielony na 2 kotlety, usmażony na łyżce oliwy z oliwek, obtoczony z jajku i otrębach pszennych. Generalnie wielka porcja.
Podwieczorek 19.00- jogurt naturalny z łyżeczką dżemu Łowicz owoce leśne, migdały, pestki dyni
30 min ćwiczeń
Kolacja 21.00 – pół piklinga wędzonego, 3 surowe marchewki.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 22:41   #20
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Ojej to w poprownaniu z moim menu to ty masz na bogato ... ja juz wprowadzilam wieksza ilosc wazyw i wogole jeden extra maly posileczek sie pojawil jest to najczesciej serek z czyms tam z ogorkiem czy na slotko z lyzka jogurtu owocowego

a Od kiedy tak jesz tzn moze ile dni ?
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 23:22   #21
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Temu nie chudniesz, ze te nawyki sa o kant pupy rozbic nieladnie mowiac

Poczytaj 10PZ i zacznij jesc jak czlowiek, bo to co teraz sobie robisz to masakra.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 13:24   #22
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Cytat:
Napisane przez Agnes010 Pokaż wiadomość
Ojej to w poprownaniu z moim menu to ty masz na bogato ... ja juz wprowadzilam wieksza ilosc wazyw i wogole jeden extra maly posileczek sie pojawil jest to najczesciej serek z czyms tam z ogorkiem czy na slotko z lyzka jogurtu owocowego

a Od kiedy tak jesz tzn moze ile dni ?
Mało jesz- spowalniasz metabolizm- wolniej chudniesz!
Musisz jeść więcej. Mój jadłospis jest skromny, właśnie ja też nie jem dużo. Ale mam zamiar dodać co nie co. Przejrzyj jadłospisy na 'Nasze codzienne jadłospisy" i wtedy zobaczysz
A jem dopiero od 4 dni. Mam zamiar miesiąc Ale oczywiście nie tak rygorystycznie. Dodaję do tego lekkie ćwiczenia i masaż

Siema Wyrak
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 18:26   #23
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Narc, twoja dieta nazywa się ,, zero bialka"? nie rozumiem ... ?
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 18:50   #24
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
Narc, twoja dieta nazywa się ,, zero bialka"? nie rozumiem ... ?
jakie zero białka ?????? codziennie jem białko na obiad, na kolację
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:43   #25
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

patrzylam na te podane 3 dni wyzej. jesli jesz wiecej, to nie bylo mego postu
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:35   #26
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

no jem, jem , staram się
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:56   #27
Agnes010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 46
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

A u mnie cos sie nareszcie ruszylo , wazylam sie rano i jest 54,3 kg ;D
Po miesiacu dietowania zmierzylam sie rowniez w najszerszym punkcie mojego brzucha czyli objelam moje boczki i oponke na brzuszku centrymetrem i jest -4cm czyli 85 , czyli cos dietka dziala

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

i cwiczenia oczywiscie ..
Agnes010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 13:22   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Cytat:
Napisane przez idiota91 Pokaż wiadomość
Czym jest dieta bez aktywności fizycznej?
spalaniem glikogenu z mięśni? raczej tak
nie chce mi sie czytać wszystkiego, ale najłatwiejszą metodą na zrzucenie wagi jest aktywność fizyczna (palisz tłuszcz)! dieta zbilansowana powinna być na 0
dziewczyna pisze, ze cwiczy, poza tym dieta tez jest wazna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:33   #29
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Co do tych diet typu Dukan, bo to chyba też nisko węglowodanówka.
Najpierw organizm pozbywa się nadmiaru wody więc przy dietach LC( Low-Carb) na początku waga spada szybko.
Tutaj o węglowodanach i gospodarce wodnej:

http://www.ajcn.org/content/20/2/157.full.pdf

To jest wielki plus takich diet, bo taki nadmiar wody nie dość że często powoduję nadciśnienie to jeszcze oszpeca wizualnie

Co do soi:

http://www.soyonlineservice.co.nz/03toxins.htm

http://w-strzelec.webpark.pl/soja.html


Cytat:
Napisane przez Agnes010 Pokaż wiadomość
taki paradoks ze trzeba jesc zeby schudnac heh
ale ja o tym wlasnie wiedzialam zaczynajac diete i wlasnie gdy jem tak sobie ok 900kcal to czuje sie swietnie i nie jestem glodna zmeczona tylko pelna energi itp. wiec czy jak moj organizm przyzwyczail sie do tych 900 zwieksze kcal do 1300 kcal to odchydzanie nie stanie ?
czytalam o odchudzaniu dosc duzo i chodzi o to zeby jesc mniejsza ilosc kalori od ilosci zapotrzebowania energetycznego organizmu czyli zeby organizm czerpal energie juz z zapasow tluszczowych a nie z nadmiaru kalori .... wiec czy jak zwieksze do 1300 to sie czasem nie zrownowazy i waga bedzie stala w miejscu a co gorsza organizm nie ebdzie spalal tkanki tluszczowej ?
Ta teoria kalorii i bilansu energetycznego niezbyt się sprawdza.
Nie patrz na kalorie, ludzie chudną nawet przy dietach ok 3000kcal.
Szczerzej pisałem o tym tutaj: Post: 2011-01-24, 17:17 #79

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497856&page=3

Chodzi o proporcje BTW.

Co do ćwiczeń na boki, to różne skręty i ćwiczenia typu:

http://www.youtube.com/watch?v=nk7RksvqGQs

Jak dla mnie nie ma lepszego ćwiczenia na boki


Cytat:
Napisane przez idiota91 Pokaż wiadomość
Czym jest dieta bez aktywności fizycznej?
spalaniem glikogenu z mięśni? raczej tak
nie chce mi sie czytać wszystkiego, ale najłatwiejszą metodą na zrzucenie wagi jest aktywność fizyczna (palisz tłuszcz)! dieta zbilansowana powinna być na 0
Różnica polega na tym że samą dietą bez ćwiczeń można uzyskać bardzo dobre wyniki a tylko ćwicząc (bez diety) można nawet przytyć.

Strona 15: Kompensacja, czyli dlaczego od sportu się nie chudnie

http://nowadebata.pl/wp-content/uplo...Debata.pl_.pdf
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 22:26   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czemu nie chudne gdy zmienilam nawyki zywieniowe? czy to minie po jakims czasie

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Ta teoria kalorii i bilansu energetycznego niezbyt się sprawdza.
Nie patrz na kalorie, ludzie chudną nawet przy dietach ok 3000kcal.
Dlaczego sie nie sprawdza? Dopoki spalasz wiecej niz zjesz, to chudniesz.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.