lutowana biżuteria - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-13, 16:16   #1291
szrapnel
Raczkowanie
 
Avatar szrapnel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 108
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ja osobiście użyłam szczypiec, bo nigdzie w Lublinie nie mogę dostać ramki do brzeszczotu :/ Ale spiłowałam końce, żeby ładnie przylegały itd.
Ramka do brzeszczotów:

poszukaj w budowlanych(rzadko), lub w modelarskich - nazwy gesztelka, nie każdy kojarzy, wiec polecam ogólniejsza, czyli ramkę do brzeszczotów włośnicowych.

jeszcze raz lopatologicznie o lutówkach?
borax - czyli kwas borowy, możesz dostać w każdej aptece,
mieszasz to z woda aby powstała gęstą zawiesina, źle się rozpuszcza, nakładaj papkę(ta papka się lekko pieni i krystalizuje wiec z umiarem)

na początek polecam abdek, jest jednorodny w konsystencji. Łatwopalny... ehh przy tych używanych mililitrach myślę ze palnik będzie bardziej niebezpieczny ;D

-miedz ma wyższa temperaturę topnienia wiec i trudniej się ja lutuje, -kółeczko musi mieć kolor jasno pomarańczowy żeby złapało,
-lut miedziany nie płynie tak szybko jak srebrny wiec i jego musisz przyłożyć (nie cala pałeczkę tylko ucięty kawałek) i całość sekund podgrzewać.
-najważniejsze: czy na pewno jest to drut miedziany czy tylko miedziowany(nie śledziłem dyskusji wiec z góry przepraszam jeśli przeoczyłem
__________________
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=15590
"złe dobrego początki"
szrapnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 21:10   #1292
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: lutowana biżuteria

Wyedytowalam bo napisalam bzdure.
http://www.arexpol.pl/product_info.php?products_id=305 - jakies lutowki

Edytowane przez Calluna_Vulgaris
Czas edycji: 2012-03-17 o 21:17
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 21:42   #1293
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez szrapnel Pokaż wiadomość
Ramka do brzeszczotów:

poszukaj w budowlanych(rzadko), lub w modelarskich - nazwy gesztelka, nie każdy kojarzy, wiec polecam ogólniejsza, czyli ramkę do brzeszczotów włośnicowych.

jeszcze raz lopatologicznie o lutówkach?
borax - czyli kwas borowy, możesz dostać w każdej aptece,
mieszasz to z woda aby powstała gęstą zawiesina, źle się rozpuszcza, nakładaj papkę(ta papka się lekko pieni i krystalizuje wiec z umiarem)

na początek polecam abdek, jest jednorodny w konsystencji. Łatwopalny... ehh przy tych używanych mililitrach myślę ze palnik będzie bardziej niebezpieczny ;D

-miedz ma wyższa temperaturę topnienia wiec i trudniej się ja lutuje, -kółeczko musi mieć kolor jasno pomarańczowy żeby złapało,
-lut miedziany nie płynie tak szybko jak srebrny wiec i jego musisz przyłożyć (nie cala pałeczkę tylko ucięty kawałek) i całość sekund podgrzewać.
-najważniejsze: czy na pewno jest to drut miedziany czy tylko miedziowany(nie śledziłem dyskusji wiec z góry przepraszam jeśli przeoczyłem
Dzięki za info
Zanabyłam lut do miedzi, taki z budowlanego i jest cholernik tak twardy, że niczym się go nie utnie Stępiłam na nim PORZĄDNE duże szczypce i lipa. Zrobiłam zatem tak, że kładłam kółeczko, jak już się nagrzało to przystawiałam do kółeczka całą laskę tego lutu, chwilę potrzymałam i ogrzewałam ją i "tylko" trzeba było wyłapać odpowiedni moment zabrania pałeczki lutu. Czyli tak co 5-te kółko wyszło, reszta ma narośla z nadmiaru lutu
Chyba jednak zainwestuję kiedyś w lut srebrny. Bo tym to nie wyrobię bardziej precyzyjnych kształtów.
A drut jest 100% miedziany

A o tym, że ramkę można dostać w modelarskich to nie wiedziałam W Lublinie są chyba 2, z czego jeden ma wejście wspólne razem z sex-shopem To chyba dla tych panów, co nie wiedzą, czego chcą od życia A w drugim mnie kochają Przyniosłam kiedyś im plecionkę z wystającą żyłką, pokazałam i mówię, że szukam precyzyjnego kleju żeby supełki zabezpieczyć. Pan właściciel dziwnie się na mnie popatrzył
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 22:27   #1294
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Zanabyłam lut do miedzi, taki z budowlanego i jest cholernik tak twardy, że niczym się go nie utnie Stępiłam na nim PORZĄDNE duże szczypce i lipa.
Nie dało się spłaszczyć tego lutu młotkiem?? i potem dopiero ciąć go szczypcami na małe kawałeczki??
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:32   #1295
szrapnel
Raczkowanie
 
Avatar szrapnel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 108
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dzięki za info
Zanabyłam lut do miedzi, taki z budowlanego i jest cholernik tak twardy, że niczym się go nie utnie Stępiłam na nim PORZĄDNE duże szczypce i lipa.
nożyce do blachy z wspomaganiem np http://www.forst.pl/img/p/2159-2689-fullsize.jpg za 30-40 zeta można kupić w sklepach budowlanych, nic innego się nie sprawdziło. Młotkowanie tych pałeczek to ciężka sprawa - szkoda młotków i kowadełka bo na pewno się uszkodzą, a efekt będzie marny. Lut srebrny ma zbyt błyszczący kolor w połączeniu z miedzią, jak dla mnie.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
wejście wspólne razem z sex-shopem To chyba dla tych panów, co nie wiedzą, czego chcą od życia
- ojtam ojtam, może wiedza aż za dobrze ;D harder better faster stronger
__________________
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=15590
"złe dobrego początki"
szrapnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 00:24   #1296
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: lutowana biżuteria

Wracając do tematu z poprzedniej strony, nie myślałyście dziewczyny o polerkach magnetycznych? Z wsadem z igiełek stalowych? Lepiej dochodzą do trudno dostępnych miejsc niż bębnowe i może dla waszych kamieni delikatniejsze będą?
Poza tym poleruje się w nich z pół godziny max a nie całą noc.
Jeżeli do pojedynczych wyrobów to używacie to można by pokusić się o zrobienie, chociaż tego pewnie nie lubicie ;]. Może by wam wystarczyły mieszalniki magnetyczne?
__________________
Mój wątek

Edytowane przez kageki
Czas edycji: 2012-03-21 o 00:28
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 07:09   #1297
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Wracając do tematu z poprzedniej strony, nie myślałyście dziewczyny o polerkach magnetycznych? Z wsadem z igiełek stalowych? Lepiej dochodzą do trudno dostępnych miejsc niż bębnowe i może dla waszych kamieni delikatniejsze będą?
Poza tym poleruje się w nich z pół godziny max a nie całą noc.
?
Myśleć to pewnie niejedna z nas myślała. Kwestia ceny
Całonocne polerowanie ma tu związek z utwardzaniem, bo polerowanie dla polerowania jest ok już w godzinę - igiełki raczej tego nie zmienią [chyba, że się mylę?].
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2012-03-21 o 07:10
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 09:18   #1298
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: lutowana biżuteria

Masz racje nie utwardzą, ale za to ładnie polerują zakamarki, kulki tego nie zrobią, najpierw daje się na kulki, a następnie igiełki.
Kiedyś widziałem projekt mieszadła do piwa ;]
http://www.piwo.org/topic/603-jak-ta...o-magnetyczne/

To do naszych zastosowań musi mieć inaczej magnesy rozłożone, równo po okręgu mniej więcej w połowie promienia. I bardzo równo rozłożone żeby nie zrobił się z tego wibrator.
Edit:
Lepiej pierścień neodymowy i po kłopocie. Silniczek jakiś na to magnes płytkę z wycięciem na naczynie z tworzywa i wsio w zasadzie, jedynie jeszcze jakieś przełączanie kierunku obrotów by się przydało, ale to można ręcznie załatwić na upartego.

Może znajomy elektronik by to zrobił niewielkim kosztem.
Bo za 2k nie ma sensu chyba polerki kupować. Wy raczej po 1 rzeczy wrzucacie nie?

Wiem, że nie lubicie samoróbek, i zastanawiam się w zasadzie dlaczego? Awaryjność?
__________________
Mój wątek

Edytowane przez kageki
Czas edycji: 2012-03-21 o 09:23
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 11:47   #1299
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: lutowana biżuteria

Mam pytanie - jak ściągnąć nadmiar lutu?? Mam lut w drucie i się zagapiłam i mi się "ułamał" i lekko za dużo go jest w zlutowanym miejscu.....
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 14:31   #1300
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: lutowana biżuteria

Ja używam jakiś ściernych końcówek do dremela w tym celu.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 21:04   #1301
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: lutowana biżuteria

Jak zlutować żmijkę z takimi sztyftami?
Te kolczyki zrobiłam kilka dni temu, niestety linkę wkleiłam, bo nie mam pojęcia jakby to zlutować i nie mam lutu do srebra
Sztyft to taka rurka pusta w środku, w sam raz mieści się do niej żmijka.
Na przyszłość: włożyć do środka żmijkę z odrobiną lutu i podgrzać, czy jak?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kostki2.jpg (39,1 KB, 49 załadowań)
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 21:35   #1302
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: lutowana biżuteria

Mi się wydaje że dziewczyny wklejają żmijkę w rurkę...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 21:39   #1303
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: lutowana biżuteria

Ja też wkleiłam, ale lutowanie chyba pewniejsze. Tylko nie wiem czy się da
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 21:48   #1304
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

Się da ale trzeba uważać bo lut lubi płynąć, co w przypadku żmijki jest o tyle niefajne, że po prostu robi z niej drut Ja sobie radzę tak: oblewam lutówką wnętrze sztyftu i tę część żmijki, która ląduje w sztyfcie [ważne, żeby nie umoczyć dalej bo lut chętniej wtedy popłynie dalej]. Czyli przed położeniem żmijki na płasko po zanurzeniu w lutówce - czekamy, aż lutówka na żmijce wyschnie. Do środka daję drobinę lutu, wkładam żmijkę, kładę 1 mm od krawędzi sztyftu - starego, stalowego i do niczego mi już niepotrzebnego iglaka [na żmijce kładę - ważne, żeby przylegał do żmijki] . Dodaję drobinę lutu [wiórek ledwie widoczny dosłownie] na złącze żmijki z rurką. Ta operacja wymaga dużej dozy cierpliwości, jest to dla mnie najbardziej wnerwiający sposób lutowania bo wystarczy że ci się coś lekko osunie a iglak się osuwa, wiórek sobie leci gdzie chce. Można sobie darować "tego wiórka" w sumie, ja go daję "dla podwójnej pewności" bo nie widzę czy odpowiednio topi się ten kawałek w rurce.
I palnik w ruch.
Iglak absorbuje sporą część ciepłą więc trzeba tak trafić z płomieniem, coby się nie spaliła rurka zanim się rozgrzeje linka - ale poniekąd o to chodzi, by absorbował, uchroni przed popłynięciem lutu.
Pewnie cool pasta mogłaby tu być rozwiązaniem ale nie wiem, nie próbowałam, jak widać ja lubię sobie chyba utrudniać życie.
Nie ufam klejom w takich sprawach.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2012-03-21 o 21:55
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:00   #1305
IwonnaH
Raczkowanie
 
Avatar IwonnaH
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 371
Dot.: lutowana biżuteria

Mam nadzieję, że ktoś z Pań lub Panów lutujących jest aktualnie na Wizażu, bo właśnie kompletuję zamówienie i potrzebuję drobnej porady . Wszystko już mniej więcej mam skompletowane w zamówieniu, tylko się zastanawiam, jaką płytkę wybrać - skamolex, czy płytkę z węgla prasowanego ?
__________________
Mój wątek biżuteryjny
IwonnaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:06   #1306
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

skamolex sporo było o niej na forum
w skrócie: tania, lekka, bardzo dobrze odbija ciepło [nie chłonie go tak jak np cegła, dzięki czemu materiał się szybciej nagrzewa a jest to b. istotne przy większych pracach] no i da się w niej robić dziurki żeby np zlutować łapki do trzymania kamieni
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:08   #1307
IwonnaH
Raczkowanie
 
Avatar IwonnaH
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 371
Dot.: lutowana biżuteria

Dziękuję za radę , w takim razie zamawiam skamolex.
__________________
Mój wątek biżuteryjny
IwonnaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:19   #1308
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: lutowana biżuteria

A ja jeszcze powtórzę pytanie, które już gdzieś zadawałam, ale nie otrzymałam odpowiedzi (chyba).
Jak przetkać dyszę w dremelu versatip? Kurcze, używałam go dosłownie kilka razy, a mimo, że pojemniczek był naładowany, to płomyk taki malutki (przy ustawieniu płomienia na maksa). Podejrzewam, że mógł się przytkać.
I jeszcze jedno, też pewnie głupie, pytanie. Skąd wiadomo, że pojemnik jest na maksa nabity? Chodzi mi o to, żeby uniknąć "przeładowania" o ile to możliwe
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:23   #1309
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jak przetkać dyszę w dremelu versatip?
Nie znam, niestety, odpowiedzi na to pytanie ;(
Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno, też pewnie głupie, pytanie. Skąd wiadomo, że pojemnik jest na maksa nabity? Chodzi mi o to, żeby uniknąć "przeładowania" o ile to możliwe
Palnik nie da się przeładować Full poznasz po tym, że gaz będzie się rozpryskiwał wokół [coś w stylu, gdy wciskasz gaz źle dopasowując końcówkę]. Możesz bezpiecznie nabijać, ja zawsze dobijam palnik na full i odkładam puszkę z gazem, gdy ten zaczyna się rozpryskiwać.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 21:28   #1310
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: lutowana biżuteria

Właśnie o to mi chodziło, czy mi w ręku nie wybuchnie Ale ja to się tak wszystkiego boję, że nawet żarówki wymieniam przy wyłączonych korkach w całym mieszkaniu
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 21:39   #1311
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A ja jeszcze powtórzę pytanie, które już gdzieś zadawałam, ale nie otrzymałam odpowiedzi (chyba).
Jak przetkać dyszę w dremelu versatip?
Może jakiś gaz lipny masz? Włóż do myjki ultradzwiekowej? Przedmuchaj? Nie zatykał mi się nigdy, kombinuj.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:18   #1312
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: lutowana biżuteria

Nie mam myjki ultradźwiękowej

Edit. A gaz mam taki, co był tu polecany gdzieś kiedyś- ronsom, bo innego nie znalazłam w pobliżu miejsca zamieszkania.
Chwilowo i tak mam sporo nauki na głowie, toteż nie mam czasu, żeby wyczaić o co chodzi z tym palnikiem :/

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2012-05-23 o 22:22
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 11:03   #1313
szrapnel
Raczkowanie
 
Avatar szrapnel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 108
Dot.: lutowana biżuteria

dysze w standardowym palniku przecieram szczotka mosiężna, ale widzę ze w wersatip paprochy mogą się zbierać wewnątrz stożkowej tulejki.
Podobny problem miewałem używając aerografu i źle rozrobionej farby, wtedy pomagały pałeczki kosmetyczne. Spróbuj zrobić wycior z płatków kosmetycznych lub uciąć kawałek gąbki metalowej do mycia naczyń - ten sposób z gąbką będzie bardziej inwazyjny wiec uważaj aby nie naruszyć wylotu.
rozumiem że przedmuchiwanie gazem i kąpiel w ciepłym occie nie pomaga?
__________________
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=15590
"złe dobrego początki"
szrapnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 11:58   #1314
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: lutowana biżuteria

Cytat:
Napisane przez szrapnel Pokaż wiadomość
dysze w standardowym palniku przecieram szczotka mosiężna, ale widzę ze w wersatip paprochy mogą się zbierać wewnątrz stożkowej tulejki.
Podobny problem miewałem używając aerografu i źle rozrobionej farby, wtedy pomagały pałeczki kosmetyczne. Spróbuj zrobić wycior z płatków kosmetycznych lub uciąć kawałek gąbki metalowej do mycia naczyń - ten sposób z gąbką będzie bardziej inwazyjny wiec uważaj aby nie naruszyć wylotu.
rozumiem że przedmuchiwanie gazem i kąpiel w ciepłym occie nie pomaga?
Zaczął działać Więc chwilowo nieaktualne (mam nadzieję, że chwila potrwa długo).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 13:19   #1315
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: lutowana biżuteria

Witam
Zapchala mi sie koncowka do Dremela Versa Tip.
Jak ja odetkac?
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:24   #1316
Airiana
Raczkowanie
 
Avatar Airiana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55
Dot.: lutowana biżuteria

Słoneczka Wy moje ja w tym temacie startuję i bardzo chcę cos tam sobie sama zrobić - czy ktoś mógłby napisać co potrzebne jest początkującemu twórcy? Czy może jakiś odnośnik do rzeczy najważniejszych?
Jeśli się nie da - to oczywiście przestudiuję cały wątek, ale bardzo chciałabym zaoszczędzić troszkę czasu
Airiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:58   #1317
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: lutowana biżuteria

Płytka - najlepiej skamolex; lutówka lub abdek [płyn osłonowy z lutówką], lut, tu najlepiej w drucie 0,5 lub 0,8 [ja preferuje 0,5 LS70], palnik.
Powyższe: do srebra. Ale i miedź w ten sposób zlutujesz.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2013-02-19 o 22:59
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 20:27   #1318
Mariusz_d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: lutowana biżuteria

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post na tym forum. Mam trochę pytań związanych z lutowaniem.
1. Czym lutować większe elementy? Mam Dremela VersaTip. Cienkie druciki miedziane - do 1 mm lutuje się srebrem (LS70 bodajże ) spokojnie, ale jak chciałem sobie polutować sześcianik (bok długości ok 3 cm) to zlutowanie w narożniku 3 drutów (średnica ok 1,5 mm, miedź) było wyzwaniem.
Dremel ma za małą moc? Nie wyłapałem miejsca gdzie płomień ma najwyższą temperaturę?
2 Gdzie znaleźć lut miedziano-fosforowy o średnicy max 1 mm, mam 2 mm i wydaje mi się za gruby. Próba sklepania tego lutu (jak srebrnego) to porażka, pęka i dodatkowo wydaje mi się, że w środku coś jest (nie jest to jednorodny drut, bardziej jak tinol do lutowania elektroniki). Lutowanie sześcianu z drutu tym lutem powodowało powstawanie wręcz sopli w narożnikach.
To na razie tyle.
Pzdr
Mariusz
__________________
--
Pozdrawiam
Mariusz
Mariusz_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-15 21:27:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.