Zakaz palenia całkowity - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-06, 22:07   #1
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732

Zakaz palenia całkowity


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

Hmmmm teraz jest tak, że nie można palić jeśli nie jest wydzielone miejsce. Jak się zapatrujecie na usunięcie palarni?
Ja wychodzę z założenia że papierosy śmierdzą i nikt nie chce by mu dmuchać w twarz. W pewnych miejscach się nie pali, np na przystanku czy na przejściu dla pieszych w centrum miasta (dużo ludzi) ale... Pub? Jeśli jest wydzielone miejsce to jaki problem? Niepalący tam nie idą palący owszem i o teoretycznie wszyscy szczęśliwi.

A jeśli ktoś ma bar z sziszą i z tego żyje, jakiś stylizowany na Indie czy Egipt klub to co? Ma zlikwidować? Ktoś kto nie pali, do takich miejsc nie chodzi, więc jaki problem? Nie rozumiem trochę co to ma dać.
A co wy o tym myślicie?


Sytuacja niedawno. Siedzę sobie na osiedlu (nie żaden park czy plac zabaw) po prostu ławka z boczku i palę papierosa. Idzie babka z psem i krzyczy żebym jej kipów na ziemie nie rzucała bo dzieci się tym bawią. Przeszła 5 metrów a jej pies ozdobił chodnik odchodami, pani sobie poszła.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:14   #2
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Oooo, super! Wreszcie bede mogla pojsc do pubu w Polsce i nie smierdziec jak popielniczka po powrocie. Tak sie od tego smrodu odzwyczailam (tu ten zakaz jest juz 2 lata), ze chodze do pubow tylko w Irlandii. Tu tez bylo wielkie halo, ale puby wcale nie stracily klientow, a palacze maja wiecej okazji do poznania kogos jak wyjda na papieroska
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:16   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zakaz palenia całkowity

No dobra ale jeśli w Pubie jest palarnia to co ci ona robi? Ja popieram fakt żeby nie palić W PUBIE, ale w PALARNI pubu to jaki problem?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:19   #4
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Zakaz palenia całkowity

W Anglii nie mozna palic w pubach, sa wydzielone miejsca na wolnym powietrzu.
Na poczatku ludzie przeklinali ten pomysl, ale szybko sie przyzwyczaili i nie ma wiekszego problemu.
Mi sie ten pomysl podoba, bo jestem niepalaca . Palenie papierosow uwazam za jeden z glupszych nalogow .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:20   #5
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
No dobra ale jeśli w Pubie jest palarnia to co ci ona robi? Ja popieram fakt żeby nie palić W PUBIE, ale w PALARNI pubu to jaki problem?
W tym osobiscie nie widze zadnego.

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość

Sytuacja niedawno. Siedzę sobie na osiedlu (nie żaden park czy plac zabaw) po prostu ławka z boczku i palę papierosa. Idzie babka z psem i krzyczy żebym jej kipów na ziemie nie rzucała bo dzieci się tym bawią. Przeszła 5 metrów a jej pies ozdobił chodnik odchodami, pani sobie poszła.
Ale w rzucaniu petow na ziemie/chodnik juz niestety tak.

A ze opisana powyzej babka zachowala sie jak hipokrytka, to juz inna bajka.
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:24   #6
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Byłoby idealnie. Siedzenie w polskich pubach to udręka w porównaniu z USA czy UK. Sama lubie od czasu do czasu zapalić, ale gdyby był zakaz to nie byłoby dla mnie problemu. Mam nadzieję, że Polska się pod tym względem ucywilizuje. A shisha bar to przecież z założenia miejsce, do którego się przychodzi w celu palenia więc nie widzę problemu - niech sobie będzie. Niepalący raczej tam nie pójdzie.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:26   #7
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Ale założenie jest takie że nie będzie można wcale palić nawet w palarni

Cytat:
Papierosa będzie można ewentualnie zapalić tylko poza lokalem, bo nie będzie w nim nawet palarni - tak przewiduje najnowsza wersja projektu tak zwanej ustawy antynikotynowej.
no więc co z barami z sziszą? Nie wiem co to ma dać. Mają wyparować?
A jak właściciel ma ochotę nazwać bar "słodki papierosek" i dać przyzwolenie na palenie cygar sziszy i papierosów... to co?:}
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 22:28   #8
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
No dobra ale jeśli w Pubie jest palarnia to co ci ona robi? Ja popieram fakt żeby nie palić W PUBIE, ale w PALARNI pubu to jaki problem?
A, nie doczytalam. Hmmm... faktycznie, nie rozumiem do konca co zlego w palarni. Tyle, ze tutaj to miejsce do palenia musi byc na zewnatrz, tzn. moze byc tam dach, ale bez scian. Puby, ktore mialy taka mozliwosc maja jakies altany itp. W innych trzeba wyjsc przed pub. Chodzi chyba o to, zeby nie palic w zamknietych pomieszczeniach. Pomijajac ochrone niepalacych klientow pubu, glownie chodzilo o ochone pracownikow przed biernym paleniem. Moze dlatego w PL nie chca tez tych palarni, bo w koncu ktos tam musi posprzatac, wywietrzyc itp. Nie wiem.
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:33   #9
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość



no więc co z barami z sziszą? Nie wiem co to ma dać. Mają wyparować?
A jak właściciel ma ochotę nazwać bar "słodki papierosek" i dać przyzwolenie na palenie cygar sziszy i papierosów... to co?:}
To chyba wtedy bedzie mozna tam palic tylko shishe. bylam w takim barze i palilo sie tam tylko shishe wlasnie
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:35   #10
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zakaz palenia całkowity

we mnie to w żaden sposób nie uderza, nie palę więc odpowiada mi taki pomysł. Zawsze wracając z klubu śmierdzę dymem ( i nie, nie siedzę w miejscach wydzielonych dla palaczy).
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:35   #11
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zakaz palenia całkowity

:{ jestem ciekawa jakie będzie oficjalne oświadczenie właśnie w sprawie tych barów.

a i dziewczyny mieszkacie za granicą, jak to wygląda jeśli jest pub/bar z częścią zabudowaną i częścią na powietrzu? czy wtedy na powietrzu przy stoliczku można palić?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 22:40   #12
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez rapifen
dziewczyny mieszkacie za granicą, jak to wygląda jeśli jest pub/bar z częścią zabudowaną i częścią na powietrzu? czy wtedy na powietrzu przy stoliczku można palić?
Mozna . Jesli sa np stoliki na zewnatrz i jest zadaszone. Nawet ogrzewanie niektorzy wlasciciele montuja na zewnatrz .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:42   #13
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Zakaz palenia całkowity

rapifen po prostu wychodzisz i...palisz. A palisz mało, bo wychodzić się nie chce. Stoliczków nie widziałam, ale za to popielniczki/kosze. Ja jestem palaczem, ale mi się ten pomysł podoba.
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 22:59   #14
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
:{ jestem ciekawa jakie będzie oficjalne oświadczenie właśnie w sprawie tych barów.

a i dziewczyny mieszkacie za granicą, jak to wygląda jeśli jest pub/bar z częścią zabudowaną i częścią na powietrzu? czy wtedy na powietrzu przy stoliczku można palić?
Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Mozna . Jesli sa np stoliki na zewnatrz i jest zadaszone. Nawet ogrzewanie niektorzy wlasciciele montuja na zewnatrz .
Potwierdzam TZ mowi, ze nawet wystarczy brak dachu (cos w rodzaju malego dziedzinca) i juz mozna tam palic.
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 23:02   #15
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zakaz palenia całkowity

E to nie tak źle. :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 23:28   #16
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Zakaz palenia całkowity

jestem za. jedyny minus palenia na zewnatrz knajpy to biedne kelnerki, ktore musza tam wylazic na mroz w krotkim zazwyczaj rekawku zbierac z parapetow szklanki pozostawione przez palaczy :/
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 06:49   #17
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Popieram. Nie wychodze nigdzie wieczorami, bo nienawidze dymu (a nawet mam w małym stopniu uczulenie). Dla mnie to katorga siedziec w zadymionym pubie, dyskotece gdzie puszczaja ten dym dyskotekowy na parkiet. Wszystkie rzeczy, skora, włosy no wszystko śmierdzi. Poszłabym sobie z checia gdzies od czasu do czasu ale po prostu nie daje rady. A sale dla palacych i niepalacych to mity. Czesto jest tak, ze niepalacy musi przejsc przez sale dla palacych albo odwrotnie i i tak sie wszytsko miesza w powietrzu....

Przeszkadza mi tez palenie na ulicy. Ide chodnikiem, a przede mna osoba, ktora pali i cały dym leci na mnie.

Palarnie ok, tylko z b.db. wentylacja albo na zewnatrz zeby dym nie wlatywał na salę.

Nie przeszkadzaja mi osoby z e-papierosami. Zauważyłam, że coraz wiecej ich jest.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2010-01-07 o 06:50
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 07:05   #18
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Sadze, ze e papierosy to przyszlosc, o ile im pozwola zaistniec na dobre .
Z jednej strony papierosy analogowe sa be, trzeba je usuwac z miejsc publicznych, z drugiej e papierosy to ogromna konkurencja, wiec tez trzeba im podstawic noge, poniewaz lobbysci (tu uklon w strone firmy produkujacej plastry i gumy Nicorette oraz nie tylko) sie burza.

Od bardzo dawna nie pale, palilam zreszta bardzo krotko, ale cala sytuacja mnie troche smieszy.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 07:42   #19
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Jak dla mnie zakaz palenia mógłby obowiązywać wszędzie, jednak mam wątpliwości czy pastwo może narzucać rozwiązania w tym zakresie prywatnym właścicielom lokali.

Faktem jest jest, że obezwłądniający odór dymu jest głównym powodem dla którego bardzo ograniczyłam moją aktywność towarzyską. Jak pomyślę o pucowaniu się od stóp do głów, łącznie z praniem dosłownie wszystkiego zaraz po przyjściu z knajpy w środku nocy to mi się odechciewa do niej iść. No i co z torebką, całą jej zawartością i butami? Ich przecież nie wypiorę no i całe mieszkanie cuchnie, że się na wymioty zbiera.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 08:36   #20
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie zakaz palenia mógłby obowiązywać wszędzie, jednak mam wątpliwości czy pastwo może narzucać rozwiązania w tym zakresie prywatnym właścicielom lokali.

Faktem jest jest, że obezwłądniający odór dymu jest głównym powodem dla którego bardzo ograniczyłam moją aktywność towarzyską. Jak pomyślę o pucowaniu się od stóp do głów, łącznie z praniem dosłownie wszystkiego zaraz po przyjściu z knajpy w środku nocy to mi się odechciewa do niej iść. No i co z torebką, całą jej zawartością i butami? Ich przecież nie wypiorę no i całe mieszkanie cuchnie, że się na wymioty zbiera.

Strasznie wrażliwa jesteś Żeby ci zawartość torebki śmierdziala, tak, że Ci sie na wymioty zbiera to ktoś musiał Ci tam wypuszczać dym chyba ale whatever...
Ja sama palę, takie ograniczenia mnie nie ruszają bo i tak już teraz są takie "puby" które wprowadzily zakaz palenia- tylko, że do nich nie uczęszczam i niestety straciły swoją klientelę... Dlatego tez myślę, ze wiele włascicieli przeróznych knajpek i tak nie będą respektować tego zakazu.
Jeśli komuś tak strasznie przeszkadza zapach dymu - niech idzie do klubu, pubu gdzie się nie pali. Przecież takie są, o co chodzi? Zamiast siedzieć w domu na tyłku bo papieros-terorysta nie pozwala, bo buty będą smierdzieć, zawartość torebki... lol
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 08:42   #21
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Strasznie wrażliwa jesteś Żeby ci zawartość torebki śmierdziala, tak, że Ci sie na wymioty zbiera to ktoś musiał Ci tam wypuszczać dym chyba ale whatever...
Ja sama palę, takie ograniczenia mnie nie ruszają bo i tak już teraz są takie "puby" które wprowadzily zakaz palenia- tylko, że do nich nie uczęszczam i niestety straciły swoją klientelę... Dlatego tez myślę, ze wiele włascicieli przeróznych knajpek i tak nie będą respektować tego zakazu.
Jeśli komuś tak strasznie przeszkadza zapach dymu - niech idzie do klubu, pubu gdzie się nie pali. Przecież takie są, o co chodzi? Zamiast siedzieć w domu na tyłku bo papieros-terorysta nie pozwala, bo buty będą smierdzieć, zawartość torebki... lol
Akurat takie puby i kluby to w Polsce zdecydowana mniejszość, np. w moim wcale niemałym mieście takiego nie ma. Łatwo się mówi idz sobie do pubu dla niepalacych.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:00   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Jestem na tak aby zakaz wprowadzić.
W koncu moje nie palenie nikomu postronnemu nie szkodzi .

Co do szisz barów to jesli ktos tam idzie to raczej zdaje sobie sprawe jaki jest cel ,dwa nie palacz papierosow moze lubic palic sziszę ,"smrod" jest inny ,sziszy na ulicy nie zapalisz,jest to jednak inny rodzaj palenia niz ogolnodostepne papierosy.

Bedzie mozna pojsc z dzieckiem do restauracji (przypadek knajpa typu sfinks palacy wszedzie ,pytamy o miejsce dla niepalacych -owszem jest na koncu w wąskim korytarzu miedzy barem ,wc i wyjsciem na zaplecze więc gdy personel wychodzil nam wiało po nerkach:-/no czysta przyjemnośc socjalizowac dziecko .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:34   #23
ra3_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 430
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Nie palę papierosów aczkolwiek od czasu do czasu delektuję się shishą.
Poparłabym taki zakaz, jeśli można byłoby otwierać tzw. kluby dla palących.
__________________
Zachęcajmy dzieci do czytania książek!

ra3_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:40   #24
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Strasznie wrażliwa jesteś Żeby ci zawartość torebki śmierdziala, tak, że Ci sie na wymioty zbiera to ktoś musiał Ci tam wypuszczać dym chyba ale whatever...
Ja sama palę, takie ograniczenia mnie nie ruszają bo i tak już teraz są takie "puby" które wprowadzily zakaz palenia- tylko, że do nich nie uczęszczam i niestety straciły swoją klientelę... Dlatego tez myślę, ze wiele włascicieli przeróznych knajpek i tak nie będą respektować tego zakazu.
Jeśli komuś tak strasznie przeszkadza zapach dymu - niech idzie do klubu, pubu gdzie się nie pali. Przecież takie są, o co chodzi? Zamiast siedzieć w domu na tyłku bo papieros-terorysta nie pozwala, bo buty będą smierdzieć, zawartość torebki... lol
Pewnie Ty jako palaczka jesteś przyzwyczajona do tego dymu i smrodu i jest dla Ciebie naturalny, ale nie trzeba być przewrażliwionym, żeby drażnił, a wsiąknięty w ubranie, włosy czy torebkę - obrzydzał.

Klubów/pubów z całkowitym zakazem palenia jest bardzo mało. We Wrocławiu w centrum znam trzy knajpy, w których są wydzielone miejsca dla niepalących. W pozostałych, gdzie nie usiądziesz, tam i tak dociera dym.

Swoją drogą, nie wiedziałam, że na przystankach nie można palić. Dotyczy to wyłącznie obszaru pod wiatą? Już nie raz musiałam uciekać z jednego końca przystanku na drugi, bo dostałam chmurą prosto w twarz. Mogłabym w takiej sytuacji zwrócić komuś uwagę?
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:47   #25
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Strasznie wrażliwa jesteś Żeby ci zawartość torebki śmierdziala, tak, że Ci sie na wymioty zbiera to ktoś musiał Ci tam wypuszczać dym chyba ale whatever...
Ja sama palę, takie ograniczenia mnie nie ruszają bo i tak już teraz są takie "puby" które wprowadzily zakaz palenia- tylko, że do nich nie uczęszczam i niestety straciły swoją klientelę... Dlatego tez myślę, ze wiele włascicieli przeróznych knajpek i tak nie będą respektować tego zakazu.
Jeśli komuś tak strasznie przeszkadza zapach dymu - niech idzie do klubu, pubu gdzie się nie pali. Przecież takie są, o co chodzi? Zamiast siedzieć w domu na tyłku bo papieros-terorysta nie pozwala, bo buty będą smierdzieć, zawartość torebki... lol
Nie powiedziałabym, że to wrażliwość (nawet z przymrożeniem oka). Ja po przyjsciu z pubu (rzaaaadko sie zdarza) wietrze buty i torebke przez dobre 2 dni na balkonie. Myje włosy z 5 razy a i tak czuje smród dymu na nich przez cały kolejny dzien jak i nie dłuzej....

Myślę, że własciciele pubow zyskaliby nowych klientów, bo niepalacych jest coraz wiecej.

Mieszkam w Poznaniu i szczerze mowiac nie znam zadnego klubu/pubu tylko dla niepalacych.

Pomine już fakt, że stanie koło kogos, kto pali w autobusie czy w kolejce w sklepie jest naprawde niefajnym przezyciem, ale tego wyeliminowac sie raczej nie da.

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, nie wiedziałam, że na przystankach nie można palić. Dotyczy to wyłącznie obszaru pod wiatą? Już nie raz musiałam uciekać z jednego końca przystanku na drugi, bo dostałam chmurą prosto w twarz. Mogłabym w takiej sytuacji zwrócić komuś uwagę?
Z tego co wiem, w Poznaniu zakaz obejmuje wiatę i 10 m wokół. Ja zawsze zwracam uwage.

edit: a najbardziej to mnie denerwuja pety lezace dosłownie wszedzie. No ludzie. Zdeptujesz papierosa i wyrzucasz do kosza, a nie zostawiasz i sobie idziesz....
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2010-01-07 o 09:50
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:48   #26
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Mnie by się taki zakaz podobał
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:53   #27
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Zakaz palenia całkowity

ja przez papierosy przestałam chodzić do pudów i klubów. mi to po prostu straszliwie śmierdzi i momentalnie mam migrenę i jest mi niedobrze.
po za tym, że smierdzi przecież truje, jak ktoś chce sobie palić to niech pali ale z dala ode mnie i niech się sam delektuje swoim przyszłym rakiem.
pomysł, niech sobie idzie do klubu gdzie się nie pali to trochę durny jest;P sorry ale akurat niepalący mają tutaj więcej racji niż palacze. mam nadzieje, że kiedyś się to zmieni i będzie można iść ulicą nie krztusząc się wyziewami oraz do klubu gdzie palacze będą sobie smrodzić na zewnątrz w lub w takiej palarni z prawdziwego zdarzenia
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:57   #28
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, nie wiedziałam, że na przystankach nie można palić. Dotyczy to wyłącznie obszaru pod wiatą? Już nie raz musiałam uciekać z jednego końca przystanku na drugi, bo dostałam chmurą prosto w twarz. Mogłabym w takiej sytuacji zwrócić komuś uwagę?

Oczywiscie ze tak.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 10:32   #29
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Ja sama paliłam i to dośc długo...jednak mimo to uważam, że pomysł aby nie palic w pubach jest świetny.Nawet kiedy paliłam, nie lubiłam zapachu tytoniu, nie ukrywajmy to nie są perfumy!Miło jest wrocic z imprezy i nie byc przesiąkniętym dymem.
Mieszkajac w Irlandii byłam wniebowzięta, że wracając do domu nigdy nie śmierdzialam fajkami.
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 10:36   #30
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Zakaz palenia całkowity

Jestem za calkowitym zakazem palenia w miejscach publicznych

A jak ktos chce to w swoim domku niech jara
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.