Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-07, 09:17   #151
nervica
Raczkowanie
 
Avatar nervica
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Antwerpia, Belgia
Wiadomości: 190
Dot.: Microgynon 21 >> większe piersi?

Niezależnie od tego jakie tabletki się przyjmuje (microtynon, cilest itd.), zdarza się, że piersi są na początku nabrzmiałe. Ale JEŻELI już się to zdarzy, to po około miesiącu/dwóch wszystko wraca do normy. Tak po prostu ciało czasem reaguje na zmianę hormonów. Zauważ, że niektórym kobietom przed okresem również piersi "puchną". Natomiast już nie te czasy, że się tyje po tabsach Humorki mogą się niestety pojawić. To chyba najczęstsza zmora kobietek zabezpieczających się hormonalnie

Obiło mi się czasem o uszy, że komuś nad wyraz nie służą jakieś tabletki (właśnie np. cera), ale to jest zazwyczaj kwestia źle dobranych pigułek.

PS. Ja też biorę Microgynon 21 (obecnie mam kilkumiesięczną przerwę), a piersi jak były, tak są na swoim miejscu I nie muszę inwestować w specjalnie większe staniki niż dotychczas.
__________________


Ludzi poznaje się po ich śmieciach.


(Oliver Brown)
nervica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 09:21   #152
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Microgynon 21 >> większe piersi?

no cóż ja tabletki biorę od 2 lat i faktycznie rozmiar powięszył sie o jeden.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 12:07   #153
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Microgynon 21 >> większe piersi?

piersi nie rosą od tych tabletek ani zadnych innych nabrzmienie piersi jest jednym z możliwych efektów ubocznych mi nic od tabletek nie urosło
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:03   #154
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

w aptece mogą jeszcze nie mieć, ale wystarczy, że poprosisz i zamówią ci stediril w kilka godzin.

Stadiril jest już w hurtowniach farmaceutycznych i wielu aptekach (sobie juz kupiłam). zmienili mu trochę opakowanie, tzn. ma nieco inne wymiary- być może zmiana linii produkcyjnej była przyczyna długiej nieobecności (ale pewnie nei jedyną, bo inne firmy takie zmiany wprowadzaja duużo szybciej i bez brkaów).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 20:24   #155
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Microgynon 21 >> większe piersi?

mi też urośły i nie wróciły do normy a biorę już ponad pół roku,dla mnie to pozytywny nawet skutek uboczny
ale niestety trochę przytyłam ale walczę nad tym
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 20:59   #156
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

kurcze a ja pytam o nie w aptekach i zadna z babek mi o zamowieniu ich nie powiedziala...tylko mowia ciagle, ze nie ma i juz;/ musze jeszcze raz sie wybrac.dzieki za info
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:07   #157
0000ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
Arrow Rigevidon - wątek zbiorczy

mam pytanie, od jakiegos czasu zazywam rigevidon i poprostu nie mam wowczas ochoty na seks. gdy mam okres i tabletek nie przyjmuje jest wtedy przeciwnie. czy ma to zwaizek z tabletkami? jesli tak to czy sa jakies tabletki ktore moge przyjmowac bez wplywu na ochote na seks. dziekuje. jesli to wazne to mam 22 lata
0000ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 14:56   #158
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: rigevidon

Tabletki niestety dość często powodują spadek libido. Spróbuj zmienić tabletki. Nie podam ci na które konkretnie, bo każde wpływają inaczej na każdego człowieka. Te które Tobie obniżą libido, komus innemu mogą je wręcz podnieść.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:11   #159
xstorka22
Raczkowanie
 
Avatar xstorka22
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z Mazowsza
Wiadomości: 164
Dot.: rigevidon

Zgadzam się z Tutusią...kazdy orgaznizm reaguje na tabletki zupełnie inaczej, dlatego nie ma "złotego srodka", który byłby odpowiedni dla wszystkich kobiet...Jedyną radą jest zmiana pigułek i przekonani się czy te nie powodują tych skutków ubocznych co tabletki, które przyjmujesz w tym momencie...

Pozdrawiam,
__________________
Żeby kogoś zdobyć zrobimy wszystko, a gdy już go zdobędziemy nie robimy nic...



Jesteśmy razem http://www.suwaczek.pl/cache/f7cb21a0aa.png

Jesteśmy małżeństwem http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008...800830.png</a>

2 cs
xstorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 19:11   #160
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: rigevidon

zgadzam sie z dziwczynami-rozmowa z ginekologiem i zmiana tabletek i sprawa powinna sie wyjasnic
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:10   #161
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: rigevidon

No niestety tabletki moga powodowac brak ochoty n seks lub wręcz przeciwnie wzomożona ochotę .Nie ma na to reguły tez jakie tabletki jak działają , bo nasze organizmy róznie moga je przyjąć.

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 09:47   #162
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

sluchajcie mam pytanie czy u was w miescie pojawil sie juz stediril??u mnie dalej go nie ma moze jak bede wiedziala ze w innych miastach jest to w aptece bede mogla poprosic o sprowadzenie ich do mojego miasta..a moze jest ktos z Gliwic i mi napisze gdzie mozna dostac stediril??bylabym bardzo wdzieczna bo niedlugo wyjezdzam i musze sie zaopatrzyc przynajmniej w 4 opakowania..a microgynon drogo wychodzi w porownaniu do stedirilu.z gory dzieki za odpowiedz
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 07:09   #163
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

up up
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 07:51   #164
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

Nie musisz kupować Microgynonu Rigevidon kosztuje niewiele więcej od Stedirilu, a jest jego zamiennikiem. Ma identyczny skład.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 15:50   #165
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

Rigevidon kosztuje chyba prawie 8 zl wiec to troche wiecej niz 3 zl za stediril...dlatego ciagle go szukam w aptekach a lekarz mi ciagle teraz ten microgynon wciska w zastepstwie;/
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 16:22   #166
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

jestem z Gliwic, jutro moze popytam sie w paru aptekach, ale nie obiecuje a Ty w jakiej bylas ?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 17:45   #167
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

najlepiej szukac na stronie producenta!

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 17:51   #168
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

Cytat:
Napisane przez san_g
Rigevidon kosztuje chyba prawie 8 zl wiec to troche wiecej niz 3 zl za stediril...dlatego ciagle go szukam w aptekach a lekarz mi ciagle teraz ten microgynon wciska w zastepstwie;/
Jezu, to powiedz mu, że chcesz Rigevidon, przecież to jest to samo. Nie rozumiem - chcesz dostać Stediril za 3zł, ale nie chcesz w zamian kupić odpowiednika za 8zl, tylko kupujesz ten droższy bo lekarz Ci go przepisuje. Ginekolodzy często tak robią, bo mają korzyść z przepisywania danego leku. Trzeba się upomnieć, że wolisz cos innego, tańszego.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 20:28   #169
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

Lovisa- rigevidon jest tanszy o zlotowke od microgynonu wiec mi juz nie zalezy czy to bedzie ten czy ten ale chce poprostu dorwac stediril jak podobno jest w Wawie to powinien byc tez u mnie w aptekach a nie ma
Lilithin-ja bylam w 6 aptekach znaczy na rynku,w mojej osiedlowej "pod aniolem" na Asnyka i bylam na zubrzyckiego,na sikorniku,na pogotowiu w aptece (tam zawsze mieli no a teraz nic;/) i na Gwarkow w aptece-gdzie babka zrobila wielkie oczy i powiedziala ze nic nie wie o powrocie stedirilu na rynek
Asia26-ja nawet napisalam maila do producenta to mi napisali ze wroci pod koniec kwietnia a tu wielki guzik
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-26, 14:50   #170
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

znalazlam stediril w jednej z aptek jutro lece po recepte...
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 19:55   #171
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

san_g, blagam, napisz w jakiej
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 21:54   #172
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

ale w tajemincy:P bylam w tesco dzisiaj na zakupach i cos mnie podkusilo zeby pojsc do tamtejszej apteki i co sie okazalo tabletki sa od tygodnia juz
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:05   #173
peppergirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

ekhem...
wiesz, nie wiem na ile istotny jest dla Ciebie czynnik finansowy (z tonu postów wnioskuję że owszem istotny), ale na Twoim miejscu nie trułabym się tanim gównem...
Te tanie tabletki są tanie, bo są refundowane, a są refundowane, bo są traktowane jako lekarstwo na wahania gospodarki hormonalnej a nie jao ścisłe preparaty antykoncepcyjne - w związku z tym mają o wiele większą zawartość hormonów niż to jest potrzebne do zapewnienia efektu antykoncepcyjnego... A co potrafi robić nadmiar hormonów u młodej dziewczyny to chyba wiesz...
Są dobre tabletki o niewielkiej zawartości hormonów - większość z nich kosztuje wprawdzie w okolicach 20-25 złotych za pudełko, ale na takich sprawach nie powinno się oszczędzać...
peppergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:26   #174
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

to ja bardzo poprosze o podanie ilosci hormonow w owych innych tabletkach. no i nie do konca rozumiem - stediril sa to tabletki antykoncepcyjne, wiec jak moga byc traktowane jako lekarstwo na wahania gospodarki hormonalnej przez nfz? gdyby chcieli refundowac wlasnie cos na wahania hormonow, to by chyba wybrali lek stricte do tego przeznaczony?

P.S. San_g, dzieki za cynk
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:33   #175
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

Cytat:
Napisane przez peppergirl
ekhem...
wiesz, nie wiem na ile istotny jest dla Ciebie czynnik finansowy (z tonu postów wnioskuję że owszem istotny), ale na Twoim miejscu nie trułabym się tanim gównem...
Te tanie tabletki są tanie, bo są refundowane, a są refundowane, bo są traktowane jako lekarstwo na wahania gospodarki hormonalnej a nie jao ścisłe preparaty antykoncepcyjne - w związku z tym mają o wiele większą zawartość hormonów niż to jest potrzebne do zapewnienia efektu antykoncepcyjnego... A co potrafi robić nadmiar hormonów u młodej dziewczyny to chyba wiesz...
Są dobre tabletki o niewielkiej zawartości hormonów - większość z nich kosztuje wprawdzie w okolicach 20-25 złotych za pudełko, ale na takich sprawach nie powinno się oszczędzać...
Bzdura i to jaka
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 02:39   #176
peppergirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

Cytat:
Napisane przez lilithin
stediril sa to tabletki antykoncepcyjne, wiec jak moga byc traktowane jako lekarstwo na wahania gospodarki hormonalnej przez nfz? gdyby chcieli refundowac wlasnie cos na wahania hormonow, to by chyba wybrali lek stricte do tego przeznaczony?
no więc właśnie taki wybrali Preparaty lecznicze stosowane w przypadkach zaburzeń hormonalnych to Diane35 (widoące), Microgynon, Stediril i Rigevidon, i jako takie są refundowane przez NFZ. W naszym pięknym kraju antykoncepcja jako taka refundowana nie jest, bo "sex to nie choroba" i "przyjemności się nie refunduje", jak mówi kolejny już z rzędu minister zdrowia.
preparaty te oczywiście działają antykoncepcyjnie, ale to ich działanie uboczne

zawartość hormonów?
- Stediril, Microgynon i Rigevidon - (0,03+0,15)
- Femoden i Minulet - (0,03+0,075)
- Mercilon i Novynette - (0,02+0,15)
- Logest i Harmonet - (0,02+0,075)

Że już nie wspomnę o tym, że są tabletki starsze i nowsze, różniące się jakością składników i to też jest zasadniczą różnicą
Jak ktoś chce brać stare, to jego broszka - nie mi wątroba wysiądzie
peppergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 06:58   #177
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

po 1) "tanim gownem"...to mi lekarz nie pozwolil by sie faszerowac,mam swietnego specjaliste i on akurat wie co jest antykoncepcyjne a co reguluje gospodarke hormonalna (jak nie jestes lekarzem to sorry ale nie chrzan takich bzdur)
2)na plecach mi jeszcze gaszcz wlosow nie wyrosl (a stosuje od 2-ch lat microgynon na przemian ze stedirilem) ani nic innego "zlego" mi sie nie stalo
3)drogie leki z mala zawartosia hormonow na ktore wydajesz 30-50 zl mies. sa wypisywane czesto tylko dlatego, ze lekarz ma podpisana umowe z jakas firma farmaceutyczna i MUSI wypisac miesiecznie iles tam recept na okreslony lek (myslisz dlaczego oni daja takie drogie tabletki-bo maja z tego hajs)
4) moja watroba i iloscia postow pozwol ze bede sie sama martwic...jak Ci przeszkadza ze tyle postow pisze to nie czytaj i juz (a nie wytykaj)
5)jak mi sie cos przypomni to dopisze
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 07:58   #178
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

jasne: stediril to bomba hormonalna, a nowoczesne pigułki są bez wad.
np. nowiutka Jeanine (0,03mg E) , super-przebój czyli Yasmin (0,03mg EE) czy chociażby taki popularny Cilest (0,035!mg EE). "leciutkie minipigułki", tak?

Gdyby dziewczyna zażywała jakiś Gravistat (0,05mgEE), to jeszcze rozumiem. Natomiast światowym standardem jeśli chodzi o popularność są pigułki z lewonorgestrelem i nie powinno Cię obchodzić, co komu lekarz zapisał. Skąd mozesz wiedzieć, czy pigułki z 0,02mg EE dają u niej wystarczajacą kontrolę cyklu? A może lekarz wybrał jej celowo preparat o niższym ryzyku zakrzepicy?
Co Cię upoważnia do komentarzy (w takim tonie w dodatku)?

a argument o jakości to już w ogóle jest z kosmosu- może np. Schering do swojego "starego" Microgynonu i do "najnowocześniejszej" Yasmin sypie różny jakościowo etinylestradiol, z lepszych i gorszych źródeł, o różnej czystości???
I nie wrzucałabym do jednego worka Diane35- ona jest w innej grupie leków refundowanych.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 08:11   #179
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

zgadzam sie z Justy.
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 16:51   #180
peppergirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: STEDIRIL 30-dlaczego wycofano??kiedy wroci do aptek??

Cytat:
Napisane przez san_g
po 1) "tanim gownem"...to mi lekarz nie pozwolil by sie faszerowac,mam swietnego specjaliste i on akurat wie co jest antykoncepcyjne a co reguluje gospodarke hormonalna (jak nie jestes lekarzem to sorry ale nie chrzan takich bzdur)
...
3)drogie leki z mala zawartosia hormonow na ktore wydajesz 30-50 zl mies. sa wypisywane czesto tylko dlatego, ze lekarz ma podpisana umowe z jakas firma farmaceutyczna i MUSI wypisac miesiecznie iles tam recept na okreslony lek (myslisz dlaczego oni daja takie drogie tabletki-bo maja z tego hajs)
zapewniam Cię że taki sam mechanizm o którym piszesz działa także przy wypisywaniu recept na te tańsze preparaty. tylko to nie przeszkadza bo płacisz mało i nie czujesz się naciągana. a wątroba mówi swoje...

Cytat:
Napisane przez san_g
4) moja watroba i iloscia postow pozwol ze bede sie sama martwic...jak Ci przeszkadza ze tyle postow pisze to nie czytaj i juz (a nie wytykaj)
a co ja Ci wytykam??????? napisałam tylko że z tonu Twoich postó wynika że istotny jest dla Ciebie czynnik finansowy. Nic więcej. Radzę więcej czytania ze zrozumieniem bo nie zdasz matury

Cytat:
Napisane przez san_g
5)jak mi sie cos przypomni to dopisze
jak dla mnie to nie musisz
peppergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.