Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-07, 22:05   #1
Annnia_29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1

Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?


Witam, mam na imie Anna mam 29 lat. 4 lata temu moja przyjaciółka oskarżyła mnie o romans ze swoim TŻ. Jednak między mną a Marcinem nie doszło do kontaktu fizycznego wtedy. Super się dogadywaliśmy, on pytał mnie jakie prezenty jej kupowac, co ona lubi ja mu doradzałam jednak z biegiem czasu nasza relacja zaczęła sie zmieniac. On umawiał się ze mną nie mówiąc nic Patrycji, odwiedzał dawał prezenty, troszczył się, wspierał i przede wszystkim rozumiał mnie i moje problemy. Zaczęły się problemy w jego związku- pytał co ma robic, chciałam mu jakoś pomóc. Po kilku miesiącach nasz znajomośc przerodziła sie troche w dziecinny ukryty związek (zabierał do kina, trzymał za rękę, woził do pracy jednak nie kochaliśmy się). W pewnym momencie znajomosci chcieliśmy byc razem jednak on musiał zakonczyc związek z Patrycją. Wtedy okazało się że ona jest w ciąży. Zerwał ze mną kontakt bez słowa wyjaśnienia. Po 2 miesiącach okaało sie że kiedy Patrycja oznajmiała Marcinowi o ciąży wcale w niej nie była. Lecz kiedy to wyszło na jaw była już w 3 tygodniu ciąży. Nie miałam kontaktu z Marcinem czekałam aż się odezwie przez rok czasu. Ja miedzy czasie poznałam swoją miłość życia. Byłam szczęsliwa. Miną kolejny rok odezwała się Patrycja chciała znów kontaktów ze mną. Ja też tego chciałam. Kontakt z Patrycją przyniósł też kontakt z Marcinem. Patrycja byłą w 2 ciąży. Urodziła chłopca. w tym samym czasie ja i Marcin wpadliśmy na siebie na mieście długo rozmawialiśmy, trochę wypiliśmy w barze i wtedy doszło do zdrady. Ja zdradziłam swojego TŻ, przyjaciółkę z żonatym mężczyzną z mężem swojej przyjaciółki, ojcem 2 dzieci. Po tej nocy w hotelu nasz kontakt znów się urwał. Mój TŻ wybaczył mi zdradę a wraz z Marcinem uznaliśmy że Patrycja o niczym się nie dowie. Ograniczyłam kontakty z Patrycją tłumacząc jej żę mam dużo pracy. Mija 8 miesięcy od mojej zdrady a ja wciąż czuję, że chciałabym porozmawiac z Marcinem, chciałbym mu powiedziec ja bardzo się źle z tym wszystkim czuję, powiedziec jak bardzo mnie skrzywdził, znów po wspólnej nocy zerwał kontakt bez wyjasnien, bez przeprosin, znikł znów z mojego życia a wiem że on by mnie zrozumiał zrozumiał co czuję... po tamtej nocy nie zadzwonił nie zapytał czy wszystko dobrze to boli najbardziej....
chciałbym sie z nim spotkac jednak nie wiem czy to dobry pomysł? proszę o pomoc
Annnia_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 22:20   #2
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Ty oczekujesz przeprosin? A z jakiej paki? Siebie jesteście warci. Szkoda tej kobiety i Twojej "miłości życia", która chyba nie do końca nią jest. . Prawdziwej miłości życia się nie zdradza.

To smutna historia ale dziwi mnie, że zamiast sumienia gryzie Cię pamięć o facecie, który jest żonaty, dzieciaty, niewierny i tak niedojrzały jak Ty.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 23:18   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Bardzo głupi pomysł. Rozumiem, że potrzebujesz w sensie psychicznym pewnego "domknięcia", ale takie spotkanie raczej Ci go nie da a może Ci ściągnąć na głowę nowe problemy- np. rozdrapywanie ran Twojego TŻ'ta, jego wyrzuty, podejrzenia. Może też być tak, że były kochanek będzie Cię znów podrywał i ponownie zabawi się Twoim kosztem. Naprawdę głupi pomysł. Niewiele możesz zyskać a wiele problemów możesz sobie narobić.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 09:54   #4
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Ty oczekujesz przeprosin? A z jakiej paki? Siebie jesteście warci. Szkoda tej kobiety i Twojej "miłości życia", która chyba nie do końca nią jest. . Prawdziwej miłości życia się nie zdradza.

To smutna historia ale dziwi mnie, że zamiast sumienia gryzie Cię pamięć o facecie, który jest żonaty, dzieciaty, niewierny i tak niedojrzały jak Ty.
o to to to

dziewczyno! czego Ty od nas oczekujesz? rozgrzeszenia? Skoro kochałaś swojego mężczyznę to po kiego grzyba poszłaś do łóżka z kimś kto ma rodzinę?
Wymagasz, przeprosin?
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 10:08   #5
akappa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

daj sobie spokoj..spotkasz sie z nim i znowu pojdziecie do łóżka i tak ciagle
akappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 10:55   #6
Pejsik
Raczkowanie
 
Avatar Pejsik
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 197
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Michunka Pokaż wiadomość
o to to to

dziewczyno! czego Ty od nas oczekujesz? rozgrzeszenia? Skoro kochałaś swojego mężczyznę to po kiego grzyba poszłaś do łóżka z kimś kto ma rodzinę?
Wymagasz, przeprosin?
Najlepiej zostaw chłopaka z którym jesteś bo to nie miłość twojego życia Szukaj dalej, takiej osoby się nie zdradza, miałem podobnie - dałem sobie spokój i teraz jestem najszczęśliwszym chłopakiem na ziemi
__________________
"Sodomitą to może być byle żak, mnich, żebrak, chłop czy inny łazęga. O książętach i dostojnikach Kościoła mówimy natomiast, że w sprawach miłości cielesnej wznoszą się ponad zwyczajowe standardy kultywowane przez większość społeczności." - Ja Inkwizytor. Wieże do nieba (Jacek Piekara)
Pejsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 11:04   #7
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Nie zadzwonił i nie zapytał bo go to nie obchodziło... Przykro mi. Wrócił do żony tam gdzie jego miejsce. Nie wiem jak można zrobić coś takiego przyjaciółce... Są pewne świętości i zwiazek kogoś kogo nazywamy przyjacielem jest nietykalny. Zrobiłaś co zrobiłaś,ale po co dalej grzebać w sprawie?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-08, 11:25   #8
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Kochanek powinien się tłumaczyć, dlaczego wrócił do żony i dzieci?
Nie ogarniam.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 13:37   #9
Shannon_16
Zakorzenienie
 
Avatar Shannon_16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 171 904
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Nie rozumiem za co niby Marcin miałby przeprosić? Siłą do łóżka Cię nie ciągnął.
Ech, współczuje Patrycji męża gnidy i takiej "przyjaciółki" oraz Twojemu facetowi.
Shannon_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 14:27   #10
Pejsik
Raczkowanie
 
Avatar Pejsik
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 197
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Shannon_16 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem za co niby Marcin miałby przeprosić? Siłą do łóżka Cię nie ciągnął.
Ech, współczuje Patrycji męża gnidy i takiej "przyjaciółki" oraz Twojemu facetowi.
Nie ma czego współczóć trzeba się za głowę złapać i obiecać sobie że nigdy się nikomu tak nie zrobi 8)
__________________
"Sodomitą to może być byle żak, mnich, żebrak, chłop czy inny łazęga. O książętach i dostojnikach Kościoła mówimy natomiast, że w sprawach miłości cielesnej wznoszą się ponad zwyczajowe standardy kultywowane przez większość społeczności." - Ja Inkwizytor. Wieże do nieba (Jacek Piekara)
Pejsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 20:47   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Takie spotkanie nic Ci nie da . Tylko bardziej namiesza.
Zdecyduj się, czego chcesz.
Cóż, okazałaś się być beznadziejną przyjaciółką i partnerką. Nie oczekuj przeprosin i wyjaśnień.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-08, 21:48   #12
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Annnia_29 Pokaż wiadomość
Witam, mam na imie Anna mam 29 lat. 4 lata temu moja przyjaciółka oskarżyła mnie o romans ze swoim TŻ. Jednak między mną a Marcinem nie doszło do kontaktu fizycznego wtedy. Super się dogadywaliśmy, on pytał mnie jakie prezenty jej kupowac, co ona lubi ja mu doradzałam jednak z biegiem czasu nasza relacja zaczęła sie zmieniac. On umawiał się ze mną nie mówiąc nic Patrycji, odwiedzał dawał prezenty, troszczył się, wspierał i przede wszystkim rozumiał mnie i moje problemy. Zaczęły się problemy w jego związku- pytał co ma robic, chciałam mu jakoś pomóc. Po kilku miesiącach nasz znajomośc przerodziła sie troche w dziecinny ukryty związek (zabierał do kina, trzymał za rękę, woził do pracy jednak nie kochaliśmy się). W pewnym momencie znajomosci chcieliśmy byc razem jednak on musiał zakonczyc związek z Patrycją. Wtedy okazało się że ona jest w ciąży. Zerwał ze mną kontakt bez słowa wyjaśnienia. Po 2 miesiącach okaało sie że kiedy Patrycja oznajmiała Marcinowi o ciąży wcale w niej nie była. Lecz kiedy to wyszło na jaw była już w 3 tygodniu ciąży. Nie miałam kontaktu z Marcinem czekałam aż się odezwie przez rok czasu. Ja miedzy czasie poznałam swoją miłość życia. Byłam szczęsliwa. Miną kolejny rok odezwała się Patrycja chciała znów kontaktów ze mną. Ja też tego chciałam. Kontakt z Patrycją przyniósł też kontakt z Marcinem. Patrycja byłą w 2 ciąży. Urodziła chłopca. w tym samym czasie ja i Marcin wpadliśmy na siebie na mieście długo rozmawialiśmy, trochę wypiliśmy w barze i wtedy doszło do zdrady. Ja zdradziłam swojego TŻ, przyjaciółkę z żonatym mężczyzną z mężem swojej przyjaciółki, ojcem 2 dzieci. Po tej nocy w hotelu nasz kontakt znów się urwał. Mój TŻ wybaczył mi zdradę a wraz z Marcinem uznaliśmy że Patrycja o niczym się nie dowie. Ograniczyłam kontakty z Patrycją tłumacząc jej żę mam dużo pracy. Mija 8 miesięcy od mojej zdrady a ja wciąż czuję, że chciałabym porozmawiac z Marcinem, chciałbym mu powiedziec ja bardzo się źle z tym wszystkim czuję, powiedziec jak bardzo mnie skrzywdził, znów po wspólnej nocy zerwał kontakt bez wyjasnien, bez przeprosin, znikł znów z mojego życia a wiem że on by mnie zrozumiał zrozumiał co czuję... po tamtej nocy nie zadzwonił nie zapytał czy wszystko dobrze to boli najbardziej....
chciałbym sie z nim spotkac jednak nie wiem czy to dobry pomysł? proszę o pomoc
a co miał powiedzieć? sorry fajnie było ale to tylko seks bo wolę żonę i dzieciaki? wiedziałaś że ma żonę, dzieci, wiedziałaś że żoną jest Twoja przyjaciółka i jeszcze liczyłaś na jakieś przeprosiny itd?
chciałaś seksu to dostałaś, czego Ty jeszcze niby wymagasz od niego, gdy sama zdradziłaś faceta i byś to zrobiła znowu gdyby Marcinek się z Tobą umówił, najlepiej w hotelu.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 22:09   #13
67eve
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 325
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Lepiej się z nim nie spotykaj, bo znowu wylądujecie w łóżku i zdradzisz TŻ.
67eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 14:30   #14
wartamarrta
Raczkowanie
 
Avatar wartamarrta
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 145
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Skoro raz zdradziłaś to będziesz w stanie to zrobić ponownie. Skoro cały czas myślisz o tym facecie, to miej tyle godności i zostaw swojego TŻ i zaoszczędź mu cierpienia.

Bo TŻ na pewno nie jest miłością Twojego życia, skoro byłaś w stanie zdradzić, szkoda chłopaka.
wartamarrta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 06:08   #15
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Annnia_29 Pokaż wiadomość
Witam, mam na imie Anna mam 29 lat. 4 lata temu moja przyjaciółka oskarżyła mnie o romans ze swoim TŻ. Jednak między mną a Marcinem nie doszło do kontaktu fizycznego wtedy. Super się dogadywaliśmy, on pytał mnie jakie prezenty jej kupowac, co ona lubi ja mu doradzałam jednak z biegiem czasu nasza relacja zaczęła sie zmieniac. On umawiał się ze mną nie mówiąc nic Patrycji, odwiedzał dawał prezenty, troszczył się, wspierał i przede wszystkim rozumiał mnie i moje problemy. Zaczęły się problemy w jego związku- pytał co ma robic, chciałam mu jakoś pomóc. Po kilku miesiącach nasz znajomośc przerodziła sie troche w dziecinny ukryty związek (zabierał do kina, trzymał za rękę, woził do pracy jednak nie kochaliśmy się). W pewnym momencie znajomosci chcieliśmy byc razem jednak on musiał zakonczyc związek z Patrycją. Wtedy okazało się że ona jest w ciąży. Zerwał ze mną kontakt bez słowa wyjaśnienia. Po 2 miesiącach okaało sie że kiedy Patrycja oznajmiała Marcinowi o ciąży wcale w niej nie była. Lecz kiedy to wyszło na jaw była już w 3 tygodniu ciąży. Nie miałam kontaktu z Marcinem czekałam aż się odezwie przez rok czasu. Ja miedzy czasie poznałam swoją miłość życia. Byłam szczęsliwa. Miną kolejny rok odezwała się Patrycja chciała znów kontaktów ze mną. Ja też tego chciałam. Kontakt z Patrycją przyniósł też kontakt z Marcinem. Patrycja byłą w 2 ciąży. Urodziła chłopca. w tym samym czasie ja i Marcin wpadliśmy na siebie na mieście długo rozmawialiśmy, trochę wypiliśmy w barze i wtedy doszło do zdrady. Ja zdradziłam swojego TŻ, przyjaciółkę z żonatym mężczyzną z mężem swojej przyjaciółki, ojcem 2 dzieci. Po tej nocy w hotelu nasz kontakt znów się urwał. Mój TŻ wybaczył mi zdradę a wraz z Marcinem uznaliśmy że Patrycja o niczym się nie dowie. Ograniczyłam kontakty z Patrycją tłumacząc jej żę mam dużo pracy. Mija 8 miesięcy od mojej zdrady a ja wciąż czuję, że chciałabym porozmawiac z Marcinem, chciałbym mu powiedziec ja bardzo się źle z tym wszystkim czuję, powiedziec jak bardzo mnie skrzywdził, znów po wspólnej nocy zerwał kontakt bez wyjasnien, bez przeprosin, znikł znów z mojego życia a wiem że on by mnie zrozumiał zrozumiał co czuję... po tamtej nocy nie zadzwonił nie zapytał czy wszystko dobrze to boli najbardziej....
chciałbym sie z nim spotkac jednak nie wiem czy to dobry pomysł? proszę o pomoc
Tak bardzo cię skrzywdził, jak ty jego, skoro uważasz, że ma cię przepraszać, czemu nie przepraszasz jego? Oboje jesteście dorosłymi ludźmi i z własnej woli poszliście razem do łóżka, żeby uprawiać seks. Za co więc chcesz go winić? Oboje też wróciliście później w domowe pielesze, do stałych partnerów, za co więc chcesz go winić? Jeśli dobrze rozumiem oboje potem nie kontaktowaliście się ze sobą i znikliście nawzajem ze swojego życia, za co więc chcesz go winić? Czy ty zadzwoniłaś do niego po tamtej nocy, żeby zapytać, czy wszystko dobrze? Za co więc chcesz go winić, skoro zachowałaś się dokładnie tak samo, jak on.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 09:07   #16
sus_shutupslut
Raczkowanie
 
Avatar sus_shutupslut
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 32
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

nie zycze nikomu nie szczescia, tylko powrotu karmy na ktora zaslugujesz. 'milosc Twojego zycia' zasluguje na kogos lepszego od Ciebie. zdradzilas kogos kto Cie kocha, skrzywdzilas przyjaciolke i narazilas dwojke malych dzieci na bycie z rozpadnietej rodziny. jestes podla i zaslugujesz na takie samo traktowanie, pewnie sie tego doczekasz bo tak jak mowilam, karma zawsze wraca
__________________
i don't like the drugs but the drugs like me
sus_shutupslut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 10:27   #17
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

Cytat:
Napisane przez sus_shutupslut Pokaż wiadomość
nie zycze nikomu nie szczescia, tylko powrotu karmy na ktora zaslugujesz. 'milosc Twojego zycia' zasluguje na kogos lepszego od Ciebie. zdradzilas kogos kto Cie kocha, skrzywdzilas przyjaciolke i narazilas dwojke malych dzieci na bycie z rozpadnietej rodziny. jestes podla i zaslugujesz na takie samo traktowanie, pewnie sie tego doczekasz bo tak jak mowilam, karma zawsze wraca
Jak ja lubię to pieprzenie o nieistniejącej "karmie". Do mnie nie wraca jakoś. A znam wielu sk...wysynów, którym świetnie się wiedzie lub wiodło w życiu, chociaż zgodnie z tą teorią "powracającej karmy" powinni sczeznąć. To takie "chciejstwo" - winni mają być ukarani, dobro nagrodzone, zło ukarane - w baśniach to działa. W życiu - nie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 12:46   #18
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kontakt po 8 miesiącach z Kochankiem - tak czy nie ?

On Cię nie ma za co przepraszać. Oboje macie za to za co przepraszać swoich partnerów.
I wybacz, nie wierzę, że na początku zanim Patrycja była w ciąży tak bardzo się przyjmowałaś problemami w ich związku bo byś się wycofała ze znajomości i ukrytych randek. Od początku miałaś pewno swędzenie Bożeny na jego widok. Dostałaś często chciałaś, czyli seksu z nieodpowiedzialnym chłoptasiem, to teraz przełknij konsekwencje.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-15 13:46:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.