Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce? - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-15, 10:23   #451
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Kolejny wątek rozwalony przez tego użytkownika, gdzie jest moderacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:31   #452
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87505197]Sprostowałam to za ciebie. Nie czekam na podziękowania

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------




Przy ziemi rolnej nie zaznaczyła, że nie jest pewna ! Policja !!!!!! Edanuś odkrył skandal na wizaz.pl !!![/QUOTE]Spoko, pozwoliłam sobie wejść w 2 linki wstawione przez Edana dot. twojej wypowiedzi odnośnie świnek. No i cóż, Edanie, jak chcesz coś prostować, to chociaż wrzucaj linki na temat. Bo quantum napisała że po wejściu do Unii nastąpiły jakieś obostrzenia (tak slyszala), a ty wklejasz link jak przeprowadzić ubój. Trochę nie na temat, nie?
I guantum ma rację, teraz chowanie 2 świnek hobbistycznie na użytek własny jest nieopłacalne. A przynajmniej na tych obszarach z zagrożeniem asf. Trzeba spełniać specjalne warunki, jakieś maty przed chlewikiem, dezynfekcje, kontrolę itp. Zwykłej osobie (nie hodowcy świń na sprzedaż) się to po prostu nie opłaca. Pochodzę że wsi, i o ile jeszcze parę lat temu znałam bardzo dużo osób które sobie chowaly po kilka świnek, tak teraz żadnej takiej nie znam. Wszyscy się świnek (i problemu) pozbyli.
Edan, nie wysilaj się. Nie będę odpowiadała dalej na twoje zarzuty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:32   #453
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
O kupnie ziemi rolnej też nie widzisz? Polecam okulistę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Edan, serio? Po co Ci kolejna burza i takie sugestie na poziomie podstawówki? W odpowiedzi można by Ci polecić psychiatrę, ale weź odetchnij i po prostu przestań być taki agresywny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:34   #454
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Dla jasności: nie miałam złych intencji i nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd. Jeżeli tak się stało i ktoś tuż po moim wpisie zarzucił myśl o hodowli świń na własnych użytek i kupnie hektara ziemi - biję się w swoją wątłą klatę i błagam o wybaczenie tej nikczemności.

EOT

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-01-15 o 11:57
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:34   #455
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Spoko, pozwoliłam sobie wejść w 2 linki wstawione przez Edana dot. twojej wypowiedzi odnośnie świnek. No i cóż, Edanie, jak chcesz coś prostować, to chociaż wrzucaj linki na temat. Bo quantum napisała że po wejściu do Unii nastąpiły jakieś obostrzenia (tak slyszala), a ty wklejasz link jak przeprowadzić ubój. Trochę nie na temat, nie?
I guantum ma rację, teraz chowanie 2 świnek hobbistycznie na użytek własny jest nieopłacalne. A przynajmniej na tych obszarach z zagrożeniem asf. Trzeba spełniać specjalne warunki, jakieś maty przed chlewikiem, dezynfekcje, kontrolę itp. Zwykłej osobie (nie hodowcy świń na sprzedaż) się to po prostu nie opłaca. Pochodzę że wsi, i o ile jeszcze parę lat temu znałam bardzo dużo osób które sobie chowaly po kilka świnek, tak teraz żadnej takiej nie znam. Wszyscy się świnek (i problemu) pozbyli.
Edan, nie wysilaj się. Nie będę odpowiadała dalej na twoje zarzuty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałaś też drugi link, czy Ci się już nie chciało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:35   #456
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87505183]To zwykły troll. Kocha innych obrzucać łajnem gdzie tylko może.
Edan to stan umysłu.[/QUOTE]Edan to Kaczyński po prostu.

Zobaczcie jak nerwowo reaguje, kiedy się PiS obraża i jak personalnie do tego podchodzi.

Pisał kiedyś, że jest niski, brzydki, mieszka w Warszawie. Wszystko pasuje.

A tak naskoczył na hortensję w jej wątku, bo sam zmyśla o byciu programistą i tak sobie zapewnia alibi. Tak jak ukryci geje są największymi homofobami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:37   #457
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87505317]Dla jasności: nie miałam złych intencji i nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd. Jeżeli tak się stało i ktoś tuż po moim wpisie zarzucił myśl o hodowli świń na własnych użytek i kupnie haktara ziemi - biję się swoją wątłą klatę i błagam o wybaczenie tej nikczemności.

EOT[/QUOTE]Nie przejmuj się, jestem pewna, że nikt nie ma do Ciebie pretensji
Edit: oprócz Edana, ale sama rozumiesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-15, 10:37   #458
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Edan to Kaczyński po prostu.

Zobaczcie jak nerwowo reaguje, kiedy się PiS obraża i jak personalnie do tego podchodzi.

Pisał kiedyś, że jest niski, brzydki, mieszka w Warszawie. Wszystko pasuje.

A tak naskoczył na hortensję w jej wątku, bo sam zmyśla o byciu programistą i tak sobie zapewnia alibi. Tak jak ukryci geje są największymi homofobami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A coś na temat, Limonko?
Czy to ja zacząłem argumentami o pajacach, ryju itp inwektyw personalnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:43   #459
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Edan to Kaczyński po prostu.

Zobaczcie jak nerwowo reaguje, kiedy się PiS obraża i jak personalnie do tego podchodzi.

Pisał kiedyś, że jest niski, brzydki, mieszka w Warszawie. Wszystko pasuje.

A tak naskoczył na hortensję w jej wątku, bo sam zmyśla o byciu programistą i tak sobie zapewnia alibi. Tak jak ukryci geje są największymi homofobami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezu. Totalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:50   #460
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87505376]Jezu. Totalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Dobrze, przyznaje się. Siedzę tutaj, bo na sali sejmowej jest nuda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 11:41   #461
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Czy to ja zacząłem argumentami o pajacach, ryju itp inwektyw personalnych?

Za to przepraszam, ale po prostu szlag mnie trafia jak po raz kolejny rzucasz (chyba bezmyślnie ?) grubymi oskarżeniami i zawsze w pierwszym odruchu przypisujesz rozmówcy złą wolę. Zarzucanie komuś że kłamie, to w moim świecie mocna sprawa, i przedziwne jest dla mnie, że można sobie tym rzucać na prawo i lewo. Nie chcę się zastanawiać w czym masz największy problem, myślę, że po prostu mierzysz innych swoją miarą.

Dla mnie temat skończony, po prostu będę twoje wpisy konsekwentnie ignorować.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się, jestem pewna, że nikt nie ma do Ciebie pretensji
Edit: oprócz Edana, ale sama rozumiesz


Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-01-15 o 11:53
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-15, 11:50   #462
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wujek gugiel przyjacielem Twym. Sprawdziłem za Ciebie. Czekam na podziękowania, że zrobiłem to za Ciebie i uciąłem Twoje dziwne domysły, które nijak mają się do rzeczywistości.

Dobrze, że sam zawsze wypowiadasz się z pełnym stanem wiedzy i czytając wątek od deski do deski. A nie, czekaj... Nie dalej niż dzień wcześniej wypisywałeś farmazony na temat wątku dotyczącego kariery i dziecka, nie przeczytawszy nawet pierwszego postu.



Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Edan to Kaczyński po prostu.

Zobaczcie jak nerwowo reaguje, kiedy się PiS obraża i jak personalnie do tego podchodzi.

Pisał kiedyś, że jest niski, brzydki, mieszka w Warszawie. Wszystko pasuje.

A tak naskoczył na hortensję w jej wątku, bo sam zmyśla o byciu programistą i tak sobie zapewnia alibi. Tak jak ukryci geje są największymi homofobami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I ma kota/koty.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 13:09   #463
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 14:47   #464
lovely banshee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 192
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Za to sugestie, że nie wolno mieć bez jakiś zezwoleń tucznika na własny użytek, może kogoś zainteresować[COLOR="Silver"]
Nie jest to do końca prawda. Wszystko zależy od tego, kto w jakiej strefie się znajduje. Niestety, część Polski to już czerwona bądź żółta strefa, na której w zależności - albo obowiązują ograniczenia, albo jest obszarem ochronnym. W zależności skąd i dokąd żeby sprowadzić świnie potrzebna jest zgoda od właściwego PLW na sprowadzenie świń, status stada wolny od Aujeszky'ego, zarejestrowana siedziba stada w ARiMR, spełnione wymogi bioasekuracji (maty i środki dezynfekcyjne, szczelność budynków, zabezpieczenia deratyzacyjne i inne takie). Dodatkowo w zależności od stref może być problem z przemieszczaniem świń do rzeźni - każdorazowo trzeba pobierać krew do badań w kierunku ASF, od dnia pobrania jest 7 dni na przemieszczenie, a laboratoria są zawalone pracą i często takie zbadanie trwa. Dodatkowo w strefach rzeźnie często świń nie chcą przyjmować. Jeśli mówimy o uboju gospodarczym, to dodatkowo trzeba mieć szkolenie z niego przeprowadzone przez IW, a świnia musi być poddana badaniom - w praktyce nie jest to takie łatwe. Chociaż oczywiście nie niemożliwe, najczęściej korzysta się teraz już jednak z usług rzeźni.
To tak w razie jakby kogoś interesowało jak to wygląda naprawdę, w praktyce .
lovely banshee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 20:42   #465
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez lovely banshee Pokaż wiadomość
Nie jest to do końca prawda. Wszystko zależy od tego, kto w jakiej strefie się znajduje. Niestety, część Polski to już czerwona bądź żółta strefa, na której w zależności - albo obowiązują ograniczenia, albo jest obszarem ochronnym. W zależności skąd i dokąd żeby sprowadzić świnie potrzebna jest zgoda od właściwego PLW na sprowadzenie świń, status stada wolny od Aujeszky'ego, zarejestrowana siedziba stada w ARiMR, spełnione wymogi bioasekuracji (maty i środki dezynfekcyjne, szczelność budynków, zabezpieczenia deratyzacyjne i inne takie). Dodatkowo w zależności od stref może być problem z przemieszczaniem świń do rzeźni - każdorazowo trzeba pobierać krew do badań w kierunku ASF, od dnia pobrania jest 7 dni na przemieszczenie, a laboratoria są zawalone pracą i często takie zbadanie trwa. Dodatkowo w strefach rzeźnie często świń nie chcą przyjmować. Jeśli mówimy o uboju gospodarczym, to dodatkowo trzeba mieć szkolenie z niego przeprowadzone przez IW, a świnia musi być poddana badaniom - w praktyce nie jest to takie łatwe. Chociaż oczywiście nie niemożliwe, najczęściej korzysta się teraz już jednak z usług rzeźni.
To tak w razie jakby kogoś interesowało jak to wygląda naprawdę, w praktyce .
Od samego czytania zrobiłam się zmęczona
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 20:48   #466
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Ciekawa dyskusja, całkowicie rozwalona przez edana i niepotrzebne dociekania. Nawet jeśli autorka coś nasciemniala, to jakie ma to znaczenie dla tematu kariera czy dziecko.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 20:54   #467
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Czytałam dzisiaj artykuły na temat inflacji. Okazuje się, że wzrosną głównie ceny:
- żywności i napojów
- alkoholu i papierosów
- prądu
- wywozu śmieci
- przejazdów komunikacją miejską i pociągami
A spośród żywności podrożeją głównie: mięso (szczególnie wieprzowe), warzywa oraz cukier. Co do owoców jeszcze nie wiemy - czekamy na sezon.
Teraz to wszystko do mnie dociera i kurczę, trzeba się za siebie wziąć, zacząć oszczędzać. Inflacja może jeszcze wzrosnąć w lutym i w marcu, później ma się stabilizować. Zakładając taki scenariusz, macie jakieś pomysły jak ograniczyć wydatki/opanować pożar związany z tymi podwyżkami? Moje pomysły:
- żywność - jeść więcej kurczaka, a mniej wieprzowiny, polować na promocyjne ceny warzyw; poszukać lokalnych producentów warzyw i kupować bezpośrednio od nich; jeszcze bardziej ograniczyć marnowanie jedzenia
- zaprzestać kupowania słodyczy (cukier)
- alkohol - całkowita rezygnacja, nie jest potrzebny do życia a wręcz szkodliwy
- prąd - kupowanie urządzeń o jak najwyższej klasie energetycznej, wyłączanie świateł, żarówki energooszczędne, nie gotowanie wody na herbatę w czajniku elektrycznym (np. zagotowanie raz na dzień dużej ilości i trzymanie na świeczce ciepłej herbaty przez cały dzień), jedzenie posiłków "na zimno" w miarę możliwości albo ogrzewanie ich na balkonie (latem) i tylko szybkie podsmażenie na indukcji, ładowanie do bębna pralki na maksimum ładowności, to samo co do zmywarki
- przejazdy pociągami i komunikacją miejską - zredukowanie korzystania do zera (rower)
- wywóz śmieci - tutaj niestety, nie ma wyjścia...

Edytowane przez januszpolak
Czas edycji: 2020-01-15 o 20:58
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:13   #468
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

A co to oszczędzanie warte, jak wartość nabywcza leci na łeb na szyję?

Zaraz skończą im się pomysły, to jeszcze dodrukują trochę i za oszczędności życia kupisz sobie worek ziemniaków i szczoteczkę do zębów na promocji w Biedrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:22   #469
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Janusz , zlituj się, jakie odgrzewanie jedzenia latem na balkonie?
Zakisnie ci i się tylko strujesz i wydasz w aptece na leki i jeszcze na pensji przez L4 stracisz.

I gdzie tym rowerem zamiast pociągiem?
Zresztą jazda rowerem to kalorie i czas, trzeba odjeść a kalorie kosztują, to trzeba jeszcze więcej czasu żeby zarobić na to.

Po prostu kup parę ciuchów rocznie mniej a nie dziaduj.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-15, 21:30   #470
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Janusz , zlituj się, jakie odgrzewanie jedzenia latem na balkonie?
Zakisnie ci i się tylko strujesz i wydasz w aptece na leki i jeszcze na pensji przez L4 stracisz.

I gdzie tym rowerem zamiast pociągiem?
Zresztą jazda rowerem to kalorie i czas, trzeba odjeść a kalorie kosztują, to trzeba jeszcze więcej czasu żeby zarobić na to.

Po prostu kup parę ciuchów rocznie mniej a nie dziaduj.
W sumie racja - z tym jedzeniem, nie pomyślałam.
Ale z pewnością jak ma się resztki z poprzedniego dnia, np. zupy to nie warto grzać zimnej z lodówki, tylko postawić najpierw w ciepłym miejscu i "dogrzać" na indukcji.

Co do roweru. Faktycznie pociąg - tutaj nie da się zastąpić, ale jeśli jeździ się pociągiem do pracy to warto postarać się o dofinansowanie które przysługuje za mieszkanie poza miejscem pracy i zwrot kosztów dojazdu. W pozostałe miejsca można po prostu nie jechać. W obrębie miasta jeżdżę codziennie rowerem i zastępuje mi to fitness, więc 2w1 - nie płacę za autobus/tramwaj i za karnet na fitness. Ten sam czas albo i więcej spędziłabym w tramwaju i w drodze z/na przystanek co jadę rowerem. Odpada czas wyjścia na fitness.

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A co to oszczędzanie warte, jak wartość nabywcza leci na łeb na szyję?

Zaraz skończą im się pomysły, to jeszcze dodrukują trochę i za oszczędności życia kupisz sobie worek ziemniaków i szczoteczkę do zębów na promocji w Biedrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale chciałabym pospłacać kredyty i kupić większe mieszkanie.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:32   #471
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Moja ciotka emerytka powinna przeprowadzać kursy oszczędzania. Woda z mycia spłukuje kibel, czeka aż jej nakapie wody do garnka, żeby nie ruszyło licznika, w domu pełno starych gratów, jest mega skąpa. Żałuje pieniędzy na banany, bo przecież waza je razem ze skórka, za to placi, a przecież nie je. Dla takiego Janusza metody jak znalazł.
Ciekawe czy jedzenie odgrzewa latem na balkonie?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:40   #472
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja ciotka emerytka powinna przeprowadzać kursy oszczędzania. Woda z mycia spłukuje kibel, czeka aż jej nakapie wody do garnka, żeby nie ruszyło licznika, w domu pełno starych gratów, jest mega skąpa. Żałuje pieniędzy na banany, bo przecież waza je razem ze skórka, za to placi, a przecież nie je. Dla takiego Janusza metody jak znalazł.
Ciekawe czy jedzenie odgrzewa latem na balkonie?
To są dosyć sprytne pomysły z tą wodą. Nie zjedźcie mnie, ale widziałam w internecie jeszcze bardziej oryginalny pomysł... mianowicie, chodzenie do toalet publicznych i napełnianie butelek wodą, a następnie mycie się w niej/gotowanie/picie itd. Taka woda jest dostępna za darmo. Idąc dalej tym tropem... nie wiem, czy można to uznać już jako kradzież, ale: zawsze wchodząc do toalety np. w galerii handlowej, zużywać listek papieru, a drugi sobie zabrać, to samo z ręcznikiem papierowym, to samo z mydłem - jedno naciśnięcie dyspozytora umyć ręce, drugie do pojemniczka i to gromadzić i stosować do mycia się.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:43   #473
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
(np. zagotowanie raz na dzień dużej ilości i trzymanie na świeczce ciepłej herbaty przez cały dzień),
kup sobie termos.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:45   #474
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
To są dosyć sprytne pomysły z tą wodą. Nie zjedźcie mnie, ale widziałam w internecie jeszcze bardziej oryginalny pomysł... mianowicie, chodzenie do toalet publicznych i napełnianie butelek wodą, a następnie mycie się w niej/gotowanie/picie itd. Taka woda jest dostępna za darmo. Idąc dalej tym tropem... nie wiem, czy można to uznać już jako kradzież, ale: zawsze wchodząc do toalety np. w galerii handlowej, zużywać listek papieru, a drugi sobie zabrać, to samo z ręcznikiem papierowym, to samo z mydłem - jedno naciśnięcie dyspozytora umyć ręce, drugie do pojemniczka i to gromadzić i stosować do mycia się.
Serio?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:48   #475
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Serio?
to jest tak serio jak wszystko co ta pani lub ten pan wypisuje. Edan to przy tym Edan. :P
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:49   #476
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Fajne pomysły, podrzucę cioci.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:51   #477
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
to jest tak serio jak wszystko co ta pani lub ten pan wypisuje. Edan to przy tym Edan.
Wiem, że tacy ludzie są (mam nawet takiego kogoś jak januszpolak w swoim otoczeniu), ale żeby taka osoba była lekarzem? Nie no. Troll jak nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:55   #478
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

O kobieta o nienajlepszej reputacji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

To takie zastępstwo przekleństwa. Nie wierzę w to co czytam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 21:57   #479
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Ifinick Pokaż wiadomość
Europejski filar praw socjalnych

Dążenie do bardziej sprawiedliwej Unii zapewniającej większe włączenie społeczne

https://ec.europa.eu/commission/priorities/deeper-and-fairer-economic-and-monetary-union/european-pillar-social-rights_pl

https://www.theguardian.com/world/20...r-minimum-wage
Nie no, jak prawnie zrownaja, to na pewno zadziala Ze tez wczesnie na to nie wpadli

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Ja myślałam o założeniu czegoś w rodzaju wspólnoty żywieniowej w mieście (chodzi mi o duże miasto). Np. składamy się, kupujemy ileś ha ziemi (nawet niewiele), tam robimy sad owocowo-warzywny i z tego się żywimy, do tego trochę kurek, świnek itd. I każdy po równo tam pracuje, ma wyznaczone dni wg grafiku, reszta kosztów - składamy się na osobę która mieszka w okolicy aby doglądała zwierząt kiedy nas nie ma. Chodzi mi o taką eko uprawę, ale bez certyfikatów, na potrzeby własne - aby zredukować koszty usług pośrednictwa między konsumentem a płodem rolnym. Takie warzywa i owoce po prostu każdy sobie zbiera z nadejściem sezonu na zbiór. To by pomogło znacznie zmniejszyć koszty żywienia w mieście i powetować sobie wzrost cen w marketach, a także zżyć się z lokalną społecznością i rozwijać więzi. Obcowanie z ludźmi, z naturą, spożywanie jedzenia bez chemii - to wszystko może mieć rewelacyjny wpływ zarówno na psychiczną, jak i fizyczną kondycję mieszkańców miast. Co o tym sądzicie?
A swistak siedzi i zawija

Tylko mnie na swiniobicie zaproscie bo zapowiada sie dobry szol

Cytat:
Napisane przez kaem2020 Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar przenieść się do biznesu lub całkowicie opuścić kraj. Myślałam, że robiąc naukę robię coś ważnego i pożytecznego.

W czerwcu obroniłam doktorat z wyróżnieniem, zarabiam 2600 (pracuję na uczelni). Mój facet, po technikum, zarabia 2500.
No i co w zwiazku z tym ?

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87500776]Kooperatywa i kilka osob to cos innego niz kolektywy i jadlodajnie narzucone przez rzad, ktory zmuszal do tego tym, ze wojsko przychodzilo i ci niszczylo kuchnie, zeby przetopic wszystko na stal marnej jakosci.


W 2010 w swoim ulubionym barze za danie placilam 10 zl. W 2019 za to same danie place 23 zlote.

Taka to inflacja malutka

W piekarni obok mnie w Polsce juz chleb podrozal o zlotowke, a paczek jest po 3,2 - w zeszlym roku byl za 2.9[/QUOTE]

To skala rzedu 10% rocznie, nijak nie miarodajne do ogolnej stopy inflacji na przestrzeni tych lat

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87505045]Zresztą kawałka ziemi nie można już kupić jak się nie jest rolnikiem (albo księdzem). To akurat 'zasługa' państwa PiS, nie Unii.[/QUOTE]

Jak nie masz pojecia jak jest, to po co piszesz bzdety, nie rozumiem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 22:06   #480
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
A swistak siedzi i zawija
możesz wspomnieć że ten dorodny pomysł wymagający jednak wysiłku wykreowała osoba której się nie chce zakupów do domu zrobić bo jest tak zmęczona wymyślaniem sobie zajęć na dyżurach i niechęcią do zawodu

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Fajne pomysły, podrzucę cioci.
Powiem Ci że akurat jak dla mnie - żadna skrajność nie jest dobra - akurat zbieranie wody z mycia by potem ją spuścić w wc głupie na pewno nie jest.
Coraz więcej się gada o konieczności chronienia środowiska i wpływie cywilizacji na człowieka; 1 kg wieprzowiny to zużycie 6000 l wody.
http://naszaziemia.pl/wiedza/woda-kr...marnujmy-wody/

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-01-15 o 22:08
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-14 14:21:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.