Jak dieta wpływa na układ hormonalny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-20, 16:29   #1
aahelix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35

Jak dieta wpływa na układ hormonalny?


Cześć, jak w temacie. Jaką dietę stosować przy niedoborach hormonów i zaburzeniach hormonalnych? Interesuje mnie to, co warto jeść, co korzystnie wpływa na wydzielanie hormonów, na tarczycę, a czego unikać. Potrzebuję rzetelnych informacji,w internecie spotkałam tylko pojedyncze wiadomości, jak np spożywanie większej ilości kwasów omega-3. Jestem bardzo ciekawa jak to z tym jedzeniem jest
aahelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 17:38   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak dieta wpływa na układ hormonalny?

Ja też się chętnie dowiem, co jeść przy zaburzeniach hormonalnych (nie tylko tarczycy). Gdzieś kiedyś czytałam aby ograniczać węgle, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Edit: Np. interesuje mnie, co jeść kiedy kobieta ma za dużo męskich hormonów albo po prostu za mało swoich.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2013-06-20 o 17:42
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 18:18   #3
aahelix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35
Dot.: Jak dieta wpływa na układ hormonalny?

Właśnie właśnie, mi chodzi o braki własnych hormonków, może ktoś coś wie? Zastanawiam się, czy wiązać początek problemów z hormonami z ograniczeniem tłuszczy w moim jadłospisie.
aahelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 20:09   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jak dieta wpływa na układ hormonalny?

Cytat:
Napisane przez aahelix Pokaż wiadomość
Właśnie właśnie, mi chodzi o braki własnych hormonków, może ktoś coś wie? Zastanawiam się, czy wiązać początek problemów z hormonami z ograniczeniem tłuszczy w moim jadłospisie.
Kwasy tluszczowe i cholsterol (ktory nie jest tluszczem oczywiscie, ale wystepuje w tych samych pokarmach co tluszcze odzwierzece) maja wydatna role w prawidlowym funkcjonowaniu ukladu nerwowego i hormonalnego.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 20:54   #5
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Jak dieta wpływa na układ hormonalny?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja też się chętnie dowiem, co jeść przy zaburzeniach hormonalnych (nie tylko tarczycy). Gdzieś kiedyś czytałam aby ograniczać węgle, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Edit: Np. interesuje mnie, co jeść kiedy kobieta ma za dużo męskich hormonów albo po prostu za mało swoich.
Ograniczanie węgli wskazane Mam niedoczynność tarczycy z PCOS (i hiperinsulinizmem), od 9 tyg. odchudzam się pod kontrolą dietetyczki. Schudłam do tej pory 6 kg. Takie główne zasady, które stosuję i przychodzą mi do głowy myśląc o zaburzeniach hormonalnych:
- regularne posiłki co 3 h (z wahaniami +/- 30 min): bardzo ważne zwłaszcza w hiperinsulinizmie, zapobiegające wahaniom glukozy we krwi. Odkąd jem regularnie, nie chodzę głodna,
- ograniczanie węglowodanów: unikamy cukrów prostych. Nie więcej niż 2 razy w tyg. można pozwolić sobie na węglowodany typu ciastko czy lampka wina,
- ruch, jak najwięcej ruchu: regularne ćwiczenia,
- liczymy kalorie: warto poznać swoje zapotrzebowanie energetyczne. Dzięki pomiarom u dietetyczki wiem, że muszę jeść kilkaset kcal mniej niż zdrowe os. w moim wieku.
- do indeksu glikemicznego pochodzimy z dystansem: badania nad IG nie były bardzo dokładne, więc np. ziemniaki są dozwolone
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 12:04   #6
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Jak dieta wpływa na układ hormonalny?

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
- liczymy kalorie: warto poznać swoje zapotrzebowanie energetyczne. Dzięki pomiarom u dietetyczki wiem, że muszę jeść kilkaset kcal mniej niż zdrowe os. w moim wieku.
A jak wyglądały te pomiary? i ile dietetyczka zaleciła Ci jeść tych kalorii skoro piszesz że aż kilkaset mniej? Tak z ciekawości się pytam.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 22:47   #7
Dziunia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jak dieta wpływa na układ hormonalny?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Edit: Np. interesuje mnie, co jeść kiedy kobieta ma za dużo męskich hormonów albo po prostu za mało swoich.

Soja zawiera związki zbliżone do kobiecych estrogenów. Mojej mamie np. lekarz zalecił w trakcie menopauzy, żeby wprowadziła do diety. Jeszcze chyba siemię lniane i arcydzięgiel zawierają fitoestrogeny. Nie wiem czy to są jakieś duże dawki, ale wprowadzenie do diety tych roślinek na pewno nie zaszkodzi
Dziunia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 08:32   #8
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak dieta wpływa na układ hormonalny?

Cytat:
Napisane przez Dziunia007 Pokaż wiadomość
Soja zawiera związki zbliżone do kobiecych estrogenów. Mojej mamie np. lekarz zalecił w trakcie menopauzy, żeby wprowadziła do diety. Jeszcze chyba siemię lniane i arcydzięgiel zawierają fitoestrogeny. Nie wiem czy to są jakieś duże dawki, ale wprowadzenie do diety tych roślinek na pewno nie zaszkodzi

Soja? Dziwne. Soję się właśnie odradza ze względu na to, że za bardzo wpływa na hormony właśnie + często jest modyfikowana genetycznie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.