co zobaczyć w zakopanem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-13, 20:11   #1
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651

co zobaczyć w zakopanem


Wybieram się z moim TZ do zakopanego ale kompletnie nie wiemy jak sie tam odnaleźć tzn., jaką trasę wybrać zeby cokolwiek zobaczyc, i nic ni eominąć

czy ktoś z was może był w zakopanem i mógłby wytłumaczyć jak laikowi
jakim szlakiem iść by np zobaczyć Morskie Oko i parę innych ciekawych widoków???


szukałam na necie ale tam nie ma konkretnego szlaku, ich długość i stopień trudności.


dzięki za wszystkie odpowiedzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 20:18   #2
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

hmm moge coś poradzić na morskie oko o ile bedziecie jechać samochodem musicie skręcić przez Zakopanem (najlepiej kogoś spytać), a w samym mieście warto zwiedzić słynne Krupówki, kościół na Krzeptówkach no i oczywiscie obowiązkowo skocznie z pewnością warto sie wybrać do Zakopanego! są piękne widoki i można fajnie spedzić czas. Możecie tez wybrać sie np. na Giewont (ale niewiem czy o tej porze roku jeszcze można bo to już jest wyższa szkoła jazdy) ...
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 20:45   #3
*wisienka*
Rozeznanie
 
Avatar *wisienka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 613
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

jedziesz jesienią? podobno jesienią góry są najpiękniejsze...
koniecznie musisz odwiedzić kasprowy, gubałówkę, dolinę kościeliską
*wisienka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 20:49   #4
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

no widoki są piękne jesienią pełno złota i liści ach! oby sie pogoda udała
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 20:57   #5
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Moja siostra była z męzem i synkiem we wrześniu w Zakopanem, mówiła, że było slicznie, trafiła na tak cudną pogode, że az sama nie może uwierzyć, że słońco tak mocno ją opaliło.Podaje Ci kilka linków, może znajdziesz tam cos ciekawego dla siebie.

Pozdrawiam Marta

http://www.ezakopane.pl/atrakcje/
http://www.zakopane.viditur.com.pl/
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 21:42   #6
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Ja właśnie dziś wróciłam z pięciodniowej klasowej wycieczki z okolic Zakopanego
Widoki piękne , ale tak pędziliśmy, że nie można było nad niczym się zatrzymać, popodziwiać, tylko starać się nadążać za grupą

Ale Giewont zaliczyłam (cięzko było... uff)

Polecam Krupówki
I gdzieś w okolicy jest muzeum Jana Kasprowicza - jako humanistka polecam
Można zobaczyć to słynne Sanktuarium Matki Boskiej
Eh, zmęczona już jestem
ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 21:43   #7
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

w Zakopcu ( ) byłam dawno, ale oprócz widoków pamiętam restaurację z pysznymi obidamami domowymi mniamm
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 21:44   #8
xcf
Raczkowanie
 
Avatar xcf
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 50
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

jutro ma w górach sypać śnieg. już go czuć w powietrzu
xcf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 22:35   #9
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Żeby zobaczyć morskie oko musisz po prostu wsiąść w jakikolwiek busik w centrum, które tam jeżdżą. jak będziesz nad morskim okiem, po drugiej stronie jest czarny staw, warto wejść. My byliśmy na Kasprowym, super sprawa, z Kasprowego można zjechać kolejką linową (wjechać też , ale to bez sensu), możesz też wybrać Giewont zamiast Kasprowego, albo mierzyć wyżej - Rysy. Piszę tak bo 5 dni to jest za mało żeby te szczyty zdobyć, jeśli sie nie ma wprawy, kondycji, to tych wszystkich wysokich szczytów.:Są oczywiście inne szlaki, ale to jest inna sprawa, jak dl mnie wymagająca większych przygotowań (jest dużo stron w internecie, zobacz ) Oczywiście Krupówki, wszelkie restauracje z góralską kapelą (placek po zbójnicku ) Muzea, stare zabytkowe domy itp. tam jest pięknie i na pewno nie będziesz żałować No i oczywiście to wzgórze o nazwie Gubałówka
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 09:08   #10
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
z Kasprowego można zjechać kolejką linową (wjechać też , ale to bez sensu)
oj raczej nie mozna, bo jest obecnie w remoncie

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
możesz też wybrać Giewont zamiast Kasprowego, albo mierzyć wyżej - Rysy.
ja tak troche wnioskujac z wypowiedzi Olki_222 odnosze wrazenie, ze jakims wprawionym turysta nie jest, wiec o tej porze roku nie polecalabym jej ani Giewontu ani tym bardziej Rysow (Rysow nawet w pelnym sloncu bym jej nie polecala bez doswiadczenia w gorach) ale spokojnie mozna chodzic po dolinkach (z dojsciem do schronisk zeby cos zjesc i wypic grzane wino), wejsc na Grzesia, Nosala, Gesia Szyje lub Sarnia Skale.

w dolinie Koscieliskiej mozecie zahaczyc o jaskinie Mrozna(platny wstep - chyba 3zl, jaskinia oswietlona i przez okablowanie traci na uroku, ale jak na poczatek zwiedzania jaskin moze byc - zawsze to jakas atrakcja ) i Wawoz Krakow - wspaniale miejsce, przez Chocholowska mozecie przejechac na rowerach a potem tylko juz kawaleczek dojsc do schroniska (a stamtad na Grzesia). polecam tez Doline Bialego - urocza. jak juz ja cala przejdziecie mozecie isc na Sarnia Skale (super widok na Tatry). z Palenicy Bialczanskiej mozecie isc na Rusinowa Polane - takze piekne widoki plus wypasajace sie stado owiec, bacowka, drewniane stoly na piknik, a stamtad juz wejscie na Gesia Szyje. mozecie tez wybrac sie z Kuznic przez Doline Jaworzynki albo Skupniow Uplaz do schroniska Murowaniec a stamtad nad Czarny Staw Gasienicowy. w Tatrach jest na prawde wiele fajnych, nizebyt trudnych trasek. nie warto sie pchac od razu na wielkie gory i przysparzac roboty TOPRowcom. bo Giewont tez uwazam, ze gora dla poczatkujacych nie jest (szczegolnie fragment z lancuchami). ale ludzie jak stado - jak wszyscy ida to ja tez, a potem pod szczytem sa jeki rozpaczy tych ktorzy na takie wrazenia przygotowani nie byli.

no i mysle, ze wyprawiajac sie w gory warto zainwestowac w dobra mape. wtedy zobaczysz wszystkie szlaki (takze ten do Morskiego Oka z Palenicy Bialczanskiej, ktorego osobiscie nie trawie)

ja polecam ci ta strone: http://www.ceper.com.pl/Magistrala.html
opisy szlakow, czesto zdjecia wiec mozesz zobaczyc jak co wyglada + niezbednik dobrego turysty (bo dobrze przygotowac sie na wycieczke to tez sztuka)

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2006-10-14 o 09:32
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 09:41   #11
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

ja byłam we wrzesniu po raz drugi w Zakopanem i dla mnie to cudowne miejsce
pogode mielismy super, było prawie jak w lato
polecam doline białego, w tym roku poszlismy z TŻ na Nosal, a co do jedzenia to polecam Skalną- jest chyba jedną z najtańszych restauracji a równie ładna jak te drogie, jedzenie przepyszne! jest na krupówkach ale troche jakby w podwórko sie wchodzi
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-14, 09:47   #12
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Cool Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Cytat:
Napisane przez natina2 Pokaż wiadomość
hmm moge coś poradzić na morskie oko o ile bedziecie jechać samochodem musicie skręcić przez Zakopanem (najlepiej kogoś spytać), a w samym mieście warto zwiedzić słynne Krupówki, kościół na Krzeptówkach no i oczywiscie obowiązkowo skocznie z pewnością warto sie wybrać do Zakopanego! są piękne widoki i można fajnie spedzić czas. Możecie tez wybrać sie np. na Giewont (ale niewiem czy o tej porze roku jeszcze można bo to już jest wyższa szkoła jazdy) ...

Samochdem na Morskie Oko nie dojedziesz Jedynie do PALENICY BIAłCZYńSKIEJ a stamtąd pieszką lub dorożka co kosztuje 30 zł do góry a z powrotem 20
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 11:25   #13
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

lain ma racje!

odradzam Rysy, Giewonty i inne takie...
Na pierwszy raz wybierzcie się koniecznie do Morskiego Oka i jak tam dojdziecie nie jęcząc to wtedy możecie myśleć o innych wyzwaniach. Wbrew obiegowym opiniom droga do Morskiego Oka jest dość męcząca dla zwykłego człowieka, który w góry nie chodzi. Ja w Zakopanym bywam raz do roku a jednak byłam w Morskim trzy razy. To kwestia kilku godzin spaceru w jedną i w drugą stronę (wynagrodzona jak najbardziej widokiem samego jeziora i przygotuj się na niebotyczne ceny w schronisku). Piszę oczywiście z perspektywy mieszczucha
Wybierzcie się przede wszystkim na Gubałówkę, która znajduje się na początku Krupówek, ale osobiście nie polecam wjeżdżać kolejką wagonikową na nią, tylo pójść 10 minut dalej dalek i macie piękny wyciąg na Szymoszkową. Najlepiej spytać się w centrum jak dość, jest bardzo prosto. Za tę samą cenę macie piekny wjaz kolejką krzesełkową, zamykaną w takie kapsułki że zimno wam nie będzie a piekny widok. Z Szymoszkowej idzie się po równym 15 minut na szczyt Gubałówki
Wybierzcie się też do Doliny Kościeliskiej, bodajże najpiękniejszej dla przeciętnego turysty. Bus z centrum kosztuje 3,50. Wejście do Kościeliskiej chyba 2 a wejście do Jaskini Mroźnej którą polecam zwiedzić (męczące podejście do niej ale warte) jakieś 3zł. Do schroniska idzie się równiną jakieś półtorej godzinki.
Polecam też po prostu poczuć klimat tych wszystkich miejsc. Wybrać się do karczmy góralskiej na Krupówkach.
Wybrać się pod skocznię, która znajduje się praktycznie w centrum- 15 minut od Krupówek.
Zobaczyć koniecznie cmentarzyk na którym leży Kornel Makuszyński i Stanisław Ignacy Witkiewicz (choć nie wiem przypadkiem czy nie jest to grób symboliczny bo z tego co pamiętam w Polsce nie umarł przecież, a wątpię w to że ktoś go w tamtych czasach transportował:/)
Polecam też Chochołów. Niesamowita wieś z pięknymi domami z drewna- wszystkie na ten sam styl :P

Na prawdę nie myśl nawet o Giewoncie i Rysach, nawet o Kasprowym bo to trasy dla "chodzących" po górach a nie zwykłych ludzi z miasta którzy dyszą po wejściu do Morskiego Oka. Góry to potężny przeciwnik i bywają dośc niebezpieczne. Sama zobaczysz jak przejdziesz się po tych wszystkich miejscach które ci poleciłam a są najbardziej znanymi atrakcjami Zakopanego

Miłej zabawy!
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 12:42   #14
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Ja byłam w Zakopanem tydzien temu, pogoda była smakomita . Piszesz ze jesteś laikiem , wiec tak jak dziewczyny pisały odradzam ci wybieranie sie na Giewont, Orlą Perć i inne bo moze to sie skonczyc kontuzją.

Ja osobiscie polecam wycieczkę na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję . Busy na Rusinową odjeżdzają co chwile (W stronę morskiego Oka, wystaczy poprosić kierowcę zeby zatrzymał się przed wejsciem na szlak Wierch Poroniec) cena 6zł ,Wejscie na gore po bardzo lekko wzniesionym szlaku zajmuje godzinę) . Z Rusinowej można wybrać sie do wyboru na Białczańską Palenice około 40 minut bądź na Gęsią Szyje 50 minut (Wejscie dosc strome po drewnianych balach, trochę męczące ale widoki niezapomniane). Zejscie proponuje Szlakiem Zazadnia (1h). Zobaczymy tam Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr. Po zejsciu łapiemy busa , z tąd powrót kosztuje 4zł

Oczywscie warto wybrać się na Gubałówke, teraz jest bardzo fajna promocja (bilet łaczony), wjazd kolejką Gubałówka i zjazd Butorową lub na odwrót (ulgowy 8zł), normalnie zjazd i wjazd Gubalówką cena 10zł Uwaga! Promocja obowiazuje tylko do godziny 16 !.

Oczywscie obowiązkowo Dolina Kościeliska bądz Chochołowska (ja osobiscie wolę tą 1), Dojazd busem z postoju Busów koło Gubalówki cena 3-4zł , o tej porze wstęp jest bezpłatny. Czas na wejscie jakies 1,5h (do schroniska)

Dolina Białego, Dolina Strażyska , udajemy się na nią idąc cały czas ulicą Kasprusie (jakies 25mnut od początku ulicy) , pozniej prosto ulicą Strążyska i jestesmy na miejscu trudno zabładzić , a widoczki na Giewont bardzo ładne, czas przejscia 45 minut .Co do Polany stązyckiej zbaczając z trasy (szlak żółty) w około 10 minut trafimy do wodpospadu siklawica ... ach tyle pięknych miejsc jest w Zakopanem .... Posiadam fajny mały przewodnik, jakby ktos chciał moge zrobić skana fajnych krótkich wycieczek, oraz mam zdjecia ww szlaków

Co do wycieczki do Morskiego Oka , jesli jedziecie na Weekend lub poprpstu niedługi pobyt to nie polecam, gdyz wycieczka zajmuje cały dzień. Pozatym nawet teraz jest bardzo oblegana, no i ta asfaltówka

P.S Dolaczam zdjecia z wypadu na Rusinową i Gęsia Szyje mam ich chyba z 40 takie piękne widoczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (36,2 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (55,2 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (54,3 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (53,6 KB, 242 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (92,9 KB, 110 załadowań)
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 16:58   #15
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Bylam raz w Zakopanem. Super tam bylo wczesnym rankiem - malo ludzi. A pozniej nie bylo jak przejsc przez Krupowki.
Ogolnie miasto mnie nie zachwycilo. W sumie nudno tam bylo
Jedynie co mi sie podobalo, to widoki To bylo cudowne Np. snieg na gorach w srodku lata

Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 18:02   #16
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Podpisuje sie pod wypowiedziami Lain i Eve
Zadnych wysokich gor dla poczatkujacych !!!
Dolinki beda najodpowiedniejsze. Koscieliska, Strazyska, Chocholowska, nawet Bialego [ choc mniej widowiskowa]. Mozesz tez wybrac sie na siklawice - tylko nie pamietam, z ktorej doliny jest wejscie Jesli kupisz mape na miejscu, bez problemu wszedzie trafisz. Mozesz poruszac sie busikami, koszt dojazdu to kolo 2 zl.

EDIT - zagladnij na te watki, moze znajdziesz jakies ciekawe informacje
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117616
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=128482
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=72895

Off topic
Eve sliczne zdjecie http://www.wizaz.pl/forum/attachment...5&d=1160826000
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 15:31   #17
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Mozesz tez wybrac sie na siklawice - tylko nie pamietam, z ktorej doliny jest wejscie
Na Siklawice to ze Strazyskiej

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Mozesz poruszac sie busikami, koszt dojazdu to kolo 2 zl.
obawiam sie, ze wiecej (chyba ze po sezonie wszystko tanieje)
pamietam, ze w tym roku do Koscieliskiej bylo za 3,50, do Chocholowskiej za 4zl, a do Palenicy Bialczanskiej 6zl. przerazajace jest to, ze co roku coraz drozej. nie zdziwie sie jak w przyszle wakacje znow wszystko zdrozeje o jakies 50gr (i tak co roku )
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 16:44   #18
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Pisałam wyzej ceny z zeszłego tygodnia 3zł do Chochołowskiej , 4zł do Koscieliskiej do Białczanskiej 8zł !!! <-- szok wiec polecam wejscie na Palenice od strony Zazdani wtedy koszuje 4zł
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 18:01   #19
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Cytat:
Napisane przez eve_malutka Pokaż wiadomość
Pisałam wyzej ceny z zeszłego tygodnia 3zł do Chochołowskiej , 4zł do Koscieliskiej do Białczanskiej 8zł !!! <-- szok wiec polecam wejscie na Palenice od strony Zazdani wtedy koszuje 4zł
nie mówisz o studenckim
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 07:52   #20
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

Cytat:
Napisane przez eve_malutka Pokaż wiadomość
Pisałam wyzej ceny z zeszłego tygodnia 3zł do Chochołowskiej , 4zł do Koscieliskiej do Białczanskiej 8zł !!! <-- szok wiec polecam wejscie na Palenice od strony Zazdani wtedy koszuje 4zł
ale jak do Chocholowskiej moze byc taniej jak to dalej?
ja do Bialczanskiej 6 placilam
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 08:41   #21
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Dot.: co zobaczyć w zakopanem

W zakopanem najlepsza jest kwaśnica
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 17:58   #22
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Zakopane

witam! wątek ten kieruję do osób, które były w Zakopanem bądź tam mieszkają, otóż w sierpniu wybieramy się z TŻ-tem do Zakopanego i tu mam do Was prośbę, napiszcie gdzie w jakich miejscach na jakich ulicach znajdują się jakieś ciekawe miejsca, dobre restauracje, fajne puby, poprostu miejsca, godne zwiedzenia, bądź zobaczenia, mam również pytanko, czy na Morskie OKO można jechać rowerkiem?? oraz czy można je tam wypożyczyć i za ile?? Pozdrawiam
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 22:41   #23
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Zakopane

watek o Zakopcu i knajpach w nim juz jeden jest https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=72895

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
mam również pytanko, czy na Morskie OKO można jechać rowerkiem?? oraz czy można je tam wypożyczyć i za ile?? Pozdrawiam
moze i mozna choc zasuwanie ciagle pod gore moze byc dosc nuzace. wypozyczalni zadnej tam nie ma.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 11:12   #24
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Zakopane

To ty chcesz jechać do Zakopca i zwiedzać bary i puby ?
Rany Boskie ....

Na rowerze pod górę do Morkiego Oka pewnie będzie Ci ciężko jak nie masz kondycji.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 22:34   #25
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Zakopane

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
witam! wątek ten kieruję do osób, które były w Zakopanem bądź tam mieszkają, otóż w sierpniu wybieramy się z TŻ-tem do Zakopanego i tu mam do Was prośbę, napiszcie gdzie w jakich miejscach na jakich ulicach znajdują się jakieś ciekawe miejsca, dobre restauracje, fajne puby, poprostu miejsca, godne zwiedzenia, bądź zobaczenia, mam również pytanko, czy na Morskie OKO można jechać rowerkiem?? oraz czy można je tam wypożyczyć i za ile?? Pozdrawiam
Godne zwiedzenia są na pewno Tatry,ale poza nimi również muzea począwszy od TPN przez m.Koziołka Matołka,stylu zakopiańskiego a skończywszy na Hasiorze.Do tego cmentarz na Pęksowym Brzysku,sanktuarium na Krzeptówkach,skocznia i wiele,wiele innych .Sprawdź stronę Zakopca i już istniejące wątki na ten temat
Knajpy zostaw na wieczór
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 18:08   #26
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Zakopane

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
To ty chcesz jechać do Zakopca i zwiedzać bary i puby ?
Rany Boskie ....

Na rowerze pod górę do Morkiego Oka pewnie będzie Ci ciężko jak nie masz kondycji.


powiem Ci tylko, ze jestes super mila kobieta, poprostu pozazdroscic Ci chorego tupetu, jade tam na WAKACJE wiesz chyba co to sa wakacje, chce wypoczac, polazic, wyszalec sie, chce wiedziec, co jest poprostu godne "zagladniecia" w Zakopcu, a poza tym jak smiesz mi pisac ze nie mam kondycji?? jakbym nie miala, to bym sie o rower nie pytala, i gdzie masz tu logike?? ekhmmmm
nastepnym razem tysiac razy pomysl "logicznie" a dopiero pozniej pisz takie *******y w moim watku;] i nie zasmiecaj mi watku nieprzydatnymi info;] paa
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 18:53   #27
effi1983
Raczkowanie
 
Avatar effi1983
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 97
Dot.: Zakopane

A propos Morskiego Oka proponuję zupełnie inną, dużo piękniejszą drogę (ale wymagającą kondycji ) - a mianowicie przez Dolinę Roztoki. Moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych tras w polskich Tatrach. Polecam!
effi1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 10:35   #28
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Zakopane

agus87 zapomniałam dodać że czynny jest już aquapark z wodą termalną
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 15:14   #29
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Zakopane

Cytat:
Napisane przez effi1983 Pokaż wiadomość
A propos Morskiego Oka proponuję zupełnie inną, dużo piękniejszą drogę (ale wymagającą kondycji ) - a mianowicie przez Dolinę Roztoki. Moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych tras w polskich Tatrach. Polecam!
i przez szpiglasową przełęćz
super widoki
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 15:15   #30
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Zakopane

do Morskiego Oka nie można dojechać rowerem.
dla leniuchów są jeszcze bryczki. ale podobno w góre 40 zł a w dół 30 zł
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 12:33:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.