krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-15, 22:59   #601
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sanama Pokaż wiadomość
Witam drogie dziewczeta jestem cala w nerwach stad tez moje pytanie do Was (niestety terminy do lekarzy nie pozwolily mi na natychmiastowa konsultacje :/) Moj problem wyglada tak. Zazywam od ponad 2 lat pigulki Qlaira (portfelik 28 tabletek zazywanych na okraglo- bez 7 dniowej przerwy) Po raz pierwszy od kiedy je stosuje nie zazylam tabletki 15stej (poczatek 3 tygodnia) zorientowalam sie to gdy mialam przyjac 16sta tabletke tak wiec wg zalecen przyjelam 15sta i po kilku godzinach juz normalnie 16sta. 4 dni po tej sytuacji odbylam stosunek wiec tutaj chce zapytac jakie jest ryzyko zajscia w ciaze? ale to nie moj jedyny problem, przy tab 22 zaczelam bardzo delikatnie plamic i trwalo to przez 3 dni jednak dnia 25 (dwa dni przed czerwona tab) zauwazylam na wkladce normaln krew wraz ze skrzepami co utrzymuje sie do dzisiaj- wyglada jak poczatek krwawienia z odstawienia jednak po prostu dostalam go dwa dni wczesniej... Nie wydaje mi sie, aby bylo to spowodowane pominieta tabletka bo mialo to miejsce tydzien przed tym plamieniem, z drugiej strony jesli to wczesniejszy okres to dlaczego wystapil? Jestem bardzo zestresowana i zdenerwowana ta sytuacja a zadne fora nie potrafia rozwiac moich watpliwosci gdyz opinie sa sprzeczne i nie znalazlam identycznej sytuacji. Bardzo mocno prosze Was o odpowiedz co o tym myslicie lub czy macie podobne doswiadczenie. Z gory dziekuje i licze na Was . . .
Qlaira ma to do siebie, że nie wybacza błędów przy braniu. Powinnaś po pominięciu tabletki zabezpieczać się przez 9 dni, bo ochrona została obniżona. No ale stało się jak stało.
Wątpię byś zaszła w ciążę, bo mi zdarzyło się też zapomnieć tabletki i dzidziusia nie było (dwa, że krwawisz, więc nawet jeśli jakimś cudem doszłoby do zapłodnienia, to nie ma w Twojej macicy dobrych warunków do zagnieżdżenia).
Obstawiam, że plamienie które przeszło w krwawienie to skutek drobnego rozregulowania hormonów. Bierz normalnie tabletki, a 14 dni po stosunku dla spokoju ducha wykonaj test ciążowy.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 12:19   #602
lys1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 15
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Myślę, że teraz trafiłam na dobry wątek

Dziewczyny mam pytanie. Może któraś z Was miała podobnie i mi poradzi. Od 2 lat biorę Belarę i dwa razy zdarzyło mi się krwawienie podczas brania tabletek. Mój Ginekolog stwierdził, że to przez torbiel, ale tabletki kazał brać bo ponoć jest szansa samoczynnego wchłonięcia. Zawsze po takim krwawieniu dostałam krwawienia z odstawienia trochę później i było słabsze (w 5 lub 6 dniu przerwy). W ostatnim cyklu miałam trochę stresów, 5 dni przed końcem opakowania zaczęłam plamić, potem przeszło to w krwawienie przypominające te z odstawienia. Skończyło się w 6 dniu przerwy między opakowaniami, przy czym te dwa ostatnie dni to było brudne plamienie. Żadnego krwawienia potem nie było... Żadnej tabletki nie pomięłam, leków nie brałam. Moje pytanie brzmi, czy mogę uznać, że tabletki zadziałały i spokojnie brać następne opakowanie? Bo krwawienia Z ODSTAWIENIA jako tako nie miałam, zaczęłam krwawić przed końcem opakowania... Będę wdzięczna za odpowiedzi.
lys1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 08:33   #603
tynia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cześć Dziewczyny!

Biorę tabletki AIDEE od 6 m-cy. Nigdy nie było żadnych problemów, nawet jeśli przyjęłam tabletkę z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Do końca blistra zostało mi dokładnie 7 tabletek. Wczorajszą wzięłam z 12h opóźnieniem. Dzisiaj rano miałam obfite krwawienie i delikatnie boli mnie podbrzusze.

Czy to jest powód do obaw? Będę obserwować co się dzieje, jeśli krwawienie nie ustąpi pójdę w przyszłym tyg. do lekarza.

Dzięki za pomoc!
tynia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 17:52   #604
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Witam. Mam następujący problem... biorę Vibin od 3 lat i nigdy przy tych tabletkach nie miałam żadnych problemów. Przy poprzednim opakowaniu zauważyłam dwukrotnie lekkie krwawienia. Niestety umowiona wizyta u ginekologa przeszła mi koło nosa z powodu chorej nerki. Zatem ignorując krwawienia wzięłam kolejne opakowanie - dostałam silnego krwawienia jak przy odstawieniu przy 15tej tabletce... co robić? Wizytę mam za dwa tygodnie i nie mam pojęcia czy przerwać stosowanie tabletek natychmiast czy przeciągnąć branie do wizyty mimo wszystko? (Mam na myśli wzięcie do końca opakowania + dodatkowych 7 by nie być w trakcie przerwy gdy pójdę do lekarza). Proszę o pomoc we wcześniejszych latach problemy hormonalne (krwawienia) ujawnialy się gdy nie p rzyjmowalam antykoncepcji, bądź od razu, gdy miałam źle dobrane tabletki... prosze o radę nigdy nie stałam przed takim tabletkowym dylematem
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 10:32   #605
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Biorąc pod uwagę to, że piszesz o problemach z nerkami to równie dobrze Twój organizm może mieć problem z gospodarką hormonalną przez jakieś nieprawidłowości. To, że bierzesz te tabletki niewiele ma do tego - tzn mogloby sie tak dziac przy każdej innej formie antykoncepcji hormonalnej. Ja na Twoim miejscu odstawilabym tebaletki do wizyty u ginekologa. Jesli uzna, że to nie ich wpływ bez problemu możesz wrócić z kolejnym cyklem do ich przyjmowania, ale wydaje mi sie, że lekarz najpierw będzie chciał zrobić cytologie i inne badania zanim powie Ci jaka forma będzie dla Ciebie teraz możliwa. Nie ma sensu sie meczyć.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 11:22   #606
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

jestem w trakcie 4 opakowania madinette. wczoraj dostałam plamienia, przy 15 tabletce, dziś się to utrzymuje. wczesniej przy madi żadnych plamien nie miałam. powinnam już biegnąć do ginekologa czy jeszcze przeczekac? wogole czuje się jak przy okresie, troch boli brzuch, zaczynam panikowac...

no i czytam rozne opinie - wiem ze do 3 miesiaca plamienia są normalne. niektorzy piszą ze nawet do 4, a inni ze lepiej zmieniac tabsy... co robić

Edytowane przez karamelli
Czas edycji: 2016-11-11 o 11:24
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 11:45   #607
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
jestem w trakcie 4 opakowania madinette. wczoraj dostałam plamienia, przy 15 tabletce, dziś się to utrzymuje. wczesniej przy madi żadnych plamien nie miałam. powinnam już biegnąć do ginekologa czy jeszcze przeczekac? wogole czuje się jak przy okresie, troch boli brzuch, zaczynam panikowac...

no i czytam rozne opinie - wiem ze do 3 miesiaca plamienia są normalne. niektorzy piszą ze nawet do 4, a inni ze lepiej zmieniac tabsy... co robić
Jeżeli są to lekkie plamienia to bym przeczekała, dopiero gdyby się powtórzyło poszłabym do lekarza.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 12:31   #608
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;67422071]Jeżeli są to lekkie plamienia to bym przeczekała, dopiero gdyby się powtórzyło poszłabym do lekarza.[/QUOTE]

jak na razie to lekkie. aczkoliwek (sory za szczegoly), pojaiwa się taka swieża krew
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 14:58   #609
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
jak na razie to lekkie. aczkoliwek (sory za szczegoly), pojaiwa się taka swieża krew
To nic, takie krwawienia mogą się zdarzać nawet przy długotrwałym braniu tabletek. Gdyby krwawienie zrobiło się bardzo intensywne albo powtórzyło przy następnym blistrze, udaj się do ginekologa. Ale póki co - nie masz się czym martwić.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 09:21   #610
ulcia626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam,
biore tabletki antykoncepcyjne, Malonetta, zaczelam 6 blister. W srode 2.11 dostalam krwawienie z odstawienia i wciaz utrzymuje mi sie lekkie krwawienie. Nie zapomnialam o zadnej tabletce, a wczesniej takie krwawienie nie mialo miejsca u mnie. Robilam test ciazowy w piatek i wyszedl negatywny. Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje? Powinnam sie martwic?
Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.
ulcia626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 18:54   #611
Firstsellerpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Plamienia podczas brania tabletek oraz wziernikowania

Cześć dziewczyny.

Na wstępie powiem, że u lekarza już byłam i czekam na wyniki cytologii które będą pod koniec przyszłego tygodnia.

Chcę poradzić się tutaj bo może któraś z Was miała podobny problem.

Zaczynając od początku:

Biorę tabletki novynette/mercilon od dwóch lat.

Poprzednia cytologie miałam 11 msc temu i wszystko było ok. W maju wykonywalam dużo ćwiczeń fizycznych i wtedy raz zdazylo się, że po okresie pojawiło się brązowe plamienie które trwało około dnia lub półtora, dodam, że pracuje fizycznie i zdarza się, że dużo dźwigam.



Następna taka sytuacja zdarzyła się w październiku, rano zauważyłam plamienia podczas podcierania sie, chwilę wcześniej kochałam się z moim chłopakiem. Pamiętam, że byłam wtedy na 15 tabletce ale nie mam pojęcia czym plamienia były spowodowane, czy stosunkiem, czy nie.



W tym tyg plamienia wystąpiły dwa razy również nad ranem przy 13i14 tabletce.

W obydwoch sytuacjach odniosłam wrażenie, że plamienie zostało spowodowane orgazmem ale bez penetracji (poprzednie stosunki nie spowodowały plamien).

Dziś byłam na cytologii i zauważyłam, że kiedy się podcieram to znów pojawiła się brązowa wydzielina. Przekopalam cały internet, szczególnie na ang stronach głośno było o plamieniach po orgazmie (u mnie pojawiają się nie od razu lecz nad ranem i nie wiem czy jest to spowodowane akurat tym).

Niestety mieszkam za granicą i byłam już u dwóch lekarzy. Ok miesiąc temu gdzie zrobiono mi testy na chlamydie ponieważ kobieta uparla się, że na pewno to jest powód - wynik negatywny.

Dzisiaj też nie dowiedzialam się za dużo.

Otóż tu, w Anglii nikt nie słyszał o tym, że tabletki mogą być już za słabe, co jest mocno sugerowane na,polskich forach.

Powiedziano mi, że może to być skutek uboczny tabletek i tyle.

Kiedy pytałam o nadzerke usłyszałam, że to na pewno nie to bo krwawienie było by stałe i była by to świeża krew.

Odchodzę już od zmysłow i nie wiem jak przetrwam ten tydzień.

Nie boli mnie przy tych dolegliwościach nic a do normalnego lekarza mogę się zgłosić dopiero jak będę w Polsce więc za około trzy miesiące, co dobija mnie dodatkowo.

Może któraś z Was miała podobny problem i może się wypowiedzieć?

Dodam,że mój poprzedni okres był bardzo słaby, nie pojawiła się prawie wcale krew, a ja zazwyczaj mam mocne miesiączki
Firstsellerpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-29, 13:23   #612
Firstsellerpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Czy ktos miał podobny problem?
Firstsellerpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 10:01   #613
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Tylko jest problem, bo ja biorę tabletkę 7 lat.
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 20:30   #614
olcys0909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 4
Dot.: Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Witam.
Biorę 2 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Elin.
Przy pierwszym opakowaniu krwawienie pojawiło mi się przy 17 tabletce. Krwawienie z odstawienia nie pojawiło się. Ok. Tak może byc na początku.
Teraz krwawienie zaczęło się przy 16 tabletce, bolą mnie piersi, trochę jajniki-typowo okresowo. Tabletki brałam prawidłowo, żadnej nie pominęłam.
Myślicie, że jest sens brać je dalej, "przeczekać" to żeby organizm się przyzwyczaił czy iść do ginekologa? Nic innego mi nie dolega...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olcys0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 14:04   #615
mad_lena
Przyczajenie
 
Avatar mad_lena
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam serdecznie,
W dniu 02.01.21 rozpoczęłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Qlaira. Wcześniej przyjmowałam Rigevidon.
Tabletki Qlaira przyjmowałam co do godziny, od rozpoczęcia opakowania nie współżyłam. W 11 dniu wystąpiło brunatne plamienie, a w 12 dniu normalny okres który utrzymuje się do dnia dzisiejszego (czyli jest to juz trzeci dzień z utrzymującym się krwawieniem). Czy jest to normalne przy zmianie tabletek? Czy powinnam udać się do mojego ginekologa?
mad_lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 15:04:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.