Język angielski dla dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-26, 08:54   #1
Marocco30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 13

W jakim wieku zaczęłyście uczyć swoje dzieci j. ang.? Metody


Mam wrażenie, że dziś polscy rodzice są bardzo świadomi wymagań rynku pracy i wszyscy masowo zapisują swoje dzieci na lekcje angielskiego.

Czy rzeczywiście jest to tak popularne czy to tylko trend dużych miast, gdzie lepiej się zarabia?

[COLOR="rgb(154, 205, 50)"]W jakim wieku rozpoczęłyście naukę j. ang. u swoich dzieci? Czy coś robicie poza wysyłaniem dziecka na lekcje?
[/COLOR]

Wychowuję dwujęzyczne dzieci, chwilowo mieszkam w Stanach, skąd pracuję nad portalem xxx (znajdziecie tam wiele tematów nie tylko o dzieciach - w zasadzie staram się tam trochę od nich odpocząć

Razem z jednym z pol.nauczycieli przedszkolnych, który wykłada j. ang. w W-wie napisałyśmy art. pt. Jak nauczyć przedszkolada języka angielskiego. W drugiej części art. podrzucam sprawdzone sposoby.

Dajcie znać, czy starcza Wam sił na co dzień, zeby robić coś w tym kierunku.

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-09-26 o 11:11 Powód: Reklama bloga.
Marocco30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:51   #2
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: W jakim wieku zaczęłyście uczyć swoje dzieci j. ang.? Metody

Wiem, że to miała być reklama z badaniem rynku, ale może jednak kogoś interesuje ten temat.

Wypowiem się jako nauczycielka nawet rocznych dzieciaczków: takie uczenie może być skuteczne, maluchy są niesamowicie chłonne! Oczywiście, należy przy tym zadbać o szczegóły, dowiedzieć się wcześniej jak najwięcej o szkole, metodologii, nauczycielach. Specjaliści potrafią przygotować lekcje i materiały tak, że dzieci nie czują się zestresowane, nie płaczą (ważne jest, żeby dziecko czuło się jak najlepiej, w końcu to decyzja rodziców, a nie jego własna), a przy tym naprawdę się uczą.

Praca z maluszkami w domu też może być skuteczna, jednak tutaj problemem może być biegłość językowa rodziców. Jeśli w ich angielskim pojawia się sporo błędów (gramatycznych, fonetycznych, wymyślanie słownictwa), to i dziecko szybko te błędy powieli.

Uczmy dzieci języków obcych, oczywiście w odpowiedniej atmosferze, bo już teraz ich znajomość wydaje się "obowiązkowa", więc kiedyś na pewno będą nam wdzięczne.
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:56   #3
Kruszek77
Raczkowanie
 
Avatar Kruszek77
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 130
Dot.: W jakim wieku zaczęłyście uczyć swoje dzieci j. ang.? Metody

dzieciaczek który ledwo umie pisać, albo wcale, to pewnie musi lecieć na słuch i obrazki.

Próbuj jak ci się uda mieć efekty będziesz jedna z pierwszych
Kruszek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 21:33   #4
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: W jakim wieku zaczęłyście uczyć swoje dzieci j. ang.? Metody

Cytat:
Napisane przez Kruszek77 Pokaż wiadomość
dzieciaczek który ledwo umie pisać, albo wcale, to pewnie musi lecieć na słuch i obrazki.

Próbuj jak ci się uda mieć efekty będziesz jedna z pierwszych
No pewnie, że na słuch - przecież ojczystego języka też się tak uczymy.
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 10:40   #5
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: W jakim wieku zaczęłyście uczyć swoje dzieci j. ang.? Metody

U nas z uwagi na sytuację dwa języki od pierwszego dnia urodzenia, ale lepiej jednak mówi po polsku niż po angielsku, z uwagi na to, że mieszkamy w Polsce. Ponadto fajną rzeczą jest uczenie się języka razem z dzieckiem. Młoda ma kolegę w przedszkolu, jego tata jest Portugalczykiem, mówi do syna po portugalsku i młoda się zainteresowała tym językiem. Ja od dawna do portugalskiego nie zaglądałam, więc teraz kiedy dziecko się pyta o jakieś słowa to niektóre pamiętam, niektóre muszę sprawdzić w słowniku, celem przypomnienia sobie. Nie wiem, która z nas ma więcej zabawy przy tym. Bo podoba mi się to, że dzięki tej sytuacji odkurzyłam książki oraz słowniki i odświeżam przy okazji pamięć. Nie muszę w to wkładać żadnego wysiłku, to niezła zabawa i mniej nudna, niż samotne siedzenie z książkami i słownikiem.

I jeszcze duński, ale tu już nie wchodzę w kompetencje swojego męża, dla którego to jest jego język ojczysty. To jego zadanie.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2015-09-30 o 10:54
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 15:42   #6
ph05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Język angielski dla dzieci

W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę z dzieckiem? Czy macie jakieś sprawdzone metody i możecie polecić jakieś kursy?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ph05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 06:38   #7
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Język angielski dla dzieci

Cytat:
Napisane przez ph05 Pokaż wiadomość
W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę z dzieckiem? Czy macie jakieś sprawdzone metody i możecie polecić jakieś kursy?
Nie mam pojęcia w jakim wieku najlepiej zacząć naukę języka, ale w przedszkolach od trzeciego roku życia już nauczany jest angielski.
Moja córka ma ponad 1,5 roku i na youtubie ogląda sobie piosenki po angielsku - Super Simple Song (Learning). Tylko niech nikt nie pomyśli, że robię to celowo - w żadnym wypadku. Przy okazji przeglądania różnych piosenek na necie, dziecku spodobały się akurat te po angielsku, tańczyła przy nich, są ładne i kolorowe.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-05, 20:54   #8
Marocco30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 13
Dot.: W jakim wieku zaczęłyście uczyć swoje dzieci j. ang.? Metody

@LilyAllen : Tak, przyjazna atmosfera to podstawa no i tak jak słusznie zauważasz biegłość rodziców w języku jest pierwszorzędna.
Mimo, że nie jestem native speaker-em wypracowałam sobie kilka sposobów, o których piszę ww. artykule. Moje małe uwielbiały zabawę z flash cards, w zasadzie dzięki nim starsza zaczęła czytać w wieku 3,5 lat. Dużo korzystałam też z youtube przy zmywaniu garów. No i piosenki, piosenki i jeszcze raz piosenki. Warto uczyć się samemu dziecięcych piosenek, żeby potem nucić dziecku.

Edytowane przez Marocco30
Czas edycji: 2015-10-05 o 20:56
Marocco30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 22:32   #9
MAJA_WIT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Język angielski dla dzieci

4-5 lat spokojnie można zapisać na zajęcia
MAJA_WIT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 15:39   #10
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Język angielski dla dzieci

Moja bratanica ma 3 lata i w przedszkolu mają zajęcia z angielskiego - fajne, mało stresujące, sama zabawa, a jednocześnie moja bratanica juz zna kilka zwrotów, potrafi policzyć do 10 i zaczyna ostatnio nawet nazywać kolory. Także nawet takie maluchy warto na angielski zapisywać
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 21:24   #11
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Język angielski dla dzieci

Cytat:
Napisane przez ph05 Pokaż wiadomość
W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę z dzieckiem? Czy macie jakieś sprawdzone metody i możecie polecić jakieś kursy?
Można już rocznego dzieciaczka zacząć uczyć. Dziewczyny piszą o przedszkolu, a ja np. dziś miałam lekcje w żłobku Zanim zaczęłam obecną pracę nawet nie podejrzewałam, że takie maluszki tak szybko zaczynają rozumieć i reagować. Nie chcę się tu wymądrzać ani reklamować (wspominałam już, że i tak w Polsce tej szkoły nie ma), ale efekty naprawdę widać, tak więc - im wcześniej, tym lepiej!
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 22:13   #12
agathka1517
Raczkowanie
 
Avatar agathka1517
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 79
Dot.: Język angielski dla dzieci

Hej, ja jestem lektorem j. ang i mamą 14 miesięcznej córeczki i staram się pomalutku wprowadzać angielski od samego początku. Oczywiście piosenki, rymowanki, bajki, krótkie polecenia, słówka pojedyncze itd. Myślę, ze powoli, nic na siłę a zaprocentuje to w przyszłości. Jeżeli chodzi o książeczki angielskie dla dzieci w różnym wieku to polecam wam
<< ciach, ciach >>
Pięknie wydane i bardzo edukacyjne książki brytyjskiego wydawnictwa Usborne.

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2015-10-23 o 20:34 Powód: reklama
agathka1517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 11:14   #13
Evie888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 78
Dot.: Język angielski dla dzieci

moim zdaniem dzieci powinny zacząć się uczyć jak najwcześniej, ale nie przez wkuwanie słówek itd tylko przez zabawę. Moja siostrzenica chodzi do szkoły podstawowej << ciach, ciach >>w szczecinie i tam mają właśnie takie metody. Byłam pod wrażeniem, że mała się tak szybko uczy.

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2016-01-17 o 17:38 Powód: reklama
Evie888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 12:56   #14
BieganieMagdy
Raczkowanie
 
Avatar BieganieMagdy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 57
Send a message via Skype™ to BieganieMagdy
Dot.: W jakim wieku zaczęłyście uczyć swoje dzieci j. ang.? Metody

Ja także obserwuję, że rodzice maja na tym punkcie fioła dziś. Dowożą dzieci na wszystko- angielski, hiszpański, muzyka....

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Blog o bieganiu
http://bieganiemagdy.blogspot.com
Blog o e-marketingu
http://2becreative.pl
BieganieMagdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 12:26   #15
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Język angielski dla dzieci

mój chodzi na angielski raz w tyg. 45 minut. srednio mu to idzie, zna tylko słówka, choć ostatnio coś mowił, zdaniem, typu mama chodz
myślę, żeby zapisać go na niemiecki, bo mamy rodzinę w DE i często tak jezdzimy.
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 19:53   #16
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Język angielski dla dzieci

Cytat:
Napisane przez jbak Pokaż wiadomość
mój chodzi na angielski raz w tyg. 45 minut. srednio mu to idzie, zna tylko słówka, choć ostatnio coś mowił, zdaniem, typu mama chodz
myślę, żeby zapisać go na niemiecki, bo mamy rodzinę w DE i często tak jezdzimy.
A ile ma lat/ miesięcy? Mówi już (dobrze) w języku ojczystym?
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 08:24   #17
Ewa_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 75
Dot.: Język angielski dla dzieci

córka mojej znajomej zaczeła chodzić na lekcje angielskiego do szkoły językowej jak skończyła rok, nie wiem czy to ma sens, ona uważa że tak.
Ewa_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 12:46   #18
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Język angielski dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Ewa_26 Pokaż wiadomość
córka mojej znajomej zaczeła chodzić na lekcje angielskiego do szkoły językowej jak skończyła rok, nie wiem czy to ma sens, ona uważa że tak.
Jasne, że ma W taki sposób osłucha się z językiem jeszcze zanim jest w stanie coś powiedzieć, i nagle z zaskoczenia zacznie wymawiać POPRAWNIE jakieś pierwsze słowa, zdania. Aaa, i dodatkowo nie będzie się bała mówić po angielsku (a problem ten ma przecież wielu dorosłych), bo od początku widzi, że wszyscy dookoła niej mówią, wydaje jej się to więc naturalne.

Oczywiście, wskazując te korzyści zakładam, że szkoła ma odpowiednią metodologię dopasowaną do potrzeb dzidziusiów, że na lekcjach mówi się TYLKO po angielsku, że udostępniają narzędzia do codziennego kontaktu z językim itp.
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 09:45   #19
SoniaKo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Język angielski dla dzieci

Cytat:
Oczywiście, wskazując te korzyści zakładam, że szkoła ma odpowiednią metodologię dopasowaną do potrzeb dzidziusiów, że na lekcjach mówi się TYLKO po angielsku, że udostępniają narzędzia do codziennego kontaktu z językim itp.
zgadzam się, odpowiednia metoda jest konieczna. moje dziecko zaczęło w tym roku chodzić do Helen Doron. kurs dla dzieci rocznych. chodzę z nią na zajęcia i bardzo mi się podoba. jest dużo piosenek, wyliczanek, lekcja cała po angielsku. w domu słuchamy płyt i bawimy się po angielsku.
ja też korzystam przypomina sobie co nie co. i szlifuję brytyjską wymowę. widzę, że mała cieszy się na te zajęcia i to jest dla mnie najważniejsze. mąż jest Portugalczykiem, więc mała i tak będzie dwujęzyczna. jeśli łyknie trochę angielskiego, to w sumie będzie jeszcze lepiej.
widzę, że dziecko musi wciąż powtarzać, żeby się czegoś nauczyć. dzięki temu że w domu mówimy w dwóch językach, widzę, jak przebiega ten proces. i powiem wam, że ludzki mózg jest niesamowity! ile tam się może pomieścić.
córeczka rozumie bardzo dużo w dwóch językach, a teraz też i trochę w trzecim. szkoda, że ja nie miałam takiej szansy, jak byłam dzieckiem
SoniaKo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-26 10:45:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.