Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-10, 09:29   #991
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
ja na razie po ostatniej wizycie w salonie sama doprowadzam włosy do porządku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=812
mineły prawie 2 miesiące,
O matulu Ależ Cię potraktowała! Pojechała po długości i po objętości
by wszystko wróciło do dobrej normy.

Cytat:
Napisane przez 94owieczka94 Pokaż wiadomość
Znasz jakieś strony czy filmiki instruktażowe, skąd mogłabym się dowiedzieć, jak to zrobić?
Ten watek jest temu poświęcony. Przejrzyj. Do tego zajrzyj do FAQ, gdzie zrobiłam wpis o samodzielnym cięciu.
Filmiki instruktażowe... Możesz obejrzeć milion, ale i tak musisz spróbować sama.
Cytat:
Czy tak jak je obetnę, to tak będą się kręcić?
Ale co masz konkretnie na myśli? Bo to, ze obetniesz je krótko nie oznacza, że będą się kręcić bardziej.

Cytat:
Napisane przez lillylou Pokaż wiadomość
Co zrobić z tymi włosami, jak myślicie? przez rok olejuję, nie suszę i używam delikatnych szamponów itd... Końcówki były kiedyś rozjaśniane i jak widać są stasznie zniszczone dodam , że zapuszczam włosy od roku a one jaby stoją w miejscu help!
Włosy należy przycinać co kilka miesięcy. Robi to nie tylko dobrze końcówkom, ale i całemu kształtowi fryzury.

Cytat:
Napisane przez agusia2569 Pokaż wiadomość
wiem o co Ci chodzi i myślę, że to może pomóc, często te włosy z wierzchu mniej się kręcą i się puszą, jak je wycieniujesz to wydobędziesz ładnie ten skręt ze spodu, tylko tak jak wyżej napisane, ma to sens, gdy zaczniesz nawilżać czuprynkę
Musiałaby wyciąć wszystko, bo jeśli będą ścięte za krótko, to będzie jeszcze gorzej.
Lepiej przywrócić tym włosom dobry stan.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:10   #992
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

czyli jeśli ta moja pierwsza warstwa się puszy, to nie ma sensu cieniowanie, nawet takie minimalne?
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:38   #993
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mikimiyoshi Pokaż wiadomość
czyli jeśli ta moja pierwsza warstwa się puszy, to nie ma sensu cieniowanie, nawet takie minimalne?
Jak masz zniszczone to jaknajbardziej, jesli nie to pielęgnacja i związtwanie 1 warstwy gumką frotką bez czesci metalowych. Kiedyś tez tak miałam, niestety musiałam ciąć pinieważ włosy były przetrawione kąpielą rozjaśniającą. Wiem że ratowałam się olejkami silikonowo-olejowymi które akurat mi pomagały.
Pamietaj jednak tak jak napisała Eloe, krótka górna warstwa nie wygląda lepiej.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-04-10 o 17:41
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:32   #994
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Odp: Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Jak masz zniszczone to jaknajbardziej, jesli nie to pielęgnacja i związtwanie 1 warstwy gumką frotką bez czesci metalowych. Kiedyś tez tak miałam, niestety musiałam ciąć pinieważ włosy były przetrawione kąpielą rozjaśniającą. Wiem że ratowałam się olejkami silikonowo-olejowymi które akurat mi pomagały.
Pamietaj jednak tak jak napisała Eloe, krótka górna warstwa nie wygląda lepiej.
czyli, ze tą pierwszą warstwę mam związywać tak? i to pomoże?
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:52   #995
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mikimiyoshi Pokaż wiadomość
czyli, ze tą pierwszą warstwę mam związywać tak? i to pomoże?
Do spania tak moim zdaniem bardzo pomaga.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 18:59   #996
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Do spania tak moim zdaniem bardzo pomaga.
Dziękuję bardzo A lepiej spać w rozpuszczonych czy ogólnie już w związanych?
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 21:00   #997
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mikimiyoshi Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo A lepiej spać w rozpuszczonych czy ogólnie już w związanych?
To raczej sprawa indywidualna i stosowana w wiekszosci przy bardzo długich włosach, przy średniej długości raczej mało wygodna.

Z innej beczki, od ostatniego cięcia sama troche poprawiam to co fryzjerka sknociła, ale najwiekszy problem mam z prawym bokiem i wycieniowaniwm w lekkim skosie od linji konca ucha do dołu...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 00:21   #998
xxSomebodyElse
Raczkowanie
 
Avatar xxSomebodyElse
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sztum
Wiadomości: 65
Dot.: ścinać?

Cytat:
Napisane przez xxSomebodyElse Pokaż wiadomość
Ja myślę, że chyba najlepiej byłoby je podciąć żeby zostawić zdrowe końcówki, bo inaczej będą właśnie stały w miejscu...
jeeej nie bierzcie tego pod uwagę co ja napisałam, bo nie tu zamiesciłam... wrr... oszaleje z tym komputerem ;/
__________________
"Hold me now I'm six feet from the edge and I'm thinking.
Maybe six feet ain't so far down..."
<3
xxSomebodyElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 14:02   #999
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorc

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
To raczej sprawa indywidualna i stosowana w wiekszosci przy bardzo długich włosach, przy średniej długości raczej mało wygodna.

Z innej beczki, od ostatniego cięcia sama troche poprawiam to co fryzjerka sknociła, ale najwiekszy problem mam z prawym bokiem i wycieniowaniwm w lekkim skosie od linji konca ucha do dołu...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
w takim razie jeszcze raz bardzo dziękuję
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 22:10   #1000
LaGooona CrAZY
Przyczajenie
 
Avatar LaGooona CrAZY
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Baśń
Wiadomości: 12
GG do LaGooona CrAZY
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Hej, mam pytanie. Mam nadzieję, że to, że piszę tu nie jest złem. :0
otóż chciałabym się dowiedzieć czy cieniowanie wydobywa w jakiś sposób skręt w kręconych włosach? Wiadomo, że gdy wszystkie włosy zarówno od spodu jak i od czubka jeśli są jednakowej długości to ciążą i wtedy chyba skręt się prostuje. Czy się mylę? Chciałabym się dowiedzieć jakie jest najkorzystniejsze cięcie dla włosów kręconych, raczej suchych, choć ta kwestia chyba nie ma znaczenia?. Mam też inny problem, mianowicie zauważyłam, że moje włosy zupełnie nie rosną, chcę strasznie zapuścić, ale w jakiś sposób zawsze się albo ukruszą, albo ja poprzycinam rozdwojone końcówki, ale nie jest to częste, a to zauważyłam już w przeciągu paru lat, bez specjalnych stylizacji, że ciągle są tej samej długości. Podobno włos osiąga też określoną długość, ale dziwi mnie to, bo jak byłam mała, to miałam długie włosy, dłuższe niż teraz. Co robić? Proszę o odpowiedzi.
I jeszcze trzecia sprawa. Ponieważ z racji tego, że te włosy kiepsko rosną, a ja no w przeszłości rzadko je przycinałam, być może temu rosły , ale mówi się, że trzeba je jednak podcinać, nie często ale jednak, dlatego pomyślałam, że może warto byłoby obciąć je trochę, tak, aby sięgały mi brody, nie dużo, bo mam kręcone, więc dodatkowo się podniosą. Czy w przypadku takiej fryzury też mogłabym uzyskać informacje, jak najkorzystniej jest je wystylizować? Niekoniecznie żeby wyszło afro, ale też nie jak snop siana i żeby głównie było to dla nich zdrowo. Obecnie mam je w swoim skręcie do łopatek, a po wyprostowaniu skrętu parę cm więcej.
__________________
Ranę zadałeś, ranę otrzymasz.
LaGooona CrAZY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 15:36   #1001
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

LaGooona CrAZY - najłatwiej byłoby, gdybyś dała zdjęcie
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 13:41   #1002
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LaGooona CrAZY Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie. Mam nadzieję, że to, że piszę tu nie jest złem. :0
otóż chciałabym się dowiedzieć czy cieniowanie wydobywa w jakiś sposób skręt w kręconych włosach?
W jakiś tak. Wystarczyłoby przejrzeć nieco ten wątek, a znalazłabyś odpowiedź na to pytanie.
Cytat:
Wiadomo, że gdy wszystkie włosy zarówno od spodu jak i od czubka jeśli są jednakowej długości to ciążą i wtedy chyba skręt się prostuje. Czy się mylę?
Owszem. To, że maja jednakową długość - choć to mało prawdopodobne, ponieważ nie rosną równo na całej głowie - nie wpływa na ciążenie. Na to wpływa długość włosa.
Ich równe cięcie sprawia, że warstwy nakładają się na siebie, co sprawia, iż spód nie ma miejsca, by pokazać swój skręt. Dlatego się prostuje. To natomiast, ze jest kręcony, może sprawiać, że miast burzy loków na całej długości, zobaczymy trójkąt zwany tu powszechnie Kopernikiem. Pięknie toto nie wygląda.
Cytat:
Chciałabym się dowiedzieć jakie jest najkorzystniejsze cięcie dla włosów kręconych, raczej suchych, choć ta kwestia chyba nie ma znaczenia?
Bez zdjęcia nie powiem nic na pewno.
Kręcone tylko na sucho, cieniowanie warstwowe. Pisałam to w tym wątku milion razy.
Cytat:
Mam też inny problem, mianowicie zauważyłam, że moje włosy zupełnie nie rosną, chcę strasznie zapuścić, ale w jakiś sposób zawsze się albo ukruszą, albo ja poprzycinam rozdwojone końcówki, ale nie jest to częste, a to zauważyłam już w przeciągu paru lat, bez specjalnych stylizacji, że ciągle są tej samej długości. Podobno włos osiąga też określoną długość, ale dziwi mnie to, bo jak byłam mała, to miałam długie włosy, dłuższe niż teraz. Co robić? Proszę o odpowiedzi.

A odpowiedziałaś sobie na pytanie, dlaczego Twoje włosy się kruszą?
Odpowiednio je pielęgnujesz? Dbasz o nie? Odpowiednio się odżywiasz? Jesteś zdrowa?
Genetyczne uwarunkowania swoją drogą, ale to, co z nimi robisz na co dzień nie jest bez znaczenia. W większości same odpowiadamy za to, że włosy z pozoru nie chcą rosnąć.
Cytat:
I jeszcze trzecia sprawa. Ponieważ z racji tego, że te włosy kiepsko rosną, a ja no w przeszłości rzadko je przycinałam, być może temu rosły , ale mówi się, że trzeba je jednak podcinać, nie często ale jednak, dlatego pomyślałam, że może warto byłoby obciąć je trochę, tak, aby sięgały mi brody, nie dużo, bo mam kręcone, więc dodatkowo się podniosą. Czy w przypadku takiej fryzury też mogłabym uzyskać informacje, jak najkorzystniej jest je wystylizować?

Długość kręconych zależy od rodzaju skrętu włosa. Nie zamieściłaś zdjęcia, to nie powiem.
Cytat:
Niekoniecznie żeby wyszło afro, ale też nie jak snop siana i żeby głównie było to dla nich zdrowo. Obecnie mam je w swoim skręcie do łopatek, a po wyprostowaniu skrętu parę cm więcej.
bez specjalnych stylizacji...
Prostujesz włosy i się dziwisz, że się kruszą? Ja wcale.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 20:07   #1003
LaGooona CrAZY
Przyczajenie
 
Avatar LaGooona CrAZY
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Baśń
Wiadomości: 12
GG do LaGooona CrAZY
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Dziękuję Elloe77 za obszerną odpowiedź. Natomiast muszę się odnieść do ostatniej wypowiedzi okraszonej cytatem. Otóż nie prostuję włosów. A owszem dziwię się nadal, że się kruszą. Miałam na myśli to, że mam kręcone, więc określiłam ich długość w tym stanie, ale chciałam doprecyzować, że prostując lok palcem, nie prostownicą są ileś dłuższe. Tylko to miałam na myśli. Naciągając kosmyk. Tyle.
__________________
Ranę zadałeś, ranę otrzymasz.
LaGooona CrAZY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 18:35   #1004
amandaa_16
Raczkowanie
 
Avatar amandaa_16
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 71
GG do amandaa_16
Cieniowanie kręconych włosów

Mam mały problem z włosami Kręcą mi się od połowy długości i myślałam nad tym żeby je pocieniować (długość ta sama). Może wtedy by nabrały lekkości i zaczęły się bardziej kręcić. Doradźcie mi jak je pocieniować, może jakieś zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0718.jpg (87,3 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0915.jpg (113,6 KB, 163 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg (2).jpg (75,3 KB, 198 załadowań)
amandaa_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:15   #1005
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Droga Eloe77 czy mogłabym Cię poprosić o radę? Dopiero niedawno dowiedziałam się, że jestem kręconowłosą, choć świadomą pielęgnację stosuję już jakieś 1.5 roku. Wcześniej po prostu katowałam włosy rozczesywaniem na sucho, okrągłą szczotką (suszarka i prostownica są moim włosom obce).

Obecnie staram się przypomnieć włosom skręt, jednak męczę się z prostym tyłem i po przejrzeniu wątków wiem, że ma na to wpływ również cięcie. W czwartek idę do fryzjera na podcięcie końcówek, ale marzy mi się podcięcie tych włosów tak, by miały miejsce na kręcenie się (do tej pory zawsze prosiłam fryzjerkę o ścięcie "na prosto").

Pamiętam, że kręcone włosy tnie się na sucho i warstwowo, ale kompletnie nie wiem o jakie podcięcie dokładnie fryzjerkę poprosić a nie chciałabym stracić za dużo na długości (końcówki podcinam regularnie, nie są rozdwojone, włosy są zdrowe) ani za bardzo na gęstości.

Załączam zdjęcie i uprzejmie proszę o radę
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:03   #1006
Domino_Jahas
Raczkowanie
 
Avatar Domino_Jahas
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Cieniowanie kręconych włosów

Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Mam mały problem z włosami Kręcą mi się od połowy długości i myślałam nad tym żeby je pocieniować (długość ta sama). Może wtedy by nabrały lekkości i zaczęły się bardziej kręcić. Doradźcie mi jak je pocieniować, może jakieś zdjęcia.

Ja bym ich na Twoim miejscu nie cieniowała. Są bardzo ładne (Ja też zapuszczam ale do takiej długości jak masz Ty jeszcze mi baaardzo dużo brakuje) . Pujdziesz do fryzjera to Ci obciacha więcej niż będziesz chciała bo zazwyczaj tak jest a dużo się nie zmieni.
Domino_Jahas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:10   #1007
Domino_Jahas
Raczkowanie
 
Avatar Domino_Jahas
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: fryzura dla kręconych włosow?

[QUOTE=fizzz;403347]chętnie bym się przyłączyła do wątku, bo mam podobny problem...dużo kręconych długich włosów...;D też ciągle wymyślam; ostatnio obcięłam sobie grzywkę , ale musze ją prostować...;/[/Q

Problem to był jak obcielam moje kręciołki do ucha i zrobił się kask hahaha zdjecia zrobiłam na pamiątkę. Dobrze że juz mi odrosły, teraz zapuszczam Jak wyprostowałam były fajne...
Domino_Jahas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 22:09   #1008
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Cieniowanie kręconych włosów

tak, masz cudne włosy - zarówno wyprostowane jak i takie kręcone do połowy. mają swój urok, nie ścinaj!
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 22:19   #1009
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: Cieniowanie kręconych włosów

dziwne włosy w sensie skręt, jestem za cieniowaniem
__________________
http://sun-of-jamaica0.blogspot.pt/ moja pielegnacja kręconych włosków


włosomaniaczka

zapuszczam włosy od 12.11.2011
wznowienie pielęgnacji 08.04.2013 - OMO, CG, olejowanie. Cel: piękne,zdrowe włosy!
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 08:03   #1010
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;40796778]

Pamiętam, że kręcone włosy tnie się na sucho i warstwowo, ale kompletnie nie wiem o jakie podcięcie dokładnie fryzjerkę poprosić a nie chciałabym stracić za dużo na długości (końcówki podcinam regularnie, nie są rozdwojone, włosy są zdrowe) ani za bardzo na gęstości.

Załączam zdjęcie i uprzejmie proszę o radę [/QUOTE]
Ale masz piękny skręt jak wycieniujesz będzie bosssko
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 14:53   #1011
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;40796778]Załączam zdjęcie i uprzejmie proszę o radę [/QUOTE]

Jeśli się boisz fryzjera to służę radą jak ja sama tnę
1. tak było przed cięciem, jak widać na górze przyklap i wyprost, dół się podkręca. Tutaj włosy rozczesane ale po umyciu, wysuszeniu i wystylizowaniu bez czesania brałam wierzchnie kosmyki i na oko cięłam w miejscu, w którym kończył się któryś z kolei zawijasek fali. Tzn. chodzi o to żeby nie ciąć w połowie skrętu bo będzie się źle układać.
Brałam też takie, które chciały falować ale miały z tym problem z powodu długości, oczywiście wierzchnie. Nie robiłam warstw jako takich typu 2 czy 3 tylko kosmyki różnej długości wyselekcjonowane na podstawie tego jak się układają i gdzie jest gęściej
2. efekt był taki.
3. a potem przegięłam i zrobiłam se V wysiepując dodatkowo dziurę po lewej. Więc tak nie rób
Jeśli jednak uderzysz do fryzjera to wg mnie patrz mu na ręce czy nie robi Ci sztucznych warstw typu jedna 50 cm a druga o połowę krótsza. Albo czy nie przerzedza za bardzo dołu w V. No i powiedz żeby dołu wcale nie ruszał, niech se weźmie górę i ścieniuje a dół zostawi.
Chociaż może eplotę trzy po trzy bo ostatnio byłam u fryzjera wieki temu jakoś w podstawówce robić sobie boba "na Kopernika"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (43,8 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (47,3 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (49,2 KB, 143 załadowań)
__________________


Edytowane przez Redhaired Witch
Czas edycji: 2013-05-14 o 14:54
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 15:03   #1012
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Ale masz piękny skręt jak wycieniujesz będzie bosssko
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Jeśli się boisz fryzjera to służę radą jak ja sama tnę
1. tak było przed cięciem, jak widać na górze przyklap i wyprost, dół się podkręca. Tutaj włosy rozczesane ale po umyciu, wysuszeniu i wystylizowaniu bez czesania brałam wierzchnie kosmyki i na oko cięłam w miejscu, w którym kończył się któryś z kolei zawijasek fali. Tzn. chodzi o to żeby nie ciąć w połowie skrętu bo będzie się źle układać.
Brałam też takie, które chciały falować ale miały z tym problem z powodu długości, oczywiście wierzchnie. Nie robiłam warstw jako takich typu 2 czy 3 tylko kosmyki różnej długości wyselekcjonowane na podstawie tego jak się układają i gdzie jest gęściej
2. efekt był taki.
3. a potem przegięłam i zrobiłam se V wysiepując dodatkowo dziurę po lewej. Więc tak nie rób
Jeśli jednak uderzysz do fryzjera to wg mnie patrz mu na ręce czy nie robi Ci sztucznych warstw typu jedna 50 cm a druga o połowę krótsza. Albo czy nie przerzedza za bardzo dołu w V. No i powiedz żeby dołu wcale nie ruszał, niech se weźmie górę i ścieniuje a dół zostawi.
Chociaż może eplotę trzy po trzy bo ostatnio byłam u fryzjera wieki temu jakoś w podstawówce robić sobie boba "na Kopernika"
Dzięki Wiedźmo

Sama się oszpecać nie będę, bo nawet wyrównanie grzywki czasem mnie przerasta Za to już wiem czego się będę domagać - z dołu niech ciachnie centymetr, co by końcówki odświeżyć, a druga warstwa niech będzie krótsza o 2cm jak to wyczytałam na blogu Mysi. Na szczęście moja fryzjerka wie, co to 1cm, ale mam wrażenie, że nie wie nic o lokach i na początek mi je rozczesze
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 15:18   #1013
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;40808793]Za to już wiem czego się będę domagać - z dołu niech ciachnie centymetr, co by końcówki odświeżyć, a druga warstwa niech będzie krótsza o 2cm jak to wyczytałam na blogu Mysi.[/QUOTE]

Ale tylko 2 warstwy i jedna o 2 cm krótsza? IMO niech pyknie ze trzy, jedna powiedzmy w 2/3 długości i potem coś pomiędzy nią a dołem. Albo i wyżej i więcej... Coś jak tu tylko ten manekin ma prostsze włosy http://imgs.inkfrog.com/pix/jennyhai...SC4124-1bb.jpg
Żeby było dużo i żeby się działo.
Normalnie bym powiedziała "nie cieniuj!" ale masz tak dużo włosów, że cieniuj spokojnie
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 15:35   #1014
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ale tylko 2 warstwy i jedna o 2 cm krótsza? IMO niech pyknie ze trzy, jedna powiedzmy w 2/3 długości i potem coś pomiędzy nią a dołem. Albo i wyżej i więcej... Coś jak tu tylko ten manekin ma prostsze włosy http://imgs.inkfrog.com/pix/jennyhai...SC4124-1bb.jpg
Żeby było dużo i żeby się działo.
Normalnie bym powiedziała "nie cieniuj!" ale masz tak dużo włosów, że cieniuj spokojnie
Kiedy ja wlasnie chcę uniknąć takiego typowego cieniowania, bo nie chcę tracić na gęstości (wiem, że mogę sobie na to pozwolić, ale ja lubię ten efekt szopy u siebie). Jak mnie krzywdzono wcześniej cieniowaniem, to chodzilam z górną warstwą, która przy szczęce ukladala się w bombkę a dolna była smętnym cienkiem ogonem między łopatkami. Nie upieram się rzecz jasna przy tych 2 warstwach i taką a nie inną różnicą między nimi, po prostu szukam takiej opcji, przy której w razie klątwy fryzjera ucierpię jak najmniej
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 15:48   #1015
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;40809286]Kiedy ja wlasnie chcę uniknąć takiego typowego cieniowania, bo nie chcę tracić na gęstości (wiem, że mogę sobie na to pozwolić, ale ja lubię ten efekt szopy u siebie). Jak mnie krzywdzono wcześniej cieniowaniem, to chodzilam z górną warstwą, która przy szczęce ukladala się w bombkę a dolna była smętnym cienkiem ogonem między łopatkami. Nie upieram się rzecz jasna przy tych 2 warstwach i taką a nie inną różnicą między nimi, po prostu szukam takiej opcji, przy której w razie klątwy fryzjera ucierpię jak najmniej [/QUOTE]

A, jak tak to faktycznie Chociaż czy będzie jakakolwiek różnica?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 15:58   #1016
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
A, jak tak to faktycznie Chociaż czy będzie jakakolwiek różnica?
Jak tak o tym myślę, to chyba nie. Najwyżej rzucę hasło - cieniuj Pani, tylko dołu nie tykaj i nie przerzedź mi ich za bardzo Aż się boję efektu.
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 10:42   #1017
Hetane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 91
Dot.: Cieniowanie kręconych włosów

Moja koleżanka miała podobny problem i wystarczyło, ze lekko wycieniowała włosy a skreciły jej się na całej długości. Więc moim zdaniem warto spróbować
Najlepiej idź do fryzjera który tnie na sucho Ona była u fryzjera w Poznaniu który dał jej gwarancję, że jeżeli będą źle się układały to poprawi jej cięcie

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Spróbuj wycieniować moja koleżanka miała podobny problem i poszła do fryzjera który delikatnie wycieniował jej włosy a one od razu odzyskały skręt
Hetane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 10:43   #1018
world_by_lena
Rozeznanie
 
Avatar world_by_lena
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 757
Dot.: Cieniowanie kręconych włosów

zdecydowanie wycieniować i nie rozczesywać po myciu masz bardzo ładny skręt i zapowiada się świetny efekt.
__________________

world_by_lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 18:01   #1019
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Cięcie i cieniowanie włosów kręconych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
ja na razie po ostatniej wizycie w salonie sama doprowadzam włosy do porządku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=812
mineły prawie 2 miesiące,
minęły już 3 i pół miesiąca od mojego feralnego cięcia
Zaufałam fryzjerce lokalnej która w parę razy zajmowała się moimi włosami i płaczu nie było

dzisiejsze cięcie jest ok, wiem że jest mały ogonek ale nie chciałam wracać do krótkich włosów-co miesiąc będę schodzić ok 1 cm z tylnej długości, cięcie było na sucho i trwało ok 7 min
(niestety nie mogę załadować foty)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-05-18 o 18:27
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 20:42   #1020
chili_pepper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Cieniowanie kręconych włosów

Hetane, u jakiego fryzjera??? Poprosiłabym jakieś namiary, też szukam jakiegoś dobrego u P-naniu
__________________
04.03.2013 - zaczynam biegać

doceniam moje zakręcone

bycie dla kogoś uszczypliwym to w moim przypadku oznaka miłości c:
chili_pepper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 20:36:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.