Preejakulat a ciąża. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-18, 19:51   #1
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998

Preejakulat a ciąża.


Panuje pewna ogólna opinia, że w płynie preejakulacyjnym moga znajdować się plemniki (chodzi mi tutaj o przypadek pierwszego stosunku z kolei, nie np. drugiego, gdy w cewce moczowej pozostają resztki spermy). Do tej pory nie poddawałam tego w wątpliwość, chociaż nawet nie pytałam o to ginekologa.

Jednak zastanowił mnie fragment, który znalazłam w Internecie, jest to co prawda wycinek z Wikipedii, ale ze wszelkimi odnośnikami do oryginalnych stron, które potwierdzają prawdziwość:

Cytat:
Nie zostało dowiedzione, że preejakulat może zawierać plemniki, co umożliwiłoby zapłodnienie nawet, jeśli nie doszłoby do wytrysku. W badaniach klinicznych na małych grupach pacjentów (w których brało udział od kilku do kilkunastu osób) z prawidłową ilością plemników w ejakulacie stwierdzono, że preejakulat w ogóle[4] nie zawierał plemników lub zawierał ich bardzo małe ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości[5], które nie mogą spowodować zapłodnienia, a także plemniki martwe; w tym samym badaniu wykazano, że preejakulat może zawierać limfocyty CD4 i makrofagi, zatem może być w nim obecny wirus HIV. Autorzy zasugerowali, że ryzyko zarażenia HIV jest większe niż domniemane ryzyko ciąży w przypadku dostania się preejakulatu do pochwy, gdyż nigdy nie stwierdzono przypadku takiego zapłodnienia. Badania przeprowadzone w 2007 roku na Uniwersytecie Cambridge oraz New York Presbyterian Hospital pod przewodnictwem Davida Resnicka potwierdziły, że zapłodnienie poprzez płyn ejakulacyjny nie jest możliwe
Co o tym sądzicie? Czy to możliwe, że straszenie możliwością zajscia w ciążę dzięki płynowi preejakulacyjnemu jest jedynie kolejną niedorzecznością i przesądem starszych osob? Jak te w wątku z mojego podpisu?

Moze faktycznie jakaś tam możliwość jest, ale jak dla mnie minimalna i byłby to przypadek nadzwyczajny, nie rzecz, która się całkiem często zdarza, a przypadków nadzwyczajnych jest w życiu mnóstwo, zdarzaja się ludzie z szescioma palcami, a w Afryce zdarzyła się kobieta, której ze strachu przed porodem zanikła ciąża (po 40 latach okazało się, zę cały ten czas nosiła w brzuchu skamieniałe zwłoki dziecka i nic o tym nie wiedziała).
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:04   #2
zelkowa_krolewna
Rozeznanie
 
Avatar zelkowa_krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 576
Dot.: Preejakulat a ciąża.

W preejakulacie mogą znajdować się plemniki ale nie muszą. To co zacytowałaś to prawda. Mogą być uszkodzone, mniej ruchliwe ale mogą też być zupełnie zdrowe. Może być też tak, że mężczyzna nie wydziela preejakulatu.
Wszystko zależy do faceta
__________________

zelkowa_krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:20   #3
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Ale jak wielka jest ta możliwość? Bo to, że mogą niewiele jeszcze znaczy. Może się właściwie wszystko zdarzyć, może kobieta zajść w ciążę poprzez siedzenie na desce klozetowej, przy której chwilę wcześniej, tuż po stosunku, oddawał mocz mężczyzna. Ale sądzę, że to przypadek jeden na milion.
Skoro w badaniach nie zostało potwierdzone, że preejakulat zawiera plemniki zdolne do zapłodnienia, skoro w tych badaniach nie odnotowano przypadku, aby do tego zapłodnienia doszło, skoro wręcz stwierdzono, że takie zapłodnienie nie jest możliwe - czemu stosunek przerywany jest uważany za nieskuteczny i bardzo ryzykowny, skoro możliwość zajścia w ciążę może być równie znikoma co przy prezerwatywie? Albo nawet i pigułce?

Wiem, że to trochę głupie, tak się opierac na badaniach, ale z drugiej strony, skąd, jak nie z badań, znamy skuteczność innych środków antykoncepcji?

Wydaje mi się, że w świetle tego, co tutaj przedstawiłam, stosunek przerywany może być przez nasze społeczeństwo nieco demonizowany
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png

Edytowane przez Aivilo
Czas edycji: 2010-03-18 o 20:22
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:29   #4
vixia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 95
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez Aivilo Pokaż wiadomość
Ale jak wielka jest ta możliwość? Bo to, że mogą niewiele jeszcze znaczy. Może się właściwie wszystko zdarzyć, może kobieta zajść w ciążę poprzez siedzenie na desce klozetowej, przy której chwilę wcześniej, tuż po stosunku, oddawał mocz mężczyzna. Ale sądzę, że to przypadek jeden na milion.
Skoro w badaniach nie zostało potwierdzone, że preejakulat zawiera plemniki zdolne do zapłodnienia, skoro w tych badaniach nie odnotowano przypadku, aby do tego zapłodnienia doszło, skoro wręcz stwierdzono, że takie zapłodnienie nie jest możliwe - czemu stosunek przerywany jest uważany za nieskuteczny i bardzo ryzykowny, skoro możliwość zajścia w ciążę może być równie znikoma co przy prezerwatywie? Albo nawet i pigułce?
Gdyby było na 100 % pewne, że u każdego mężczyzny w płynie, który wydziela się przed wytryskiem, nie znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia lub jest ich za mało to nie sądzę, żeby w dzisiejszych czasach utrzymywano takie mity. Myślę, że jednak jakieś ryzyko zapłodnienia istnieje, chociaż jest baaaaardzo małe.
Ale chyba dla kobiety, która w ten sposób zaszła w ciążę (a nie chciała) to byłoby raczej marne pocieszenie, że miała na to szanse np. jeden do miliona. Bo skoro zaszła to dla niej samej jest to jeden do jednego.
__________________
"To see a world in a grain of sand,
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour."

/W. Blake/
vixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:32   #5
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Trochę za dużo znam dziewczyn, które zaszły przez stosunek przerywany, żeby uważać, że jego nieskuteczność jest demonizowana

Wiesz, stosunek przerywany ma to do siebie, że albo się zdąży, albo nie ( i jest cholernie stresujący)
Ja bym przerywanemu dała tyle skuteczności co kalendarzykowi - prawidłowo przeprowadzony działa, ale wystarczy minimalna chwila nieuwagi...i zonk
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2010-03-18 o 20:34
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:34   #6
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: Preejakulat a ciąża.

vixia Taka sama jest szansa dla pigułek, zdarzają się ciąże przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, sama znam taki przypadek. A jednak każdy mówi, że pigułki to najlepszy sposob zabezpieczenia, ewentualnie prezerwatywa najlepiej plus globulka - przerywany zaś to dzieło Szatana

Żeby nie było - ja nie chce w żaden sposób namawiać do stosunku przerywanego czy wywyższać go nad inne sposoby antykoncepcji - sama zabezpieczam się hormonalnie - jednak w świetle tego, co przeczytałam, zaczęłam myśleć trochę nad tą kwestią. Jest tyle mitów, które kiedys uważane byly za najświętszą prawę, być może niska skuteczność praktykowania stosunku przerywanego również nalezy do takich mitów?

Dlatego chciałam poznać wasze spojrzenie na tę sprawę

elvegirl generalnie stosunek przerywany, przy którym się nie zdąrzy to osobna kwestia i jasne, że to zwiększa ryzyko - jednak chciałam tutaj poruszyć bardziej kwestię tej "siły zapładniajacej" preejakulatu, kiedy faktycznie facet piotrafi zdążyć
Osobiscie znam ludzi którzy wpadli przy przerywanym, bo ktoś nie zdąrzył, przy pigułkach, natomiast nie znam przypadku, w którym przy stosunku przerywanym facet zawsze na czas wyjmował penisa, a jednak do ciąży doszło.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png

Edytowane przez Aivilo
Czas edycji: 2010-03-18 o 20:36
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:50   #7
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Ja tam nie wiem, dla mnie przerywany = potworna niewygoda i minimalna radość z seksu, już wolę poprzestać na "growstępnowym" mizianiu niż się w to bawić.

To nawet nie chodzi o to, że niska skuteczność przerywanego jest demonizowana, tylko bardzo często łapie się za tą formą antykoncepcji młodzież, nie posiadająca wyczucia, mająca problemy z podstawowymi pojęciami, jakie powinna znać z biologii Oni, jak sądzę, zawyżają ową nieskuteczność

To nie jest tak, że przerywany jest nieskuteczny. Jest. Ale mniej niż hormony, mniej niż prezerwatywa.

Jak wiemy 100% daje tylko szklanka wody...

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Aivilo Pokaż wiadomość

Osobiscie znam ludzi którzy wpadli przy przerywanym, bo ktoś nie zdąrzył, przy pigułkach, natomiast nie znam przypadku, w którym przy stosunku przerywanym facet zawsze na czas wyjmował penisa, a jednak do ciąży doszło.
Nie ma czegoś takiego, jak "wyjmował na czas", o tym czy wyjął na czas przekonujemy się jak robimy test

Generalnie tak na dobrą sprawę nikt się nie wziął naprawdę serio za zbadanie preejakulatu (raz czy dwa razy przeprowadzone badanie to wg. mnie za mało, żeby je uważać za wiążące), temu opinie na ten temat są sprzeczne. Ja też widziałam tą opinię na wiki, nawet ją przytaczałam niedawno w ciążowym zbiorczym, ale spotkałam się też z wypowiedziami lekarzy na portalach medycznych, w których były zawarte stwierdzenia, że u wielu mężczyzn w preejakulacie są plemniki zdolne do zapłodnienia.
Nie ma przeprowadzonych dokładnych badań, więc nie ma podanych procentów.

Osobiście cóż - ja tego nie będę sprawdzać
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2010-03-18 o 20:51
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 21:24   #8
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: Preejakulat a ciąża.

nie no, ja też nie czuję w sobie powołania do takowych badań ;D

tylko po prostu do tej pory bylam przekonana o tym, że w preejakulacie sa plemniki mające "moc sprawczą" i dlatego tak zastanowiła mnie ta Wikipedia Az pogadam z moją ginekolog o tym, ciekawe, jakie ona ma zdanie

Cytat:
To nawet nie chodzi o to, że niska skuteczność przerywanego jest demonizowana, tylko bardzo często łapie się za tą formą antykoncepcji młodzież, nie posiadająca wyczucia, mająca problemy z podstawowymi pojęciami, jakie powinna znać z biologii Oni, jak sądzę, zawyżają ową nieskuteczność
tutaj jak najbardziej się zgadzam
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 22:07   #9
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Aivilo, zaciekawilas mnie, wiec chetnie poczytam Wasze opinie na ten temat.

a wg mnie prawdopodobienstwo ciazy ze stosunku przerywanego (oczywiscie, kiedy facet zdaza wyjac) jest minimalne.
ale ze pewnosci nie mam, testowac tej metody nie bede
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 01:51   #10
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Mój kumpel (bardzo młodo) wpadł przy stosunku przerywanym (chociaż go przestrzegałam). Nie wiem jednak, czy nie wyjął na czas, czy to sprawka preejakulatu. I nie mam jak zapytać, za bardzo jest zajęty żoną i dwójką dzieci
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 11:00   #11
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez Aivilo Pokaż wiadomość

Wydaje mi się, że w świetle tego, co tutaj przedstawiłam, stosunek przerywany może być przez nasze społeczeństwo nieco demonizowany
Tez mi się tak wydaje, nawet na wizażu sporo jest wątków typu; " wszedł we mnie na chwile ale nie skonczył czy moge być w ciązy?" Odpowiedzi zwykle są że owszem, możesz.
Prawdopodobieństwo ciązy jest mniej więcej takie jak to że mi się zaraz sufit owali na głowę ale ile osób o tym wspomni? .
Jest i tyle. Panika zasiana.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 11:46   #12
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 993
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Jest mozliwosc, aczkolwiek mala. Moja wlasna kolezanka ma z tego powodu synka. Uprawiali wtedy seks przerywany, nigdy nie doszlo do wytrysku, a dziecko ma obecnie 5 lat.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 12:44   #13
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Preejakulat a ciąża.

[QUOTE=Aivilo;17983244]vixia Taka sama jest szansa dla pigułek, zdarzają się ciąże przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, sama znam taki przypadek. A jednak każdy mówi, że pigułki to najlepszy sposob zabezpieczenia, ewentualnie prezerwatywa najlepiej plus globulka - przerywany zaś to dzieło Szatana

a jak dla mnie nie zdazaja sie takie ciaze to raczej nie pigulki zawiodly a sama bioracabo zapomniala, bo pila alkohol, bo brala antybiotyki..itd te, ktore twierdza ze mimo brania pigulek zaszy w ciaze, powinny doczytac ulotki.
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 13:16   #14
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
a jak dla mnie nie zdazaja sie takie ciaze to raczej nie pigulki zawiodly a sama bioracabo zapomniala, bo pila alkohol, bo brala antybiotyki..itd te, ktore twierdza ze mimo brania pigulek zaszy w ciaze, powinny doczytac ulotki.
Zdarzają się ciąże przy odpowiednim zażywaniu pigułek. Jeden z takich przypadków był opisany na wizażu.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 20:52   #15
Atwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 72
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Zeby zajść w ciąże przy prawidłowym stosowaniu tabletek anty trzeba mieć cholernego pecha i ja jeszcze nigdy nie słyszałam o takim przypadku, dopiero teraz czytam. Macie jakiś link do tej historii? W literaturze medycznej jest za to opisany przypadek dziewczyny, która zaszła w ciąże przez połknięcie nasienia, więc wszystko się może zdarzyć, ale to są naaaprawdę marginalne zdarzenia.
Atwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 21:55   #16
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez Atwa Pokaż wiadomość
Zeby zajść w ciąże przy prawidłowym stosowaniu tabletek anty trzeba mieć cholernego pecha i ja jeszcze nigdy nie słyszałam o takim przypadku, dopiero teraz czytam. Macie jakiś link do tej historii? W literaturze medycznej jest za to opisany przypadek dziewczyny, która zaszła w ciąże przez połknięcie nasienia, więc wszystko się może zdarzyć, ale to są naaaprawdę marginalne zdarzenia.
jakis link?
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:14   #17
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
jakis link?
W temacie o niedorzecznościach został dziś rzucony jakiś link, gdzie dziewczyna połknęła sperme, później została dzgnięta nożem kilka razy w brzuch i ze niby sperma sie dostala dalej ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 12:04   #18
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
W temacie o niedorzecznościach został dziś rzucony jakiś link, gdzie dziewczyna połknęła sperme, później została dzgnięta nożem kilka razy w brzuch i ze niby sperma sie dostala dalej ;p
plemniki terminatory
nie wierze.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 12:18   #19
blackredmoon
Raczkowanie
 
Avatar blackredmoon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 426
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Owszem, są przypadki, gdzie zdarzyła się ciąża po stosunku przerywanym. Teoretycznie możliwość zajścia w ciążę przez preejakulat jest niewielka, ale zawsze jest moim zdaniem. Są pewnie jakieś przypadki, dlatego nikt nigdy nie powie, że nie ma takiej możliwości. Wszystko się może zdarzyć, nawet te najmniej prawdopodobne scenariusze. Wystarczy tylko podejść trzeźwo do sprawy i odpowiedzialnie. Ja np. uważam, że prawdopodob. zajścia przez preejakulat jest minimalne, mimo to uważam i liczę się z ciążą, skoro zaczęłam współżycie.
Też mnie swojego czasu zaciekawiła ta opinia z wikipedii i nie powiem, ucieszyła
__________________
biorę się za siebie!
wzrost: 170cm
było: 67 kg
będzie: 55 kg

jest: 57
NIE DAM SIĘ!
----

Kocham Cię
blackredmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-20, 13:54   #20
Atwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 72
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Hehe, już tłumaczę, bo się dziewczyny łykające poprzestraszają Dziewczyna łyknęła, a potem została pchnięta nożem kilka razy przez żonę owego jegomościa. Przypadek jeden na miliony.
Atwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 14:00   #21
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez Atwa Pokaż wiadomość
Hehe, już tłumaczę, bo się dziewczyny łykające poprzestraszają Dziewczyna łyknęła, a potem została pchnięta nożem kilka razy przez żonę owego jegomościa. Przypadek jeden na miliony.
W który MI się nie chce wierzyć ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 15:13   #22
Atwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 72
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
W który MI się nie chce wierzyć ;p
"To nie mit. To naprawdę możliwe.

Młoda mieszkanka afrykańskiego Lesotho została pchnięta nożem w podbrzusze tuż po seksie oralnym. Sperma jej partnera
przedostała się, wraz z penetrującym jej ciało nożem, do organów rozrodczych - czytamy na metro.co.uk.

Po tym, jak discovermagazine.com wpadł na ślad tego niezwykłego zapłodnienia, blogosfera się zagotowała.

Jeden z wyśmiewanych mitów o tym, jak to można począć dziecko, nagle się urzeczywistnił - zauważa portal brytyjskiego dziennika.

Na szczęście dla wszystkich przejętych, trzeba było niezwykłego pecha by do podobnego zapłodnienia mogło w ogóle dojść. Co dodatkowo może szokować, spotkało to 15-latkę z niewykształconą pochwą.
Po otrzymaniu ciosu dziewczyna przeszła w szpitalu prosty zabieg naprawy ściany żołądka, który jak lekarze odnotowali, był pusty. Po 10 dniach ją wypisano, by po 278 kolejnych - przyjąć z bólami porodowymi.

Ku zdziwieniu wszystkich, 15-latka miała
wykształcone wargi sromowe i ujście cewki, ale poza małym wgłębieniem w skórze, nie było śladu po wejściu do pochwy. Nigdy też nie miała miesiączki.

Po cesarskim cięciu na świat przyszedł chłopiec o wadze 2800 g, jak się później okazało, bardzo podobny do ojca, z którym matka uprawiała seks oralny.
Wyjaśnienie lekarzy? Plemniki normalnie szybko giną w środowisku o niskim pH. Jednak ślina ludzka, z którą był wprowadzony do żołądka nastolatki ma wysokie pH.
Przez otwór po nożu, przez ścianę żołądka dostały się w okolice organów rozrodczych i co czyni sprawę jeszcze bardziej unikalną, trafił na jedno z pierwszych jajeczkowań. W Macicy lekarze nie znaleźli skrzepów po miesięcznych krwawieniach - można przeczytać w piśmie Obstet Gynaecol. "
Ze strony http://www.sfora.pl/Zaszla-w-ciaze-p...oralnym-a16720
EDIT: in english, ale chyba jeszcze bardziej wiarygodnie opisane http://standardmadness.com/offbeat/t...t-via-oral-sex

Edytowane przez Atwa
Czas edycji: 2010-03-20 o 15:17
Atwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 17:20   #23
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Wiesz Atwa, to że coś jest napisane nie oznacza, że mam w to wierzyć ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 17:24   #24
Atwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 72
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Wierzyć nie musisz, przypadek opisany jest jednak dokładnie w prasie medycznej i nowszej literaturze, jak dla mnie nic dziwnego. Dziwniejsze rzeczy dzieją się na świecie.
Atwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:33   #25
kasakg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Preejakulat a ciąża.

mam dziwne pytanie.
mój chłopak jakiś czas temu dotknął penisem okolic mojej pochwy, potem gdy po chwili położył się obok mnie wyleciał mu preejakulat. Czy jest jakakolwiek szansa, że mogłam zostać zapłodniona?
ja wiem, że to strasznie głupie, ale jakoś ostatnio nie mam okresu. Co prawda nigdy nie miałam regularnego cyklu, a teraz teoretycznie zaczęły się jakieś bóle w podbrzuszu mogące przepowiadać okres, ale no chciałabym znać waszą opinię.

Pozdrawiam.
kasakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:39   #26
zelkowa_krolewna
Rozeznanie
 
Avatar zelkowa_krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 576
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez kasakg Pokaż wiadomość
mam dziwne pytanie.
mój chłopak jakiś czas temu dotknął penisem okolic mojej pochwy, potem gdy po chwili położył się obok mnie wyleciał mu preejakulat. Czy jest jakakolwiek szansa, że mogłam zostać zapłodniona?
ja wiem, że to strasznie głupie, ale jakoś ostatnio nie mam okresu. Co prawda nigdy nie miałam regularnego cyklu, a teraz teoretycznie zaczęły się jakieś bóle w podbrzuszu mogące przepowiadać okres, ale no chciałabym znać waszą opinię.

Pozdrawiam.
Moja opinia jest taka, że ewentualnie w ciąży mogą być jego majtki, jeśli założył go na mokrego penisa
Dziewczyno idź po rozum do głowy !
__________________

zelkowa_krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:50   #27
kasakg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Preejakulat a ciąża.

a jesli preejakulat wydostał się wcześniej? przy dotnięciu? (dotknięcie było jednorazowe).
kasakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:52   #28
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Cytat:
Napisane przez kasakg Pokaż wiadomość
a jesli preejakulat wydostał się wcześniej? przy dotnięciu? (dotknięcie było jednorazowe).
Jak będziesz się tak stresować, to Ci się okres spóźni jeszcze bardziej
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:02   #29
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: Preejakulat a ciąża.

a czy mial wczesniej wytrysk i to bylo wasze drugie podejscie w tym czasie, czy nie?
Jeśli nie, to nawet jeśli jakimś cudem ten preejakulat wydostał się z penisa przy jednym dotknieciu w okolicach pochwy to i tak raczej nie było w nim plemników, wiec nie mogło dojść do zapłodnienia.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 08:13   #30
MalaMigotka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14
Dot.: Preejakulat a ciąża.

Dzień Dobry.

Mam takie nurtujące pytanie, otóż duzo naczytałam sie o tym płynie preejakalucie i nigdie nie ma dokładnej odpowiedzi czy sa tam pleminiki zdolne do zapłodnienia czy nie. Ostatnio bawilismy sie z chłopakiem podczas mojego okresu 4 dnia krwawienia, miałam tampona wiec spokojnie mógł mi robić to i tamto Podczas tych zabaw masował moje wargi sromowe penisem. orgazmu oczywiscie nie miał ale czy w takim przypadku jest mozliwość zapłodnienia podczas okresu?
Zdania na ten temat sa podzielone z tego co sie doczytałam.. Dodam ze mam długie cykle 35-36 dni,

Z góry dziekuje za dopowiedz.
Pozdrawiam
MalaMigotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-12 18:28:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.