Witam na forum eksperckim - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów.

Notka

Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów. Masz pupila lub planujesz go mieć? Zadaj pytanie ekspertowi Pedigree o to jak powinien odżywiać się Twój zwierzak.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 10:25   #151
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Rezygnuje z tego zlego Barfa ...Przechodze na pedigree Pieski sie uciesza...
Patrzcie...Taki cudowny sklad ma marketowa karma a my wymyslamy ,cudujemy,suplementujemy. ..I po co???Za 10 zl mozna miec cudowna karmę z 50 proc zawartością mięsa Tylko firma nie chce sie tym chwalic,tacy skromni
( a ja głupia za dyche kupuje czyste nie zbilansowane mieso w sklepie )
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 08:27   #152
Ekspert Pedigree
Raczkowanie
 
Avatar Ekspert Pedigree
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Witaj na forum z ekspertem Pedigree.

Cytat:
Napisane przez iwonme Pokaż wiadomość
Witam. Mam 4 letnią sukę, mieszańca na pewno z labradorem. Prawie ciągle się drapie, najczęściej za uszami. Są one regularnie czyszczone, pies dostaje także według zaleceń wapno. Jednak to nic nie pomaga. Jakie mogą być tego inne przyczyny i jak pomóc psu aby nie doprowadzał do takich ran na uszach ?
Problemy skórne mogą być objawem wielu chorób i ciężko tu jednoznacznie coś podpowiedzieć bez odpowiedniego wywiadu lekarskiego oraz badania klinicznego psa.


Przyczyn świądu może być bardzo wiele, należą do nich m.in.: pasożyty zewnętrzne (np. pchły, wszy, wszoły, świerzbowce), alergiczne pchle zapalenie skóry (APZS), atopowe zapalenie skóry (AZS), czyli alergia na alergeny środowiskowe, alergia pokarmowa, alergia kontaktowa, czynniki psychogenne (np. stres, nuda itp), infekcje (np. grzybicze czy bakteryjne), a także inne choroby (w tym np. nowotwór).


By efektywnie pomóc psu należy zdiagnozować przyczynę dolegliwości, która wywołuje świąd skóry i leczyć chorobę u podstaw. W tym celu konieczna będzie wizyta u lekarza weterynarii, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego i zbadaniu psa może zalecić konkretne badania dodatkowe pod kątem podejrzewanej choroby.



I jeszcze sprawa wapna- jeśli podajesz psu pełnoporcjową karmę gotową (kompletną i zbilansowaną) nie powinnaś stosować suplementów wapnia, gdyż nadmierna podaż tego minerału jest jednym z czynników sprzyjających wystąpieniu chorób ortopedycznych np. dysplazji stawów biodrowych i łokciowych (gdzie labradory są rasą predysponowaną) czy martwicy chrzęstno-kostnej (osteochondrozy).
Ekspert Pedigree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 08:29   #153
Ekspert Pedigree
Raczkowanie
 
Avatar Ekspert Pedigree
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Hahahahha zakonna

Cóż, wynika z tego, że moj pies jest uczulony na pedigree (jakis składnik- swoja droga ciekawe jaki) wiec po prostu bedzie jadł Lukullusa. Dziękuję panie ekspercie.

Jeszcze takie małe spostrzeżenie po przeczytaniu pana odpowiedzi. Jesli chce pan uzyskać jakikolwiek autorytet wsród uczestników tej dyskusji to proszę odpowiedzieć na pytanie ktore zadane zostało juz kilka razy i za kazdym razem odpowiedz jest wymijająca. To co pan napisał o zawartości suchej MASY MIĘSNEJ (próba przekonania nas ze białko w karmie medigree zawarte w mięsie jest tak samo wartościowe jak te w produktach pochodzenia zwierzęcego)- ok, moze i tak faktycznie jest (załóżmy czysto hipotetycznie), ale dlaczego producent karmy pedigree uważa ze konsumenci uwierzą mu na słowo? Przecież na tym polu moze dochodzić do roznych nadużyć, pan tu jest po to zeby nas przekonać a nie mówi pan wiecej niz etykieta, wiec skoro (jak sam pan stwierdził) zasady etykietowania mogłyby byc bardziej szczegółowe to proszę nam KONSUMENTOM tu na forum podać informacje ile jest tam mięsa (PROCENTOWO W SUCHEJ MASIE) a ile produktów pochodzenia zwierzęcego. My juz wiemy ze te produkty sa pełnowartościowe, skoro to jest tak nieistotna informacja to co za problem nam to napisać? A my wtedy same zdecydujemy czy kupic karmę czy nie. Samo to ze pan unika konkretnej odpowiedzi podważa pana wiarygodność. Proszę odpowiedzieć i wtedy nie bedzie problemu. Jak mamy zaufać komuś kto lekceważy nasze pytania? Chyba to nie stanowi jakiejs tajemnicy a jesli tak to proszę wprost to napisać. Jesli jeszcze raz nie odpowie pan konkretnie to ja bojkotuje ten wątek.
By dowiedzieć się na jaki składnik jest uczulony Twój pies, należałoby przeprowadzić dietę eliminacyjną potwierdzoną testami prowokacyjnymi pod okiem lekarza weterynarii. Byłoby to korzystne, gdybyś planowała zmianę karmy z Lukullusa na inną. Jeżeli jednak nie planujesz zmiany i nie podajesz psu dodatkowych pokarmów, które potencjalnie mogą go uczulić, nie uważam, żeby było to zasadne.


Rozumiem. Dziękuję za lekkie przychylenie się, a przynajmniej rozważenie przychylania się do wyników badań naukowych, które prezentuję na forum. Z mojego - naukowego - punktu widzenia podział mięso vs. surowce pochodzenia zwierzęcego nie jest definiujący dla karm gotowych (szczególnie, gdy wiemy, że całość białka jest pochodzenia zwierzęcego i ile % białka jest dostarczane z określonego % mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego w suchej masie). Jeżeli te informacje są dla Ciebie istotne postaram się udzielić Ci odpowiedzi. Jednakże nie posiadam takiej szczegółowej informacji. Zwróciłem się już w prośbą do działu R&D o udostępnienie tych danych. Jak tylko je dostanę, chętnie się nimi podzielę. Rozumiem, że z przyczyn ideologicznych może to być dla Was ważne. Każda zbilansowana karma gotowa będzie zawierać surowce pochodzenia zwierzęcego, podobnie zresztą jak zbilansowana dieta domowa (BARF czy dieta gotowana) i przy tym ostatnim nikt się nie oburza



Staram się jednak mówić więcej niż etykieta. Chociażby o całkowitym % mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego w karmie. Albo o tym, że te surowce pochodzenia zwierzęcego to głównie mączki. Oczywiście każda moja wypowiedź jest „obciążona” moją wiedzą naukową i doświadczeniem w kwestii fizjologii przewodu pokarmowego psów, ich procesów trawienia i metabolizmu. Stąd dane, które uważam za niestotne z punktu widzenia dietetyki, najzwyczajniej pomijam.


Pamietajmy, że przed nadużyciami w produkcji karm gotowych chroni w Polsce Inspekcja Weterynaryjna, nie trzeba tu „wierzyć na słowo” producentom i koncernom.

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
Prawda jest taka ekspercie że normy Fediafu są bardzo korzystne dla wielkich producentów karm i nie regulują w należyty sposób tego w jakiej postaci mają być podane składniki odżywcze jak np. Białko, które w tanich karmach podane jest w najbardziej parszywej postaci bo w formie smiesznie tanich odpadów zwierzęcych nazywanych przez producenta "surowcem pochodzenia zwierzęcego" normy Fediafu regulują w zasadzie tylko skład procentowy wartości odżywczych, i umożliwiają podanie ich w najgorszej jakości postaci. Ja jestem zwolennikiem karm gotowych, ale takich które by były produkowane z lepszego surowca, a nie z syfu
Normy FEDIAF wyznaczają minimalne i maksymalne (jeśli takie istnieją) ilości składników odżywczych, które powinny znaleźć się w karmie, aby zaspokoić zapotrzebowania żywieniowe zwierząt. Producent może zastosować ilości większe niż minimalne o ile nie przekracza zalecanych do spożycia ilości, ale nie ma to racjonalnego wyjaśnienia, ani naukowych podstaw ( w przypadku zwierząt zdrowych).


Dokument FEDIAFu poza tabelarycznymi normami żywieniowymi określa również standardową strawność karmy, która warunkuje przyswojenie zawartych w karmie substancji odżywczych. Także niezależnie od „postaci składników odżywczych” producent bazujący na normach FEDIAFu GWARANTUJE dostarczenie zdrowemu psu takiej ilości substancji pokarmowych i w takiej postaci, aby zaspokoiły one jego codzienne zapotrzebowanie i karma mogła stanowić wyłączny pokarm zwierzęcia.



To trochę jak z normami odżywczymi ludzi. Powinniśmy zjeść określoną ilość białka, ale już żaden dietetyk i specjalista od żywienia nie powie nam czy powinno pochodzić ono z jajka od kury z wolnego wybiegu, od kury zielononóżki czy może w ogóle z jaja strusiego. Jest to nasz wybór wynikający albo z preferencji smakowych albo z wyboru etycznego i światopoglądu. Którekolwiek jajko wybierzemy będzie ono dla nas dobre i dostarczy nam odpowiednich wartości odżywczych.


W karmach Pedigree jako surowce pochodzenia zwierzęcego stosuje się w większości mączki dostarczające cennych składników odżywczych: mączki drobiowe, mączka z kurczaka, z kaczki i z indyka, mączka wieprzowa, mączka z jagnięciny, mączka wołowa, mączka z tuńczyka, mączka z łososia. Są to wartościowe źródła substancji pokarmowych (w tym białka i aminokwasów).

Edytowane przez Ekspert Pedigree
Czas edycji: 2015-06-24 o 08:31
Ekspert Pedigree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 09:42   #154
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Zapytaj się tych z pedigree dlaczego ukrywają ten super skład zamiast się nim chwalić na opakowaniu. Relacja ceny do jakości tej ekstra karmy byłaby wtedy bardzo dobra. Zrobiliby kokosy. A na razie to altruistycznie firma rezygnuje z większych dochodów. Biedna firma
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:48   #155
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Witam na forum eksperckim

Jakie znaczenie ma czy z kaczki czy z indyka jak to na dobrą sprawę kości zmielone. To wszystko jest tak chorendalnie tanie i wstretne a fediaf to akceptuje. Dlaczego nawet w ekskluzywnych royal caninach jest to samo co w tanim pedigree a jest takie drogie? Dlaczego producent nie może użyć normalnego mięcha w produkcji tylko używa szkieletów brrr. Mój pies jadł pedigree tylko jak był głodny normalnie się tego nie tyka, teraz jada kaszę gotowaną z surowym mięsem mielonym i okraszone smalecem i je ze smakiem do zera, ale chce się przerzucić na karme tylko porządną z mięsem a nie zmielonymi kośćmi
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:52   #156
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Akurat Royal na pewno nie jest ekskluzywny
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 16:53   #157
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Witam na forum eksperckim

No tak go nazwałem bo w gamie producenta za taki uchodzi
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 16:56   #158
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
No tak go nazwałem bo w gamie producenta za taki uchodzi

Jak widać wg producenta również Pedigree jest ekskluzywne - w koncu superpremium
Okraszanie psu kaszy smalcem to nie jest najszczęśliwsze wyjście...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 17:12   #159
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Witam na forum eksperckim

Czy ja wiem, tego smalcu dodaje jak man mało mielonego, natomiast jak mam dużo mielonego to nie daje bo nie ma sensu, poprzedni pies żył 17 lat na takim jedzeniu i było spoko nic mu nigdy nie dolegalo ale miał też więcej ruchu i był większy, teraz chce się na karme przerzucić ale porządną
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 17:25   #160
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

No to dziewczyny Ci porzadne karmy podpowiedziały. Ja ze swojej strony mogę polecić Brit Care, Taste of the Wild czy Carnilove (to ostatnie ma małe dawkowanie na masę, więc wychodzi w przyzwoitych pieniadzach miesięcznie mimo sporej ceny za worek)
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 11:19   #161
Ekspert Pedigree
Raczkowanie
 
Avatar Ekspert Pedigree
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
Jakie znaczenie ma czy z kaczki czy z indyka jak to na dobrą sprawę kości zmielone. To wszystko jest tak chorendalnie tanie i wstretne a fediaf to akceptuje. Dlaczego nawet w ekskluzywnych royal caninach jest to samo co w tanim pedigree a jest takie drogie? Dlaczego producent nie może użyć normalnego mięcha w produkcji tylko używa szkieletów brrr. Mój pies jadł pedigree tylko jak był głodny normalnie się tego nie tyka, teraz jada kaszę gotowaną z surowym mięsem mielonym i okraszone smalecem i je ze smakiem do zera, ale chce się przerzucić na karme tylko porządną z mięsem a nie zmielonymi kośćmi
Źródło pochodzenia mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego ma duże znaczenie dla poprawnego zbilansowania pożywienia.


Producent (każdy produkujący pełnoporcjową karmę dla zwierząt) używa i mięsa i innych części zwierząt do produkcji karmy (które również powinny być podawane przy karmieniu psa jedzeniem domowym). W samym mięsie (według katalogu paszowego to mięśnie szkieletowe - poprzecznie prążkowane - pochodzące ze zwierząt rzeźnych lub łownych) nie znajdziemy wszystkich niezbędnych psu składników odżywczych – głównie witamin i minerałów. Gdy producent karmy dodaje surowce pochodzenia zwierzęcego (np.: wątrobę, serca, jelita, płuca, nerki, kości itp.), pojawiają się opinie, że wrzuca do karmy „brzydkie” rzeczy, a jednocześnie te same surowce są zalecane przez fanów diety BARF… Wątroby, serca, nerki, wymiona, podgardla, korpusy drobiowe, krew, łapy kurze to te sławne produkty uboczne wykorzystywane do produkcji karm. Zdecydowanie nie są niezdrowe – wręcz odwrotnie, stanowią bogate źródło białka, witamin i minerałów.


Nawiązując do podawania psu kaszy z surowym mięsem mielonym i smalcem – proszę, jeżeli nie chcesz podawać psu z przyczyn ideologicznych karm gotowych, to udaj się do lekarza weterynarii specjalizującego się w żywieniu psów, by pomógł Ci ułożyć zbilansowaną dietę dla Twojego psa, gdyż aktualna taka nie jest.


Wysoka zawartość tłuszczu w jedzeniu zwiększa jego smakowitość dla psa. Jednak zamiast podawać mu smalec, polecam podawać olej rzepakowy, oliwę z oliwek, olej lniany lub bardzo ostatnio chwalony olej z wiesiołka. Oleje (tłuszcze) pochodzenia zwierzęcego zwykle mają nieprawidłowy stosunek kwasów Omega 3 do kwasów Omega 6 i nie są tak bogate w witaminy. Należy jednak pamiętać, że tłuszcz jest ciężkostrawny i bogaty w kalorie, co łatwo może doprowadzić do otyłości psa. Nadmiar tłuszczu w pokarmie może być także przyczyną zapalenia trzustki.


W prawidłowo zbilansowanym posiłku psa oprócz kaszy, mielonego mięsa i tłuszczów, powinny znaleźć się inne składniki, takie jak warzywa czy owoce i inne niż mięso części zwierząt.


Wracając do kwestii pochodzenia mięsa. W zależności od rodzaju mięsa pies otrzymuje od 16 (baranina, wieprzowina) do 21% (pierś z kurczaka, polędwica wołowa, królik) białka i od 31% (mięso z gęsi) do 0,7% (pierś indycza) tłuszczu. Dodatkowo w mięsie i podrobach (głównie wątrobie) występuje niekorzystny stosunek Ca:P, inny dla każdego rodzaju mięsa. By prawidłowo przygotować psu dietę trzeba mieć tego świadomość i dobrać resztę składników, by odpowiednio zbilansować pożywienie i zneutralizować niekorzystny stosunek Ca:P. W zależności od tego jakie mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego używamy w danym posiłku, zmienia się bilans pozostałych składników.
Ekspert Pedigree jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 11:31   #162
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Witam na forum eksperckim

Łatwo doprowadzić do otyłości jak pies siedzi cały dzień na d... i podaje się mu za dużo takiej karmy. Ja podaje mu bardzo niewiele tego ponieważ jest to kaloryczne i wystarczają mu spokojnie dwie małe porcję na dzień. Żadnych uwarunkowań ideologicznych nie mam i zamierzam się przerzucić na karme gotową w której będzie normalne mięso a nie najtańsze cuchnące odpady. Trudno sobie np wyobrazić podanie czegoś takiego człowiekowi, a przecież organizmy psa i człowieka są bardzo podobnie zbudowane, te karmy najtańsze to niestety pod względem surowca kebaby wśród karm
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 13:38   #163
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
Łatwo doprowadzić do otyłości jak pies siedzi cały dzień na d... i podaje się mu za dużo takiej karmy. Ja podaje mu bardzo niewiele tego ponieważ jest to kaloryczne i wystarczają mu spokojnie dwie małe porcję na dzień. Żadnych uwarunkowań ideologicznych nie mam i zamierzam się przerzucić na karme gotową w której będzie normalne mięso a nie najtańsze cuchnące odpady. Trudno sobie np wyobrazić podanie czegoś takiego człowiekowi, a przecież organizmy psa i człowieka są bardzo podobnie zbudowane, te karmy najtańsze to niestety pod względem surowca kebaby wśród karm
Wg eksperta dobrze zrobiony kebab jest zdrowy wiec lapiej taką karmę nazwać mc donaldem.
Proponuję Ci kupić Taste of the Wild albo Lukullusa bo obie mój pies jadł a jedną je do tej pory i bardzo fajnie na nich funkcjonuje sierść piękna i błyszcząca, kupy idealne a pies pełen energii.
Przy wyborze zwróć uwagę na to że TOTW ma małe ziarenka co jest plusem przy małym psie a Lukullus takie grubsze podłużne patyczki? Krokieciki? (Nie umiem nazwać tego kształtu) co jest znowu plusem dla psów które jedzą łapczywie bo nie da się ich połknąć bez pogryzienia.
Dobry jest też Brit care którego polecała Ci klempa ale nic więcej na jego temat Ci nie powiem bo go jeszcze nie miałam.
Jak narazie przetestowałam Purine dog chow, Eukanube, TOTW i Lukullusa i dwie ostatnie mogę z czystym sumieniem polecić
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 11:10   #164
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Ciekawa opinia nt olejow zwierzecych ...Niestety nie do konca zgodna z prawda...Drapieżniki najmniej kwasow przysajaja z tluszczy roslinnych...Wiec akurat smalec jest lepzy niz wszelkie oleje roslinne...Mozna go zastapic np olejem z ryb ale nie zastepowala bym go olejami lnianymi czy innymi wynalazkami.
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=284
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1180
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=352

jesli sie komus nie chce czytac przekopiuje fragment
"Czy oleje roślinne są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3?

Niektóre oleje roślinne takie jak olej konopny oraz olej lniany zawierają kwasy Omega-3 jednak występują one w nich w postaci kwasu alfa-linolenowego (ALA). Obecne badania wykazały iż psy najprawdopodobniej mają trudność w konwersji ALA do aktywnych i pożytecznych dla organizmu form kwasów tłuszczowych- DHA oraz EPA- ze względu na brak lub niewystarczającą ilość enzymów, które są konieczne do zamiany ALA w DHA i EPA, dlatego nie powinno się podawać oleju lnianego, a dobrze jest podawać jak główne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych oleje zwierzęce np. oleje rybie, które w swoim składzie zawierają kwasy tłuszczowe EPA i DHA (kwasy Omega-3), które mogą być natychmiast wykorzystane przez organizm psa bez wcześniejszej konwersji.

Objawy niedoboru niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych

- nadmierne gubienie sierści
- łuszcząca się, sucha skóra
- łupież
- przetłuszczająca się sierść
- świąd
- wypryski

Źródła:

The Natural Vet's Guide to Preventing and Treating Cancer in Dogs
Autorzy Shawn Messonnier
Raw and Natural Nutrition for Dogs: The Definitive Guide to Homemade Meals
Autorzy Lew Olson
http://www.natural-dog-he...s-for-dogs.html "

Ekspert....
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 16:27   #165
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Witam na forum eksperckim

Proszę nie kopiować z barfnyswiat.org na wizaż bez pozwolenia. Z tego co wiem użytkownicy tam sobie tego nie życzą .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 16:58   #166
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Z tego co mi wiadomo ze stron publicznych można kopiować o ile podaje się źródło
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 17:27   #167
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Kopiowanie i rozpowszechnianie treści znajdujących się na Forum (barfnyswiat.org), a nie będących wypowiedziami własnymi Użytkownika, bez zgody ich autorów oraz Administratora jest zabronione.
Wiem, że dziewczyny tam są bardzo niezadowolone z kopiowania ich postów.

Tak samo jak wizażanki nie są zadowolone, kiedy ich wypowiedzi są kopiowane .

W miarę możliwości proszę nie kopiować .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 17:29   #168
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez martynka9007 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo ze stron publicznych można kopiować o ile podaje się źródło
Tu nie chodzi o prawo, a raczej o grzecznościowe zastosowanie się do ich preferencji.



Jakby komuś nie chciało się czytać postów eksperta to tu macie wszystko w pigułce: http://faktyokarmie.pl/czy-pies-powi...owe-mieso.html

Cieszy mnie, że Pedigree robi takie akcje. To oznacza, że trochę grunt im się pali pod nogami i ludzie są bardziej uświadomieni.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 18:39   #169
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Dlatego podałam linki i zrodlo...
Jakos glupot gadanych przez pracownika koncernu nie mogę zdzierżyć sorka
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 20:56   #170
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość


Wiem, że dziewczyny tam są bardzo niezadowolone z kopiowania ich postów.

Tak samo jak wizażanki nie są zadowolone, kiedy ich wypowiedzi są kopiowane .

W miarę możliwości proszę nie kopiować .
Zwracam honor. Myślałam że to artykuł publicystyczny a nie czyjaś wypowiedź.
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 21:19   #171
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Witam na forum eksperckim

Mój pies to miewał problem ze zjedzeniem surowego skrzydła kurzego, jednak jego zęby się mało do tego nadają mielone może wcinać natomiast
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 20:12   #172
rou voedsel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Witam na forum eksperckim

Nie jestem pewna, czy cieszę się z tego, że moja znajoma pokazała mi ten wątek i zaprosiła do dyskusji. Nie udzielam się na forach i nie do końca wiem jak się nimi posługiwać, toteż z góry przepraszam za brak ogłady, ale dzięki uprzejmości znajomej, która założyła mi konto i poprosiła mnie o wypowiedź jestem z Wami. Witam się, szkoda że w takim nieprzyjemnym otoczeniu.

Wątek bardzo przykro się czyta. Mam nadzieję, że to firma mars płaci forum wizaż za reklamę swojego produktu, a nie odwrotnie. Przedstawiciel handlowy firmy mars nie powinien w żadnym wypadku otrzymać od forum wynagrodzenia, nie dość, że jest niekompetentny w dziedzinie, w której nazywa się ekspertem, to jego wypowiedzi w większości wypadków nie udzielają jasnych odpowiedzi na pytania, są pełne waty słownej i rozdmuchane do granic możliwości tak, by nic konkretnego z nich nie wynikało, pełne są przekopiowanych skądinąd treści i odniesień do publikacji które nie mają rzeczywistego związku z omawianymi tematami i wstawiane są tylko po to, by nadać wpisom złudzenie rzetelności, której im brakuje. Przedstawiciel handlowy formy mars w tym wątku wypowiada się w sposób uwłaczający inteligencji pozostałych rozmówców.

Pozwolę sobie odnieść się do niektórych treści, przedstawiciel handlowy nie musi mi odpowiadać - szanuję cudzy czas i uważam, że bezsensowne byłoby gdyby pisał kolejny esej o niczym. Odnoszę się do nich, bo zależy mi na tym, żeby zaglądający tu ludzie nie wyszli z wątku z nieprawdziwą, a czasem nawet szkodliwą, pseudowiedzą.

Po pierwsze. Dobra karma to karma dla psów w każdym wieku. Jeśli karma jest dobrze zbilansowana i pokrywa zapotrzebowanie psa na składniki odżywcze, to jest karmą odpowiednią dla psa w każdym wieku, o każdej aktywności, w każdej fazie życia. Jeśli zapotrzebowanie psa na te składniki zmniejsza się lub zwiększa, to jest to regulowane za sprawą łaknienia - pies je karmy więcej, lub mniej. Marketing to bardzo sprytna dziedzina, ale natura wciąż jest w swojej prostocie mądrzejsza.

Po drugie. To jest po prostu śmieszne, że lekarz weterynarii nie ma podstawowej wiedzy na temat tego, że u zdrowego psa żywionego biologicznie odpowiednim pożywieniem ph w żołądku bez najmniejszych trudności rozprawia się z tymi wszystkimi strasznymi bakteriami. Podobnie jest u ludzi, bo barf jest również biologicznie odpowiednim pożywieniem dla nas i rzesze ludzi żywią się w ten sposób (surowym mięsem, warzywami i owocami), dzięki czemu cieszą się doskonałym zdrowiem - tak jak ja, pozostając na tej diecie od kilkudziesięciu lat.

Po trzecie. Przedstawiciel handlowy firmy mars jest żenująco niedoinformowany na temat produktów, które reklamuje, więc może nie zdaje sobie sprawy, jak wiele serii tych hipersterylnych karm jest rokrocznie wycofywanych z obrotu wskutek wykrycia w nich salmonelli, grzybów, pleśni.

Po czwarte. Prażenie skorupek z jaj sprawia, że wapń w nich zawarty staje się kompletnie bezwartościowy. Absolutne minimum dobrego smaku w dyskusji wymaga, by osoba wypowiadająca się na jakiś temat sprawdziła informacje, które rozpowszechnia, uzurpując sobie miano eksperta. Na ten moment główny bohater wątku straszy, że jeśli nie dostarczy się suplementu wapnia psu, to skutki będą tragiczne, i jako suplementu wapnia każde używać czegoś, co tego wapnia psu nie suplementuje. To już nawet nie jest śmieszne. To jest po prostu niesmaczne.

Po piąte. Prawo jak to ładnie przedstawiciel handlowy określił, nie wymusza na producencie podawania dokładnego składu karmy. Co nie zmienia faktu, że szanujący się producenci ten skład podają, a konsumenci to doceniają. Te firmy nie muszą płacić swoim przedstawicielom handlowym za wypisywanie bzdur na forach czy uprawianie akwizycji od jednego gabinetu weterynaryjnego do drugiego.

Po szóste. Suplement to z definicji dodatek, uzupełnienie. Produkty uzupełniające dietę o mikroelementy, których brak w mięsie, powinny być naturalne, w przeciwieństwie do syntetycznie uzyskanych witamin. Suplementy naturalne w barfie to krew, algi, sól kamienna, mączka ze skorupek jaj i tym podobne, które uzupełniają to, czego w diecie opartej na mięsie brakuje - żelazo, jod, sód, wapń i inne.

Po siódme. Barf to nie są te wymienione przez przedstawiciela handlowego elementy tuszy takie jak wątroby, serca, nerki, wymiona, podgardla, korpusy drobiowe, krew, łapy kurze. Barf to mięso z mięśni, uzupełnione o ok 50-60% mięso z mięśni, ok 30% mięsnych kości, a dopiero pozostałą część stanowią wymienione przez akwizytora jako barf części tuszy. Cały sens barfa polega na możliwie wiernym odtworzeniu całej tuszy zwierzęcia.

Po ósme. Barf o jakim się tu pisze jest świetnym modelem żywienia, ale nie najlepszym. Najlepszym jest whole prey - podawanie całych tusz. Cieszę się, że ten model jest coraz popularniejszy i rzesza ludzi karmiących swoje psy w ten sposób jest coraz większa. Karmię w ten sposób swoich podopiecznych od kilkudziesięciu lat, samodzielnie sprawuję ciągłą kontrolę nad ich zdrowiem i z wielką przyjemnością mogę napisać, że nigdy nie miałam najmniejszego problemu ze zdrowiem moich pupili.

Po ostatnie. Miałam nieprzyjemność pracy przy produkcji karm dla zwierząt, i to nie była pierwsza lepsza karma sprzedawana w marketach. Jakiś czas temu przyjaciel pożyczył mi książkę, nie pamiętam autora, ale tytuł brzmiał chyba "Czarna Księga". Autor opisywał proces produkcji karmy, jaki i ja poznałam. Uważam, że warto ją przeczytać mając w domu zwierzę.
rou voedsel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 12:54   #173
Ekspert Pedigree
Raczkowanie
 
Avatar Ekspert Pedigree
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Ciekawa opinia nt olejow zwierzecych ...Niestety nie do konca zgodna z prawda...Drapieżniki najmniej kwasow przysajaja z tluszczy roslinnych...Wiec akurat smalec jest lepzy niz wszelkie oleje roslinne...Mozna go zastapic np olejem z ryb ale nie zastepowala bym go olejami lnianymi czy innymi wynalazkami.
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=284
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1180
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=352

jesli sie komus nie chce czytac przekopiuje fragment
"Czy oleje roślinne są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3?

Niektóre oleje roślinne takie jak olej konopny oraz olej lniany zawierają kwasy Omega-3 jednak występują one w nich w postaci kwasu alfa-linolenowego (ALA). Obecne badania wykazały iż psy najprawdopodobniej mają trudność w konwersji ALA do aktywnych i pożytecznych dla organizmu form kwasów tłuszczowych- DHA oraz EPA- ze względu na brak lub niewystarczającą ilość enzymów, które są konieczne do zamiany ALA w DHA i EPA, dlatego nie powinno się podawać oleju lnianego, a dobrze jest podawać jak główne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych oleje zwierzęce np. oleje rybie, które w swoim składzie zawierają kwasy tłuszczowe EPA i DHA (kwasy Omega-3), które mogą być natychmiast wykorzystane przez organizm psa bez wcześniejszej konwersji.

Objawy niedoboru niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych

- nadmierne gubienie sierści
- łuszcząca się, sucha skóra
- łupież
- przetłuszczająca się sierść
- świąd
- wypryski

Źródła:

The Natural Vet's Guide to Preventing and Treating Cancer in Dogs
Autorzy Shawn Messonnier
Raw and Natural Nutrition for Dogs: The Definitive Guide to Homemade Meals
Autorzy Lew Olson
http://www.natural-dog-he...s-for-dogs.html "

Ekspert....
Tłuszcz pokarmowy spełnia trzy podstawowe funkcje - jest źródłem energii oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także umożliwia wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,D,E,K). Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ważna jest nie tylko energia pochodząca z tłuszczy, ale także zawartość NNKT.



Kwasy nienasycone n-3 i n-6 pełnią w organizmie różne role. Dla kwasów n-6 wyściowym związkiem jest kwas linolowy, którego naturalnym źródłem sa oleje roślinne (słonecznikowy, rzepakowy, krokosza barwierskiego). Zbyt mała podaż kwasu linolowego powoduje objawy dermatologiczne - nadmierne złuszczanie naskórka, spadek odporności miejscowej i zwiększenie reakcji na alergeny. U psów z kwasu linolowego jest syntetyzowany kwas arachidonowy - u kotów kwas arachidonowy uważany jest za warunkowo egzogenny ze względu na bardzo ograniczoną jego syntezę w organizmie. Kwas arachidonowy u kotów musi być dostarczony w pokarmie, a jego źródłem są tkanki zwierzęce.



Związkiem wyjściowym dla kwasów n-3 jest kwas alfa-linolenowy. Jego naturalne źródło stanowią oleje z ryb morskich a także olej lniany. Z kwasu alfa- linolenowego w wyniku kolejno jego wydłużania i następnie desaturacji powstaje kwas eikozapentaenowy (EPA) . Tlenową pochodna EPA jest z kolei kwas dokozaheksaenowy (DHA). Oba kwasy wykazują ogromną aktywność biologiczną. NNKT występują w niektórych tłuszczach zwierzęcych, jednakże są w nich obecne w zdecydowanie mniejszych ilościach. Triacyloglicerole tłuszczy roślinnych są zbudowane głównie z kwasów nienasyconych, z kolei w tłuszczach zwierzęcych przeważają kwasy nasycone. Jeżeli chcemy porównać zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych w tłuszczach roślinnych i zwierzęcych - w załączniku tabela (Źródło-wg Drozdowski B. Lipidy. W: Sikorski Z.E. (red) Chemia żywności).


Oleje rybie są doskonałym źródłem NNKT i można je z powodzeniem stosować w diecie psów, oczywiście bilansując energię z nich pochodzącą ze wszystkimi substancjami pokarmowymi. Jeśli nie mamy możliwości stosowania olejów rybich, warto sięgnąć po wartościowe oleje roślinne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png tabela.png (47,3 KB, 2 załadowań)
Ekspert Pedigree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 12:58   #174
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Czyli wg Eksperta ryba to nie zwierze.
Ciekawych rzeczy sie tu mozna dowiedziec...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 12:59   #175
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Klempaa, Tobie się chce czytać te posty? Czapki z głów.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 13:36   #176
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Wiesz skoro takich noowsci ja sie tu moge dowiedziec...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 14:17   #177
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Witam na forum eksperckim

Wszystko można tylko po co
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 14:34   #178
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Powiem wam, że mnie się po prostu nie chce przedzierać przez te miliony linijek tekstu w eksperckich postach. Już pal licho treść, mogłabym nawet kulturalnie podyskutować. Ale te rozwlekłe posty działają na mnie jak płachta na byka. Odbieram je jako brak szacunku dla współrozmówców.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 15:48   #179
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Witam na forum eksperckim

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Powiem wam, że mnie się po prostu nie chce przedzierać przez te miliony linijek tekstu w eksperckich postach. Już pal licho treść, mogłabym nawet kulturalnie podyskutować. Ale te rozwlekłe posty działają na mnie jak płachta na byka. Odbieram je jako brak szacunku dla współrozmówców.

A to tylko niezwykle przemyslana strategia
W końcu jak dużo tekstu i jeszcze podane publikacje naukowe (huk, że się nijak mają do tego, co ekspert pisze).... to tak mądrze wygląda
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 15:51   #180
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Witam na forum eksperckim

Dla mnie to wygląda jak napisane przez automat.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Ekspert Pedigree - wszystko o żywieniu psów.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-06 16:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.