Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-04, 10:35   #391
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
To też dobry pomysł. Można też mu powiedzieć, że ogarniecie sprzątaczkę, ale on jej to dolicza do czynszu wtedy ona nie będzie głupio dyskutować.


Raczej bez udziału właściciela lokalu będzie to trudno rozwiązać, jeśli koleżanka nie chce współpracować, obraża się, kłóci, płacze itd.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 10:43   #392
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Szukam czegoś dobrego do demakijażu, konkretnie coś co dobrze usuwa tusz, jaki tusz bym nie używała to mam hardkor żeby go dobrze zmyć. Mam płyny micelarne, żele, mleczka, ale średnio dają radę, może macie coś godnego polecenia?
Oleje zmywają wszystko, mnie bardzo służą. Jest opis na blogu Kosmetologia Naturalnie, jak zrobić sobie mieszkankę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 10:56   #393
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Szukam czegoś dobrego do demakijażu, konkretnie coś co dobrze usuwa tusz, jaki tusz bym nie używała to mam hardkor żeby go dobrze zmyć. Mam płyny micelarne, żele, mleczka, ale średnio dają radę, może macie coś godnego polecenia?
Moim zdaniem najlepsze są mleczka i oleje. Z tym że na naszym rynku nie ma za bardzo dobrych produktów tego typu, zdecydowanie lepsze są koreańskie. Olejki do demakijażu - testowałam dużo i wszystkie były dobre. Obecnie mam Neogen i COSRX. Mleczka - najbardziej lubię Make p:rem, mam już którąś z kolei butelkę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 11:05   #394
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mam go i nie używam, odbija mapę w lustrze i jeździ po salonie jak porąbany, non stop wchodzi gdzieś usilnie chyba tylko po to żeby się tam zablokować to mopowanie to takie przecieranie właściwie.

Kupiłam sobie bezprzewodowy, pionowy i go używam, a tamten mogę sprzedać ma jeszcze gwarancje i ubezpieczenie (4 lata)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za opinię właśnie zależy mi, żeby nie latać codziennie z odkurzaczem po mieszkaniu. Nie zawsze zdrowie i samopoczucie na to pozwala, a tony sierści i żwirku leżą. No i żeby móc bezobsługowo przecierać na bieżąco podłogi. Wiadomo raz na jakiś czas trzeba wyjąć ten tradycyjny mop i wiadro, co mnie bardzo męczy.
A jaki pionowy bezprzewodowy masz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 11:41   #395
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Najłatwiej byłoby chyba porozmawiać z właścicielem budynku o tym żeby wynajął kogoś do sprzątania i doliczał to do czynszu. Albo żebyście same sprzątały a jej wystawiały za to fakturę, ale podejrzewam że niestety nie zapłaci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

nie ma sensu tracic czasu na taka osobe
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 11:58   #396
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Czy jest lokal? Wynajmujecie? Kto za niego płaci? Ja bym brała panią do sprzątania kiedy jest jej kolej i potem z nią to rozliczała, w sensie doliczała do czynszu, chyba że płacicie jakoś inaczej.
Dokladnie albo sprzata albo placi gdy jest jej kolej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 12:10   #397
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Jaki polecacie robot sprzątający z funkcją mopowania? W mieszkaniu na stanie 2 sierściuchy
Zastanawiamy się nad tym
https://www.euro.com.pl/odkurzacze-a...aly.bhtml#opis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam i nie polecam. Blokuje się np przy wjeżdżaniu na dywan, mopowanie przestało działać po około 2 latach użytkowania, a i tak właściwie nie myło podłogi, tylko zostawiało delikatnie mokre smugi.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-04, 12:14   #398
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Szukam czegoś dobrego do demakijażu, konkretnie coś co dobrze usuwa tusz, jaki tusz bym nie używała to mam hardkor żeby go dobrze zmyć. Mam płyny micelarne, żele, mleczka, ale średnio dają radę, może macie coś godnego polecenia?
Oleje najlepsze. Pai jest super. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...nsing-oil.html

Z miceli to ten z Sylveco jest skuteczny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...arny-lipa.html
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89548750]Oleje zmywają wszystko, mnie bardzo służą. Jest opis na blogu Kosmetologia Naturalnie, jak zrobić sobie mieszkankę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ma też filmik jak używać olejów do demakijażu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 12:33   #399
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Dzięki za opinię właśnie zależy mi, żeby nie latać codziennie z odkurzaczem po mieszkaniu. Nie zawsze zdrowie i samopoczucie na to pozwala, a tony sierści i żwirku leżą. No i żeby móc bezobsługowo przecierać na bieżąco podłogi. Wiadomo raz na jakiś czas trzeba wyjąć ten tradycyjny mop i wiadro, co mnie bardzo męczy.
A jaki pionowy bezprzewodowy masz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja kupiłam dysona, jestem mega zadowolona, sierść mu nie straszna i nie wkręca się w szczotki, łatwe czyszczenie. Wole przejechać 20 minut niż godzine słuchać buczenia, bo przecież samego nie zostawisz bo gdzieś utknie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 13:01   #400
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Dziękuję za odpowiedzi odnośnie produktów do demakijażu. Będę buszować za chwilę i coś wybiorę
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 15:01   #401
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Gdzie polecacie city break na około 4 dni na Wielkanoc? Polska lub gdzieś w Europie.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-04, 15:03   #402
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89548985]Gdzie polecacie city break na około 4 dni na Wielkanoc? Polska lub gdzieś w Europie.[/QUOTE]Chorwacja!

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89548985]Gdzie polecacie city break na około 4 dni na Wielkanoc? Polska lub gdzieś w Europie.[/QUOTE]Sretan Uskrs!

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 15:34   #403
karolina8375
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cześć. Jestem Karolina. Jestem nowa na forum. Pochodzę ze średniej wielkości miasta mój narzeczony tak samo. Planujemy razem wesele. Mamy problem. Pochodzimy ze zwykłych rodzin jeśli chodzi o pieniądze. Na mieszkanie nie dostaniemy części pieniędzy od rodziców, sami musimy zarobić od teraz od zera. Planujemy wesele. Nasi rodzice je opłacają. Nie zgadzamy się z rodzicami odnośnie tego kogo zaprosić z rodziny. Rodzice chcą zaprosić dalszą rodzinę ciotki, wujków i dalszych wujków, my nie chcemy. Nie spotykaliśmy się z rodziną dalszą podczas życia. Spotykaliśmy się bardziej z babcią, dziadkiem. Rodzina dalssza już wie o naszych planach na wesele, rodzice naciskają żeby ich zaprosić. Martwię się że jak powiemy rodzicom kogo chcemy zaprosić to nie dadzą nam pieniędzy na wesele. Jesteśmy po studiach państwowa uczelnia mamy zwykłe zawody. Ja i mąż nie lubimy tej szopki pokazówki którą robi się na weselu. Na wesela do dalszej rodziny nie chodziliśmy jak jeszcze byliśmy dziećmi, nastolatkami. Mamy swoje pasje, lubimy podróże, czytamy książki. Jeślichodzi o znajomych to chcemy zaprosić tylko tych z którymi mamy dobry kontakt tych bliższych. Razem z rodziną wychodzi 30 osób około. Proszę pomóżcie nam doradzcie nam co mamy zrobić. Ja jestem zwykłą dziewczyną nie mam znajomych które szpanują kasą wydawanie dużej ilości kasy na ubrania kosmetyki, uprawiam amatorsko sport, chodzę na mecze jestem kibicką. Dziewczyny są strasznie sztuczne niektóre ja nie lubię tego. A faceci z kolei lubią szpanować samochodami typu BMW tego z kolei mój mąż nie lubi. Ludzie są zakłamani. Jak potrzebowałam pomocy w znalezieniu pracy żadna koleżanka mi nie pomogła a niektóre pracowały w rekrutacji albo miały kogoś znajomego tam, po prostu skończyłam studia w wieku 30 lat i spotykałam się z dyskryminacją wiekową na rynku pracy wcześniej pracowałam w sklepach. Jest mi smutno. Obydwoje z narzeczonym mamy pewne wartości w życiu nie rozpychamy się łokciami w życiu i jest nam ciężko z tym. Inne koleżanki dostały kasę od rodziców część na mieszkanie i się tym chwalą a przecież wykorzystały swoich rodziców finansowo.k
karolina8375 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 15:53   #404
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez karolina8375 Pokaż wiadomość
Cześć. Jestem Karolina. Jestem nowa na forum. Pochodzę ze średniej wielkości miasta mój narzeczony tak samo. Planujemy razem wesele. Mamy problem. Pochodzimy ze zwykłych rodzin jeśli chodzi o pieniądze. Na mieszkanie nie dostaniemy części pieniędzy od rodziców, sami musimy zarobić od teraz od zera. Planujemy wesele. Nasi rodzice je opłacają. Nie zgadzamy się z rodzicami odnośnie tego kogo zaprosić z rodziny. Rodzice chcą zaprosić dalszą rodzinę ciotki, wujków i dalszych wujków, my nie chcemy. Nie spotykaliśmy się z rodziną dalszą podczas życia. Spotykaliśmy się bardziej z babcią, dziadkiem. Rodzina dalssza już wie o naszych planach na wesele, rodzice naciskają żeby ich zaprosić. Martwię się że jak powiemy rodzicom kogo chcemy zaprosić to nie dadzą nam pieniędzy na wesele. Jesteśmy po studiach państwowa uczelnia mamy zwykłe zawody. Ja i mąż nie lubimy tej szopki pokazówki którą robi się na weselu. Na wesela do dalszej rodziny nie chodziliśmy jak jeszcze byliśmy dziećmi, nastolatkami. Mamy swoje pasje, lubimy podróże, czytamy książki. Jeślichodzi o znajomych to chcemy zaprosić tylko tych z którymi mamy dobry kontakt tych bliższych. Razem z rodziną wychodzi 30 osób około. Proszę pomóżcie nam doradzcie nam co mamy zrobić. Ja jestem zwykłą dziewczyną nie mam znajomych które szpanują kasą wydawanie dużej ilości kasy na ubrania kosmetyki, uprawiam amatorsko sport, chodzę na mecze jestem kibicką. Dziewczyny są strasznie sztuczne niektóre ja nie lubię tego. A faceci z kolei lubią szpanować samochodami typu BMW tego z kolei mój mąż nie lubi. Ludzie są zakłamani. Jak potrzebowałam pomocy w znalezieniu pracy żadna koleżanka mi nie pomogła a niektóre pracowały w rekrutacji albo miały kogoś znajomego tam, po prostu skończyłam studia w wieku 30 lat i spotykałam się z dyskryminacją wiekową na rynku pracy wcześniej pracowałam w sklepach. Jest mi smutno. Obydwoje z narzeczonym mamy pewne wartości w życiu nie rozpychamy się łokciami w życiu i jest nam ciężko z tym. Inne koleżanki dostały kasę od rodziców część na mieszkanie i się tym chwalą a przecież wykorzystały swoich rodziców finansowo.k
Zapłacić za wesele samemu wtedy będziecie mogli zapraszać kogo chcecie
Jak rodzice wam narzucają kogo macie zaprosić to ja bym im podziękowała za pomoc. W sumie jak dają kasę to się im nie dziwię.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Swoją drogą chyba już gdzie czytałam taki post na którejś z grup ślubnych.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 15:58   #405
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Bo to powtarzalne problemy, misia
Spotkałam się u kogoś z żądaniem rodziny, albo ślub kościelny i kasa za wesele i w prezencie albo róbcie jak chcecie ale bez pomocy finansowej.
Zgadnijcie co wybrano (opłacili dużą część mieszkania)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 16:01   #406
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez karolina8375 Pokaż wiadomość
Cześć. Jestem Karolina. Jestem nowa na forum. Pochodzę ze średniej wielkości miasta mój narzeczony tak samo. Planujemy razem wesele. Mamy problem. Pochodzimy ze zwykłych rodzin jeśli chodzi o pieniądze. Na mieszkanie nie dostaniemy części pieniędzy od rodziców, sami musimy zarobić od teraz od zera. Planujemy wesele. Nasi rodzice je opłacają. Nie zgadzamy się z rodzicami odnośnie tego kogo zaprosić z rodziny. Rodzice chcą zaprosić dalszą rodzinę ciotki, wujków i dalszych wujków, my nie chcemy. Nie spotykaliśmy się z rodziną dalszą podczas życia. Spotykaliśmy się bardziej z babcią, dziadkiem. Rodzina dalssza już wie o naszych planach na wesele, rodzice naciskają żeby ich zaprosić. Martwię się że jak powiemy rodzicom kogo chcemy zaprosić to nie dadzą nam pieniędzy na wesele. Jesteśmy po studiach państwowa uczelnia mamy zwykłe zawody. Ja i mąż nie lubimy tej szopki pokazówki którą robi się na weselu. Na wesela do dalszej rodziny nie chodziliśmy jak jeszcze byliśmy dziećmi, nastolatkami. Mamy swoje pasje, lubimy podróże, czytamy książki. Jeślichodzi o znajomych to chcemy zaprosić tylko tych z którymi mamy dobry kontakt tych bliższych. Razem z rodziną wychodzi 30 osób około. Proszę pomóżcie nam doradzcie nam co mamy zrobić. Ja jestem zwykłą dziewczyną nie mam znajomych które szpanują kasą wydawanie dużej ilości kasy na ubrania kosmetyki, uprawiam amatorsko sport, chodzę na mecze jestem kibicką. Dziewczyny są strasznie sztuczne niektóre ja nie lubię tego. A faceci z kolei lubią szpanować samochodami typu BMW tego z kolei mój mąż nie lubi. Ludzie są zakłamani. Jak potrzebowałam pomocy w znalezieniu pracy żadna koleżanka mi nie pomogła a niektóre pracowały w rekrutacji albo miały kogoś znajomego tam, po prostu skończyłam studia w wieku 30 lat i spotykałam się z dyskryminacją wiekową na rynku pracy wcześniej pracowałam w sklepach. Jest mi smutno. Obydwoje z narzeczonym mamy pewne wartości w życiu nie rozpychamy się łokciami w życiu i jest nam ciężko z tym. Inne koleżanki dostały kasę od rodziców część na mieszkanie i się tym chwalą a przecież wykorzystały swoich rodziców finansowo.k
Zróbcie po swojemu, zamiast wesela obiad dla 3o osob z muzyką z laptopa w tle. Sfinansujcie sami.

Teksty o szpanujących kobietach i mężczyznach troche słabe, po co o nich pisać?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 16:05   #407
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Bo to powtarzalne problemy, misia
Spotkałam się u kogoś z żądaniem rodziny, albo ślub kościelny i kasa za wesele i w prezencie albo róbcie jak chcecie ale bez pomocy finansowej.
Zgadnijcie co wybrano (opłacili dużą część mieszkania)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Autorka spamuje tym postem już w którymś wątku z kolei. Odpowiedzi też dostała, ale chyba jej się nie spodobały.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 16:05   #408
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Rodzice dają kasę, ale jakieś toksyczne zagrywki na co to ma być wydane. Przemoc ekonomiczna, której nikt nie skrytykuje, bo przecież to rodzice i jak dają, to mają prawo wymagać
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 16:07   #409
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Autorka spamuje tym postem już w którymś wątku z kolei. Odpowiedzi też dostała, ale chyba jej się nie spodobały.

Dokładnie ten sam post był na wątku ślubnym.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-04, 16:18   #410
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Prośba o poradę związek

Cytat:
Napisane przez karolina8375 Pokaż wiadomość
. Inne koleżanki dostały kasę od rodziców część na mieszkanie i się tym chwalą a przecież wykorzystały swoich rodziców finansowo.

Idąc tą logiką Ty wykorzystujesz swoich rodziców, skoro oni mają finansować Twoje wesele. Jeśli rodzic daje pieniądze, bo chce, a dziecko bierze to nikt nikogo nie wykorzystuje.


Odnośnie finansowania wesela - porozmawiaj z rodzicami normalnie jak wyobrażasz sobie wszystko. Jeśli oni przez to nie chcą "finansować" imprezy - mówi się trudno. Będziecie musieli za własną imprezę zapłacić sami. Patrząc na to, że planujecie skromne przyjęcie to prędzej czy później dacie radę.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 16:23   #411
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89549054]Rodzice dają kasę, ale jakieś toksyczne zagrywki na co to ma być wydane. Przemoc ekonomiczna, której nikt nie skrytykuje, bo przecież to rodzice i jak dają, to mają prawo wymagać [/QUOTE]Zgadzam sie. Aż mi się włos na głowie jeży, że takie coś jest usprawiedliwiane tym, że "płacą to mogą wymagać".

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 16:28   #412
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89548985]Gdzie polecacie city break na około 4 dni na Wielkanoc? Polska lub gdzieś w Europie.[/QUOTE]Wzięłabym pod uwagę Hiszpanie np. Barcelonę, Walencję, bo pewniejsza pogoda w tym okresie. U nas to nie wiem jak będzie. Zapowiadają póki co deszczowo.

Z takich bliższych ( chociaż to dalej 6 h jazdy autem) polecam Drezno i Lipsk w Niemczech. Bardzo mi się podobały te miasta.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-04-04 o 16:30
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 16:28   #413
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89549054]Rodzice dają kasę, ale jakieś toksyczne zagrywki na co to ma być wydane. Przemoc ekonomiczna, której nikt nie skrytykuje, bo przecież to rodzice i jak dają, to mają prawo wymagać [/QUOTE]

Ja się zgadzam, że jak ktoś zgodził się dać pieniądze to powinien to traktować jako prezent, a nie stawiać warunki czy wręcz szantażować. Z drugiej strony chyba nie ma innej rady na takich toksycznych rodziców niż po prostu odmówić takiej "pomocy", jeśli chce się robić po swojemu.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 16:32   #414
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89548985]Gdzie polecacie city break na około 4 dni na Wielkanoc? Polska lub gdzieś w Europie.[/QUOTE]
Rzym. Można ruszyć gdzieś na Cypr się wygrzać czy Maltę, a może Portugalia (Lizbona albo region Algarve) albo Hiszpania, np Barcelona, już powinno być ok z pogoda.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2023-04-04 o 16:34
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 17:01   #415
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zgadzam sie. Aż mi się włos na głowie jeży, że takie coś jest usprawiedliwiane tym, że "płacą to mogą wymagać".

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
No ale trochę tak jest ogólnie uważam,że tak nie powinno być. Widzę po swoich rodzicach,że można pomagać i nie narzucać zdania. Ale to chyba zależy od ludzi właśnie

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 17:07   #416
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No ale trochę tak jest ogólnie uważam,że tak nie powinno być. Widzę po swoich rodzicach,że można pomagać i nie narzucać zdania. Ale to chyba zależy od ludzi właśnie

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
To, że tak jest nie znaczy, że tak być powinno i że należy to tolerować. Tak jak wyżej ktoś napisał - to jest przemoc ekonomiczna, o której się otwarcie nie mówi. Jak rodzice chcą sobie urządzic festiwal puszenia się przed odległa rodzina, to niech sobie urządza okrągłe urodziny i ich wszystkich zaproszą, a nie rujnuja młodym ten ważny dzień. Nie wiem, jak można coś takiego robić własnemu dziecku.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 17:11   #417
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam, że jak ktoś zgodził się dać pieniądze to powinien to traktować jako prezent, a nie stawiać warunki czy wręcz szantażować. Z drugiej strony chyba nie ma innej rady na takich toksycznych rodziców niż po prostu odmówić takiej "pomocy", jeśli chce się robić po swojemu.
Pamiętam, jak chodziłam do liceum to moja koleżanka mi powiedziała,że rodzice dają jej koeszonkowe tylko pod warunkiem, że ona chodzi z nimi co niedzielę do kościoła. Jak ktoraś niedzielę nie szła, to jej obcinali

Ale cringe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 17:18   #418
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak chodziłam do liceum to moja koleżanka mi powiedziała,że rodzice dają jej koeszonkowe tylko pod warunkiem, że ona chodzi z nimi co niedzielę do kościoła. Jak ktoraś niedzielę nie szła, to jej obcinali

Ale cringe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie to wcale nie dziwi. W najbliższej rodzinie mam przykład (akurat nie szantażu związanego z Kościołem, ale z czymś innym).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2023-04-04 o 17:28
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 17:30   #419
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

No i to jest smutne,że są jakieś wymagania. Mi moi rodzice dadzą jakąś pomoc finansową do wesela z własnej woli (bardzooo chcieli), ale nie mówią nam jak ma ten dzień wyglądać. Mamy sobie wszystko robić tak jak my chcemy. Oni nam mogą pomóc rada jakąś czy doświadczeniem,ale nie chcą się wtrącać. Taki układ jest fajny. Oczywiście dalibyśmy radę sami sobie za wszystko zapłacić,bo nie porywamy się z motyka na słońce,ale miło nam,że rodzice nam chcą w jakiś sposób pomóc. Ale gdyby wymuszali różne rzeczy to ja dziękuję i organizuje sama.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-04, 17:38   #420
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Zgadzam sie. Aż mi się włos na głowie jeży, że takie coś jest usprawiedliwiane tym, że "płacą to mogą wymagać".

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
To nie jest usprawiedliwianie, tylko w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest odmówienie przyjęcia pieniędzy. Z jednej strony ktoś nie ma prawa dać kasy i wymagać że wykorzysta się ją w określony sposób a z drugiej strony też nie powinno się oczekiwać że ktoś ma koniecznie zapłacić dzieciom za mieszkanie czy wesele.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak chodziłam do liceum to moja koleżanka mi powiedziała,że rodzice dają jej koeszonkowe tylko pod warunkiem, że ona chodzi z nimi co niedzielę do kościoła. Jak ktoraś niedzielę nie szła, to jej obcinali

Ale cringe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak dostawałam kieszonkowe od babci, tyle że u mnie warunkiem było przychodzenie do niej raz w tygodniu w odwiedziny. Pamiętam że przed maturą dużo się uczyłam i dwa albo trzy razy pod rząd tylko do niej zadzwoniłam zamiast przychodzić - wtedy zaczęła mi grozić że przestanie mi wypłacać kieszonkowe bo ją olewam. Jak jej powiedziałam że przychodzę bo chcę a nie po to żeby dostać kasę i że może ją sobie zachować dla siebie to była strasznie zdziwiona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 12:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.