Czy jest tak zawsze?! (depilator) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 19:57   #1
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139

Czy jest tak zawsze?! (depilator)


Kupiłam depilator z Braun-a. Wydepilowałam nim sobie łydki i pachy, pachy ok-gładkie, ale łydki?! Koszmar, niedość że strasznie bolało(dobra to rozumiem-zawsze boli) to nawet nie uzyskałam zamierzonego efektu. Powiem tak, moje nogi są gładsze nawet go normalnych goleniu jednorazówką! Nie wiem, może zawsze tak jest, i dopiero po paru depilacjach będę mogła pochwalić się gładkimi nogami...
ale wolałabym już teraz wiedzieć jak to jest? Czy na początku zazwyczaj efekty nie są powalające? A może tylko ja taka pechowa?
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:06   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Czy jest tak zawsze?!

to chyba nie to podforum

to dziwne, bo pachy są delikatniejsze od łydek, więc to one powinny być bardziej podrażnione

poczekaj trochę, zastosuj balsam po depilacji powinno być dobrze
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:19   #3
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Czy jest tak zawsze?!

Tak, faktycznie pachy mam troche czerwone ale przynajmniej widze że wszystkie włoski się super wyrwały i przez dłuższy czas nie będę się musiała martwić o kolejną depilacje.

A nogi, mam dziwne wrażenie że niektóre włoski się usunęły a inne nie. Są tak jakby pourywane(a wcale nie zostawiłam ich za długich bo na jakies max 2mm). Może efekt nie jest specjalnie piękny dlatego bo wcześniej używałam normalnej maszynki do golenia...czyli miałam już dość grube owłosienie. hmm, jak sądzicie...kolejna depilacja będzie równym niewypałem czy z czasem będzie lepiej?

a forum...naprawde nie miałam pojęcia gdzie to umieścić
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:31   #4
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Czy jest tak zawsze?!

Po prostu depilator nie wyrwał wszystkich włosków, wystarczy, że ominie kilka, a nogi nie są idealnie gładkie. Albo po prostu nie dał rady wyrwać bardzo krótkich włosków, które kolą i które trzeba albo normalnie ogolić, albo zaczekać do momentu, kiedy urosną na tyle, by depilator je złapał. Niestety, na nogach jest dużo owłosienia i potrzeba sporo czasu i cierpliwości, by dokładnie wszystko usunąć.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:37   #5
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Czy jest tak zawsze?!

tez mi sie wydaje ze widocznie depilator nie chwycil wszystkich wloskow i to dlatego, ale byly za krotkie albo za cienkie i sie urwaly w polowie przy "wyciaganiu" jezeli mozna to tak nazwac
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:40   #6
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Czy jest tak zawsze?!

Cytat:
Napisane przez Barwna Pokaż wiadomość
Kupiłam depilator z Braun-a. Wydepilowałam nim sobie łydki i pachy, pachy ok-gładkie, ale łydki?! Koszmar, niedość że strasznie bolało(dobra to rozumiem-zawsze boli) to nawet nie uzyskałam zamierzonego efektu. Powiem tak, moje nogi są gładsze nawet go normalnych goleniu jednorazówką! Nie wiem, może zawsze tak jest, i dopiero po paru depilacjach będę mogła pochwalić się gładkimi nogami...
ale wolałabym już teraz wiedzieć jak to jest? Czy na początku zazwyczaj efekty nie są powalające? A może tylko ja taka pechowa?
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Może urwały się przy skórze zamiast 'wyjść' z cebulkami?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:50   #7
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Czy jest tak zawsze?!

Pytania dot. depilacji zadajemy na forum 'Pytania do Kosmetyczki'.

Przenoszę i pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 21:27   #8
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Czy jest tak zawsze?! (depilator)

Dobrze i rówież pozdrawiam

Dziękuje za wszystkie odp, i tak macie racje. Pewnie włoski się poprostu urwały bądz były za krótkie(a to akurat bardzo możliwe). Ale zrozumcie mój ból, pierwszy raz użyłam depilatora a tutaj taka klapa...i to jeszcze po tylu cierpieniach. Martwi mnie szczególnie fakt, iż zaniedługo wyjeżdzam i miałam nadzieję że na wczasach nie będę się musiała martwić o takie sprawy(podobno nic nie odrasta nawet do 4 tyg.)ale cóż...poczekam aż odrosną i ponowie próbe depilacji.
W sumie do tego, może potrzebne jest też troche wprawy...więc licze że teraędzie już tylko lepiej.
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:27   #9
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Czy jest tak zawsze?! (depilator)

Ja też tak miałam za pierwszym razem, użyłam depilatora pierwszy raz jakieś 2 mce temu.
Ale powtarzałam zabiego jakoś raz na tydzień i teraz odrastają wolno, są słabsze i wcale nie muszę się często depilować
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:34   #10
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Czy jest tak zawsze?! (depilator)

Cytat:
Napisane przez Barwna Pokaż wiadomość
Dobrze i rówież pozdrawiam

Dziękuje za wszystkie odp, i tak macie racje. Pewnie włoski się poprostu urwały bądz były za krótkie(a to akurat bardzo możliwe). Ale zrozumcie mój ból, pierwszy raz użyłam depilatora a tutaj taka klapa...i to jeszcze po tylu cierpieniach. Martwi mnie szczególnie fakt, iż zaniedługo wyjeżdzam i miałam nadzieję że na wczasach nie będę się musiała martwić o takie sprawy(podobno nic nie odrasta nawet do 4 tyg.)ale cóż...poczekam aż odrosną i ponowie próbe depilacji.
W sumie do tego, może potrzebne jest też troche wprawy...więc licze że teraędzie już tylko lepiej.
Taaa... Do 4 tygodni. Ja muszę się depilować co tydzień.

Aha, mi na urywanie się włosków przy skórze pomogło zmniejszenie prędkości na depilatorze. Wtedy też mniej boli.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 16:23   #11
BarbiKena
Raczkowanie
 
Avatar BarbiKena
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 308
Dot.: Czy jest tak zawsze?! (depilator)

nie wszystkie wloski sa rownej dlugosci, nie wszystkie zlapal. bedziesz musiala powtorzyc zabieg. nie martw sie, mnie tez bolalo kiedy pierwszy raz uzywalam depilatora. poza tym mialam takie wstretne kroski przez pare dni. teraz da sie przezyc. zwroc tez uwage ze w niektorych dniach cyklu jestes bardziej narazona na bol - sama musisz sie poobserwowac i zobaczyc w ktorych dniach boli znacznie (to fakt!) mniej. ja dzien po depilacji gole nogi jeszcze maszynka zeby miec idealnie gladka skore. poza tym uzywam balsamow spowalniajacych odrastanie wloskow, sprobuj (tylko nie radze od razu po uzyciu depilatora!)
BarbiKena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-24, 08:40   #12
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Czy jest tak zawsze?! (depilator)

jestem wlasnie po 1 uzyciu depiltora braun. w sumie powiem wam ze nie bylo zle bol do zniesienia. zauwazylam moje przyzyczajenie do maszynki i poczatkowo depilator przesuwałam za szybko. kiedy spowolnilam ruch ręki zaczal wyrywac dokladniej a nawet moge powiedziec ze nogi sa gladkie. pojawily sie za to fatalne krostki ! ;/ nie wiem czy za kazdym razem tak bedzie mam nadzieje ze nie. zastosowałam łagodzącą oliwke na podraznienia po goleniu i czekam az to zejdzie... ;/
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 08:46   #13
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Czy jest tak zawsze?! (depilator)

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
jestem wlasnie po 1 uzyciu depiltora braun. w sumie powiem wam ze nie bylo zle bol do zniesienia. zauwazylam moje przyzyczajenie do maszynki i poczatkowo depilator przesuwałam za szybko. kiedy spowolnilam ruch ręki zaczal wyrywac dokladniej a nawet moge powiedziec ze nogi sa gladkie. pojawily sie za to fatalne krostki ! ;/ nie wiem czy za kazdym razem tak bedzie mam nadzieje ze nie. zastosowałam łagodzącą oliwke na podraznienia po goleniu i czekam az to zejdzie... ;/
przy następnych depilacjach podrażnienie powinno być mniejsze poprostu skóra się przyzwyczaja, a i włoski powinny być cieńsze.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 23:42   #14
berenika84
Raczkowanie
 
Avatar berenika84
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 32
GG do berenika84 Wyślij wiadomość przez Yahoo do berenika84
Dot.: Czy jest tak zawsze?! (depilator)

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
jestem wlasnie po 1 uzyciu depiltora braun. w sumie powiem wam ze nie bylo zle bol do zniesienia. zauwazylam moje przyzyczajenie do maszynki i poczatkowo depilator przesuwałam za szybko. kiedy spowolnilam ruch ręki zaczal wyrywac dokladniej a nawet moge powiedziec ze nogi sa gladkie. pojawily sie za to fatalne krostki ! ;/ nie wiem czy za kazdym razem tak bedzie mam nadzieje ze nie. zastosowałam łagodzącą oliwke na podraznienia po goleniu i czekam az to zejdzie... ;/
Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać! W sklepach jest dosyć sporo specyfików po depilacji. Ja używam Balsamu po Depilacji Bielendy, dobra jest też Maść z wit. A (ale jak nazwa wskazuje, jest to maść, więc nogi się jeszcze jakiś czas po niej lepią - ale dobrze nawilża). Oliwka też jest bardzo dobrym pomysłem.

Krostki za każdym razem powinny być mniejsze, ale ich liczba i wielkość zależy również od przygotowania skóry (trzeba ją odtłuścić, niektórzy mówią, że dobrze depilowaną partię skóry naciągnąć). Po kilku miesiącach może pojawić się problem wrastania, dlatego bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie skóry.
berenika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.