Biżuteryjny wątek plotkowy VI - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-05, 10:17   #4231
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Milena też mi nie przypasowała miseczkowo ale ścisła była aż miło :P:

Ależ się temat stanikowy zrobił ;D i biedną Pillow zaraz ktoś zagoni na biuściaste do lektury
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 10:26   #4232
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
A ta 80-tka to z jaką literką jest?
hihi jeszcze u męża na zakladzie nie ściągałam stanika ;p no to mam za sobą ten pierwszy raz

Na metce dokładnie pisze tak:

UK/ROM 36C, EUR 80C (to jest ten jeden ciasnawy, zapięty na ostatnią haftkę)
Miska C, nie jest za ciasna, w D mi wiatr po cycach hula. O a w ciąży miałam DD

w domu fotę metki szczelę ;p
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 10:31   #4233
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ej, ale miska w 80C jest sporo mniejsza niż w 85C. Więc jeśli 85C Ci pasuje miskowo, to 80C jest na bank za małe w misce, a jeśli jest za małe w misce, to obwód może sprawiac wrażenie za ciasnego. Gdybym próbowała się odziać w 75B, to też by mnie piło, ale z powodu za małej miski, nie obwodu. Normalnie noszę 70F i 65G (od M&S, normalnie by było FF a nie G) i nie pije
Martva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 10:32   #4234
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja nosze źle dobrany stanik, wiem o tym, ale nie umiem sobie dobrać żadnego no i nie mam kasy, żeby wydać na jeden stanik 100 zł. Dlatego nie mam wyjścia - chodze w źle dobranym...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 10:38   #4235
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Ej, ale miska w 80C jest sporo mniejsza niż w 85C. Więc jeśli 85C Ci pasuje miskowo, to 80C jest na bank za małe w misce, a jeśli jest za małe w misce, to obwód może sprawiac wrażenie za ciasnego. Gdybym próbowała się odziać w 75B, to też by mnie piło, ale z powodu za małej miski, nie obwodu. Normalnie noszę 70F i 65G (od M&S, normalnie by było FF a nie G) i nie pije
seerio? ja myślałam, że C to C, w zasadzie nigdy nie oglądałam innych staników i nie porównywałam misek pomiędzy rozmiarami...tak mi sie ten 85C najlepiej układał..o masz...
jak to każdego dnia człek się czegoś nowego dowiaduje..
to z tego wynika, że powinnam nosic 80D?
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 10:45   #4236
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Wilczex, a jaki rozmiar na jakie wymiary? Może się da dorwać coś mniej źle dobranego, znajoma zamieniła 75A na 70C i jest szczęśliwa, na razie nie myśli o 65 a kupienie 70C poniżej stówy nie jest problemem.

PiLLow, nie widziałam Cię na oczy, nie znam Twoich wymiarów, nie wiem co powinnaś nosić
Tu jest brytyjska tabela rozmiarów:
http://stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html
zmierz sobie ścisło obwód pod biustem, troszeczkę odejmij (jeśli masz np 83, patrz na 80), zmierz luźno w biuście i znajdź orientacyjny rozmiar w tabelce. A jak już będziesz w tej Anglii, to przymierzaj ile wlezie (weź od razu kilka sąsiednich rozmiarów, np 80D i 80DD), poszczególne modele potrafią mieć np większe miski zależnie od koloru

Edytowane przez Martva
Czas edycji: 2011-04-05 o 10:47
Martva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 12:06   #4237
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Miałam się tu produkować, ale widzę, że Martva mnie wyręczyła A Martvej słuchajcie, bo to ona mnie nawróciła kiedyś z triumphowego 95E na Panachowe 80K I ogólnie uświadomiła mi, że dostać stanik z miseczką do K brytyjskiego (polskiego coś w okolicy R czy S by to było) to nie jakiś szczególny problem, tylko trzeba wiedzieć, gdzie szukać

Wilczex - a Ty skąd jesteś? Bo co jakiś czas na lobby urządzamy sobie stanikowe zloty (choć ostatnio rzadziej jakoś...) i możesz wtedy wpaść i bez skrępowania za free pomierzyć co się da, a jak już będziesz wiedzieć, w jaki rozmair celować, to sobie za grosze coś na ebayu albo allegro kupisz
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 12:07   #4238
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

A do mnie BiuBiu nie przemawia - babcine kroje i to kilka na krzyż. Zajrzyjmy do tunik - już od dobrych kilku miesięcy nie ma tam niczego ciekawego (obecnie dostępna jest słownie: jedna + jeden żakiet). A szkoda!
Jeśli mowa o stanikach do karmienia, to - Mari - ja już nie potrzebuję Ale zgłoszę się do Ciebie, jeśli taka potrzeba ponownie się pojawi To mi wtedy podpowiesz
U mnie problemem są też miseczki - nie kupię żadnego stanika przez net, bez mierzenia, bo szalenie wiele misek deformuje mi biust.

PiLLow - prawidłowy obwód pod biustem pokazała mi jedna pani pracująca w sklepie ze stanikami - dopiero po porodzie, nikt mi wcześniej nie powiedział, że stanik ma trzymać w obwodzie a nie na ramiączkach. Pasek w obwodzie jak zapniesz, tak ma się trzymać. Jak jedzie do góry w kierunku łopatek, to jest za duży. Dopiero w tym staniku w ogóle nie bawię się w regulację na ramiączkach bo jak się w obwodzie zapnę, tak tkwię Oczywiście pierwsze wrażenie to "chyba pani oszalałą? jak ja mam z tym uciskiem żyć?" ale ten ucisk jest pozorny, kilka dni i się ciało przyzwyczaja a cycki zadowolone

A tu komiks Jak prawidłowo dobrać stanik:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg piersiowka.jpg (174,6 KB, 33 załadowań)
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-04-05 o 12:17
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 12:16   #4239
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Niektóre panie to nawet sypiają w stanikach, żeby im biust nabrał odpowiedniego kształtu po latach noszenia źle dobranej bielizny Także do wszystkiego można się przyzwyczaić, a ucisk w biuście po paru dniach i tak zelżeje, jak się materiał trochę rozejdzie i dopasuje do właścicielki ciałka Poza tym stanik też trzeba umieć założyć i to też może być wyższa szkoła jazdy, jak się okaże, że biust trzeba spod pach wygarniać do miseczek
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 13:06   #4240
mamahania
Zadomowienie
 
Avatar mamahania
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 1 043
GG do mamahania
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Czytam ta Wasza dyskusje ciuchowo-stanikowa i wiecie co? Po czterech latach mieszkania w UK nie pamietam jakie sa polskie rozmiary Normalnie kosmos jakis! Tak samo mialam ostatnio z rozmiarami butow. Moja mama pytala jakie rozmiary butow maja moje dzieci i musilam w internecie sprawdzac jaki jest przelicznik z angielskiech rozmiarow na polskie A tak swoja droga to jak chodzi o ciuchy ,ktoras z Was juz slusznie zauwazyla,ze w Anglii nie ma takich problemow ze znalezieniem rozmiaru. Sa i te najmniejsze jak i te za przeproszeniem sloniowate. Rozmiar 18-22 to pestka. ( 10tka to polskie 38 wiec 22 to ile? ) I nawet wydaje mi sie,ze chyba tych wielkich rozmiarow jest w sklepach wiecej...A wiecie jak mi to samoocene poprawia? W Polsce mialam kompleksy przy rozmiarze 38-40 a tu sie czuje jak chudzielec (chociaz dieta i tak by mi sie przydala...)
__________________
Moj watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411632
mamahania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 13:25   #4241
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Mari, ja jestem z Trójmiasta Mi się wydaje, że ja powinnam nosić jakieś 70-65 C, bo jak noszę 75 B to mi podjeżdzają często miseczki w góre i "cyce" wyłażą dołem Ale jakoś w sklepach rzadko widuję taki rozmiar, zeby sobie poprzymierzać, ale też przyznam, że nie szukam jakoś usilnie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 14:21   #4242
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez viktorej Pokaż wiadomość
A rozmiar stanika to klasyczne 75 B.
Osmielę się powątpiewać Doświadczeni pokazuje, że te z "klasycznym 75B" zazwyczaj powinny nosić coś w okolicach 65FF-G

Cytat:
Napisane przez M0N1K4 Pokaż wiadomość
A bluzek koszulowych nie cierpię bo nawet ja mam kłopot ze znalezieniem rozmiaru dla siebie. Jak w biuście jest ok to w talii mam duuużo miejsca, jak w talii jest ok to w biuście się rozłazi.
No włąsnie BiuBiu by Ci się nie rozlazło, bo jest krojone tak, że szans nie ma

Ja mając jeszcze 130 z biuście mierzyłam tę koszulę:
http://www.biubiu.pl/bluzki/z_dlugim...granatowa.html
i leżała jak ulał, tyle, że ja oczywiscie była bez kasy


Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Całkiem zapomniałam o BiuBiu... Jedna sukienka mi wpadła w oko, z odpowiednimi dodatkami nadałaby się może na wesele... Tylko wolałabym zobaczyć ten materiał, bo nie wiem czy nie jest zbyt zwyczajny... Poza tym chyba będzie za mała :-(
Zapytaj może, gdzie można przymierzyć Wiem, że w Krakowie są dwa sklepy sprzedające BiuBiu, więc może i w okolicach Katowic coś by się znalazło

Ja osobiście szaleję za tą sukienką:
http://www.biubiu.pl/sukienki/red_town.html
szleję Żebym miała taką za✂✂✂istą figurę, boskie nogi i trochę pełniejszy portfel, to już by była moja

Cytat:
Napisane przez PiLLow Pokaż wiadomość
no i wyszło, że jestem niewymiarowa ;p
Jesteś bardzo wymiarowa, bo z Tobą wszsytko w porządku, tylko stanik nosisz podejrzewam w złym rozmiarze

A w ogóle słowo "niewymiarowa" do kobiety to jest moim zdaniem źle uzywane, nie sądzicie? Bo przecież jak coś, to głupio szyte ciuchy są "niewymiarowe", a nie babka, bo ostatecznie to ciuch ma pasować na nią, a nie ona dopasowywać się do ciucha...

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
A do mnie BiuBiu nie przemawia - babcine kroje i to kilka na krzyż. Zajrzyjmy do tunik - już od dobrych kilku miesięcy nie ma tam niczego ciekawego (obecnie dostępna jest słownie: jedna + jeden żakiet). A szkoda!
No fakt, że do mnie też nie wszystko przemawia, nie jestem fanką zakładanych bluzek i tych z odcięciem pod biustem, bo ja wyglądam w takich fatalnie, jak w ciąży z czworaczkami, i to zaawansowanej. Ale ostatnio asortyment tam się poszerza w kierunku przeze mnie baaaardzo lubianym Ja lubię ciuchy "materiałowe", nie dzianinowe, z fajnych tkanin, niekoniecznie bardzo wzorzyste Ta podlinkowana wyżej sukienka po prostu do mnie woła, podobnie jak wszsytkie bluzki koszulowe

Żakiet fajnie że jest, acz nie jest w moim stylu. Tyle, że ja mam taki komfort, że mogę użebrać u mamuli, żeby mnie wcisnęła między Klientki i uszyła mi coś na miarę, dokłądnie takiego jak lubię
Gdybym tak nie miała, to pewnie cieszyłabym się z tego z BiuBiu, bo lepszy żakiet nie do końca w moim stylu niż taki, z którego biust mi kipi

A krojów kilka na krzyż, bo jednak opracowanie wykrojów na tyle rozmiarów (jesli dobrze liczę, to niemal 40!) to żmudna sprawa, no a uszycie ciuchów, żeby mieć przyzwoite stany magazynowe to też kupa kasy. Pewnie z super inwestorem dałoby się rzecz pociągnąć dalej świetnie, ale i tak sądzę, że Kinga sobie bosko radzi

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Jeśli mowa o stanikach do karmienia, to - Mari - ja już nie potrzebuję Ale zgłoszę się do Ciebie, jeśli taka potrzeba ponownie się pojawi To mi wtedy podpowiesz
Haha, no tak, rozpędziłam się ciutkę ale jak ktoś jest na kupnie aktualnie, to może skorzysta

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Mari, ja jestem z Trójmiasta Mi się wydaje, że ja powinnam nosić jakieś 70-65 C, bo jak noszę 75 B to mi podjeżdzają często miseczki w góre i "cyce" wyłażą dołem Ale jakoś w sklepach rzadko widuję taki rozmiar, zeby sobie poprzymierzać, ale też przyznam, że nie szukam jakoś usilnie
To będę trzymać rękę na pulsie, może się coś w trójmieście urodzi

A 70C to jednak tu i ówdzie powinno się trafić... hmmm...

Ja bym się na Twoim miejscu skierowała do Lingerii (adres jest na linkowanej wcześniej mapie ) - mierzenie nic nie kosztuje, a ktoś by Cię przynajmniej pokierował. Jakbyś wiedziała, czego szukać i czy różnica w komforcie Twoim zdaniem jest warta zachodu, to mogłabyś potem polować na okazje tam, uzbierać na stanik jesli uznasz, że tego wart albo (to już postrzegane jako nieładne, ale piszę mimo to) kupić używany lub nowy na allegro lub ebayu (często są mocne obniżki).

Ogólnie teraz opcji jest wiele I o dobrze dopasowany stanik można się potknąć, nie trzeba go szukać jak ze świecą, jak parę lat temu

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

A w ogóle Kamyczku, oświeciło mnie, że Kinga z BiuBiu w ogóle jest z Katowic przecież, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, więc na pewno gdzieś tam można jej ciuchy przymierzyć

O, znalazłam listę skleów, które mają jej ciuchy:
http://biubiu.pl/sklepy.html

I już się zamykam
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:03   #4243
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
Tyle, że ja mam taki komfort, że mogę użebrać u mamuli, żeby mnie wcisnęła między Klientki i uszyła mi coś na miarę, dokłądnie takiego jak lubię

A w ogóle Kamyczku, oświeciło mnie, że Kinga z BiuBiu w ogóle jest z Katowic przecież, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, więc na pewno gdzieś tam można jej ciuchy przymierzyć
Miałam Ci właśnie pisać, że ona jest z Katowic, miałam nawet okazję kiedyś te ciuszki na żywca widzieć Wesele jest we wrześniu, więc bliżej się będę rozglądać...

Mnie to by się jakaś dobra krawcowa przydała, to bym sobie uszyła dokłądnie to co w głowie mam... A Twoja mama to duże kolejki ma
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:21   #4244
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Tadam. Zagłębiłam się w stanikowy temat. I otóż obmierzyłam moje 75B które jak się okazało nie jest wcale 75B tylko... 32DD
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:23   #4245
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Mnie to by się jakaś dobra krawcowa przydała, to bym sobie uszyła dokłądnie to co w głowie mam... A Twoja mama to duże kolejki ma
Na lipiec to pewnie tak, ale na wrzesień to już pewnie niekoniecznie Nie wiem nic na pewno, ale mogę Ci dać jej numer, to sama zapytasz

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Tadam. Zagłębiłam się w stanikowy temat. I otóż obmierzyłam moje 75B które jak się okazało nie jest wcale 75B tylko... 32DD
Chciałoby się powiedzieć: A NIE MÓWIŁAM?

A w sobotę w MamBra urzęduje Maheda - zawlekłabym Cię, gdyby nie to, że do Rudej jedziemy. No chyba, że przed Rudą by się zdążyło coś pomierzyć...
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:27   #4246
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Mam takie ciche wewnętrzne przekonanie że 75B nie to że nie istnieje, ale jest dość rzadkim zjawiskiem. Wbrew pozorom.
A 32DD to miły rozmiar, łapiesz się na polskie 70E które można kupić nawet w zwykłym bieliźniaku

BTW przejrzałam sobie ofertę kilku polskich sklepów z polską bielizną i jestem mile zaskoczona - wrzuciłam w wyszukiwarkę mój prawie-dobry rozmiar 70F i wyskoczyło zależnie od sklepu po kilka - kilkanaście stron, w różnych kolorach, krojach i cenach. Niektóre naprawdę ładne. nie ma porównania z sytuacją sprzed kilku lat (jakoś mi się kojarzy zima 2007), kiedy fioletowy albo bordowy stanik to było wow. Ale co z tego jak miękkie, pionowo cięte białe/kremowe maja tylko dwie firmy, z czego jedna nie na moją kieszeń a druga koszmarnie rozciągliwa, normalnie foch.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 16:41   #4247
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Dziewczyny, ja nie chce nic mowic ale i na eBayu sie znajdzie o wiele tansze biustonosze w dobrych rozmiarach - na pewno duuuzo taniej niz w PL i nieco taniej niz z UK.
Dla przykladu - Freya 36GG z przesylka do PL wyniosla mnie ok. 80zl
To chyba nie jest wiele?
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 16:56   #4248
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja nie chce nic mowic ale i na eBayu sie znajdzie o wiele tansze biustonosze w dobrych rozmiarach - na pewno duuuzo taniej niz w PL i nieco taniej niz z UK.
Dla przykladu - Freya 36GG z przesylka do PL wyniosla mnie ok. 80zl
To chyba nie jest wiele?
No dobra, tylko np ja muszę mierzyć i zanim coś kupię to mierzę od 30 do 50 staników i w każdym jest coś nie tak - albo mi niewygodnie albo miseczki zniekształcają biust albo mimo podanego rozmiaru okazuje się on jednak inny. Zapłaciłabym jak za zboże za taką wysyłkową przymierzalnię
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 17:45   #4249
agave
Rozeznanie
 
Avatar agave
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 781
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
Ale wiecie co, skoro większość polskich kobiet nie mieści się w to co sprzedają w sklepach, to kto kupuje to, co szyją?
Ja kupuję Jestem idealnym rozmiarem 38. I przynajmniej tak mi się wydaje, że wszystko co mierzę dobrze na mnie leży.

A stanik pewnie zaraz powiecie że coś źle bo noszę 75A. I nijak nie pasuje mi mniejszy obwód i większa miseczka. Mniejszy zawsze się wpija w boki i plecy, a miseczki odstają.
__________________
mój frywolitkowy wątek
agave jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 17:54   #4250
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Hej,
kochane pozwole sobie tu napisac ponieważ potrzebuje pomocy...Otóz moja mama ma niedługo urodziny i pomyślałam sobie że zrobie jej prezent pod postacia koralikow do robienia bizuterii - zauwazylam ze chcialaby sie bawic w cos takiego a ja niestety nie podzielam jej zainteresowania ale chetnie dalabym jej taki prezent. I szperałam na allegro i znalazłam takie jakby zestawy dla poczatkujacych, czy moglybyscie spojrzec i pomoc ktory bedzie najlepszy?
1. http://allegro.pl/swarovski-zestaw-d...0.html#gallery
2. http://allegro.pl/promocja-zestaw-do...4.html#gallery
3. http://allegro.pl/mega-zestaw-do-wyr...1.html#gallery
4. http://allegro.pl/iz4-swarovski-sreb...8.html#gallery
5. http://allegro.pl/super-mega-zestaw-...0.html#gallery


nie wiem jestem kompletnie zdezorientowana ktore wybrac
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 17:54   #4251
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
No dobra, tylko np ja muszę mierzyć i zanim coś kupię to mierzę od 30 do 50 staników i w każdym jest coś nie tak - albo mi niewygodnie albo miseczki zniekształcają biust albo mimo podanego rozmiaru okazuje się on jednak inny. Zapłaciłabym jak za zboże za taką wysyłkową przymierzalnię
Zawsze mozesz kupic kilka par i co nie pasuje odeslac. Sklepy w PL daja taka mozliwosc, angielski brastop rowniez.
A co do mnie to w sumie wybieram Freye, jakos tak wyszlo ze zaczelam od nich przygode i wiem czego sie spodziewac
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 18:04   #4252
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Albo przymierzyć w sklepie i jak pasuje, zamówić przez internet . O ile będzie taniej .
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 18:08   #4253
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Sub, ale w moim przypadku to nie jest kilka par tylko kilkadziesiąt, zawsze, wszędzie, w każdej sieci. Są i takie, które mimo mojej rozmiarówki i kilkudziesięciu mierzonych biustonoszy - niczego dla mnie nie mają, bo modele leżą fatalnie.
No tak już ze mną jest
Viktorej - ja mam problem taki, że w ogóle ciężko mi znaleźć na siebie stanik, nie chodzi mi o cenę.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 18:15   #4254
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Liii, na początku zastanów się, czy Twoja mama faktycznie to wszystko wykorzysta. Ja na pewno nie wybrałabym tego ostatniego zestawu- cena jest znacznie wyższa od ceny pozostałych zestawów, a na szybko zauważyłam, że óżni się tylko dwoma kryształkami swarovski i biglami srebrnymi, które aż tak na cenę wpłynąć nie mogły. I że są jeszcze szczypce do cięcia, które ja osobiście kiedyś zamawiałam za jakieś 4 zł (może nie były najlepszej jakości, ale na początek ok). Dodatkowo nie jestem przekonana co do jakości wielu elementów... Np. to co jest napisane kryształek szlifowany- kiedyś się na to nacięłam, a to zwykły plastik bez jakiegokolwiek wyglądu...
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 18:18   #4255
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Oczywiście, że powinien. Urzędnicy US powinni być kompetentni, to urzędnicy powinni ponosić konsekwencje swoich błędów a nie podatnik, interpretacje powinny być jasne i jednoznaczne. Powinny być - i byłyby, w świecie idealnym. Ale nie są. Więc albo sobie to uświadamiasz i robisz wszystko, żeby przetrwać w tej dżungli (tak, dżungli), albo obrywasz i płaczesz. Life is brutal.
I o to mi własnie chodziło..
Zdrowy rozsądek i polskie realia mówią - SPRAWDZAĆ i księgową i prosić o pisemne uzasadnienia Panią w US! No nie jesteśmy przecież dziećmi, nie urodziliśmy się wczoraj w polskim "biznesie".
Tak samo jak dobrze wiemy, ze to co dozwolone przez krakowski US, dozwolone przez mój pszczyński już niekoniecznie być musi. Ale to mój w moim interesie jest niepoleganie na ogólnikach. I pilnowanie swojego. Ot co.

Ale wracając do tematu weselszego - bo to trzeba wszystko na zachodzi kupować, żeby leżało jak trzeba - paranoja normalnie... I ciągle i wciąż tłumaczyć, że 70 FF to nie wielki cyc, jeno normalny, średni Podpisuję się pod Mari i Martvą - one wiedzą co mówią, to one mnie w to FF wbiły
Kamyk - a to ja tylko panaszaki
Wilczex - na forum biuściastym jest też giełda. I można naprawdę fajne staniki za 5 dyszek upolować! Aż cyc oddycha
Loquacee - Ty uważaj! Bo następnym razem jak Cię Mari dopadnie to będziesz w cyckonoszu tylko chodzić, a ona Cię mierzyć będzie, hehe
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 18:35   #4256
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Loquacee - Ty uważaj! Bo następnym razem jak Cię Mari dopadnie to będziesz w cyckonoszu tylko chodzić, a ona Cię mierzyć będzie, hehe
Za późno, już jej ostatnio łapy wkładałam tu i ówdzie
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 18:41   #4257
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Łot cała Mari..
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:44   #4258
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Z tym mierzeniem w realu to ja mam taki problem, że mój rozmiar za szybko znika ze sklepów, żeby je sobie posprawdzać... zostaja modele, których i tak bym nie chciała kupić. I też zamieniłam 75B na 28G tudzież 30F... a w Poznaniu aż dwa sklepy mają taką rozmiarówkę...
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:54   #4259
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Dokładnie tak było Debatowałyśmy przy kotlecie o rozmiarach staników i ja oczywiście upierałam się że noszę 75B na co Mari wsadziła mi rękę pod bluzkę i oświadczyła że w mój aktualny obwód stanika to by jeszcze jedną taką jak ja wsadziła
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 20:55   #4260
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Lunamin - a które 2? Bo ja też się w dwóch zaopatruję, a to wcale mogą nie być 2 te same i się okaże, że nam się z 2 które znamy 4 nagle zrobią Ja do Yoshi na Wysokiej zaglądam, a ten sklepik z bielizną One to na piętrze w Panoramie jest
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.