Biżuteryjny wątek plotkowy VII - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-25, 14:17   #661
_Nefryt_
Raczkowanie
 
Avatar _Nefryt_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 359
GG do _Nefryt_
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Dla osób, które lubią zabijać czas głupotkami w internecie polecam jeszcze: http://www.drawastickman.com/
Sympatyczna rzecz
__________________
http://pawilon-rozmaitosci.blogspot.com/ - Moja biżuteria handmade
_Nefryt_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 18:46   #662
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Mam głupie pytanie, ale do tej pory nie realizowałam zamówień specjalnych Jaki procent ceny bierzecie jako zaliczkę?
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:55   #663
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

ja biorę za materiały. spoko. jak coś to zostają dla mnie:P
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 20:17   #664
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

A jak to w ogóle wygląda? Wystawiam zamówienie, klientka kupuje, wpłaca zaliczkę, a potem resztę, czy piszę jej, w jakim czasie wykonam, ona wpłaca tą zaliczkę, a potem kulturalnie czeka, aż jej wystawię przedmiot?
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 20:25   #665
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Zadatek, nie zaliczkę. Zadatek jest bezzwrotny jeśli Klient się rozmyśli - w przeciwieństwie do zaliczki.
Piszę o tym bo jeśli użyjesz sformułowania "zaliczka" przy rozmowie z Klientem, to ten ma prawo potem żądać jej zwrotu "bo zmienił zdanie" a Ty zostajesz z ręką w nocniku.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-09-25 o 20:27
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 21:09   #666
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Zadatek, nie zaliczkę. Zadatek jest bezzwrotny jeśli Klient się rozmyśli - w przeciwieństwie do zaliczki.
Piszę o tym bo jeśli użyjesz sformułowania "zaliczka" przy rozmowie z Klientem, to ten ma prawo potem żądać jej zwrotu "bo zmienił zdanie" a Ty zostajesz z ręką w nocniku.
ooooooooooo... !
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 21:40   #667
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez orangecountry Pokaż wiadomość
ooooooooooo... !
Ogólnie: http://www.money24.pl/porady_finanso...-je-rozroznic/
Szczegółowo: http://oknotest.pl/pl/zaliczka_czy_zadatek.php
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 21:45   #668
asiapimplasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Murowaniec
Wiadomości: 121
GG do asiapimplasia
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Tutaj znalazłam taki mały regulamin. Sądzę, że dałoby się go jakoś przetransponować na branżę biżu ;-) ;-)
http://www.witkacy.hg.pl/firma/regul.htm
__________________
.
asiapimplasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 21:55   #669
Admira07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez asiapimplasia Pokaż wiadomość
Tutaj znalazłam taki mały regulamin. Sądzę, że dałoby się go jakoś przetransponować na branżę biżu ;-) ;-)
http://www.witkacy.hg.pl/firma/regul.htm
Serdeczne dzięki za poprawienie humoru, Asiu.
Podoba mi się zwłaszcza paragraf 3
Admira07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 10:49   #670
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

a mi się coś przypomniało a propos warsztatu wyspiańskiego miał podobne reguły stosował głównie odnośnie kartonów wykonywanych do kościołów. czasami zdarzyło mu sie zajść do kościoła, stwierdzić - o podoba mi sie to miejsce - tu bym zrobił to a to, stworzyć serię kartonów pod polichromie czy witraże. potem się dopiero pytał proboszcza - chcecie czy nie? nie to nie - znajdę gdzie indziej miejsce na swoje dzieło:P zresztą - chyba wszyscy kojarzą witraż Boga ojca stworzyciela z kościoła franciszkanów w krakowie... a miał tam zamówione tylko polichromie - projekt witraży wyszedł tak jako 'gratis' [bo trzeba było za nie zapłacić ale w planach nie było takiego czegoś - tylko zwykle szklenie okien].. swoją drogą świetne te witraże w tym kościele zaprojektował... polecam zajść pooglądać i popodziwiać
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 09:23   #671
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Dziewczyny, idę się załamać
Dwa lata woziłam poprzedniego kompa do naprawy, bo cały czas blue screeny wyskakiwały albo się wieszał. W końcu, po dwóch latach, gdy w serwisie już z nas się śmiali, postanowiliśmy kupić nowy sprzęt. Było to pół roku temu. śmigał jak należy, a teraz znowu te blue screeny i od wczoraj nie mogę włączyć (aktualnie korzystam z wysłużonego laptopa taty). Dzwoniłam do kuzyna-informatyka, u którego kupowaliśmy komputer, powiedział, żeby spróbować pod inne gniazdko podpiąć, ale nic nie daje
I tak sobie myślę, że to może coś w gniazdku się robi, jakieś spięcie czy coś, i każdy nowy sprzęt jest w ten sposób niszczony Rodzice oczywiście wkurzeni- bo tylko ja w zasadzie obsługuję komputer więc NA PEWNO ściągnęłam jakiegoś wirusa. Nie daje nic tłumaczenie, że blue screeny w tym momencie, kiedy się pojawiają, świadczą o problemach z procesorem albo kośćmi pamięci, których w sposób siedzenia przed klawiaturą zepsuć się nie da Tzn. chyba.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-28, 11:00   #672
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

blue screeny moga tez oznaczac problemy z dyskiem lub plyta glowna
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:13   #673
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

No tak, ale z czym dokładnie- tego nie da się na 100% stwierdzić (podobno) więc można wszystko w ciemno wymieniać, licząc na szczęście, że w końcu się uda
Ech, dzisiaj znowu dzwonię po południu do kuzyna, mam nadzieję, że coś się jeszcze uda zrobić.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:23   #674
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Jeśli to dwa kompy - to wg mnie problem z instalacją [skoki napięcia] - cała instalacja może być kopnięta i wtedy zmiana gniazdka może nic nie dać. My mamy każdy sprzęt w pokoju podłączany przez listwy.
Może wtedy paść np dysk czy karta graficzna.
Co ważne: tego typu uszkodzenia nie podlegają reklamacji a naprawa sprzętu nie ma sensu jeśli nie ma listwy antyprzepięciowej.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-09-28 o 11:25
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:40   #675
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Ja w ogóle nie wyobrażam sobie podłączania komputera bezpośrednio do gniazdka, listwa antyprzepięciowa jest niezbędna. Wiele lat temu jak miałam pierwszy komputer spaliło mi się większość rzeczy w środku bo nie wiedziałam o tym.

Bluescreeny są też często winą złej jakości zasilaczy, które są często wkładane do przecietnych komputerów. Polecam zajrzeć tutaj, jeśli Twój zasilacz znajduje się na liście to czy to jego wina czy nie, i tak warto go wymienić.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
__________________
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:41   #676
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Jakiś czas w pracy pomagałam z naprawami laptopów. O ile dobrze pamiętam to w momencie gdy pojawia się BS pojawia się również nr błędu. Część diagnozowalismy podczas sprawdzania dysków (są od tego programy HDD Scan) i czy pamięci (HUTIL), przy uszkodzeniach płyty głównej bądź montowanych komponentów jak procesor czy sama płyta podłączaliśmy czytnik postów i wg wskazań było wiadomo co jest uszkodzone.
Żeby było śmiesznie - rzeczywiście uszkodzenia spowodowane przepięciem nie podlegają gwarancji. Niemniej jeśli przepięcie było na tyle duże że uszkodziło jakiś element, ale na tyle małe że nie popaliło elementów to robiliśmy to w ramach gwarancji. Czasem zdarzało się, że i w wypadku nadpaleń też robiliśmy gwarancyjnie wymianę płyty bo w praktyce nikt nie jest w stanie sprawdzić czy przepięcie spowodowane zostało skokiem w sieci czy też np. wadliwym elementem w układzie zasilania zabezpieczającym przed przepięciami właśnie.
Moja rada - jeśli komputer jest na gwarancji oddaj do serwisu.
Jeśli nie jest - postaraj się podczas pojawienia BS sprawdzić kod błędu i poszukać co google powiedzą.
http://cybertrash.pl/Tata/Niebieski%...%20_BSOD_.html
I następnego kompa nie kupuj od kuzyna...
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:44   #677
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, idę się załamać
Dwa lata woziłam poprzedniego kompa do naprawy, bo cały czas blue screeny wyskakiwały albo się wieszał. W końcu, po dwóch latach, gdy w serwisie już z nas się śmiali, postanowiliśmy kupić nowy sprzęt. Było to pół roku temu. śmigał jak należy, a teraz znowu te blue screeny i od wczoraj nie mogę włączyć (aktualnie korzystam z wysłużonego laptopa taty). Dzwoniłam do kuzyna-informatyka, u którego kupowaliśmy komputer, powiedział, żeby spróbować pod inne gniazdko podpiąć, ale nic nie daje
I tak sobie myślę, że to może coś w gniazdku się robi, jakieś spięcie czy coś, i każdy nowy sprzęt jest w ten sposób niszczony Rodzice oczywiście wkurzeni- bo tylko ja w zasadzie obsługuję komputer więc NA PEWNO ściągnęłam jakiegoś wirusa. Nie daje nic tłumaczenie, że blue screeny w tym momencie, kiedy się pojawiają, świadczą o problemach z procesorem albo kośćmi pamięci, których w sposób siedzenia przed klawiaturą zepsuć się nie da Tzn. chyba.
To niby moja dziedzina, więc napisze kilka słów. Po pierwsze faktycznie może to być wina przepięć w gniazdku Przy zakupie sprzętu zawsze dokupuje się odpowiednią listwę zabezpieczającą!!! Wydatek max 50 zł, a moim zdaniem niezbędny. Z dużym prawdopodobieństwem spięcia zniszczyły Ci zasilacz w komputerze (te sprzedawane razem z obudowami są zawsze niskiej jakości, wymianę sprzętu radze zacząć od zasilacza właśnie, koszt nie jest tez ogromny - mi polecono Modecom (125 zł ok 3 lata temu). Kolejna sprawa - po rozkreceniu obudowy trzeba sprawdzić kondensatory na płycie głównej (takie kolorowe beczułki), jeśli ich górna część jest wypukła, lub nawet pęknięta, to idą do wymiany (ok 3-5 zł/ sztukę). Jeśli problemy nie znikną, zanieś komputer do dobrego serwisu, gdzie przetestują go. Przy wadliwym zasilaczu najczęściej padają kości pamięci (sprawdź, czy nie ma przypadkiem gwarancji, bo przy kościach nie da się łatwo określic, czemu się zepsuły i ja np. za każdym razem dostawałam nowe). Jeśli to problemy z procesorem lub płytą główną, to w dobrym serwisie nie będą Ci wciskać, że sie nie da sprawdzić, bo się da, tylko testy trwają od kilku do kilkudziesięciu godzin :P

Poza tym może byc jeszcze jedna przyczyna, choc przy półrocznym kompie nie powinno jeszcze to występować - kurz w obudowie! czyścisz wszystko w środku suchą szmatką. Przy okazji można też włączyc komputer i sprawdzić wentylatory, oraz czy nie przegrzewają się poszczególne elementy.

Większość rzeczy opisałam na podstawie doświadczeń z moim komputerem :P
__________________
Sutaszuję

Główna przyczyna rozwodów?
Kobiety myślą, że po ślubie mężczyzna się zmieni, a on się nie zmienia, natomiast mężczyźni mają nadzieję, że kobieta się nie zmieni, a ona się zmienia.
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 13:39   #678
szrapnel
Raczkowanie
 
Avatar szrapnel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 108
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

staska_stasia
BS - po pierwsze czy wymieniałaś cały "komputer" czy tylko podzespoły? - głownie pytam o dysk twardy i jaki masz system - ile masz miejsca wolnego na C (kwiatki w stylu zostało mi 2 mb wolnej przestrzeni i mi corel x5 się nie włącza ) na ta chwile potrzebuje więcej informacji co się dzieje dokładnie:

komputer wcale nie reaguje? (nie miga żadna lampka nic nie "zaskrzypi") zdechl całkiem? - sprawdziłaś zasilacz?

komputer po włączeniu zatrzymuje się na początku coś tam sobie wstępnie przeliczając (bios żyje?)

komputer zatrzymuje się z informacja o błędzie hdd bądź na ekranie lądowania windozy?

czy jestes w stanie przepisac nam tutaj dokładny kod bledu np. (0x000E0100, 0xF5F7C868, 0X8057E661)
przy tej ilosci informacji odpowiedz w stylu zmień gniazdko, jest jak " rower mi się zepsuł" - to może wymień w nim olej
__________________
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=15590
"złe dobrego początki"
szrapnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 14:53   #679
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Ale ja mam listwę. Kupioną w tym samym czasie co komputer. Zatem- będąc dzisiaj na spacerze, pomyślałam, że listwa powinna skoki napięcia jakoś "zniwelować".
A BS wyskakuje wtedy jak pojawia się ekran z wyborem użytkownika. BS wyskakuje, ale nie zdążę nawet go przeczytać, bo zaraz restartuje. I tak w kółko. Jak udało mu sie wczoraj w końcu odpalić, to wyskoczył komunikat, że odzyskał sprawność po błędzie i były sygnatury błędu, ale głupia ich nie skopiowałam.
Na dysku C jest b. dużo miejsca jeszcze, więc to nie to
Hmm, zastanawia mnie, że jak go skanowałam z miesiąc temu antywirusem, to wyskoczyło mi, że nie można przeskanować, bo skończył się jakiś katalog

Sub- odnośnie kuzyna- jest informatykiem i ma własny serwis. Więc nie jest to nastolatek, który złoży kompa z byle czego i byle zepchnąć Kupowaliśmy od niego już wcześniej komputery, chyba jakieś 6 (ten poprzedni, który też się psuł, był z "renomowanego" sklepu, który w Lublinie cieszył się- przynajmniej do niedawna- dobrą opinią). Dodatkowo tata kupował od niego laptopy do pracy, kupowali znajomi- żadnych problemów jakoś nie było. Dodam ,że jak mieliśmy poprzedni komputer, to nim go wymieniliśmy, kuzyn go testował jakieś 2 tygodnie, żeby stwierdzić, czy na pewno nie da się naprawić i dopiero potem zasugerował nowy sprzęt. Więc spokojnie, ja mu ufam
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-28, 15:37   #680
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Kiedyś dawno na domowym mięłiśmy to samo, po BS wskakiwał w tryb awaryjny... Po jakimś czasie połamał się dysk... Dosłownie się połamał... Na kawałki...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 15:40   #681
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Zaraz będę dzwonić. Wkurzona jestem i to mocno
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 16:45   #682
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość

Sub- odnośnie kuzyna- jest informatykiem i ma własny serwis. Więc nie jest to nastolatek, który złoży kompa z byle czego i byle zepchnąć Kupowaliśmy od niego już wcześniej komputery, chyba jakieś 6 (ten poprzedni, który też się psuł, był z "renomowanego" sklepu, który w Lublinie cieszył się- przynajmniej do niedawna- dobrą opinią). Dodatkowo tata kupował od niego laptopy do pracy, kupowali znajomi- żadnych problemów jakoś nie było. Dodam ,że jak mieliśmy poprzedni komputer, to nim go wymieniliśmy, kuzyn go testował jakieś 2 tygodnie, żeby stwierdzić, czy na pewno nie da się naprawić i dopiero potem zasugerował nowy sprzęt. Więc spokojnie, ja mu ufam
Stasiu - swoją opinie o tym, by następnego komputera nie kupować od niego bazowałam na tym, że jeśli ktoś twierdzi, że nie można zweryfikować co jest przyczyną BS to lepiej polegać na kimś kto się zna może nieco lepiej i ma dostęp do odpowiednich narzędzi diagnostycznych.

Ze swojej strony mogę doradzić sformatowanie komputera i sprawdzenie całości na czystym systemie. Ściągnij z sieci skaner dysku (nie ten systemowy) bo jeśli BS wyskakuje Ci przy wyborze użytkownika to raczej wykluczyłabym płytę główną czy procesor - różnica w obciążeniach już po załadowaniu sterowników systemu jest znikoma i raczej mało prawdopodobne by np. procesor czy pamięć nie dawały rady.

Edytowane przez substytut
Czas edycji: 2011-09-28 o 16:47
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 17:01   #683
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

A to akurat stwierdzili panowie serwisanci z tamtej firmy przy poprzednim kompie.

Ściągnąć nie da się nic. Głównie dlatego, że komputera nie da się uruchomić Przy wyborze użytkownika pada i się restartuje.
Otworzyłam, zajrzałam do środka- kurz jest, to jasne, ale bardzo mało, prawie nic. Przetarłam mimo wszystko, nie pomogło. Na jutro już się umówiłam, że przyjedzie kuzyn i weźmie do siebie testować i sprawdzać.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 17:24   #684
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

A zerknęłaś na kondensatorki na płycie głównej? Na wentylatory, czy przy uruchomieniu się się wszystkie krecą? No to jeszcze jedna rada. Jeśli masz dwie kości pamieci RAM, to wyjmij jedna i spróbuj uruchomić kompa. Potem tak samo przetestuj drugą. Jeśli na jednej Ci będzie działać komputer, to druga jest zepsuta. Poza tym też bym sugerowała reinstalkę systemu :P
__________________
Sutaszuję

Główna przyczyna rozwodów?
Kobiety myślą, że po ślubie mężczyzna się zmieni, a on się nie zmienia, natomiast mężczyźni mają nadzieję, że kobieta się nie zmieni, a ona się zmienia.
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 17:36   #685
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Kondensatory są w porządku. Jeśli to jest to, na co patrzyłam
Jak wyglądają kości pamięci?
Generalnie wolę tam w środku niczego na wszelki wypadek nie ruszać. Jak kiedyś dysk brat wyjmował to styki połamał (tak to się nazywa?). Nooo, więc twierdzę, że jak jest na gwarancji (bo jest) i że Grzesiek ma ogromnie dużo cierpliwości do mnie i moich problemów komputerowych, to lepiej jemu to podrzucić

A przeinstalowywać nie chcę póki to nie jest konieczne- na dysku C mam zapisane 3 średnio ważne referaty (jeden chciałam publikować ), których nie zrobiłam zapasowych kopii. Więc jakby co kuzyn jakoś to przy okazji przegra.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 01:47   #686
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Wizażanki drogie, mam pytanie (myślę, że w tym wątku najprędzej otrzymam odpowiedź).
Czy nie miałaby któraś ochoty na wspólny zakup perełek swarovskiego 3 mm w kolorach cream (ewentualnie creamrose light) oraz mauve? Potrzebuję tych perełek po około 200 sztuk z obydwu kolorów. Niestety, od kiedy sklep Sebzda został wchłonięty przez Silvex, nie ma już tak małych paczek, perły tej wielkości są pakowane po 1000 szt... Nie przyda się komuś przynajmniej jeden z wymienionych kolorów?
Gdyby któraś z Was była zainteresowana, dajcie znać poprzez PW. Zamówienie mam zamiar złożyć zaraz po otrzymaniu wypłaty (tj. 10.10.br.).

Ewentualnie, czy nie ma któraś z was na zbyciu 200 sztuk wyżej wspomnianych perełek?
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 11:59   #687
asiapimplasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Murowaniec
Wiadomości: 121
GG do asiapimplasia
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Nie wiem, czy to pomoże, ale powiem jak to było z moim poprzednim lapkiem. Otóż miał on już mocno wyrobione wejścia usb i jak miałam w nich włożony np. kabel od modemu albo od drukarki, to nie mogłam ani trochę poruszyć laptopem, gdyż poruszenie tego kabla włożonego do usb powodowało blue screen. No była to delikatnie mówiąc masakra. W końcu laptop przestał działać zupełnie w wyniku... hm... upadku. Przypadkowego oczywiście. No i trzeba było kupić nowy laptop, a to pech
Do czego zmierzam-może masz podłączony jakiś kabel usb, który jest zdepnięty czy co?
__________________
.
asiapimplasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 16:03   #688
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

A ja tylko powiem ŁAŁ! Ależ się biżuteryjki znają na kompach!
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 16:14   #689
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Ech, przyszły takie czasy, że każdy powinien się na tym znać choć trochę... Jak mój brat (4 lata starszy) wyjeżdżał na studia do Warszawy, to zostawił mi całą instrukcję jak w razie czego przeinstalować system
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 17:56   #690
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Dziewczyny, kurczę, nie wiem co robić. Znalazłam w sadzie kota Takiego maleńtaska, że początkowo w ogóle nie wiedzialam co to lezy zagrzebane w badylach, serio. W zyciu nie widziałam na własne oczy takiego malucha, a odchowywałam już ślepe kotki 8-dniowe, ten jest duuużo mniejszy. Nie wiem czy ze 3 dni ma. Drze się jak ja cię chromolę i nie wiem co robić... Jest sam jeden, więc nie wiem, czy kotka go zostawiła, czy przenosiła wszystkie a tego nie wzięła bo jej przeszkodziłam przychodząc. Na razie go nie ruszalam, żeby nie przeszedł moim zapachem, ale nie mogłam normalnie patrzeć jak się wyginał i płakał, nie wiem nawet czy jest cały i zdrowy... cholera.

Zostawiłam go, zgarnęłam koty, żeby któryś go nie ruszył i siedzę w domu na dupie, żeby kotka mogła w razie czego spokojnie go zabrać, ale robi się już ciemno i nie wiem czy go za chwilę znajdę ponownie, a do tego nawet jesli za pół godziny-godzinę tam będzie nadal, to nie mam pojęcia co zrobić. Wziąć do weta na termoforze, ale co dalej do cholery?

Ech, chyba nawet nie po radę tu przyczłapałam, tylko się wygadać musiałam, bo totalnie nie wiem w ktorą stronę z tym kotem drgnąć. Mam nadzieję, że kotka go weźmie, bo żadnej kotnej innej nie znam, żeby go dostawić, a takiego maleńtasa to się nie wykarmi, nie ma szans... Ech
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 17:22:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.