Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55. - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-29, 09:30   #2461
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Coś skutecznego na bolesna afte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 09:34   #2462
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Na afty polecam żel sachol


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 09:45   #2463
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Mam od kilku lat (3?) Remington linii Britney spears Nie widzę takich teraz, była za ok 100 wtedy w Tesco i wygląda podobnie do tej (czarna z beżowymi wstawkami, 2 szczotki-z włosiem i plastikiem, ta druga jednak plącze włosy i nie używam) https://m.euro.com.pl/lokowki/beurer...SABEgKZ4fD_BwE
Działa jak złoto, wygładza, podnosi cienkie włosy, podkręca końcówki. Nie potrzeba prostownicy. Gdybym miała wybierać nową to na pewno musiałaby mieć szczotkę z włosia, i kręcenie w przód i tył. Bardzo mokre włosy też wysuszy ale to długo to trwa (pasmo po paśmie). Lekko podsuszone na powietrzu modeluję 5-10 minut, a mam 2 lewe ręce i nie umiem w szczotkę i suszarkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 09:50   #2464
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Cukier_Puder_ Pokaż wiadomość
Ale jaki to przyniesie skutek? W sensie prezydent i tak zostanie wybrany zgodnie z większością głosów, co z tego, że zagłosuje 70%, a nie 30% Polaków?

Ja zagłosowałam na mojego kandydata, który uzyskał bardzo mały wynik i tak nie miałam wpływu na to kto przeszedł do 2. tury, to nie ja zdecydowałam

Ideowo to nie ma sensu, to nie jest tak, że za 5 czy 10 lat przyjdzie ktoś inny, kto będzie reprezentował wszystkie nasze wartości i będzie idealnym prezydentem. Niestety polityka nie ma nic wspólnego z dbałością o takie dobre ważne dla większości społeczeństwa. Zresztą można tu dyskutować, bo większość osób rozumie dbałość o większość jako dbanie o interesy największej liczby ludzi, a nie dbałość o wszystkich ludzi, sprowadzając to do rozmyślań n/t jednej z podnoszonych ostatnio kwestii. Z jednej strony chciałabym, żeby u nas sens miały referenda, a z drugiej strony widzę, że różnie się mocno od pewnie połowy społeczeństwa i mogłoby to być jeszcze gorsze.

Ja głosuję tylko dla spokoju sumienia, ale jednocześnie śmieszą mnie te wszystkie nawoływania. Fakty są takie, że ktoś u nas jednak tych polityków wybiera. Będę chodziła nadal na wybory i patrzę dalekowzrocznie, ale jak widzę młode, wykształcone osoby, "po terapiach", "oświecone i samoświadome", ateistów, które są homofobami, to nie łudzę się, że te wybory są dla mnie superważne.

Edytowane przez bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Czas edycji: 2020-06-29 o 09:54
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 09:53   #2465
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o te suszarko-szczotki obrotowe to polecicie jakis model do 100zl?
Mam długie, cienkie, rzadkie, plączące się włosy.
Ja mam taką Babylissa: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...iss-2735e.html

I bardzo ją lubię i polecam ALE do włosów średnich. Mam do ramion i bardzo fajnie ją obsługiwać, nie plączą się włosy i nie wcinają w urządzenie. Obraca się w obie strony, ma i ciepły i zimny podmuch powietrza. Co ciekawe, dodatkowe cienkie nasadki dołączone do kompletu nie obracają się, tylko ta jedna duża.

No i nie jest to według mnie narzędzie do suszenia zaraz po myciu. Bardziej do już lekko wilgotnych włosów, do modelowania i układania.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 10:22   #2466
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Coś skutecznego na bolesna afte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Sama się teraz bujam z czymś takim aftopodobnym. Supluj sobie witaminy C i B, a do tego smaruj dentoseptem A. Bardzo fajnie znieczula miejscowo, tylko dzięki temu nie oszalałam jeszcze
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 10:31   #2467
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Taka historyjka mi się przypomniała. Znajoma mojej mamy kiedyś opowiadała, że jako dziecko zbierała bardzo sumiennie na coś pieniądze, ale w między czasie okazało się, że jej matka pilnie potrzebuje tych pieniędzy. Pożyczyła i nigdy nie oddała. Ta znajoma całe życie była rozrzutna, bo po tej sytuacji nabrała przekonania, że nie ma sensu zbierać pieniędzy.
Coś w tym może być

Ja z siostrą nie dostawałyśmy kieszonkowego, ale okazjonalnie po 1-2 zł jak były pustki w lodówce z rana. Siostra była poważna, już w podstawówce te drobne chciała oszczędzać na wkład własny do kredytu na mieszkanie. I strasznie przeżywała każde takie bezzwrotne "pożyczanie". A najgorzej jak jeszcze próbowała coś przebąknąć, że poprzednie pożyczki niezwrócone...
A ja widziałam, że nie ma najmniejszego sensu mieć oszczędności - bo albo ja wydam, albo mi zabiorą
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-29, 10:31   #2468
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Manicure tytanowy
Robicie? Jak wrażenia?
Do tej pory robiłam cały czas hybrydowe w salonie i pięknie się trzymał, ale po samodzielnym zdjęciu hybrydy podczas kwarantanny paznokcie są masakryczne i hybryda odpryskuje.
Czy tytanowe będą mocniejsze na takich zniszczonych i cienkich paznokciach? Bez odprysków?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 10:37   #2469
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Coś skutecznego na bolesna afte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Solcoseryl. Mam dobrą dentystkę w rodzinie - szczerze mówi, że szkoda pieniędzy na reklamowane Dezaftany i nie pamiętam co jeszcze tam jest w mediach.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
niektórzy tu pamiętają jeszcze czasy kiedy nie było bankomatow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brat akurat jest kawałek czasu młodszy ode mnie, w latach 90 bankomaty już były
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 11:38   #2470
Cukier_Puder_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 381
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Nawet małe poparcie dla kandydatów jest ważne, bo widzą, że są osoby, które je popierają. Chyba każdy polityk zaczyna od kilku procent poparcia, prawda? I po latach się wybija jeśli zaistnieją odpowiednie okoliczności - charyzma, koncept, zjednanie większej liczby wyborców, wsparcie (też finansowe) od partii itd.

A co do tego, że co za różnica, gdy zagłosuje 30% społeczeństwa a 70%:
u nas jest tendencja, że młodzi nie głosują. Czyli - osoby bardziej nowoczesne, mające inne wymagania i już na tyle oblatane w świecie, że jedyny słuszny przekaz z telewizji na nich tak nie działa. Gdy oni nie będą głosować wcale, to osoby dojrzałe + starsze będą głosować cały czas w ten sam sposób. Zero zmiany, zero postępu, zero rewolucji na partyjnych stołkach.

Widzę, że bardzo byś chciała już teraz być nagrodzona, żeby Twoje działanie przyniosło coś już-teraz. Polityka to działania dalekosiężne, to działania na lata, tworzenie koncepcji, jak wyjść od okręgu gminnego do powiatowego i dalej i dalej i dalej... To są lata.
Przy wyborach też nie ma co od razu liczyć na rewolucję i co 5 lat przeskok z prawicy na lewicę Ale stopniowo, z czasem to jest możliwe.
Ale jeżeli ktoś sam z siebie nie czuje potrzeby głosowania, to jak zagłosuje, to nie będzie to przemyślany kandydat. Najwięcej co zrobią to latarnika wyborczego, który jest takim sobie sposobem na podjęcie wyboru. Czy nie powinny głosować tylko osoby, które mają wybranego kandydata i chcą oddać ten głos, bo go popierają, znają dokładnie jego program? Taki szantaż emocjonalny, że ktoś umarł za ciebie jest jak dla mnie nie na miejscu. Wstawić zdj jak wrzucasz głos na ig - spoko, ale gadać takie rzeczy? Mówię, gdybym wiedziała, że moja koleżanka ma podobne poglądy co ja, albo prowadzę fanpage i jawnie określam moje poglądy i mojego kandydata, to nawoływałabym, bo mam podstawę sądzić, że moi czytelnicy to głównie ludzie o podobnych poglądach. Ale jeżeli ktoś tak po prostu rzuca "idź głosuj" to jak dla mnie to więcej szkody niż pożytku, bo zagłosuje ktoś z przypadku.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87964197]Ideowo to nie ma sensu, to nie jest tak, że za 5 czy 10 lat przyjdzie ktoś inny, kto będzie reprezentował wszystkie nasze wartości i będzie idealnym prezydentem. Niestety polityka nie ma nic wspólnego z dbałością o takie dobre ważne dla większości społeczeństwa. Zresztą można tu dyskutować, bo większość osób rozumie dbałość o większość jako dbanie o interesy największej liczby ludzi, a nie dbałość o wszystkich ludzi, sprowadzając to do rozmyślań n/t jednej z podnoszonych ostatnio kwestii. Z jednej strony chciałabym, żeby u nas sens miały referenda, a z drugiej strony widzę, że różnie się mocno od pewnie połowy społeczeństwa i mogłoby to być jeszcze gorsze.

Ja głosuję tylko dla spokoju sumienia, ale jednocześnie śmieszą mnie te wszystkie nawoływania. Fakty są takie, że ktoś u nas jednak tych polityków wybiera. Będę chodziła nadal na wybory i patrzę dalekowzrocznie, ale jak widzę młode, wykształcone osoby, "po terapiach", "oświecone i samoświadome", ateistów, które są homofobami, to nie łudzę się, że te wybory są dla mnie superważne.[/QUOTE]

No, tak samo. Jak widać po statystykach, to właśnie wśród osób młodych Bosak zdobył ogromną liczbę głosów. Albo koleś, który teraz jawnie liże jemu i jego wyborcom tyłek, bo z ustaleniem swojego programu czekał aż się dowie co się bardziej opłaca. To ja już bym wolała, żeby mniej młodych ludzi głosowało i żeby ten typ się nie musiał chwalić, że jakieś 1,5 mln ludzi go popiera. A gdyby ci młodzi ludzie nie poszli, to przynajmniej nie mielibyśmy teraz 2 tygodni festiwalu podlizywania się wyborcom Bosaka przez obydwu kandydatów. Obrzydliwe.
Cukier_Puder_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 11:45   #2471
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Manicure tytanowy
Robicie? Jak wrażenia?
Do tej pory robiłam cały czas hybrydowe w salonie i pięknie się trzymał, ale po samodzielnym zdjęciu hybrydy podczas kwarantanny paznokcie są masakryczne i hybryda odpryskuje.
Czy tytanowe będą mocniejsze na takich zniszczonych i cienkich paznokciach? Bez odprysków?
Teoretycznie puder ma w skladzie m.in. wapn i powinien dzialac wzmacniajaco na paznokcie.
Ja robilam przez ponad rok (najpierw w salonie, potem sama) i po zdjeciu paznokcie byly cienkie, ale w ogole sie nie rozdwajaly przez pare miesiecy. Trwalosc jest nie do zdarcia, nie ma mozliwosci odprysku.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-29, 11:47   #2472
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 143
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Taka historyjka mi się przypomniała. Znajoma mojej mamy kiedyś opowiadała, że jako dziecko zbierała bardzo sumiennie na coś pieniądze, ale w między czasie okazało się, że jej matka pilnie potrzebuje tych pieniędzy. Pożyczyła i nigdy nie oddała. Ta znajoma całe życie była rozrzutna, bo po tej sytuacji nabrała przekonania, że nie ma sensu zbierać pieniędzy.
To jest straszne squrwysyństwo, jeśli mam być szczera.

Jak można pożyczyć od kogoś pieniądze i nie oddać, bo ta osoba jest za mała, zeby się upomnieć (bo taka prawda).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 11:54   #2473
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Manicure tytanowy
Robicie? Jak wrażenia?
Do tej pory robiłam cały czas hybrydowe w salonie i pięknie się trzymał, ale po samodzielnym zdjęciu hybrydy podczas kwarantanny paznokcie są masakryczne i hybryda odpryskuje.
Czy tytanowe będą mocniejsze na takich zniszczonych i cienkich paznokciach? Bez odprysków?
Robiłam przez rok, jeśli zrobiony jest w dobrym salonie to trzyma się świetnie, aczkolwiek ja mam porównanie tylko z akrylowym. Ale żarło to hajs, więc zdecydowałam się zdjąć całkowicie - paznokcie po tym jak papier, ale! Robiłam tytanowe dlatego, że jeden z paznokci rośnie pęknięty i miało się to nie zmienić do końca życia (eh, raz człowiek włoży łapę między drzwi..), tymczasem mija jakiś rok od ich zdjęcia i widzę, że te pęknięcie się trochę 'naprawiło' i już mi się tak nie oddziela od reszty paznokcia. Myślę, że ja ogólnie miałam je jak papier dlatego, że zmieniłam salon i w nowym robili to metodą na odwal, ale za to salon był 5min od domu, a nie prawie godzinę...

Tl;dr - polecam SNS z jakiegoś chociaż-trochę-sztos salonu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:16   #2474
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Coś skutecznego na bolesna afte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pasta do zębów Ajona, w aptece malutka tubka, ale bardzo skuteczna i wydajna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:22   #2475
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Coś skutecznego na bolesna afte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja przerobiłam już wszystko chyba na afty. Koniec końców wszystko się ściera po minucie lub ścieka po prostu zależy gdzie ta Afta jest.

Fiolet gencjanowy jest niezastąpiony jak dla mnie ale trzeba uważać żeby nie zabarwić sobie ust i zębów. Po tylu latach zmagania regularnego z nimi mam wprawę już
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:25   #2476
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87964564]Ja przerobiłam już wszystko chyba na afty. Koniec końców wszystko się ściera po minucie lub ścieka po prostu zależy gdzie ta Afta jest.

Fiolet gencjanowy jest niezastąpiony jak dla mnie ale trzeba uważać żeby nie zabarwić sobie ust i zębów. Po tylu latach zmagania regularnego z nimi mam wprawę już[/QUOTE]Czasem afty są sygnałem, że coś złego dzieje się w przewodzie pokarmowym. Robiłaś sobie gastroskopię? Wiem, że można zrobić wymazy z afty. Moja mama miała nawracające afty i niestety okazało się, że ma nowotwór. Całe szczęście wyszła z tego obronna ręka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:30   #2477
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Teoretycznie puder ma w skladzie m.in. wapn i powinien dzialac wzmacniajaco na paznokcie.
Ja robilam przez ponad rok (najpierw w salonie, potem sama) i po zdjeciu paznokcie byly cienkie, ale w ogole sie nie rozdwajaly przez pare miesiecy. Trwalosc jest nie do zdarcia, nie ma mozliwosci odprysku.
Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Robiłam przez rok, jeśli zrobiony jest w dobrym salonie to trzyma się świetnie, aczkolwiek ja mam porównanie tylko z akrylowym. Ale żarło to hajs, więc zdecydowałam się zdjąć całkowicie - paznokcie po tym jak papier, ale! Robiłam tytanowe dlatego, że jeden z paznokci rośnie pęknięty i miało się to nie zmienić do końca życia (eh, raz człowiek włoży łapę między drzwi..), tymczasem mija jakiś rok od ich zdjęcia i widzę, że te pęknięcie się trochę 'naprawiło' i już mi się tak nie oddziela od reszty paznokcia. Myślę, że ja ogólnie miałam je jak papier dlatego, że zmieniłam salon i w nowym robili to metodą na odwal, ale za to salon był 5min od domu, a nie prawie godzinę...

Tl;dr - polecam SNS z jakiegoś chociaż-trochę-sztos salonu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedzi
To teraz zagwozdka - "zamurować" na amen teraz paznokcie tytanem, żeby były ładne i nie odpryskiwały, ale w przyszłości pewnie liczyć się z cienkimi paznokciami? Czy zostawić jakie są, cały czas zahaczając wyszczerbionymi paznokciami bez niczego na nich z myślą, że gdy uszkodzone paznokcie odrosną i pokażą się nowe, to będą tak mocne jak wcześniej?

Chyba pójdę na próbę na ten tytan...

A później jest go trudno zdjąć? Standardowo frezarką da radę w każdym salonie?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:33   #2478
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To jest straszne squrwysyństwo, jeśli mam być szczera.

Jak można pożyczyć od kogoś pieniądze i nie oddać, bo ta osoba jest za mała, zeby się upomnieć (bo taka prawda).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jedno. Ale to niekoniecznie musi być w stosunku do swoich własnych dzieci, nad którymi ma się jakąś przewagę. Można pożyczyć od szwagra i nie mieć zamiaru nigdy oddawać już podczas pożyczania, niektórzy po prostu nie są zbyt uczciwi czy szczerzy - chcą dostać pieniądze a nie pożyczać, ale łatwiej dostać pożyczkę i to wykorzystują, nic nowego.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:35   #2479
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87964564]Ja przerobiłam już wszystko chyba na afty. Koniec końców wszystko się ściera po minucie lub ścieka po prostu zależy gdzie ta Afta jest.

Fiolet gencjanowy jest niezastąpiony jak dla mnie ale trzeba uważać żeby nie zabarwić sobie ust i zębów. Po tylu latach zmagania regularnego z nimi mam wprawę już[/QUOTE]


Ja polecam jednak dentosept a, utrzymuje się dłużej niż parę minut, efekt przeciwbólowy też trwa odpowiednio. Obecnie mam aftę na policzku na wysokości ostatnich zębów, więc się co chwilę pociera, ale po nałożeniu patyczkiem dentoseptu kilka razy dziennie daje radę. Nakładam powiedzmy co 2-3h, chociaż zalecana dawka dzienna jest mniejsza. Najważniejsze, że znieczula i odkaża.




Co do aft, to mi się pojawiają, jak mam spadek odporności. Mam wtedy specyficzne objawy, swędzą mnie dziąsła, robią się afty i boli mnie głowa. Supluje się od razu witaminą c, b, czasem łyknę aspirynę i po kilku dniach wraca wszystko do normy.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-29, 12:38   #2480
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja polecam jednak dentosept a, utrzymuje się dłużej niż parę minut, efekt przeciwbólowy też trwa odpowiednio. Obecnie mam aftę na policzku na wysokości ostatnich zębów, więc się co chwilę pociera, ale po nałożeniu patyczkiem dentoseptu kilka razy dziennie daje radę. Nakładam powiedzmy co 2-3h, chociaż zalecana dawka dzienna jest mniejsza. Najważniejsze, że znieczula i odkaża.




Co do aft, to mi się pojawiają, jak mam spadek odporności. Mam wtedy specyficzne objawy, swędzą mnie dziąsła, robią się afty i boli mnie głowa. Supluje się od razu witaminą c, b, czasem łyknę aspirynę i po kilku dniach wraca wszystko do normy.


Mi dentosept A pomagał jedynie przed jedzeniem żeby mogła zjeść coś po prostu. Ból uśmierzał ale szybciej leczyć nie leczył. Ale tez jest dobry bo chociaż zjesc mogłam to fakt, zależy gdzie ta Afta tez jest usytuowana dokładnie.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:40   #2481
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
To teraz zagwozdka - "zamurować" na amen teraz paznokcie tytanem, żeby były ładne i nie odpryskiwały, ale w przyszłości pewnie liczyć się z cienkimi paznokciami? Czy zostawić jakie są, cały czas zahaczając wyszczerbionymi paznokciami bez niczego na nich z myślą, że gdy uszkodzone paznokcie odrosną i pokażą się nowe, to będą tak mocne jak wcześniej?

Chyba pójdę na próbę na ten tytan...

A później jest go trudno zdjąć? Standardowo frezarką da radę w każdym salonie?
Znaczy no, tak z gołymi paznokciami to ja bym nie chodziła, bo nic z nich pewnie nie będzie jak już są w kiepskim stanie. Ja zeszłam z robienia tytanu w salonie do kompletnego lania na temat i nakładania jedynie odżywki utwardzającej, i są teraz całkiem spoko, ale bez odżywki w życiu by nie utrzymały długości, bo wystarczy, że raz zapomnę domalować i już coś mi gdzieś pęka. I wiadomo, jak jeden pójdzie to cała reszta też musi

Ale jak chcesz się czuć ekstra (tęsknię za tym uczuciem posiadania paznokci nie do zdarcia, plus wydawało mi się że jestem cała taka ogarnięta i w ogóle dorosłość max, bo mam na nich kolor i każdy ma ten sam kształt ) to rób, jakby mnie to nie kosztowało milionów monet to bym pewnie nie przestawała, ale no.. bieda, teraz to już w ogóle

#edit: da się je usunąć frezarką i po namoczeniu w acetonie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm

Edytowane przez Shevya
Czas edycji: 2020-06-29 o 12:41
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:41   #2482
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Od czego zacząć remont? Mam do zrobienia: mycie i malowanie ścian (w tym płytek w łazience i kuchni), położenie podłóg pcv (kuchnia i łazienka), zdejmowanie i wynoszenie mebli itd.
I teraz tak - od którego pomieszczenia zacząć? Wg mnie najlepiej od sypialni, ale tz mówi że lepiej zacząć od salonu, teściowa, że najlepiej od łazienki bo to najdłużej będzie schlo.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:46   #2483
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
To teraz zagwozdka - "zamurować" na amen teraz paznokcie tytanem, żeby były ładne i nie odpryskiwały, ale w przyszłości pewnie liczyć się z cienkimi paznokciami? Czy zostawić jakie są, cały czas zahaczając wyszczerbionymi paznokciami bez niczego na nich z myślą, że gdy uszkodzone paznokcie odrosną i pokażą się nowe, to będą tak mocne jak wcześniej?

Chyba pójdę na próbę na ten tytan...

A później jest go trudno zdjąć? Standardowo frezarką da radę w każdym salonie?
Nie frezarka, odmacza sie je w acetonie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:53   #2484
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Znaczy no, tak z gołymi paznokciami to ja bym nie chodziła, bo nic z nich pewnie nie będzie jak już są w kiepskim stanie. Ja zeszłam z robienia tytanu w salonie do kompletnego lania na temat i nakładania jedynie odżywki utwardzającej, i są teraz całkiem spoko, ale bez odżywki w życiu by nie utrzymały długości, bo wystarczy, że raz zapomnę domalować i już coś mi gdzieś pęka. I wiadomo, jak jeden pójdzie to cała reszta też musi

Ale jak chcesz się czuć ekstra (tęsknię za tym uczuciem posiadania paznokci nie do zdarcia, plus wydawało mi się że jestem cała taka ogarnięta i w ogóle dorosłość max, bo mam na nich kolor i każdy ma ten sam kształt ) to rób, jakby mnie to nie kosztowało milionów monet to bym pewnie nie przestawała, ale no.. bieda, teraz to już w ogóle

#edit: da się je usunąć frezarką i po namoczeniu w acetonie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha, mam to samo z panokciami! Lubię jak są zrobione, a sama nigdy o nie nie dbałam i nie potrafiłam pomalować.
Niestety coś przezroczystego twardego (teraz mam Top Coat Sally Hansen) na paznokciach i tak powoduje, że tego samego dnia mam chropowate końcówki. Nie chroni ich odpowiednio mocno.

W takim razie wypróbuję tytanowe, ale wezmę coś jasnego, żeby odrost nie było tak strasznie widoczny i może wytrzymam ponad 2 tygodnie bez zmiany, żeby też tych kosztów nie generować masakrycznych.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nie frezarka, odmacza sie je w acetonie.
Dzięki
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 12:59   #2485
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Od czego zacząć remont? Mam do zrobienia: mycie i malowanie ścian (w tym płytek w łazience i kuchni), położenie podłóg pcv (kuchnia i łazienka), zdejmowanie i wynoszenie mebli itd.
I teraz tak - od którego pomieszczenia zacząć? Wg mnie najlepiej od sypialni, ale tz mówi że lepiej zacząć od salonu, teściowa, że najlepiej od łazienki bo to najdłużej będzie schlo.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Ja bym zaczęła od łazienki i kuchni, bo z tym najwięcej chyba roboty. Chciałabym to jak najszybciej mieć z głowy. Sypialnię bym zrobiła na samym końcu, żeby już odpocząć po tym całym ambarasie w fajnej sypialni z myślą, że to już koniec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 13:25   #2486
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Od czego zacząć remont? Mam do zrobienia: mycie i malowanie ścian (w tym płytek w łazience i kuchni), położenie podłóg pcv (kuchnia i łazienka), zdejmowanie i wynoszenie mebli itd.
I teraz tak - od którego pomieszczenia zacząć? Wg mnie najlepiej od sypialni, ale tz mówi że lepiej zacząć od salonu, teściowa, że najlepiej od łazienki bo to najdłużej będzie schlo.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Zacznijcie od kuchni i łazienki, bo tam zejdzie najdłużej. Jak będziecie mieć zrobione, to wtedy reszta mieszkania - ściany, sufity i podłogi.



Robicie sami, czy bierzecie fachowca? Planujecie ruszać elektrykę?
Jeśli się da, to najlepiej zacząć od wszystkich syfiastych rzeczy, żeby ewentualny gruz wywiezć na raz.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 13:43   #2487
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez agatkaao0 Pokaż wiadomość
Coś skutecznego na bolesna afte?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dentosept, smarowanie Sacholem i cierpliwość. Kiedyś miałam problemy z aftami, co jakiś czas mi się pojawiały. Jeżeli odkażałam w ten sposób po tygodniu nie było śladu. Warto też poszukać powodu, który wywołuje powstawanie tych aft. Ja już od kilku lat mam spokój. Robiłam badania krwi, miałam tam jakieś niedobory witamin, uzupełniłam i przeszło, więc u mnie to było chyba z tym związane.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 13:58   #2488
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Dostałam grafik na miesiąc... 3 razy w miesiącu mam zmianę 13,5 h. Umowa o pracę. Mam wolne 7 dni w miesiącu (oprócz niedziel). Wychodzi 179 h miesięcznie. Tak można? To w ogóle legalne?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 14:03   #2489
niechcesztego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 97
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dostałam grafik na miesiąc... 3 razy w miesiącu mam zmianę 13,5 h. Umowa o pracę. Mam wolne 7 dni w miesiącu (oprócz niedziel). Wychodzi 179 h miesięcznie. Tak można? To w ogóle legalne?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
W lipcu do przepracowania jest 184 h.

W czasach mojej pracy w Rossmannie grafik był układany w bardzo dokładnym programie - wszystko musiało być całkowicie zgodne z prawem pracy inaczej nie było możliwości stworzenia grafiku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niechcesztego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-29, 14:05   #2490
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez niechcesztego Pokaż wiadomość
W lipcu do przepracowania jest 184 h.

W czasach mojej pracy w Rossmannie grafik był układany w bardzo dokładnym programie - wszystko musiało być całkowicie zgodne z prawem pracy inaczej nie było możliwości stworzenia grafiku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze. To ciekawe, ja byłam przekonana, że etat ma 160 h ale pierwszy raz zaczynam taką pracę, bardzo to ciekawe.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 18:06:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.