Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Z jakiej firmy szampony i odżywki są najlepsze aby włosy były proste ? (wypróbowane)
Nivea 55 19,93%
Sunsilk 27 9,78%
Joanna 28 10,14%
z Avonu 13 4,71%
inne... 163 59,06%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 276. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 23:53   #451
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Witajcie "Puszki" ja również do Was należę, mam puszące się włosy i ciągle szukam skutecznego na nie sposobu - zmieniam szampony, odżywki, maseczki, teraz tzn. od paru miesięcy stosuję olejowanie, poza tym zużyłam już dwie butelki Amla (na noc przed myciem), teraz vatika druga butelka, no i co? Niby jest jakaś zmiana ale żaden szał, trzeba ciągle uważać i "ujarzmiać" to co na głowie tzn. nie czesać na sucho, po umyciu olejować końcówki, zmywać letnią wodą, po umyciu zakwaszać (stosuję ocet malinowy Marion) etc.
No ale chciałam napisać, że ostatnio stosuję szampon Dove z olejkiem arganowym do puszących się włosów wraz z odżywką i on, wg mnie, działa przynajmniej na razie. Poza tym "rozgrzewam się" właśnie przed laminowaniem, mam nadzieję, że może to też coś pomoże?
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 19:22   #452
mariusz18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Szary mat po umyciu włosów...

Witam drogie Panie, mam jeden problem otóż od jakiś 6 miesięcy rzadko myje głowę ponieważ zawsze po umyciu zamiast fajnego ciemnego blond mam praktycznie szare matowe włosy a na dodatek są strasznie puszyste. Wcześniej nie myślałem o tym wgl, myłem włosy tylko w niedzielę, żeby na tygodniu fajnie wyglądały(jak nie myłem to kolor był ciemniejszy i włosy nie były puszyste), lecz teraz dopiero to do mnie doszło że nie może tak być(w tym przypadku idealne jest stwierdzenie że "człowiek z mądrzeje z wiekiem" ) Chciałbym abyście mi doradziły, co mogę sobie kupić( tzn jakiś dobry szampon, odżywka, olejek itp) aby odzyskać ładny wyrazisty kolor i aby włosy się nie puszyły.
mariusz18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:51   #453
misia991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Czy bardzo mam brzydkie włosy?

Hej. Mam bardzo puszace sie włosy i nie wiem co z nimi zrobic na dodatek sa zniszczone przez moja głupote bo prostowałam
Sa brzydkie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Snapshot_20130311_2.jpg (31,8 KB, 312 załadowań)
misia991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:53   #454
misia991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czy bardzo mam brzydkie włosy?

I chciałam jeszcze zapytac w jakiej drogerii kupię szampon regenerujacy i czy krem (taki zwykły np Nivea) moge stosowac na koncówki zeby je nawilzyć
misia991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 13:29   #455
Erishkigal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 367
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Mam okropny problem z puszeniem się włosów...
Zawsze myję włosy wieczorem, po naturalnym wyschnięciu i rozczesaniu są lśniące, gładkie, nawilżone i w ogóle takie jak powinny być. Na noc związuję je w warkocza lub koka, i gdy rozpuszczę je rano po tych 7-8 godzinach to po rozczesaniu są całkiem inne niż po wyschnięciu - szorstkie, wysuszone i matowe Jak sobie z tym poradzić? Jestem niemal pewna, że to wina wiązania włosów na noc, w takim przypadku lepiej spać z rozpuszczonymi?
Erishkigal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 13:50   #456
2256
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Chlopak 15 lat, siano na glowie, puszczace sie wlosy, suche

j/w, co mozna na to poradzic? wlosy mam dlugie, ale nie takie ze np. do bioder tylko takie normalne, do szyi
po wstaniu rano koniecznosc jest przeplukaniu wlosow woda, bo inaczej wygladam jakbym uciekl z cyrku
i nie moge suszyc suszarka, bo wtedy mam wielka szope, 2 razy wieksza niz moja glowa
przy czym mam troche krecone wlosy, tzn grzywka mi sie bardzo kreci, ale moze to i dobrze? i z tylu tez troche
uzywam jakiegos normalnego szamponu i odzywke ta: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...de-karite.html

co musze kupic? blagam o pomoc
2256 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 09:48   #457
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Chlopak 15 lat, siano na glowie, puszczace sie wlosy, suche

Co to znaczy normalny szampon? Napisz konkretnie jaki, to akurat ma duże znaczenie. Odżywka jest akurat bardzo ok. Ale napisz, jak wygląda Twoja pielęgnacja? Na ile zostawiasz tą odżywkę, jak często stosujesz? Więcej konkretów

Poza tym jest tu mnóstwo wątków o pielęgnacji.
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 13:46   #458
2256
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

szampon mam co jakis czas inny to moze polecicie jakis dobry?
no srednio na jakies 4 min za kazdym myciem wlosow czyli tak okolo co 2-3 dni
2256 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 22:11   #459
cichowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Bez spłukiwania w sprayu do elektryzujących i puszących się włosów

Jak w temacie, szukam czegoś w sprayu co sprawi że moje włosy nie będą się tak puszyć i elektryzować
cichowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 07:26   #460
milk_choocoolate
Rozeznanie
 
Avatar milk_choocoolate
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 785
Dot.: Bez spłukiwania w sprayu do elektryzujących i puszących się włosów

Może jedwab? W sprayu jest firmy Marion za 7 zł ( tani jak barszcz). Ale Rossman nie ma tych kosmetyków, przynjmniej u mnie dostępne tylko w Naturze czy tam innych drogeriach.
słyszałam tez o gliss kur od schwarzkopf. Droższy - coś ok 15- 20 zł kosztuje. Ja nie próbowałam tego akurat. Ale chyba ma dobre opinie
__________________
Tak Ci miałam wiele do opowiedzenia...
Wydawało mi się, że o życiu, ale okazuje się , że tylko o sobie...
O sobie w Tobie...
Albo raczej o Tobie we mnie ... '



zapuszczam włosy
pasmo kontrolne: 74 cm
cel pierwszy: 80 cm
milk_choocoolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 09:38   #461
KasiaN448
Przyczajenie
 
Avatar KasiaN448
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Również należę do osób z tym problemem. Próbowałam już bardzo wielu kosmetyków. Bardzo często prostowałam włosy i teraz są zniszczone. Obecnie jestem na etapie stosowania maseczki do włosów kallos. Słyszałam że jest bardzo dobra, w przypadku regeneracji i ujarzmiania włosów. Nigdzie nie mogłam jej dostać, dopiero w sklepie fryzjerskim znalazłam, ktoś to może stosował?
KasiaN448 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 14:19   #462
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KasiaN448 Pokaż wiadomość
Również należę do osób z tym problemem. Próbowałam już bardzo wielu kosmetyków. Bardzo często prostowałam włosy i teraz są zniszczone. Obecnie jestem na etapie stosowania maseczki do włosów kallos. Słyszałam że jest bardzo dobra, w przypadku regeneracji i ujarzmiania włosów. Nigdzie nie mogłam jej dostać, dopiero w sklepie fryzjerskim znalazłam, ktoś to może stosował?
Kallos ma swój wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=61758
Jeśli masz Kallosa mlecznego, to uważaj na proteiny, jest ich tam mało, ale niektórym przesuszają włosy przy częstym używaniu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 15:37   #463
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

a moze macie krecone, falowane wlosy?
nie wiem czy mozna, ale wstawiam:
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...osy-udaja.html
wiele dziewczyn, uwaza ze ktos lub one same maja zniszczone wlosy, a sa to poprostu wlosy krecone/falowane nieodpowiednio wystylizowane.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 13:04   #464
KasiaN448
Przyczajenie
 
Avatar KasiaN448
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Dokładnie ten sam. Dzięki za rade
KasiaN448 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 22:06   #465
Spinka25
Raczkowanie
 
Avatar Spinka25
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 132
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Hej! Ja też chcę dołączyć i poprosić o radę.
Przyznaję się bez bicia, że nie jestem wielką włosomaniaczką, aczkolwiek jakiś czas temu czytałam trochę (może nawet dużo) o pielęgnacji włosów na Wizażu i nie tylko Próbowałam nawet zmienić pielęgnację, jakiś czas stosowałam szampony z Alterry bez SLS , kupowałam polecane odżywki, próbowałam plunkingu, naturalnego suszenia, itp. i teraz wiem że to nie dla mnie Próbowałam też olejować (no, może raz czy dwa to zrobiłam), ale nie mam zacięcia, ani przekonania, a jak czytam posty dziewczyn, które robią to regularnie i wcale im nie pomaga tak rewelacyjnie, to też mi się odechciewa
Do czego zmierzam? Otóż ostatnio strasznie się puszę Niedawne parę dni z wilgocią w powietrzu uświadomiły mi ten problem - moje włosy wyglądały jak nieszczęście. Wiem że nie jestem kręcona, jestem trochę falowana, ale bez szału. Mam pytanie do bardziej zaawansowanych włosomaniaczek - co mam sobie kupić, żeby wygładzić włosy i zbliżyć je do wyglądu "tafli" o którym marzę? Jaką pielęgnację stosować na puszące się włosy? Szukać bardziej kosmetyków z proteinami, czy olejami? Nawilżać, czy odżywiać?
Teraz stosuję różne szampony, ostatnio Timotei z tej serii bez parabenów, barwników i konserwantów, po myciu zawsze stosuję jakąś odżywkę (Garnier z karite, mleczny Kallos czy Timotei), ale stan włosów jest jaki jest.
Planuję kupić teraz szampon i maskę nawilżającą Natur Vital z Natury (polecaną tutaj na wątku), ale mam też włosy przetłuszczające się u nasady i nie wiem czy to będzie dobry wybór. A może ten Dove z olejkiem arganowym? Ja nie umiem czytać tych składów i decydować wg nich o zakupie kosmetyku, jak dla mnie to ciemna magia Dlatego prosiłabym o konkretne nazwy kosmetyków, które są warte polecenia/wypróbowania przy puszących się włosach.
Dodam, że jestem naturalnie średnią blondynką, co 1,5-2 m-ce farbuję się drogeryjnym Loreal'em Excellce Creme 9.1 i po farbowaniu przez jakieś 2-3 tyg. moje włosy są gładziutkie, miękkie i świetnie się układają. A potem, im dalej od farbowania, tym włosy stają się bardziej sztywne i niesforne.
Po myciu wyglądają mniej więcej tak jak na zdjęciach poniżej.
Pierwsze i drugie zdjęcie jest jeszcze z wilgotnymi włosami, trzecie już z bardziej podeschniętymi. Niestety jak nie wysuszę suszarką, to wyglądam źle, więc suszę na szczotce i wtedy są w miarę gładkie. Chyba że na dworze jest wilgotno...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1951.jpg (19,8 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1954.jpg (18,8 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1961.jpg (24,1 KB, 103 załadowań)
Spinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 16:17   #466
urbanek126
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Potargane wlosy

Witam odkąd zacząłem jeździć rowerem do szkoły moje wlosy po dotarcia do celu staje się rozczochrane , posklejane , odstajace we wszystkie strony , potargane , wyglądają okropnie i w żaden sposób nie jestem w stanie ich ułożyć.....proszę ładnie o pomoc (mam 10-15cm , kręcono -falowane wlosy )http://vlep.pl/vt4j3k.jpg
urbanek126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 17:46   #467
buba2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
Puszące się włosy ujarzmione

Chciała bym podzielić się nowością jaką odkryłam dziś po wizycie u fryzjera. Otóż zastosowała ona na moje mocno puszące się włosy preparat o nazwie No Inhibition 12 wonder (12 cudów) nigdy o czymś takim nie słyszałam, ale naprawdę działa cuda. Moje włosy są piękne proste, a co najciekawsze kiedy wychodziłam od fryzjera zaczął padać deszcz więc pomyślałam no tak i tyle nacieszyłam się swoją piękna fryzura. Jakie było moje zdumienie kiedy wróciłam do domu spojrzałam w lustro i.... moje włosy nadal były gładkie co wcześniej było nie do pomyślenia. Może któraś z was miała okazję używać tego produktu? Jeśli tak proszę o namiar gdzie można go zakupić?
buba2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 11:11   #468
Spinka25
Raczkowanie
 
Avatar Spinka25
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 132
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

buba2 - wielkie dzięki za podzielenie się informacją, poszukałam trochę o tym produkcie w internecie i wygląda na to, że rzeczywiście jest wart wypróbowania Ja zamówiłam już dla siebie na tej stronie: http://eurofryz.ns48.pl/product.php?id_product=135

Jest chol... drogi, bo 56 zł sam preparat i aż 23 zł przesyłka (a jest go chyba tylko 140 ml ), ale ja zaryzykowałam i chcę go sprawdzić.
Nie znalazłam innej strony, gdzie można go zamówić, jak ktoś z Was znajdzie, to proszę się podzielcie

urbanek126 - dla Ciebie nie mam innej rady jak chyba tylko jakaś czapka/bandana na włosy, żeby nie plątały się na wietrze podczas jazdy rowerem
Spinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 19:33   #469
JJou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Witam wszystkich forumowiczów,

od kilku lat borykam się w problemem z moimi włosami. Ich pielęgnację stawiam i stawiałam zawsze na pierwszym miejscu, jednak wciąż nie potrafię poradzić sobie w problemem puszących się włosów.
Używam szamponu bez silikonów firmy Timotei, włosy myję 2-3 razy w tygodniu - i tyle mi wystarcza, nie przetłuszczają się i nawet do ostatniego dnia są świeże. Oprócz tego po każdym umyciu nakładam odżywkę do spłukiwania Garnier Fructis wygładzającą.
Raz w miesiącu nakładam na godzinę maskę i spłukuję.
Nie używam prostownicy ani suszarki, na noc wiążę włosy - robię wszystko, byle im nie szkodzić.
I jestem z nich zadowolona - są gładkie, długie, lekko kręcone.

Problem leży jednak w włosach które dopiero co wyrastają (potem robią się długie i problem znika, by pojawić się w kolejnych nowych kosmykach). Najlepiej widać to, kiedy zepnę włosy w koński ogon - wtedy na czubku głowy wyrastają mi, nazwę to "diabelskie różki" - tuż przy czole po bokach mam puszące się włosy - efekt-szopa.
Jak widać na pierwszym zdjęciu.


Reszta włosów jest - na moje wymagania - zadowalająca zdjęcie mało ostre i niewiele pokazuje - ale na drugim zdjęciu można się dopatrzeć normalności

Może jesteście w stanie mi pomóc? Naprawdę zadręczam się tym problemem przez prawie całe życie, bo ani w wysokim ogonie, ani w koku nie wyglądam dobrze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mojekoszmarnewlosy.jpg (48,3 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled.jpg (28,7 KB, 77 załadowań)
JJou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 21:19   #470
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JJou Pokaż wiadomość
Witam wszystkich forumowiczów,

od kilku lat borykam się w problemem z moimi włosami. Ich pielęgnację stawiam i stawiałam zawsze na pierwszym miejscu, jednak wciąż nie potrafię poradzić sobie w problemem puszących się włosów.
Używam szamponu bez silikonów firmy Timotei, włosy myję 2-3 razy w tygodniu - i tyle mi wystarcza, nie przetłuszczają się i nawet do ostatniego dnia są świeże. Oprócz tego po każdym umyciu nakładam odżywkę do spłukiwania Garnier Fructis wygładzającą.
Raz w miesiącu nakładam na godzinę maskę i spłukuję.
Nie używam prostownicy ani suszarki, na noc wiążę włosy - robię wszystko, byle im nie szkodzić.
I jestem z nich zadowolona - są gładkie, długie, lekko kręcone.

Problem leży jednak w włosach które dopiero co wyrastają (potem robią się długie i problem znika, by pojawić się w kolejnych nowych kosmykach). Najlepiej widać to, kiedy zepnę włosy w koński ogon - wtedy na czubku głowy wyrastają mi, nazwę to "diabelskie różki" - tuż przy czole po bokach mam puszące się włosy - efekt-szopa.
Jak widać na pierwszym zdjęciu.


Reszta włosów jest - na moje wymagania - zadowalająca zdjęcie mało ostre i niewiele pokazuje - ale na drugim zdjęciu można się dopatrzeć normalności

Może jesteście w stanie mi pomóc? Naprawdę zadręczam się tym problemem przez prawie całe życie, bo ani w wysokim ogonie, ani w koku nie wyglądam dobrze.
O, fajnie że ktoś odkopał wątek, o którym zapomniałam. Bo do tej pory żaliłam się głównie na wątku SG.
Mam ten sam problem co Ty, chociaż włosy inne, bo proste, grube, dość ciężkie. Problem zaczął się wiosną, wraz ze wzrostem wilgotności powietrza. Baby hair (głównie te długie na około 10 cm) puszą się, skręcają (nie jestem kręcona ani falowana na 100%) zawsze po myciu, a myję codziennie. Przetestowałam już:

-mąka ziemniaczana
-serum/jedwab (Frizz-Ease Johna Friedy, złoty eliksir Gliss Kura)
-oleje - jedyny efekt to przetłuszczenie
-Iontec Brauna
-psikacz z wody, odżywki, oleju - to działało najdłużej, ale przestało
-odstawienie nawilżaczy

Może u Ciebie pomogłoby coś z tych sposobów, bo generalnie to na taki puch polecana jest okluzja czyli oleje, silikony, parafina itp.

Też dołączam dokumentację, niestety robione telefonem, ale problem widać.

A, i jeszcze link do wpisu Czarownicującej na temat puszenia
http://czarownicujaco.blogspot.nl/20...-okruszek.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Iontec - przed.jpg (35,8 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Iontec - po2.jpg (45,4 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-08-03 o 21:41
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 18:59   #471
dorota_321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 3
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Witam!
Mam ten sam problem. Na początku fryzjerka poradziła mi kupić odżywkę wygładzającą - wybrałam z Sayosa. Pomogł, lecz włosy nadal się puszyły. Razem z mamą kupiłyśmy prostownicę, ale gdy dowiedziała się o tym moja fryzjerka kategorycznie odradziła, bo przez to niszczą się włosy. Łamią się, a to podnosi ich objętość. Obecnie używam szamponu i odżywki z Sayosa - obydwie wygładzające




Edytowane przez dorota_321
Czas edycji: 2013-08-18 o 19:11
dorota_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 19:12   #472
lilith_ed
Zakorzenienie
 
Avatar lilith_ed
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 922
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Mnie na wiecznie puszące się włosy pomogło regularne olejowanie, przed każdym myciem. Pomogło na tyle, że już prawie zapomniałam, że mam prostownicę w łazience
lilith_ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 18:16   #473
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

jakim olejem/olejami? możesz wymienić?
ja od tylu lat walczę z puszącymi wlosami i chyba na moje nic nie działa..
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 18:45   #474
lilith_ed
Zakorzenienie
 
Avatar lilith_ed
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 922
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jlys Pokaż wiadomość
jakim olejem/olejami? możesz wymienić?
ja od tylu lat walczę z puszącymi wlosami i chyba na moje nic nie działa..
Lniany, z orzechów włoskich, arganowy, olejki alterry
lilith_ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 18:56   #475
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

dzięki
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 07:42   #476
suvetar
Raczkowanie
 
Avatar suvetar
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Podzielę się moim patentem, który odkryłam niedawno (i właściwie przypadkiem).

Mam włosy za ramiona, względnie proste, z tendencją do podwijania się w jedną stronę. Puszenie to w moim przypadku głównie nowe, krótsze włoski które odstają na całej długości (czasem pod kątem prostym albo wręcz pod górę, komicznie to wygląda). Najgorzej jest po myciu i lekkim podeschnięciu, normalnie jakbym pokryła czuprynę watą. Potem trochę opadają, ale i tak nie jest dobrze.

Od jakiegoś czasu olejuję włosy na noc oliwą z oliwek i w zeszłym tygodniu postanowiłam ją nieco wzbogacić - dodałam do niej odrobinę odżywki b/s Joanna Naturia (miód i cytryna) oraz płaską łyżeczkę naturalnego miodu. Najpierw wszystko dokładnie zmieszałam, potem nałożyłam na włosy. Efekt - następnego dnia po umyciu i wyschnięciu włosy nie puszą się niemal wcale, są gładkie i nawilżone, wydaje mi się nawet że odrobinę zwiększyły objętość.

EDIT: Odsączanie umytych włosów w bawełnianą koszulkę też bardzo pomaga (precz z frotte).

Edytowane przez suvetar
Czas edycji: 2013-10-26 o 12:20
suvetar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 11:21   #477
luszaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Erishkigal Pokaż wiadomość
Mam okropny problem z puszeniem się włosów...
Zawsze myję włosy wieczorem, po naturalnym wyschnięciu i rozczesaniu są lśniące, gładkie, nawilżone i w ogóle takie jak powinny być. Na noc związuję je w warkocza lub koka, i gdy rozpuszczę je rano po tych 7-8 godzinach to po rozczesaniu są całkiem inne niż po wyschnięciu - szorstkie, wysuszone i matowe Jak sobie z tym poradzić? Jestem niemal pewna, że to wina wiązania włosów na noc, w takim przypadku lepiej spać z rozpuszczonymi?
Wlasnie ja ostatnio wyczytalam.. juz nie pamietam na jakiej stronce zeby wlasnie zaraz po umyciu, kiedy wlosy sa jeszcze lekko wilgotne ,zaplesc w warkocza ,spryskac jakas odzywka w sprayu,ja akurat uzylam Dove nourishing oil care-taka zotciotka . i naprawde kiedy spie w takim warkoczu na drugi dzien moje wlosy wygladaja na lsniace.. sa ladnie falowane ..i nie sa spuszone.... a Mam ten sam problem kobitki
luszaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 11:57   #478
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy

A ja donoszę, że problem z puszeniem mam coraz mniejszy. Czyli sprawdza się moja teoria, że głównym winowajcą jest wilgotność powietrza, a nie niewłaściwa pielęgnacja czy też moja lekka niechęć do olejowania.

Z tym że puszenie puszeniu nierówne, więc nie u każdego spadająca wilgotność przyniesie poprawę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 13:46   #479
lejdis1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 29
Coś w sprayu na suche/puszące się końcówki

Polećcie jakiś spray na suche i puszące się końcówki włosów. Jedwab niewiele działa, olejek (niby) arganowy też nie. Nałożenie odżywki z lub bez spłukiwania też nie. Dlatego szukam czegoś czym spryskam włosy wilgotne lub suche i będą fajnie wyglądały. Pomożecie?
lejdis1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 22:10   #480
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Coś w sprayu na suche/puszące się końcówki

Może żel lniany ;>
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-17 12:31:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.