Cilest/Elin - wątek zbiorczy! - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-03, 10:30   #1741
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Od ponad pol roku biore Elin i nadal mam bole podczas okresu, jak bylam ostatnio u mojego lekarza na kontroli to powiedzial, ze bole mi mina dopiero po urodzeniu dziecka i znowu przypisal mi Elin na pol roku. I nie wiem czy brac dalej czy znowu zminiac lekarza
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.

Edytowane przez szynka_w_toscie
Czas edycji: 2016-03-03 o 10:31
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 16:20   #1742
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, zostały mi 2 opakowania Elin ( odstawiłam tabletki), czy apteka przyjmie tabletki do apteki i zwroci pieniądze za zakup? Nie mam co z nimi zrobić, a prawie 60 zł piechotą nie chodzi
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 16:27   #1743
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Xnesca Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zostały mi 2 opakowania Elin ( odstawiłam tabletki), czy apteka przyjmie tabletki do apteki i zwroci pieniądze za zakup? Nie mam co z nimi zrobić, a prawie 60 zł piechotą nie chodzi
Apteka je chętnie przyjmie do utylizacji Żadna apteka zwrotów nie przyjmuje, dotyczy wszystkich specyfików.
Dlatego lepiej kupować tabletki na bieżąco, z odpisu Sprzedać dalej ich też nie możesz-jest to wyegzekwowane w polskim prawie, karalne po prostu. Najlepiej jakbyś znalazła jakąś koleżankę która je bierze i oddała.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 07:15   #1744
rozmowna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez comanna Pokaż wiadomość
Witam, od października biorę Elin, są to moje pierwsze tabletki i nie wiedziałam czego się spodziewać. Na początku było normalnie, z drugim i trzecim opakowaniem miałam coraz gorsze skutki uboczne, m.in. takie jak Pani, czyli bezsenność, kołatanie serca, duszności, ale też zawroty i bóle głowy, przesuszoną cerę i niedoskonałości (być może to przez zimę, chociaż nigdy tak nie miałam) i duże rozchwianie emocjonalne. Byłam przerażona, potrafiłam nagle śmiać się sama do siebie, albo płakać. Oczywiście poszłam z tym do ginekologa i poprosiłam o zmianę tabletek. Miałam jeszcze 2 recepty Elinu i postanowiłam je wykorzystać, lekarz dał mi wolną rękę. Dobrze zrobiłam, że je wykupiłam, bo wszystkie dolegliwości ustały. Widocznie organizm potrzebował tych 4 miesięcy na przyzwyczajenie się. Jestem zadowolona z tych tabletek, bo zanim zaczęłam je brać, miałam bardzo bolesne miesiączkowanie, musiałam brać Apo Napro i leżeć z termoforem, żeby nie zwijać się z bólu.

Zrobi Pani co zechce, myślę że objawy miną, tak jak mi Pozdrawiam

Witam. Od paru chwil jestem na forum. Cieszę się, że znalazłam w miarę świeży wątek dotyczący Elinu. Biorę go od miesiąca. Leczniczo przez pół roku. Na bolesne i obfite miesiączki. To moje pierwsze w zyciu tabletki antykoncepcyjne - mam 35 lat. Właśnie jestem w trakcie mojej pierwszej siedmiodniowej przerwy. Nie mam okresu. Ale moja pani ginekolog uprzedziła, że okres może się pojawić w różnym czasie więc pod tym względem się nie stresuję
Mówiła też, że mam przez pierwszy miesiąc brania tabletek przemęczyć się z ewentualnymi skutkami ubocznymi, w drugim miesiącu powinny powolutku ustępować, a jeśli po dwóch miesiącach nadal coś będzie nie tak, to mam się zgłosić i odstawi mi te tabletki a przepisze inne.
Moje wątpliwości dotyczą stanu mojej cery. Dostałam po jakichś dwóch tygodniach od zażywania tabletek trądziku, najpierw na dekolcie, potem na policzkach i czole. W tej chwili niby z dekoltu trochę zeszło, chociaż stan nie jest idealny. Za to czoło - to istna masakra. martwi mnie to, bo nawet jako nastolatka nie miałam trądziku, a jedynie jakieś pojedyncze wypryski a tu taka niespodzianka. Mam do Pani - bądź do pozostałych Forumowiczek pytanie. Myślicie, że to minie? Przecież tabletki antykoncepcyjne przepisywane są też na zwalczenie trądziku, a nie na jego wywoływanie. Nie wiem, czy powinnam cierpliwie poczekać jeszcze ten miesiąc, czy iść do mojej pani ginekolog i poprosić o zmianę tabletek. Doradźcie, proszę.
rozmowna35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 08:30   #1745
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rozmowna35 Pokaż wiadomość
Witam. Od paru chwil jestem na forum. Cieszę się, że znalazłam w miarę świeży wątek dotyczący Elinu. Biorę go od miesiąca. Leczniczo przez pół roku. Na bolesne i obfite miesiączki. To moje pierwsze w zyciu tabletki antykoncepcyjne - mam 35 lat. Właśnie jestem w trakcie mojej pierwszej siedmiodniowej przerwy. Nie mam okresu. Ale moja pani ginekolog uprzedziła, że okres może się pojawić w różnym czasie więc pod tym względem się nie stresuję
Mówiła też, że mam przez pierwszy miesiąc brania tabletek przemęczyć się z ewentualnymi skutkami ubocznymi, w drugim miesiącu powinny powolutku ustępować, a jeśli po dwóch miesiącach nadal coś będzie nie tak, to mam się zgłosić i odstawi mi te tabletki a przepisze inne.
Moje wątpliwości dotyczą stanu mojej cery. Dostałam po jakichś dwóch tygodniach od zażywania tabletek trądziku, najpierw na dekolcie, potem na policzkach i czole. W tej chwili niby z dekoltu trochę zeszło, chociaż stan nie jest idealny. Za to czoło - to istna masakra. martwi mnie to, bo nawet jako nastolatka nie miałam trądziku, a jedynie jakieś pojedyncze wypryski a tu taka niespodzianka. Mam do Pani - bądź do pozostałych Forumowiczek pytanie. Myślicie, że to minie? Przecież tabletki antykoncepcyjne przepisywane są też na zwalczenie trądziku, a nie na jego wywoływanie. Nie wiem, czy powinnam cierpliwie poczekać jeszcze ten miesiąc, czy iść do mojej pani ginekolog i poprosić o zmianę tabletek. Doradźcie, proszę.
Poczekaj jeszcze. To dopiero pierwsze opakowanie. Cera ma prawo wariować.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 08:41   #1746
rozmowna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Poczekaj jeszcze. To dopiero pierwsze opakowanie. Cera ma prawo wariować.
No niby taki miałam plan. "Przemęczyć" to drugie opakowanie, ale te pryszcze... bleeeh... ogólnie masakra... Nie, żebym cerę miała jakąś idealną, no ale jej stan teraz, to porażka. Ale spróbuję jeszcze trochę wytrzymać, może rzeczywiście organizm i poziom hormonów się unormują...
Dziękuję za wpis.
rozmowna35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 15:14   #1747
comanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rozmowna35 Pokaż wiadomość
Witam. Od paru chwil jestem na forum. Cieszę się, że znalazłam w miarę świeży wątek dotyczący Elinu. Biorę go od miesiąca. Leczniczo przez pół roku. Na bolesne i obfite miesiączki. To moje pierwsze w zyciu tabletki antykoncepcyjne - mam 35 lat. Właśnie jestem w trakcie mojej pierwszej siedmiodniowej przerwy. Nie mam okresu. Ale moja pani ginekolog uprzedziła, że okres może się pojawić w różnym czasie więc pod tym względem się nie stresuję
Mówiła też, że mam przez pierwszy miesiąc brania tabletek przemęczyć się z ewentualnymi skutkami ubocznymi, w drugim miesiącu powinny powolutku ustępować, a jeśli po dwóch miesiącach nadal coś będzie nie tak, to mam się zgłosić i odstawi mi te tabletki a przepisze inne.
Moje wątpliwości dotyczą stanu mojej cery. Dostałam po jakichś dwóch tygodniach od zażywania tabletek trądziku, najpierw na dekolcie, potem na policzkach i czole. W tej chwili niby z dekoltu trochę zeszło, chociaż stan nie jest idealny. Za to czoło - to istna masakra. martwi mnie to, bo nawet jako nastolatka nie miałam trądziku, a jedynie jakieś pojedyncze wypryski a tu taka niespodzianka. Mam do Pani - bądź do pozostałych Forumowiczek pytanie. Myślicie, że to minie? Przecież tabletki antykoncepcyjne przepisywane są też na zwalczenie trądziku, a nie na jego wywoływanie. Nie wiem, czy powinnam cierpliwie poczekać jeszcze ten miesiąc, czy iść do mojej pani ginekolog i poprosić o zmianę tabletek. Doradźcie, proszę.
Witam, hormony mają ogromną ingerencję w nasz organizm, zrozumiałam to dopiero po tym, co czułam podczas zażywania czterech pierwszych opakowań. Radziłabym przeczekać niepożądane skutki uboczne, bo te tabletki są bardzo polecane. Mój organizm się już przyzwyczaił i wszystko jest w porządku. Życzę szybkiego polepszenia
comanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-11, 09:54   #1748
rozmowna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez comanna Pokaż wiadomość
Witam, hormony mają ogromną ingerencję w nasz organizm, zrozumiałam to dopiero po tym, co czułam podczas zażywania czterech pierwszych opakowań. Radziłabym przeczekać niepożądane skutki uboczne, bo te tabletki są bardzo polecane. Mój organizm się już przyzwyczaił i wszystko jest w porządku. Życzę szybkiego polepszenia

Witam ponownie.
Mój organizm po pierwszym rzucie pryszczy chyba rzeczywiście powolutku się przyzwyczaja. Nie mam już takiego wysypu, jak przy pierwszym opakowaniu. Obecnie jestem w trakcie drugiego opakowania i mam troszkę wyprysków na skroniach, po kilka na szyi i dekolcie i zero na buzi.
Nie jest najgorzej. I Pani i moja pani ginekolog miałyście rację, że trzeba przetrzymać. Ale ja tak zawsze: najpierw muszę spanikować...
Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
rozmowna35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 09:09   #1749
niebieska2408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Witam, mnie rownież zostały tabletki, nie chcialabys może moich także zautylizować?

Planujemy z mężem ciąże, wiec nie prędko bedą nam potrzebne
niebieska2408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 10:17   #1750
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez niebieska2408 Pokaż wiadomość
Witam, mnie rownież zostały tabletki, nie chcialabys może moich także zautylizować?

Planujemy z mężem ciąże, wiec nie prędko bedą nam potrzebne
oddaj do apteki.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 12:36   #1751
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Elit: Nie w tym wątku
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.

Edytowane przez szynka_w_toscie
Czas edycji: 2016-07-28 o 12:44
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 13:59   #1752
Herbinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Dziewczynki,

dostałam dzisiaj receptę na Elin.
Nigdy nie bralam tabletek o takim składzie. Wcześniej brałam Yasminelle, później Yaz, Naraya Plus i ostatnio MYWY (24+4 placego).
Lekarz kazał mi rozpocząć blister po 7-dniowej przerwie, którą mam wykonać w następujący sposób: mam po wzięciu ostatniej aktywnej tableki, tj. 24 w blistrze MYWY nie brać już tabletek placebo, tylko zrobić 7 dni przerwy i po tych 7 dniach rozpocząć blister Elin. Przez 2 tygodnie mam się dodatkowo zabezpieczać.
Mój lekarz dziwnie się zachowywał, bo nie odpowiedział na wszystkie moje pytania i zignorował informację, że po MYWY w końcu czułam się doskonale i byłam z nich zadowolona.
W ulotce Elin jest zapisane, że kontynuacja brania tabletek powinna następować zaraz po wybraniu tabletek placebo... Trochę to sie różni od zaleceń mojego ginekologa.
Jakie były Wasze doświadczenia ze schodzeniem z tabletek 24+4 na Elin ?
Czy to prawda że od drospirenonu się odchodzi, bo jest zbyt niebezpieczny (tak mi powiedział ginekolog- to był jego argument, dla którego wypisał mi Elin) ?
Herbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 09:31   #1753
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Herbinka Pokaż wiadomość
Dziewczynki,

dostałam dzisiaj receptę na Elin.
Nigdy nie bralam tabletek o takim składzie. Wcześniej brałam Yasminelle, później Yaz, Naraya Plus i ostatnio MYWY (24+4 placego).
Lekarz kazał mi rozpocząć blister po 7-dniowej przerwie, którą mam wykonać w następujący sposób: mam po wzięciu ostatniej aktywnej tableki, tj. 24 w blistrze MYWY nie brać już tabletek placebo, tylko zrobić 7 dni przerwy i po tych 7 dniach rozpocząć blister Elin. Przez 2 tygodnie mam się dodatkowo zabezpieczać.
Mój lekarz dziwnie się zachowywał, bo nie odpowiedział na wszystkie moje pytania i zignorował informację, że po MYWY w końcu czułam się doskonale i byłam z nich zadowolona.
W ulotce Elin jest zapisane, że kontynuacja brania tabletek powinna następować zaraz po wybraniu tabletek placebo... Trochę to sie różni od zaleceń mojego ginekologa.
Jakie były Wasze doświadczenia ze schodzeniem z tabletek 24+4 na Elin ?
Czy to prawda że od drospirenonu się odchodzi, bo jest zbyt niebezpieczny (tak mi powiedział ginekolog- to był jego argument, dla którego wypisał mi Elin) ?
Zmień ginekologa. Opowiada jakieś bzdury. Tutaj masz full opcji do wyboru: bierzesz 24 tabletki Mywy i przechodzisz na Elin, bierzesz wszystkie tabletki aktywne i placebo i przechodzisz na Elin, bierzesz wszystkie tabletki aktywne i w dowolnym dniu placebo przechodzisz na Elin. W każdym przypadku antykoncepcja jest zachowana.
BTW. Nikt nie odchodzi od drospirenonu; owszem, jeśli chodzi o ryzyko zakrzepicy, to "lepsze" są tabletki z lewonorgestrelem, niemniej jeśli dobrze czułaś się na Mywy to nie ma wskazań do zmiany.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:37   #1754
Herbinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Dziękuję za odpowiedź. Zapisałam się już na wizytę do innego lekarza.
Herbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 13:53   #1755
Shaff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 1
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Hej kobietki, mam mały problem i liczę, że mi pomożecie.
Po konsultacji z ginekologiem zaczęłam brać Elin w "pakietach" na 63 dni.
Teraz właśnie kończę 3-cie opakowanie i muszę zrobić 7-dniową przerwę. Podczas brania tabletek zdarzyło mi się krwawienie/plamienie jak przy normalnym "okresie" z odstawienia.

Czy podczas 7-dniowej przerwy będę nadal zabezpieczona mimo krwawień?
Shaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 12:21   #1756
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Shaff Pokaż wiadomość
Hej kobietki, mam mały problem i liczę, że mi pomożecie.
Po konsultacji z ginekologiem zaczęłam brać Elin w "pakietach" na 63 dni.
Teraz właśnie kończę 3-cie opakowanie i muszę zrobić 7-dniową przerwę. Podczas brania tabletek zdarzyło mi się krwawienie/plamienie jak przy normalnym "okresie" z odstawienia.

Czy podczas 7-dniowej przerwy będę nadal zabezpieczona mimo krwawień?
Też zdarzały mi się plamienia przy tych tabletkach przy stosowaniu w trybie ciągłym i nie wiem czy nie będę musiała wrócić do Microgynonu. Z tego co wiem, nie ma to wpływu na skuteczność a jedynie jest strasznie upierdliwe bo nie znasz dnia ani godziny.
Ginekolog nie miał nic przeciw łączeniu opakowań? Ja przyznam, że robię to na własną ręką. Są wprawdzie tabletki do przedłużonego lub ciągłego stosowania ale mają inny skład (niższą dawkę etynoestradiolu i inny gestoden - levonorgestrel).
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 09:34   #1757
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Jeśli nie pominęłaś ani nie zwymiotwałaś żadnej tabletki, nie brałaś leków, które mogłyby spowodować gorsze wchłanianie, to jesteś nadal chroniona, mimo plamień i podczas 7-dniowej przerwy również.
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 09:44   #1758
Mola867790o
Przyczajenie
 
Avatar Mola867790o
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Cilest/Elin - wątek zbiorczy!

Czy komuś ta senność, przytłumienie po Elin w końcu minęły? Kiedyś brałm Cilest i nie było żadnych skutków ubocznych. Po Elin jestem mega senna w dzień, nie myślę jasno mimo, że biorę tabletkę wieczorem. To dopiero początek pierwszego opakowania. Nie wiem czy się męczyć i czekać aż się poprawi. Czy ktoś miał taką senność, zawroty głowy i to w końcu przeszło?
Mola867790o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-14 10:44:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.