Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-27, 08:22   #3691
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Szocik5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może wiecie gdzie w Warszawie kupić czarną rzepę ? Obeszłam wczoraj chyba z 10 warzywniaków i nigdzie nie ma.
Szocik, a może w jakiejś większej Almie poszukaj? Oni tam mają różne różności na warzywnym...
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 08:46   #3692
PelniaNocy
Rozeznanie
 
Avatar PelniaNocy
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zakamarki Nocy
Wiadomości: 547
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

[quote=olkaa_pw;8763271]odwiedziłam dziś Naturę i sklep z artykułami fryzjerskimi.
kupiłam szampon i odżywkę Joanny "Z apteczki babuni", seria wzmacniająca do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania, maskę Kallosa mleczną (jak to robicie, że tego nie zjadacie? ), a także jedwab (nie wiem czy będę go regularnie używać, zobaczę).
zobaczę co się będzie działo. poczytałam sporo i stwierdzam, że mam podrażnioną skórę głowy (wcześniej myślałam, że takie hm. pryszcze są wynikiem tłustej skóry, a gdzieś tu przeczytałam, że to wynik właśnie podrażnienia).
myślę jeszcze o dołożeniu jakiś olejków, ale muszę się wgłębić w tę lekturę boję się tylko, że po takiej kuracji (ta Joanna - zawiera skrzyp i rozmaryn + olejki) ściemnieją mi włosy, a baardzo bym tego nie chciała.
jakieś uwagi, porady, zastrzeżenia?

ile płaciłas za kallosa w naturze? ja się jakoś powstrzymuje ale jest trudno
__________________
Ludzie Zapomnieli O Tej Prawdzie - Lecz Tobie Nie Wolno Zapomnieć. Stajesz Się Odpowiedzialny Na Zawsze Za To, Co Oswoiłeś.

Książe z bajki? Mam go w dupi**!
Zostanę niezależną księżniczką
PelniaNocy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 08:50   #3693
whisky1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 76
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

ja miałam bardzo duzy problem z włosami w dzieciństwie moje cebulki nie były pobudzone do wzrostu....wszystkie dziewczynki miały piekne wlosy a ja....jak chlopak i prześwitującymi miejscami na glowie....teraz mam piekne grube długie wlosy dzieki mojej mamie...mylam włosy szamponem heling poprawil wzrost moich wlosów..kosztuje około 10 zl w aptece...mialam robione maski typu miod jajko olejek cytryna a teraz stosuje wspaniałaą odrzywkę crema all latte z kallosa koszt 20 zł za wielki słoik odrzywki pięknie pachnie...śmietankowo i super pielęgnuje włosy...jeśli chodzi o silną regeneracje włosów polecam kallos placenta ja kupuje to w sklepie fryzjerskim...najpierw tą regenerującą stosowałam a teraz tą o zapachu śmietankowym i ta mi bardziej pasuje ponieważ mam zadbane wlosy. ja stosuje po każdym myciu włosów ..zostawiam ją na 1 minutę na głowie a raz w tyg nosze ją godznke..naprawde pomaga aha..na końcówki stosuje jedwab
whisky1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 08:52   #3694
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

ja wleje całą jedną fiolkę tej Biostyminy to nie bedzie za dużo? bo szkoda mi wlewać mniej a reszte wyrzucać...no ale jak coś to tak trzeba bedzie zrobić. A wogóle to ktoś próbował to mieszać z olejami i żóltkiem? czy ja jestem królikiem doświadczalnym????
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 09:12   #3695
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Dziewczynki, kupilam polecany aloes Palomy. Niedlugo bede szla umyc wloski i nie wiem za bardzo jak go uzyc. Mozecie mi poradzic, doczytalam sie jedynie zeby dolac troche do szamponu, a inne tricki z nim zwiazane ??
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 09:46   #3696
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Szocik5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może wiecie gdzie w Warszawie kupić czarną rzepę ? Obeszłam wczoraj chyba z 10 warzywniaków i nigdzie nie ma.
Ja kupuję pod Halą Mirowską - tam prawie zawsze jest.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 10:13   #3697
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1219494597



po prostu padlam, niesamowity photoshop

no i nielze komentarze wokol glowy

mam nadzieje, ze sie nie obrazisz, ale w tej odslonie po tej przerobce przypominasz mi troche wokaliste z zespolu coheed and cambria

sorry za off-top, ale musialam skomentowac to dzielo
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 10:31   #3698
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Dziewczynki, kupilam polecany aloes Palomy. Niedlugo bede szla umyc wloski i nie wiem za bardzo jak go uzyc. Mozecie mi poradzic, doczytalam sie jedynie zeby dolac troche do szamponu, a inne tricki z nim zwiazane ??

po prostu wgnieść go w wilgotne włosy i pozwolić im samodzielnie wyschnąć. moich włosów ani trochę nie skleił ani nie przeciążył (tylko, że nie stosuje już po nim żadnych odżywek etc)
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 11:15   #3699
Szocik5
Przyczajenie
 
Avatar Szocik5
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Nafta kosmetyczna jest cudna.Mozna wzbogacić olejkiem rycynowym i żółtkiem.

Edytowane przez Szocik5
Czas edycji: 2008-08-27 o 12:39 Powód: wpis
Szocik5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 11:50   #3700
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez whisky1985 Pokaż wiadomość
ja miałam bardzo duzy problem z włosami w dzieciństwie moje cebulki nie były pobudzone do wzrostu....wszystkie dziewczynki miały piekne wlosy a ja....jak chlopak i prześwitującymi miejscami na glowie....teraz mam piekne grube długie wlosy dzieki mojej mamie...mylam włosy szamponem heling poprawil wzrost moich wlosów..kosztuje około 10 zl w aptece...mialam robione maski typu miod jajko olejek cytryna a teraz stosuje wspaniałaą odrzywkę crema all latte z kallosa koszt 20 zł za wielki słoik odrzywki pięknie pachnie...śmietankowo i super pielęgnuje włosy...jeśli chodzi o silną regeneracje włosów polecam kallos placenta ja kupuje to w sklepie fryzjerskim...najpierw tą regenerującą stosowałam a teraz tą o zapachu śmietankowym i ta mi bardziej pasuje ponieważ mam zadbane wlosy. ja stosuje po każdym myciu włosów ..zostawiam ją na 1 minutę na głowie a raz w tyg nosze ją godznke..naprawde pomaga aha..na końcówki stosuje jedwab
wszystko ok ale nie pisz tego samego w kilku wątkach równolegle- robi się bałagan
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 13:49   #3701
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Kasiu
Mam pytanie odnośnie daty ważności oleju kokosowego – czy jeśli olej się przeterminuje to nie można go już używać do włosów czy ta data odnosi się tylko do używania go w celach spożywczych a do włosów jeszcze można (jeśli nie przeterminuje się za bardzo)?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 14:25   #3702
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
olkaa_pw nie musisz wybierać między olejem rycynowym a naftą, bo jest to cudo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rycynowym.html
oo, dziękuję boję się tylko tłustych włosów po tym, choć opinie na KWC są baardzo zachęcające. tylko tak.. na KWC jest napisane, że natrzeć suche włosy.. czyli jeśli tak zrobię, potem normalnie włosy umyję szamponem i odżywką będzie ok? Czy wcierać to jeszcze w skórę głowy?
zabieg z naftą i olejkiem stosujecie przy każdym myciu włosów czy raz na jakiś czas? (ja myję włosy codziennie, w lecie rano, zimą wieczorem )
pobiegnę jutro do apteki po ten wynalazek

Cytat:
Napisane przez PelniaNocy
ile płaciłas za kallosa w naturze? ja się jakoś powstrzymuje ale jest trudno
źle się wyraziłam. szampon, odżywka, jedwab - Natura, Kallos mleczny - sklep z artykułami fryzjerskimi, cena 5 zł.

umyłam dziś włosy Joanną i użyłam tej odżywki.. póki co jestem bardzo zadowolona, włosy miękkie, bałam się, że będę miała przesuszone końce, ale tak nie jest. troszkę mam wrażenie, że mam tłuste włosy, ale ile razy się im przyglądnę to pukam się w czoło, wszystko w najlepszym porządku. za niedługo wypróbuję Kallosa.

a. i jeszcze jedno pytanie, z serii meega głupich, uwaga, trzymajcie się!
czy spłukiwanie nafty bądź olejków nie niszczy wanny? mam remont łazienki, kilka dni temu wstawili nową wannę, gdybym ją czymś zabarwiła czy jeszcze coś innego, chyba by mnie zabili..
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 14:34   #3703
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Kasiu
Mam pytanie odnośnie daty ważności oleju kokosowego – czy jeśli olej się przeterminuje to nie można go już używać do włosów czy ta data odnosi się tylko do używania go w celach spożywczych a do włosów jeszcze można (jeśli nie przeterminuje się za bardzo)?
ile jest po terminie?

z tego co mi wiadomo, olej kokosowy ma baaardzo duza trwalosc w porownaniu z typowymi olejami roslinnymi, ktore jełczeją bez konserwantow, on ich nie wymaga.

jezeli nadal wyglada tak samo, nie zmienil barwy czy konsystencji, to nie wydaje mi sie aby wlosom zaszkodzil, ale na glowe go nie nakladaj, w ogole uwazaj na wszystko co nakladasz na glowe
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 14:37   #3704
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ile jest po terminie?

z tego co mi wiadomo, olej kokosowy ma baaardzo duza trwalosc w porownaniu z typowymi olejami roslinnymi, ktore jełczeją bez konserwantow, on ich nie wymaga.

jezeli nadal wyglada tak samo, nie zmienil barwy czy konsystencji, to nie wydaje mi sie aby wlosom zaszkodzil, ale na glowe go nie nakladaj, w ogole uwazaj na wszystko co nakladasz na glowe
Jeszcze się nie przeterminował - pytałam tak na wszelki wypadek
Data ważności jest do 20 września i zostało mi jeszcze ok pół słoiczka więc muszę się pospieszyć
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 14:42   #3705
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Mam takie pytanie, nie zakładam nowego wątku bo sie nie opłaci a to pytanie raczej z tym wątkiem związane jest. Otóż gdzie można kupić jakąś fajną szczotkę z naturalnego włosia? i za ile? bo od tych wszystkich zwykłych plastikowych elektryzują się włosy. i w ogóle czym Wy czeszecie i szczotkujecie włosy?
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 14:45   #3706
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

A ja powtórzę się z pytaniem...
Kobity, powiedzta mi, czy nałożenie WAXa (zagranicznego) na skórę głowy = szybsze przetłuszczanie? Dostałam właśnie mały słoiczek i nie wiem, czy zaaplikować zawartość tylko na włosy, czy wmasować też w skórę głowy (boję się, że szybciej będą się przetłuszczać)?
Iii jeszcze: na opakowaniu pisze, żeby nałożyć ciepły ręcznik na głowę... Gdzieś czytałam, że ktoś nakładał podgrzanego WAXa (oprócz ciepłego ręcznika, dodatkowo podgrzewał w kąpieli wodnej słoiczek z maską). Mogę takie cuś zrobić? Nic mi się nie stanie? A maska (tzn. czy nic nie stanie się z zawartością słoika)? ;>
Co do samej maski... Wiem, że polski WAX byłby lepszy, na KWC niestety głosy co do zagranicznego są podzielone... Szukałam w aptekach saszetek polskiego, ale wszędzie tylko pełnowymiarowe kosmetyki. A już nie chcę więcej kupować, bo niestety każdy kolejny zakup to niewypał :[ i niedługo zbankrutuję (a mama zwariuje widząc kolejną odżywkę, która stoi na półce i się kurzy... ;p)
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 14:46   #3707
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
ja wleje całą jedną fiolkę tej Biostyminy to nie bedzie za dużo? bo szkoda mi wlewać mniej a reszte wyrzucać...no ale jak coś to tak trzeba bedzie zrobić. A wogóle to ktoś próbował to mieszać z olejami i żóltkiem? czy ja jestem królikiem doświadczalnym????
niech mi ktoś odpowie za nim zrobie sobie krzywde
Poproszę!
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 14:50   #3708
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
niech mi ktoś odpowie za nim zrobie sobie krzywde
Poproszę!
ja bym sprobowala, nie wydaje mi sie, aby istnialo ryzyko, ze sobie zaszkodzisz ew nadmiarem
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 15:32   #3709
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

to ryzykuje tylko muszę najpierw kupić. Jak wyłysieje lub urosną mi włosy po tym do pasa to dam znać
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 16:07   #3710
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
A ja powtórzę się z pytaniem...
Kobity, powiedzta mi, czy nałożenie WAXa (zagranicznego) na skórę głowy = szybsze przetłuszczanie? Dostałam właśnie mały słoiczek i nie wiem, czy zaaplikować zawartość tylko na włosy, czy wmasować też w skórę głowy (boję się, że szybciej będą się przetłuszczać)?
Iii jeszcze: na opakowaniu pisze, żeby nałożyć ciepły ręcznik na głowę... Gdzieś czytałam, że ktoś nakładał podgrzanego WAXa (oprócz ciepłego ręcznika, dodatkowo podgrzewał w kąpieli wodnej słoiczek z maską). Mogę takie cuś zrobić? Nic mi się nie stanie? A maska (tzn. czy nic nie stanie się z zawartością słoika)? ;>
Co do samej maski... Wiem, że polski WAX byłby lepszy, na KWC niestety głosy co do zagranicznego są podzielone... Szukałam w aptekach saszetek polskiego, ale wszędzie tylko pełnowymiarowe kosmetyki. A już nie chcę więcej kupować, bo niestety każdy kolejny zakup to niewypał :[ i niedługo zbankrutuję (a mama zwariuje widząc kolejną odżywkę, która stoi na półce i się kurzy... ;p)
Czy Wax = przetluszczanie musisz sprawdzic u siebie. U mnie przedluzal swiezosc wlosow, ale u niektorych niestety skraca, wiec musisz sprawdzic na wlasnej skorze jak sie bedzie zachowywal.

Jesli chcesz podgrzewac waxa najlepiej przeloz potrzebna ilosc do innego pojemniczka i podgrzej, bo szkoda za kazdym razem rozgrzewac cale opakowanie. Zamiast tego mozesz nalozyc tez maske na wlosy, owinac glowe reklamowka i troche podgrzac suszarka, a nastepnie owinac wszystko recznikiem

O polskiego waxa w saszetkach zapytaj moze w sklepach zielarskich
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 16:11   #3711
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II


Zaczynam coraz bardziej dojrzewać do decyzji o obcięciu włosów Standardowo - do ramion. Moje zapuszczanie zwykle tak się właśnie kończy Mam cienkie, delikatne włosy, ciężko je rozczesać bez szarpania, wyrywania i łamania, męczy mnie to Nie lubię krótkich włosów, lepiej się czuję w długich. Ale co mi z długich, jak i tak rzadko noszę je rozpuszczone, bo tak się plączą i nieładnie wyglądają
Załączam zdjęcia (świeżutkie, wczoraj robione), wydaje mi się, że dobrze obrazują to, o czym piszę - cieniznę i delikatność moich biednych kudełków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (142,3 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z tyłu.jpg (24,3 KB, 94 załadowań)
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 16:18   #3712
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość

Zaczynam coraz bardziej dojrzewać do decyzji o obcięciu włosów Standardowo - do ramion. Moje zapuszczanie zwykle tak się właśnie kończy Mam cienkie, delikatne włosy, ciężko je rozczesać bez szarpania, wyrywania i łamania, męczy mnie to Nie lubię krótkich włosów, lepiej się czuję w długich. Ale co mi z długich, jak i tak rzadko noszę je rozpuszczone, bo tak się plączą i nieładnie wyglądają
Załączam zdjęcia (świeżutkie, wczoraj robione), wydaje mi się, że dobrze obrazują to, o czym piszę - cieniznę i delikatność moich biednych kudełków
Bardzo ładne są twoje włosy, chciałabym mieć takie długie. Wcale nie wyglądają na cienkie i słabe. Nie obcinaj, chyba że naprawdę się z nimi męczysz, ale naprawdę szkoda takich włosów
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 16:29   #3713
PelniaNocy
Rozeznanie
 
Avatar PelniaNocy
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zakamarki Nocy
Wiadomości: 547
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
oo, dziękuję boję się tylko tłustych włosów po tym, choć opinie na KWC są baardzo zachęcające. tylko tak.. na KWC jest napisane, że natrzeć suche włosy.. czyli jeśli tak zrobię, potem normalnie włosy umyję szamponem i odżywką będzie ok? Czy wcierać to jeszcze w skórę głowy?
zabieg z naftą i olejkiem stosujecie przy każdym myciu włosów czy raz na jakiś czas? (ja myję włosy codziennie, w lecie rano, zimą wieczorem )
pobiegnę jutro do apteki po ten wynalazek


źle się wyraziłam. szampon, odżywka, jedwab - Natura, Kallos mleczny - sklep z artykułami fryzjerskimi, cena 5 zł.

umyłam dziś włosy Joanną i użyłam tej odżywki.. póki co jestem bardzo zadowolona, włosy miękkie, bałam się, że będę miała przesuszone końce, ale tak nie jest. troszkę mam wrażenie, że mam tłuste włosy, ale ile razy się im przyglądnę to pukam się w czoło, wszystko w najlepszym porządku. za niedługo wypróbuję Kallosa.

a. i jeszcze jedno pytanie, z serii meega głupich, uwaga, trzymajcie się!
czy spłukiwanie nafty bądź olejków nie niszczy wanny? mam remont łazienki, kilka dni temu wstawili nową wannę, gdybym ją czymś zabarwiła czy jeszcze coś innego, chyba by mnie zabili..
aha

byłam w rossmanie za tym zelem palomy i pytam sie czy jest zel aloesowy palomy a ta sprawdziła produkty palmoliwe i mówi ze nie ma;/ potem ja sie naszukałam tego zleu sama bo z tymi babkami dałam sobei spokój ale nie znalazłam;/ zaraz ide do natury po niego
__________________
Ludzie Zapomnieli O Tej Prawdzie - Lecz Tobie Nie Wolno Zapomnieć. Stajesz Się Odpowiedzialny Na Zawsze Za To, Co Oswoiłeś.

Książe z bajki? Mam go w dupi**!
Zostanę niezależną księżniczką
PelniaNocy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 16:32   #3714
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość

Zaczynam coraz bardziej dojrzewać do decyzji o obcięciu włosów Standardowo - do ramion. Moje zapuszczanie zwykle tak się właśnie kończy Mam cienkie, delikatne włosy, ciężko je rozczesać bez szarpania, wyrywania i łamania, męczy mnie to Nie lubię krótkich włosów, lepiej się czuję w długich. Ale co mi z długich, jak i tak rzadko noszę je rozpuszczone, bo tak się plączą i nieładnie wyglądają
Załączam zdjęcia (świeżutkie, wczoraj robione), wydaje mi się, że dobrze obrazują to, o czym piszę - cieniznę i delikatność moich biednych kudełków
Chyba masz zly dzien Te wlosy wygladaja slicznie. Kallos bedzie z Toba, moze pomoze wygladzic je bardziej Ja bym nie scinala. Moze rozczesuj je na mokro, z odzywka hmmm?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 16:39   #3715
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

pani-jesień - Co Ty mówisz Masz śliczne włoski. Ty twierdzisz, że masz cienkie, to ciekawe co ja mam powiedzieć Ładne włoski, nie ścinaj.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 16:43   #3716
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Oliwkaaa80 Pokaż wiadomość
Bardzo ładne są twoje włosy, chciałabym mieć takie długie. Wcale nie wyglądają na cienkie i słabe. Nie obcinaj, chyba że naprawdę się z nimi męczysz, ale naprawdę szkoda takich włosów
Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Chyba masz zly dzien Te wlosy wygladaja slicznie. Kallos bedzie z Toba, moze pomoze wygladzic je bardziej Ja bym nie scinala. Moze rozczesuj je na mokro, z odzywka hmmm?
Dzięki Ale nie zgadzam się z Wami. Jak patrzę na to 1. zdjęcie to normalnie

Tuli, zły dzień? Może coś w tym jest, właśnie przechodzę PMS (jak patrzę, co mi się porobiło na twarzy, to mi słabo ). Ależ ze mnie dziś maruda...
Kallos mówisz? Wyczytałam kilka dni w starej książeczce (z 1989 r. bodajże) "Kosmetyka wczoraj i dziś", że "Kallos" to z greckiego "piękny"

Ja rozczesuję włosy na sucho (ewentualnie jak są lekko wilgotne), drewnianą szczotką, zawsze z odżywką. Bez odżywki to wolę nie myśleć, co by było Ostatnio zaczęłam myśleć, żeby rozczesywać je, tak jak radzisz, na mokro - grzebieniem drewnianym o szerokich zębach Wiem, że tak się postępuje w przypadku loków, ale a nóż widelec na moich włosach się sprawdzi...

PS. Przysięgam na wszystko, że nie kokietuję - żeby nie było Zawsze, ale to zawsze ścinałam włosy po krótszym lub dłuższym zapuszczaniu, zwykle z ciężkim sercem. Może znajdę fotki z krótszymi i pokażę, jak wyglądały.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 17:00   #3717
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ile jest po terminie?

z tego co mi wiadomo, olej kokosowy ma baaardzo duza trwalosc w porownaniu z typowymi olejami roslinnymi, ktore jełczeją bez konserwantow, on ich nie wymaga.

jezeli nadal wyglada tak samo, nie zmienil barwy czy konsystencji, to nie wydaje mi sie aby wlosom zaszkodzil, ale na glowe go nie nakladaj, w ogole uwazaj na wszystko co nakladasz na glowe
święta prawda- kokos może długo stać. Jeśli nie zacznie dziwnie wyglądać/pachnieć to nie ma się czym przejmować
Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość

Zaczynam coraz bardziej dojrzewać do decyzji o obcięciu włosów Standardowo - do ramion. Moje zapuszczanie zwykle tak się właśnie kończy Mam cienkie, delikatne włosy, ciężko je rozczesać bez szarpania, wyrywania i łamania, męczy mnie to Nie lubię krótkich włosów, lepiej się czuję w długich. Ale co mi z długich, jak i tak rzadko noszę je rozpuszczone, bo tak się plączą i nieładnie wyglądają
Załączam zdjęcia (świeżutkie, wczoraj robione), wydaje mi się, że dobrze obrazują to, o czym piszę - cieniznę i delikatność moich biednych kudełków
a spróbuj tylko- to Ci bana wlepię a na poważnie- masz śliczne włosy- szkoda by ich było- oj szkoda
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 17:04   #3718
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Dziocha, tyś chyba łoszalała?!
Takie włosy? Ścinać?
W takim razie ja musiałabym zgolić moje na zero. ;o
Nawymyślałaś sobie o tych włosach, a ja chciałabym mieć takie jak Twoje (zarówno jeśli chodzi o ilość, jak i "jakość" i ogólny wizualny całokształt)...
Spróbuj ściąć - (nie, żebym Ci groziła czy coś ), znajdę Cię i zobaczysz...
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 17:13   #3719
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
święta prawda- kokos może długo stać. Jeśli nie zacznie dziwnie wyglądać/pachnieć to nie ma się czym przejmować


a spróbuj tylko- to Ci bana wlepię a na poważnie- masz śliczne włosy- szkoda by ich było- oj szkoda
Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
pani-jesień - Co Ty mówisz Masz śliczne włoski. Ty twierdzisz, że masz cienkie, to ciekawe co ja mam powiedzieć Ładne włoski, nie ścinaj.
Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dziocha, tyś chyba łoszalała?!
Takie włosy? Ścinać?
W takim razie ja musiałabym zgolić moje na zero. ;o
Nawymyślałaś sobie o tych włosach, a ja chciałabym mieć takie jak Twoje (zarówno jeśli chodzi o ilość, jak i "jakość" i ogólny wizualny całokształt)...
Spróbuj ściąć - (nie, żebym Ci groziła czy coś ), znajdę Cię i zobaczysz...


Ale grozicie - zaczynam się bać Przemyślę tę decyzję, ale nie wiem, nie wiem... Nic nie obiecuję

Wklejam zdjęcie krótszych - nie wiem, czy coś będzie widać Wydaje mi się, że krótsze wyglądają lepiej pod względem objętościowym - jest ich jakby więcej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg my.jpg (137,3 KB, 85 załadowań)
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 17:21   #3720
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
odwiedziłam dziś Naturę i sklep z artykułami fryzjerskimi.
kupiłam szampon i odżywkę Joanny "Z apteczki babuni", seria wzmacniająca do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania, maskę Kallosa mleczną (jak to robicie, że tego nie zjadacie? ), a także jedwab (nie wiem czy będę go regularnie używać, zobaczę).
zobaczę co się będzie działo. poczytałam sporo i stwierdzam, że mam podrażnioną skórę głowy (wcześniej myślałam, że takie hm. pryszcze są wynikiem tłustej skóry, a gdzieś tu przeczytałam, że to wynik właśnie podrażnienia).
myślę jeszcze o dołożeniu jakiś olejków, ale muszę się wgłębić w tę lekturę boję się tylko, że po takiej kuracji (ta Joanna - zawiera skrzyp i rozmaryn + olejki) ściemnieją mi włosy, a baardzo bym tego nie chciała.
jakieś uwagi, porady, zastrzeżenia?

EDIT: olejek rycynowy czy nafta? a może jedno i drugie?
Jak masz podrażnioną skórę to uważaj na te kosmetyki joanny. Szampon ma denat w składzie, plus jeszcze mocne konserwanty z tego co pamiętam, z odżywką pewnie to samo. Te olejki to eteryczne? Jak tak to też mogą podrażniać. Mi szampon nie służył, skóra mnie po nim swędziała, ale wtedy to mi za przeproszeniem wisiało i cierpliwie zużyłam całą butelkę

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
olkaa_pw nie musisz wybierać między olejem rycynowym a naftą, bo jest to cudo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rycynowym.html
Ale olejku to tam zapewne jest mało. Warto dokupić osobno i dodawać do nafty. Koszt groszowy 2, góra 3zł.

Cytat:
Napisane przez Szocik5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może wiecie gdzie w Warszawie kupić czarną rzepę ? Obeszłam wczoraj chyba z 10 warzywniaków i nigdzie nie ma.
A nie masz jakiegoś targu w pobliżu? Warto też sprawdzić w supermarketach, ja kupowałam w 'realu", widziałam też w "stokrotce"

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
oo, dziękuję boję się tylko tłustych włosów po tym, choć opinie na KWC są baardzo zachęcające. tylko tak.. na KWC jest napisane, że natrzeć suche włosy.. czyli jeśli tak zrobię, potem normalnie włosy umyję szamponem i odżywką będzie ok? Czy wcierać to jeszcze w skórę głowy?
zabieg z naftą i olejkiem stosujecie przy każdym myciu włosów czy raz na jakiś czas? (ja myję włosy codziennie, w lecie rano, zimą wieczorem )
pobiegnę jutro do apteki po ten wynalazek

a. i jeszcze jedno pytanie, z serii meega głupich, uwaga, trzymajcie się!
czy spłukiwanie nafty bądź olejków nie niszczy wanny? mam remont łazienki, kilka dni temu wstawili nową wannę, gdybym ją czymś zabarwiła czy jeszcze coś innego, chyba by mnie zabili..
O nafcie jest osobny wątek, po przeczytaniu paru stron będziesz już wszystko wiedzieć.

Nafta i olejki nie zabarwią wanny, gorzej było by z ziołami

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, nie zakładam nowego wątku bo sie nie opłaci a to pytanie raczej z tym wątkiem związane jest. Otóż gdzie można kupić jakąś fajną szczotkę z naturalnego włosia? i za ile? bo od tych wszystkich zwykłych plastikowych elektryzują się włosy. i w ogóle czym Wy czeszecie i szczotkujecie włosy?
W sklepach fryzjerskich, w internecie. Ja swoją kupiłam za 21zł. Mam taką http://khaja.go3.pl/pl/index.php?p=p...ena-tradycyjna

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość

Zaczynam coraz bardziej dojrzewać do decyzji o obcięciu włosów Standardowo - do ramion. Moje zapuszczanie zwykle tak się właśnie kończy Mam cienkie, delikatne włosy, ciężko je rozczesać bez szarpania, wyrywania i łamania, męczy mnie to Nie lubię krótkich włosów, lepiej się czuję w długich. Ale co mi z długich, jak i tak rzadko noszę je rozpuszczone, bo tak się plączą i nieładnie wyglądają
Załączam zdjęcia (świeżutkie, wczoraj robione), wydaje mi się, że dobrze obrazują to, o czym piszę - cieniznę i delikatność moich biednych kudełków
Na zdjęciu wyglądają świetnie, ale wiem, że na żywo mogą się gorzej prezentować. Ja mam bardzo podobne do Twoich (cienkie, "strączkowate", dodatkowo często ulizane), ale i tak zapuszczam i nadodatek zawsze noszę rozpuszczone. Postanowiłam, że będę mieć długie włosy to będę, wbrew temu co piszą w gazetach i mówią fryzjerzy, że jak cienkie włosy to tylko do ramion Narazie staram sie o nie dbać (i na długości i "od cebulek" tzn w tym ostatnim to sobie zrobiłam chwilową przerwę) i jestem pełna nadziei na lepsze czasy dla moich kłaczków
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.