Dziwna wizyta u ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-16, 17:27   #1
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96

Dziwna wizyta u ginekologa


Nie wiedziałam jak zatytułować ten post,ale sciślej chodzi mi badanie usg.Moja ginekolog skierowała mnie na usg narządów rodnych PRZEZ BRZUCH.Badanie robił mi lekarz ginekolog i kazał mi opuścic majtki i spodnie prawie do kolan
Wiele razy miałam juz robione takie usg przez brzuch i owszem,trzeba nisko zsunąć majtki,ale jeszcze nigdy nikt nie kazał mi ich zdejmować.Czuje sie przez to w jakims sensie wykorzystana,bo to moje początki z leczeniem spraw ginekologicznych.
A dalej na tym "badaniu" było tylko gorzej.Lekarz stwierdził,że nie wie czy w jajniku mam pęcherzyk owulacyjny,czy małą torbiel(tego serio nie da się odróżnic?),a do tego zwracał się do mnie po imieniu,mimoże jestem dorosła i do swoich starszych wiekiem pacjentek też tak się ma zwyczaj zwracać...
Po badaniu na korytarzu czekała moja mama, bo akurat była blisko przychodni i miałysmy razem wrócić do domu i ten ,,dr,, poinformował w nieprzyjemny sposób mamę o moim stanie zdrowia bez mojej zgody,chociaż ona też go o nic nie pytała.
Miałyscie takie złe doswiadczenia z ginekologami?
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 13:35   #2
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Ale zrobił Ci to usg przez brzuch czy jednak dopochwowo?
Badanie usg przez powłoki brzuszne jest niedokładne, jeśli dodać tego stary sprzęt to faktycznie mógł nie rozróżnić czy to pęcherzyk czy torbiel. W którym dniu cyklu wtedy byłaś?
Niech zgadnę - chłop był starszawy?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 15:03   #3
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam jak zatytułować ten post,ale sciślej chodzi mi badanie usg.Moja ginekolog skierowała mnie na usg narządów rodnych PRZEZ BRZUCH.Badanie robił mi lekarz ginekolog i kazał mi opuścic majtki i spodnie prawie do kolan
Wiele razy miałam juz robione takie usg przez brzuch i owszem,trzeba nisko zsunąć majtki,ale jeszcze nigdy nikt nie kazał mi ich zdejmować.Czuje sie przez to w jakims sensie wykorzystana,bo to moje początki z leczeniem spraw ginekologicznych.
A dalej na tym "badaniu" było tylko gorzej.Lekarz stwierdził,że nie wie czy w jajniku mam pęcherzyk owulacyjny,czy małą torbiel(tego serio nie da się odróżnic?),a do tego zwracał się do mnie po imieniu,mimoże jestem dorosła i do swoich starszych wiekiem pacjentek też tak się ma zwyczaj zwracać...
Po badaniu na korytarzu czekała moja mama, bo akurat była blisko przychodni i miałysmy razem wrócić do domu i ten ,,dr,, poinformował w nieprzyjemny sposób mamę o moim stanie zdrowia bez mojej zgody,chociaż ona też go o nic nie pytała.
Miałyscie takie złe doswiadczenia z ginekologami?
Owszem, zachował się niewłaściwie/nieprofesjonalnie. Możesz wrócić do tej przychodni i napisać na niego skargę/przedstawić jego zachowanie i że odbierasz je niegatywnie, czułaś się niezręcznie, lekceważąco itd.
A następnym razem po prostu odważ się i w podobnych sytuacjach reaguj (chociaż oczywiście więcej Ci takich sytuacji nie życzę).
Jak masz opory żeby odsłonić ciało bardziej niż ci się to wydaje konieczne, mów to ! Podobnie, że nie życzysz sobie mówienia po imieniu czy tam cokolwiek na co nie wyrażasz zgody. Innej rady nie ma, musisz bronić samej siebie w podobnych sytuacjach, nie jesteś bezwolnym cielakiem, mięchem do badań tylko człowiekiem, kobietą i masz swoje prawa nawet gwarantowane odpowiednimi przepisami.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 15:46   #4
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Usg było przez brzuch, byłam wtedy w 10 dniu cyklu, a zwykle mam cykle 26/27 dni.Tak. lekarz był stary.
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 21:34   #5
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Trochę dziwna sytuacja. Nie wiem w jakim jesteś wieku. Po pierwsze fakt, że nie powinien Ci kazać praktycznie zdejmować bielizny. Natomiast (zgaduje) może stwierdził, że skoro w USG wykonanym przez brzuch są problemy (niejasna interpretacja) to może myślał, że mogłby zrobić USG przez pochwę. Dwa-mogłaś napisać skargę lub zapytać się po co (ale rozumiem, że szok etc.). Kolejna sprawa-nie rozumiem jak według Ciebie, powinien się zwracać lekarz? Słoneczko, dziecko etc? Najczęściej jednak lekarze zwracają się po imieniu bądź per pani. Z tego co wyczytałam domyślam się, że nie masz jeszcze 18 lat-więc lekrza miał prawo poinformować Twoją mamę o Twoim stanie zdrowia. Nie wiem też jak do końca wyglądała sytuacja-bo czasami jest tak, że lekarze pytają się Ciebie czy jesteś sama (a Twoja odpowiedź, że jesteś z mamą od razu dla nich oznacza że pozwalasz na informowanie o swoim stanie zdrowia osobę bliską).
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 22:13   #6
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
Trochę dziwna sytuacja. Nie wiem w jakim jesteś wieku. Po pierwsze fakt, że nie powinien Ci kazać praktycznie zdejmować bielizny. Natomiast (zgaduje) może stwierdził, że skoro w USG wykonanym przez brzuch są problemy (niejasna interpretacja) to może myślał, że mogłby zrobić USG przez pochwę. Dwa-mogłaś napisać skargę lub zapytać się po co (ale rozumiem, że szok etc.). Kolejna sprawa-nie rozumiem jak według Ciebie, powinien się zwracać lekarz? Słoneczko, dziecko etc? Najczęściej jednak lekarze zwracają się po imieniu bądź per pani. Z tego co wyczytałam domyślam się, że nie masz jeszcze 18 lat-więc lekrza miał prawo poinformować Twoją mamę o Twoim stanie zdrowia. Nie wiem też jak do końca wyglądała sytuacja-bo czasami jest tak, że lekarze pytają się Ciebie czy jesteś sama (a Twoja odpowiedź, że jesteś z mamą od razu dla nich oznacza że pozwalasz na informowanie o swoim stanie zdrowia osobę bliską).
Co do pogrubionego to chyba sobie zartujesz Jakby mi ginekolog wylecial na 'ty' to bym wyszla w jednej sekundzie.
Dziewczyna napisala ze jest dorosla wiec nie mial prawa zwracac sie do niej na 'ty' ani nie mial prawa informowac mamy o jej stanie zdrowia bo to jest zlamanie tajemnicy lekarskiej nawet jesli dziewczyna wczoraj skonczyla 18 lat. I nie, odpowiedz ze jest sie z mama nie oznacza ze ktos zgadza sie na informowanie o swoim stanie zdrowia
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 22:16   #7
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
Trochę dziwna sytuacja. Nie wiem w jakim jesteś wieku. Po pierwsze fakt, że nie powinien Ci kazać praktycznie zdejmować bielizny. Natomiast (zgaduje) może stwierdził, że skoro w USG wykonanym przez brzuch są problemy (niejasna interpretacja) to może myślał, że mogłby zrobić USG przez pochwę. Dwa-mogłaś napisać skargę lub zapytać się po co (ale rozumiem, że szok etc.). Kolejna sprawa-nie rozumiem jak według Ciebie, powinien się zwracać lekarz? Słoneczko, dziecko etc? Najczęściej jednak lekarze zwracają się po imieniu bądź per pani. Z tego co wyczytałam domyślam się, że nie masz jeszcze 18 lat-więc lekrza miał prawo poinformować Twoją mamę o Twoim stanie zdrowia. Nie wiem też jak do końca wyglądała sytuacja-bo czasami jest tak, że lekarze pytają się Ciebie czy jesteś sama (a Twoja odpowiedź, że jesteś z mamą od razu dla nich oznacza że pozwalasz na informowanie o swoim stanie zdrowia osobę bliską).
Autorka napisala ze jest dorosla, wiec chyba ma ukonczone 18 lat.

Moim zdaniem lekarz nie zachowal sie profesjonalnie i to na paru polach.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 07:38   #8
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Mnie akurat zwracanie się po imieniu za bardzo nie razi, ale może też dlatego, że zanim lekarz powie do mnie po imieniu, to pyta, czy może.


Dziewczyny dobrze radzą - możesz w każdej chwili złożyć na niego skargę w przychodni, nawet jeśli wizyta była kilka dni temu.
Z całą pewnością zachował się nieprofesjonalnie. Nie powinien prosić o niepotrzebne odsłanianie ciała. Już nie mówiąc o informowaniu Twojej mamy na temat przebiegu wizyty, bo to jest już porażka.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 18:02   #9
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Dzieki za odpowiedzi dziewczyny,nastepnym razem (ale oby nie) będę wiedziała,co robić.Tak nawiasem to mam 21 lat.
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 18:47   #10
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi dziewczyny,nastepnym razem (ale oby nie) będę wiedziała,co robić.Tak nawiasem to mam 21 lat.
Spokojnie, teraz już wiesz jak to może wyglądać. Stary lekarz zobaczył młodą dziewczynę i potraktował Cię jak dziecko (nie powinien, no ale cóż)... Tymi majtkami się nie przejmuj; mi też zdarzyło się, że do ginekologicznego usg przez powłoki brzuszne musiałam zsunąć spodnie i bieliznę do połowy ud. Tak było wygodniej lekarzowi, bo wykręcał głowicą na wszystkie strony aż miło
A jeśli kiedyś jakiś lekarz wyskoczy do Ciebie per ty (niektórzy lekarze myślą, że w ten sposób zmniejszają dystans pacjent-lekarz), to od razu go popraw.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 19:54   #11
dawacdzidzie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 784
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

To jest ginekolog i wizyta u niego zazwyczaj odbywa się bez majtek, dziwi mnie to, że nie wykonał pełnego badania z pobraniem wymazu do cytologi i nie sprawdził szyjki macicy pod kątem zmian. To, że zwracał się po imieniu hmm - dla mnie to normalne, zwłaszcza, że on miał 60 lat a Ty 18-20?

Myślę, że Pan ginekolog w tym wieku nie pomyślał, że przyszła pacjentka, która spodziewała się badania w majtkach - dlatego, gdy tego oczekujesz tego, musisz o tym powiedzieć głośno i wyraźnie.

Co do pęcherzyka, czasami nawet usg dopochwowe nie jest w stanie określić czy to jeszcze pęcherzyk, czy zmiany torbielowate bo są one podobnych rozmiarów.

Nieprofesjonalne było to, że rozmawiał z Twoją mamą, bo jesteś pełnoletnia.
dawacdzidzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 20:23   #12
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Spokojnie, teraz już wiesz jak to może wyglądać. Stary lekarz zobaczył młodą dziewczynę i potraktował Cię jak dziecko (nie powinien, no ale cóż)... Tymi majtkami się nie przejmuj; mi też zdarzyło się, że do ginekologicznego usg przez powłoki brzuszne musiałam zsunąć spodnie i bieliznę do połowy ud. Tak było wygodniej lekarzowi, bo wykręcał głowicą na wszystkie strony aż miło
A jeśli kiedyś jakiś lekarz wyskoczy do Ciebie per ty (niektórzy lekarze myślą, że w ten sposób zmniejszają dystans pacjent-lekarz), to od razu go popraw.
Wiesz, mi sie tak kiedyś zdarzyło. Moja pierwsza wizyta była jak miałam 19 lat, ale lekarz grubo na emeryturze I fakt, że zaczął ze mną rozmowę od zdania "a po co przyszłam do niego, dziecko?" Szybko sobie poradziłam z sytacją, ale zauważyłam, że sporo lekarzy "starszej daty" łamie takie kwestie, jak np. ochrona danych związanych z naszym zdrowiem czy nazwijmy to ładnie "komfortu psychicznego". Poza tym zwykle są starsi ludzie niereformowalni. Poza tym w wieku 21 l .to niektóre dziewczyny są w ciąży.

Edytowane przez princess18
Czas edycji: 2017-12-21 o 20:27
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 23:19   #13
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
Wiesz, mi sie tak kiedyś zdarzyło. Moja pierwsza wizyta była jak miałam 19 lat, ale lekarz grubo na emeryturze I fakt, że zaczął ze mną rozmowę od zdania "a po co przyszłam do niego, dziecko?" Szybko sobie poradziłam z sytacją, ale zauważyłam, że sporo lekarzy "starszej daty" łamie takie kwestie, jak np. ochrona danych związanych z naszym zdrowiem czy nazwijmy to ładnie "komfortu psychicznego". Poza tym zwykle są starsi ludzie niereformowalni. Poza tym w wieku 21 l .to niektóre dziewczyny są w ciąży.
O tak. Najgorsi lekarze to w podeszlym wieku. Ja ostatnio natrafilam na podobnego, wysmial mnie, ze przyszlam z prywatnymi wynikami zamiast do niego przyjsc i na fundusz zrobic. Ciekawe czy wie ile sie czeka na wizyte, gdy czas nagli przy chociazby zapaleniu pochwy czy pecherza. W dodatku bardziej interesowalo go czy jestem mezatka i dlaczego nie teraz niz moje zdrowie.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 14:11   #14
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7987795 6]O tak. Najgorsi lekarze to w podeszlym wieku. Ja ostatnio natrafilam na podobnego, wysmial mnie, ze przyszlam z prywatnymi wynikami zamiast do niego przyjsc i na fundusz zrobic. Ciekawe czy wie ile sie czeka na wizyte, gdy czas nagli przy chociazby zapaleniu pochwy czy pecherza. W dodatku bardziej interesowalo go czy jestem mezatka i dlaczego nie teraz niz moje zdrowie.[/QUOTE]
No właśnie tak to jest. W sumie to jednego starszego lekarza wspominam miło, ale innych dwóch...no nie za bardzo. Inna kwestia, że tych dwóch nie było delikatnych w trakcie badania. Nie ogarniam tego toku myślenia, że jak kobieta nie jest dziewicą to można rozszerzyć na maksa wziernik i nie skumać, że ja nie mam, nazwijmy to ładnie wiaderka. To jest ulubiony temat i pytania w stylu "ale ma pani 21 lat, czemu nie ma pani dzieci jeszcze". Kurcze, rozumiem, że ktoś praktykuje zawód, załóżmy 30 lat. Ale to nie oznacza, że teraz jest tak jak np. 20 lat temu, że ludzie "wpadali" w wieku 18 lat bo był problem z antykoncepcją i często uprawiono seks w ramach rozrywki

Edytowane przez princess18
Czas edycji: 2017-12-22 o 14:13
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 15:32   #15
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
zaczął ze mną rozmowę od zdania "a po co przyszłam do niego, dziecko?"
Chryste, pierwszy ginekolog do którego poszłam tak samo mnie potraktował. A po co, a na co, a w jakim celu. Jedyne o co mnie spytał przed badaniem, to czy uprawiam seks. Zero pytań o miesiączkę, nic. Myślałam, że ten wywiad na PIERWSZEJ wizycie będzie jakiś dłuższy, bardziej szczegółowy. A tu nic, tylko pytanie o seks.
Teraz chodzę do innego ginekologa, prywatnie. Tanio nie jest, ale przynajmniej czuję się komfortowo.
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 16:48   #16
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

"To jest ginekolog i wizyta u niego zazwyczaj odbywa się bez majtek, dziwi mnie to, że nie wykonał pełnego badania z pobraniem wymazu do cytologi i nie sprawdził szyjki macicy pod kątem zmian. To, że zwracał się po imieniu hmm - dla mnie to normalne, zwłaszcza, że on miał 60 lat a Ty 18-20?

Myślę, że Pan ginekolog w tym wieku nie pomyślał, że przyszła pacjentka, która spodziewała się badania w majtkach - dlatego, gdy tego oczekujesz tego, musisz o tym powiedzieć głośno i wyraźnie."



Ja byłam wczesniej na normalnej wizycie u mojej ginekolog i ona skierowała mnie na to usg.On zwrócił sie też NA TY DO MOJEJ MATKI, która była na korytarzu.Ja tego nie słyszałam, bo już wchodziłam z wynikiem usg do mojej ginekolog.Gdybym tam była wtedy, to chyba by dostał po pysku

Edytowane przez soniaronia
Czas edycji: 2017-12-22 o 16:51
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 19:26   #17
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Dziwna wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez soniaronia Pokaż wiadomość
"To jest ginekolog i wizyta u niego zazwyczaj odbywa się bez majtek, dziwi mnie to, że nie wykonał pełnego badania z pobraniem wymazu do cytologi i nie sprawdził szyjki macicy pod kątem zmian. To, że zwracał się po imieniu hmm - dla mnie to normalne, zwłaszcza, że on miał 60 lat a Ty 18-20?

Myślę, że Pan ginekolog w tym wieku nie pomyślał, że przyszła pacjentka, która spodziewała się badania w majtkach - dlatego, gdy tego oczekujesz tego, musisz o tym powiedzieć głośno i wyraźnie."



Ja byłam wczesniej na normalnej wizycie u mojej ginekolog i ona skierowała mnie na to usg.On zwrócił sie też NA TY DO MOJEJ MATKI, która była na korytarzu.Ja tego nie słyszałam, bo już wchodziłam z wynikiem usg do mojej ginekolog.Gdybym tam była wtedy, to chyba by dostał po pysku
Czyli to lekarz od usg, a nie ginekolog? Gosciu zachowal sie nie fajnie. Ja rowniez wkurzylabym sie po takim numerze. Tajemnica lekarska obowiazuje, a roztrzasanie stanu zdrowia doroslej osoby na korytarzu przy innych ludziach to juz dno. Zapamietej dobie jego nazwisko i unikaj jak ognia
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-22 20:26:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.