Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens??? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-30, 12:45   #121
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

nice6irl to niestety nie ta szkoła
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 12:48   #122
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Na egzaminie zawodowym mieliśmy napisac wniosek o dowód osobisty,to był pryszcz. Bardzo miło i fajnie tą szkołe wspominam.
Dla mnie egzamin z pisania wniosku o dowód osobisty to jest kpina, a nie egzamin.
Nie wiem, dlaczego zdający godzą się, żeby traktować ich jako mniej zdolną młodzież. I w ten sposób potwierdzają się obiegowe opinie o marnym poziomie szkół policealnych.

Cytat:
Napisane przez nice6irl Pokaż wiadomość
Tak jakby miarą człowieka było jego wykształcenie.
Miarą człowieka JEST w jakimś sensie jego wykształcenie.
Potencjalny pracodawca inaczej spojrzy na osobę z tytułem magistra administracji z Uniwersytetu Warszawskiego niż na osobę, co skończyła jakąś podejrzaną szkółkę policealną.


Cytat:
Napisane przez nice6irl Pokaż wiadomość
Zgodzę się z tobą. Po pierwsze na opłaty stać więkoszość klasy średniej i nawet może niższej. Po drugie w dosyć szybkim czasie (bo nie jest to 5 lat jak w przypadku studiów magisterskich) można zdobyć zawód. I po trzecie nigdy nie wiadomo, co będzie dalej- od pracowników wymaga się wszechstronności, dlatego świetną sprawą jest 'mieć kilka papierków'
Bzdura.
"Kilka papierków" - na co to komu? Już od dawna wszędzie mówią, że liczy się praktyka i doświadczenie, a jeżeli "papierek" - to z jak najlepszej uczelni. Robienie "papierków" jest moim zdaniem złym pomysłem, który może skończyć się sporym życiowym rozczarowaniem.


Osobiście osobom (planującym jakąś tam karierę) odradzam szkoły policealne. To już lepiej zrobić zaoczne studia na renomowanej uczelni, a w tym czasie doświadczenie zdobywać, niż się w takie zazwyczaj tylko pięknie reklamujące się szkółki bawić.


Ale - każdego wybór.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 13:21   #123
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Miarą człowieka JEST w jakimś sensie jego wykształcenie.
Potencjalny pracodawca inaczej spojrzy na osobę z tytułem magistra administracji z Uniwersytetu Warszawskiego niż na osobę, co skończyła jakąś podejrzaną szkółkę policealną.
A skąd wiesz ?
To już umiejętności się nie liczą ?
Rozumiem,że w obecnych czasach dyplom oprawiony w ramki je zastępuje,tak?


Cytat:
Bzdura.
"Kilka papierków" - na co to komu? Już od dawna wszędzie mówią, że liczy się praktyka i doświadczenie, a jeżeli "papierek" - to z jak najlepszej uczelni. Robienie "papierków" jest moim zdaniem złym pomysłem, który może skończyć się sporym życiowym rozczarowaniem.
No i potwierdasz to,co napisałam przed chwilką .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 13:26   #124
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Freso, ale jedno nie wyklucza drugiego!

Przecież nie zaprzeczyłam sama sobie.
Według mnie, najlepiej mieć dyplom z renomowanej uczelni i doświadczenie. [ależ odkrywcze ]

Ja tylko uznaję, że nie ma sensu kończenia szkół policealnych dla "papierków". Nie wierzę, że można się czegoś nauczyć w szkole, gdzie egzamin przeprowadza się z pisania wniosku o dowód osobisty. Mi by taki egzamin osobiście uwłaczał.

Poza tym, są kierunki i zawody, gdzie też liczy się to, jaką uczelnię ukończyliśmy.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 13:40   #125
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Dla mnie egzamin z pisania wniosku o dowód osobisty to jest kpina, a nie egzamin.
Nie wiem, dlaczego zdający godzą się, żeby traktować ich jako mniej zdolną młodzież. I w ten sposób potwierdzają się obiegowe opinie o marnym poziomie szkół policealnych.
To można ocenić tylko poprzez porównanie.

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Miarą człowieka JEST w jakimś sensie jego wykształcenie.
Potencjalny pracodawca inaczej spojrzy na osobę z tytułem magistra administracji z Uniwersytetu Warszawskiego niż na osobę, co skończyła jakąś podejrzaną szkółkę policealną.
Moja wypowiedź nie odnosiła się do pracodawcy, lecz do ogółu ludzi. To była moja osobista refleksja. Widocznie mamy odmienne poglądy.

Fakt, że potencjalny pracodawca w inny sposób spojrzy na mgr, a w inny na technika wydaję mi się logiczny i nie wymaga większych komentarzy. W innym przypadku zamiast z lekarzem gastroenterologiem moglibyśmy rozmawiać z panem technikiem weterynarii.

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Bzdura.
"Kilka papierków" - na co to komu? Już od dawna wszędzie mówią, że liczy się praktyka i doświadczenie, a jeżeli "papierek" - to z jak najlepszej uczelni. Robienie "papierków" jest moim zdaniem złym pomysłem, który może skończyć się sporym życiowym rozczarowaniem.
Różne rzeczy się mówi... różne się słyszy... Tutaj też mam odmienną opinię. Wiadomo, że 'robienie papierków' na akord nie jest w żadnym stopniu rozwijaniem umiejętności, chociaż może być częściowym dokształcaniem się potencjalnych pracowników. W moim odczuciu sytuacją komfortową jest mieć wykształcenie (jakiekolwiek), ale w np. 2 zawodach. Można być świetnym cukiernikiem, a jednocześnie skończyć geodezje na UŚ. Znam taki przypadek.
I jak to się mówi- lepiej mieć niż nie mieć.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 13:41   #126
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Calkiem spoko,ale to nie było jedyne zadanie na egzaminie końcowym pisemnym.Podałam tylko jeden przykład który pamiętam.Jakoś się nie poczułam jak gorszy margines.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 14:31   #127
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Ja skonczylam dwie szkoly policealne i wcale gorsza sie nie czuje, a egzaminy wcale nie byly takie łatwe jak to sie niektórym wydaje.
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 23:21   #128
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Ja ukończyłam Publiczne Studium w zawodzie technik administracji
i choć czasami plułam sobie w brodę, że byłabym teraz już na 3 roku studiów, to z perspektywy czasu nie żałuję.
Wbrew pozorom wiele osób, które chodziły ze mną na studium
są bardzo mądrymi osobami, które pewnym zrządzeniem losu
nie dostaly się na studia, oczywiście były też osoby, które totalnie sobie olewały wszystko.
Według mnie początkowo większośc osób decyduje się na studium jako wyjście awaryjne, a z czasem wychodzi czy ten kierunek je interesuje czy nie.
W każdym razie w mojej szkole poziom był dość wysoki, a ja sama wiele z niej wynioslam i po pierwszych wykładach już na uczelni mogę stwierdzić, że szkoła ta stanowila świetne przygotowanie na studia administracyjne.
Co do znalezienie pracy po studium to bywa różnie,
w zawodach takich jak technik usług kosmetycznych, technik fryzjerstwa-(nie wiem dokladnie jak brzmi ten tytuł) szanse na znalezienie pracy są bardzo duże, natomiast jeżeli chodzi o inne zawody to jeżeli ktoś chce znaleśc pracę to ją znajdzie i wcale nie jest powiedziane, że jest na wstępie na gorszej pozycji bo na jego miejsce może być magister.
Trochę się rozpisałam, wybaczcie
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 22:04   #129
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

witam
a czy zrobienie studium ktore trwa rok ma jakis sens? nie bede po tym technikiem ale dostane jakas specjalizacje zaleznie od kierunku...
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 09:57   #130
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Wiecie tak czytam sobie i czytam ten wątek i zazdroszczę Wam. Tzn tym, którzy wiedzą, co chcą robić w życiu, mają pasje i w ogóle. Mnie przeraża fakt, że w wieku ok. 17 lat muszę wymyślić sobie scenariusz na resztę życia I tak ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad studium. Jestem w liceum ogólnokształcącym na profilu biol-chem, więc jakoś w tym kierunku chciałabym iść. Myślałam o kosmetologii i tym podobnych. W sumie koleżanki odradzają mi studium. Mówią, że studia lepsze. Ja z kolei myślę, zwłaszcza, że sama dokładnie nie wiem co chcę robić w życiu, że lepiej iść na studium, zobaczyć na czym to wszystko polega. Poczuć czy to jest to, co chce się w życiu robić i potem iść na studia. Poza tym po liceum nie ma się nic, a tak mam zawód i mogę iść na zaoczne studia.
Co o tym myślicie?
Aha i możecie mi napisać miasta, w których są dobre szkoły kosmetologii?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 15:25   #131
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

_KoRa_ nie chciałabym nic Ci w tej kwestii narzucać, bo są plusy i minusy.
Ja z perspektywy czasu na Twoim miejscu zdecydowałabym się jednak na studia.
Zawsze, jeżeli okaże się, że dany kierunek Ci się nie spodoba, możesz go zmienić, przepisać się na inny.
Ale studia masz rozpoczęte, natomiast jeśli wybierzesz studium no to masz już nte 2 lata dłuższą edukację, zakładając że później będziesz kontynułować studia.
Z drugiej strony jeśli nie jesteś przekonana co do tego, czy chcesz studiować w przyszłości, po studium masz zawód.
Akurat w przypadku Twojego kierunku i jedna i druga opcja wydaje się nie być zła.
Ja jestem z Katowic i wiem, że jest jedno bezpłatne studium kosmetyczne, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym

EDIT: teraz zauwazyłam, że jesteś z innej miejscowości, poszukaj na internecie, napewno coś znajdziesz
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 16:27   #132
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

W sumie masz rację....echh jestem taka rozdarta nie wiem co robić. Zainteresowałam się dzisiaj Małopolską Wyższą Szkołą Zawodową. Oczywiście wydziałem kosmetologii. No ale trzeba być wybitnym, żeby dostać się do Krakowa...
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 17:01   #133
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

_KoRa_ poczekaj co Ci jeszcze inne dziewczyny napiszą
i najważniejsze sama rozważ wszytskie za i przeciw
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 17:53   #134
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Cytat:
Napisane przez _KoRa_ Pokaż wiadomość
W sumie masz rację....echh jestem taka rozdarta nie wiem co robić. Zainteresowałam się dzisiaj Małopolską Wyższą Szkołą Zawodową. Oczywiście wydziałem kosmetologii. No ale trzeba być wybitnym, żeby dostać się do Krakowa...
Nie trzeba być wybitnym, trzeba po prostu bardzo chcieć i jeszcze bardziej się starać.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 19:18   #135
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Jak to się mówi "Dla chcącego nic trudnego" tylko te ceny są powalające
Dziewczyny studiowała któraś z Was w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowejw Nysie? Mocno się nią zainteresowałam. Mają kierunek kosmetologii, a poza tym dają mieszkanie studentom za free
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 09:21   #136
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

mam do was pytanko otos w tym roku poszlam na studia ale niedawno rzucilam bo mi jednak w ogole nie pasowal ten kierunek, i chcialam zapytac czy w waszych szkolach sa zapisy i poczatki roku tylko we wrzesniu czy rowniez styczen/luty?
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 19:44   #137
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Podnoszę

To co tegoroczne maturzystki, która idzie do szkoły policealnej i na jaki kierunek?

Ja się wybieram na pewno do AP Edukacji, bo słyszałam i czytałam na paru forach internetowych, że ma najlepszą renomę i naprawdę da się czegoś w niej nauczyć, że nie jest to tzw. pic na wodę, tylko prawdziwa, fajna szkoła

Tylko oczywiście zastanawiam się nad kierunkiem i nie mogę się zdecydować, bo zainteresowało mnie co najmniej kilka(naście). Coś muszę wybrać, pewnie będę się głowić kilka tygodni, a potem i tak nie otworzą tego kierunku i będę musiała wybrać coś innego (jeżeli zgłosi się mniej niż 20 osób, kierunek nie zostanie otwarty). Ale mają tyle ciekawych kierunków, że na pewno będzie bardzo interesująco


Aha, idę do rocznej szkoły policealnej. Czyli niestety nie uzyskam tytułu technika, tylko tytuł zawodowy. Za rok planuję studia. Tylko najpierw muszę zdać maturę z przedmiotów wymaganych na jeden z moich wymarzonych kierunków
Teraz zdawałam historię i wos, ale jednak to był zły wybór...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez Nija_
Czas edycji: 2008-06-28 o 09:04
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 09:05   #138
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

HOP

No, dziewczyny, nie wierzę, że żadna z Was już nie ma nic do powiedzenia w tym wątku
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 13:08   #139
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: szkoła policealna - czy to się opłaca ???

Proszę o wypowiedź w tym wątku na temat nowego działu " edukacja" pomożecie nam przekonać że to dobry pomysł??
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...95#post8819795
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 16:23   #140
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

Studiuje dzennie, ale kierunek, który wybrałam wcale mi się nie podoba, a pracą, jaką mogę po nim wykonywać na pewno nie da mi satysfakcji. Chciałabym w przyszłości zająć się projektowaniem wnętrz. Znalazłam w oferciej jednej z policealnych szkół jednoroczny, nawet nie wiem jak to nazwac, kurs(?) na dodatek w trybie zaocznym. Zastanawiam się czy warto wybrać się na coś takiego... Czy ludzie po takich szkołach znajdują pracę w wyuczonych zawodach? Czy raczej nie ma się co łudzić i lepiej od razu dać sobie z tym spokój? Czekam na odpowiedzi zwłaszcza tych osób, która mają za sobą edukację w tego typu szkołach...
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:41   #141
miss no nick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 459
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

...yhm.....doswiadczen nie mam za to kolezanki tak
.....no i... te co chodza do takich szkol [tryb zaoczny]sa zadowolone bo zawsze dodatkowy papierek doswiadczenia [maja praktyki zalatwiane przez szkole] wiedza...
.... na Twoim miejscu wybralabym taka szkole ktora oferuje praktyki moze warsztaty???....
[nie orientuje sie ale czy nie bedzie lepszego papierka po szkole np 2letniej z praktykami,warsztatami???]
__________________
Zawsze nadzieja. Zawsze ta k**wa w zielonej sukience.
miss no nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:48   #142
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

Ja skonczyłam szkołe policealną (3 kierunki naraz z psychologii) i teraz mam 3 papierki które sobie wpisuje w CV
Szkołe wspominam bardzo milo i sympatycznie. Wybrałam taką szkołę żeby zobaczyć 'z czym to się je' (psychologię) bo za rok chciałabym w tym kierunku pójść na studia. Przekonałam się, że to jest dla mnie
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:51   #143
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

ja w tym roku chce zdawać maturę z geografi , z niczym innym chyba nie dam sobie rady
jednak po niej praktycznie nie ma nic takiego na stduach co by mi się podobało ..

sama zastanawiam się nad szkołą policealną właśnie archuterktura wnętrz .
ale chyba sam papierek mi nie da pracy .
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 16:59   #144
Nimfa28
Raczkowanie
 
Avatar Nimfa28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraina Marzeń:)
Wiadomości: 73
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

...a ile trwa taka szkola policealna??
__________________





Nimfa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 17:18   #145
Quick
Raczkowanie
 
Avatar Quick
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

ja skonczylam szkole policealna w zawodzie kosmetyczki, mam dyplom i tytul technika uslug kosmetycznych i bez problemu dostalam prace w SPA tak wiec polecam takie szkoly

moja szkola trwa 2 lata, ale sa tez kierunki roczne
Quick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:12   #146
Nimfa28
Raczkowanie
 
Avatar Nimfa28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraina Marzeń:)
Wiadomości: 73
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

...ja własnie mam problem, bo skonczylam teraz szkole i w tym roku nie ide nigdzie dalej ale zamierzam od nastepnego roku sie gdzies udac ale nie wiem gdzie:/ czy isc na studia czy do takiej policealnej szkoly, nie wiem co jest lepsze...
__________________





Nimfa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:19   #147
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

Ja w tym roku ide do szkoly policealnej 2-letniej kierunek technik uslug kosmetycznych szkoda ze u mnie w poblizu nie ma SPA a kosmetyczki to tylko maja gabinety swoje i same w nich pracuja

Eh taki urok malego miasteczka
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:29   #148
miss no nick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 459
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez Nimfa28 Pokaż wiadomość
...ja własnie mam problem, bo skonczylam teraz szkole i w tym roku nie ide nigdzie dalej ale zamierzam od nastepnego roku sie gdzies udac ale nie wiem gdzie:/ czy isc na studia czy do takiej policealnej szkoly, nie wiem co jest lepsze...
....teoretycznie studia sa lepsze...tytul mgr = wyzsze wyksztalcenie...
....po szkole policealnej tez masz papier tylko troche inny.......
.....ciezko powiedziec wybierz studia lub szkole policealna.... to zalezy od czlowieka...... proponuje zebys sie zastanowila co chcesz w zyciu robic .........
......i zacznij to robic hahaha...takie male zapozyczenie z filmu .......
...powaznie pomysl... masz duzo czasu.... zorientuj sie najpierw jak Twoje zachcianki pokrywaja sie z rzeczywistoscia [czy sa studia ktore do nich pasuja? co proponuja szkoly policealne?] i wtedy zdecyduj co lepsze........... i pamietaj ze mozna jednoczesnie studiowac i uczyc sie w szkole policealnej .................
__________________
Zawsze nadzieja. Zawsze ta k**wa w zielonej sukience.
miss no nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:34   #149
Nimfa28
Raczkowanie
 
Avatar Nimfa28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraina Marzeń:)
Wiadomości: 73
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

...dzieki wielkie...dlatego teraz robie sobie przerwe i nigdzie nie ide dalej bo nie mam pojecia gdzie, a wogole podczas szkoly nie myslalam o tym gdzie isc dalej,jestem po technikum hotelarskim ale nie interesuje mnie kontynuowanie tego zawodu na studiach,wiec masz racje musze sie dobrze zastanowic zanim podejme decyzje
__________________





Nimfa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:52   #150
agusiia69
Zakorzenienie
 
Avatar agusiia69
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 320
Dot.: Szkoła policealna - czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez Nimfa28 Pokaż wiadomość
...ja własnie mam problem, bo skonczylam teraz szkole i w tym roku nie ide nigdzie dalej ale zamierzam od nastepnego roku sie gdzies udac ale nie wiem gdzie:/ czy isc na studia czy do takiej policealnej szkoly, nie wiem co jest lepsze...
Można iść na studia dzienne oraz do szkoły policealnej zaocznie;-) Ja właśnie tak zrobiłam teraz w weekend idę do szkoły policealnej (technik logistyki;-)) a od października zaczynam studia na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni;-)
__________________
19.05.2016 Kingusia
agusiia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-12 08:29:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.