Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-26, 09:26   #1591
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Izadm, dlatego lepiej kupować certyfikowane oleje od producenta godnego zaufania... Ja bym nie stosowała. Kiedyś kupiłam na Cyprze egipski olejek różany (eteryczny) w niesamowicie niskiej cenie, jakieś 2 euro za buteleczkę, ale po poczytaniu, jak w Egipcie fałszuje się olejki, zużyłam go do aromatyzowania pomieszczeń...

Navo, widzę, że zaszalałaś... O OCM jest na BU cały wątek, można poczytać: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723
Ja akurat tego nie stosuję, bo nie chce mi się babrać z tym ręcznikiem i rozgrzewać skóry, myję twarz olejkiem z emulgatorem. Jestem wielką fanką olejków myjących
noo zakupilam niezbedne mazidelka troche sie tego nazbieralo, bo przy okazji poczynilam tez zakupy wlosowe
o OCM poczytam, dziekuje
olejek z emulgatorem powiadasz? czy lecytyna sojowa jest odpowiednia do tego celu?
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 09:36   #1592
izadm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 38
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[QUOTE=niezamienna_juz_na_ nic;21633342]Izadm, dlatego lepiej kupować certyfikowane oleje od producenta godnego zaufania... Ja bym nie stosowała. Kiedyś kupiłam na Cyprze egipski olejek różany (eteryczny) w niesamowicie niskiej cenie, jakieś 2 euro za buteleczkę, ale po poczytaniu, jak w Egipcie fałszuje się olejki, zużyłam go do aromatyzowania pomieszczeń...

Dzięki niezmienna
No tak,tylko to cholerstwo kosztowało 20 dolarów jestem naprawdę zła
może macie jakieś pomysły jak to cudo wykorzystać?
izadm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 12:45   #1593
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[QUOTE=izadm;21635320]
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Izadm, dlatego lepiej kupować certyfikowane oleje od producenta godnego zaufania... Ja bym nie stosowała. Kiedyś kupiłam na Cyprze egipski olejek różany (eteryczny) w niesamowicie niskiej cenie, jakieś 2 euro za buteleczkę, ale po poczytaniu, jak w Egipcie fałszuje się olejki, zużyłam go do aromatyzowania pomieszczeń...

Dzięki niezmienna
No tak,tylko to cholerstwo kosztowało 20 dolarów jestem naprawdę zła
może macie jakieś pomysły jak to cudo wykorzystać?

moze sprobuj na nogi tylko wykonaj probe uczuleniowa, niewiadomo co w tym siedzi
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 15:29   #1594
izadm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 38
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

chyba tak zrobię
jeśli nic się nie wydarzy,tzn.nie odpadną mi nogi tudzież inne niespodzianki to może spróbuję dodać troszkę do kąpieli bo w końcu trochę na niego wydałam
izadm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 18:40   #1595
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Grazkako, macerat z nagietkiem jest świetny jako baza olejku myjącego. W zasadzie do myjola nadaje się każdy olej, byle nie zapychał.
Zerknij na te przepisy:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72

Navo, lecytyna sojowa jest bardzo tłusta i lepka i solo to nie bardzo... Choć jako koemulgator, z jakimś innym emulgatorem (np. glyceryl cocoate), jak najbardziej. Możesz zainspirować się którymś z tych przepisów:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=20&Itemid=2
http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72

Izadm, z ostrożnym użyciem na ciało to niezły pomysł. Można go też spróbować rozcieńczyć jakimś innym olejem.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 18:59   #1596
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[QUOTE=niezamienna_juz_na_ nic;21650326]Grazkako, macerat z nagietkiem jest świetny jako baza olejku myjącego. W zasadzie do myjola nadaje się każdy olej, byle nie zapychał.
Zerknij na te przepisy:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72

Ślicznie dziękuję za odpowiedź .
Upss przepraszam za gapiostwo- wszystko tam jest napisane nawet z maceratem nagietkowym... a ja głowe zawracam.
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-08-26 o 19:45
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 19:46   #1597
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Navo, lecytyna sojowa jest bardzo tłusta i lepka i solo to nie bardzo... Choć jako koemulgator, z jakimś innym emulgatorem (np. glyceryl cocoate), jak najbardziej. Możesz zainspirować się którymś z tych przepisów:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=20&Itemid=2
http://www.zrobsobiekrem.pl/?olejki-hydrofilowe,72
dziekuje niezamienna
to lecytyna sojowa skonczy na lokasach bo glyceryl cocoate nie posiadam, a zamawiac 1 produkt (w zasadzie czegokolwiek teraz...) to jakos finansowo nie teges
a co sadzis o olejku z drzewa herbacianego- posiadam takowy- jak go stosowac? chyba nie solo? dodawac troszke do innego olejku+HA i na ryjek? czy moze jakos inaczej
kurcze, ale Cie zadreczam pytaniami
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 20:36   #1598
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Navo, coś mnie tknęło - lecytyna sojowa nie musi być tłustą maziają, bo są dwa rodzaje lecytyny - przynajmniej w Mazidłach: lecytyna HLB4 i lecytyna HLB7. Jedna z nich to taki uciążliwy w stosowaniu miodek (i ona nadaje się do olejku myjącego, ale nie sama), a druga - proszek, dobry do emulgowania serum.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;21652229]
a co sadzis o olejku z drzewa herbacianego- posiadam takowy- jak go stosowac? chyba nie solo? dodawac troszke do innego olejku+HA i na ryjek? czy moze jakos inaczej
kurcze, ale Cie zadreczam pytaniami [/QUOTE]

Olejek z drzewa herbacianego mam zawsze pod ręką. Stosuję na różne sposoby: dodaję do olejku na twarz, do maseczek, a czasem i solo na wypryski (obok olejku lawendowego to jedyny olejek eteryczny, którego można używać punktowo bez rozcieńczenia). Można też zrobić z nim tonik.
Więcej o olejku tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=102333

Pochwalę się, że dzisiaj skusiłam się na nowe olejowe cudo z BU - olej z pestek opuncji figowej. Postanowiłam zrobić sobie przeciwzmarszczkowy prezent na urodziny, a co :
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-opuntia.html
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-08-26 o 20:38
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 22:13   #1599
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna czy możesz mi polecić jakieś olejki z Mazideł?Jestem lekko przed 40-tką,mam przebarwienia,rozszerzone pory,zaskórniki i zmarszczki mimiczne.Chciałabym się tego wszystkiego pozbyć a przy okzaji nawilzyć buźkęmogłabym ich uzywać jako kremów prawda?
A dlaczego z Mazideł?bo tam mają największą ofertę ale z Bu też mogą być
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-08-26 o 22:15
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 22:27   #1600
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Navo, coś mnie tknęło - lecytyna sojowa nie musi być tłustą maziają, bo są dwa rodzaje lecytyny - przynajmniej w Mazidłach: lecytyna HLB4 i lecytyna HLB7. Jedna z nich to taki uciążliwy w stosowaniu miodek (i ona nadaje się do olejku myjącego, ale nie sama), a druga - proszek, dobry do emulgowania serum.

Olejek z drzewa herbacianego mam zawsze pod ręką. Stosuję na różne sposoby: dodaję do olejku na twarz, do maseczek, a czasem i solo na wypryski (obok olejku lawendowego to jedyny olejek eteryczny, którego można używać punktowo bez rozcieńczenia). Można też zrobić z nim tonik.
Więcej o olejku tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=102333

Pochwalę się, że dzisiaj skusiłam się na nowe olejowe cudo z BU - olej z pestek opuncji figowej. Postanowiłam zrobić sobie przeciwzmarszczkowy prezent na urodziny, a co :
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-opuntia.html

niezamienna- najlepsze zyczenia urodzinowe oby opuncjowe cudenko dobrze sie sprawowalo

co do lecytyny- kupilam taka:
INCI: Lecithin, laureth 4 (co moze oznaczac LBH4 )
jest w postaci plynnej, na stronce jest podana receptura na
Ölbad (cokolwiek to znaczy- jestem kiepska w niemieckim -olejek do kapieli?) z tego co zrozumialam-lecytyna wystepuje w roli emulgatora
tak czy inaczej- zobacze jak otrzymam paczke, nie zmarnuje sie
dobrze wiedziec ze olejek z drzewa herbacianego ma tak roznorakie zastosowania. lata temu moja siostra leczyla nim tradzik- przypomnialam sobie o tym jakis tydz temu i dlatego zakupilam

12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 06:50   #1601
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

SzatAnko, może tamanu? Jest bardzo odżywczy, a jednocześnie dobrze działa na zaskórniki i przebarwienia. Radziłabym też spróbować oleju z róży (ma dużo witaminy A) i któregoś z olejów owocowych z dużą ilością antyoksydantów (czarna malina, truskawka, żurawina, porzeczka, jeżyna). Na zaskórniki same oleje działają słabo - warto używać serum olejowego z kwasem salicylowym (możesz użyć innych olejów niż czarnuszka - ja np. daję właśnie tamanu):
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=314&Itemid=2
Klasyka przeciwzmarszczkowa to argan (jest na BU), no i ta moja opuncja...

Navo, dzięki za życzenia - do moich urodzin jeszcze kilka dni.
Masz lecytynę HLB4, czyli płynną (lub półpłynną), taką, która w połączeniu z innym emulgatorem nadałaby się do olejku myjącego.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-08-27 o 06:51
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 07:08   #1602
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Tamanu używacie w tak niskim stężeniu, jak radzą na bu? Ja dotąd dodawałam kropelkę do porcji kremu, ale to chyba za mało, bo nie zauważyłam żadnego efektu...
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 07:16   #1603
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ja wlasnie probuje ulozyc sobie swoj zestaw z mazidel i biochemii
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 07:17   #1604
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Tamanu używacie w tak niskim stężeniu, jak radzą na bu? Ja dotąd dodawałam kropelkę do porcji kremu, ale to chyba za mało, bo nie zauważyłam żadnego efektu...
Bywało, że stosowałam i 100% tamanu, ale teraz zwykle używam go w serum 2% BHA - daję mniej więcej 2 ml na ok. 20 ml całości.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 13:18   #1605
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam mam takie pytanie, jestem stałą klientką Biochemii Urody i nigdy nie miałam wątpliwości, ale teraz mam pewien problem. W BU pojawił się Olejek z pestek opuncji, myślicie, że dla 25-letniej skóry dobra będzie pielęgnacja na zasadzie:
- rano pod krem FLAVO C15EF na to krem
- wieczorem pod krem olejek z pestek opuncji i na to krem

Chciałabym się spytać czy to nie za dużo i czy olejek ten może być stosowany na noc Z góry dziękuję*za odpowiedź.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 14:09   #1606
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Chciałabym się spytać czy to nie za dużo i czy olejek ten może być stosowany na noc Z góry dziękuję*za odpowiedź.
Olej z opuncji na pewno może być stosowany na noc, więc tu nie ma problemu. Co do tego, czy nie będzie za dużo, sama musisz zdecydować - olej Ci raczej nie zaszkodzi, ale jesteś jednak bardzo młoda... To zależy od tego, w jakim stanie i jaka jest Twoja cera, czy się opalasz, czy palisz papierosy, masz zmarszczki itp.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-08-27 o 14:11
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 14:28   #1607
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
To zależy od tego, w jakim stanie i jaka jest Twoja cera, czy się opalasz, czy palisz papierosy, masz zmarszczki itp.
Dziękuję za odpowiedź. Nie mam ani jednej zmarszczki, nie palę, nie opalam się, w życiu nie byłam na solarium i stosuję filtry. Myślałam by używać go punktowo - pod oczy, na okolice ust i na czoło - tam gdzie zmarszczki mogą się najszybciej pojawić. Mam cerę naczynkową i nie mogę stosować kwasów innych niż*PHA, więc pomyślałam, że skoro kwasy na dłużej mojej młodości nie zatrzymają to może opuncja
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 15:59   #1608
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Mam cerę naczynkową i nie mogę stosować kwasów innych niż*PHA, więc pomyślałam, że skoro kwasy na dłużej mojej młodości nie zatrzymają to może opuncja
Myślę, że warto spróbować Ja właśnie czekam na ten olej, ale ja jestem ponad 10 lat starsza od Ciebie...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 17:12   #1609
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[QUOTE=niezamienna_juz_na_ nic;21658986]SzatAnko, może tamanu? Jest bardzo odżywczy, a jednocześnie dobrze działa na zaskórniki i przebarwienia. Radziłabym też spróbować oleju z róży (ma dużo witaminy A) i któregoś z olejów owocowych z dużą ilością antyoksydantów (czarna malina, truskawka, żurawina, porzeczka, jeżyna). Na zaskórniki same oleje działają słabo - warto używać serum olejowego z kwasem salicylowym (możesz użyć innych olejów niż czarnuszka - ja np. daję właśnie tamanu):
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=314&Itemid=2
Klasyka przeciwzmarszczkowa to argan (jest na BU), no i ta moja opuncja...


Dzięki Ci wielkieKwasu salicylowego nie mogę ze względu na naczynka
Jeszcze jedno:jeśli kupię kilka olejków to czy mogę stosować na zmianę?czy lepiej skończyć jeden a potem drugi zacząć?bo przecie nie mogę ich naraz nakładać

W ZSK tez jest wybórmam wszystkie kupić?a który jest lepszy:naturalny,rafinowa ny,surowy czy organiczny?oszaleć mozna

Czy używasz też kremów czy tylko olejki?
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-08-27 o 17:27
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 17:52   #1610
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dzięki Ci wielkieKwasu salicylowego nie mogę ze względu na naczynka
Akurat kwas salicylowy naczynkowcom nie szkodzi (naczynka podrażniają kwasy AHA, a nie BHA), a już w olejku to w ogóle jest łagodne stworzenie.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno:jeśli kupię kilka olejków to czy mogę stosować na zmianę?czy lepiej skończyć jeden a potem drugi zacząć?bo przecie nie mogę ich naraz nakładać
Dlaczego nie możesz? Ja od dawna robię sobie mieszanki olejów (np. wersja na dzień: róża, malina, jojoba, trochę wiesiołka, olejowa witamina c, koenzym Q10; wersja przeciwtrądzikowa na noc: macerat brzozowy z BHA 2%, tamanu, pachnotka, porzeczka) - z tym, że lepiej najpierw wypróbować każdy z nich solo, bo w razie niespodzianek łatwo znaleźć winowajcę.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
W ZSK tez jest wybórmam wszystkie kupić?a który jest lepszy:naturalny,rafinowa ny,surowy czy organiczny?oszaleć mozna
Spokojnie, na pewno nie warto kupować wszystkich naraz. Na początek wybierz sobie niewielkie pojemności 2-3 i potestuj. Pamiętaj, że one mają daty ważności...
Oleje rafinowane mają mniej cennych własności kosmetycznych. Oczywiście najlepsze są organiczne - z ekologicznych upraw, pozyskiwane metodami naturalnymi. Ale naturalne też są w porządku.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Czy używasz też kremów czy tylko olejki?
Od dłuższego czasu nie używam kremów - smaruję się olejkami z kwasem hialuronowym (i różnymi innymi dodatkami) na dzień i na noc, a mam tłustą cerę. Od czasu do czasu robię sobie jakieś bardziej skomplikowane mikstury, ale też raczej nie kremy, zwykle półpłynne sera. W sierpniu skusiłam się na pierwszy od kilku lat gotowy krem (Fitomed nawilżający), ale na razie stoi nieużywany - czekam na chłodne jesienne dni, żeby go wykończyć. Być może na zimę ukręcę sobie jakiś krem, jeśli najdzie mnie na to ochota, ale poprzednie dwie zimy przeżyłam bez konieczności używania gęstszego smarowidła.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-08-27 o 17:54
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 18:54   #1611
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wow!można olejki mieszać?kurcze jestem w szoku.Tylko jak je mieszać zeby się nie gryzły

A gdzie najlepiej robić zakupy?ZSK,Mazidła czy BU?
Z BU mam Tonik PHA 6% więc chyba na zaskórniki moze być?
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-08-27 o 18:57
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 19:59   #1612
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Wow!można olejki mieszać?kurcze jestem w szoku.Tylko jak je mieszać zeby się nie gryzły
Przepis jest prosty - trzeba poznać właściwości olejów i mieszać je w zależności od tego, co chcesz uzyskać. Poza tym oleje to łagodne istoty - nie gryzą się między sobą

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A gdzie najlepiej robić zakupy?ZSK,Mazidła czy BU?
Z BU mam Tonik PHA 6% więc chyba na zaskórniki moze być?
Ja robię zakupy we wszystkich tych sklepach (na BU chyba najrzadziej - choć podglądam ich receptury) i jeszcze w innych... w zależności od tego, czego mi potrzeba.
Tonik PHA oczywiście może być, zwłaszcza jeśli Ci służy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 20:42   #1613
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Chciałam wiedzieć gdzie kupujesz bo dziewczyny piszą że np.olejek kokosowy z BU jest lepszy niż z Mazideł itp. Dla mnie BU jest najbardziej przejrzysty ale mają małą ofertę niż inni.Na Mazidłach się gubię
Zanim kupię to poczytam i sporządzę listę
Dzięki za cierpliwośćwezmę sobie Twoje rady do serca
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 08:58   #1614
izadm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 38
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczynki czy to możliwe,żeby hydrolat kocankowy hmmm-jak to określić-uczulał,zapychał?pojawiaj ą mi się takie malutkie,lekko bolące pod naciskiem czerwone punkciki,ni to nierozwinięty pryszcz,ni pokrzywka, jak żyję -a kończę już za kilka miesięcy 40 lat-nie miałam problemów z cerą,no może czasami jakiś pojedynczy "syfek" się przydarzył...Oskarżałam na początku olej kokosowy ,więc chwilowo poszedl w odstawkę teraz na zwilżoną kocanką twarz nakładam żel hialuronowo-peptydowy,czyżby to jego sprawka?
Mieszanki olejowej używam też do włosów ale to raczej nie to bo nie ma kontaktu z twarzą
Poza tym to zwariowałam na punkcie biochemii,jeszcze jestem zielona i czasami im więcej czytam tym bardziej głupieję od nadmiaru różnych informacji ale właśnie leci do mnie spora paka z BU i mazaideł a teraz zachorowałam kiedy zobaczyłam te cudne kolorki na kolorówka.com
no i wszystkiego najlepszego niezamienna
izadm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 09:23   #1615
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Izadm, dziękuję za życzenia
Podrażnić albo uczulić może wszystko - i kocanka, i żel (chociaż też na początek typowałabym olej kokosowy). Najlepiej odstaw oba produkty i za jakiś czas, kiedy wyleczysz cerę, wprowadzaj je pojedynczo. Wtedy się okaże, co i jak
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 09:54   #1616
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez izadm Pokaż wiadomość
dziewczynki czy to możliwe,żeby hydrolat kocankowy hmmm-jak to określić-uczulał,zapychał?pojawiaj ą mi się takie malutkie,lekko bolące pod naciskiem czerwone punkciki,ni to nierozwinięty pryszcz,ni pokrzywka, jak żyję -a kończę już za kilka miesięcy 40 lat-nie miałam problemów z cerą,no może czasami jakiś pojedynczy "syfek" się przydarzył...Oskarżałam na początku olej kokosowy ,więc chwilowo poszedl w odstawkę teraz na zwilżoną kocanką twarz nakładam żel hialuronowo-peptydowy,czyżby to jego sprawka?
Mieszanki olejowej używam też do włosów ale to raczej nie to bo nie ma kontaktu z twarzą
Poza tym to zwariowałam na punkcie biochemii,jeszcze jestem zielona i czasami im więcej czytam tym bardziej głupieję od nadmiaru różnych informacji ale właśnie leci do mnie spora paka z BU i mazaideł a teraz zachorowałam kiedy zobaczyłam te cudne kolorki na kolorówka.com
no i wszystkiego najlepszego niezamienna
Jeśli jest to taka czerwona boląca kaszka to moim zdaniem coś Cię podrażnia,uczula.
Jeśli są to po prostu małe krostki to zapychanie.
Hydrolat z kocanki nie zapycha,ale podrażniać/uczulać może(mnie podrażniał).

Nie wiem jak jest z żelem peptydowym,choć mnie nawet po jakimś czasie sam czysty żel hialuronowy podrażniał,kwestia konserwantu.
Ale to chyba tylko mnie.
Jednak ja obstawiam kocankę(nie tylko mnie uczulała/podrażniała),skoro kokosa wyeliminowałaś już.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 18:26   #1617
izadm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 38
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dzięki piękne za odpowiedzi w takim razie odstawię najpierw kocankę pozostając przy żelu(tylko czym teraz nawilżać twarz ...może poczekam na tamanu,niedługo powinien być u mnie ) a jeśli będzie bez zmian to znaczy że winny jest hialuronek
izadm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 19:03   #1618
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam. Właśnie jestem na etapie odkrywania hydrolatów i olejków Póki co używam już hydrolatu oczarowego i jestem zachwycona. Niestety moja cera jest odwodniona, ale tłusta i skłonna do zapychania. Żaden krem mi nie pasuje niestety. Myślałam w związku z tym o olejach. Czytałam o oleju jojoba i z pestek winogron. Niestety w przypadku jojoba trafiłam na informację, że może on jednak zapychać, choć polecany jest do cery trądzikowej. Jak w końcu z nim jest? I co z olejek z pestek winogron? Znalazłam mało informacji o nim. Pomożecie?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 20:08   #1619
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Czytałam o oleju jojoba i z pestek winogron. Niestety w przypadku jojoba trafiłam na informację, że może on jednak zapychać, choć polecany jest do cery trądzikowej. Jak w końcu z nim jest?
Mam cerę mieszaną (od czasu do czasu jakieś drobne wypryski) i stosuję masło jojoba, które mnie nie zapycha (masło shea zapchało). Jojoba jest lżejsze i właśnie dlatego polecane do cery trądzikowej/problematycznej. Miałam wrażenie, że łagodziło drobne stany zapalne. Dla mnie jojoba jest świetne, ale musisz wypróbować na sobie
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-28 o 20:09
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 20:09   #1620
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Witam. Właśnie jestem na etapie odkrywania hydrolatów i olejków Póki co używam już hydrolatu oczarowego i jestem zachwycona. Niestety moja cera jest odwodniona, ale tłusta i skłonna do zapychania. Żaden krem mi nie pasuje niestety. Myślałam w związku z tym o olejach. Czytałam o oleju jojoba i z pestek winogron. Niestety w przypadku jojoba trafiłam na informację, że może on jednak zapychać, choć polecany jest do cery trądzikowej. Jak w końcu z nim jest? I co z olejek z pestek winogron? Znalazłam mało informacji o nim. Pomożecie?
hej
ja rozwiez poczatkujaca w biochemii, polecam lekture mazidel, zsk, bu
mozna sie duuuzo dowiedziec
mam podobny problem do Twojego, generalnie im wieksza zawartosc kwasu linolowego (ma wplyw na plynnosc i lepkosc loju) w oleju tym mniejsze prawdopodobienstwo zapychania.
o oleju winogronowym:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.