Ślub Cywilny - przebieg ceremoni - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-10, 08:27   #61
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Dzisiajmo 14 biorę ślub i tak się zastanawiam, czy jak już po wszystkim podpisuję się dokumenty to podpisuję się swoim panieńskim nazwiskiem czy już tym po mężu??? POMOCY !!!
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 08:38   #62
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Spokojnie
Dzis, po raz ostatni, na protokole podpisujesz się swoim panienskim nazwiskiem.
Wow, to już dziś.
Trzymam Kciuki.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 16:02   #63
aliszja84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub Cywilny

Cytat:
Napisane przez zielonaslomka Pokaż wiadomość
Bez przesady! napewno nie 5 minut... i wcale nie musi być drętwy... jest równie piękny i ma swój urok jak kościelny. to bym powiedziała że kościelny jest sztuczny i drętwy. w cywilnym jest szybko i konkretnie. i napewno nerwy są równie wielkie jak przed księdzem.
Zgadzam sie z toba tez nidawno brałam tylko ślub cywilny i nie był drętwy. Były osoby które tez sie popłakały.
aliszja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 18:57   #64
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
Spokojnie
Dzis, po raz ostatni, na protokole podpisujesz się swoim panienskim nazwiskiem.
Wow, to już dziś.
Trzymam Kciuki.

I już po strachu

Było cudownie, tylko jeden z grajków coś tam marudził, że ślub nietypowy bo tylko 4 osoby. TŻ z takim skupienie i taką miłością w oczach składał mi przysięge, że aż mnie miłosne dreszcze przeszły za to ja nie pamietam co mówiłam...

A pani udzielająca nam slubu przed podpisywaniem szepneła, że to jeszcze swoim nazwiskiem sie podpisuję.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 08:08   #65
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Gratuluje Daphne
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 20:11   #66
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

ehhh zazdroszcze tym ktore juz przez to przeszły, ja bede brala tylko slub cywiliny i do w drugi dzien swiat w grudniu 2008 ,zastanwiam sie ile wczesniej musze osbie termin zaklepac!
i wogole mam pytanie troche zwiazane z wątkiem.
czy wy tylko macie śluby cwyilne czy koscielne takze? no i jak rodzina zareagowala ze tylko chcecie cywilny?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 21:09   #67
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

U mnie było duzo narzekań ze strony rodziny TŻ, szczególnie na to, że było na slubie nas tylko 4

Z mojej strony marudzi babcia, że to tylko cywilny - wogóle to obrazona z lekka na mnie jest i wiecznie mojej mamie marudzi...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 21:29   #68
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

My też tylko cywilny (rożnice poglądów), mama czasem marudzi, ale generalnie zaakceptowała.
Najważniejsze, żebyście się wy dobrze czuli, to Wasz dzień, nie bądźmy hipokrytami.
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 23:22   #69
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

no wąłsnie moja mam sie cieszy ze to bedzie tylko slub cywilny wiem, ze z przyszla tesciowa bedzie boj o slub z ta cała feta ze cywilny to nie pełny lsub itd .

ehhh az sie odechciewa całych tych starc i płaczu .....na szczescie oboje z TZ chcemy tylko slub cywilny no i moi rodzice sa po naszej stronie, zoabczymy jak to bedzie
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 08:38   #70
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
ehhh zazdroszcze tym ktore juz przez to przeszły, ja bede brala tylko slub cywiliny i do w drugi dzien swiat w grudniu 2008 ,zastanwiam sie ile wczesniej musze osbie termin zaklepac!
i wogole mam pytanie troche zwiazane z wątkiem.
czy wy tylko macie śluby cwyilne czy koscielne takze? no i jak rodzina zareagowala ze tylko chcecie cywilny?
a upewniłas sie czy w świeta udzielają ślubów? bo w końcu to dzień wolny od pracy i USC będzie nieczynne,

ja tez mam tylko slub cywilny, tak chcieliśmy i tak zrobiliśmy
oczywiście na poczatku rodzice tez nie byli zadowoleni, ale pogodzili sie z tym, choc było im cięzko bo to pierwszy taki przypadek w rodzinie i coś mi się wydaje ze tak naprawdę chodziło im o tę rodzine... coś na zasadzie "co ludzie powiedzą" (takie moje domysły bo nikt mi tego wprost nie powiedzial)
po jakims czasie rodzice sie oswoili z ta mysla i potem juz było ok,
natomiast moje ciotki były bardzo zdegustowane widomością że to TYLKO ślub cywilny, do tego stopnia ze nie poprzychodziły na slub ale kij im w oko.... dla mnie slub jest ślub i koniec!
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:32   #71
emi22
Zadomowienie
 
Avatar emi22
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tułazy
Wiadomości: 1 293
GG do emi22
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez tarasia Pokaż wiadomość
To w takim razie USC w Tarnowie mnie oszukał... Mieliśmy z mężem ze sobą normalny odpis aktu urodzenia (mój tata po mój specjalnie jechał do innego miasta- tam gdzie się urodziłam), a w USC poinformowano nas, że musi być specjalny do ślubu....
hmm...
hihi u mnie tez tak jest tylko ze na odpisie nie pisze ze to jest akurat do slubu tylko jak wyciagasz skrócony akt urodzenia na wniosku wpisujesz ze do slubu on ci jest potrzebny a ile sie płaci juz nie pamietam
emi22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 21:00   #72
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
a upewniłas sie czy w świeta udzielają ślubów? bo w końcu to dzień wolny od pracy i USC będzie nieczynne,

ja tez mam tylko slub cywilny, tak chcieliśmy i tak zrobiliśmy
oczywiście na poczatku rodzice tez nie byli zadowoleni, ale pogodzili sie z tym, choc było im cięzko bo to pierwszy taki przypadek w rodzinie i coś mi się wydaje ze tak naprawdę chodziło im o tę rodzine... coś na zasadzie "co ludzie powiedzą" (takie moje domysły bo nikt mi tego wprost nie powiedzial)
po jakims czasie rodzice sie oswoili z ta mysla i potem juz było ok,
natomiast moje ciotki były bardzo zdegustowane widomością że to TYLKO ślub cywilny, do tego stopnia ze nie poprzychodziły na slub ale kij im w oko.... dla mnie slub jest ślub i koniec!

tak napewno nawet moja mama wychodziła za maz w drugi dzien świat
no ja jestem ciekawa jak to bedzie z przyslza tesciowa :|
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 16:54   #73
ili81
Przyczajenie
 
Avatar ili81
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 22
Question kto brał slub tylko cywilny?i jak to wszystko wyglada??

jestem 3 tygodnie przed slubem a własciwie do konca to nie wiem jak ta cała ceremonia bedzie wygladała. O ktorej trzeba pojawic sie w urzędzie, kto podaje obrączki i kiedy? gdzie wznoszony jest toast? a jesli taki istnieje to czy potem miałyscie ponownie toast na sali??

nastepnie nie wiem jak to bedzie wygladało juz na sali weselnej, jak jest z powitaniem? czy wszedzie sie wita chlebem i solą? i czy robia to rodzice? kiedy są oczepiny, kiedy podziekowania dla rodzicow? skonsultowalabym to z DJ ale obecnie nie jestem w Polsce i bede sie z nim widziec dopiero tydzien przed slubem.

to narazie tyle pytan, moze mi sie cos jeszcze przypomni
ili81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 17:21   #74
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: kto brał slub tylko cywilny?i jak to wszystko wyglada??

ili, przeczytaj ten wątek od początku

wątków o ślubie cywilnym, dokumentach, ubiorach itp. było już sporo, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę "cywilny" i odznaczysz, żeby robot szukał tylko tytułów wątków i tylko na forum Na ślubnym kobiercu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 17:44   #75
ili81
Przyczajenie
 
Avatar ili81
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 22
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Taverney dzięki za pomoc
ili81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 19:35   #76
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: kto brał slub tylko cywilny?i jak to wszystko wyglada??

Cytat:
Napisane przez ili81 Pokaż wiadomość
jestem 3 tygodnie przed slubem a własciwie do konca to nie wiem jak ta cała ceremonia bedzie wygladała. O ktorej trzeba pojawic sie w urzędzie, kto podaje obrączki i kiedy? gdzie wznoszony jest toast? a jesli taki istnieje to czy potem miałyscie ponownie toast na sali??

nastepnie nie wiem jak to bedzie wygladało juz na sali weselnej, jak jest z powitaniem? czy wszedzie sie wita chlebem i solą? i czy robia to rodzice? kiedy są oczepiny, kiedy podziekowania dla rodzicow? skonsultowalabym to z DJ ale obecnie nie jestem w Polsce i bede sie z nim widziec dopiero tydzien przed slubem.

to narazie tyle pytan, moze mi sie cos jeszcze przypomni

u nas to było tak - musieliśmy przyjechać ze świadkami 15-20 minut przed "naszą" godziną najpierw świadkowie(z dowodami osobistymi) zostali wezwani przed oblicze Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego później my - żebyśmy potwierdzili czy dalej chcemy tego ślubu, czy dane w Akcie Małżeństwa się zgadzają, jakie chcę nazwisko dla siebie i dla dzieci

Kierownik USC powiedział, żeby świadek zaraz po wejściu na salę gdzie będzie ślub podał mu obrączki


toast... nie wiem jak w zwykłym USC... my mieliśmy ślub w Pałacu Opatów w Gdańsku - to jest Muzeum Narodowe, w którym śluby udzielane są raz w m-cu
tam na "bankiet" są dodatkowe (słone! tzn. 210zł za wyjęcie i podanie kieliszków napełnionych dostarczonym przez Młodych szampanem) opłaty...
więc po zakończeniu uroczystości przeszliśmy do drugiej sali - tam już czekały kieliszki z szampanem było miejsce i czas na życzenia, toasty i podziękowania dla Rodziców


po wyjściu - zostaliśmy obsypani pieniążkami i ryżem ryż wysypywał się z mojej bielizny i włosów jeszcze wieczorem (gdy byliśmy już na "tygodniu poślubnym)


nie wiem jak z weselem - bo go nie mieliśmy z Pałacu Opatów pojechaliśmy do domu przebrać się i wyjechaliśmy w podróż poślubną
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 16:35   #77
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

My również bierzemy ślub cywilny- ze względu na przekonania religijne, a u mojego ukochanego brak tychże przekonań
nasza ceremonia będzie szczególna, gdyż mój przyszły mąż jest Holendrem i cała ceremonia musi być tłumaczona przez przysięgłego tłumacza- oczywiście nie znaleźliśmy nikogo do tłumaczenia holenderskiego, całe szczęście oboje płynnie mówimy po angielsku więc będzie po polsku-angielsku.
też jestem ciekawa jak to "w praniu" wyjdzie...

powodzenia wszystkim życzę
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 19:38   #78
NadiaK
Przyczajenie
 
Avatar NadiaK
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
GG do NadiaK
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Mam pytanie.... czy któraś z was brała ślub cywilny w Dworku Białoprądnickim w Krakowie i potem miała też tam wesele?????jeśli tak to jak wam się zgrały terminy?? o ile wczesniej rezerwowałyscie wesele??( bo ślub o ile wiem można tylko 6 miesiecy wczesniej, a poniewaz sluby w dworku sa co 2 tyg to nigdy nie masz pewnosci czy trafisz z data wesela, jesli nie to zostaje tylko slub na Lubelskiej??????) Bardzo prosze o szybką pomoc, bo ja mam wstepna rezerwacje na wesele na 8.08.2009 tylko na 2tyg
NadiaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:18   #79
DDosiek
Wtajemniczenie
 
Avatar DDosiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 2 310
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

My mamy ślub cywilny za półtora tygodnia. zrezygnowaliśmy z toastu w USC, ponieważ musielibyśmy dokupować kilkadziesiąt kieliszków (miasteczko małe i śluby na 70osób bywały do tej pory widocznie tylko w kościołach). P ślubie jedziemy na wesele, które odbywa sie całkiem normalnie i tradycyjnie.
Rodzice tylko spytali, czy kiedyś będzie jeszcze ślub kościelny, ale my na razie takowego nie chcemy, bo nie chcemy robić szopki z kościoła, gdyż uczęszczamy tam tylko na śluby i pogrzeby (choć w Boga wierzymy).
W domu przed wyjściem będzie blogosławieństwo na nowa drogę życia, bo mama chce. mówi, że nie zaszkodzi, a że ślub kościelny, to też Bóg widzi
Tylko babcia modli się, żeby wszystkie jej wnuczęta miały ślub kościelny (a my sie buntujemu - tzn ja i kuzyn)
__________________
Nadia Anastazja 06.09.2009 godz. 02.10 (2550g, 52cm)


moje różności
moje decoupage
preferencje
serwetki na wymianę
DDosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 21:23   #80
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez DDosiek Pokaż wiadomość
My mamy ślub cywilny za półtora tygodnia. zrezygnowaliśmy z toastu w USC, ponieważ musielibyśmy dokupować kilkadziesiąt kieliszków (miasteczko małe i śluby na 70osób bywały do tej pory widocznie tylko w kościołach). P ślubie jedziemy na wesele, które odbywa sie całkiem normalnie i tradycyjnie.
Rodzice tylko spytali, czy kiedyś będzie jeszcze ślub kościelny, ale my na razie takowego nie chcemy, bo nie chcemy robić szopki z kościoła, gdyż uczęszczamy tam tylko na śluby i pogrzeby (choć w Boga wierzymy).
W domu przed wyjściem będzie blogosławieństwo na nowa drogę życia, bo mama chce. mówi, że nie zaszkodzi, a że ślub kościelny, to też Bóg widzi
Tylko babcia modli się, żeby wszystkie jej wnuczęta miały ślub kościelny (a my sie buntujemu - tzn ja i kuzyn)

Ddosiek, bardzo mi się podoba to, co napisałaś ja też biorę ślub cywilny ( z tego co widzę powód ten sam, co twój )
Widzę, że jesteś z podlasia! ja też! choć teraz mieszkam w Holandii!
pozdrawiam!
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 11:56   #81
DDosiek
Wtajemniczenie
 
Avatar DDosiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 2 310
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Ddosiek, bardzo mi się podoba to, co napisałaś ja też biorę ślub cywilny ( z tego co widzę powód ten sam, co twój )
Widzę, że jesteś z podlasia! ja też! choć teraz mieszkam w Holandii!
pozdrawiam!
To się sympatycznie złożyło. A ślub bierzesz w Polsce? My bierzemy w Białej Podlaskiej i w czwartek idziemy ustalać szczegóły(ustawienie krzeseł, bo chcemy inne niż jest) i trochę się boimy, czy się goście zmieszczą, bo salka mała. A na pytanie, czy można wynając jakąś salę do ślubu, babka krzyknęła, że to nie Ameryka i że nie można tak. (to nic, ze można... urządasy...)
Równiez pozdrawiam.
__________________
Nadia Anastazja 06.09.2009 godz. 02.10 (2550g, 52cm)


moje różności
moje decoupage
preferencje
serwetki na wymianę
DDosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 17:55   #82
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez DDosiek Pokaż wiadomość
To się sympatycznie złożyło. A ślub bierzesz w Polsce? My bierzemy w Białej Podlaskiej i w czwartek idziemy ustalać szczegóły(ustawienie krzeseł, bo chcemy inne niż jest) i trochę się boimy, czy się goście zmieszczą, bo salka mała. A na pytanie, czy można wynając jakąś salę do ślubu, babka krzyknęła, że to nie Ameryka i że nie można tak. (to nic, ze można... urządasy...)
Równiez pozdrawiam.
Tak, ślub bierzemy w Polsce, w moim rodzinnym mieście. Już wszystkie papierki załatwiona, tłumacz też, zostało 26 dni ... stres okropny, co do podejścia polskich USC do ceremonii ślubu.... to jest troszkę kpina- jakby nie mogli zrozumieć, że w ten dzień chce się mieć wszystko piękne ładne, w podniosłej atmosferze i szczególne.... robią problemy z wszystkim...niestety... ale i tak będzie pięknie!
Życzę Ci, żebyś przeforsowała wszystkie swoje pomysły i żeby to był cudowny dzień- będzie na pewno!

pozdrowionka!
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 08:24   #83
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Największą zaletą ślubu cywilnego jest brak wymogu odbębnienia nauk przedmałżeńskich!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:01   #84
00euphoria00
Raczkowanie
 
Avatar 00euphoria00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 327
GG do 00euphoria00
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Moja koleżanka brała ślub cywilny zimą i wyłam na cywilnym jak bóbr...ja biorę cywilny 12 września 2009 roku i cieszę się, że cywilny nie ma tej całej długaśnej oprawy...
00euphoria00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 11:58   #85
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

A co tak dokładnie się tam dzieje? Co dokładnie mówi osoba przeprowadzająca slub, jak jest ubrana? Kiedy wręcza się obrączki, czy jest czas na własnoręcznie ułożone przysięgi?


I czy któraś z was załatwiała ślub w jakimś fajnym, innym miejscu?Co trezba wtedy zrobić i czy bywają z tym problemy? No i czy wiecie dokładnie kto będzie wam udzielał tego ślubu, czy to losowy urzędnik? I czy można sobie wybrać samemu jakąś konkretną osobę?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 14:14   #86
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

właśnie kochane podpowiedzcie jeszcze jedna rzecz bo do slubu chcialabym isc w bailej sukience..a welon?? marzy mi sie dluugi welon chyba ze to nie bardzo wypada..i jak to jest z tymi blogoslawinami ..bardzo bym chciala ale czy to nie przeszkadza jesli moj tz jest rozwodnikiem? i co z kamerzysta? tez nagrywa to wszytsko i orkistra jest poddobem? w skrocie chodzi mi czy wszytsko moze wygladac tak jak przy slubie koscielnym z tym ze slub jest w usc..moze ktos tego nie popierac ale zawsze marzyl mi sie slub koscielny biala suknia i wesele ..tego jednego nie moge miec(o co nie mam zalu do mojego tz) ale czy moze byc reszta? opowiedzcie cos jeszcze o swoich slubach
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 15:13   #87
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez natka294 Pokaż wiadomość
właśnie kochane podpowiedzcie jeszcze jedna rzecz bo do slubu chcialabym isc w bailej sukience..a welon?? marzy mi sie dluugi welon chyba ze to nie bardzo wypada..i jak to jest z tymi blogoslawinami ..bardzo bym chciala ale czy to nie przeszkadza jesli moj tz jest rozwodnikiem? i co z kamerzysta? tez nagrywa to wszytsko i orkistra jest poddobem? w skrocie chodzi mi czy wszytsko moze wygladac tak jak przy slubie koscielnym z tym ze slub jest w usc..moze ktos tego nie popierac ale zawsze marzyl mi sie slub koscielny biala suknia i wesele ..tego jednego nie moge miec(o co nie mam zalu do mojego tz) ale czy moze byc reszta? opowiedzcie cos jeszcze o swoich slubach
Natka, jak najbardziej może być cała "reszta" wszystko dokładnie jak w przypadku ślubu kościelnego, tylko że zamiast kościoła jest USC

Ja taki slub miałam, byłam w białej ślubnej sukni, welonu nie miałam ale tylko z powodu tego, że nie chciałam (w welonie możesz iśc jeśli tylko chcesz)
mój mąz po mnie przyjechał ze świadkiem i z bukietem,
co prawda błogosławieństwa jako takiego nie było, ale były życzenia od naszych rodziców na nową drogę życia
po ślubie w USC weselicho do białego rana
kamerzysta i fotograf zrobili reportaże całości

było super
nie widzę powodu żebyś miała się martwić i jeśli tylko masz ochotę to organizuj swój ślub i wesele "bez ograniczeń" ze względu na USC
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 19:31   #88
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

jejciu kattie wielka buźka dla Ciebie za podtrzymanie na duchu..bo balam sie planowac cos takiego..poza tym ja myslalam ze moj tz..chce cos w stylu przyjecia obiadek i tyle ,albo mala imprezka w domku..a on chce wesele i zeby bylo cudownie.. ehhh
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 11:20   #89
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Nie znalazłam na tym watku tekstu przysięgi w USC więc go zamieszczę:

,,Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z (imię i nazwisko Panny Młodej) i przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe."
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 18:37   #90
nellana
Raczkowanie
 
Avatar nellana
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zachodnia Strona
Wiadomości: 220
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Hej dziewczynki.Odpowiedzcie mi proszę na takie pytanie:czy jeśli planujemy ślub cywilny na czerwiec 2009r. to czy mogę już ten termin "zaklepać" w USC,czy jest to niemożliwe?
__________________
Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, zrób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą, są policzone.
nellana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 22:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.