Chanel Allure homme vs Chanel Allure homme Sport - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-31, 10:57   #1
Stratos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1

Który lepszy - Chanel Allure Homme czy Homme Sport?


Mam pytanie takie jak w temacie nie mam pojęcia ktory lepszy a nie mam jak tego sprawdzic zdam sie na uzytkownikow z tego co wiem większość ludzi jest za zwykłym Allure Homme poradzicie cos proszę za wszelkie odpowiedzi z góry dziekuję
Stratos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 12:11   #2
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Który lepszy ?? Chanel Allure Homme czy Homme sport?

Oba są pociągające, choć przyznam szczerze, że mi się bardziej podoba sport. Kojarzy mi się z młodym, przystojnym, wysportowanym, niezobowiązująco ubranym facetem na przykład... na desce surfingowej . Takie dolce vita po męsku . Allure klasyczny jest już poważniejszy, jakby bardziej stonowany, pasujący do garnituru. Oba very sexy w odpowiedniej oprawie. Musisz wiedzieć w jakiej oprawie Ty się czujesz najlepiej i wtedy Ci będzie łatwiej wybrać.
Masz 17 lat, więc może Sport?
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:24   #3
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Który lepszy ?? Chanel Allure Homme czy Homme sport?

Wg mnie Allure jest "nieinwazyjne", "bezpieczniejsze". Dla osoby, którza chce ładnie pachnieć ale nie narzucać się zapachem. Allure Sport odbieram jako "drapieżne" z "pazurem" dla osoby pewnej siebie. Znając oba wybrałabym Sport, komuś kupującemu w ciemno poleciłabym klasyka - mniejsze ryzyko.
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 17:36   #4
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Który lepszy ?? Chanel Allure Homme czy Homme sport?

Sa to 2 kompletnie rozne zapachy - ja nie odnajduje w nich nawet najmniejszego podobienstwa

home sport jest, jak juz dziewczyny pisaly, rzeskim, orzezwiajacym, sportowym zapachem nadajacym sie najlepiej dla mlodego, wysportowanego mezczyzny. Zapach bardzo mi sie podoba i wg mnie jest niewiarygodnie sexowny

klasyczny homme jest zapachem slodszym, dojrzalszym, nadajacym sie lepiej dla mezczyzny, nie dla chlopaka, chociaz znam kilku mlodych mezczyzn, ktorzy go uzywaja, i doskonale im pasuje Pasuje do osoby dojrzalej duchem doskonale wiedzacej co chce w zyciu osiagnac i mocno stapajacej po ziemi - takie sa moje odczucia

Wydaje mi sie, ze Tobie, jako 17-latkowi lepiej pasuje wersja sportowa
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 08:19   #5
cursed84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Chanel Allure homme vs Chanel Allure homme Sport

Bardzo bym prosil o wypowiedzi osob ktore znaja te zapachy.Mam problem z wyborem poniewaz kiedys mialem Allure homme i podobaly mi sie ,ale oczytalem sie w internecie i duzo osob bardziej poleca home sport.Nie mam blisko u siebie do zadnej perfumeri zeby samemu sprawdzic.Dlatego chcial bym o wypowiedzi bardziej dziewczyn ,bo przeciez o to tutaj chodzi Mam 26 lat wygladam młodo ,zycie towarzyskie raczej tylko wieczorami ,podobno home sport sa bardziej na dzien, a zwykle home pod garnitur i na wieczor ,ja raczej nie ubieram sie w garnitur ,ale mozna powiedziec ze moj styl ubioru jest bardziej powazny.Ogolnie jak mozecie wypowiedziec sie, ktore wam bardziej sie podobaja.
Dzieki z gory
Pozdrawiam
cursed84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 13:57   #6
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Chanel Allure homme vs Chanel Allure homme sport

Sport to dla mnie typowy świeżak a klasyk jest bardziej "elegancki" ale przez to bardziej ciekawy, ja uwielbiam . Z pewnością nie zabijesz nim otoczenia w dzień bo to nie jest zapach z gatunku mocnych i trudnych w odbiorze.
Sport krócej się trzyma .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 20:50   #7
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Chanel Allure homme vs Chanel Allure homme Sport

Zdecydowanie klasyk
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 15:21   #8
221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Chanel Allure Homme Sport vs Chanel Allure Home Sport Cologne

Chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakaś różnica pomiędzy wymienionymi w temacie perfumami oprócz flakonu? Jeśli tak to jaka i które bardziej podobają się kobietom?
221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 15:48   #9
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Chanel Allure Homme Sport vs Chanel Allure Home Sport Cologne

Co prawda z wodą kolońską nie maiłem styczności, ale...
Z doświadczenia powiem, że różnica zapewne jest nie tylko we flakonie. Zapach też będzie się różnił, bo stężenie perfum jest większe w EDT. Może się różnić minimalnie (jak to ma miejsce w wypadku Terre d'Hermes EDT i EDP), albo znacząco (jak w wypadku niektórych damskich perfum), ale w to raczej wątpię. Poza tym jest spora różnica w cenie na korzyść wody kolońskiej. Mogą się też różnić trwałością, ale nie muszą.
Przetestuj a się przekonasz jak jest naprawdę.
A poza tym perfumy powinny się podobać przede wszystkim osobie która ich używa.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 17:18   #10
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Chanel Allure Homme Sport vs Chanel Allure Home Sport Cologne

Jest spora roznica w zpaachu. Cologne jest bardziej swieze, cytrusowe. ja bardziej lubie klasyczną wersję, ale moj TZ Cologne
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:37   #11
221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Chanel Allure Homme Sport

Co sądzicie o zapachu podanym w tytule? Właśnie sobie go kupiłem, podoba mi się, ale nie wiem jak z jego trwałością. Albo szybko się do niego przyzwyczajam, albo jest średnio trwały. Po paru godzinach czuję go tylko np. obwąchując nadgarstek;p Jakie są Wasze doświadczenia? I na jakie części ciała najlepiej używać perfumy, żeby najbardziej było je czuć?

Edytowane przez 221
Czas edycji: 2011-05-09 o 17:43
221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 17:49   #12
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

A kupiłeś oryginał na pewno? Bo jeśli tak, to możliwe, że się ciągle wwąchujesz w nowy nabytek i dlatego szybko przestajesz czuć. Spytaj kogos, czy pachniesz
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:53   #13
221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

Kupiłem od kumpla 100ml za 270 zł. Wcześniejsze perfumy od niego były zawsze oryginalne, ten też wygląda idealnie pod każdym względem, wszystkie szczegóły i wykonanie się zgadzają, nie ma śladu, żeby był dolewany w jakiś sposób, poza tym na jednej ręce mam mój perfum, a na drugiej tester z perfumerii i zapach jest taki sam. Chyba za bardzo się obwąchuję...
221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:35   #14
klystianek
Rozeznanie
 
Avatar klystianek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 570
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

jak wachasz co 10sekund to nic dziwnego ze nie czujesz ale jak pojawisz sie obok siostry lub kogos tam od razu poczuje, ludzie sie przyzwyczajaja do lagodniejszych, chociaz u mnie swiezaki-toaletowe wywoluja bole glowy
__________________
Przekaż Hugo, że juz nie jest Boss'em
Twoje ulubione nieruchomości gorzów
klystianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:35   #15
221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z tymi perfumami?
221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:53   #16
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

Tak, ja mam. Zniewalają mnie do reszty, bo są takie.. eleganckie i figlarne zarazem. Ale tak serio, kupiłam je chłopakowi pod choinkę. Jak się nimi spryska rano (szyję i klatę), to po całym dniu latania w pracy, wieczorem ja zapach nadal wyczuwam. Subtelny- i nadal elegancki.. Co prawda On też zapachu nie wyczuwa już po jakimś czasie, bo się z nim i oswaja i przyzwyczaja nos, ale jak przechodzi gdzieś obok mnie, albo wiatr zawieje, to Allure pachnie nadal..
Perfumy są baaardzo trwałe i nawet zmęczony, zmarnowany codziennością facet nadal wieczorem "pachnie atrakcyjnością" i świeżością.
To takie.. moje małe spostrzeżenia
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:00   #17
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

Dla mnie srednio trwale, facet musi sie poprawiac kilka razy w ciagu dnia. W koncu to woda kolonska, a nie perfumowana wiec ma prawo byc ulotna.
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:05   #18
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Dla mnie srednio trwale, facet musi sie poprawiac kilka razy w ciagu dnia. W koncu to woda kolonska, a nie perfumowana wiec ma prawo byc ulotna.
To zależy kto co kupi. My mamy EDT i poprawiać się nie trzeba
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:28   #19
221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

Ja mam Eau de toilette, czyli to jest woda toaletowa tak? Czyli to lepsze? Nie znam się za bardzo.
221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 21:06   #20
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

Ajjjj, myslalam, ze tu mowa o Allure Homme Sport Cologne! Cologne Sport jest zupelnie inne, bardzo swieze i ulotne, a Eau De Toilette jest moim nr 1 wsrod meskich zapachow i bardzo trwaly Uwielbiam go, takze Polecam
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 21:56   #21
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Chanel Allure Homme Sport

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Ajjjj, myslalam, ze tu mowa o Allure Homme Sport Cologne! Cologne Sport jest zupelnie inne, bardzo swieze i ulotne, a Eau De Toilette jest moim nr 1 wsrod meskich zapachow i bardzo trwaly Uwielbiam go, takze Polecam
Tak tak mowa o wodzie toaletowej . Dlatego się tak zachwycam! (221, Eau De Toilette= EDT. Wody toaletowe są trwalsze niż kolońskie, ale słabsze niż perfumowane. Heh, kobietki chyba ogólnie lubią ten zapach na mężczyznach, więc dobrze sobie zapach dobrałeś
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:39   #22
221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Chanel Allure homme vs Chanel Allure homme Sport

http://www.speedyshare.com/files/28390862/Chanel.rar
Mógłby ktoś obejrzeć te zdjęcia i ocenić czy to oryginał? Moim zdaniem wykonanie idealne, wszystkie napisy wygrawerowane, równe, nakrętka plastikowa ale z takiego porządnego plastiku, z tą metalową obwódką z napisem Chanel, ciężka, nie ma żadnych śladów świadczących o tym, że ktoś coś tam dolewał. Tam z tyłu to tylko ślad po cenie, to załamanie na górze butelki też jest na flakonach z perfumerii, dostałem do tego pudełko, ale nie od testera, tylko od normalnych perfum, z resztą ten 4 cyfrowy nr na butelce i opakowaniu się nie zgadza. Perfum jest pełny, chociaż nie wiem czy był w foli, bo kolega sprawdzał go dla mnie, czy jest oryginalny jak mi go załatwiał, ale pewnie nie skoro ma inny kartonik, z resztą nie wiem skąd oni go wzięli, ale pudełko też jest oryginalne i ma ten pasek co w perfumeriach.Oglądałem i sprawdzałem trwałość z testerem z perfumerii, nie zauważyłem różnicy, chciałem jednak poznać jeszcze Waszą opinię. Zdjęcia słabej jakości, bo w akademiku mam tylko telefon z aparatem, ale chociaż coś. Nie miałem jeszcze okazji kogoś spytać jak go czuć po dłuższym czasie, sam słabo go czuje ale chyba za dużo się obwąchuję, ale czytałem o tych wszystkich podróbach i chyba jestem przewrażliwiony.
221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 14:08   #23
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Chanel Allure homme vs Chanel Allure homme Sport

Moim zdaniem ok. Między innymi kod o tym świadczy.
Perfumy są różnie odczuwalne przez różne osoby, bo na każdym rozwijają się inaczej. Akurat na mnie Allure Homme Sport rozwijają się byle jak, do tego trwałość kiepska. Na mnie rozwijają się podobnie jak Issey Miyake L'Eau D'Issey. Niby fajnie, ale nic specjalnego.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 17:23   #24
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Chanel Allure homme vs Chanel Allure homme Sport

Tak, też myślę, że oryginalne . Po moich obserwacjach, choć pewnie nie wszystkie- podróbki mają krótszą kreseczkę środkową w literze E w słowie ALLURE. W oryginale jest ona krótsza o jakiś 1mm, nie więcej.. Poza tym logo Chanel na korku jest jakby namalowane matową farbką, jakby idealne do zdrapania ;p.

Miałam okazję gościć w domu szkaradną podróbę- zapach porównać można było do wypłuczyn cytrynowych z butelki po płynie do naczyń/ okien;p.
Jeżeli zapach się trzyma i nadal wyczuwasz w nim coś szlachetnego, nie ma obaw. Podróbki przestają pachnieć po kilku minutach..
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.