Pracodawca nie wysłał mi Pitu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-02, 13:40   #1
judea77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3

brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim


Kurczę, już jest 2.03 a ja pitu nadal nie mam, choć moja koleżanka dostała go 29.02. Do pracy byłam zatrudniana nie przez samo szefostwo sklepu tylko firmy, która właśnie zatrudniała ludzi do tej pracy. Było ok, umowa zlecenie, warunki, wypłata w terminie, tylko że nadal brak pitu. Napisalam do koordynatorki tej firmy (tak się ją nazywa), ale nie odpisuje. Tak samo wysłałam meila (tak, wiem, nie tak się pisze, ale tak mi szybciej sie pisze) i napisałam im moje dwa dodatkowe adresy, gdyby się okazało, że może był błąd w nazwie mojej poczty. Ale też jak na razie nie odpisują, pisałam tam koło 10.00. Jeśli nie będzie z nikim od nich kontaktu, to mogę np. pójść do tego marketu gdzie pracowałam i ich zapytać co oni o tym myślą? Może mogliby coś wskórać? (chociaż wydaje mi sie, że stwierdziliby, iż to nie ich sprawa, ale moze warto spróbować)
A, i pit koleżanka dostała przez neta, więc prawdopodobieństwo jest, że ja też tak "dostanę".
judea77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 09:50   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim

Cytat:
Napisane przez judea77 Pokaż wiadomość
Kurczę, już jest 2.03 a ja pitu nadal nie mam, choć moja koleżanka dostała go 29.02. Do pracy byłam zatrudniana nie przez samo szefostwo sklepu tylko firmy, która właśnie zatrudniała ludzi do tej pracy. Było ok, umowa zlecenie, warunki, wypłata w terminie, tylko że nadal brak pitu. Napisalam do koordynatorki tej firmy (tak się ją nazywa), ale nie odpisuje. Tak samo wysłałam meila (tak, wiem, nie tak się pisze, ale tak mi szybciej sie pisze) i napisałam im moje dwa dodatkowe adresy, gdyby się okazało, że może był błąd w nazwie mojej poczty. Ale też jak na razie nie odpisują, pisałam tam koło 10.00. Jeśli nie będzie z nikim od nich kontaktu, to mogę np. pójść do tego marketu gdzie pracowałam i ich zapytać co oni o tym myślą? Może mogliby coś wskórać? (chociaż wydaje mi sie, że stwierdziliby, iż to nie ich sprawa, ale moze warto spróbować)
A, i pit koleżanka dostała przez neta, więc prawdopodobieństwo jest, że ja też tak "dostanę".
Pracodawca miał termin do końca lutego na wysłanie PIT, więc jak go wysłał 29.02 listem poleconym ekonomicznym, to dopiero dzisiaj może przyjść. Nie od dzisiaj wiadomo, że poczta też ma opóźnienia

Jednakże skoro PIT nie przyszedł w terminie ani pocztą ani nawet i mailem (ja poczekałabym do końca tygodnia), to wtedy piszesz pismo do nich, wysyłasz za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i czekasz, co odpiszą.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 13:23   #3
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim

Spokojnie, jeszcze jest czas na dostarczenie Pitu
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 18:58   #4
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Spokojnie, jeszcze jest czas na dostarczenie Pitu
Pracodawca ma obowiązek dostarczyć PITa do ostatniego dnia lutego (w tym roku to 29.02). Możesz zgłosić pracodawcę do Urzędu Skarbowego
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 19:03   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Spokojnie, jeszcze jest czas na dostarczenie Pitu
Chyba był, bo takowy już minął w poniedziałek
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 10:53   #6
judea77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim

Dziękuję za wasze wypowiedzi. Dostałam go 3.03 a moja koleżanka dzień później. ylko że dostałyśmy go poleconym, nie przez e-mail. Może trochę sama poczta zawiniła ;p
judea77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 21:32   #7
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim

Cytat:
Napisane przez judea77 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wasze wypowiedzi. Dostałam go 3.03 a moja koleżanka dzień później. ylko że dostałyśmy go poleconym, nie przez e-mail. Może trochę sama poczta zawiniła ;p
Tutaj liczy się chyba data nadania więc jeśli wyszedł 29.02 to wszystko ok, list ekonomiczny może iść te 3 dni
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-06, 11:26   #8
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
Tutaj liczy się chyba data nadania więc jeśli wyszedł 29.02 to wszystko ok, list ekonomiczny może iść te 3 dni
Nie chyba, ale na pewno
Zresztą PIT dotarł i problem został rozwiązany.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 13:54   #9
judea77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: brak pitu od pracodawcy i kontaktu z nim

Dokładnie. Przepraszam za to zamieszanie, ale to była moja pierwsza praca i wiecie, wystraszyłam się, że coś było nie tak ;p
judea77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 12:41   #10
ImDead
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Pracodawca nie wysłał mi Pitu

Witam,
W październiku 2019 r. pracowałam w pewnej firmie kilka dni, po rezygnacji z tej pracy, wynagrodzenie za przepracowane dni, otrzymałam z opóźnieniem dopiero w styczniu 2020 r.

Pracodawca ten, nadal nie wysłał mi Pitu. Czy w takiej sytuacji , pracodawca powinien wysłać mi PIT w tym roku czy dopiero w przyszłym ??

Pisałam do tej firmy juz 2 razy, dzwoniłam do kierownika pare dni temu ale miał wyłączony telefon...

Jeżeli dodałam wątek do złej grupy to proszę o przeniesienie do prawidłowej..
ImDead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 18:40   #11
qwerty_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 2
Dot.: Pracodawca nie wysłał mi Pitu

W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie:

https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/...-styczniu.html

Edytowane przez qwerty_89
Czas edycji: 2020-04-13 o 18:58
qwerty_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 19:40:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.