Orientalne Maroko... - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-16, 19:15   #301
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
ja miałam wprost przeciwnie, jak poruszalismy ten temat to marokańczycy odpowiadali, ze przeciez nie jestesmy muzułmaninami więc nie mamy co się ograniczac z jedzeniem i ze im to nie przeszkadza i ze oni to w ogole uwielbiają ramadan
do Maroka juz chyba nie wrócę, juz pisałam - kultura marokańczyków mnie wykończyła. Mam inną miłość - Indie


moze z wycieczką, ja jechałam lokalnym autobusem z atrakcjami o których pisalam powyżej
Tunezyjczycy ich wyprzedzają o 200% w nachalnej nachalności
Planujesz już coś?Ja na razie mam sto kierunków na minutę w głowie Własnie Cię wyśledziłam na indyjskim wątku-jestem zaintrygowana...

lokalne autobusy są najtańsze ale i najdłużej się nimi jedzie, wiadomo po drodze jest tyle przystanków

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2010-10-16 o 20:17
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 19:38   #302
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
W Casablance byłam 2 razy, za pierwszym też miałam podobne oczekiwania jak większość. Miasto okropne jest. I Agadir i Casablanca są mało marokańskie. A film w całości kręcony był w Hollywood, choć lądując na lotnisku w Casablance i tak przypominała mi się ostatnia scena z filmu
Ach, muszę tam po prostu pojechac, mimo że nie jest to typowo marokańskie miasto..
A w filmie to się zakochałam
Mimo że nie ma nic wspólnego!

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
nie Efez a FEZ
Oj tak, tak, FEZ, przepraszam
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:09   #303
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Ach, muszę tam po prostu pojechac, mimo że nie jest to typowo marokańskie miasto..
A w filmie to się zakochałam
Mimo że nie ma nic wspólnego!


Oj tak, tak, FEZ, przepraszam
na 1h najwyżej, tam naprawdę nic nie ma ciekawego (oprócz meczetu HII)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 21:24   #304
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Orientalne Maroko...

[QUOTE=Bloou;22707064]Ach, muszę tam po prostu pojechac, mimo że nie jest to typowo marokańskie miasto..
A w filmie to się zakochałam
Mimo że nie ma nic wspólnego!


Można pojechać i zobaczyć, ale prawdziwe Maroko to wschód nie zadeptany przez turystów, wąwozy i górskie miasteczka . Z tych większych miast to Fez i Marakesz.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

I jeszcze a propos filmu to w Ouazarzate jest studio filmowe, a w okolicach kręcono wiele znanych filmów m.in. Gladiatora.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 08:02   #305
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Tunezyjczycy ich wyprzedzają o 200% w nachalnej nachalności
Planujesz już coś?Ja na razie mam sto kierunków na minutę w głowie Własnie Cię wyśledziłam na indyjskim wątku-jestem zaintrygowana...
pewnie Indie, albo Tajlandia. Ale tak strasznie podrożały bilety samolotowe, ze na razie brak funduszy Moze w styczniu lub lutym
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 09:35   #306
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Można pojechać i zobaczyć, ale prawdziwe Maroko to wschód nie zadeptany przez turystów, wąwozy i górskie miasteczka . Z tych większych miast to Fez i Marakesz.

I jeszcze a propos filmu to w Ouazarzate jest studio filmowe, a w okolicach kręcono wiele znanych filmów m.in. Gladiatora.
N0 tak, tak, wiem.
FEZ mnie też interesuje.

A znasz może jakieś takie małe, właśnie górskie miasteczka?

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
na 1h najwyżej, tam naprawdę nic nie ma ciekawego (oprócz meczetu HII)
Dobrze, ZROZUMIAŁAM!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 11:21   #307
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Orientalne Maroko...

[QUOTE=Bloou;22712316]N0 tak, tak, wiem.
FEZ mnie też interesuje.

A znasz może jakieś takie małe, właśnie górskie miasteczka?

Jadąc z Marakeszu na wschód i północny wschód zobaczysz prawdziwe Maroko. Midelt, przełom rzeki Ziz, Tinerhir (wąwóz Todra), kanion Tizin Tischka. Na trasie natkniesz się na wioski i miasteczka. Oprócz Agadiru i Casablanki w Maroku jest sporo mało marokańskich miejsc. Np. Ifran w Atlasie Średnim przypomina jakiś alpejski kurort.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 12:11   #308
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Jadąc z Marakeszu na wschód i północny wschód zobaczysz prawdziwe Maroko. Midelt, przełom rzeki Ziz, Tinerhir (wąwóz Todra), kanion Tizin Tischka. Na trasie natkniesz się na wioski i miasteczka. Oprócz Agadiru i Casablanki w Maroku jest sporo mało marokańskich miejsc. Np. Ifran w Atlasie Średnim przypomina jakiś alpejski kurort.
Oj to muszę się zastanowic nad Midelt, brzmi fantastycznie; kanion, wąwozy..
O i Ifran też, ale szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się takiego kurortu w Maroko.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 13:15   #309
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Oj to muszę się zastanowic nad Midelt, brzmi fantastycznie; kanion, wąwozy..
O i Ifran też, ale szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się takiego kurortu w Maroko.
Ifranu nie polecam. Ja zobaczyłam, bo po prostu był na trasie przejazdu. Będąc tam nigdy nie pomyślisz, że to Maroko. Wymienione wyżej kaniony, wąwozy, Atlas Średni to jest to co polecam. Z większych miast Fez i Marakesz.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 16:23   #310
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Ifranu nie polecam. Ja zobaczyłam, bo po prostu był na trasie przejazdu. Będąc tam nigdy nie pomyślisz, że to Maroko. Wymienione wyżej kaniony, wąwozy, Atlas Średni to jest to co polecam. Z większych miast Fez i Marakesz.
Mhm, no to Midelt i Fez zostaje, bo Marakesz jakoś mnie nie pociąga

Dziękuję za udzielenie informacji
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 22:29   #311
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Orientalne Maroko...

a co mozecie polecić do zobaczenia w okolicach Agadiru?

jedziemy stacjonarnie, ale chcielibyśmy łyknąć trochę tamtejszego klimatu.
na pewno wybierzemy się do Marrakechu.

chętnie bym zobaczyła Fez, ale strasznie daleko i chyba niebardzo opłaca się tak długa podróż na 1 dzień - niewiele zobaczymy, a bardziej się wymęczymy podczas długiej podróży. no chyba że jakiś szybki transport się znajdzie... albo teleportacja
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 12:58   #312
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
a co mozecie polecić do zobaczenia w okolicach Agadiru?

jedziemy stacjonarnie, ale chcielibyśmy łyknąć trochę tamtejszego klimatu.
na pewno wybierzemy się do Marrakechu.

chętnie bym zobaczyła Fez, ale strasznie daleko i chyba niebardzo opłaca się tak długa podróż na 1 dzień - niewiele zobaczymy, a bardziej się wymęczymy podczas długiej podróży. no chyba że jakiś szybki transport się znajdzie... albo teleportacja

W Agadirze koniecznie wjedzcie/wejdzcie na Kazbe. To wielkie wzgórze z napisami rozciaga sie stamtad piekna panorama na ocean, miasto i port. Mozna tam wejsc "na przelaj" pod górke, ale my wjechalismy taksówka kosztuje to kilka dirhamów (koniecznie ustalcie cene zaraz po wejsciu do samochodu)
Do tego mozna polazic po Agadirze, nie mowie tu o plazy (to wiadomo) ale wybierzcie sie na suk, ok pol godzinki spacerkiem, kazdy Wam powie jak sie tam dostac. Jesli jestescie katolikami a bedziecie tam w niedziele to polecam odwiedzic kosciol (droga jak na suk) msze prowadzi ksiadz holender w kilku jezykach
No i wiadomo jakies "lazegi" po Agadirze, zobaczcie Marine (luksusowa dzielnice)
Odwiedzcie port (przejscie przez Marine), najlepiej w tygodniu w godzinach porannych 8-9 zeby zobaczyc wyladunek ryb i innych stworów z kutrów wracajacych z polowu, dalej za portem/obok jest targ rybny i tam mozna skosztowac jakas rybke
Zwroccie uwage jak wygladaja statki/kutry... Mozna robic zdjecia tylko nie obiektom wojskowym

aha jesli bedziecie szli do portu wezcie na wszelki wypadek paszporty bo lubia sprawdzac

chyba tyle, w razie pytan pisz
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 21:45   #313
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Orientalne Maroko...

Słodkaaa, dziękuję za cenne rady!
na pewno wybierzemy się do portu, na górę też wejdziemy, bo chcę zobaczyć panoramę okolicy.

możesz polecić jakieś miejscowości do zwiedzenia na 1-dniową wycieczkę? np. autobusem (nie mogę znaleźć rozkładów na stronie ONCF - kiepsko u mnie z francuskim - więc trudno mi sprawdzić dokąd dokładnie są połączenia)

wiem, że w miarę niedaleko jest Park narodowy Toubkal - czy warto tam jechać, i czym najlepiej?

Myślimy też aby się wybrać do Essaouira.

czy coś jeszcze warto zobaczyć w tych okolicach?
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 08:16   #314
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
Myślimy też aby się wybrać do Essaouira.
Bardzo dobry pomysł
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 12:26   #315
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
Słodkaaa, dziękuję za cenne rady!
na pewno wybierzemy się do portu, na górę też wejdziemy, bo chcę zobaczyć panoramę okolicy.

możesz polecić jakieś miejscowości do zwiedzenia na 1-dniową wycieczkę? np. autobusem (nie mogę znaleźć rozkładów na stronie ONCF - kiepsko u mnie z francuskim - więc trudno mi sprawdzić dokąd dokładnie są połączenia)

wiem, że w miarę niedaleko jest Park narodowy Toubkal - czy warto tam jechać, i czym najlepiej?

Myślimy też aby się wybrać do Essaouira.

czy coś jeszcze warto zobaczyć w tych okolicach?
nie ma za co

w kwestii rozkadów ONCE nie pomoge - my jechalismy na wycieczkę do Marrakeszu na 1 dniowa wycieczke z Naszym, polskim biurem podrózy. Miejscowe z Agadiru równiez oferuja mnostwo wycieczek w tym do Marrakeszu.
Jesli chcesz jechac do Essaouiry to sa wycieczki 2 dniowe do Marrakeszu na jeden dzien, nocleg tam i na drugi dzien wycieczka do Essaouiry i powrót do Agadiru, tak było w Naszym biuzre podrózy. Dodatkowo biura i polski i marokanckie oferuja mnóstwo wycieczek,
Jest np taka, na wieczór berberyjski, jedzie sie za Agadir do jakiejs wioski/ czy czegos takiego/ na pustynie? (nie wiem, nie jechalam) i tam spedza sie noc czy pol nocy na jedzeniu marokanskich potraw i tance.
Jak bedziecie w Agadirze przejdzcie sie ulica Boulevard 20 Aout tam sa biura podrózy (to głowna ulica, idzcie w strone przeciwna niz do Kazby - wzgorze z napisami )
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 16:06   #316
dodus_90
Raczkowanie
 
Avatar dodus_90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Bunclody/Waterford(irl)/Nowy Sącz
Wiadomości: 217
Dot.: Orientalne Maroko...

Palema, jezeli jedziesz z biura podrozy, to napewno bedziecie miec oferowane wycieczki. Ja bylam w agadir akurat z irlandzckiego biura podrozy, ale porownywalam wycieczki ktore byly dostepne z polskiego biura i oferta byla prawie taka sama.
My wybralimy wycieczke do Massa, ktora kosztowala 490 dirkhamow, ok 47 euro. byla to calodnowa wycieczka Rand Cluserami, tymi duzywi 6scio osobowymi. Zwiedzilismy plantacje bananowcow, miasto massa, piekna plaze u wybrzezow oceanu, bylismy w przepieknej tradycyjnej restauracji, przed ktora przywital nas zespol mezczyzn tanczacych i grajacych tradycyjna muzyke, w restauracji mielismy 4 daniowy posilek, jechalismy przez mini sachare, bylismy w wytworni garncarskiej i wiele innych rzeczy wszystko w tej cenie, bylo wspaniale.
prucz tego wykupilismy sobie jazde na wielbladach, koszt 200 dirhamow, w tej cenie byla 2godzinna jazda na wielbladach, a na koniec mietowa herbatka i ciasteczka.
no i jak jestes w agadir to obowizkiem jest ich tradycyjne spa, a konkretnie zabieg ktory nazywa sie chyba haman (cos w tym stylu :P), po ktorym skora jest gladziutka i swietnie przygotowana do opalania, a potem godzinny cudownie relaksujacy masaz, koszt 400dirhamow.
Wiec za te 3 rzeczy zaplacilam 101 euro, ale bylo naprawde warto.
a pozatym tak jak mowila slodka, czyli gora Kazba, marina, port i o3ywiscie suki.

Ogolnie napewno bedziesz miala udane wakacje, po Maroko to naprawde cudowne miejsce, a ludzie tam sa bardzo przyjazni
dodus_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 18:23   #317
bzyczek
Rozeznanie
 
Avatar bzyczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 861
Dot.: Orientalne Maroko...

Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe Maroko i będziesz miała możliwość to koniecznie wybierz się do Fezu: wycieczka po starej medinie to niezapomniane wrażenia, a mieszcząca się tam o garbarnia skór to jest coś co trzeba zobaczyć i przede wszystkim poczuć Tylko polecam wycieczkę zorganizowaną bo jest dużo bezpieczniej, a bardzo łatwo się zgubić.

Drugie miejsce które najbardziej zapamiętałam z Maroka to plac Jemaa el fna w Marakeszu zwiedzany nocą, jest zupełnie inny niż w dzień
bzyczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 22:33   #318
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Orientalne Maroko...

Dziewczyny - Słodkaaa, Dodus i Bzyczek, dziękuje za rady, na pewno je wykorzystam!
już niedługo jadę i mam nadzieję zobacze kawałek Maroka, trochę odpocznę, zamoczę się w oceanie i przekonam sie co do wszystkiego na własnej skórze

__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:10   #319
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez bzyczek Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe Maroko i będziesz miała możliwość to koniecznie wybierz się do Fezu...
ale gdzie Fez a gdzie Agadir? toz to drugi koniec Maroka
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 21:40   #320
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Orientalne Maroko...

już wróciłam - jestem oczarowana!!! na pewno jeszcze chętnie pojadę do Maroka.
mogę serdecznie polecić wszystkim, których interesuje odmienna kultura, ludzie, i klimat zimą pogoda jest teraz idealna do zwiedzania, nie ma upałów, ale jest przyjemnie i grzeje słońce.

Stałam się wielką fanką jedzenia markańskiego. Chętnie bym przywiozła naczynie do robienia tażin, ale jest mega ciężkie i nijak by mi nie weszło do bagażu. no cóż... moze następnym razem.

Fez faktycznie jest daleko i nie miałam możliwości tam pojechać - to planuję na kolejną podróż do Maroko
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 12:55   #321
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
już wróciłam - jestem oczarowana!!! na pewno jeszcze chętnie pojadę do Maroka.
mogę serdecznie polecić wszystkim, których interesuje odmienna kultura, ludzie, i klimat zimą pogoda jest teraz idealna do zwiedzania, nie ma upałów, ale jest przyjemnie i grzeje słońce.

Stałam się wielką fanką jedzenia markańskiego. Chętnie bym przywiozła naczynie do robienia tażin, ale jest mega ciężkie i nijak by mi nie weszło do bagażu. no cóż... moze następnym razem.

Fez faktycznie jest daleko i nie miałam możliwości tam pojechać - to planuję na kolejną podróż do Maroko

ciesze sie, że Ci sie podobało ja tez jestem zachwycona Marokiem i na pewno kiedys tam wroce
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 19:52   #322
dodus_90
Raczkowanie
 
Avatar dodus_90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Bunclody/Waterford(irl)/Nowy Sącz
Wiadomości: 217
Dot.: Orientalne Maroko...

Palema ciesze sie bardzo, ze udaly Ci sie wakacje opowiadaj jak bylo i co w koncu zwiedzilas!! Ja tak samo jak Słodka, zakochalam sie w maroko i napewno je jeszcze kiedys odwiedze
dodus_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 22:00   #323
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Orientalne Maroko...

oczywiscie zwiedziliśmy Agadir - byliśmy na wzgórzu, w porcie, w Marinie, na suku...

poza tym oczywiscie standard - Marrakesz i plac Jamma el Fna oraz suk - jakby inaczej! potargowaliśmy się trochę. to bardzo specyficzne miejsce, nie każdemu przypada do gustu. mnie zachwyciły miejscowe wyroby, owoce. takze cała kultura kupowania - to nie tylko zwykłe zapłacenie i zabranie towaru, ale to ich targowanie się, ileż oni się przy tym nagadają... to mistrzowie marketingu
a na placu wsadzili na mnie małpke, ale to nic, bo widziałam jak jeden z turystów dostał węża i jeszcze kazali mu za to zapłacić

polecam wybrac się na klify nad ocean - rześkie powietrze i piękny widok.
poza tym można skoczyć w góry i na wydmy, aby zobaczyć imitację piaszczystej pustyni (taka mini wersja).

co do jedzenia, to jedliśmy przepyszne tażin w 2 restauracjach i w hotelu - wszystkie mi smakowały (muszę sama tez keidyś zrobić), do tego ichniejsza zupka czy kuskus z warzywami takze pycha!
dosyć miałam tylko słodkich śniadań, bo wolę jednak coś konkretnego niż croissanty z dżemem.
owoce mają przepyszne! granaty, pomarańcze, słodkie mandarynki, suszone daktyle, figi i dużo innych.

chętnie tam wrócę!
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n

Edytowane przez palema
Czas edycji: 2010-11-22 o 22:03
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 17:11   #324
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Orientalne Maroko...

Dziewczyny drogie, czy w Maroku jest odpowiednik zemsty faraona, tudzież sułtana czy Montezumy? Pasowałaby mi najbardziej nazwa zemsta Maura
Lubię kraje Arabskie i marzy mi się Maroko, ale muszę jakoś się nastawić na ten niemiły aspekt wakacji...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 18:43   #325
black memory
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 164
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Dziewczyny drogie, czy w Maroku jest odpowiednik zemsty faraona, tudzież sułtana czy Montezumy? Pasowałaby mi najbardziej nazwa zemsta Maura
Lubię kraje Arabskie i marzy mi się Maroko, ale muszę jakoś się nastawić na ten niemiły aspekt wakacji...
Poczytaj stronę 10 i polecam probiotyki przy wrażliwym żołądku i jeśli jest to Twój pierwszy raz z krajami arabskimi, koszt niewielki a oszczędza tyle nieprzyjemności. Oczywiście nie wszystkich to dosięga, ale strzeżonego allah strzeże
black memory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:19   #326
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez black memory Pokaż wiadomość
Poczytaj stronę 10 i polecam probiotyki przy wrażliwym żołądku i jeśli jest to Twój pierwszy raz z krajami arabskimi, koszt niewielki a oszczędza tyle nieprzyjemności. Oczywiście nie wszystkich to dosięga, ale strzeżonego allah strzeże
Dzięki, ale ze mnie gapol!!

Ja w kraju żołądka wrażliwego nie mam, mogę popijać gruszki wodą i jeść inne rzeczy, przed którymi babcie ostrzegają, żeby ich nie łączyć O ile w Turcji było w miarę spokojnie, to w Egipcie zawsze mnie dopada A po powrocie przez kolejny tydzień muszę miec się na baczności. O probiotykach nie miałam pojęcia, tak że cenna rada
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:54   #327
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Orientalne Maroko...

dziewczyny,mialam wykupiony egipt ale rezygnuje i zastanawiam sie nad kikoma miajscami miedzy innymi maroko wlasnie
jaka jest pogoda w pierwszej polowie kwietnia, i gdzie warto sie zatrzymac ,mysle o agadir?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 18:38   #328
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Orientalne Maroko...

to może poczytaj parę stron wczesniej, wklejałam link do pogodynki marokańskiej
na hotelach się nie znam, niestety nie pomogę
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:36   #329
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dziewczyny,mialam wykupiony egipt ale rezygnuje i zastanawiam sie nad kikoma miajscami miedzy innymi maroko wlasnie
jaka jest pogoda w pierwszej polowie kwietnia, i gdzie warto sie zatrzymac ,mysle o agadir?

Ja byłam w Adrarze, 15 min. od plazy. Polecam, choc sam hotel nie powala. Jak na warunki "arabskie" w czysto, smacznie... zalezy czy jestes bardzo wymagajaca czy nie

My bylismy zadowoleni bo wiadomo, ze nie jade tam dla hotelu, bo w nim sie spi...
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 12:42   #330
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Orientalne Maroko...

Wybieram się wkrótce do Maroko Czy może ktoś jeszcze?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-15 11:06:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.