??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 23:34   #1
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151

??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???


Zamierzam przeprowadzić dekoloryzację przy pomocy Chantal Prosalon Color Peel. Wiele osób stosujących ten dekoloryzator skarży się jednak, że po przeprowadzeniu dekoloryzacji na drugi dzień ich włosy znowu ciemniały i wracały do koloru sprzed dekoloryzacji. Dlaczego tak się dzieje? Czy jest to spowodowane tym, że osoby te po dekoloryzacji nie pofarbowały włosów? A może dlatego, że nie użyły po tym szamponu o naturalnym pH? Czy też może jest inna przyczyna?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 11:35   #2
Tysia188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 23
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

podejmując sie dekoloryzacji trzeba wziac pod uwage fakt, iz wlosy najprawdopodobniej beda zolte, dlatego nastepnia wiele osob naklada farme o odcieniu zimnego blondu (w moim wypadku i wielu znajomych farba nie zlapala wlosow i zostaly zolte). rowniez mialam wrazenie ze wlosy mi ciemnieja a raczej poglebiaja ten kolor , jednak mysle ze to zalezy od utleniacza . Po pojsciu do fryzjera nie ma raczej takiej mozliwosci aby wlosy przyciemnialy .
Tysia188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 12:10   #3
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Cytat:
Napisane przez Tysia188 Pokaż wiadomość
podejmując sie dekoloryzacji trzeba wziac pod uwage fakt, iz wlosy najprawdopodobniej beda zolte, dlatego nastepnia wiele osob naklada farme o odcieniu zimnego blondu (w moim wypadku i wielu znajomych farba nie zlapala wlosow i zostaly zolte). rowniez mialam wrazenie ze wlosy mi ciemnieja a raczej poglebiaja ten kolor , jednak mysle ze to zalezy od utleniacza . Po pojsciu do fryzjera nie ma raczej takiej mozliwosci aby wlosy przyciemnialy .
Ty chyba masz na myśli rozjaśnianie rozjaśniaczem, a koleżance chodzi o dekoloryzacje.
nie wiem na jakiej zasadzie dokładnie to działa, że kolor ciemnieje, ale wydaje mi się ze dekoloryzator skurcza pigmenty i wyrzuca je z wnętrza włosa na powierzchnie, dlatego powinno się porządnie zmyć dekoloryzator z włosów po zabiegu, a gdy kładziemy nowy kolor, pigmenty ciemne które po dekoloryzacji zostały na powierzchni utleniają się razem z nowym kolorem i wracają do wnętrza włosa, tak mi się wydaje.

dlatego moim zdaniem powinno się umyć włosy kilka krotnie w celu pozbycia się dekoloryzatora następnie kłaść farbę jaśniejszą o 2-3 tony z oxydantem 3%. mi jasny blond 8 wyszedł jak ciemny blond po dekoloryzacji, a no i trzymac tą farbkę krótko.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:44   #4
jabetka68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Cytat:
Napisane przez MA66IE Pokaż wiadomość
Zamierzam przeprowadzić dekoloryzację przy pomocy Chantal Prosalon Color Peel. Wiele osób stosujących ten dekoloryzator skarży się jednak, że po przeprowadzeniu dekoloryzacji na drugi dzień ich włosy znowu ciemniały i wracały do koloru sprzed dekoloryzacji. Dlaczego tak się dzieje? Czy jest to spowodowane tym, że osoby te po dekoloryzacji nie pofarbowały włosów? A może dlatego, że nie użyły po tym szamponu o naturalnym pH? Czy też może jest inna przyczyna?
Najważniejsze po dekolorze to bardzo dokładnie umyć i wypłukać włosy, ja robiłam dekolor wczoraj, myłam cztery razy szamponem o neutralnym ph, a do ostatniego mycia dodałam do szamponu kilka kropel 6% wody i bardzoooo długo płukałam, potem zafarbowałam fryzjerską farbą jasny popielaty blond i włosy niesciemniały. po farbowaniu żeby wzmocnic i nawilżyć włosy nałożyłam na noc indyjski olejek. Dzisiaj rano umyłam i nadal mam jasny blond na głowie i nie widze żeby ciemniały. mam nadzieje że tak zostanie. Dekoloryzację robiłam Matrix'em.
jabetka68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 16:02   #5
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Cytat:
Napisane przez jabetka68 Pokaż wiadomość
Najważniejsze po dekolorze to bardzo dokładnie umyć i wypłukać włosy, ja robiłam dekolor wczoraj, myłam cztery razy szamponem o neutralnym ph, a do ostatniego mycia dodałam do szamponu kilka kropel 6% wody i bardzoooo długo płukałam, potem zafarbowałam fryzjerską farbą jasny popielaty blond i włosy niesciemniały. po farbowaniu żeby wzmocnic i nawilżyć włosy nałożyłam na noc indyjski olejek. Dzisiaj rano umyłam i nadal mam jasny blond na głowie i nie widze żeby ciemniały. mam nadzieje że tak zostanie. Dekoloryzację robiłam Matrix'em.

z tego co zaobserowałem, kolega fryzjer robił matrixem, kolor po nim nie ciemnieje.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 18:07   #6
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

a matrix to jest dekoloryzator w tym właściwym znaczeniu? Jaki to konkretnie produkt (pełna nazwa)
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 18:53   #7
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
a matrix to jest dekoloryzator w tym właściwym znaczeniu? Jaki to konkretnie produkt (pełna nazwa)
wydaje mi sie ze jest podobny do renee blanche, chantal i elgon, ale po nim nie ciemnieją, i można stosowac go z oxydantem, ale tez nie nisczy, tez jest na bazie siarki.

Matrix Solutionist Color Erase - tak sie zwie.

więcej o nim:
Preparat rozjaśniający usuwający sztuczny kolor zawiera selekcję nadsiarczanów, które opracowane zostały, aby w sposób kontrolowany usunąć sztuczny kolor włosów. Przeznaczony do mieszania z ciepła wodą demineralizowaną lub Oksydantem MATRIX.

Jak działa ColorErase: Korektor koloru usuwa poprzednio nałożony kolor odsłaniając bazową pigmentację. Z włosów farbowanych koloryzacją ton w ton ColorErase usuwa tylko nałożony kolor. Może także wystąpić pewne rozjaśnienie naturalnego koloru włosów. Gdy ColorErase zostanie zmieszany z ciepłą wodą rozjaśnienie to będzie minimalne. Po zmieszaniu z Oxydantem MATRIX 3% lub 6% rozjaśnienie będzie wyraźniejsze i może wymagać ponownej koloryzacji.

Przeznaczony do całościowego, delikatnego usuwania koloru lub jego korekty. Umożliwia usunięcie sztucznego koloru włosów w sposób kontrolowany. Posiada doskonałą konsystencję i może być stosowany jak szampon. Zastosowanie odpowiedniej wody demineralizowanej lub Oxydantu MATRIX pozwala na uzyskanie pożądanej zmiany.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 19:17   #8
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Cytat:
Napisane przez jabetka68 Pokaż wiadomość
Najważniejsze po dekolorze to bardzo dokładnie umyć i wypłukać włosy, ja robiłam dekolor wczoraj, myłam cztery razy szamponem o neutralnym ph, a do ostatniego mycia dodałam do szamponu kilka kropel 6% wody i bardzoooo długo płukałam, potem zafarbowałam fryzjerską farbą jasny popielaty blond i włosy niesciemniały. po farbowaniu żeby wzmocnic i nawilżyć włosy nałożyłam na noc indyjski olejek. Dzisiaj rano umyłam i nadal mam jasny blond na głowie i nie widze żeby ciemniały. mam nadzieje że tak zostanie. Dekoloryzację robiłam Matrix'em.
Czy konieczne jest umycie włosów szamponem o neutralnym pH? Co się stanie jeśli użyję zwykłego szamponu, typu Dove czy Herbal Essences? Czy w drogerii można dostać jakis szampon o neutralnym pH?

Ogólnie mam zamiar rozjasnić moje włosy poprzez pasemka - nie chcę robić dekoloryzacji na całej głowie. Tak jak pisałam mam teraz włosy bardzo ciemne, prawie czarne i chciałabym je trochę rozjaśnić - nie wiem czy użyć na pasmach włosów dekoloryzatora czy może lepiej rozjasniacza? Chciałabym, aby wyjściowy kolor pasemek był jasnobrązowy, a konkretniej miałby to być kolor Czekoladowy brąz z Syoss'a:
http://www.syoss.pl/index.php?id=154
Jeżeli użyłabym rozjaśniacza, a nastepnie tą farbę to myślę, że osiągnęłabym zamierzony efekt. Z drugiej strony czytałam, że rozjaśniacz dużo bardziej niszczy włosy niż dekoloryzator. Z kolei po użyciu dekoloryzatora, a zaraz po nim tej farby miałabym pewnie znowu ciemne włosy, co mijałoby się z celem. Chyba że zrobiłabym na tych pasemkach dekoloryzację, następnie nałożyłabym jakąś blond farbę i dopiero po jakimś czasie pofarbowałabym tym brązem - tylko pytanie po jakim czasie mogłabym to zrobić, żeby mieć pewność że wlosy znowu nie staną się ciemne? Nie mam już pojęcia co zrobić - użyć rozjaśniacza czy dekoloryzatora na te pasemka?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:24   #9
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

dekoloryzatora potem odpowiednio dobrana farba i będzie ok. rozjaśniacz spali włosy, a dekoloryzator nic nie zniszczy.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:31   #10
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Tylko pytanie jaka tą farbę? Czy lepiej wejść na początek w blond czy od razu brąz? Blond może nie chwycić a po brązie mogą wyjść czarne..
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 20:13   #11
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

hm, blond, jasny blond na poziomie 8, uzyj do tego oxydantu 3%, w zestawie z farbą do blondu pewnie będziesz miała 9%, rozcieńczysz w wodzie aby uzyskać 3% i juz, połozysz szybko na całe włosy na 5 min będziesz obserwowała jak ciemnieją.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 23:29   #12
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Niestety nie znam sie na tym - nie mam pojęcia w jakich proporcjach dodać wody do oxydantu A moze lepiej szampon koloryzujacy jakiś do 24 myć?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 07:50   #13
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

też moze być, ale ważne zeby miał niską wodę, w sumie szampony mają niską, weź jakiś najjaśniejszy blond z garniera color&shine i połóz szybko, rozmasuj (na wilgotne) i obserwuj czy ciemnieją, potrzymaj kilka min i zmyj, potem juz nie powinny ciemnieć i możesz kłaść jakąś farbkę.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 15:00   #14
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

hmm.. czyli tego oxydantu z szamponu już nie muszę rozcieńczać?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 15:39   #15
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

nie bo one są juz od razu słabe
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 16:09   #16
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Ok, dzięki za radę Mam nadzieję, że będzie dobrze
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 18:31   #17
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

tylko umyj je porządnie po dekoloryzatorze! szamponem dobrze oczyszczającym
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 18:55   #18
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

No własnie - kupić jakiś specjalny - jaki?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 20:25   #19
pestka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 21
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

tez sie nad tym zastanawiam jaki szampon..znalazłam cos takiego
http://allegro.pl/szampon-eco-z-prot...399424579.html zamykajacy łuski włosa.ale szukam jeszcze czegos. nie jest taki drogi ale oby dał sobie rade. MA66IE znalazłas jakis??
pestka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 20:37   #20
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Z tych które maja neutralne dla skóry pH znalazłam takie:
http://allegro.pl/nivea-baby-szampon...391701795.html
http://allegro.pl/szampon-po-uzyciu-...408762268.html
http://allegro.pl/schauma-szampon-pr...402065471.html
Z kolei oczyszczający znalazłam taki:
http://allegro.pl/goldwell-szampon-o...418132543.html - ale on chyba ma przygotować skórę do zabiegów, a nie być szamponem "po"..
Sama juz nie wiem
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 20:47   #21
pestka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 21
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

hmmm..z tych co wymienilas to ten goldwell moze.. wlasnie szykuje sie zamówic tego matrixa
pestka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:04   #22
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Tyle, że on chyba jest bardziej do zastosowania przed zabiegami fryzjerskimi (a może nie? wie ktoś?), a czytałam że po dekoloryzacji trzeba umyć włosy szamponem o neutralnym pH..
A jeśli chodzi o dekoloryzator to ja chyba zdecyduje sie na ten Chantal Prosalon
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista

Edytowane przez MA66IE
Czas edycji: 2011-01-18 o 21:06
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:16   #23
pestka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 21
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

wlasnie ja juz tyle sie na czytałam ze zaczyna mi sie mieszac wszystko zrozumialam tyle ze po całym zabiegu trzeba dokladnie oczyscic wlosy i zamknac ich łuski zeby nakladajac farbe sie nie ultenil kolor do ciemnych....i skupilam sie na tym by zamknac im te łuski hehe a ph to juz nie wiem co z tym bylo

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

znalazlam jeszcze to ale strasznie drogie... http://www.hairstore.pl/Loreal_Profe...00ml-2216.html
pestka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 22:15   #24
jabetka68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Cytat:
Napisane przez pestka1234 Pokaż wiadomość
wlasnie ja juz tyle sie na czytałam ze zaczyna mi sie mieszac wszystko zrozumialam tyle ze po całym zabiegu trzeba dokladnie oczyscic wlosy i zamknac ich łuski zeby nakladajac farbe sie nie ultenil kolor do ciemnych....i skupilam sie na tym by zamknac im te łuski hehe a ph to juz nie wiem co z tym bylo

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

znalazlam jeszcze to ale strasznie drogie... http://www.hairstore.pl/Loreal_Profe...00ml-2216.html
Ja kupiłam oczyszczający szampon o neutralnym ph w sklepie fryzjerskim za ok 13zł litrowa butelka. Mozna go stosowac przed zabiegami fryzjerskimi jak równiez po zabiegach lub od czasu do czasu aby oczyscić włosy z odżywek, lakierów, pianek itp.
jabetka68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 22:27   #25
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Cytat:
Napisane przez jabetka68 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam oczyszczający szampon o neutralnym ph w sklepie fryzjerskim za ok 13zł litrowa butelka. Mozna go stosowac przed zabiegami fryzjerskimi jak równiez po zabiegach lub od czasu do czasu aby oczyscić włosy z odżywek, lakierów, pianek itp.
A jaka nazwa?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 23:37   #26
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Cytat:
Napisane przez MA66IE Pokaż wiadomość
A jaka nazwa?
poszukaj w hurtowniach fryzjerskich na necie szampony oczyszczające po zabiegach chemicznych, w sumie może być zwykły szampon z barwy (taki z kiosku) tani mniej w nim chemi, oczyszczający.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:18   #27
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

A czy taki szampon ma zamykać łuski włosów czy to bez znaczenia? I co z tym pH?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 21:27   #28
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

on otwiera łuski, ma zadanie pozbyć się produktu z powierzchni włosa, odżywka lub maska są na zamknięcie łusek.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 09:07   #29
MA66IE
Zakorzenienie
 
Avatar MA66IE
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: GD
Wiadomości: 5 151
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

Hmm... a czy zamknąć łuski należy bezpośrednio po użyciu szamponu oczyszczajacego (przed koloryzacją blondem) czy też dopiero po koloryzacji?
__________________
Wymieniam się:
Szafa

Kosmetyczka
Biblioteczka
Wish Lista
MA66IE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 12:37   #30
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: ??? Po DEKOLORYZACJI włosy PONOWNIE CIEMNE ???

po koloryzacji, bo wygładzone łuski uniemożliwiają dostanie się barwnikom zawartym w farbie do środka
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-22 11:26:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.