poliester - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 20:22   #1
WDM
Rozeznanie
 
Avatar WDM
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 980

poliester


Chciałabym Was zapytać, co sądzicie o poliestrze. Nigdy nie kupujecie? Idziecie na kompromis, gdy Wam się rzecz bardzo podoba? Wierzycie w lepszy i gorszy? Kupujecie składy mieszane? A może kompletnie nie zwracacie uwagi, ile go macie w szafie. Piszcie proszę.

Taką mam teraz fazę, że moja skóra wzdryga się przed poliestrem, a portfel wzdraga się Aż czasem żal różnych świetnych rzeczy.
WDM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:42   #2
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: poliester

Cytat:
Napisane przez WDM Pokaż wiadomość
Chciałabym Was zapytać, co sądzicie o poliestrze. Nigdy nie kupujecie? Idziecie na kompromis, gdy Wam się rzecz bardzo podoba? Wierzycie w lepszy i gorszy? Kupujecie składy mieszane? A może kompletnie nie zwracacie uwagi, ile go macie w szafie. Piszcie proszę.

Taką mam teraz fazę, że moja skóra wzdryga się przed poliestrem, a portfel wzdraga się Aż czasem żal różnych świetnych rzeczy.
wybieram namacalnie - nidgy nie patrze na metkę (chyba, że dla synka)
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 21:52   #3
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: poliester

nie ma co wierzyć w lepszy i gorszy, wystarczy pójść do sklepu z odzieżą sportową - najlepsze ciuchy to te z poliestru i poliamidu
za to ten w sieciówkach...

ja też głównie na dotyk kupuję, ale mój dotyk chyba umie sczytywać kod kreskowy włókien, bo prawie zawsze bawełnę wybieram
__________________
cierpienie jest prowokacją
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 22:51   #4
WDM
Rozeznanie
 
Avatar WDM
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 980
Dot.: poliester

Bielizna sportowa - o tak, masz rację, i nie tylko sportowa, w ogóle dobry stanik. I majtki do niego Choć tu również - poliamid czyli nylon.

Nylon brzmi lepiej niż poliester przez skojarzenie z rajstopami
Jest też chyba trochę lepszy na dotyk.
WDM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 23:12   #5
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: poliester

Cytat:
Napisane przez andune Pokaż wiadomość
nie ma co wierzyć w lepszy i gorszy, wystarczy pójść do sklepu z odzieżą sportową - najlepsze ciuchy to te z poliestru i poliamidu
za to ten w sieciówkach...

ja też głównie na dotyk kupuję, ale mój dotyk chyba umie sczytywać kod kreskowy włókien, bo prawie zawsze bawełnę wybieram
ja mam podobnie
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 10:36   #6
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: poliester

Ja tam się wolę pocić (również na treningu) w bawełnie/lnie. Inaczej się ćwiczy w bawełnianym gi, które można potem wygotować, niż we włóknie syntetycznym, które w połączeniu z potem zaczyna capić strasznie (mamy paru takich osobników w kimonach z poliestru z czymś)
Poliestru, akrylu, poliamidu nie kupuję. Wyjątek robię tylko dla rajstop.
Akceptuję niewielką domieszkę lycry.
Lubię wiskozę i włókno bambusowe.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 13:09   #7
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: poliester

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Ja tam się wolę pocić (również na treningu) w bawełnie/lnie. Inaczej się ćwiczy w bawełnianym gi, które można potem wygotować, niż we włóknie syntetycznym, które w połączeniu z potem zaczyna capić strasznie (mamy paru takich osobników w kimonach z poliestru z czymś)
Poliestru, akrylu, poliamidu nie kupuję. Wyjątek robię tylko dla rajstop.
Akceptuję niewielką domieszkę lycry.
Lubię wiskozę i włókno bambusowe.
O widzisz, a ja uwielbiam nikowe dry-fity,które mają w składzie sam poliester albo bardzo dużo poliestru - mam kilka par spodni (do jogi, typowe biegowe, z rozszerzaną nogawką do innych aktywności) i kilka koszulek i są to moje najlepsze ciuchy do treningów - są przewiewne, wchłaniają pot, czuję, że skóra oddycha w tym, a nie tak jak w mokrej bawełnie, która pochłonęła pot i skóra w niej już nie oddycha, a na dodatek ciuch robi się lepki i ciężki... Nie wydaje mi się, abym w tych ciuchach śmiedziała. Dodatkowe zaleta to błyskawiczne schnięcie - 2-3h max i ciucj jest suchy, więc mogłabym codziennie trenować w tej samej koszulce i spodniach, bo zdążą wyschnąć, nawet jak jest dość chłodno, a bawełna tak szybko nie schnie.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 17:29   #8
sratatatka
Raczkowanie
 
Avatar sratatatka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 345
Dot.: poliester

W ubraniach codziennych wystrzegam się jak ognia i jestem temu wierna od dłuższego czasu. Miałam ostatnio chwilę "zaćmienia" i kupiłam na zimowej wyprzedaży sukienkę z Zary, 100 % poliester. Po praniu i nałożeniu szybko się jej pozbyłam tak elektryzującej się szmaty dawno nie miałam. Jakiś czas temu kupiłam dżinsy z ok. 30% dodatkiem poliestru, były znośne tylko zimą (mocno "grzały" ). Pozwalam sobie na domieszki, ale tylko w niektórych częściach garderoby (spodnie zdecydowanie nie są w tej grupie )
__________________
sratatatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 21:03   #9
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: poliester

Latem najlepiej szukać koszul i bluzek 100% bawełnianych ! Skórze się lepiej oddycha w typowo bawełnianych.
Za poliester nie lubię przepłacac kupuje nie raz wiskozowe rzeczy na bazarkach. W galeriach nie lubie przeplacac za takie szmatki
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 06:07   #10
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: poliester

Rzadko kupuję sam poliester. Ubranie wykonane z tego materiału musi bardzo mi się podobać i być dobrej jakości.
Kupuję za to mieszanki włókien, staram się jednak aby procentowa ilość włókna syntetycznego (np. poliester, poliamid) nie przekraczała 40%.
Za to włókna sztuczne, jak wiskoza, kupuję często. W mieszankach, albo same.
Zwracam uwagę na skład i macam dokładnie ubrania.
zekori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 13:24   #11
roxy foxy
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: poliester

różnie to bywa. jeśli rzecz bardzo mi sie podoba to kupuję, ale biorę też pod uwagę to gdzie i o jakiej porze roku będę daną rzecz nosić, bo np. latem poliester w moim przypadku odpada.
roxy foxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-03, 21:40   #12
WDM
Rozeznanie
 
Avatar WDM
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 980
Dot.: poliester

Też mam trochę domieszek, to takie zakupy typu mój własny must have, kompromis wyższy Generalnie nie bywają to jednak bluzki. Spodni szukam takich by najlepiej nawet tego 1% elastanu nie miały, jak wiadomo trudno je znaleźć wśród kobiecych. W spódniczkach zaś IMo poliester prędzej już ujdzie.

Moja top lista najbardziej odstręczających
-poliestrowa "satyna"
-poliestrowy szyfon
-pseudokoronki

Ostatnio chciałam czarną koronkę niesztuczną i powiem był to wyczyn. Ale też przymierzam się do sportowego stanika i w temat kurtek sportowych wniknęłam, tak więc moja niechęć nie jest już absolutna. Ciekawe jak jest z chemią tak różnych poliestrów.
WDM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 23:31   #13
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: poliester

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
O widzisz, a ja uwielbiam nikowe dry-fity,które mają w składzie sam poliester albo bardzo dużo poliestru - mam kilka par spodni (do jogi, typowe biegowe, z rozszerzaną nogawką do innych aktywności) i kilka koszulek i są to moje najlepsze ciuchy do treningów - są przewiewne, wchłaniają pot, czuję, że skóra oddycha w tym, a nie tak jak w mokrej bawełnie, która pochłonęła pot i skóra w niej już nie oddycha, a na dodatek ciuch robi się lepki i ciężki... Nie wydaje mi się, abym w tych ciuchach śmiedziała. Dodatkowe zaleta to błyskawiczne schnięcie - 2-3h max i ciucj jest suchy, więc mogłabym codziennie trenować w tej samej koszulce i spodniach, bo zdążą wyschnąć, nawet jak jest dość chłodno, a bawełna tak szybko nie schnie.
Coś w tym jest. Niby bawełna najlepsza i staram się kupować takie koszulki,ale jednak teraz wiele sieciówek robi ciuchy z poliestru, wiskozy itp... a jak jest jakiś MH to i takie kupuję. Zauważyłam dziwną rzecz, że właśnie te koszulki jak jest upał nie robią się mokre a bawełniane niekiedy robią się mokre w okolicach pach czy karku.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 21:46   #14
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: poliester

Ja kupuję rzeczy które mi pasują pod względem dotyku jak coś mi nie pasuje jak dotykam danej rzeczy to jej po porostu nie biorę
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 09:52   #15
sylvana0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 73
Dot.: poliester

o co chodzi z tym poliestrem ? Niektóre rzeczy 95% , 100|% poliestru kosztują 100 zł i rzekomo przecenione z 150 zł .
Skoro poliester jest to tkanina jedna z najgorszych to dlaczego sklepy i to wyglądające na wyzszy standard w jakości ciuchów ma takie ceny względem tej tkaniny?
sylvana0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 20:31   #16
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: poliester

Niektóre sklepy po prostu zdzierają, ale też poliester poliestrowi nie równy. Amerykańska projektantka Norma Kamali od początku specjalizowała się w ubraniach z poliestru, ale jej dopasowane, elastyczne sukienki zrobione są z bardzo specyficznego jego typu, który ma się nijak do poliestru Zary czy H&M. Jakością bardziej przypomina poliester używany w rzeczach sportowych przez co te sukienki są przewiewne, niepotliwe i bardzo komfortowe.
Poliestrowe sukienki z Zary natomiast to koszmar. Skusiłam się parę razy ze względu na design i zawsze żałowałam (za każdym razem sądziłam, że teraz będzie inaczej ).
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-26 21:31:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.