Dziurka i krostka na wardze sromowej! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-21, 21:39   #1
alicja537
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Unhappy

Dziurka i krostka na wardze sromowej!


Od kilku dni mam krostkę na wardze sromowej, wycieka z niej dużo ropy i czasami krew. Jest ona między udem a wargą więc majtki cały czas ją podrażniają.. Najgorsze jest to że nad krostką powstała dziurka! Co to może być?
alicja537 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 21:48   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dziurka i krostka na wardze sromowej!

Cytat:
Napisane przez alicja537 Pokaż wiadomość
Od kilku dni mam krostkę na wardze sromowej, wycieka z niej dużo ropy i czasami krew. Jest ona między udem a wargą więc majtki cały czas ją podrażniają.. Najgorsze jest to że nad krostką powstała dziurka! Co to może być?
Pewnie jakiś pryszcz albo zapalenie mieszka wlosowego. Śpij bez bielizny (same spodenki) i smaruj tribioticiem albo czymś podobnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 07:03   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dziurka i krostka na wardze sromowej!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Pewnie jakiś pryszcz albo zapalenie mieszka wlosowego. Śpij bez bielizny (same spodenki) i smaruj tribioticiem albo czymś podobnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tribiotykiem bo on zamknie po wierzchu a w środku będzie się paprać, tylko maścią ichtiolową i zaklejać plasterkiem bo maść brudzi i jest tłusta.
Trzeba wyciągnąć treść tego. Maść ichtiolowa wyciągnie ropę.
Z opisu mi wygląda na mały wrzodziak po prostu.

Bokserki by były teraz lepsze, nie mają gumki w pachwinie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 08:53   #4
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Dziurka i krostka na wardze sromowej!

Cytat:
Napisane przez alicja537 Pokaż wiadomość
Od kilku dni mam krostkę na wardze sromowej, wycieka z niej dużo ropy i czasami krew. Jest ona między udem a wargą więc majtki cały czas ją podrażniają.. Najgorsze jest to że nad krostką powstała dziurka! Co to może być?
Czy z dziurki sączy się ropa? Bo jeśli tak, to obawiałabym się przetoki (dodatkowy otwór w skórze, z którego wypływa nadmiar ropy).
Jeśli jest to duże, to idź z tym do dermatologa czy nawet zwykłego rodzinnego. Może trzeba będzie dać miejscowo antybiotyk.
Na razie noś spódnice albo luźne spodnie i majtki typu bokserki (tak jak pisała cava), by nie uciskać tego miejsca.
Paskudę pryskaj octeniseptem, traktuj maścią z ichtiolu. Super sprawdzają się też okłady z Rivanolu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 20:47   #5
alicja537
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Dziurka i krostka na wardze sromowej!

Z dziurki sączy się ropa a w dodatku krew. Dzisiaj zauważyłam że jest większa. Problemem jest to że właśnie dziś dostałam okres.. Czy ta dziurka jest jakaś groźna?? Są jakieś sposoby żeby zniknęła?

Edytowane przez alicja537
Czas edycji: 2019-03-22 o 20:48 Powód: pomylka
alicja537 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 20:48   #6
alicja537
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Dziurka i krostka na wardze sromowej!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Czy z dziurki sączy się ropa? Bo jeśli tak, to obawiałabym się przetoki (dodatkowy otwór w skórze, z którego wypływa nadmiar ropy).
Jeśli jest to duże, to idź z tym do dermatologa czy nawet zwykłego rodzinnego. Może trzeba będzie dać miejscowo antybiotyk.
Na razie noś spódnice albo luźne spodnie i majtki typu bokserki (tak jak pisała cava), by nie uciskać tego miejsca.
Paskudę pryskaj octeniseptem, traktuj maścią z ichtiolu. Super sprawdzają się też okłady z Rivanolu.
Z dziurki sączy się ropa a w dodatku krew. Dzisiaj zauważyłam że jest większa. Problemem jest to że właśnie dziś dostałam okres.. Czy ta dziurka jest jakaś groźna?? Są jakieś sposoby żeby zniknęła?
alicja537 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-22 21:48:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.