Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-06, 21:19   #1
praktyujacakatoliczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6

Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie


Nie muszę chyba nikomu mówić jak dziś popularne jest mieszkanie przed ślubem razem... w naszej parafii przykładowo 16 dziewcząt które znam i wyjechały do miasta na studia 7 aż mieszkało z chłopakiem podczas studiów. Wiadomo, dziewczyna przy chłopaku czuje się lepiej, ma pewną opiekę, dziewczyna posprząta, ugotuje, upierze... tak jest łatwiej.
Wszystko byłoby ok, gdyby łóżka były osobne i nie byłoby życia jak mąż i żona. Wtedy można żyć po katolicku. Niestety tak rzadko się zdarza... chciałabym się zapytać czy komukolwiek z Was się to udało? Czyli mieszkać razem i nie uprawiać seksu.
praktyujacakatoliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 21:23   #2
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Czemu narzucasz innym swoją wiarę?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 21:34   #3
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Czemu narzucasz innym swoją wiarę?
Podbijam pytanie.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 21:38   #4
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Wydaje mi się autorko, że albo źle sformułowałaś pytanie albo rzeczywiście narzucasz ludziom swoje myślenie, które dla innych może być błędne / złe.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 21:52   #5
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Co to znaczy, że "nie byłoby życia jak mąż i żona"? Już pomijając to spanie w jednym łóżku. To znaczy co, mają się nie całować, nie przytulać na kanapie oglądając film, nie jeść razem obiadów (przecież tak robi małżeństwo - jedzą obiady razem!), nie chodzić na spacery ani nic? Poza tym masz myślenie bardzo ograniczone - kobieta ma prać, sprzątać i gotować, a facet...?
Co ma robić facet?
W ogóle, co cię interesuje ile dziewczyn z twojej parafii zamieszkało z facetami? Czemu zaglądasz im do łóżek?
Pamiętaj - Polska jest państwem ŚWIECKIM. Nie RELIGIJNYM. Mamy pełne prawo decydować w kogo chcemy wierzyć. Ja nie wierzę w boga, i nie widzę problemu w tym, że inni wierzą. Niestety, rzadko to działa w drugą stronę. Żaden ateista czy innowierca nie zagląda katolikom do łóżek i nie krytykuje za różne (dla mnie) śmieszne poglądy, typu antykoncepcja to zło, seks przed ślubem to zło. Seks ma być z miłości, nieważne czy przed ślubem czy po.

Żyj i daj żyć innym.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 22:02   #6
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Proponuje niech każdy zajmie sie sobą i swoim łóżkiem
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 22:26   #7
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Dużo osób, będących katolikami, tak robi. Nie wyobrażam sobie nie mieszkać razem przed ślubem.
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 22:36   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez praktyujacakatoliczka Pokaż wiadomość
Nie muszę chyba nikomu mówić jak dziś popularne jest mieszkanie przed ślubem razem... w naszej parafii przykładowo 16 dziewcząt które znam i wyjechały do miasta na studia 7 aż mieszkało z chłopakiem podczas studiów. Wiadomo, dziewczyna przy chłopaku czuje się lepiej, ma pewną opiekę, dziewczyna posprząta, ugotuje, upierze... tak jest łatwiej.
Wszystko byłoby ok, gdyby łóżka były osobne i nie byłoby życia jak mąż i żona. Wtedy można żyć po katolicku. Niestety tak rzadko się zdarza... chciałabym się zapytać czy komukolwiek z Was się to udało? Czyli mieszkać razem i nie uprawiać seksu.
Eszszzz ten paskudny, brudny seks przed slubem ...
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 22:53   #9
malalemka
Przyczajenie
 
Avatar malalemka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

To widzę, że w parafiach mają ciekawe tematy do rozmów :P

Może i komuś się udało, albo byłby w stanie się udać zamieszkać "na osobnych łóżkach", ale po co dokładać sobie w życiu kłopotów?
malalemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 23:06   #10
KaerbEmEvig
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 575
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Ekhm, żadna z komentujących nie potrafi czytać ze zrozumieniem? W "mojej parafii" - to chyba wyjaśnia wszystko, a przynajmniej powinno. Nick autorki mówi sam za siebie. Opisuje ona jawne łamanie zasad Kościoła Katolickiego przez jego członków.

Jestem osobą niewierzącą, ale denerwuje mnie ta wszechobecna hipokrycja, ta kultura supermarketowa - branie z religii tylko rzeczy, które w danej chwili danej osobie odpowiadają. Żenada. Nikt nikogo nie zmusza do bycia katolikiem - nie odpowiadają ci zasady wiary, to nie podawaj się za katolika, bo taki z ciebie katolik, jak ze mne królik.
KaerbEmEvig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 23:35   #11
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Dziewczyny, dajcie sobie spokój. Jeżeli ktoś ma taki nick, to raczej nie przyszedł prowadzić meryturycznej dyskusji. Zresztą, ani ja nie przekonam kogoś do ''normalnego'' życia, ani nikt mnie do czystości, więc o czym my w ogóle mówimy

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

Cytat:
Napisane przez KaerbEmEvig Pokaż wiadomość
Ekhm, żadna z komentujących nie potrafi czytać ze zrozumieniem? W "mojej parafii" - to chyba wyjaśnia wszystko, a przynajmniej powinno. Nick autorki mówi sam za siebie. Opisuje ona jawne łamanie zasad Kościoła Katolickiego przez jego członków.

Jestem osobą niewierzącą, ale denerwuje mnie ta wszechobecna hipokrycja, ta kultura supermarketowa - branie z religii tylko rzeczy, które w danej chwili danej osobie odpowiadają. Żenada. Nikt nikogo nie zmusza do bycia katolikiem - nie odpowiadają ci zasady wiary, to nie podawaj się za katolika, bo taki z ciebie katolik, jak ze mne królik.
Czyli wolisz ortodoksów? Dajcie żyć, katolikom też.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 08:58   #12
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

a moim zdaniem to więc jakich super argumentów nie użyjecie to nic z tego. Po ilości postów autorki, widać, że już pewnie się nie odezwie, a Wy się zdenerwujecie, opiszecie w wątku jakich wiele i na nic to!
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 09:04   #13
praktyujacakatoliczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez D_94 Pokaż wiadomość
Dużo osób, będących katolikami, tak robi. Nie wyobrażam sobie nie mieszkać razem przed ślubem.
Dokładnie tak, mam na myśli katolików których w naszym kraju jest w Polsce ponad 90%... więc na tym forum zapewne też.

Wiecie co żal mi dziewczyn, które mieszkają przed ślubem latami i wiadomo co robią a potem rodzi się dziecko i błagają księdza o chrzest dla dziecka :/

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Eszszzz ten paskudny, brudny seks przed slubem ...
a żebyś wiedziała że wstrętny. Wiele dziewcząt z oazy ma problemy psychiczne, gdyż oddały się chłopakowi a ten potem zamiast się ożenić to poszedł do innej :/
praktyujacakatoliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 09:20   #14
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez praktyujacakatoliczka Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, mam na myśli katolików których w naszym kraju jest w Polsce ponad 90%... więc na tym forum zapewne też.

Wiecie co żal mi dziewczyn, które mieszkają przed ślubem latami i wiadomo co robią a potem rodzi się dziecko i błagają księdza o chrzest dla dziecka :/

a żebyś wiedziała że wstrętny. Wiele dziewcząt z oazy ma problemy psychiczne, gdyż oddały się chłopakowi a ten potem zamiast się ożenić to poszedł do innej :/
leżę i płaczę ze śmiechu. Tak, miały problemy psychiczne, bo uprawiały seks przed ślubem... To takie straszne Zauważ, że większość ludzi uprawia seks przed ślubem, i nikt nie ma z tego powodu problemów psychicznych. Jak się jest katolikiem i jeździ się na oazy - nie uprawia się seksu przed ślubem. Jak się nie jest - można uprawiać seks z kim się chce, kiedy się chce i gdzie się zachce. Nie zaglądaj ludziom do łóżek!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 09:33   #15
praktyujacakatoliczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
leżę i płaczę ze śmiechu. Tak, miały problemy psychiczne, bo uprawiały seks przed ślubem... To takie straszne Zauważ, że większość ludzi uprawia seks przed ślubem, i nikt nie ma z tego powodu problemów psychicznych. Jak się jest katolikiem i jeździ się na oazy - nie uprawia się seksu przed ślubem. Jak się nie jest - można uprawiać seks z kim się chce, kiedy się chce i gdzie się zachce. Nie zaglądaj ludziom do łóżek!
pogadaj z koleżankami, wiele dziewcząt ma dziś problemy gdyż uprawiając seks przed ślubem czują się wręcz gwałcone przez chłopaka

zwłaszcza jeśli z nim mieszkają a on wymusza seks
praktyujacakatoliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 09:39   #16
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Ludzie, nie karmcie trolla
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 09:42   #17
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Dziewicą nie jestem od 3 lat, uprawiałam seks z 3 facetami, przez żadnego nie czułam się zgwałcona. Raczej oni powinni czuć się gwałceni przeze mnie Nie mam żadnych problemów psychicznych. Ani moja siostra. Ani moja siostra, która lat ma 25. Ani moja przyjaciółka, która dziewicą nie jest dobrych kilka lat. Ani moje koleżanki z pracy/ze szkoły. Nigdy nie żałowałam swojej decyzji
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 09:53   #18
Jaspise
Raczkowanie
 
Avatar Jaspise
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 50
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

dziewczyny, autorka przecież wcale NIE narzuca nikomu swojej wiary. Nie napisała nigdzie "czemu nie wierzycie w Boga? jesteście wszyscy idioci, grzesznicy itd. powinniście wierzyć" Ona po prostu zwyczajnie zadała pytanie. A to, że wielu z nas to pytanie wydaje się co najmniej dziwne, to swoją drogą.

Tak więc, autorko, mieszkanie przed ślubem z chłopakiem, bycie katolikiem i nie uprawianie seksu jest możliwe, bo moim zdaniem to jest indywidualna sprawa i to zależy tylko od Ciebie i od twojej decyzji o tym. Możesz mieszkać z chłopakiem, ale mu się nie oddawać, on ma to uszanować i na Ciebie poczekać, kropka. Jeśli tak chcesz, w porządku, Twoja sprawa.

Jest też druga strona medalu. Ja oczywiście szanuję Twoje poglądy, zresztą sama jestem katoliczką, ale w tych sprawach to akurat miałabym się z czego spowiadać, oj myślę, że wychowałaś się w bardzo pruderyjnym środowisku o konserwatywnych poglądach. Dzisiaj uprawianie seksu przed ślubem jest rzeczą normalną, tak jak mieszkanie razem, jedzenie razem, itd. A to, ze mówisz, że potem ma się problemy psychiczne, to nie jest do końca tak. Twoje koleżanki nie mogą sobie z tym poradzić, bo zaangażowały się w to, a po wszystkim facet odszedł. Zdarza się, po prostu był gnojem. Ale tak samo silnie mogłyby to przeżywać, gdyby tego seksu nie było. Cierpienie po stracie jest zawsze. Ale to nie jest wina seksu. Ok, może tego żałują. Ale nie zrażaj się przez to do współżycia, bo do tego tanga trzeba dwojga i jeśli facet okaże się fair i jeśli się kochacie, to czemu tej miłości nie ucieleśnić?

Swoją drogą, myślisz, że jak będziesz mieszkać z chłopakiem i będziecie mieć osobne łóżka i kiedy np Ty wyjdziesz wieczorem z łazienki w piżamce, bez stanika pod spodem, to on wytrzyma i nie przyjdzie do Ciebie do łóżka choć na chwilkę? Łóżko, jedno czy dwa, nie jest tu problemem. Jak się chce to można wszędzie
__________________
"A dog is the only creature on earth, that loves you more than he loves himself..."
Josh Billings
Jaspise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 09:56   #19
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Pamiętaj - Polska jest państwem ŚWIECKIM. Nie RELIGIJNYM. Mamy pełne prawo decydować w kogo chcemy wierzyć.
To prawda. Tyle, że jeśli ktoś deklaruje, że jest katolikiem, a potem nagle zaczyna jawnie łamać zasady swojej religii, to wygląda to kiepsko. A chyba o takich przypadkach pisze autorka wątku

Cytat:
Żaden ateista czy innowierca nie zagląda katolikom do łóżek i nie krytykuje za różne (dla mnie) śmieszne poglądy, typu antykoncepcja to zło, seks przed ślubem to zło.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514377

Cytat:
Napisane przez praktyujacakatoliczka Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, mam na myśli katolików których w naszym kraju jest w Polsce ponad 90%... więc na tym forum zapewne też.
Ponad 90% katolików? To chyba tylko według statystyk, w których za katolika uznany jest każdy ochrzczony w KK.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 09:57   #20
Jaspise
Raczkowanie
 
Avatar Jaspise
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 50
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że "nie byłoby życia jak mąż i żona"? Już pomijając to spanie w jednym łóżku. To znaczy co, mają się nie całować, nie przytulać na kanapie oglądając film, nie jeść razem obiadów (przecież tak robi małżeństwo - jedzą obiady razem!), nie chodzić na spacery ani nic? Poza tym masz myślenie bardzo ograniczone - kobieta ma prać, sprzątać i gotować, a facet...?
Co ma robić facet?
W ogóle, co cię interesuje ile dziewczyn z twojej parafii zamieszkało z facetami? Czemu zaglądasz im do łóżek?
Pamiętaj - Polska jest państwem ŚWIECKIM. Nie RELIGIJNYM. Mamy pełne prawo decydować w kogo chcemy wierzyć. Ja nie wierzę w boga, i nie widzę problemu w tym, że inni wierzą. Niestety, rzadko to działa w drugą stronę. Żaden ateista czy innowierca nie zagląda katolikom do łóżek i nie krytykuje za różne (dla mnie) śmieszne poglądy, typu antykoncepcja to zło, seks przed ślubem to zło. Seks ma być z miłości, nieważne czy przed ślubem czy po.

Żyj i daj żyć innym.
Tinkerbell - zgadzam się z zaznaczonym w 100% !!!!!!!!!!!


I autorko, DLACZEGO?! Dlaczego uważasz, że dziewczyna, która uprawia seks i mieszka z chłopakiem czuje się gwałcona? Ludzie, kobieta to tak samo człowiek i tak samo ma własne zdanie... co za poglądy... Ok, łopatologicznie: To Ty decydujesz, czy facetowi dajesz czy nie, on Cię do niczego zmusić nie może, inaczej byłby zwykłym śmieciem. Równouprawnienie, tyle.
__________________
"A dog is the only creature on earth, that loves you more than he loves himself..."
Josh Billings
Jaspise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 10:01   #21
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Wiem, że troll, ale odpiszę.

Autorko, rozumiem, że zamieszkanie z chłopakiem przed ślubem jest niezgodne z Twoją wiarą. Ale coś mam wrażenie, że za bardzo demonizujesz sam seks. Chociażby wzmiankę o biednych koleżankach, które czują się gwałcone przez chłopaków - przepraszam, ale nie umieją powiedzieć "nie"? Nikt nie wymusza na nikim seksu.
Owszem, być może ryzykują utratę faceta, ale czy naprawdę dobre jest dla nich trwanie w sytuacji, gdy nie czują się bezpiecznie przy mężczyźnie (być może to problem w emocjach, psychice, być może w zachowaniu samego faceta).

Autorko, to że nie chcesz uprawiać seksu przed ślubem - nie nakręcaj się negatywnie, nie demonizuj samego seksu. Możesz nawet po ślubie stracić wiele pozytywnych i pięknych doświadczeń. Nie wierzę, że od razu po ślubie nastąpi cudowny pstryk - zły, grzeszny seks nie stanie się okazaniem wzajemnej miłości, więzi i szacunku.

Swoją drogą uważam, że dla praktykującej osoby wspólne mieszkanie przez lata bez decyzji o ślubie może potem rodzić dużo dylematów moralnych, wyrzutów sumienia. Nie wierzę też w bezproblemowość rozwiązania dwóch oddzielnych łóżek, albo nawet sypiania w jednym - chyba, że oboje są aseksualni. Albo wyznają zasadę "róbta wszystko, byle błona dziewicza została".
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 10:10   #22
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Chodzi mi o to, że ona pisze "w mojej parafii na 16 dziewczyn 7 wyjechało na studia i zamieszkało z chłopakiem!" A co ją to kurde obchodzi? Mogą mieszkać z chłopakiem, mogą uprawiać seks, a nie rozumiem co to obchodzi autorkę? O to mi chodziło z "zaglądaniem do łóżka". O ile się nie mylę, to zgodnie z wiarą autorki jej bóg dał ludziom wolną wolę, więc mają możliwość decydowania o sobie. Jeśli ktoś chce uprawiać seks przed ślubem, to niech to robi. Mało kto podejdzie do katolika i mu powie "haha! nie uprawiasz seksu przed ślubem! nie wiesz co tracisz! a wg katolików to seks tylko po ciemku i pod kołdrą, i tylko żeby dziecko spłodzić!" - nie wiem, może tak nie wypada, może jednak to kwestia tego, że katolików jest więcej.. Za to katolicy nie mają problemu, żeby powiedzieć "nie uprawiaj seksu przed ślubem bo jest brudny i zły! współczuję ludziom, którzy go uprawiają przed ślubem." Ja nie widzę sensu czekania z cnotą do ślubu, a nie wmawiam tego innym.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 10:27   #23
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że ona pisze "w mojej parafii na 16 dziewczyn 7 wyjechało na studia i zamieszkało z chłopakiem!" A co ją to kurde obchodzi? Mogą mieszkać z chłopakiem, mogą uprawiać seks, a nie rozumiem co to obchodzi autorkę? O to mi chodziło z "zaglądaniem do łóżka". O ile się nie mylę, to zgodnie z wiarą autorki jej bóg dał ludziom wolną wolę, więc mają możliwość decydowania o sobie. Jeśli ktoś chce uprawiać seks przed ślubem, to niech to robi. Mało kto podejdzie do katolika i mu powie "haha! nie uprawiasz seksu przed ślubem! nie wiesz co tracisz! a wg katolików to seks tylko po ciemku i pod kołdrą, i tylko żeby dziecko spłodzić!" - nie wiem, może tak nie wypada, może jednak to kwestia tego, że katolików jest więcej.. Za to katolicy nie mają problemu, żeby powiedzieć "nie uprawiaj seksu przed ślubem bo jest brudny i zły! współczuję ludziom, którzy go uprawiają przed ślubem." Ja nie widzę sensu czekania z cnotą do ślubu, a nie wmawiam tego innym.
Jest taki typ osób - mam kilka koleżanek "oazówek"w wieku 20+. Wytykają palcami każde wspólne zamieszkanie, seks, ciążę przeslubną. Czują się lepsze, bo one są "czyste", one nigdy. O ironio, na koncie nie mają bycia w związku, perpektyw na chłopaka też nie, więc skąd mogą wiedzieć, co to jest popęd seksualny, ani okazji do zgrzeszenia też nie mają.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 10:45   #24
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;41673630]Ludzie, nie karmcie trolla [/QUOTE]

201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 10:49   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez praktyujacakatoliczka Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------



a żebyś wiedziała że wstrętny. Wiele dziewcząt z oazy ma problemy psychiczne, gdyż oddały się chłopakowi a ten potem zamiast się ożenić to poszedł do innej :/


One nie maja problemu wynikającego z tego, że się "oddały" ale dlatego, że należą do Oazy

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
więc skąd mogą wiedzieć, co to jest popęd seksualny, ani okazji do zgrzeszenia też nie mają.
Popęd seksualny nie zależy od perspektywy na chlopaka, itp bo jest on w każdym człowieku pojawia się w okresie dojrzewania a to czy się go rozbudza zależy od silnej woli, wiary, towarzystwa, itp.

A zgrzeszyć mozna także sam ze sobą ale wtedy miedzy palcami rosną włosy lub błona jak u żaby
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 11:14   #26
praktyujacakatoliczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewicą nie jestem od 3 lat, uprawiałam seks z 3 facetami, przez żadnego nie czułam się zgwałcona. Raczej oni powinni czuć się gwałceni przeze mnie Nie mam żadnych problemów psychicznych. Ani moja siostra. Ani moja siostra, która lat ma 25. Ani moja przyjaciółka, która dziewicą nie jest dobrych kilka lat. Ani moje koleżanki z pracy/ze szkoły. Nigdy nie żałowałam swojej decyzji
ciekawe gdybyś potem spotkała tego jedynego ideała, który nie zaliczył jeszcze żadnej czy by mu to nie przeszkadzało...
praktyujacakatoliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 11:23   #27
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez praktyujacakatoliczka Pokaż wiadomość
ciekawe gdybyś potem spotkała tego jedynego ideała, który nie zaliczył jeszcze żadnej czy by mu to nie przeszkadzało...
Miałam dwóch facetów przed moim obecnym i nie przeszkadza mu to. A sam był prawiczkiem.

Po za tym co to za określenie 'zaliczył' Myślałam że seks się uprawia z miłości lub dla przyjemności a nie dla zaliczenia...
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 12:08   #28
aa4eda71cc3100c1d0c84d6e0fe25ffaa6ea5eb4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 261
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

Cytat:
Napisane przez praktyujacakatoliczka Pokaż wiadomość
pogadaj z koleżankami, wiele dziewcząt ma dziś problemy gdyż uprawiając seks przed ślubem czują się wręcz gwałcone przez chłopaka

zwłaszcza jeśli z nim mieszkają a on wymusza seks
Oj tak, jak oni mnie gwałcili
Do tej pory to pamiętam, tak mi było dobrze

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Jest taki typ osób - mam kilka koleżanek "oazówek"w wieku 20+. Wytykają palcami każde wspólne zamieszkanie, seks, ciążę przeslubną. Czują się lepsze, bo one są "czyste", one nigdy. O ironio, na koncie nie mają bycia w związku, perpektyw na chłopaka też nie, więc skąd mogą wiedzieć, co to jest popęd seksualny, ani okazji do zgrzeszenia też nie mają.
Znam identycznie dziewczyny
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A zgrzeszyć mozna także sam ze sobą ale wtedy miedzy palcami rosną włosy lub błona jak u żaby
Dlatego ja zawsze noszę rękawiczki

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez praktyujacakatoliczka Pokaż wiadomość
ciekawe gdybyś potem spotkała tego jedynego ideała, który nie zaliczył jeszcze żadnej czy by mu to nie przeszkadzało...
Jakby mu to przeszkadzało to dla mnie oznaczałoby, że jest ograniczonym, niedojrzałym chłoptasiem, nie wiem na czym polegałaby ta jego idealność.

Nie każda chce takiego chłopaka jaki dla Ciebie jest ideałem.
aa4eda71cc3100c1d0c84d6e0fe25ffaa6ea5eb4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 12:45   #29
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

[1=aa4eda71cc3100c1d0c84d6 e0fe25ffaa6ea5eb4;4167539 5]
Jakby mu to przeszkadzało to dla mnie oznaczałoby, że jest ograniczonym, niedojrzałym chłoptasiem, nie wiem na czym polegałaby ta jego idealność.

Nie każda chce takiego chłopaka jaki dla Ciebie jest ideałem.[/QUOTE]

Co do pogrubionego - jeśli dla ewentualnego faceta ważna by było moje dziewictwo, a nie charakter, a nie JA jako osoba - niech spada.

Nie chciałabym, żeby mój facet był prawiczkiem - ale gdyby był, a ja bardzo bym go kochała, to ABSOLUTNIE by mi to nie przeszkadzało.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 13:14   #30
Pastela92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 278
Dot.: Mieszkanie przed ślubem razem i współżycie

a jeśli ja wierzę w Boga, chodzę do kościoła, nie po to żeby wysłuchać co ksiądz ma mi do powiedzenia, tylko po to, żeby pobyć z Bogiem, a uprawiam seks pozamałżeński (i to nie po bożemu ), mam różne fantazje, które realizuję z człowiekiem, którego kocham i nie mam nic przeciwko zamieszkaniu razem w przyszłości, to kim jestem?


EDIT: kiedyś dobra koleżanka spowiadała się księdzu właśnie z seksu i tego, że mieszka z chłopakiem. Ksiądz zapytał ja tylko: kochasz go? Planujecie dalsze życie razem, ślub? Odpowiedziała mu, że tak i w odpowiedzi usłyszała: Więc w czym problem? Idź i kochajcie siię dalej.

Edytowane przez Pastela92
Czas edycji: 2013-07-07 o 13:51
Pastela92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.