Ostatnio obejrzane filmy cz. II - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-04, 09:48   #4621
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs down Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Suszara Pokaż wiadomość
Sezon na misia 2 - 5/10 - średnio śmieszny, kilka dobrych tekstów i tyle, potrafiłam wyjść z pokoju i robić kolację i tak nic ciekawego mie nie ominęło.
mnie sie nie podobał zupełnie
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 18:14   #4622
Poor_Little_Girl
Raczkowanie
 
Avatar Poor_Little_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 141
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Martyrs /Skazani na strach


Wstrząsający i bardzo brutalny film! Troszkę jak zlepek różnych horrorów, bo co chwilę zaskakuje nas coś nowego... Jednakże uważam jest w nim dość ambitne przesłanie. Polecam, wrażliwcom odradzam.. 6/10

PS. pamięta ktos jakiś film, w którym dobrze ukazana byłaby zbrodnia w afekcie?? Przeszukuję własną pamięć, ale niestety.. A jest mi to bardzo potrzebne
__________________
Każda przeżyta chwila ma swoje znaczenie,
bo bez niej, nie bylibyśmy tym, czym jesteśmy..
Poor_Little_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 21:17   #4623
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

OSZUKANA - bardzo dobry film !!!
rewelacyjna gra Angeliny Jolie, przejmujący, mimo, ze dlugi, to bardzo ciekawy, polecam w 100 %

ZAPOWIEDZ - dobry pomysl na film, aczkolwiek mieszają sie w nim troszkę style, momentami nie wiedzialam, czy jestem na horrorze, na science fiction czy thrillerze, koncówka troszkę nie bardzo, mogliby ją zmienić, ale ogolnie moze byc
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 22:17   #4624
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Poor_Little_Girl Pokaż wiadomość
[B]PS. pamięta ktos jakiś film, w którym dobrze ukazana byłaby zbrodnia w afekcie?? Przeszukuję własną pamięć, ale niestety.. A jest mi to bardzo potrzebne
Na tę chwilę przypominam sobie jedynie "Skazańca" i "Lot skazańców".
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 22:31   #4625
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość


2) Moment w którym Randy rozpoczyna pracę na stoisku mięsnym. Mówiąc szczerze, to ja właśnie wtedy zobaczyłam, że to jest jego prawdziwa walka. Urocza scena, kiedy Randy zmierza już za lade, a w tle słychać wiwatujący tłum, okrzyki i wiwaty - mistrzowstwo. To nie tamte krwawe ustawki i wbijanie sobie zszywek w ciało, a właśnie pokonanie swojej pride , staniecie za ladą i obsługa staruszek jest prawdziwą walką Randy'ego the Rama. Ostatecznie jak wiadomo, Randy tę walkę przegrywa...
Ciekawostka: ponieważ film miał niski budżet, większość scen była kręcona tylko raz. Nie było też kasy na zamknięcie supermarketu, więc klienci to w większości prawdziwi klienci sklepu: nie rozpoznali oni zresztą Rurki

Miasto ślepców: Książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie i bardzo sie bałam, że film nie da sobie rady, ale nie jest źle. Oczywiście brak wielu rzeczy, w tym przemysleń i odczuć bohaterki, która jako jedyna zachowuje wzrok, podczas gdy wszyscy go tracą, jednocześnie zachowuje swoje człowieczeństwo, kiedy ludzie stają się w mniejszym lub większym stopniu niewolnikami swoich instynktów i najniższych pobudek.

Warto zobaczyć, ale jeszcze bardziej warto przeczytać

Siedem dusz - należę do osób wzruszających sie dość łatwo na filmach. Tym razem jednak zakrywałam oczy z zażenowania jak daleko można sie posunąć w kiczu.

Komedie romantyczne są kiczowate ale nie kryją się z tym, więc czasem można taką pogodzoną z sobą dawkę kiczu przyjąć, lecz najgorszy jest kicz udający głębię i szlachetność.

Ten film właśnie taki jest. Z początku jeszcze tego nie wiadomo (zresztą nie wiadomo za bardzo o co w ogóle chodzi), ale potem odkrywamy z każdą chwilą całe nadęcie i cukierkowatość. To co spotkało bohatera i to co potem postanowił i jeszcze, jakby tego było mało, niespodziewane uczucie - za wiele tego, aż zęby bolą od cukru. na dobitkę te napuszone dialogi -brrrr
Will Smith jest chyba stworzony do ról ufoludków, tu wypadł nad wyraz słabo, ani raz mnie nie przekonał

Jedyne jasne punkty to Rosario Dawson, jej piękny pies i niezłe zdjęcia. Jedak całość: kicz, kicz, pani matko, kicz, kicz
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 12:19   #4626
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Ciekawostka: ponieważ film miał niski budżet, większość scen była kręcona tylko raz. Nie było też kasy na zamknięcie supermarketu, więc klienci to w większości prawdziwi klienci sklepu: nie rozpoznali oni zresztą Rurki

Miasto ślepców: Książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie i bardzo sie bałam, że film nie da sobie rady, ale nie jest źle. Oczywiście brak wielu rzeczy, w tym przemysleń i odczuć bohaterki, która jako jedyna zachowuje wzrok, podczas gdy wszyscy go tracą, jednocześnie zachowuje swoje człowieczeństwo, kiedy ludzie stają się w mniejszym lub większym stopniu niewolnikami swoich instynktów i najniższych pobudek.

Warto zobaczyć, ale jeszcze bardziej warto przeczytać

Siedem dusz - należę do osób wzruszających sie dość łatwo na filmach. Tym razem jednak zakrywałam oczy z zażenowania jak daleko można sie posunąć w kiczu.

Komedie romantyczne są kiczowate ale nie kryją się z tym, więc czasem można taką pogodzoną z sobą dawkę kiczu przyjąć, lecz najgorszy jest kicz udający głębię i szlachetność.

Ten film właśnie taki jest. Z początku jeszcze tego nie wiadomo (zresztą nie wiadomo za bardzo o co w ogóle chodzi), ale potem odkrywamy z każdą chwilą całe nadęcie i cukierkowatość. To co spotkało bohatera i to co potem postanowił i jeszcze, jakby tego było mało, niespodziewane uczucie - za wiele tego, aż zęby bolą od cukru. na dobitkę te napuszone dialogi -brrrr
Will Smith jest chyba stworzony do ról ufoludków, tu wypadł nad wyraz słabo, ani raz mnie nie przekonał

Jedyne jasne punkty to Rosario Dawson, jej piękny pies i niezłe zdjęcia. Jedak całość: kicz, kicz, pani matko, kicz, kicz

Czyżbyś oglądała kinomaniaka?
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 12:25   #4627
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Co do Siedmiu dusz zgadzam sie z Nebraską. ten film był dla mnie- poprostu kiepski. I nie potrafię się zachwycać rolą Smitka w tym filmie. 2/10

Ostatnio tez ogladałam z tż Marley i ja film jest baaardzo fajny. Usmiałam się na początku, a potem ..wiadomo... następnego dnia byłam jeszcze opuchnięta od łez 9/10
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 12:58   #4628
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Chłopaki z sąsiedztwa" - 6/10.
film bardzo przewidywalny, dlatego tez momentami sie dluzyl. ale dosc dobrze przedstawione portrety glownych bohaterow + swietna postac ojca Tre. dlatego 6/10. nie jest to film godny polecenia, spokojnie mozna go sobie odpuscic.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 18:31   #4629
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

MILK- dla mnie bardzo dobry film. Shean Penn zagrał wysmienicie, Scott jako bohater drugoplanowy rowniez mi sie podobał! zyciowy po prostu 9/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 18:50   #4630
zetka89
Zakorzenienie
 
Avatar zetka89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 874
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Klass (2007) - film dosłownie i w trochę przerażający sposób pokazuje jak przemoc rodzi przemoc. opowiada o tzw 'fali' w szkole. po filmie byłam w lekkim szoku i przez pewien czas nie mogłam nic o nim powiedzieć. polecam, 8/10.

Fool's Gold - Matthew McConaughey, Kate Hudson. Film średni, czasem można się było pośmiać, czasem były ładne widoki przyrody Główny wątek w filmie to poszukiwanie skarbu. Prawie 2godziny, jednak da się obejrzeć w sobotni wieczór 6.5/10.

The Jane Austen Book Club
- Film bardziej polecam osobom, które miały styczność z tymi książkami. Dla pozostałych osób niektóre momenty mogą być nudne (rozmowy o książkach) jednak to nie absolutnie nie przeszkadza w oglądaniu 7.5/10.
__________________

zetka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 18:57   #4631
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Cztery Noce z Anną" - nie potrafię powiedziec czego, ale czegoś mi w tym filmie brak... Jakoś nie rozkłada na łopatki, a szkoda, bo mógłby...
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 20:09   #4632
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Czyżbyś oglądała kinomaniaka?
Zgadza się Czasem oglądam, chociaż prowadzący doprowadza mnie do rozpaczy swois sposobem mówienia
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 21:54   #4633
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Gran Torino
Poznajemy Walta Kowalskiego w dniu pogrzebu jego żony. Od tego czasu wydaje się, że ten weteren wojny w Korei stanie się samotnikiem - rodzina nie wyznaje jego umiłowania do wszystkiego co amerykańskie, no chyba, że mają szansę dostać coś w testamencie, pastor to dzieciak, który nie potrzebnie się wtrąca, a sąsiedzi to same "żółtki". W dodatku syn sąsiadów szantażowany przez gang próbuje ukraść ukochane auto Walta, jego Gran Torino.

Świetny film! Początkowo w miarę lekki, poźniej w miejsce śmiesznych tekstów stetryczałego Walta pojawia się coraz więcej smutnych, przejmująych scen. Dawka agresji bardzo wyważona - nie ma tu bezsensownych bijatyk. Brak też romansowo-erotycznych wątków, typowych dla "wielkich produkcji", byleby tylko przyciągnać jak najwięcej ludzi do kina. A film i tak odniósł sukces.

A Clint Eastwood jak zawsze, nie zawodzi, pomimo 80 lat na karku dalej byłby z niego niezły "Brudny Harry".

9,9/10

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

W sumie to nic mi nie brakowało, więc 10/10

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-04-06 o 21:18
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:23   #4634
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Fracture - Mlody prokurator (Gosling), ktory dostaje lukratywna oferte pracy w prywatnej kancelarii, przed odejsciem ma poprowadzic jeszcze jedna sprawe, pozornie szalenie prosta - maz (Hopkins) probuje zabic zone, jest narzedzie zbrodni i podpisane zeznanie z przyznaniem sie do winy. Sprawa bardzo szybko sie komplikuje, gdy okazuje sie, ze oskarzony z wielka perfidia i sprytem przygotowal sie na rozwoj zdarzen.

Swietny film. Sa pewne luki w fabule (co jest raczej nie do unikniecia), ale intryga misternie zmontowana, scenariusz bardzo dobry, gra aktorska swietna, tempo i zwroty fabuly - miodzio.

9/10
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:59   #4635
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Księga Cieni (Blair Witch 2 ) -Grupa studentów z Uniwersytetu w Bostonie jest zaintrygowana historią zniknięcia trójki filmowców w lesie Black Hills, w stanie Maryland. Ostatecznie decydują się pojechać na miejsce tragedii aby odkryć co zdarzyło się naprawdę.
Daję 8/10
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 17:44   #4636
misi@
Rozeznanie
 
Avatar misi@
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kwidzyn- niestety :(
Wiadomości: 816
GG do misi@
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Transporter 3"- szybkie samochody, szybka jazda no i Jason Statham dla mnie miodzio 8/10
__________________
'Są osoby, które się pamięta, i osoby, o których się śni.'

Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

misi@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 21:02   #4637
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Dziś obejrzany "Marley & Me film rewelacyjny,główny bohater - słodki i pomysłowy ,kilka zabawnych scen,szczególnie ta z autem i spacerem,ale na koniec ehh....przeżyłam to nie dawno .
9/10

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez misi@ Pokaż wiadomość
"Transporter 3"- szybkie samochody, szybka jazda no i Jason Statham dla mnie miodzio 8/10
w/g mnie ta część była nieźle naciągana...szczególnie możliwości audi,ale taka już koncepcja tego typu filmów dobry do obejrzenia w wolny wieczór.
Jeśli lubisz Jasona to obejrzyj koniecznie "The Bank Job" - film o napadzie na bank w Anglii w latach 70 - tych, od samego początku trzyma w lekkim napięciu, 9/10
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 10:20   #4638
Ciarra
Raczkowanie
 
Avatar Ciarra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 340
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Fast & Furious 4

jak zwykle szybke auta i piekne kobiety oraz pewne niemila niespodzianka w scenariuszu; akcja toczy sie szybko, no i oczywiscie Vin Diesel obecny 8/10

The Bank Job

dobry, najepiej sie go oglada w oryginale sluchajac brytyjskiego akcentu i gierek slownych, nie dluzy sie, Jason Statham powala swoich glosem jak zawsze 8/10
__________________
All you need in this life is ignorance and confidence; then success is sure.

Ciarra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 10:22   #4639
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Ciarra Pokaż wiadomość
The Bank Job

dobry, najepiej sie go oglada w oryginale sluchajac brytyjskiego akcentu i gierek slownych, nie dluzy sie, Jason Statham powala swoich glosem jak zawsze 8/10
mhmmm....
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 13:14   #4640
these-words
Zakorzenienie
 
Avatar these-words
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 4 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Pan o muzyki / Les Choristes
film chodził za mną od kilku dni i dzisiaj znalazłam troche czasu, no i wpadłam. Wieczorem będzie powtórka z rozrywki
Cudo! O ile ktoś lubi oglądać filmy gdzie dużo się śpiewa. To co prawda nie jest musical ale muzyki w nim dużo, radze posłuchać tego ->http://www.youtube.com/watch?gl=PL&h...ture=relate... przed obejrzeniem, nie każdy może lubić chóry
ja się w soundtracku zakochałam
Film opowiada bardzo ładną historie o wychowacy ze szkoły dla trudnych chłopców. 1,5 h zleciało jak 5 min.
Kolejne, Jean-Baptiste Maunier ( filmowy Pierre Morhange) mogę go słuchaź i patrzeć na niego bez końca
Jest jeszcze przesłodki Pépinot, zakochałam się w tym dziecku
bez wątpienia 10/10

trailer
__________________
po prostu Daria

The greatest thing you'll ever learn,
is just to love and be loved in return.


Edytowane przez these-words
Czas edycji: 2009-04-07 o 14:55
these-words jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 13:17   #4641
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez tyska85 Pokaż wiadomość
Dziś obejrzany "Marley & Me film rewelacyjny,główny bohater - słodki i pomysłowy ,kilka zabawnych scen,szczególnie ta z autem i spacerem,ale na koniec ehh....przeżyłam to nie dawno .
9/10
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 13:18   #4642
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

magrest - dziękuje
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 16:28   #4643
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Podróż do wnętrza ziemi 3D - sam film to typowy przygodowy film familijny, pełny niedopracowanych scen (np. w jednym ujęciu bohaterowie zostawili plecaki za soba, a w drugim już je mięli na plecach ) ale jako film 3D po prostu wymiatał Efekty trójwymiarowe świetne! Polecam obejrzenie w kinie 3D W domu już nie koniecznie
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 18:04   #4644
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Mala Moskwa
rez. Waldemar Krzystek

Poprawny film, tyle by mozna powiedziec. Watek milosci zakazanej (ona Rosjanka i do tego mezatka) zakochana w Polaku. Dodac trzeba, ze jest to milosc z gatunku: "i on na nia spojrzal i od tej chwili juz wiedzial, ze musi sie jej oswiadczyc", czyli milosc od pierwszego wejrzenia jak kto woli. W tle mamy watek historyczny, ale jest tak slabo pociagniety, ze wlasciwie film okreslilabym jako romans-melodramat. Niemniej jednak nie zanudzil mnie, nie powalil rowniez, wiec jak juz mowilam, poprawny, mozna obejrzec, dla urody glownej bohaterki np. jesli ktos lubi typowo slowianskie klimaty

5/10


Kobieta z sasiedztwa /Femme d'à côté

Przyjemna rola Gérarda Depardieu, jeszcze mlody byl Historia milosci niemozliwej do spelnienia - oni kiedys sie kochali, ale rozstali sie w burzliwych okolicznosciach, teraz oboje sa w malzenstwie z kims innym. Po latach spotykaja sie przypadkowo i stare uczucie odzywa sie na nowo. Od poczatku wiadomo, ze happy endu nie bedzie, nie moze byc, a jedyne na co oboje moga liczyc to chwile szczescia kradzione kosztem wlasnego honoru i lojalnosci. Milosc z gatunku: "bez Ciebie zle, z Toba jeszcze gorzej". Od pierwszej sceny wiadomo, ze spotkanie tych dwoch dla nikogo nie moze zakonczyc sie dobrze, wszystko zmierza krok po kroku do tragicznego finalu.

7/10


Bagdad Cafe/Out of Rosenheim
1987

Absolutnie pieje z zachwytu! Rzecz sie dzieje w Ameryce. Niemiecka turystka (stereotypowo wygladajaca wielka kobieta z blond warkoczem ) kloci sie na srodku pustyni z mezem, zabiera walizke (omylkowo nie swoja) i idzie gdzie oczy poniosa. Takim to sposobem trafia do baru polaczonego z hotelem, na krancu swiata, gdzie nie ma praktycznie nikogo, oprocz wiecznie wkurzonej, wrzeszczacej wlascicielki i jej garstki klientow. Film zakwalifikowany jako komediodramat, momentami naprawde bardzo zabawny, ale przede wszystkim bardzo cieply i optymistyczny. Bardzo podnoszacy na duchu i uroczy jak glowna piosenka przewijajaca sie kilka razy od pierwszych scen:

Desert road from Vegas to nowhere
Someplace better than where you've been
A coffee machine that needs some fixing
In a little cafe just around the bend.

I am calling you
Can't you hear me
I am calling you.

Hot dry wind blows right through me
Baby's crying and I can't sleep
But we both know a change is coming
It's coming closer
Sweet release.


Polecam bardzo, jesli ktos nie widzial jeszcze.

9/10
__________________
.................

Edytowane przez syntagma
Czas edycji: 2009-04-07 o 18:37
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 19:28   #4645
misi@
Rozeznanie
 
Avatar misi@
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kwidzyn- niestety :(
Wiadomości: 816
GG do misi@
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez tyska85 Pokaż wiadomość
Jeśli lubisz Jasona to obejrzyj koniecznie "The Bank Job" - film o napadzie na bank w Anglii w latach 70 - tych, od samego początku trzyma w lekkim napięciu, 9/10
w takim razie już się biorę za poszukiwanie tego filmu
__________________
'Są osoby, które się pamięta, i osoby, o których się śni.'

Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

misi@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 21:15   #4646
pani_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar pani_sylwia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Dorzucam swoje:

1.Angielska robota (the bank job)-podpisuję się pod dobrymi recenzjami ,no i Statham mniam mniam
2.Adrenalina -aktor jak wyżej
3.Uprowadzona-Liam Neesen jako waleczny ojciec,film brutalny w swojej wymowie ale niestety prawdziwy,szkoda tylko że raczej nie ma w życiu takich happy endów.

Krwawe walentynki 3D-to raczej dla przeciwwagi,razem z koleżankami poszłam na to paskudztwo do kina -dla wielbicieli Piły ,naprawdę nigdy nie pójdę na nic co ma w tytule krwawe
pani_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 22:09   #4647
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Czekolada" - 7/10.
film niby z klimatem, ale dla mnie - za malo magii.. chociaz mozliwe, ze nie oceniam 'obiektywnie' (kazda ocena jest subiektywna, dlatego nawias), bo czytalam ksiazke, ktora jest lepsza! ale mimo to milo sie ogladalo, fajny na spokojny wieczor. minusem na pewno bylo przedstawienie samej czekolady - przy czytaniu od razu nabieralam ochoty na nia, a co dziwne - ogladajac film - nie.
polecam tym, ktorzy nie czytali ksiazki. ci, ktorzy czytali - moga sobie spokojnie odpuscic, by nie psuc wrazenia po lekturze.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 22:54   #4648
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Slumdog - milioner z ulicy " oczywiście polecam, na pewno wiele razy już się tu przewijał ten tytuł,ale film jest boski! Cudowna muzyka no i w ogóle sam sposób w jaki przedstawiono tą historie..super na prawde! Prawie się na koniec popłakałam..hehe
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 09:57   #4649
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Spotkania na krańcach świata / Encounters at the End of the World

Do obejrzenia zachęcił mnie tylko tegoroczny Oskar za najlepszy dokument bo tak jakoś nie mam w zwyczaju oglądać filmów dotyczących Antraktydy. Bo co można pokazać w takim filmie? Śnieg? Pingwiny (to już było)? Foki (pewnie też już było)? Góry lodowe?

A właśnie, że nie.

Okazuje się, że można pokazać ludzi. I to jeszcze jakich ludzi!
Rosyjskiego filozofa, językoznawce w roli ogrodnika (na Antarktydzie!), instruktora nurkowania, pasjonata gitar elektrycznych, bankowca w roli kierowcy, (jest nawet i jeden polak - naukowiec). Ci ludzie tworzą niesamowity klimat miasteczka zwanego McMurno, umieszczonego na.. Antarktydzie.

Podeszłam do tego filmu jak do dokumentu i to był błąd. Bo ten film to poezja w czystej postaci. Fantastyczna narracja (Herzog ma w głosie coś strasznie "arktycznego"), zupełnie zaskakująca muzyka, śliczne zdjęcia, humorystyczny komentarze i.... tej jeden pingwin, którego zapamiętacie na całe życie

7/10
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 10:03   #4650
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

[quote=Ciarra;11787001]Fast & Furious 4

jak zwykle szybke auta i piekne kobiety oraz pewne niemila niespodzianka w scenariuszu; akcja toczy sie szybko, no i oczywiscie Vin Diesel obecny


też własnie obejrzałam, bez vina nie ma co
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.