Najczęściej popełniane błędy w związkach. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 18:18   #121
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
no ba! w końcu nikt z nas nie jest idealny
ale z tym wolę mieć coś lub kogos nie d końca idealnego, niż nie mieć nic to tez nie można przeginać. Trzeba jednak zachowac trzeźwośc osądu i gdy dzieje się źle w związku -czyli gdy zamiast milości, szczęscia jest płacz i walka, to trzeba wiać a nie chwalić Boga, że portki są u boku.

pewnie i tak trzeba, ale Bogu dzięki, że mnie to nie dotyczy jedyny poblem w moim związku to kto ma pozmywać naczynia bo żadne z nas ni lbi, hehe trzeba sie dorobić zmywarki, to nie bedzie klopotu reszte problemów to j chyba czaami serio sobie roję oh, wiedziałam, co brałam
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 18:19   #122
Wednesday
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 164
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez agusia327 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
Piszę z moim problemem tu, ponieważ temat wydaje mi się najbardziej do tego odpowiedni. Miałam się dzisiaj spotkać ze swoim chłopakiem, ale od rana strasznie mnie denerwował, pytam więc smsowo, czy widzimy się czy nie, po dłuższym momencie zaproponował spacer albo siedzenie w domu, bo nic innego mu się nie chce. Po tonie głosu w słuchawce straciłam ochotę, żeby w ogóle go dzisiaj zobaczyć, to właśnie dziś jest taki dzień, że najchętniej pobiłabym go za to, że w ogóle oddycha :/ Ja siedzę teraz w domu, zaraz pójdę odwiedzić chorą kumpelę. A on? On oświadczył, że nabrał ochoty i idzie na grilla do koleżanki. Kiedy zapytałam, dlaczego od razu nie wyskoczył z propozycją, żebyśmy tam poszli razem, to nic nie odpowiedział. Mam wrażenie, że on się mnie wstydzi, że nie chce się ze mną publicznie pokazywać. Fakt, mam wybuchowy charakter skłonny do fochów, najpierw coś mówię, a potem myślę, może się boi że palnę coś w towarzystwie jego znajomych? Dodam, że jestem z nim od ponad roku, mamy ponad 20 lat i jest to wszystko dla mnie maksymalnie chore. To nie jest tak, że naskakuje na wszystko co żyje, bo możecie takie odnieść wrażenie... Nie oceniam ludzi na starcie, lubię ich poznawać. Czuję też, że w pewnym sensie to moja wina... Ostatnio mieliśmy kryzys właśnie przez jego kumpli, którzy ciągle namawiają na picie, jaranie, oczerniają dziewczyny swoich kumpli. Zrobiłam raz awanturę o to, było jeszcze gorzej, bo jego kumple totalnie przestali mnie akceptować... A ja chciałam, aby mój tż się tylko ogarnął, wziął za siebie. Dodam, że wyciągnęłam go z takiego syfu jakim były cotygodniowe weekendy na totalnym zgonie, trawa, alkohol, ładowanie się w kłopoty. Myślę, że to wszystko jest przeze mnie
obawiam się, że to jego kumple są ważniejsi niż ty tutaj. wiadomo, jestes zbyt wybuchowa, zbyt gwałtowna, ale trzeba też dostrzec inny aspekt - kumple są ważniejsi? dlaczego im nie powie - słuchajcie, to moja dziewczyna i czy wam się podoba czy nie jestem z nią i nie życzę sobie, byście ją źle traktowali i mówili o niej złe rzeczy.??? i wtedy sytuacja zostaje wyjaśniona, a Ty możesz spokojnie z nim przebywac w ich towarzystwie.
Zapewne o grillu wiedzial wczesniej, a nie powiedział Ci, bo boi się zdania koleżków. przykre.
Wednesday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 18:34   #123
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez Wednesday Pokaż wiadomość
obawiam się, że to jego kumple są ważniejsi niż ty tutaj. wiadomo, jestes zbyt wybuchowa, zbyt gwałtowna, ale trzeba też dostrzec inny aspekt - kumple są ważniejsi? dlaczego im nie powie - słuchajcie, to moja dziewczyna i czy wam się podoba czy nie jestem z nią i nie życzę sobie, byście ją źle traktowali i mówili o niej złe rzeczy.??? i wtedy sytuacja zostaje wyjaśniona, a Ty możesz spokojnie z nim przebywac w ich towarzystwie.
Zapewne o grillu wiedzial wczesniej, a nie powiedział Ci, bo boi się zdania koleżków. przykre.

niesadze... wyciagam inny wniosek. moze chlopak chce spedzic psokojnie czas na grillu, relaksowac sie i dobrze bawic a nie wysluchiwac fochow bo np. zle sie na kogos spojrzal, albo zagapil sie na kolezanke czy np. wypil za duzo.
Skoro Agusia sama przyznaje, ze
Cytat:
Fakt, mam wybuchowy charakter skłonny do fochów, najpierw coś mówię, a potem myślę, może się boi że palnę coś w towarzystwie jego znajomych?
to sie wcale chlopakowi nie dziwie, malo kto lubi nieobliczalny wybuchowy charakter bo nigdy nie wiadomo co komu do glowy strzeli.

Mysle Agusia ze powinnas popracowac nas swoim charakterem, bo dzis chlopak nie chce zabierac cie na grilla, a za jakis czas moze calkiem stracic ochote na spotkania ze soba, i w takim przypadku sama sobie bedziesz winna.


moze byc tez tak, ze jestes zbyt porzadna dla swojego chlopaka. ma zle towarzystwo i skoro w takim sie obraca to nie nawrocisz go na dobra drogę. musialby zmienic calkowicie srodowisko.
ciezko wyobrazic mi sobie dobre towarzystwo znajomych gdzie oczernia sie i obraza partnerki kumpli, cotygodnowie picie i używki tez nienajlepiej o nich swiadczy- poki jestes mloda zastanow sie czy ci to odpowiada. moze zamiast meczyc sie z takim chlopakiem lepiej miec jakiegos 'normalnego' z 'normalnym towarzystwem' ?
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png




Edytowane przez kamila2006
Czas edycji: 2011-03-23 o 18:39
kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 07:03   #124
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez menorka Pokaż wiadomość
Pewnie było, ale najgorsze według mnie jest kochanie za bardzo i mimo wszystko. Nie dość, że facet się rozleniwia, przestaję się starać to jeszcze myśli że będzie się z nim choćby był nie wiadomo jakim burakiem.
edit: a i kochanie za bardzo i mimo wszystko bardzo niszczy nas samych.
mogłybyście mi wytłumaczyć jak kochać mądrze, a nie za bardzo ?
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 07:53   #125
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez nieznajoma0 Pokaż wiadomość
mogłybyście mi wytłumaczyć jak kochać mądrze, a nie za bardzo ?
złoty środek-kochając partnera trzeba rownocześnie i równie mocno kochać samą siebie.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 09:02   #126
Still_Alive
Rozeznanie
 
Avatar Still_Alive
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 562
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez nieznajoma0 Pokaż wiadomość
mogłybyście mi wytłumaczyć jak kochać mądrze, a nie za bardzo ?
wydaje mi się że każdy ma na to swój sposób i też zależy od partnera jakiego ma. Np mój nie przepada za komplementowaniem (i mnie i jego) więc jak jestem tak w niego zapatrzona i mam ochotę mówić same cudowne rzeczy to ograniczam się do: ale mi dobrze.

Po za tym zajmuję się przede wszystkim sobą, zastanawiam się co mogę zrobić by czuć się z sobą lepiej, czego mogę się nowego nauczyć co sprawi mi przyjemność, przyda mi się . Nie przekładam moich zainteresowań, ululbionych zajęć za niego. Tzn. że jak chodzę na jakieś zajęcia które sprawiają mi radość to on musi poczekać aż skończę aż się spotkamy.

Po za tym wydaje mi się że przez pierwsze 2 lata jest właśnie tak mocne zauroczenie, że wydaje się ,że kochasz nad życie.

zasada jest taka: jeśli zadbasz o relacje z sobą samą, jeśli będą dobre, jeśli będziesz siebie szanować i takie tam co świadczą o tym, że masz właśnie dobre relacje z sobą = to stworzysz wtedy zdrowy związek.

Ale jeśli np. masz masę kompleksów i uważasz że nie zasługujesz na takiego chłopaka, to nie ma opcji by ten związek był zdrowy bo będziesz oczekiwała od faceta by Cię dowartościowywał itp.
__________________
...Ja w tym co dobre i leciutkie chce zanurzyć się i w tym pływać...

I love my live


Sprawdź czy nie popełniasz błędów w związku :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=487527
Still_Alive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 10:13   #127
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez nieznajoma0 Pokaż wiadomość
mogłybyście mi wytłumaczyć jak kochać mądrze, a nie za bardzo ?
kiedy kocha sie za bardzo ustawia sie swoje zycie pod partnera, stara sie go rozpieszczac, gotowac ulubione potrawy, komplementowac - wiedzac i widzac ze partner tego nie docenia i z siebie nic nie daje.
kochac za bardzo to znaczy tez szybko wybaczac, po klotni pierwsza przepraszac, przyznawac sie do bledow mimo iz mamy swiadomosc ze wina lezy po obu stronach.

kochac za bardzo znaczy poswiecac sie dla partnera mimo ze on tego poswiecenia nie wymaga, nie potrzebuje.

kochac za bardzo to znaczy siedziec cicho kiedy cos nam nie pasuje. strach i obawa przed wypowiedzeniem tego co nam nie pasuje, akceptowac kazde zachowanie partnera mimo ze chcialybysmy zeby zachowywal sie inaczej. w stosunku do nas tez.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 10:49   #128
musztarda z keczupem
Raczkowanie
 
Avatar musztarda z keczupem
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 222
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
kiedy kocha sie za bardzo ustawia sie swoje zycie pod partnera, stara sie go rozpieszczac, gotowac ulubione potrawy, komplementowac - wiedzac i widzac ze partner tego nie docenia i z siebie nic nie daje.
kochac za bardzo to znaczy tez szybko wybaczac, po klotni pierwsza przepraszac, przyznawac sie do bledow mimo iz mamy swiadomosc ze wina lezy po obu stronach.

kochac za bardzo znaczy poswiecac sie dla partnera mimo ze on tego poswiecenia nie wymaga, nie potrzebuje.

kochac za bardzo to znaczy siedziec cicho kiedy cos nam nie pasuje. strach i obawa przed wypowiedzeniem tego co nam nie pasuje, akceptowac kazde zachowanie partnera mimo ze chcialybysmy zeby zachowywal sie inaczej. w stosunku do nas tez.
Ale ładnie napisane
musztarda z keczupem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 10:50   #129
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
złoty środek-kochając partnera trzeba rownocześnie i równie mocno kochać samą siebie.
Cytat:
Napisane przez Still_Alive Pokaż wiadomość
wydaje mi się że każdy ma na to swój sposób i też zależy od partnera jakiego ma. Np mój nie przepada za komplementowaniem (i mnie i jego) więc jak jestem tak w niego zapatrzona i mam ochotę mówić same cudowne rzeczy to ograniczam się do: ale mi dobrze.

Po za tym zajmuję się przede wszystkim sobą, zastanawiam się co mogę zrobić by czuć się z sobą lepiej, czego mogę się nowego nauczyć co sprawi mi przyjemność, przyda mi się . Nie przekładam moich zainteresowań, ululbionych zajęć za niego. Tzn. że jak chodzę na jakieś zajęcia które sprawiają mi radość to on musi poczekać aż skończę aż się spotkamy.

Po za tym wydaje mi się że przez pierwsze 2 lata jest właśnie tak mocne zauroczenie, że wydaje się ,że kochasz nad życie.

zasada jest taka: jeśli zadbasz o relacje z sobą samą, jeśli będą dobre, jeśli będziesz siebie szanować i takie tam co świadczą o tym, że masz właśnie dobre relacje z sobą = to stworzysz wtedy zdrowy związek.

Ale jeśli np. masz masę kompleksów i uważasz że nie zasługujesz na takiego chłopaka, to nie ma opcji by ten związek był zdrowy bo będziesz oczekiwała od faceta by Cię dowartościowywał itp.
Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
kiedy kocha sie za bardzo ustawia sie swoje zycie pod partnera, stara sie go rozpieszczac, gotowac ulubione potrawy, komplementowac - wiedzac i widzac ze partner tego nie docenia i z siebie nic nie daje.
kochac za bardzo to znaczy tez szybko wybaczac, po klotni pierwsza przepraszac, przyznawac sie do bledow mimo iz mamy swiadomosc ze wina lezy po obu stronach.

kochac za bardzo znaczy poswiecac sie dla partnera mimo ze on tego poswiecenia nie wymaga, nie potrzebuje.

kochac za bardzo to znaczy siedziec cicho kiedy cos nam nie pasuje. strach i obawa przed wypowiedzeniem tego co nam nie pasuje, akceptowac kazde zachowanie partnera mimo ze chcialybysmy zeby zachowywal sie inaczej. w stosunku do nas tez.
Dziękuję za tyle cennych porad.
A macie może jeszcze porady jak sprawić, by 'nie spoczął na laurach' i aby nie przestał się starać?
Jestem singielką, ale w przyszłości chciałabym stworzyć zdrowy związek, a widzę, że muszę się przyłożyć
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =

Edytowane przez nieznajoma0
Czas edycji: 2011-03-25 o 10:51
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 11:01   #130
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez nieznajoma0 Pokaż wiadomość
Dziękuję za tyle cennych porad.
A macie może jeszcze porady jak sprawić, by 'nie spoczął na laurach' i aby nie przestał się starać?
Jestem singielką, ale w przyszłości chciałabym stworzyć zdrowy związek, a widzę, że muszę się przyłożyć
uświadomić sobie i uwierzyć w to, że nawet jeśli związek się rozleci, coś się nie uda, facet Cie wystawi, zdradzi, skrzywdzi-to owszem, bedzie ciężko, ale ...Ty i tak dasz sobie radę, a świat się nie zawali.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 14:01   #131
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

No, kochanie za mocno przybiera niekiedy drastyczne formy... ja usłyszałam kiedyś od faceta: wolę się Tobą podzielić niż Cię stracić. Zdumiona zapytałam co to znaczy a on mi na to: wolę, żebyś mnie zaczęła zdradzać niż zostawiła
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 16:20   #132
xxxagusiaqxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxagusiaqxxx
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 97
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Ja myślę , że najczęstszym błędem będzie to , że gdy się kogoś pozna i serduszko zacznie szybciej dygotać stawiamy tę osobe na 1 miejscu zapominając o życiu codziennym ( o swoim życiu ) względej tej osoby ...
brak rozmów heh i załatwianie tych ,, trudnych '' spraw przez sms-y ...
i jak to ktoś wcześniej napisał spowiedź z całego minionego tygodnia ...
,, gdy kocha się tak naprawdę reszta to tylko blade tło''
__________________
,Prawdziwa elegancja nie polega na tym, by zostać zauważonym, ale na tym by być zapamiętanym''




xxxagusiaqxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 17:27   #133
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
złoty środek-kochając partnera trzeba rownocześnie i równie mocno kochać samą siebie.

taaaaak,to mi się podoba, rozsądnie napisane
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 17:32   #134
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
kiedy kocha sie za bardzo ustawia sie swoje zycie pod partnera, stara sie go rozpieszczac, gotowac ulubione potrawy, komplementowac - wiedzac i widzac ze partner tego nie docenia i z siebie nic nie daje.
kochac za bardzo to znaczy tez szybko wybaczac, po klotni pierwsza przepraszac, przyznawac sie do bledow mimo iz mamy swiadomosc ze wina lezy po obu stronach.

kochac za bardzo znaczy poswiecac sie dla partnera mimo ze on tego poswiecenia nie wymaga, nie potrzebuje.

kochac za bardzo to znaczy siedziec cicho kiedy cos nam nie pasuje. strach i obawa przed wypowiedzeniem tego co nam nie pasuje, akceptowac kazde zachowanie partnera mimo ze chcialybysmy zeby zachowywal sie inaczej. w stosunku do nas tez.
drukuje i bede nosic w portfelu
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 13:02   #135
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez xxxagusiaqxxx Pokaż wiadomość
,, gdy kocha się tak naprawdę reszta to tylko blade tło''
pięknie napisane
i tak powinno być, niestety nie zawsze tak jest.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 12:10   #136
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
kiedy kocha sie za bardzo ustawia sie swoje zycie pod partnera, stara sie go rozpieszczac, gotowac ulubione potrawy, komplementowac - wiedzac i widzac ze partner tego nie docenia i z siebie nic nie daje.
kochac za bardzo to znaczy tez szybko wybaczac, po klotni pierwsza przepraszac, przyznawac sie do bledow mimo iz mamy swiadomosc ze wina lezy po obu stronach.

kochac za bardzo znaczy poswiecac sie dla partnera mimo ze on tego poswiecenia nie wymaga, nie potrzebuje.

kochac za bardzo to znaczy siedziec cicho kiedy cos nam nie pasuje. strach i obawa przed wypowiedzeniem tego co nam nie pasuje, akceptowac kazde zachowanie partnera mimo ze chcialybysmy zeby zachowywal sie inaczej. w stosunku do nas tez.
Jest taka książka: "Kobiety, które kochają za bardzo"
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 17:03   #137
lavalier
Raczkowanie
 
Avatar lavalier
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 33
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

udawanie kogoś kim sie nie jest po to,aby przypodobać sie partnerowi,ukrywanie swoich wad...a potem sie okazuje,że źle sie dobrali i niedopasowali do siebie i wynikają z tego nieporozumienia i rozczarowanie...i okazuje sie,że stworzyliśmy sobie w głowie iluzję danej osoby,kochaliśmy kogoś kogo nie ma..a wad nie ma co ukrywać bo prędzej czy później i tak wyjdą na jaw.
egoistyczne podejście do związku - nastawianie sie tylko na własne potrzeby,ignorowanie pragnień drugiej osoby,wymaganie od partnera a nie dawanie niczego od siebie..
liczenie na to,że partner sie zmieni albo że my go zmienimy...mała na to szansa,zamiast zmieniać kogos znajdźmy takiego,którego nie trzeba będzie zmieniać.A już najgorsze jest liczenie na to,że facet przestanie bić czy zdradzać i ciągłe wybaczanie takiemu..
wchodzenie w związek z kimś,kto ma zupełnie inne plany na przyszłośc i wizję związku..i liczenie na to,że oczywiscie pójdzie na ustępstwa dla nas
nie docenianie tego,co ukochany dla nas robi..za to wypominanie mu w kłótni starych błędów albo co gorsza gadki typu : Ty to do niczego sie nie nadajesz,jesteś zerem,nienawidzę Cię,nie umiesz tego i tamtego...niby wiadomo,że to nie prawda,ze to tylko unoszenie sie emocjami ale w takim razie po co to mówić? Trzeba uważać na słowa...można powiedzieć : nie podoba mi sie Twoje dane zachowanie,zawiodłeś moje zaufanie,ranisz mnie swoim zachowaniem,myślałam,że taki wspaniały facet jak Ty będzie wiedział jak sie zachować...czyli właśnie zwracać uwagę na sam błąd,i przede wszystkim na to,jak my sie przez to czujemy,a nie na to,że facet jest beznadziejny,tym bardziej jeśli taki nie jest.Krytykować daną postawę a nie osobę.Poza tym jeśli powiemy,że nas zawiódł i jest nam przykro on prędzej będzie miał wyrzuty sumienia niż jeśli sie go obrazi..jak go obrazimy to tylko sie wścieknie na nas i zrzuci całą winę
A z drugiej strony - nieumiejętność przyznania się do błędu,odwracanie kota ogonem chociaż wiemy,że to my zawiniłyśmy,unoszenie się dumą
wyrzucanie swoich frustracji na partnera,obwinianie go za swoje własne niepowodzenia
mówienie o sobie "jestem taka brzydka,taka gruba,taka beznadziejna" i liczenie na to,że facet zaprzeczy - a my godzimy w jego gust i zwracamy niepotrzebnie na jakiś fakt uwagę
jeszcze jedno:
zaniedbanie związku,nic nie robienie bo już nie trzeba "bo partner zdobyty".I przez to potem jest rutyna..a miłość trzeba pielęgnować..

Edytowane przez lavalier
Czas edycji: 2011-04-06 o 19:42
lavalier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 08:09   #138
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
uświadomić sobie i uwierzyć w to, że nawet jeśli związek się rozleci, coś się nie uda, facet Cie wystawi, zdradzi, skrzywdzi-to owszem, bedzie ciężko, ale ...Ty i tak dasz sobie radę, a świat się nie zawali.
dzięki

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Jest taka książka: "Kobiety, które kochają za bardzo"
chciałam sobie popatrzyć na tę książkę i przez przydadek znalazłam test "Czy jestem kobietą, która "kocha za bardzo"?" Źródło klik.
Przyznam szczerze, ze wynik mnie zaskoczył
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 12:54   #139
Niambie
Zadomowienie
 
Avatar Niambie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 485
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

I ja chyba "kocham za bardzo". Czytam więc wasze rady i wprowadzam w życie, póki nie jest za późno Pozdrawiam
Niambie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 16:16   #140
dagusia85
Raczkowanie
 
Avatar dagusia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 250
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Zrobiłam wspomniany owy test czy kocham za bardzo i praktycznie na połowę pytań odpowiedziałam "tak". Faktycznie nie raz w naszym związku czuję się źle, ale zdaję sobie sprawę, że i mój TŻ ma lepsze i gorsze dni, bo też miewam humorki i potrafię mu dopiec.
Chyba nie ma złotej zasady jak postępować w związku żeby być kochaną i szanowaną, bo w każdym związku jedna z osób chce dominować. Naszym nieszczęściem (a może szczęściem) jest to, że jesteśmy bardziej emocjonalne (ktoś ze znajomych powiedział "rozmemłane") niż faceci. Moja rada : stójmy twardo na swoich nogach.
W końcu tego kwiata to pół świata
__________________
Jest 72kg , a będzie 57kg do czerwca 2011

72,5 -72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65,8 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57
dagusia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 19:07   #141
duś.
Raczkowanie
 
Avatar duś.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin / FFM.
Wiadomości: 141
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
pewnie i tak trzeba, ale Bogu dzięki, że mnie to nie dotyczy jedyny poblem w moim związku to kto ma pozmywać naczynia bo żadne z nas ni lbi, hehe trzeba sie dorobić zmywarki, to nie bedzie klopotu reszte problemów to j chyba czaami serio sobie roję oh, wiedziałam, co brałam
A próbowaliscie - kto gotuje, ten nie zmywa? U nas działa!

Ja mam wrażenie, że popełniam mnóstwo błędów. Jestem wybuchowa i nigdy nie przemyślę tego co wykrzyczę "na chłodno". A to by rozwiązało pare nieporozumień.
__________________
You never know when your lies will come back and start fucking up your life.

STOP zakupom ubraniowym 4/30
duś. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 19:23   #142
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez duś. Pokaż wiadomość
A próbowaliscie - kto gotuje, ten nie zmywa? U nas działa!

Ja mam wrażenie, że popełniam mnóstwo błędów. Jestem wybuchowa i nigdy nie przemyślę tego co wykrzyczę "na chłodno". A to by rozwiązało pare nieporozumień.

próbujemy, bo cóż zrobić

Ja zawsze uważam, co mówię, czasami jak mówię coś, czego nie powinnam, to tylko żeby sprowokować Tż wie, że lubię się czasemm pokłócić, bo potem tak miło się godzić
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 08:19   #143
duś.
Raczkowanie
 
Avatar duś.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin / FFM.
Wiadomości: 141
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Ja zawsze uważam, co mówię, czasami jak mówię coś, czego nie powinnam, to tylko żeby sprowokować Tż wie, że lubię się czasemm pokłócić, bo potem tak miło się godzić
Ja też uwielbiam sie godzić, ale to zazwyczaj nie ja pierwsza wyciągam rękę :P
I największy moja porażka związkowa, nabuzowana sytuacją rodzinną, uczelnianą i naszymi kłótniami powiedziałam "Szukam afery i co mi zrobisz"
Dzięki Bogu mój TŻ się roześmiał, przytulił i rozładował sytuację. Dobrze, że on nie beirze takich rzeczy na poważnie
__________________
You never know when your lies will come back and start fucking up your life.

STOP zakupom ubraniowym 4/30
duś. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 09:57   #144
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
próbujemy, bo cóż zrobić

Ja zawsze uważam, co mówię, czasami jak mówię coś, czego nie powinnam, to tylko żeby sprowokować Tż wie, że lubię się czasemm pokłócić, bo potem tak miło się godzić
Ho ho, jaki bajkowy ten Wasz związek, no żadnych problemów Dobrze by było w porę się zreflektować, żeby potem byle kryzys Was nie złamał.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 20:05   #145
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Ho ho, jaki bajkowy ten Wasz związek, no żadnych problemów Dobrze by było w porę się zreflektować, żeby potem byle kryzys Was nie złamał.

po pierwsze dziękuję Ci serdecznie za kompletnie niepotrzebną troskę o Nasz związek świetnie sobie ze wszystkim radzimy, czasem się także i takie idealne związki zdarzają widocznie jesteśmy przysłowiowymi połówkami
W porę się zreflektować? No proszę, cóż za zastanawiające podejście...mamy zacząć się kłócić na zapas, żeby w razie czego umieć sobie w takich sytuacjach radzić? Hm...delikatnie mówiąc dziwne
Pozatym nie martw się, jesteśmy ludźmi i kryzysy mieliśmy, ale i to może wydać się niektórym dziwne, zamiast Nas "złamać", to tylko Nas wzmocniły, bo My razem stawiamy czoła złemu losowi, a nie stajemy przeciw sobie nawzajem w sytuacjach kryzysowych, kiedy to właśnie najbardziej siebie potrzebujemy.
Także nic, tylko się cieszyć Naszym życiem pełnym miłości, którego napewno inne osoby, którym to już się tak pięknie nie układa, napewno zazdroszczą

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez duś. Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam sie godzić, ale to zazwyczaj nie ja pierwsza wyciągam rękę :P
I największy moja porażka związkowa, nabuzowana sytuacją rodzinną, uczelnianą i naszymi kłótniami powiedziałam "Szukam afery i co mi zrobisz"
Dzięki Bogu mój TŻ się roześmiał, przytulił i rozładował sytuację. Dobrze, że on nie beirze takich rzeczy na poważnie
Nie martw się, czasami różnie wychodzi, dobrze, że Twój Tż pomógł Ci wyjść z tej sytuacji czasami nadmiar stresu-i tak musiało być właśnie z Tobą wywołuje takie odruchy
Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 20:07   #146
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Jeśli to ostatnie było skierowane do mnie, to dziękuję w związku dobrze się nam wiedzie, ale może nie mamy takiego szczęścia jak Ty i Twój TŻ, bo kłócimy się czasem o coś więcej, niż kto ma pozmywać naczynia (tę i inne banalne kwestie mamy ustalone).
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 20:16   #147
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

nigdzie nie napisałam, ze do Ciebie to było skierowane
To współczuję, że kłócicie się o poważne sprawy czasami, a raczej poważniejsze niż zmywanie, My na szczęście jesteśmy we wysztkim zgodni, mamy jednakowe podejście do życia widocznie więc nie kłócimy się o poważniejsze sprawy, i choć to dziwne, naprawdę i takie związki istnieją na tym świecie. A ten banalny problem ze zmywaniem wynika poporostu z tego, że nie chcemy się od siebie odrywać,bo po zjedzeniu obiadku zazwyczaj siedzimy sobie i rozmawiamy, dlatego żadne z Nas nie chce iśc do zlewu
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 20:24   #148
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Nie musisz współczuć, bo moim zdaniem w związku trzeba się dotrzeć. Oboje z facetem nie mamy charakterów potulnych baranków, więc czasem potrafimy się ostro pokłócić, a potem długo rozmawiać i w końcu wypracować jakiś wspólny kompromis. Mi takie podejście pasuje, bo to nie jest kwestia priorytetów (mamy podobne), a zwyczajnie uczymy się być razem

A gary zmywam ja, za to mój facio gotuje, bo ja nie cierpię tego i jak mam sobie obiad odgrzać, to wolę siedzieć głodna
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 20:30   #149
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

My też się musieliśmy dotrzeć, ale pisząc o braku problemów miałam na myśli obecną sytuację, już po dotrciu się
a My najczęściej gotujemy wspólnie, bo fajna zabawa wtedy jest, razem potem jemy, a zmywać musi ktoreś z Nas samo, może dlatego nie lubimy
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 20:31   #150
duś.
Raczkowanie
 
Avatar duś.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin / FFM.
Wiadomości: 141
Dot.: najczęściej popełniane błędy w związkach

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
My też się musieliśmy dotrzeć, ale pisząc o braku problemów miałam na myśli obecną sytuację, już po dotrciu się
a My najczęściej gotujemy wspólnie, bo fajna zabawa wtedy jest, razem potem jemy, a zmywać musi ktoreś z Nas samo, może dlatego nie lubimy
My jesteśmy "niestety" właśnie na etapie docierania się, ale czasem mam wrażenie, że gdyby nie jego cierpliwość przebiegał by on drastyczniej Kłócimy się dosyć często, ale szybko się godzimy. Najważniejsze, że żadne z nas nie wypomina sobie kłótni, to chyba spory błąd popełniany przez partnrów.
__________________
You never know when your lies will come back and start fucking up your life.

STOP zakupom ubraniowym 4/30
duś. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-21 21:23:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.