Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-22, 13:25   #5011
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Pani Dorota (39 l.) wraz z mężem Bogusławem (43 l.) wychowuje dwoje dzieci - syna Adama (20 l.) i córkę Anetę (3 l.).
Rodzina pani Doroty wiodła spokojne i radosne życie do momentu pojawienia się choroby ich syna Adama. Adam cierpi na Zespół Alporta. Schorzenie to wywróciło ich świat do góry nogami. Spowodowało trudności finansowe, a życie rodziny zostało mu całkowicie podporządkowane. Rodzina toczyła długą walkę o rotowanie życia i zdrowia Adama. Dlatego pani Dorota nie podjęła żadnej pracy, ponieważ całą uwagę poświęciła synowi. Rodzina utrzymuje się głównie z świadczeń socjalnych (1491 zł), a po odjęciu kosztów utrzymania i wydatków na leczenie Adama pozostaje 247 złotych miesięcznie na osobę. Pan Bogusław podejmuje prace dorywcze, dzięki którym jak to powiedział: "Łata dziury w domowym budżecie".
chore dziecko wymagające opieki, trudności finansowe, a rodzice decydują się na drugie dziecko. mam nadzieję że to nie było na zasadzie umrzemy szybciej lub za jakiś czas możemy nie podołać, więc przyda się młodsze rodzeństwo ktore zajmie się bratem
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 13:29   #5012
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się taki pomysł. Ktoś swoje odsiedzial i ma być za to karany do końca życia ?
Tutaj i ja się zgodzę. To jeden z przypadków, gdzie serio jeśli się chce to można się zmienić i wyjść na prostą. Nie każdy po wyjściu z więzienia wraca na złą drogę.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 13:32   #5013
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Prawie się spłakałam ze śmiechu. Ciężko jest znaleźć dobrą opiekunkę, której bez strachu będzie się zostawiać dzieci, a Ty proponujesz zostawianie grupy pocieszek przypadkowej osobie, za jakieś grosze, w ramach samopomocy wiejskiej. Znajdujecie tak beznadziejne rozwiązania, że chyba same nie widzicie jak w tym wszystkim się gubicie.
Ja bym zostawila znajomej. Serio nie widze w tym nic smiesznego. Bo kazda opiekunka to musi byc po pedagogice i miec nie widomo jakie referencje. Zejdz na ziemie. Nie z takimi osobami ludzie dzieci zostawiaja.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2016-11-22 o 13:34
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 13:33   #5014
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Tutaj i ja się zgodzę. To jeden z przypadków, gdzie serio jeśli się chce to można się zmienić i wyjść na prostą. Nie każdy po wyjściu z więzienia wraca na złą drogę.
dokładnie, znam jednego chłopaka, wyszedł z więzienia, założył rodzinę, pracuje, nie korzysta z żadnych szlachetnych paczek czy mopsu
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 13:33   #5015
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Rzeczywiście słabe powody, myślałam że się nie określali na rozmowie. Ja np na rozmowie nigdy nie mówiłam, że mi się nie podoba, nawet jak okazywało się ze jednak nie jestem zainteresowana. Nie sądziłam że ktokolwiek wali takimi tekstami.
Ludzie, MŁODZIEŻ też niestety, są totalnie nienauczeni jakiegokolwiek zachowania na rozmowie, tworzenia cv, prezentacji własnej osoby. Odpowiedź na pytanie "prosze powiedzieć mi coś o sobie" w postaci "eyyy no nie wiem" to standart. CV wydrukowane, włożone w koszulkę, zrobione zdjęcie i to zdjęcie w .jpg przesłane w odpowiedzi na ogłoszenie, cv napisane w .txt bez żadnego formatowania, zdjęcia z rąsi, wykształcenie, doświadczenie opisane jednym zdaniem + pół strony zainteresowań niezwiązanych z pracą. Odpowiadanie na ogłoszenie "ej, a ile płacisz?". To tak częste przypadki, że głowa mała, można by ksiązkę napisać
Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Nie widzialam��.
Tak sobie mysle, ze na takiej przykladowej wsi wszyscy sie znaja. Na pewno jest kilka pan z malymi dziecmi w podobnym wieku. Zadna nie pracuje. Czy nie moglyby sie umowic tak, ze jedna sie tymi dziecmi zajmie za kilka stow miesiecznie a tamte pojda do pracy?
Ale po co? Na wsi KRUS daje ubezpieczenie, mops jedzenie, opał, zasiłek, rodzice / dziadkowie mają renty, do ziemi są wysokie dopłaty. Po co pracować?
Zapisz
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 13:38   #5016
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

_ema_ ale na wsi mieszkaja tez osoby niemajace gospodarki. Niektorym rzeczywiscie takie cos by sie nie oplacalo, bo po co. Ale i tak oplaca im sie wyciagac rece po paczki😝
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 13:42   #5017
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
A ja sie nie zgadzam. Takie osoby moga chciec i zmieniac cos w swoim zyciu. A gdyby ten co wyszedl np znalazl robote to czemu mu nie pomagac?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko w opisywanych przypadkach pobyt w zakładzie karnym jest usprawiedliwieniem dla bezrobocia. Zreszta jak ktoś ma tyle dzieci na utrzymaniu i nawywijał tak, ze idzie do ZK, to świadczy o nim bardzo złe.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dokładnie, znam jednego chłopaka, wyszedł z więzienia, założył rodzinę, pracuje, nie korzysta z żadnych szlachetnych paczek czy mopsu
No wlasnie.
Pracuje.
A nie siedzi w zagrzybialym pomieszczeniu gospodarczym bez łazienki, dorabia kolejne dzieci, a w "wolnym czasie" zbiera drewno na opał. A w tej akcji mamy do czynienia raczej z takimi przypadkami.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 13:44   #5018
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Prawie się spłakałam ze śmiechu. Ciężko jest znaleźć dobrą opiekunkę, której bez strachu będzie się zostawiać dzieci, a Ty proponujesz zostawianie grupy pocieszek przypadkowej osobie, za jakieś grosze, w ramach samopomocy wiejskiej. Znajdujecie tak beznadziejne rozwiązania, że chyba same nie widzicie jak w tym wszystkim się gubicie.
Proszę nie bądź śmieszna. Dzieciaki moich znajomych są pilnowane przez koleżanki, kolegów, babcie, ciocie, sąsiadki. Sąsiadka młoda matka, którą znam, która sama ma dzieciaki, to nie potwór, czy seryjny morderca, nie zje rumianych jak zostawisz na chwilę pod opieką.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 13:48   #5019
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Proszę nie bądź śmieszna. Dzieciaki moich znajomych są pilnowane przez koleżanki, kolegów, babcie, ciocie, sąsiadki. Sąsiadka młoda matka, którą znam, która sama ma dzieciaki, to nie potwór, czy seryjny morderca, nie zje rumianych jak zostawisz na chwilę pod opieką.
Tym bardziej ze wiesz jak sie nimi zajmuje. Nie zostawisz pod opieka kogos kto zle traktuje dzieci, wiadomo.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 13:53   #5020
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Proszę nie bądź śmieszna. Dzieciaki moich znajomych są pilnowane przez koleżanki, kolegów, babcie, ciocie, sąsiadki. Sąsiadka młoda matka, którą znam, która sama ma dzieciaki, to nie potwór, czy seryjny morderca, nie zje rumianych jak zostawisz na chwilę pod opieką.
Koleżanka, którą się zna to dalej nie jest przypadkowa sąsiadka ze wsi skrzyknięta do samopomocy na zasadzie "my pracujemy, a ty nie i ci płacimy". Ja na mojej wsi (fakt, mieszkam tutaj od niedawna) z dzieciatych kojarzę tylko taką patolę, której nie dałabym do popilnowania kota.

edit: do pracy nie idzie się na chwilę, tylko zazwyczaj na 8h, z dojazdem trochę więcej, więc gdyby to była moja rumiana buzia to dalej nie zostawiłabym jej z przypadkową osobą, która posadzi ją przed telewizorem i nakarmi chrupkami.

Edytowane przez blue3
Czas edycji: 2016-11-22 o 13:54
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 14:00   #5021
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Koleżanka, którą się zna to dalej nie jest przypadkowa sąsiadka ze wsi skrzyknięta do samopomocy na zasadzie "my pracujemy, a ty nie i ci płacimy". Ja na mojej wsi (fakt, mieszkam tutaj od niedawna) z dzieciatych kojarzę tylko taką patolę, której nie dałabym do popilnowania kota.
Przypadkowa sasiadka? Na wsiach, ktore znam wiekszosc kobiet w tym samym wieku to kolezanki, w najgorszym przypadku znajome. Juz nie mówiąc o tych dzieciatych.

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość

edit: do pracy nie idzie się na chwilę, tylko zazwyczaj na 8h, z dojazdem trochę więcej, więc gdyby to była moja rumiana buzia to dalej nie zostawiłabym jej z przypadkową osobą, która posadzi ją przed telewizorem i nakarmi chrupkami.
To jestem chyba dziwna, bo wole zeby moje dziecko trochę sie pobawilo z jej dzieckiem, troche pogapilo w tv, zjadlo obiad i chrupki, niz nie miec za co mu kupic butow czy zrobic obiadu.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 14:17   #5022
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
U mnie w pracy (duże korpo) od kilku lat regularnie są zbiórki na SZP, zawsze są 2-3 rodziny do wyboru ale nie ma "przymusu" ,kto chce to daje. I o tyle jest ok, że zawsze wybierają własnie osoby starsze, samotne i schorowane , praktycznie nigdy nie ma leniwych dzieciorobów .W tym roku też wybrali ok, więc się dorzucę dla starszej pani.
U TŻ-ta niestety kadry zawsze wybierają rodziny wielodzietnych. I w przypadku kilku z nich niestety miał odczucie, że są to osoby nieporadne życiowo, którym SzP pomoże tylko doraźnie. Niestety presja w pracy - bo firma do każdej złotówki od pracownika na ten cel dodaje drugie tyle.
Czasami chłop podpytuje mnie, jak tegoroczne Xboxy i inne wątkowe kwiatki. Potem dochodzimy do wniosku, że jesteśmy biedotą, bo mamy zmywarkę ręczną, mikrofali nie ma, telewizora też nie, konsol też nie
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 14:32   #5023
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dokładnie, znam jednego chłopaka, wyszedł z więzienia, założył rodzinę, pracuje, nie korzysta z żadnych szlachetnych paczek czy mopsu
Czyli chciał zrobić coś ze swoim życiem. Niestety, jeśli szlachcic po ZK wyszedł i siedzi na dupsku w chacie i klepie kolejne rumiane, to świadczy jak najgorzej i o nim i o jego chęci zmiany na lepsze i dlatego takim patolom złamanego grosza nie powinno się dawać.

Co do niemożności ogarnięcia opieki nad dzieckiem, a co za tym idzie braku możliwości pracowania - jak ktoś chce to szuka sposobu, a jak nie chce to szuka powodu.
Przecież w 90% opisów paczkowiczów te powody są tak bardzo z tyłka wzięte, że już bardziej się nie da. Jak nie niemal śmiertelne choroby w stylu astygmatyzmu lub enigmatycznie ujętej tarczycy, to "choroba alkoholowa", najmłodsza pocieszka w wieku wczesnoszkolnym, za daleko do pracy i inne pierdy.

Edytowane przez 201803090921
Czas edycji: 2016-11-22 o 14:34
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 15:08   #5024
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Widziałam komcia na SzP "super, że się dostałam, czekam na paczkę", wchodzę na profil, a tam świeżo zrobione ombre na długich włosach (wyglądało bardzo profesjonalnie, na pewno nie chałupnicza robota), brwi makijaż permanentny i oczywiście hybrydy
O boze ja od lat sobie sępie makijaz permanentny a hybrydy ze skapstwa robie sama jednobarwne.
Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się taki pomysł. Ktoś swoje odsiedzial i ma być za to karany do końca życia ?
Kara powinna się kończyć po odbyciu kary.

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ludzie, MŁODZIEŻ też niestety, są totalnie nienauczeni jakiegokolwiek zachowania na rozmowie, tworzenia cv, prezentacji własnej osoby. Odpowiedź na pytanie "prosze powiedzieć mi coś o sobie" w postaci "eyyy no nie wiem" to standart. CV wydrukowane, włożone w koszulkę, zrobione zdjęcie i to zdjęcie w .jpg przesłane w odpowiedzi na ogłoszenie, cv napisane w .txt bez żadnego formatowania, zdjęcia z rąsi, wykształcenie, doświadczenie opisane jednym zdaniem + pół strony zainteresowań niezwiązanych z pracą. Odpowiadanie na ogłoszenie "ej, a ile płacisz?". To tak częste przypadki, że głowa mała, można by ksiązkę napisać
O Boze
Swoją drogą kiedyś musiałam zarejestrowac się w PUPie bo chciałam być ubezpieczona, szukałam pracy sama. Rejestracja wiązała się z wizytami i spotkaniem w klubie pracy gdzie trzeba było przynieść cv... Poszłam tam i przysięgam ze byłam jedyna osoba z pełnym uzębieniem. Wpadła jakaś małolata i mówi czy wystarczy się podpisać na liście czy trzeba tu siedzieć bo ona ma małe dziecko ogólnie połowa ludzi się nie pojawiła a połowa obecnych nie wzięła cv (każdy dostał kartkę z data, godzina, adresem i notatka PROSZĘ WZIĄĆ CV). No a te cv wyglądały tak jak mówisz. Z drugiej strony myślałam sobie, że w sumie w szkołach nikt tego nie uczył tak na serio przynajmniej mnie.

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Proszę nie bądź śmieszna. Dzieciaki moich znajomych są pilnowane przez koleżanki, kolegów, babcie, ciocie, sąsiadki. Sąsiadka młoda matka, którą znam, która sama ma dzieciaki, to nie potwór, czy seryjny morderca, nie zje rumianych jak zostawisz na chwilę pod opieką.
Kurcze nie każdy ma babcie sąsiadki i koleżanki która chcą i mogą zająć się dzieckiem. Pamiętacie aferę z Gdańska bodajże? Polecana opiekunka, bardzo lubiana itp na nagraniu szarpala niemowlakiem. Makabra. Ciężko zaufać komuś obcemu, wiem ze mnie to czeka i bardzo się tego boję.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 15:41   #5025
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Przypadkowa sasiadka? Na wsiach, ktore znam wiekszosc kobiet w tym samym wieku to kolezanki, w najgorszym przypadku znajome. Juz nie mówiąc o tych dzieciatych.

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------


To jestem chyba dziwna, bo wole zeby moje dziecko trochę sie pobawilo z jej dzieckiem, troche pogapilo w tv, zjadlo obiad i chrupki, niz nie miec za co mu kupic butow czy zrobic obiadu.


A pisałam o uspołecznieniu i chyba jest teraz z tym gorzej skoro na wsi sąsiedzi się nie znają

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość

Kurcze nie każdy ma babcie sąsiadki i koleżanki która chcą i mogą zająć się dzieckiem. Pamiętacie aferę z Gdańska bodajże? Polecana opiekunka, bardzo lubiana itp na nagraniu szarpala niemowlakiem. Makabra. Ciężko zaufać komuś obcemu, wiem ze mnie to czeka i bardzo się tego boję.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Ale dziewczyny pisały o sąsiadkach, znajomych, koleżankach, a nie o opiekunkach "za pieniądze". Określenie nie każdy jest oczywistością. Nie każda nasza propozycja nadaje się dla każdego.
Jest tu dużo podpowiedzi, człowiek ma określoną sytuację, ale zawsze wyjście.

Edytowane przez 201803120844
Czas edycji: 2016-11-22 o 15:47
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 15:56   #5026
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
O boze ja od lat sobie sępie makijaz permanentny a hybrydy ze skapstwa robie sama jednobarwne.

Kara powinna się kończyć po odbyciu kary.



O Boze
Swoją drogą kiedyś musiałam zarejestrowac się w PUPie bo chciałam być ubezpieczona, szukałam pracy sama. Rejestracja wiązała się z wizytami i spotkaniem w klubie pracy gdzie trzeba było przynieść cv... Poszłam tam i przysięgam ze byłam jedyna osoba z pełnym uzębieniem. Wpadła jakaś małolata i mówi czy wystarczy się podpisać na liście czy trzeba tu siedzieć bo ona ma małe dziecko ogólnie połowa ludzi się nie pojawiła a połowa obecnych nie wzięła cv (każdy dostał kartkę z data, godzina, adresem i notatka PROSZĘ WZIĄĆ CV). No a te cv wyglądały tak jak mówisz. Z drugiej strony myślałam sobie, że w sumie w szkołach nikt tego nie uczył tak na serio przynajmniej mnie.
U mnie w szkole była nauka pisania CV i trzeba było napisać CV na ocenę, ale jak ktoś olewał szkołę przez całe życie to nagle w ostatniej klasie nie zaczął się przykładać do pisania CV na przedsiębiorczości

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Ale dziewczyny pisały o sąsiadkach, znajomych, koleżankach, a nie o opiekunkach "za pieniądze". Określenie nie każdy jest oczywistością. Nie każda nasza propozycja nadaje się dla każdego.
Jest tu dużo podpowiedzi, człowiek ma określoną sytuację, ale zawsze wyjście.
Temat zaczął się od kółka samopomocy, w którym kilka dziewczyn idzie do pracy i podrzuca pocieszki jednej płacąc jej tym samym mniej niż opiekunce Dla mnie pomysł genialny, podrzucić pocieszkę osobie, która zajmuje się kilkorgiem dzieci w jednym czasie za "grosze".
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 16:23   #5027
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Temat zaczął się od kółka samopomocy, w którym kilka dziewczyn idzie do pracy i podrzuca pocieszki jednej płacąc jej tym samym mniej niż opiekunce Dla mnie pomysł genialny, podrzucić pocieszkę osobie, która zajmuje się kilkorgiem dzieci w jednym czasie za "grosze".
Nie wiem czy piszesz to ironicznie czy serio. Natomiast u nas takie coś funkcjonuje (nie na taką skalę) ale podrzucanie dziecka - dzieciatej znajomej, której jedno w to czy w tamto nie robi różnicy,a przy okazji dorobi sobie parę groszy to całkiem popularne rozwiązanie. Czy np. zaprzyjaźnionej emerytce, która z nudów posiedzi z dzieckiem a przy okazji wpada parę zł. Coś za coś, nie jest to opieka "gry edukacyjne, słuchania Mozarta a na wieczór krem z brokułów" ale jak mi dziecko głodem przymiera, to wolałabym taką opcję.
Zapisz
Zapisz
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-11-22 o 16:24
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 16:24   #5028
Gosia447
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 185
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Jakby było więcej żłobków i przedszkoli czynnych od 6-19 to problem sam by się rozwiązał i nie trzeba Szlachetnej paczki. Poza tym ojciec może wyjechać pracować za granice.

Ja jestem za całkowitym brakiem socjalu dla biednych rodzin jeśli są zdrowi i zdolni do jakiejkolwiek pracy.
Gosia447 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 16:25   #5029
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
U mnie w szkole była nauka pisania CV i trzeba było napisać CV na ocenę, ale jak ktoś olewał szkołę przez całe życie to nagle w ostatniej klasie nie zaczął się przykładać do pisania CV na przedsiębiorczości

Temat zaczął się od kółka samopomocy, w którym kilka dziewczyn idzie do pracy i podrzuca pocieszki jednej płacąc jej tym samym mniej niż opiekunce Dla mnie pomysł genialny, podrzucić pocieszkę osobie, która zajmuje się kilkorgiem dzieci w jednym czasie za "grosze".
O widzisz, u mnie nie było. A miałam podstawy przedsiębiorczości. Ale jak PP prowadzi nauczyciel historii po jakimś gównianym kursie to nie ma się co dziwić. Może dzisiaj w szkołach już podchodzą do tego na poważnie. Jeśli tak, to super.

A takie kółko samopomocy to rzeczywiście genialna sprawa i jakbym miała możliwość na pewno bym skorzystała. Chociaż mam wątpliwość czy taka osoba poradziłaby sobie z kilkorgiem dzieci. W sumie niewielu znam rodziców tak kompetentnych, że patrzę na nich z podziwem. Ale ogólnie idea jest świetna
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 16:25   #5030
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość

Temat zaczął się od kółka samopomocy, w którym kilka dziewczyn idzie do pracy i podrzuca pocieszki jednej płacąc jej tym samym mniej niż opiekunce Dla mnie pomysł genialny, podrzucić pocieszkę osobie, która zajmuje się kilkorgiem dzieci w jednym czasie za "grosze".
Pomysł niegłupi. Kilkaset złotych na czysto to nie są takie grosze. W żłobku i przedszkolu też płacisz mniej za godzinę niż zapłaciłabyś opiekunce. Ucząc się języka obcego też płacisz mniej w szkole językowej za godzinę niż kiedy jesteś 1 na 1.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 17:10   #5031
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
U mnie w szkole była nauka pisania CV i trzeba było napisać CV na ocenę, ale jak ktoś olewał szkołę przez całe życie to nagle w ostatniej klasie nie zaczął się przykładać do pisania CV na przedsiębiorczości


Temat zaczął się od kółka samopomocy, w którym kilka dziewczyn idzie do pracy i podrzuca pocieszki jednej płacąc jej tym samym mniej niż opiekunce Dla mnie pomysł genialny, podrzucić pocieszkę osobie, która zajmuje się kilkorgiem dzieci w jednym czasie za "grosze".
W Niemczech ma to nazwę Tagesmutter i jest normalnie funkcjonującą formą opieki nad dziećmi.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 17:12   #5032
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, że system jest do bani, a SzP zatrudnia analfabetów i głupków.
Nic się nie zmieniło w tej kwestii.
To wolontariat, o jakim zatrudnianiu Ty mówisz? no i jestem głupkiem i analfabetą
Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
To znaczy, że każdy z tych durnych opisów z błędami ortograficznymi sprawdzano 2 razy?
Co najmniej
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 17:15   #5033
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
W Niemczech ma to nazwę Tagesmutter i jest normalnie funkcjonującą formą opieki nad dziećmi.
Nie jesteśmy w Niemczech, u nas nikt nie sprawuje kontroli nad domami takich opiekunek.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 17:19   #5034
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 18:19:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.