Wybielanie zębów- wątek zbiorczy - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-27, 10:03   #3931
lizak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Wybielanie zębów a kolor plomb i nadbudówek

Dziewczyny,możecie mi powiedzieć,co się stanie z kolorem plomb po wybielaniu zębów? Za jakiś czas będę musiała sobie nadbudować zęby(nie wiem dokładnie jaki to jest materiał,ale to nie jest plomba) i się zastanawiam,co się stanie z ich kolorem po wybielaniu?
Nie wiem jak rozegrać całą sytuację,bo noszę aparat stały,kilka zębów mam mam do nadbudowy,a same zęby są żółte. I nie wiem czy najpierw je wybielić,a potem nadbudować czy nadbudować a po jakimś czasie dopiero je wybielać? Bo do retencji będę musiała już mieć te zęby nadbudowane. Możecie mi coś doradzić?
lizak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:24   #3932
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Wiem, że tak jest z pastami i dlatego chodzę na profesjonalne wybielanie.
A czy możesz dać linka do tego wybielacza co stosujesz? Wpisywałam w google ale nic takiego mi nie wyskakuje
Stosowane w gabinetach i salonach preparatów typu opalescence x boost jest bardzo szkodliwe dla szkliwa. Wygodne bo wystarcza 1-2 wizyty ale powodują mikroskopijne uszkodzenia szkliwa obecnie zakazane stosowanie przez UE ale tylko na papierze.
marita_g zestaw eWhitening kupowałam go w aptece we Francji tam jest bardzo popularny jak mieszkasz za granica to poszukaj na eBay a w pl koleżanka mi mówiła ze na allegro czasem również można dostać. Może jestem próżna ale kocham moje białe ząbki.
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 12:40   #3933
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Wybielanie zębów a kolor plomb i nadbudówek

Cytat:
Napisane przez lizak1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,możecie mi powiedzieć,co się stanie z kolorem plomb po wybielaniu zębów? Za jakiś czas będę musiała sobie nadbudować zęby(nie wiem dokładnie jaki to jest materiał,ale to nie jest plomba) i się zastanawiam,co się stanie z ich kolorem po wybielaniu?
Nie wiem jak rozegrać całą sytuację,bo noszę aparat stały,kilka zębów mam mam do nadbudowy,a same zęby są żółte. I nie wiem czy najpierw je wybielić,a potem nadbudować czy nadbudować a po jakimś czasie dopiero je wybielać? Bo do retencji będę musiała już mieć te zęby nadbudowane. Możecie mi coś doradzić?
Kochana żadne plomby wypełnienia mostki licówki itp nie ulegają wybieleniu bo są zbudowane ze sztucznych kompozytów i zawsze po wybieleniu powinno je się wymienić bo różnią się kolorem. Kolejność zazwyczaj wygląda: leczenie następnie skaling piaskowanie wybielanie żelem np nasadkowe 14 dni eWhitening wymiana uzupełnień protetycznych o ile wyglądają nieestetycznie. Pamiętaj nigdy nie daj sobie wstawić żółtego wypełnienia itp bo po wybieleniu jeszcze raz czeka Cie wizyta koszty i ta przyjemność siedzenia na fotelu brrr.
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 13:15   #3934
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: wybielanie zebów ale u dentysty!

Cytat:
Napisane przez ona321 Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie czułam nadwrażliwości zębów na szczęście , ale nie wiem jak to będzie w trakcie :/
Na nadwrażliwość można zaopatrzyć się w żele zawierające jony potasu fluoru które zamykają kanaliki zębowe i zmniejszają nadwrażliwość np. Opalescence Ultra EZ koszt dzienny to 30 zł tańszym zmienikiem i lepszym jest dostepny w aptekach i allegro jest sensigel koszt opakowania to 20 zł wystarcza na 25 dni. Sama 2 razy do roku stosuje żel wybielający eWhitening dostepny na allegro przez 7 dni i nigdy nie odczuwam nadwrażliwości podobne moi znajomi ale to pewnie za mocne żele stosujecie.

anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:05   #3935
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Najlepsza pasta wybielająca

Cytat:
Napisane przez Izabella24 Pokaż wiadomość
A ja uważam ,że są pasty które wybielają zęby.Przetestowałam niemal wszystkie pasty zwane "wybielającymi".Więks zość faktycznie nie spełniała oczekiwań ,prawdziwym zaskoczeniem była amerykańska pasta crest (wyczytałam o niej na jakimś forum) zawartość sody i nadtlenku wodoru czynią cuda.
Ciekawe czy aby na pewno zdrowa soda ściera kamień nazębny i szkliwo i nigdzie nie jest polecana. Prawo w usa jest bardzo liberalne tam preparaty wybielające są bardzo tanie i leża na pułkach w sklepie spożywczym obok pieczywa i każdy wybiela w domu wszyscy mają śliczne białe ząbki. Sama stosuje preparat z usa eWhitening i jestem bardzo zadowolona z ceny i z efektów .
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:28   #3936
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Wybielanie zębów

Cytat:
Napisane przez FreshPairOfEyes Pokaż wiadomość
Witam Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie z domowym wybielaniem zębów. Odkąd pamiętam moje zęby mają dosyć żółty kolor, mimo że nigdy nie paliłam a kawę piję dosyć rzadko. Stąd moje pytanie - jaki preparat według was byłby lepszy: biała perła czy paski wybielające? Chciałabym poznać opinię przed zakupem
Paski nierównomiernie wybielają lepszy efekt będzie po żelu Biała Perła zawiera konserwanty lepiej zapłacić ciut więcej i kupić eWhitening bez sztucznych konserwantów ale oczywiście czy warto oszczędzać na zdrowiu hmm każdy sobie sam odpowie.
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 20:21   #3937
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anulllka23 Pokaż wiadomość
Stosowane w gabinetach i salonach preparatów typu opalescence x boost jest bardzo szkodliwe dla szkliwa. Wygodne bo wystarcza 1-2 wizyty ale powodują mikroskopijne uszkodzenia szkliwa obecnie zakazane stosowanie przez UE ale tylko na papierze.
marita_g zestaw eWhitening kupowałam go w aptece we Francji tam jest bardzo popularny jak mieszkasz za granica to poszukaj na eBay a w pl koleżanka mi mówiła ze na allegro czasem również można dostać. Może jestem próżna ale kocham moje białe ząbki.
Może chodzi Ci o eBright? Bo czegoś takiego jak eWhitening to znaleźć nie mogę

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez anulllka23 Pokaż wiadomość
Paski nierównomiernie wybielają lepszy efekt będzie po żelu Biała Perła zawiera konserwanty lepiej zapłacić ciut więcej i kupić eWhitening bez sztucznych konserwantów ale oczywiście czy warto oszczędzać na zdrowiu hmm każdy sobie sam odpowie.
Piszesz o tym eWhitening jakbyś go sama na tym Allegro sprzedawała Tylko że ja go nigdzie znaleźć nie mogę
A mogłabyś podać linka gdzie kupić ten żel?
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 13:45   #3938
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

kochana e Bright jest go mało i zapewne nadał by sie odświeżyć uśmiech a kilka opakowań na rok to nie na moja kieszeń. Poza tym czy nie uczulają w nim konserwanty zwłaszcza parabeny a eWhitening mam wypróbowany staram sie wszystkie kosmetyki kupować naturalne zaglądam na srokao analiza a później robie zakupy.
Znalazłam kilku sprzedawców ale jest ich sporo maja o rożnej pojemności i konfiguracji i cenie w opakowaniu i na sztuki sama zawsze kupuje większe opakowanie teeth ewhitening kit bo jeszcze dzielę sie z chłopakiem i siostrą.

http://allegro.pl/profesjonalne-wybi...633581256.html

http://allegro.pl/zestaw-wybielajacy...623409990.html


http://allegro.pl/wybielanie-zebow-p...542254505.html

http://www.amazon.com/Whitening-Carb...+WHITENING+KIT

http://www.ebay.nl/itm/4pcs-TEETH-WH...item4d2e0baa42








anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 14:16   #3939
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Właśnie pije moja ostatnia kawę....a wieczorem zaczynam wybielanie
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 14:17   #3940
Dooti84
Przyczajenie
 
Avatar Dooti84
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Najlepsza pasta wybielająca

to juz zamiast tych chemikali lepiej płukać codziennie rano jame ustna olejem kokosowym - przez 10-15 min - nie połykać ! Ma to też inne efekty zdrowotne, a zeby wybiela bardzo naturalnie.
Dooti84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 00:30   #3941
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Innocencee- a czy można wiedzieć, gdzie robiłaś nakładki? (u dentysty?)
Ciekawi mnie cena szczególnie.

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anulllka23 Pokaż wiadomość
kochana e Bright jest go mało i zapewne nadał by sie odświeżyć uśmiech a kilka opakowań na rok to nie na moja kieszeń. Poza tym czy nie uczulają w nim konserwanty zwłaszcza parabeny a eWhitening mam wypróbowany staram sie wszystkie kosmetyki kupować naturalne zaglądam na srokao analiza a później robie zakupy.
Znalazłam kilku sprzedawców ale jest ich sporo maja o rożnej pojemności i konfiguracji i cenie w opakowaniu i na sztuki sama zawsze kupuje większe opakowanie teeth ewhitening kit bo jeszcze dzielę sie z chłopakiem i siostrą.

http://allegro.pl/profesjonalne-wybi...633581256.html

http://allegro.pl/zestaw-wybielajacy...623409990.html


http://allegro.pl/wybielanie-zebow-p...542254505.html

http://www.amazon.com/Whitening-Carb...+WHITENING+KIT

http://www.ebay.nl/itm/4pcs-TEETH-WH...item4d2e0baa42








Dziękuję za linki
Jednak tak nie do końca do mnie to przemawia. Niby sprzedawca pisze że skład naturalny, ale nie jest podane jaki Ja bym się tym bała wybielać jakoś.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 11:39   #3942
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Innocencee- a czy można wiedzieć, gdzie robiłaś nakładki? (u dentysty?)
Ciekawi mnie cena szczególnie.

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:28 ----------



Dziękuję za linki
Jednak tak nie do końca do mnie to przemawia. Niby sprzedawca pisze że skład naturalny, ale nie jest podane jaki Ja bym się tym bała wybielać jakoś.
Oczywiście pisz jeśli ktoś jest uczulony na konserwanty i wklejam skład białej perły z apteki DOZ
Skład INCI Biała Perła System wybielający 10

Żel inicjujący (nr 1): Aqua, Sorbrtol, Glycerin, Silica, Cellulose Gum, Sodium Citrate, Sodium Lauryl Sulfate, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Potassium Nitrate, Sodium Saccharin, Menthol, Sodium Fluoride, Xanthan Gum, Mentha Piperita Oil, Glucose Oxidase, Methyiparaben, Cl 42090.
Zawartość fluoru wynosi 1300 ppmF.
Żel aktywujący (nr 2): Aqua, Sodium Chlorite, Xanthan Gum, Methylparaben.
Żel wybielający (nr 3): Aqua, Carbomer, Sodium Hydroxide Citric Acid, Urea Peroxide, Glucose Oxidase, Methylparaben, Mentha Pipetita Oil.

Ewidentnie w składzie tablicaMendelejewa zawiera 3 razy Methylparaben natomiast jest najtańszym konserwantem, a wszystko wskazuje na to, że nie są obojętne dla zdrowia. Mimo to producenci wciskają je wszędzie i jakoś nie przejmują się zdrowiem konsumentów.
Dlaczego tak mało wiemy o szkodliwych substancjach w kosmetykach? Otóż nie jest to nikomu na rękę... ani producentom, ani sprzedawcom ani już na pewno koncernom i gigantom kosmetycznym....
A można jednak bez konserwantów? można

skład : Professional Teeth Whitening Kit USA



Gel ingredients: Carbamide Peroxide, Glycerin, Carbomer, Menthol, Triethanolamine.

W preparatach z USA konserwantów nie dają bo jak ktoś by dostał uczulenie to by producenta pozwał na grube miliony.
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 20:37   #3943
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Jakoś dziwnie mi to wygląda. Tak jakbyś faktycznie Ty ten wybielacz sprzedawała.

Nie kupiłabym czegoś takiego na pewno. Nawet też dlatego że nakładki dopasowywane w ciepłej wodzie, a nie indywidualne. Bałabym się że dziąsła mi się podrażnią. A martwicy dziąseł (bo i o tym czytałam) mi się nie uśmiecha mieć.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 22:23   #3944
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Jak bym sprzedawał to dla Ciebie za darmo by dała bo miła jesteś niestety nie ale widzę dużo sprzedawców ma u nas na allegro po 2000 tys sprzedanych pozytywnych komentarzy a na eBayu nawet 5000 tys wkładki robione na wymiar są lepsze bo mniej żelu idzie a cena zależy od marży dentysty czyli od 200 do 400 zł za wkładki czytałam gdzies na forum wypowiedz dentysty ze przyszła z bólem zębów do niego pacjentka co stosowała żele wybielające zastępując pastę do zębów były kompletnie zniszczone. Od 9 lat wybielam różne próbowałam ale zawsze z głową i każdy pod siebie musi sobie indywidualnie dobrać żel.
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 23:40   #3945
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Miałam wybielanie przed licówkami (lampa beyond 45min). Miałam mega duże wypełnienia, jedynki dwójka (miała zaklejane ubytki szkliwa na połowie powierzchni). Zębiska fajowo po wybielaniu się rozjaśniły, aż by mi wystarczył do chodzenia taki efekt i bez licówek. Ale nie o tym chcę pisać. Plomby? Zonk- jak to się stało to nei wiem, ale nie było żadnej roznicy widać między zębami. Więc zamiast zastanawiać się, teoretyzować jak to bedzie z wymianą po wybielaniu idzcie i to zróbcie. Ja sie wczesniej nie decydowałam , bo własnie nie chcialam drugi raz po krótkim czasie wymieniać wypełnień. A tymczasem okazało się, ze (nie wiem jakim cudem) ale plomby się wybielają.
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 01:08   #3946
kasialu
Raczkowanie
 
Avatar kasialu
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 51
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

A ja dziś wybrałam się na wybielanie zębów lampą do miejsca polecanego przez Maritę. No i zaskoczenie- 25 minut i zęby wybielone bardzo ładnie No i mi też plomby się wybieliły. Jak zobaczyłam te wybielone plomby to zapytałam tej pani co mi wybielała jak to się stało. Powiedziała że wybielą się tylko plomby powierzchniowe (na szkliwie) i nazywa się to 'wybielanie strukturalne' (zapisałam sobie tą nazwę). Tak więc wygląda na to że plomby też jednak wybielić się mogą.

P.S. Kurcze spać nie mogę przez ten gorąc

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Cytat:
Napisane przez anulllka23 Pokaż wiadomość
Oczywiście pisz jeśli ktoś jest uczulony na konserwanty i wklejam skład białej perły z apteki DOZ
Skład INCI Biała Perła System wybielający 10

Żel inicjujący (nr 1): Aqua, Sorbrtol, Glycerin, Silica, Cellulose Gum, Sodium Citrate, Sodium Lauryl Sulfate, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Potassium Nitrate, Sodium Saccharin, Menthol, Sodium Fluoride, Xanthan Gum, Mentha Piperita Oil, Glucose Oxidase, Methyiparaben, Cl 42090.
Zawartość fluoru wynosi 1300 ppmF.
Żel aktywujący (nr 2): Aqua, Sodium Chlorite, Xanthan Gum, Methylparaben.
Żel wybielający (nr 3): Aqua, Carbomer, Sodium Hydroxide Citric Acid, Urea Peroxide, Glucose Oxidase, Methylparaben, Mentha Pipetita Oil.

Ewidentnie w składzie tablicaMendelejewa zawiera 3 razy Methylparaben natomiast jest najtańszym konserwantem, a wszystko wskazuje na to, że nie są obojętne dla zdrowia. Mimo to producenci wciskają je wszędzie i jakoś nie przejmują się zdrowiem konsumentów.
Dlaczego tak mało wiemy o szkodliwych substancjach w kosmetykach? Otóż nie jest to nikomu na rękę... ani producentom, ani sprzedawcom ani już na pewno koncernom i gigantom kosmetycznym....
A można jednak bez konserwantów? można

skład : Professional Teeth Whitening Kit USA



Gel ingredients: Carbamide Peroxide, Glycerin, Carbomer, Menthol, Triethanolamine.

W preparatach z USA konserwantów nie dają bo jak ktoś by dostał uczulenie to by producenta pozwał na grube miliony.
Jak lampą wybielałam dziś to pytałam o polecenie dobrego żelu do nakładek bo chciałabym te nakładki mieć na później. Dobrze trafiłam z tym miejscem bo i nakładki same robią też i nie trzeba tego żelu na siłę kupować razem z nakładkami. Zapytałam jaki żel polecają i czy ten eWhitenig może kupić. Usłyszałam że nie bo ma niepewny skład i tylko ci co go sprzedają to tak zachwalają. Mogę kupić, ale ryzyko na własną rękę i że szkodzić w nim może ostatni składnik który wymieniłaś w składzie. No ale nie wiadomo czy jeszcze czegoś innego szkodliwego tam nie ma.
Ja ryzykować nie będę i kupię żel Opalescence sobie do nakładek.
kasialu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 07:20   #3947
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Ja również używam opalescence. Dzisiaj będzie już 6 dzien
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 13:24   #3948
motyleq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: Najlepsza pasta wybielająca

Cytat:
Napisane przez Dooti84 Pokaż wiadomość
to juz zamiast tych chemikali lepiej płukać codziennie rano jame ustna olejem kokosowym - przez 10-15 min - nie połykać ! Ma to też inne efekty zdrowotne, a zeby wybiela bardzo naturalnie.
dokładnie! też to polecam mi pomogło
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
motyleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 21:36   #3949
maggs98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Wybielam zęby już 6 dzień paskami Crest 3D white Professional Effects. Zęby są bielsze, bo miałam faktycznie żółte (nie palę papierosów, kawe i herbatę rzadko piję więc nie wiem od czego takie są/były), zęby u góry są bielsze niż te na dole, na dole są tjb do połowy bielsze a na dole dalej widac żółć, górne zęby podobnie tylko został taki lekki cień tego żółtego, nie są tak idealnie białe jak widziałam np na blogu jednej dziewczyny która używała niewiele droższych pasków od moich Crest Classic Vivid czy jakoś tak :/ Kupiłam 28 pasków, myślałam że 14 wystarczy (czyli 7dniowa kuracja) i właśnie nie wiem, czy to powinno się 7 dni używać i tyle a odnawiać co jakiś czas czy można 14 dni używać dla lepszego efektu? Kosztowały 160zł, więc szkoda jakby kolejny tydzień nic w sumie nie wniósł i sama nie wiem
maggs98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 22:53   #3950
Agatha86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Re: Whitesrips. Kto z Was używał? (2raz)

Na wybielanie zębów skuteczne są takie nakładki do stosowania w domu, nalewa się w nie specjalny żel i nakłada się to na zęby i trzyma godzinę. Zabieg trochę jest niewygodny, bo trzeba przez godzinę trzymać coś między zębami, ale ogólnie rzecz ujmując efekty są naprawdę spoko. Tylko cena żelu trochę wysoka :/
Agatha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 00:58   #3951
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

A ktoś ogarnia metody u stomatologa? Chciałabym spytać w gabinecie, jednak lepiej mieć wcześniej minimalna wiedzę
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 09:00   #3952
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

U stomatologa to można wybielać: nakładkami, lampą, albo nałożonym wybielaczem i się czeka w tym na zębach.
Tylko, że u stomatologa rzadko się opłaca. No chyba że jest dobra promocja, ale odradzam mocno z grupona i tym podobnych.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 09:58   #3953
stomatolog11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 28
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
U stomatologa to można wybielać: nakładkami, lampą, albo nałożonym wybielaczem i się czeka w tym na zębach.
Tylko, że u stomatologa rzadko się opłaca. No chyba że jest dobra promocja, ale odradzam mocno z grupona i tym podobnych.
TYLKO u stomatologa można wybielać zęby - technikowi ani kosmetyczce nie wolno wykonywać tego typu zabiegów u pacjenta! Osoby te łamią prawo, pewnie nie tylko w tym względzie - uwaga na sterylizację (technicy w ogóle jej nie posiadają, nikt ich pod tym względem nie kontroluje)! Kosmetyczki stosują różne wybiegi typu "wynajmowanie sprzętu do wybielania" co wiele mówi o ich podejściu do tego zabiegu. Podsumowując - tylko wybielanie w gabinecie stomatologicznym gwarantuje ci odpowiednią jakość zabiegu wraz z określonymi warunkami jego wykonania. Robiąc to gdzie indziej ryzykujesz zakażenie i uszkodzenie zębów.
stomatolog11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 00:18   #3954
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Stomatologu11- śmieszne są Twoje wypowiedzi i nie pogrążaj się człowieku!
Widać właśnie jakie masz pojęcie o tym co się dzieje w pracowni techniki dentystycznej. Może współpracujesz po prostu z kiepskimi pseudo pracowniami, które znajdują się w jakimś ciasnym i nie spełniającym wymogów pomieszczeniu.
Powiem tak, większość pracowni teraz wszystko odkaża i sterylizuje choćby dla własnego bezpieczeństwa, ponieważ szanownym stomatologom szkoda kasy na odkażanie wycisków chociażby. Śmieszne jest też to, w jaki sposób odkażacie końcówki w unicie oraz chociażby wiertła ( zresztą sam dobrze wiesz). Gdyby ludzie widzieli, co wyprawiacie to by tylko do garstki z Was chodzili. No, ale najlepiej jest kit pacjentowi wcisnąć i tyle. Bo się jest lekarzem, a technik jest 'tylko' technikiem to mu nie uwierzą.

Skoro nie wolno jest technikowi i kosmetyczce wybielać, to czemu jednak wybielają i nic się z nimi nie dzieje?

Z resztą nie ma różnicy pomiędzy nakładkami od technika czy dentysty, bo i tak nakładki robi technik. O przepraszam, różnica jest w cenie i to kolosalna.

Dodam jeszcze tyle: Uwaga na sterylizację w gabinetach dentystycznych! To że to jest gabinet nie oznacza, że prawidłowo i wszystko sterylizują. Niestety taka jest rzeczywistość.

Aha, widać że stomatolog11 panicznie boi się konkurencji.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 13:23   #3955
pooolka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Hej. W czwartek byłam na wybielaniu u mojej stomatolog. Płaciłam 500 zł efekt rewelacyjny aż ona sama w szoku była, że już po pierwszych 15 minutach tak rozjaśniały. Mnie ogólnie nic nie bolało tylko tak z kilka razy zakuło. Teraz trzymam dietę białą i mam nadzieję, że dłuugo będe miała białe ząbki.
pooolka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 02:02   #3956
stomatolog11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 28
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Stomatologu11- śmieszne są Twoje wypowiedzi i nie pogrążaj się człowieku!
Widać właśnie jakie masz pojęcie o tym co się dzieje w pracowni techniki dentystycznej. Może współpracujesz po prostu z kiepskimi pseudo pracowniami, które znajdują się w jakimś ciasnym i nie spełniającym wymogów pomieszczeniu.
Powiem tak, większość pracowni teraz wszystko odkaża i sterylizuje choćby dla własnego bezpieczeństwa, ponieważ szanownym stomatologom szkoda kasy na odkażanie wycisków chociażby. Śmieszne jest też to, w jaki sposób odkażacie końcówki w unicie oraz chociażby wiertła ( zresztą sam dobrze wiesz). Gdyby ludzie widzieli, co wyprawiacie to by tylko do garstki z Was chodzili. No, ale najlepiej jest kit pacjentowi wcisnąć i tyle. Bo się jest lekarzem, a technik jest 'tylko' technikiem to mu nie uwierzą.

Skoro nie wolno jest technikowi i kosmetyczce wybielać, to czemu jednak wybielają i nic się z nimi nie dzieje?

Z resztą nie ma różnicy pomiędzy nakładkami od technika czy dentysty, bo i tak nakładki robi technik. O przepraszam, różnica jest w cenie i to kolosalna.

Dodam jeszcze tyle: Uwaga na sterylizację w gabinetach dentystycznych! To że to jest gabinet nie oznacza, że prawidłowo i wszystko sterylizują. Niestety taka jest rzeczywistość.

Aha, widać że stomatolog11 panicznie boi się konkurencji.
Żałosne. Każdy gabinet stomatologiczny ma autoklaw, procedury postępowania z końcówkami , wyciskami, drobnym sprzętem, odpowiednie płyny itd. Jest to regularnie sprawdzane przez sanepid. Nie interesuje mnie gdzie jest pracownia technika, czy w norze, czy gdziekolwiek bo pacjent zgodnie z prawem nie powinien do niej trafiać. ŻADNE laboratorium nie musi mieć autoklawu bo zgodnie z zachowaniem procedur nie trafia do niego materiał zakaźny. Spryskanie wycisku czy wzorników odpowiednim płynem to naprawdę żaden wyczyn i stomatolodzy to robią. To że technikom się wydaje, że jest inaczej - technikom się wiele rzeczy wydaje. Ja na przykład do końcówek mam oddzielny autoklaw z cyklem 12 minut. Kosztował mnie 17 tys ale bezpieczeństwo pacjentów i spokojny sen jest tego warte. Codziennie przygotowywane płyny do dezynfekcji to standard w gabinetach stomatologicznych - w tym i w moim. To tak gdyby ktoś pytał czemu nakładki są tańsze u technika - po prostu lekceważąc przepisy narażają pacjentów na zakażenia. Co najśmieszniejsze te prace oferowane bezpośrednio u techników nie są oferowane w cenach technicznych a jedynie 10-15% taniej niż w gabinecie stomatologicznym. Tak na przykład jest z acetalami. Nagle się okazuje, że mądry pan technik jednak etapy kliniczne wycenia wyżej niż techniczne - ciekawe. Dlaczego jest to wykonywane chociaż jest nielegalne? Jesli chodzi o protezy, nakładki itp. - żeby złapać takiego technika na łamaniu prawa trzeba przekonać jeszcze prokuraturę do działania a ta jest wyjątkowo niechętne do pracy do której nie zostanie zmuszona. Ale spokojnie - na południu Polski były już wyroki w których orzeczono ZAKAZ WYKONYWANIA DZIAŁALNOŚCI dla technika i kary pieniężne za to, że przyjmował pacjentów. Wici wśród izb lekarskich są rozpuszczone więc skończy się łamanie prawa szczególnie, że wreszcie naczelna izba poruszyła ten temat w rozmowach z ministerstwem zarówno zdrowia jak i sprawiedliwości. Co do wybielania - za dużo ludzi na tym zarabia. Cała masa producentów lipnych żeli do wybielania gdzie drobnym druczkiem jest napisane, że sprzedawca nie bierze na siebie odpowiedzialności jeżeli kupujący okaże się kimś innym niż lekarzem, oszukiwanie na opakowaniach, tak ze niby skuteczny żel do wybielania zawiera mniej nadtlenku wodoru niż pasta do zębów albo nie zawiera go wcale. No i kosmetyczki które oszukują poprzez regulaminy w których piszą ze tylko wynajmują sprzęt do wybielania. To teraz tak z ciekawości zapytam - skoro wykonujecie prace u pacjentów to na pewno sanepid was kontrolował czy macie procedury zapobiegania zakażeniom, regularnie oddajecie wskaźniki biologiczne do sprawdzenia do sanepidu no i w przypadku dużych autoklawów które rzekomo technicy używają, płacicie daninę UDT. Bzdura. Widziałem już techników którzy pobierali wyciski na krześle w brudnym pomieszczeniu pełnym gratów na piętrze zawszawionej kamienicy. Powtórzę - planowanie pracy, ocena warunków pacjenta, wykonanie wycisków, ustalenie zwarcia, przymiarki - to etapy KLINICZNE LECZENIA PROTETYCZNEGO. Do wykonywania tych etapów upoważniony jest wyłącznie lekarz stomatolog - również bez specjalizacji z protetyki. Wykonywanie tych czynności przez kogokolwiek innego jest zagrożone karą od grzywny do pozbawienia wolności do roku włącznie - artykuł 58 ustawy o zawodzie lekarza. Nie boję się konkurencji - działam w samorządzie zawodowym lekarzy i obiecuję Ci droga pacynko, że jeśli jesteś taka pewna swego to bardzo się zdziwisz jak w końcu zapuka do ciebie listonosz z wezwaniem. Generalnie to co piszesz o sterylizacji i dezynfekcji w gabinetach stomatologicznych jest kłamstwem - gabinety są regularnie kontrolowane przez sanepid pod tym względem. Takich kontroli nie przechodzą laboratoria bo nie ma takiej potrzeby. Co do gabinetów kosmetycznych - jeśli ktoś twierdzi, że procedury higieniczne są przestrzegane w gabinetach kosmetycznych lepiej i w większym zakresie niż w gabinetach stomatologicznych gdzie pracuje LEKARZ po 5 latach studiów i zazwyczaj ma do pomocy wykwalifikowaną asystę - ten ktoś jest po prostu kłamcą albo nie ma nawet pojęcia o czym mówi. Ja w gabinecie na same płyny i rękawy do sterylizacji wydaję parę tysięcy rocznie nie wspominając o działajacych dwóch autoklawach wartych łącznie 30 tysięcy (codziennie x2) czy dokumentacji z procedurami na jakieś 100 stron.

Edytowane przez stomatolog11
Czas edycji: 2015-09-27 o 02:04
stomatolog11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 16:46   #3957
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Może mieć swoje sprzęciki sterylizujące i środki. Ale nikt Was nie sprawdza ilościowo, tylko jakościowo pod względem prawidłowo działającego autoklawu. Owszem paski zbieracie niby i co z tego, skoro ilości nikt nie sprawdzi. A skoro chodzisz po 'zawszawionych' laborach to gratuluję nie "zawszawionych' protez oddawanych pacjentom. Bo przecież nawet (choćby w razie czego) nie pokusicie się o zdezynfekowanie 'zawszawionej' protezy.
Wiesz, pracuję już od wielu lat i nauczyliśmy się u nas w pracowni odkażać wyciski i prace od 'super sterylnych' dentystów. Tak pięknie odkażacie wyciski, że kilka osób u nas nabawiło się takiego syfu za przeproszeniem że szkoda gadać.
A etapy kliniczne (przymiarki protez i inne)- śmiech na sali. Nawet nie wiecie jak to się robi. Ciągłe przestawki, zmiany doboru koloru i tym podobne. A Ty techniku poprawiaj za darmo te błędy swoich super 'sterylnych' i dokładnych dentystów.

Wie co, mam dla Ciebie rozwiązanie drogi stomatologu11- pozamykaj najlepiej razem z prokuraturą wszystkich techników i z głowy będziesz miał.
A no i zapomniałam dodać, że my sprzęty wszystkie i lokale za darmo mamy od państwa. tak że wiesz, nic nas nie kosztuje zakładanie, utrzymanie i prowadzenie pracowni. Tak że na prawdę masz źle, że musisz za wszystko płacić. Współczuję...

Z resztą szkoda gadać. Taki biedny i poszkodowany widać jesteś że 'zawszawieni' zabierają Ci robotę. Biedaczek...

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2015-09-27 o 16:54 Powód: informacje
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 08:12   #3958
stomatolog11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 28
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Może mieć swoje sprzęciki sterylizujące i środki. Ale nikt Was nie sprawdza ilościowo, tylko jakościowo pod względem prawidłowo działającego autoklawu. Owszem paski zbieracie niby i co z tego, skoro ilości nikt nie sprawdzi. A skoro chodzisz po 'zawszawionych' laborach to gratuluję nie "zawszawionych' protez oddawanych pacjentom. Bo przecież nawet (choćby w razie czego) nie pokusicie się o zdezynfekowanie 'zawszawionej' protezy.
Wiesz, pracuję już od wielu lat i nauczyliśmy się u nas w pracowni odkażać wyciski i prace od 'super sterylnych' dentystów. Tak pięknie odkażacie wyciski, że kilka osób u nas nabawiło się takiego syfu za przeproszeniem że szkoda gadać.
A etapy kliniczne (przymiarki protez i inne)- śmiech na sali. Nawet nie wiecie jak to się robi. Ciągłe przestawki, zmiany doboru koloru i tym podobne. A Ty techniku poprawiaj za darmo te błędy swoich super 'sterylnych' i dokładnych dentystów.

Wie co, mam dla Ciebie rozwiązanie drogi stomatologu11- pozamykaj najlepiej razem z prokuraturą wszystkich techników i z głowy będziesz miał.
A no i zapomniałam dodać, że my sprzęty wszystkie i lokale za darmo mamy od państwa. tak że wiesz, nic nas nie kosztuje zakładanie, utrzymanie i prowadzenie pracowni. Tak że na prawdę masz źle, że musisz za wszystko płacić. Współczuję...

Z resztą szkoda gadać. Taki biedny i poszkodowany widać jesteś że 'zawszawieni' zabierają Ci robotę. Biedaczek...
O jakże często słyszymy od wszystkowiedzących techników jak to lekarze stomatolodzy nic nie potrafią, jak to ci świetni technicy ciągle muszą poprawiać i nigdy się nie mylą. Jest to o tyle ciekawe, że technikiem można zostać po jednym roku studium bez zajęć praktycznych a lekarz stomatolog kończy pięcioletnie studia ujednolicone. Śmieszna jesteś. Co do sterylizacji - powtórzę - możesz sobie mieć co ci się żywnie podoba do sterylizacji a i tak zakażasz pacjentów bo technicy nie mają pojęcia o sterylizacji a dodatkowo nikt ich pod tym względem nie sprawdza. Zaiste, niesamowici ci technicy - nikt ich nie uczy etapów klinicznych postępowania, nie uczą ich reżimu higienicznego, sterylizacji, dezynfekcji, nie mają odpowiedniego sprzętu a mimo to na każdym kroku biją na głowę lekarzy stomatologów. Niesamowite. Wracając do sterylizacji - skoro pobieracie u siebie wyciski to sami sobie wychodowaliście te syfy moja droga. Do twojej informacji - paski to sobie możesz wsadzić głęboko - nawet nie wiesz, ze to nie jest główny sposób sprawdzania skuteczności sterylizacji - paradne. Są inne dwa niezawodne i pewne sposoby wykorzystywane przez sanepid i stomatologów do sprawdzania jakości i skuteczności sterylizacji - ty nawet o nich nie wiesz skoro piszesz z takim przejęciem o paskach które nawiasem mówiąc sa na każdym pakiecie. Pakietów też pewnie nie stosujecie? Współczuję tym "pacjentom" co do was przychodzą...To co piszesz jest typowe dla osób które z boku przyglądają się czasem pracy lekarzy i są przekonane o swojej wielkiej wiedzy. Nie chodzi o to żeby zamykać wszystkich techników. Wbrew temu co ci się wydaje, skoro sama łamiesz prawo, większość techników tego nie robi. Chodzi tylko o bezpieczeństwo pacjentów i potwierdzenie wiedzy, umiejętności i uprawnień które zdobywają lekarze w pocie czoła. Tak więc do prokuratury bedą tradiać tylko ci cyniczni, pazerni i bezczelni którzy tak jak ty za nic mają bezpieczeństwo pacjentów, są na tyle zadufani w sobie by podważać umiejętności lekarzy i stawiać swoje ponad nimi. Tylko ci będą eliminowani z rynku - uwierz mi , jest was mniejszość...
stomatolog11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 09:56   #3959
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Nie odwracaj kota ogonem cwaniaczku. Bo to my zawsze słyszymy że jesteście nieomylni i wszystko my źle robimy.
Z resztą biedny jesteś i konkurencja widać u Ciebie wszystko przejmuje bo ciągle siedzisz na forum zamiast pracować.
Żałosne okropnie są te Twoje wypowiedzi i jad z nich płynący. Zastanów się człowieku co piszesz. Pacjenta i tak nie obchodzą rozgrywki między dentystami a technikami.

Aha i chyba sobie żarty stroisz pisząc że nie wiemy nic o sterylizacji i nikt nas o tym nie uczy no i że szkółka roczna aby technikiem zostać. Owszem jest wiele nowych szkółek co rzeczywiście są namiastką bez praktyki i w tym się z Tobą zgodzę. Ciągle jest u nas w pracowni problem z doborem pracowników.
Natomiast ja aby zostać technikiem uczyłam się 5, 5 roku (o czym już kiedyś tu pisałam- szkoła 2,5 roku i studia 3 lata). I wiesz nie mam pojęcia o badaniu sporali oraz zakażeniach krzyżowych. Mieliśmy to na studiach. Poza tym przez wiele lat pracowałam w gabinecie i wiem co się z czym je.
Wiem co to paski pakiety i inne rzeczy. Wielokrotnie sterylizowałam narzędzia w gabinecie i woziłam pakieciki do sanepidu na badanie sporali.

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2015-09-28 o 10:03 Powód: informacje
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 12:46   #3960
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stomatolog11 Pokaż wiadomość
Chodzi tylko o bezpieczeństwo pacjentów i potwierdzenie wiedzy, umiejętności i uprawnień które zdobywają lekarze w pocie czoła.
TO jest kompletna bzdura i zaraz CI udowodnię dlaczego. Owszem, prawdą jest jak piszesz, ze za wszelką cenę chcecie sobie odbić męki na studiach i dlatego zagarneliscie jak najwiecej obszarów w czynnościach banalnie prostych , ktore moglby wykonywac sam technik, po to by narzucac wysoką marżę za prace , ktora w 80% jest i tak po stronie technika. Jestem pacjentką i od wielu lat korzystam z dentystów - udało mi sie w zakresie i stomatologii zachowaweczej i ortodoncji i implantologii i estetyki..ufff. Między innymi korzystalam z ekonomicznego leczenia u praktykujących studentów. Pod okiem prowadzacych? A jakze, tylko ,ze prowadzacy przychodzi 2,3 razy w ciagu calych zajec popatrzec przez chwile, Nie pilnuje studenta. I gdzie tu dobro pacjentow? Mało tego, po tym jak ząb jest zle zrobiony student dostanie może pałę czy ledwo trójkę za zajecia ale przy pacjentach nabiera sie wody w usta. Ja przykladowo wyszlam dwa razy ze spieprzonymi zębami. O czym tak troszczacy się lekarz prowadzący nic mi nie powiedzial, a bylo to jak sie okazało na wizycie w normalnym gabinecie widoczne golym okiem. Dentystka od razu zapytala "kto pani to robił:. Ząb prostacko zaklejony bez formówki (jakie sa skutki, chyba panu dentyscie nie musze wyjasniac). Inne dwa zęby . mimo moich protestow ,ze jest ok, za nisko zeszlifowane. Dramat, nie moglam nic ugryzc, dwie duze powierzchnie i niskie plomby. U koleżanki wszystkie zęby od studentki do poprawki. Nie, nie wypadały wypelnienia, ale zywe zęby za bardzo zjechane o czym tez dowiedziala się w niezaleznym gabinecie. Gdyby kierowala wami etyka to po spieprzonej robocie przez studenta (za co go nie winię, bo nie lezy na nim odpowiedzialanosc.) powinni pacjenci otrzymac informacje, ze przykro ale leczenie do poprawki.

A teraz odnosnie technikow, kiedys wam wspolczułam, niestety moje spojrzenie na sprawę zmieniło się po tym, gdy na forum szukałąm odpowiedzi na pewne zagadnienie techniczne . (nieistotne, nie bede tego rozwijac teraz). Niestety zszokował mnie poziom samego zachowania Waszej grupy. Glupkowany hejt, durnowate dogryzki , po prostu mozna popasc w zażenowanie. I oczywiscie wysyłanie do dentysty. Ewidentnie widac, ze nie jestescie pasjonatami swojego zawodu, bo tacy ludzie lubią analizowac różne aspekty swojej dziedziny i dyskutują merytorycznie, a tu spotkałam się z bandą jakiejs gimbazy. Dwie osoby, ktore zas probowały odnieść się w temacie myliły pojęcia i to z pdstawowych kwestii, gdzi ja musialam kolejny raz tłumaczyc ,ze to nie o tym przecież mowa...Więc tu stwierdzam, ze generalnie technicy nie są tytanami intelektuktu, po prostu zwykli wyrobnicy, ktorzy nie wyjdą spod łapy stomatologow, bo to po prostu nie jest ten poziom ludzi ,zeby mieli szanse przebic się przez kulturęi siłę intelektualną lobby lekarskiegoo
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-07 13:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.