Problemy z zębami / ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-28, 12:18   #241
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Rentgen zęba

RTG nie zawsze jest płatne. Ja dwa razy robiłam na NFZ.
__________________
INSTAGRAMKI
anjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 13:05   #242
blueeyes1
Raczkowanie
 
Avatar blueeyes1
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

Oczywiście, że przez internet nikt nikogo nie zdiagnozuje. Napisałam, ze koleżanka powinna pójść do lekarza i moim zdaniem powinna zacząć od gastrologa (nie jest powiedziane że zleci Ci gastroskopię), ew laryngologa (chociaż zapalenie gardła może wynikać z refluksu). Grzybicę dermatolog raczej by rozpoznał, natomiast przy przewlekłym stanie zapalnym nosogardła IPP nie zaszkodzą (na marginesie brane przez 2 tygodnie z pozytywnym efektem służą potwierdzeniu rozpoznania refluksu).
Leki, które wymieniłam są dostępne bez recepty, a nie nie wiadomo co..
Jeśli cierpisz na problemy z połykaniem, ból przy połykaniu, krwawienie to musisz jak najszybciej udać się do lekarza (myślę jednak, że lek. rodzinny zwrócił na to uwagę).
Tak czy siak, sio do lekarza!
blueeyes1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 14:29   #243
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

Również radzę przede wszystkim udać się do gastrologa. Moja siostra miała podobne objawy i okazało się że to właśnie refluks.
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 00:14   #244
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

kup tabletki zawierające cynk organiczny zmniejsza dolegliwości z języka możesz zrobić wymazy na bakterie i grzyby tylko w dobrym labo.
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 00:19   #245
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Rentgen zęba

RTG robiłam jednego zęba 6 razy w 1,5 roku ceny od 60 do 100 zł zależnie od gabinetu
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 20:27   #246
Noel
Raczkowanie
 
Avatar Noel
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 67
Dot.: Grzybica jamy ustnej

Mam pytanie do osób, które borykają bądź borykały się z grzybicą jamy ustnej lub przełyku - czym się to objawia? Pytam, bo od kilku dni mam takie uczucie, jakbym ciągle miała lekką zgagę, odczuwam to cały czas, niezależnie od tego czy coś zjem bądź wypiję. Nie wiem czy to jakiś problem z żołądkiem czy coś innego. Zaczęło się, gdy z powodu zabiegania przegłodziłam się któregoś dnia. Jeśli nie przejdzie w najbliższym czasie, to wybiorę się do lekarza, ale może ktoś wie, czy taki objaw może wskazywać na grzybicę? Dodam, że nie brałam antybiotyków ani innych leków od dłuższego czasu, generalnie mało ich przyjmowałam w swoim życiu.
__________________
"Prosiłem o wszystko, by cieszyć się życiem, dostałem Życie po to, by cieszyć się wszystkim! (...)"
Noel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 06:30   #247
EDYCIA27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
dziura w zębie i osad

Witam,mam pytanko: na jedynce,dwójce,trójce pojawił się osad nazębny i między jedynką a dwójką utworzyła się dziura proszę napisać czy NFZ refunduję leczenie bezpłatnie usunięcie osadu i dziury w zębie.Czy to coś boli?Proszę o odpowiedż.Edyta
EDYCIA27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-10, 10:48   #248
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: dziura w żebie i osad

Przesunęłam na bardziej odpowiednie forum
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 20:46   #249
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

Cytat:
Napisane przez blueeyes1 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że przez internet nikt nikogo nie zdiagnozuje. Napisałam, ze koleżanka powinna pójść do lekarza i moim zdaniem powinna zacząć od gastrologa (nie jest powiedziane że zleci Ci gastroskopię), ew laryngologa (chociaż zapalenie gardła może wynikać z refluksu). Grzybicę dermatolog raczej by rozpoznał, natomiast przy przewlekłym stanie zapalnym nosogardła IPP nie zaszkodzą (na marginesie brane przez 2 tygodnie z pozytywnym efektem służą potwierdzeniu rozpoznania refluksu).
Leki, które wymieniłam są dostępne bez recepty, a nie nie wiadomo co..
Jeśli cierpisz na problemy z połykaniem, ból przy połykaniu, krwawienie to musisz jak najszybciej udać się do lekarza (myślę jednak, że lek. rodzinny zwrócił na to uwagę).
Tak czy siak, sio do lekarza!
Moja nie rozpoznała, tak samo jak wcześniej byłam u rodzinnego, u obu powiedziałam, że podejrzewam grzybicę, a one mi na to, że raczej awitaminoza. Po 2 tygodniach było jeszcze gorzej, dziś odebrałam wyniki posiewu i jest grzybica, od razu dostałam fluconazole 100mg 28 tabletek i nystatynę, za miesiąc kontrola, mam nadzieję, że przejdzie a nieświeży oddech też mnie dotyczył, ale tylko rano, po przebudzeniu od razu musiałam lecieć do łazienki przepłukać usta. Biały osad i plamki też u mnie są, więc ja bym strzelała w grzybicę

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2015-09-10 o 20:48
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 22:33   #250
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

Też bym celowała w tą grzybicę. Zrób ten posiew.
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 15:41   #251
Moni302
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 368
Pytanie - borowanie zęba, dentysta

Hej, nie wiem czy to dobry jest dział, ale dziś byłam u dentysty, borowala mi zęba, a na koniec dała mi receptę, żebym kupiła żel i płyn do plukania, i tak się zastanawiam, czy to jest konieczne, żebym to stosowała? Zapomnialam się jej spytać.A Wy też dostalyscie to, po wizycie u dentysty?
Moni302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 21:23   #252
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Pytanie

Najlepiej zadzwoń do dentystki i zapytaj.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 13:44   #253
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: dziura w żebie i osad

Oczywiście,że tak.Nie jestem pewna,ale chyba raz na 6 msc można zdjąć kamień w ramach NFZ ,na leczenie trzeba się zapisać-terminy są raczej odległe no i często dopłaca się np do znieczulenia lub białej plomby
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 13:41   #254
reddy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
bolące szyjki zębowe

co to może być? jak myję zęby strasznie bolą mnie szyjki zębowe.
reddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 17:52   #255
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: bolące szyjki zębowe

Nadwrażliwość. Kup sobie Elmex Żel albo idź na fluoryzację do stomatologa.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 10:13   #256
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: bolące szyjki zębowe

To mogą być odsłonięte szyjki. Mi się czasami tak robi w dwóch zębach (to niestety wynika z ich kształtu i ustawienia). Wtedy sięgam po pastę do nadwrażliwych zębów i/lub specjalną na problemy z dziąsłami i to pomaga.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 12:35   #257
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: bolące szyjki zębowe

ja moge polecic paste sensodyne "ochrona i odbudowa" czy jakos tak kiedys zapisal mi ja dentysta i pomogla, potem problem powrocil, a wyzej wymieniona pasta juz nie dzialala. ale warto sprobowac. z doswiadczenia wiem, ze w takich przypadkach stosuje sie wszystko po kolei
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 12:35   #258
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Pytanie - borowanie zęba, dentysta

Tak, można dostać od stomatologa receptę, skierowanie na prześwietlenie, od takiego dobrego dla pacjenta rady jak, i co używać pomiędzy wizytami.
Jak to ma pomóc, to używaj.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 12:49   #259
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: dziura w żebie i osad

Jest refundowane, tylko dłuuuuugo się czeka.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

A jedynka, dwójka i trójka są z przodu, jak je czyściłaś że masz osad?
Chyba każdy ma je najlepiej wyszorowane, problem większy jest z bocznymi, bo trudniejszy jest do nich dostęp.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-20, 12:25   #260
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Kropki na dziaslach

Hej!
Wczoraj wieczorem zauważyłam ma swoich dziaslach plamki. Kropki, krwiaki? Nie mam pojęcia co to jest.
Jedna kropka jest mała, wielkości główki od szpilki, a druga wieksza tuż nad zebem. Mocno rzuca się w oczy.
Kolor mają czerwono-bordowo-fioletowy... Jakby jakaś krew czy właśnie krwiak.
Nie mam pojęcia skąd to się wzięło, nie przypominam sobie bym się zranila w dziaslo itp.

Macie może jakiś pomysł?
Jutro podejde do dentysty, ale chciałabym może chociaż plus minus wiedzieć co to jest, bo się mocno stresuje.
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 09:54   #261
EDYCIA27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: dziura w żebie i osad

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Jest refundowane, tylko dłuuuuugo się czeka.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

A jedynka, dwójka i trójka są z przodu, jak je czyściłaś że masz osad?
Chyba każdy ma je najlepiej wyszorowane, problem większy jest z bocznymi, bo trudniejszy jest do nich dostęp.
nie poradze nic mam osad i tyle
EDYCIA27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 13:33   #262
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Rentgen zęba

rtg możesz zrobić w każdej pracowni rtg, prywatnie zdjęcie wszystkich to koszt koło 50zł, a jednego chyba 20zł, musisz mieć skierowanie
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 16:35   #263
laurasobby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

Osobiście polecam zacząć od tanich rzeczy a przy tym bardzo sprzyjającym dla organizmu takich jak np. płukanie jamy ustnej olejkiem kokosowym. Wybiela on zęby i przy okazji oczyszcza jamę ustną. Poczytaj o tym..
__________________
Carpe diem
laurasobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 12:39   #264
AptekaJakMarzenie
Przyczajenie
 
Avatar AptekaJakMarzenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

Gastrolog i dentysta w pierwszej kolejności. Szkoda czasu i pieniędzy na coś, co nie tylko nie pomoże, ale również może zaszkodzić. Brzydki zapach wydobywający się z jamy ustnej jest bardzo często marginalizowany i zupełnie niełączony ze stanem zdrowia.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
AptekaJakMarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 14:19   #265
EwelinaBobek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

czemu gastrolog??
__________________
reklama
EwelinaBobek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 13:28   #266
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

Cytat:
Napisane przez EwelinaBobek Pokaż wiadomość
czemu gastrolog??
Bo może być to refluks albo grzybica przewodu pokarmowego.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 10:28   #267
kamilaalimak
nana123321
 
Avatar kamilaalimak
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 22
Dot.: Nieprzyjemny oddech :(

nie przyjemny oddech może być spowodowany np migdałkami, zepsutymi zębami oraz infekcji w buzi, czy ropy w jej okolicach. ja mam ten sam problem i latam od lekarza do lekarza, a w torebce zawsze mam duża paczkę gum miętowych bywa dzień ze jedna za drugą żuję
__________________
,,Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna''
kamilaalimak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 17:33   #268
bazano119
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Czy powinienem wyrwac te zeby?

Witam!
Aparat na zęby miałem założony 2 lata temu. Głównie krzywa była tylko jedna "jedynka" i według ortodontki miałem krzywy zgryz (góra dół) przez co tępiły mi się zęby. Dla mnie jednak powodem to założenia aparatu była tylko ta krzywa jedynka. Wydawało mi się, że aparat będę nosił dosyć krótko, jednakże ostatnio dowiedziałem się, że będę mieć go zdejmowany za około pół roku (czyli łącznie 2,5 roku noszenia).

Dodatkowo, noszę wyciągi z gumek (chyba tak to się nazywa). Na noc noszę zawsze, a w trakcie dnia często mi się zdarza zapomnieć założyć.
Jednakże piszę tu z innego powodu. Chodzi o wyrwanie zębów. Początkowo ortodonta stwierdził, że będę mieć wyrwane 4 "ósemki" jednak po jakimś czasie zmienił zdanie na konieczne wyrwanie 2 ósemek a co z resztą to "się zobaczy". Swoją drogą to jak usłyszałem, że wyrwanie jednej ósemki kosztuje 400 zł to aż zaniemówiłem..
.
Około 3 miesiące temu bolał mnie 1 ząb (górna szóstka) przez 1 dzień. Skontaktowałem się z ortodontą i opowiedziałem o zajściu. Lekarz zalecił zrobienie zdjęcia przy kolejnej wizycie. Po zrobieniu zdjęcia ortodonta powiedział mi, że ząb który mnie bolał był kiedyś leczony kanałowo, więc jest martwy. A skoro bolał, to znaczy, że coś się tam już ogniskuje i być może kiedyś będzie mnie bolał tak, że będę musiał go wyrwać. Ortodonta dał mi 2 wyjścia:

a) wyrwać zęba już teraz a w jego miejsce przesunąć inne zęby. Jako, że jest to górna szczęka to przesunięcie będzie trwało około tyle, ile zostało do ściągnięcia aparatu. Lekarz zaleca mi tą opcję, bo jak za kilka lat będę musiał wyrwać tego zęba, to zostanę z luką.

b) nie wyrywać zęba. Tą opcję poleca mi rodzina, ponieważ "szkoda zębów". Według mnie powinienem myśleć przyszłościowo. Co jak kiedyś mnie tak rozboli, że tak czy siak będę musiał go wyrwać?

Oto zdjęcie:
http://puu.sh/kHDWH/7fe7f09970.jpg
http://puu.sh/kHDYP/f386d376dc.jpg (mniejsza rozdzielczość)
czerwony kolor - szóstka, którą mogę wyrwać
niebieski kolor - górne ósemki, które według ortodonty powinienem wyrwać
zielony kolor - dolne ósemki, które być może będę wyrywać.

W skrócie:
Według ortodonty mam mieć wyrwane dwie dolne ósemki i jedną szóstkę. W miejsce szóstki przesunąć resztę zębów. Być może też będę mieć wyrwane dwie górne ósemki.

Co byście mi poradzili? Był ktoś w podobnej sytuacji? Szczerze, to jakoś nigdy nie wierzyłem w magiczne przesuwanie zębów. Jak niby lukę po szóstce można zastąpić przesunięciem innych zębów. Jakoś tego nie widzę.

Proszę o pomoc. W tym tygodniu chciałbym dać odpowiedź ortodoncie co robimy.
bazano119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 20:06   #269
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Czy powinienem wyrwac te zeby?

Ósemki bym wyrwała, no chyba, że nie szkoda Ci kasy wydanej na prostowanie - mogą popsuć cały efekt po aparacie.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 20:33   #270
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Szczęka

Piszę w tym dziale, bo zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi.
Coś mi się zrobiło ze szczęką, nie mogę otwierać ust bardziej niż na dwa palce, a żucie czegokolwiek to katorga. Miałam tak już wcześniej, ale nigdy na tak długo - zrobiło się rano kiedy leżałam i trwa do teraz. Byłam u lekarki, powiedziała że powinnam jechać do chirurga szczękowego i przepisała mi środek przeciwbólowy. Jestem wściekła, bo byłam już wcześniej, miałam robione prześwietlenie i wszystko jest w porządku, po prostu "tak mam". I jakby coś przeskakiwało to masować i ruszać szczęką. Dzisiaj to nie działa, jestem strasznie sfrustrowana, myślę czy nie otworzyć buzi "na chama"
Nie wiem czy to ma jakiś związek ale od jakiegoś tygodnia mam infekcję gardła i zatok, już przechodzi, dziś w nocy dostałam zapalenia spojówek, ale też jest już ok. Co za tydzień
Moje pytanie brzmi, czy ktoś miał tak już i jak to do jasnej anielki odblokować?
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-11 20:49:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.