Jakiej jesteś wiary... ??? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-21, 11:50   #301
Rikki
Raczkowanie
 
Avatar Rikki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 115
GG do Rikki
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Ateistka.
__________________
...I wtedy w morze wypływam
tonę cała we łzach
smutek ukrywam
w moim zamku ze szkła...
Rikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 12:13   #302
mrrrLady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP.
Wiadomości: 772
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Ja jestem katoliczką, a moj chlopak należy do kościoła baptystów... Zbyt wiele o nim nie wiem ( tzn. o tym kościele ), ale wiecie co? Bylam parę razy z nim na zebraniu i to się wiele nie różni od mojego kościoła. Przecież on wierzy w tego samego Boga!
mrrrLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 12:46   #303
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Ja mam wiarę właściwie swoją własną. W Boga wierzę, ale nie tak, jak chrześcijanie. Do kościoła nie chodzę, chociaż uważam że z Biblii można czerpać wiele mądrości, każdy może ją interpretować na własny sposób, a nie odpowiada mi, w jaki robią to katoliccy księża. Wierzę w nieśmiertelność duszy, reinkarnację. Wierzę, że dzięki tej wędrówce poznam kiedyś prawdę.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 12:58   #304
BigFlea
Raczkowanie
 
Avatar BigFlea
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 338
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

.
__________________


Edytowane przez BigFlea
Czas edycji: 2012-11-03 o 12:19
BigFlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 13:00   #305
anesiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 184
GG do anesiaa Send a message via Skype™ to anesiaa
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

ja wierze w boga,ale nie zawsze chodze do kościoła, bo mi sie nie chce samej chodzić. Bo jak z kims to lubie chodzic do koscioła
anesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 13:12   #306
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Jestem Katoliczką wierzącą i praktykującą!
!
ja również
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 13:15   #307
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Jestem Katoliczką, chociaż nie podobają mi się pewne idee wypowiadane przez Kościól dlatego mam odmienne zdanie ale to nie oznacza, że nie wierzę w Boga.
Chodzę do na mszę gdy czuję potrzebę duchową, ostatnio coś się zmieniło i zaglądam "tam" częściej Staram się modlić w domu ale nie zawsze mi to wychodzi regularnie
Pewna jestem, że wiary nie zmienie. Co z tego, że nie uznaje pewnych kontrowersyjnych zdań kościoła na temat np. aborcji, euntanazji, in vitro itd...Ważne, że wierze w Boga i do niego się modlę. Jakby tak każdy z nas zaczął wnikliwe czytać Pismo Święte to wątpie czy to co Koścół mówi okazałoby się w 100% prawdą.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-21, 13:42   #308
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
tak ja też, chyba jestem ateistką..
Szczerze? Już sama nie wiem..
Niby jest tak, że to ludzie są źli a nie Bóg dlatego na świecie jest źle. Ale pozostaje tyle wątpliwości..
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 14:30   #309
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Katoliczka niepraktykująca.
W Boga wierzę, ale chodzenie do kościoła, modlenie się, itd. to zupełnie nie dla mnie
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 14:42   #310
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Jestem katoliczką.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 15:35   #311
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Jestem jakąś pośrednią wersją miedzy ąteistką, racjonalistką a agnostykiem, generalnie skłaniam się ku przeświadczeniu, że boga nie ma, a religie pełnią funkcje społeczno-psychologiczne.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 19:24   #312
kennademerkedo
Raczkowanie
 
Avatar kennademerkedo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: kraina deszczowcow
Wiadomości: 421
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jestem jakąś pośrednią wersją miedzy ąteistką, racjonalistką a agnostykiem, generalnie skłaniam się ku przeświadczeniu, że boga nie ma, a religie pełnią funkcje społeczno-psychologiczne.
to jest nas dwie bardzo ladnie to ujelas, dlatego pozwalam sobie zacytowac
__________________
valar morghulis
kennademerkedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 14:45   #313
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez kennademerkedo Pokaż wiadomość
to jest nas dwie bardzo ladnie to ujelas, dlatego pozwalam sobie zacytowac
Ujęłam to tak, ponieważ nie potrafię do końca określić swojego miejsca zarówno u ateistów (nie ze wszystkimi ich poglądami się zgadzam) jak i racjonalistów czy agnostyków (tutaj podobnie). Kto wie, może jestem wyznawczynią swojej własnej religii?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 16:11   #314
onemi
Rozeznanie
 
Avatar onemi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 723
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Katoliczka
ale czy praktykujaca? z lenistwa raczej nie, chociaz kiedy jest potrzeba wewnetrzna lub inna to tak.
Taki przyklad, nie bylam u spowiedzi pare dobrych lat, ale przyszedl czas ze mialam zostac chrzestna ii co? no i poszlam do tej spowiedzi, bo nie wybaczylabym sobie gdybym zrobila inaczej.

Zauwazylam u siebie dziwne reakcje. Z tego wzgledu ze rzadko bywam w kosciele, to kiedy juz tam jestem, uwaznie slucham co mowi ksiadz (a mowi madre rzeczy, przynajmniej ja tak trafiam), i te piesni pelne milosci itd. to lzy mi leca i musze walczyc ze swoimi emocjami. Robi to na mnie wielkie wrazenie.

Wierze.
__________________
"Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek"


Od 5.01.2010 :
66,7kg wrrrr 65..64..63..62..61..60..59..58..57.. i -->
onemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 18:29   #315
Kylexy
Raczkowanie
 
Avatar Kylexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 145
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Agnostyk, jakoś nigdy sprawy wiary nie były dla mnie ważne, nawet za młodu rodzina musiała mnie wręcz siłą ciągnąc do Kościoła.
Kylexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 19:22   #316
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

ateistka w ok. 85 %
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 20:39   #317
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;2536819]Ochrzczona w wieku prawie 4 lat - zebym coś pamietała z imprezy, choćby prezenty Ukomunijniona również, wybierzmowana z powodów egoistycznych - chciałam wreszcie mieć imię, które by mi się podobało (nie zmienia to faktu, ze teraz mi sie ono nie podoba...).
Aktualnie instytucji kościoła nie trawię, natomiast potrafie sie koscielnymi budowlami zachwycać Wierzę, że coś, gdzieś, kiedyś...istnieje, ale niekoniecznie uważam, że tę siłę trzeba nazywać Bogiem. Aczkolwiek - piszę to wielką literą z szacunku dla pozostałych [/QUOTE]

witaj Super, że czujesz, że Coś gdzieś istnieje, ale po kolei. Kościół to nie instytucja, ale społeczność ludzi wierzących w Boga (to Coś), która pod przewodem papieża idzie przez życie na spotkanie z Bogiem. W kościele (budowli) ta społeczność spotyka się by wspólnie podziękować Bogu za to co się przeżyło i prosić o potrzebne łaski na to co nas czeka. Dlaczego wspólnie? bo Chrystus (który założył Kościół) powiedział: gdzie dwu albo trzech jest zgromadzonych w imię moje tam jestem pośród nich. Na razie- pozdrawiam
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 20:47   #318
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez ciekawa_świata Pokaż wiadomość
katoliczka
modlę się, chodzę co niedzielę do kościoła, szukam tam Boga, ale już np. do spowiedzi nie chodzę, czyli do Komunii też nie przystępuję, bo ... nie jestem fałszywa - z paroma poglądami Kościoła Katolickiego się nie zgadzam i nie udaję, że jest inaczej
wierzę w Boga jak najbardziej; i w to, że pomaga mi w życiu
A szkoda, ponieważ w sakramencie pokuty (spowiedź) człowiek spotyka się z Chrystusem przebaczającym (ksiądz jest tylko narzędziem i pomoże jak chcesz w problemach sumienia) . Eucharystia zaś ( Komunia św.) to przyjęcie Chrystusa do swego serca. Św. Paweł mówił:" Już nie ja żyje, ale żyje we mnie Chrystus".
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 21:13   #319
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Ateistka
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-20, 22:25   #320
parva
Rozeznanie
 
Avatar parva
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk?!
Wiadomości: 774
GG do parva
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Katoliczka, zazwyczaj praktykująca Chociaż różnie to bywa 'raz w wozie, raz pod wozem'
__________________
"Szczęśliwy, czyje myśli zdolne są do lotów,
Kto z chyżością skowronka wznosi się nad chmury,
Na życie spoglądając z wysoka i który
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC
parva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 23:10   #321
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez Animator Pokaż wiadomość
A szkoda, ponieważ w sakramencie pokuty (spowiedź) człowiek spotyka się z Chrystusem przebaczającym (ksiądz jest tylko narzędziem i pomoże jak chcesz w problemach sumienia) . Eucharystia zaś ( Komunia św.) to przyjęcie Chrystusa do swego serca. Św. Paweł mówił:" Już nie ja żyje, ale żyje we mnie Chrystus".
No dobrze, ale jaki sens ma spowiedź, skoro miałabym na niej kłamać? I udawać, że mam inne poglądy niż mam... Źle bym się z tym czuła. No i po co spowiedź człowiekowi, który nie wierzy, że obecność księdza powoduje odpuszczenie grzechów?

A ja wierzę, że Bóg wybacza człowiekowi w momencie, kiedy człowiek za popełnione zło zaczyna żałować. I żaden ksiądz w konfesjonale nie jest do tego przebaczenia mi grzechu przez Boga potrzebny.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 23:41   #322
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Chyba najbliżej mi do agnostyczki, bo ateistką bym siebie nie nazwała. Dopuszczam możliwość istnienia jakiejś siły wyższej, choć jest to nie do sprawdzenia (a mam problem z tym, by tak po prostu w coś uwierzyć). Wolałabym też, żeby jednak było jakieś życie po życiu - nie tak, pstryk i koniec, żeby wszystko, czego doświadczamy, mialo przepaść. Ale nie identyfikuję się z żadną konkretną religią.
__________________
Nie korzystam z tego konta. Urlop od Wizażu - być może na zawsze.
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 02:59   #323
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
ateistka w ok. 85 %
Tzn?

Wierzysz w 85%, ze nie ma zadnego boga, a w 15% ze jakis jest? Ateista/ateistka albo sie jest w 100% albo w ogole.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 22:15   #324
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
No dobrze, ale jaki sens ma spowiedź, skoro miałabym na niej kłamać? I udawać, że mam inne poglądy niż mam... Źle bym się z tym czuła. No i po co spowiedź człowiekowi, który nie wierzy, że obecność księdza powoduje odpuszczenie grzechów?

A ja wierzę, że Bóg wybacza człowiekowi w momencie, kiedy człowiek za popełnione zło zaczyna żałować. I żaden ksiądz w konfesjonale nie jest do tego przebaczenia mi grzechu przez Boga potrzebny.
witaj Nija Oczywiście, że spowiedź nie ma sensu, gdy się kłamie, i dobrze jest powiedzieć o swoich poglądach by potem wspólnie ustalić definicję problemów i je próbować rozwiązać. A to, że Bóg wybacza człowiekowi kiedy żałuje za to co nie było dobre to racja, tylko,że Chrystus ustanawiając sakrament pokuty powiedział do apostołów (pierwszych księży): "komu odpuścicie grzechy są mu odpuszczone, a komu zatrzymacie są mu zatrzymane" Ewangelia św. Jana rozdział 20 ustęp 22. Z wypowiedzi więc wynika, że do odpuszczenia grzechu potrzebny jest kapłan jako narzędzie, bo on nie odpuszcza, to Bóg - Chrystus odpuszcza, a ksiądz jest narzędziem. Pan Bóg wybacza, ale przez kapłana odpuszcza grzechy (puszcza je w niepamięć)
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 22:40   #325
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Katoliczka Wierząca i praktykująca
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 22:47   #326
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
Napisane przez stargazer Pokaż wiadomość
Chyba najbliżej mi do agnostyczki, bo ateistką bym siebie nie nazwała. Dopuszczam możliwość istnienia jakiejś siły wyższej, choć jest to nie do sprawdzenia (a mam problem z tym, by tak po prostu w coś uwierzyć). Wolałabym też, żeby jednak było jakieś życie po życiu - nie tak, pstryk i koniec, żeby wszystko, czego doświadczamy, mialo przepaść. Ale nie identyfikuję się z żadną konkretną religią.
witaj stargazer Agnostycyzm-hm niemożliwość poznania obiektywnej rzeczywistości. Ateizm - zaprzeczenie istnieniu Boga. Coś mi tu nie pasuje, bo Boga nie można poznać, (gnoza to wiedza a nie wiara) w istnienie Boga można wierzyć albo nie, a jeżeli się nie wierzy, że Bóg istnieje, to się zakłada jego istnienie, tylko nie potrafi się w ten fakt uwierzyć. Jeżeli wolisz by po tym życiu było życie to jest to pragnienie chyba każdego człowieka i do tego przyszłego życia duchowego (no bo ciało już nie funkcjonuje) to trzeba się przygotować już w tym aktualnym życiu. To jest proste. Trzeba przyjąć, że ciało się rządzi swymi prawami i potrzebami sterowanymi zmysłami. Ponieważ jednak człowiek się składa i z ciała i duszy dlatego trzeba się przypatrzeć potrzebom duszy a jej potrzeba kontaktu z Bogiem, od którego wyszła i do którego pragnie wrócić. Ja po prostu akceptuję wszystkie potrzeby ciała ale mówię mu, że dziękuję, bo ono jest jak worek bez dna. Nic go nie zadowala na dłuższą metę. Wciąż by coś chciało a jak już dostanie to mu ciągle mało, a dusza jest skromna. Zostaw wszystko i zwróc się do Tego, od którego wszystko zależy i jest okey. Np. Piękna dziewczyna czy kwiat. Ciało by chciało zakosztować, ale ja mówię: "Panie Boże, ale Ty jesteś Artystą, tyle piękna w tym człowieku czy kwiatku- bądż uwielbiony za urodę tej dziewczyny i kwiatu, za zieleń łąk, za piękne motyle itp".
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 23:11   #327
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Cytat:
A to, że Bóg wybacza człowiekowi kiedy żałuje za to co nie było dobre to racja, tylko,że Chrystus ustanawiając sakrament pokuty powiedział do apostołów (pierwszych księży): "komu odpuścicie grzechy są mu odpuszczone, a komu zatrzymacie są mu zatrzymane" Ewangelia św. Jana rozdział 20 ustęp 22. Z wypowiedzi więc wynika, że do odpuszczenia grzechu potrzebny jest kapłan jako narzędzie, bo on nie odpuszcza, to Bóg - Chrystus odpuszcza, a ksiądz jest narzędziem. Pan Bóg wybacza, ale przez kapłana odpuszcza grzechy (puszcza je w niepamięć)
Dla mnie to nie "wynika".
Czy Jezus ustanowił instytucję "ksiądz"? A raczej, jak to określiłe/aś, "narzędzie"?
Czy jego celem było, aby mówić o wstydliwych (czasem) rzeczach obcemu człowiekowi, zamiast jemu, "bezpośrednio"?


Cytat:
(...) i dobrze jest powiedzieć o swoich poglądach by potem wspólnie ustalić definicję problemów i je próbować rozwiązać.
A jak ksiądz może rozwiązać problem pt "seks jest przyjemny" i "jesteśmy zaprogramowani, by się rozmnażać" oraz "większość religii wsadza nos do spraw seksu, uważa seks za coś nieczystego i chce wzbudzać poczucie winy z powodu ludzkiej seksualności"?

Cytat:
To jest proste. Trzeba przyjąć, że ciało się rządzi swymi prawami i potrzebami sterowanymi zmysłami.
Ciało nie jest "zainteresowane" niczyją duchowością, jest "nastawione" na maksymalną reprodukcję, powielanie genów, tworzenie najbardziej efektywnych i przystosowanych, silnych "mutacji". Nie uda się to bez zaspokajania podstawowych potrzeb fizjologicznych.
Jeśli ktoś nie słucha swojego ciała - działa niezgodnie z naturą. To jest proste

Cytat:
Zostaw wszystko i zwróc się do Tego, od którego wszystko zależy i jest okey. Np. Piękna dziewczyna czy kwiat. Ciało by chciało zakosztować, ale ja mówię: "Panie Boże, ale Ty jesteś Artystą, tyle piękna w tym człowieku czy kwiatku- bądż uwielbiony za urodę tej dziewczyny i kwiatu, za zieleń łąk, za piękne motyle itp".
A ja mówię... jeśli ciało tego potrzebuje, skoro tak mówi mój instynkt, na który pracowała rzesza moich przodków i lata ewolucji... więc coś w tym musi być.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 07:52   #328
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Ja jakiś czas temu zdeklarowałam się jako agnostyczka i jest mi z tym lżej. Mama przyjęła to do wiadomości. Musze przyznać, że bałam się odrzucenia.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 11:53   #329
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

katoliczka. chociaż w kościele bywam raczej rzadko.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 12:53   #330
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Jakiej jesteś wiary... ???

Katoliczka- bo tak chcieli rodzice, osobiście nie chodzę do kościoła, nie modlę się, uważam, że instytucja zwana kościołem to jedna wielka pomyłka, ale mimo to w cos wierze.
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.